Firefox piedāvā pilnvērtīgāk izmantot Google servisus

Šis raksts būs veltīts Firefox lietotājiem, tā kā pārējie var mierīgi nelasīt turpinājumu. Komentāri par tēmu, ka kaut kas cits rullē vairāk vai mazāk, ir lieki, jo tas būtu tas pats, kas iet uz veģetāriešu tusiņu un stāstīt par gaļas labumiem vai arī otrādāk.

Lai arī jauno Ugunslapsas lietotāju skaits strauji turpina augt, tomēr es neuzskatu par lietderīgu rakstīt pamācības tāpēc, ka produkts pārāk strauji attīstās un tas, kas ir aktuāli šodien vairs nebūs tik aktuāli pēc mēneša. Piemēra pēc, var paņemt kaut vai pirms diviem mēnešiem uzrakstīto pamācību par to kā apiet specifiskus JavaScript, ko ir salikuši dažādi prātvēderi savās lapās. Šobrīd vairs nav nepieciešams izmantot “about:config” un mainīt toreiz pieminētā parametra vērtību, jo atsevišķš “ķeksītis” jau ir ielikts zem JavaScript “Advanced” sadaļas. Un tā ir ar daudzām lietām, kas ir pieejamas kā parametri lietpratējiem, bet nav vēl iestrādāti saskarnē un redzami vienkāršiem mirstīgajiem. Laikam jau tā tam būs būt. 🙂

Šoreiz gribētu piedāvāt divus aprakstus, kas principā ir līdzīgi ar tiem, kādus es pats iepriekš rakstīju. Ja reiz sāku ar JavaScript piemēru, tad laikam ar to arī būtu jāturpina.

Gervase Markham blogā ir atrodams visai pamācošs raksts par to kā pilnvērtīgāk izmantot Google Print servisu, apejot tur izmantotās aizsardzības. Tāds kā turpinājums manam necilajam JavaScript aprakstam. Ideja no tā nemainās. Varbūt izlasot šo rakstu pievērsīsiet uzmanību arī tādām niansēm kā “Page info” un sapratīsiet, kas tas ir par spēku.

Ja es savulaik aprakstīju to kā “noslēpt” reklāmas banerus lielākajā Latvijas bezmaksas e-pasta servisā – Inbox.lv, tad citur cilvēki apskata jau nākamo soli – vizualizē savu iemīļotāko e-pasta servisu – Gmail.com, jo tur ar reklāmām viss ir kārtībā.

Gmail

Izmantotais paņēmiens, vienā gadījumā, kad tika slēpts kāds konkrēts HTML gabals, vai otrā gadījumā, kad vizualizē vairākus HTML apgabalus, ir viens un tas pats, jo tiek izmantots userContent.css faila iespējas.

17 thoughts on “Firefox piedāvā pilnvērtīgāk izmantot Google servisus

 1. hmnc

  nu nu. kas tas par banneri – the browser you can trust???
  es FF nevaru uzticēties, jo gadās, ka nokaras.
  kā lai es eju pilnīgi droši savā internet bankā, ja jebkurā brīdi browsers var nojukt (ir bijuši gadījumi) ??
  kopš tā laika, daudz maz svarīgiem saitiem lietoju IE (uz mana datora, ātrāks un stabilāks par FF)
  // vieta tavam uzdirsienam //

  Atbildēt
 2. coolynx

  hmnc: Tas bija jāuztver kā izaicinājums? Manuprāt, raksta sākumā, es taču skaidri liku manīt, ka fleimam šeit nav vietas.

  Atbildēt
 3. N.R.

  nu nu, firefox (firebird) lietoju kopsh .7 un uzkaaries nav ne reizes. pedeja versijaa gan ir gljuks ar popup atblokjeeshanu bet tas jau ir zinaams bugzillaa. citadi – labakais browseris.

  Atbildēt
 4. Jurz

  abv, nepūt pīlītes par GNT tur viss ar FireFoxi notiekās ne sliktāk kā ar IE, atšķirībā no TechData un neatminos kā bij ar Elko.

  Atbildēt
 5. Kaitnieks

  Kūllinuks, ja kādreiz izdosies tā, ka Tu uzraksti rakstu par FF un nesākas komentāri tēmā FF vs IE/Opera/Whatever un pēc tam rakstu par kaut ko jaunu iekš Windows, kur nesākas LINUX RUULZ tipa komentāri, pie nosacījuma, ka visi komentē bez bloķēšanas/dzēšanas, Tev no manis alus cik līdīs 😀

  Atbildēt
 6. hmnc

  spameris – nē nē. vienkārši mani izbrīna fakts, ka uz svaigi instalētas sistēmas FF bremzē un gļučī, savukārt IE strādā normāli.
  un ikdienā gan darbā gan mājās es tomēr izmantoju FF, tākā fleimu par to cik es esmu liels sūkātājs var nelaist.

  Atbildēt
 7. NM

  hmnc & clx
  diemzjeel tieshaam jaatziimee ka Netscape no v.4 un taas turpinaajumi (NS 6/7.x aka Gecko, FF, FB … tb Mozilla) vienkaarshi iebremzee un ir pie ielaades un darbiibaas leenaaki par IE un Opera. Vieniigais aatrais Netskraapis bija 3 (3.1 Gold "ze best" 🙂
  Pamatojums – visiem shiem kloniem tiek rakstiits universaals kods kas nau atkariigs no OS. Liidz ar to paliek maz iespeeju optimizeets sho kodu.
  IE protams ir rakstiits Win only
  Opera cik saprotu raksta katrai platformai savu versiju, vismaz core ir sava.

  NM

  Atbildēt
 8. spynode

  FF patērē padaudz atmiņu, bet man visu tā lietošanas laiku viņš nav nereizi nokāries. hmnc esi dzirdējis par dr Laviņa universiālo roku taisnotāju ?

  Atbildēt
 9. hmnc

  spynode – neesmu gan. laikam tu, kā pieredzējis varētu man par to pastāstīt ;))
  nez kapēc man IE nekaras, bet FF karas. un tas ir uz svaigi instalētas sistēmas!

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *