AOL testē savu jauno pārlūku

eWeek raksta, ka AOL pilnā sparā testē savu jauno pārlūku, kas būs bāzēts nevis uz Gecko dzinēja, bet gan uz Microsoft Internet Explorer bāzes. Citiem vārdiem sakot tā būs vēl viena IE ādiņa, ko mēģinās iesmērēt lietotājiem kā uzlabotu produktu. Internetā tādu ir daudz – Avant Browser, Netcaptor, Maxthon utt.

Departing from its past embedded strategy, the company has made the forthcoming AOL Browser a stand-alone piece of software and it will not need the America Online client software to be running to be used, sources familiar with the software said. In what could be considered a surprising move, AOL Browser is based on Microsoft Corp.’s Internet Explorer and not on AOL’s Netscape browser engine.

AOL browser

Laikam jau AOL ir parēķinājuši, ka daudz lētāk sanāk uztaisīt šādu krāsainu papīrīti kurā ietīt veco ēzelīti un iesmērēt to lietotājam nekā izmantot progresīvāko Gecko dzinēju, kas tika izmantots iepriekš. Tas nekas, ka dotais dzinējs ir morāli novecojis un neatbalsta standartus kā arī netiek pienācīgi lāpīts, galvenais jau, lai smuki izskatās.

Ievērtēt jauno AOL brīnumu vēl nevar, bet pamielot acis var eWeek bilžu galerijā kā arī pāris bildes ir redzamas šajā forumā.

Būtiskākais jauninājums būs tas, ka tagad nebūs nepieciešams AOL klients, lai lietotu šo pārlūku kā arī tiks ieviesta tabu sistēma. Uzbraucot uz kāda no tabiem ar peli parādās miniatūra bildīte ar attiecīgo lapu. Varētu būt diezgan lagojošs pasākums, ja atverot katru tabu pārlūks ģenerēs tam atbilstošu bildi. Kāds Firefox fans ir salīdzinājis jaunās AOL iespējas ar Firefox iespējām.

33 thoughts on “AOL testē savu jauno pārlūku

 1. Krotow

  AOL šoreiz aizgājis pa vieglāko ceļu. Un sākumā būs vieglāk, jo jaunās ādiņas instalācija būs salīdzinoši mazāka par pilno Mozilla instalāciju un jamo klientu suportam būs mazāk problēmu ar klientiem, kuri grib skatīties IE-only webus. T.i. mazāk zvanīs un ļaus ilgāk gulēt 😛 Bet man ļoti negribētus būt viņu vietā, kad kārtējais vīruss, izmantojot kādu jaunatklātu IE caurumu (vai jau zināmu, kam M$ jau pāris gadus nav patču izlaidis) masveidā paņems šitās AOL klientu priekšādiņas lietotājus uz masu. Pie kam tie būs tehniski neizglītotie (jo izglītotie to mēslu nelietos), kuru ir vairākums un kuri, kā zināms, par katru nieku skaļi brēc. Būs tiesas u.c. prieki. Ui, mēs vēl jautrus laikus piedzīvosim 🙂
  2 she`ka: Jep. Burti "AOL" man izsauc alerģiju un instalējot jebko, viss, kas saistās ar šo kombināciju, tiek neķeksēts un izmests na…

  Atbildēt
 2. karuuzo

  CLX, tā rindkopa aiz bildes, vai tā tev tiek automātiski ģenerēta? Skan kā no grāmatas 🙂 Turpmāk tāda tipa tekstus varētu ielikt kā citātu, lai izglītotie lietotāji varētu skipot, bet neizglītotie īpaši pievērst uzmanību.
  Bet par AOL, kā tad amīšiem varēs iegrūst vajadzīgās reklāmas un visādu drazu, ja lietos draza-free pārlūku? Domāju ka komerciāli pārdomāts solis.
  m

  Atbildēt
 3. PunktS

  "vēl viena IE ādiņa, [..] Internetā tādu ir daudz – Avant Browser, Netcaptor"
  Diez vai tas ir korekts salīdzinājums. Droši vien tādēļ, ka autors AOL nav lietojis, kas saprotams, jo Lavijā tādu nelieto. Par laimi.

  Atbildēt
 4. wx

  cX, paarlūks atverot lapu *jau* ģenerē tai atbilstošu bildīti – pilnā lielumā – ko rādīt logā, sobstvenno. to bildīti samazināt un rādīt kā thumbnail nekāds lagojošais pasākums nav, tikai atbalstāma fīča.

  Atbildēt
 5. Budzis

  "Tas nekas, ka dotais dzinējs ir morāli novecojis un neatbalsta standartus kā arī netiek pienācīgi lāpīts"
  Kur nu CLX raksts bez šīs "aksiomas" :))

  Atbildēt
 6. Johnie

  Si lapa sak atgadinat BMWPower lapu – Ugunslapsa – ta tika rulle, parejais ir mesli:) Skumji par sadu saurpierainu attieksmi un citu viedoklu necienisanu:(
  Man personigi Ugunslapsa nepatik ne acu gala, bet tapec es nenolieku to.
  Pokemonu bars!

  Atbildēt
 7. Zebests

  Johnie: iesaku noprovēt Firefox 1.0 Preview Release
  pēc šīs versijas esmu pārcēlies uz Firefox un IE lietoju tikai pāris speclapām

  Atbildēt
 8. endrju

  Jā, man arī ne visai tā Ugunslapsa. Un vispar Gecko engine nav tā pati labākā, ko jūs te visi apslavējata. Viņa ir bremze. Drošvien, ka vienkārši neko citu bez ēzeļa un gecko nezinat …

  Atbildēt
 9. martinsb

  Kā tas ir – bremze? Varbūt laiks upgreidam? Ja nē, tad man, piemēram, ir dziļi vienalga, vai lapa pārlūkā atverās 1 vai 1.2 sekundēs. Tāpēc vien es jebkuru engine par bremzi nesauktu. Bremze šā vai tā var rasties arī dēļ atbildes laika, tīkla caurlaides spējas u.tml.
  Mēs ļoti labi zinām gan par Opera, gan par KHTML, gan arī par Lynx, taču ziņas temats bija par AOL atteikšanos no pieejamajām alternatīvām (no kurām Gecko būtu bijusi, laikam, tā pieejamākā) par labu IE.

  Atbildēt
 10. endrju

  BORISS: būtu nu paklusējis 🙂
  martinsb: salīdzinot KHTML ar Gecko … gecko ir bremze. tāpat Tu negrasies diskutēt, bet fleimot. Ja ir citas domas, varam ar meiliem apmainīties nevis piesārņot podu 😉

  Atbildēt
 11. Zebests

  piemetīšu vēl.
  Prātoju, prātoju un radās jautājiens vai Firefox bremzīgums (retu reizi pēc ilgāka laika atvērtā paskatā – sanāk tā ka piebremzē) ir/nav saistīts ar to sistēmu un varbūt verķi uz ko lieto???
  Kā ir Linux’ā – pēc ilgāka laika atvērtā stāvoklī tāpat sāk bremzēt vai tomēr ne; ja ne tad rodas aizdomas par lietotās sistēmas neprasmi izmantot atmiņu (šai gadījumā tas ir Win – un tas laikam tā ir ka neprot Win savus resursus lietot).
  Vēl vai Firefox priekš Linux un priekš Win ir viens un tas pats izejas kods? Ja ir, tad nav brīnums, ka universāls kods ķeras; ja speciāli pierakstīts katram savs, tad atkal pastāv iespēja, ka varbūt Win neprot uzvesties.
  Ja kāds saprata un zin atbildi varbūt var pačukstēt arī man…

  Atbildēt
 12. Spameris

  setdhgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;klllll lsetdhgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;kllllsetd hgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;kllllsetdhgikk jlk;kllllsetdhgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;k llllsetdhgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;klllll lsetdhgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;kllllsetd hgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;kllllsetdhgikk jlk;kllllsetdhgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;k llllsetdhgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;klllll lsetdhgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;kllllsetd hgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;kllllsetdhgikk jlk;kllllsetdhgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;k llllsetdhgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;klllll lsetdhgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;kllllsetd hgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;kllllsetdhgikk jlk;kllllsetdhgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;k llllsetdhgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;klllll lsetdhgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;kllllsetd hgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;kllllsetdhgikk jlk;kllllsetdhgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;k llllsetdhgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;klllll lsetdhgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;kllllsetd hgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;kllllsetdhgikk jlk;kllllsetdhgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;k llllsetdhgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;klllll lsetdhgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;kllllsetd hgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;kllllsetdhgikk jlk;kllllsetdhgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;k llllsetdhgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;klllll lsetdhgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;kllllsetd hgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;kllllsetdhgikk jlk;kllllsetdhgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;k llllsetdhgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;klllll lsetdhgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;kllllsetd hgikkjlk;kllllsetdhgikkjlk;kllllsetdhgikk jlk;kllllVai taa ir maaksla?

  Atbildēt
 13. atis

  to Zebests
  Nezinu, kas tev tur iebremzē. Man ir linux un nav nekas ar ko saliidzinaat, bet nekas "neiebremzē". Shkiet, ka zem windozes ar nekaadas bramzes nebija. Linuxam nets pats par sevi ir nadziigaaks un stabilāks.

  Atbildēt
 14. Delfins

  nu teiksim tā, man arī vienalga ka FF veras paars sekundes ilgāk (tas ir jaizdara 1-reiz dienā), un ari pofig ka lapa veras/renderejas ilgak nekā IE. Kvalitātei – atrums tas nav rādītāis

  Atbildēt
 15. Johnie

  Man prieks, ka vismaz dazi piekrit, ka Ugunslapsa ir diezgan bremzigs parluks – si nejauciba vinam piemit jau no Netscape laikiem.
  Personigi tas mani kaitina vairak ka Ezelisa pot. caurumi.

  Atbildēt
 16. to Johnie

  cilvēk, Tu esi paņēmis hronometru (vai kā tu mēri "bremzīgumu"?) un salīdzinājis FF ar IE? Ja nē, izdari to tagad un publicē rezultātus, lūdzams.

  Atbildēt
 17. Emlz

  OFFTOPIKS
  Kāds zin kā FireFox bukmarkus var sakārtot pēc alfabēta, un lai root folderī papriekš pēc alfabēta sortējās subfolderi, pēc tam lapas???
  Viens frīks ir uztaisījis ext., bet tas strādā tikai lidz FF v0.9
  Vot viena lieta kur FF lažo. Cerams ka izlabos.
  Paldies jau iepriekš

  Atbildēt
 18. karuuzo

  2 Zebests: Vienīgi ko esmu novērojis, ja FF tiek atstāts uz ilgāku laiku vaļā, piem. uz nakti, Wins (konkrētā gadījumā WinXP, Bet W2K darīja to pašu) izmet FF un arī citus no RAM Swapā (kaut arī "Aviable memory ~250MB) un tad pakustinot FF ir jāgaida ilgāk, nekā palaižot no 0-les. Bet kā jau teicu, arī citiem progiem tas ir, piem. Office, arī IE, tikai IE liela daļa tiek aktīvi jūzota, tāpēc vidēji tas pamostas ātrāk.
  m
  PS. 2 Johnie: Tad kad es vēl (jau) lietoju IE, bieži bija tā, ka nevarēju sagaidīt kad IE atver lapu, atvēru NN, kurā palaidu to pašu lapu un lielākā vairumā gadījumu NN atvēra ātrāk kā IE (kurš jau šo lapu cītīgi vēra vaļā). IE bieži vēl paziņoja ka lapa neeksistē, kaut gan ar NN es to lapu jau mierīgi browsēju. Pēdējo 2 gadu laikā IE es lietoju ne biežāk kā 1x mēnesī, bet nesen pie viena kolēģa atkal novēroju to pašu, tā kā nekas nav mainījies. Nu jā, Opera arī šajā ziņā arī ir nedaudz bremzīga (bet tas ir tikai 1-2 gadījumi un arī ar ne pašu jaunāko, tā kā, varat man oponēt) Ja runa ir par renderēšanas bremzi, kāda man starpība, vai IE uzrenderē lapu par 0,x sekundēm ātrāk, ja viņš pus minūti to lapu kešo iekšā.

  Atbildēt
 19. Krotow

  Operai gadījumā, ja lapas ielāde bremzē, ir papildus bonuss – uz sitiena atslēgt bilžu ielādēšanu un rādīt tikai tās, kas jau atnākušas, kas jūtami paātrina arī, piemēram, Delfu lasīšanu. Pēc personīgās pieredzes te ne FF ne IE netiek ne tuvu līdz. Bet es jau aizpļāpājos…

  Atbildēt
 20. one lame..

  a man neko citu vajag no `kompjutera` vairāk kā to lai internets smuki izskatās, un winampam skins būtu uberkruts. ieskrienaties ar saviem gečo, linuxiem un elementārām drosībās normām – es māku savu kompjūteru pasargāt un viss darbojas stabili, vajag tik reizi nedēļā pasaukt jāni un vins pa aliņu man kompjūteru paarinctalēs
  (:

  Atbildēt
 21. Krotow

  Ja tam Jānim tikai drīz nepiegriežas tavi aliņi un viņš par katrru reizi nesāk kvartu prasīt – ko tad? Meklēsi citu?

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *