Kā nesāpīgi izgriezt reklāmu no Inbox e-pasta saraksta

Vakardienas raksta iespaidā izdomāju piereģistrēties Inbox.lv servisā un nolēmu pārliecināties kā, tad sastāv ar reklāmām un vai tiešām tur ir tik traki kā cilvēki stāsta. Atkārtoti reģistrēties nācās, jo pirms dažiem gadiem es biju šī servisa lietotājs, bet kopš tā laika tur paspēja nomainīties saimnieki un man parole aizmirsās kā arī lietotājs bija nozudis…

Konstatēju, ka tur ir nepatīkamas reklāmas. Principā es neesmu pret reklāmām kā tādām, bet gan pret pārāk uzbāzīgām un traucējošām. Man arī nav nekas personisks pret Inbox servisu kā tādu, bet es nepiekrītu tam, ka lietotājam acīs jābāž reklāmas tik rupjā veidā. Tā tas baneris tur lien līdz lejai veselus 600px. Nav īpaši patīkami. Pamēģināsim tikt ar šo nelielo problēmu galā. Lai gan uzreiz brīdinu, ka šeit nebūs uzrakstīts nekas jauns, bet gan viens neliels knifs Mozilla Firefox lietotājiem, ko daudzi jau tāpat zināja vai vismaz nojauta.

Šī būs neliela pamācība kā tikt galā ar Inbox.lv baneri, kas parādās tikai e-pasta sarakstā, jo es uzskatu, ka tam tur nevajadzētu būt.

Sākumam mums būs nepieciešams izveidot vai vienkārši papildināt Firefox profila direktorijā esošo “userContent.css” failu ar pāris rindiņām. Pēc noklusējuma šis fails nav izveidots un tāpēc tas būs pašam jāuztaisa.

Atkarībā no OS un citām lietām direktorija kurā ir jāizveido šis fails userContent.css.
“Documents and SettingslietotājsApplication DataMozillaFirefoxProfilesdefault.xxxchrome”.

Šajā failā ir jāieraksta sekojošas rindiņas.

tr.text embed[type=”application/x-shockwave-flash”][width=”120″][height=”600″]
{
display: none !important;
visibility: hidden !important;
}
tr.text a[href*=”ads.inbox”] {
display: none !important;
visibility: hidden !important;
}

Rezultātā mēs iegūsim lūk šādu sarakstu jau bez reklāmām. Ar šīm rindiņām tika izgriezts tikai tas reklāmas bloks, kas parādās sarakstā, visi pārējie reklāmas baneri palika tur, kur stāvējuši. Tie, kam sāpēs vairāk paši zinās kā izgriezt pārējo. Mani savukārt saistīja process kā neitralizēt tieši to, ko es vēlos un tieši tur, kur es to vēlos.

Jautāsiet kāpēc tāda izvirtība? Es principā neizmantoju reklāmas bloķētājus, jo daudz nevazājos pa lapām kuras ir pārbāztas ar reklāmām kā arī šad tad uzklikšķinu uz kāda interesanta banera.

42 thoughts on “Kā nesāpīgi izgriezt reklāmu no Inbox e-pasta saraksta

 1. koko

  hmm – nu man itkaa karaajas viens inbox epastinjsh… Tachu pashaa webmailaa laikam liidis neesmu jau vismaz pus gadu… Izmantoju email klientu un konekteeju pie inbox caur pop3.. Kaut gan peedeejaa laikaa shajaa pastaa man naak tikai spams, jo to vairs neizmantoju!!!

  Atbildēt
 2. e-remit

  Nepateicība – pasaules alga.
  No sākuma inbox.lv dod iesapēju pods.lv ātri nopublicēt jaunumus, pēc tam pods.lv reklamē, kā maitāt biznesu.
  No otras puses… kā uz to visu skatās…

  Atbildēt
 3. Kleofass

  Tas reklamas es ta ari neesmu pamanijis, jo lietoju Outlook, bet ja vajag tik caur IE, tad visas reklamas izgriez ZoneAlarm.

  Atbildēt
 4. hmnc

  biznesu jau nemaitā.. vienkarši tu neredzi to reklāmu, bet viņa reāli eksistē un skaita klāt inboxam naudiņas. css nezinātājiem iesaku palasīties ;))

  Atbildēt
 5. INBOX

  99.5% no INBOX lietajiem nemaz nenjoash ka :
  a) existe pods.lv
  b) kas ir firefox
  c) ka tas ir – "pierakstiit rindinju"
  Tiem cilvekiem kam visi augshminetie jedzini ir saprotami ir ads rezistant any way . Un veel – noblokejot ads.inbox.lv Jus netiekat caur augshejo menu uz parejiem inbox produktiem – un tad uz bugreport nak zelebainas meitenishu / puisihu / maminju vestules "kapec jus man esat liegushi pieeju INBOX spelem – ko es tadu esmu nodarijusi ??? -tad mes ladzigi skaidrojam ka Lielais gudrais bralis ir pielicis ads blockeri un tas ir jaatsledz , jo skaidrot ka ievadot games.inbox.lv jus nonaksiet turpat ir vel bezjedzigak – jo ievadits tapat tiks www.games.inbox.lv :)))
  P.S augshejais menu tiek padots caur ads.inbox.lv nevis lai ieriebtu ads nidejiem, bet lai to atri viegli vaditu izmaiņas visos produktos vienlaiciigi.
  INBOX pozicinejums ir nevis uz IT addictiem , bet uz vienkarshu internet lietotaju – kuri nu jau ir absoluti nospiedosha vairakuma .

  Atbildēt
 6. Surrounder

  Neatceros, kursh no pods lasiitaajiem reiz nosauca aabeli par iznireli, bet nu peedeejo 3 dienu laikaa,lasot komentus, var saprast, kaadeelj aabele tika pagodinaats ar shaadu titulu :/

  Atbildēt
 7. Kilers Millers

  Nevajag tur jāties ne ar .css ne ar vēl ko citu. Uzlieciet softwāri Ad Muncher un jamais visu nokillos (ne tikai iekš inbox.lv, bet arī it kā daudz kur citur).
  Mūžu dzīvo, mūžu mācies.

  Atbildēt
 8. edc

  2 INBOX
  >>P.S augshejais menu tiek padots caur ads.inbox.lv nevis lai ieriebtu ads nidejiem, bet lai to atri viegli vaditu izmaiņas visos produktos vienlaiciigi.
  Viss ir pieejams. Izņemot reklāmu protams 😉
  BTW Kā ar virusaino mailu ko nosūtīju uz support@? Baigi gribas zināt kapēc kasperskis neķer?

  Atbildēt
 9. coolynx

  Izlaboju nelielu gļuku, kas teorētiski varētu bloķēt augšējās izvēlnes dēļ tā, ka a href="ads.inbox" nomatcho arī to ko nevajag. 🙂
  Tagad ķers tikai to, ko vajag. Tas nozīmē, ka var neuztraukties par to, ka mazais brālis pēkšņi netiks kādā no Inbox sadaļām, jo bloķēšana darbojas tikai uz apakšelementiem, kas iet zem tr.text

  Atbildēt
 10. edc

  2 coolynx Tikai neņem ļaunā, bet tu man atgādini komjaunieti no aneca kas bez grūtību pārvarēšanas neko nedara. Tā vietā lai lai uzinstalētu extensionu uz ierakstīt tajā ads.inbox.lv/*.sfw tu raksti css, kas pie tam ir "hardcoded" uz reklāmas izmēru. OK peikrītu ka šis paņēmiens ir interesants tīri no teorētiskās puses, bet prakstiski pielietojams viņš nav.

  Atbildēt
 11. coolynx

  OK peikrītu ka šis paņēmiens ir interesants tīri no teorētiskās puses, bet prakstiski pielietojams viņš nav.

  Kā jau rakstīju – reklāmas bloķētājus nelietoju, nedz outpostā, nedz arī firefoxā. Toties ir sportiska interese apgūt Firefox fīčas, kamēr ir laiks un luste.

  Atbildēt
 12. aabele

  Neatceros, kursh no pods lasiitaajiem reiz nosauca aabeli par iznireli, bet nu peedeejo 3 dienu laikaa,lasot komentus, var saprast, kaadeelj aabele tika pagodinaats ar shaadu titulu :/

  Tas "poda lasiitaajs" bija bottom, kursh seedeeja savaa saitaa http://bottom.no-ip.com (jau aizklapeets) no ar Latvijas galvenaas policijas paarvaldes IP. Taapeec iipashi nep*** kas un kaa mani sauc. Ka tik pa resno nesauc 🙂
  Un taa vien raadaas, ka te ir vairaaki aabeles.

  Atbildēt
 13. Vistu Zaglis

  Hmmm… nu es nedomāju, ka inbox.lv te būtu ko satraukties, jo a) šis ir browsera opciju demo un b) tie kas saprot par ko ir runa, visticamāk, neizmanto nekādu free mailu. Vismaz gribētos domāt, ka komentāri nebirst no maziem wannabies, aga! 🙂
  Katrā ziņā, es domāju, ka frāžu
  " 99.5% no INBOX lietajiem nemaz nenjoash ka :
  a) existe pods.lv
  b) kas ir firefox
  c) ka tas ir – "pierakstiit rindinju""
  autors ir reti tuvu patiesībai un tur uztraukties nav ko.

  Atbildēt
 14. djhurio

  [g]Un veel – noblokejot ads.inbox.lv Jus netiekat caur augshejo menu uz parejiem inbox produktiem[/q]
  Nesapratu, par ko te ir runa. Tie E-mail, Games, Shop, etc. ir teksts nevis bildes. Kāds sakars ar adblocker?

  Atbildēt
 15. koko

  Kā jau teicu – atliek piereģistrēties un tad visu darīt caur pop3.
  Ir vēl otrs arguments… 99% no tiem, kas nezin, kas ir pods, nemāk rindiņas rakstīt un pat nezin, kas ir FF, tās reklāmas patīk un viņi ar interesi tās apskatās… Ja nemaldos, tad kaut kad jaunībā inbox.lv opcijās vēl biju ņēmis visu sev nevajadzīgo nost – nu un pa kedu – paliek tikai vajadzīgais (reklāmu gan šaubos vai var noņemt). Tad nu es vispār neuztrauktos par tām reklāmām…
  Es tik nevaru iedomāties kāpēc tagad pēkšņi sāka braukt augumā serverim, kas, neskatoties uz lielu slodzi, tomēr strādā kā bezmaksas… un strādā labi… Tad jau var tik pat viegli gruzīt augumā televīzijai un radio, ka reklāmas visu laiku rāda un atskaņo… Nez vai kāds varētu izdomāt spraudni tv, kas izgriež reklāmas?
  P.S. Nav domāts kā uzbrauciens kādam – doma ir tāda, ka ir labi, ka cilvēki domā, kā sev un citiem palīdzēt, bet tāpēc nevajag nevienu no viņiem apvainot!!!

  Atbildēt
 16. sas

  Nez vai kāds varētu izdomāt spraudni tv, kas izgriež reklāmas?

  ir jau taads spraudnis, atseviski hvs, dvd un veel kaadi tur ierakstiitaaji pashi prot klikskinaat uz pauzes, kad saakas reklaama. pie tam man liekas vinji nevis analizee bildi, bet sanjem signaalu no advanceetaakaam stacijaam, tipa <reklama></reklama> 🙂

  Atbildēt
 17. Peleeks

  sas, nedomaaju vis. jo tas buutu pretrunaa ar reklaamas biznesu. Ja taads signaals buutu sanjemams, tas aatraa laikaa buutu pieejams visos televizoros un to izmantotu visi. Es arii esmu dzirdeejis par taadiem reklaamu filtriem, bet man nav ne mazaakaas sajeegas kaa tie straadaa.

  Atbildēt
 18. edc

  2sas
  Tādi aparāti īsti legāli nav. Pirms n gadiem japāņi mēgināja palaist pārdošanā tādu TV – nekas nesanāca. Tīri tehniski tas ir ļoti vienkārši realizējams ir tikai jānorāda kurā stūrī kuram kanālam atrodas logo. (Tiem, kas tankā – reklāmu laikā kanāla logo netiek rādīts)

  Atbildēt
 19. Kikko

  cik tipiski datortaripgs raksts

  Excuse me, bet pods.lv tomēr ir uz IT kexiem tēmēts saits nevis Bārbijas fanklubs. Vārdu sakot, tev uz šejieni, tur vismaz nav to riebīgo datoriķu 😛

  Atbildēt
 20. Spameris

  sas, nedomaaju vis. jo tas buutu pretrunaa ar reklaamas biznesu.

  Man liekas ka es par shito stelli kaut kur lasiiju… iespeejams arii ka taada fiica tiek piedaavaata kautkaadiem cilveekiem, kas par shaadu servisu maksaa, anyway…

  Atbildēt
 21. Kindzulis

  Kungi, karsts!
  Jau sen mani nomāc nespēja iebalsot tādus politiķus, kas uzklausītu tautas vairākuma balsi un PANĀKTU likumdošanas līmenī tādu kārtību, ka pirms un pēc apmaksātās reklāmas ir OBLIGĀTI jāpalaiž īss tehnisks signāls! Lai tie, kas nevēlas reklāmas, var ieregulēt tv uz kanāla pārslēgšanu vai vismaz noņem skaņu (kas, ja neesat ievērojuši, sākoties reklāmai parasti jūtami pastiprinās).
  Līdzīgi kā noteikumi paredz zilā trīsstūrīša un melnā aplīša obligātu rādīšanu!

  Atbildēt
 22. Tāpat vien

  Iesaku reklāmām likt melnu aplīti – cilvēkiem ar vājiem nerviem un viegli ietekmējiem skatīties nav ieteicams, kaitē veselībai un naudas makam

  Atbildēt
 23. INBOX

  Kindzuli : kas tev trauce
  a) abonet set televiziju ( aptuveni 50 sant. diena – legalo :)) )
  b) inzmantot inbox mail + ( aptuveni 50 sant menesi )
  ja esi trucigs vai skops tad ludzu cieni tos cilvekus kas apmaksa tavas izklaides gan TV gan interneta – Kindzuli – LAI DZIVO REKLAMDEVEJS skopo vai trucigo IZPALIGS – jo nospiezot podzinju – nevelos reklamu ta automatiski rediirektejas lapinju – apmaksajiet luduz sho pakalpojumu PATS !!!

  Atbildēt
 24. dunduks

  Tas skaņas līmenis reklāmām tiešām besī ārā un tur nav nekāda sakara ar skopumu. Negribot kļūsi par reklāmas pretinieku, ja nakts laikā tev televizors sāk aurot.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *