OpenOffice.org 1.1.3

OpenOffice.org pakas lietotāji var priecāties, jo ir parādījusies fināla versija OpenOffice.org 1.1.3. Izmaiņu saraksts izskatās diezgan garš, lai gan es tur nepamanīju nekādus būtiskus jauninājumus – pārsvarā tikai labojumi.

OpenOffice.Org

Šodien aizgāju apskatīties, kas notiek ar latviskošanas lietām, sākumā jau pietiktu ar to pašu pareizrakstības moduli. Kaut kas jau notiek, tikai gausāk nekā kaimiņiem.

Lejupielāde:
OpenOffice.org 1.1.3 (Windows) 46 152KiB
OpenOffice.org 1.1.3 (Linux) 78 332KiB
LV pareizrakstības modulis 0.6alfa 1 102KiB

74 thoughts on “OpenOffice.org 1.1.3

 1. chi-pendelis

  hmm – par to moduli kaut kā dzirdu pirmoreiz :/ moš tiešām jāsāk piedomāt par to, ka jākratās vaļā no M$ un jāpāriet uz OO – nu vismaz darbā :/

  Atbildēt
 2. napalmEye

  Ir jau diezgan sen tas pareizrakstības modulis, lai arī vēl caurāks nekā bomža zeķes.
  Savukārt darbā sen jau kā vajadzēja pāriet uz bezmaksas programmatūru – mazāk galvassāpju baidoties par visādām pārbaudēm.

  Atbildēt
 3. Krotow

  Nekāda vaina. IMHO tas modulis rullē labāk kā Tildiskais, kaut kā mazāk tur esmu redzējis visādus jancīgu vārdu pārveidojumus. Pie kam OO labāk strādā rakstāmā teksta "uzminēšana no pusvārda" – tas patīkami paātrina rakstīšanu. Vēl derētu gramatikas pārbaudītāju.

  Atbildēt
 4. coolynx

  Bija zināmas aizdomas, ka arī šoreiz pie "vainas" ir 7-zip arhivators.
  Uztaisīju nelielu eksperimentu. Paņēmu atpakoto windows instalācijas direktoriju 145MiB un sapakoju ar tar.gz, rezultātā ieguvu 65MiB vs. 45MiB ar 7-zip.
  Salīdzinot ar iepriekšējo versiju win instalācija ir kļuvusi "plānāka" tieši pateicoties izmantotajam arhivatoram.

  Atbildēt
 5. AB

  teksta redaktoram nav galigi nekaadas vainas var lietot arri nopietniem nolukiem bet tas exela aizvietotaajs ir pilniigi neliidzvertigs MS

  Atbildēt
 6. Spameris

  Speaking at the Microsoft Dutch Fusion event in The Hague in The Netherlands, in his keynote he states he is not impressed by OpenOffice.
  "Get the facts!" he calls several times. "Seriously nobody believes that open source on the desktop even comes close to Microsoft? Like Open Office, that seems like a ten year old product. OpenOffice is miles behind Office 2003, its not a comparison. Maybe Office 97 comes close."
  And on Linux: "What a hassle to get that running" It is different in the server market, Ballmer admits. "We are good, but Linux is not bad either", though Ballmer can’t resist to say that the Port Of Rotterdam ( Worlds largest port) recently switched from Unix/Linux solution to Microsoft. "Get the facts!"

  un es viņam pilniigi piekrītu
  surcis te

  Atbildēt
 7. AB

  tad tu saki ka 7-zip spiez vislabaak ? es kaa reizi mekleeju arhivatoru ar ko varatu labi spiest failus kurus peecc tam kopet uz USB flash drive – katrs megabaits no svara 🙂

  Atbildēt
 8. Krotow

  2 bush: Tu laikam esi no tiem, kuri vēlas, lai katra dokumenta atvēršanas laikā spēlētu valsts himnu un pa ekrānu apkārt lidinātos varavīkšņaini pterodaktiļi 🙂 Man pie ofisa paketes vairāk interesē tas, ko es ar to varēšu izdarīt, nevis ar cik lieliem specefektiem šis darbs tiks pavadīts. Ok, mans IMHO – protams, ka OO varēja būt mazliet smukāks, bet tas šoreiz nav noteicošais, jo izdarīt ar to var to pašu, ko ar M$ofisu un pie kam par OO nav megabaksi jāmaksā, bet M$ dokumentus var virināt bez problēmām. Tāpēc balsoju par OO >)

  Atbildēt
 9. bush

  nee, man ir svarīgi, lai open source izstrādātāji beigtu domāt kā izstrādātāji un saaktu domāt kā gala lietotāji. man ir vienalga no kuriem es esmu, bet tas, ka OOo izskatās morāli novecojis ir viņu problēma un nevis manējā. bez tam vēl, ja tu saki, ka ar OOo var paveikt visu to, ko var ar ms office, tad acīmredzot tu esi viens no tiem, kas izmanto tikai word noklusētās iespējas – atvērt un saglabāt savu dokumentu. domā reāli. OOo iespējas ne tuvu nav tik plašas, kā ms office iespējas. un tieši tamdējādi OOo vēl ilgi netiks plaši lietots lielos uzņēmumos un uzņēmumos vispār.

  Atbildēt
 10. kurtka

  Bush domā, ka lielos uzņēmumos katra pēdīgā sekretutka izmanto Wisas Worda Plašās Iespējas??? Sen būtu laiks saprast, ka pēdīgā sūda iesnieguma uzrakstīšanai var iztikt bez maģiskajām WWPI.

  Atbildēt
 11. karuuzo

  2 bush: Nevajag atkal sākt mērīties ar krāniņiem. Jautājums jau ir, vai produkts nodrošina to, kas man nepieciešams, nevis cik fīčas no Word ir realizētas OO. Man personīgi nav iespējas darbā to lietot, jo gala rezultātā man jāiegūst Word doc fails. OO un Word nav savietojami 🙁 Šobrīd esmu uztaisījis vienu OO docu ar visiem hideriem, footeriem, multinumbering utt un ne kādas vainas. Tikai uz Wordu nevarēju pārdzīt 🙁
  Šobrīd mans viedoklis ir tāds, ja gala rezultātam nav jābūt M$ Office compatible, jāizvēlas OO. It sevišķi, ja par Office jāmaksā no savas kabatas.
  m

  Atbildēt
 12. Kaklz

  bush, neliels uzdevums tev un MS word faniem:
  Ir tabula, teiksim ar 10 šūnām (5 rindas, 2 kolonas). Jāuzliek tabulas šūnai fona bilde un tā jānopozicionē. Teiksim, jānorealizē šāds izskats: http://3a3-interactive.net/temp/ooquiz.png. Vietā, kur ir ‘….’ ir jābūt iespējai ievietot jebkādu tekstu, kas, loģiski, iet pāri bildei (bilde ir un paliek fonā, nopozicionēta attiecīgi pret šūnas stūri, malas vidu vai centru).
  Praksē, protams visi pozicionēšanas veidi vienmēr nebūs vajadzīgi, bet nu uzdevums paliek uzdevums. Vai tik nebūs jāizmanto Insert -> Picture -> From File + click on image + send to background + drag and drop + .. (vēl n-desmit darbības).
  Protams, varu arī kļūdīties, kā jau MS Word "visu iespēju nepārzinātājs".

  Atbildēt
 13. e-remit

  Pirmais, kur savulaik nevarēju izmantot OpenOffice bija gadījums, kad Excel tabulā bija vairāk par 32000 rindām. Diemžēl OO sheets ir uz pusi mazāks, kā Excelī.
  Otrs, kur man darbā stabili neiet OO, ir makrosi Wordā!

  Atbildēt
 14. Krotow

  Worda makrosi tev arī neies, jo OO neizmanto VBA. Par to ir iespēja pārdzīt jamos uz StarBasic (tas pats VBA pēc būtības) vai vēl labāk – uz javaskriptiem. Jebkurā gadījumā VBA neesamību OO neuzskatu par trūkumu.

  Atbildēt
 15. BlackHalt

  Kurš grib rakstīt?
  Ņem OpenOffice.org 1.1.3! Jā, ņem un lieto!
  A licenzes un maksas?
  Es saku, ņem un lieto!
  Nē aizdomīgi, labāk ņemsu divas M$ licenzes. I pierastā skrepka būs.
  Labāk nopērc suni!

  Atbildēt
 16. Spameris

  hmm – Latvieðu valodas pareizrakstîbas modulis created by Janis Eisaks ‘2002
  tad ko – nekas nau mainījies kopš 2002ā gada?

  Atbildēt
 17. VSD

  Latviskošanai izmaiņas ir, kopš 2002. gada stipri daudz kas nācis klāt, bet vēl garš ceļš ejams. Savulaik uzrakstīju vienkāršākajiem gadījumiem izmantojamu pārnesumu licēju, bet tālu no ideāla. Ja kāds zin labu latviešu valodas pārnesumu licēju Tex, tad var to izmantot, nometot Tex makrosus. Tāpat, OoO latviskošanai izveidoto pārnesumu licēju var izmantot Tex, savukārt pareizrakstības pārbaudītāju teorētiski varētu izmantot, rakstot Mozillā vai Thunderbird e-pastus. Instalācijas instrukcijas angliski ir šeit. . Diemžēl Mozilla un OpenOffice.org laikam dažādi interpretē myspell affiksu failus, tādēļ Mozillā vai Thunderbird nepareizo latviešu valodas vārdu būs nenormāli daudz. Kāds var papētīt, ja ir interese. Kāpēc kaimiņi tālāk priekšā, – par to varētu krietni izvērsties.

  Atbildēt
 18. bubu

  Es jau ar 7-zip fans, tikai vot pati GUI versija šiem tāda nesmuki sanākusi. Bet nu spiest tā spiež labāk par rar’u uz max 😉

  Atbildēt
 19. Budzis

  karūzo: nu ja tev pietiek ar wordpadu, tad tev pietiks arī ar oo 🙂
  Patreiz ir tā, ja tas nav mso savietojams, tad tas nav vajadzīgs gandrīz nevienam. Ja max ko raksta ir iesniegums (par atvaļinājumu, pēc paša vēlēšanās…), tad ar oo varētu pietikt. Bet tiklīdz jātaisa kāds gabals pa 10 lapām ar visām formatēšanām un jālaiž plašākās tautās – tā sori, oo nav lietojams

  Atbildēt
 20. Kuuminsh

  Cik esmu redzeejis bush komentaarus. Atstaaj nedaudz aprobezhota tipinja iespaidu. Neveelaas atziit ka kautkas cits iznjemot MS produkciju vispar ir lietojams. Neveelas atziit un nemaz neepaarzin.. tachu tas sho luni neattur no komenteeshanas.
  Nav jeega vispar reagjeet uz vinja kviecieniem.
  Lunis parastais.
  Dziivesvieta.. kautur latvijas mezhos.
  Izmirstosha suga – ja redzi.. shauj nost :O)
  Vaardsakot.. nepievershiet tam pajolinjam uzmaniibu. Vinsh nav nopietni njemams.

  Atbildēt
 21. ]{aspars

  OO atver sistus M$ Word failus un M$ Excel noparolētos failus rediģēšanai, kā arī diezgan korekti konvertē uz PDF. Tas tā starp citu.

  Atbildēt
 22. krustteevs

  Kad lietoju OO, man mūždien bija problēmas ar to, ka atverot failu, kas izstrādāts uz MS O, tas izmainīja noformējumu, un saglabājot, pēctam atverot ar MS O, tur rādās visādi brīnumi.
  OO arī trūkst visādas formatēšanas fiškas, kas ir MS O.
  Varbūt tas ir pieraduma dēļ, bet man labāk patīk MS O!
  Un MS man arī ir par brīvu! :)) Ja kāds nāks paarbaudīt, tad varbūt arī uzlikšu OO, lai gan paarbaudē var vēsi neuzķerties ar visu MS.

  Atbildēt
 23. Krotow

  2 Budzis: Pēc teksta formatēšanas iespējām OpenOffice neatpaliek no MSOffice un grafikas apstrādē (bildes tekstā/tabulās, backgroundā u.tml.) to pat pārspēj. Vismaz neko tādu kā OO Draw, es MSOffice neesmu redzējis, tur esošais grafikas pribambass no atbilstošā OO komponenta atpaliek par kārtu. Ja nu vienīgi clipartā vairāk drazas sagrūzts, bet to var labot ātri 🙂 Pie kam ja saturs jāgrūž ārā kā HTML, tad OO uztaisītais HTML nav ne tuvu tik grandiozs, ka no MSO nākošais. Gluži W3C HTML 4.01 rekomendācijām gan neatbilst, bet tur grēko abi 🙂

  Bet tiklīdz jātaisa kāds gabals pa 10 lapām ar visām formatēšanām un jālaiž plašākās tautās – tā sori, oo nav lietojams

  Var uztaisīt gan ar 10 gan ar 10^2 gan ar 10^3 lapām un ar visādiem formātiem, nodaļām, atsaucēm, grafiku, saformēt kā brošūru u.tml. un pa taisno izdot uz printeri, PDF vai saformēt kā PS vai Tex (šis variants gan bez gemoroja ies tikai zem *nix, MacOS ieskaitot) outputu un aizdot pa taisno tipogrāfijai drukāšanai – iespēju ir dafiga, pat tādas, kas arī advancētiem MSO lietotājiem pat sapņos nerādās 🙂 Par ātrumu un gļukainību kopš 1.1 versijas arī vairs nav nācis sūdzēties, ir gadījies darboties ar >300 lpp. smagi saformētiem dokumentiem un nekas, nekas – viss notiek. Tas, ka no OO apmēram 80% gadījumu var atvērt nobeigtus MSO dokumentus, ko pats MSO vairs nevar atvērt, vien ir ko vērts. Cita lieta, ka no OO atvērtu un izmainītu MSO dokumentu saglabājot, reizēm nākas pabrīnīties par to, kas iznācis, kaut gan ~90% dokumentu nekas nemainās, gļuki gadās vien pie kaut kādiem īpaši specifiskiem MS formātu variantiem.
  Kopumā – es pats sen jau rullētu tikai uz OO, ja vien darbā visa ejošā dokumentācija nebūtu MS formātos. Bet tas ir tikai laika jautājums 😉

  Atbildēt
 24. zzzzzzzzz

  word 2002 nespēj tikt galā ar milzīgiem doc, kuros ir tikai plain text bez jebkādam format extram
  ko darit?
  veru to tekstu valjaa ar ko … kursh uzminees … nekaa … ar excel 2002 un viss rulle
  liidz shim visi word man vairaak vai mazaak riebaas, jo katrs no tiem nespeeja izdariit kautko elementaaru paaris vienkaarshos soljos
  ar zobu saapeem litoju ja piespiezh office, citaadi izmantoju tikai notepad

  Atbildēt
 25. Aivis Ābele

  Nu pēc paša pieredzes varu teikt, ka OOo ir spēcīgs tieši uz lielu dokumentu virs 300 lpp rediģēšani. Te nu ir mirklis, kur MSW saak nopietni gļukot.
  Turklāt ļoti kaitina tas kā pēdējais MSW atver doc failus, kas ir rediģēti ar agrākām MSW versijām.
  Var teikt, ka OOo 1.1.3 ir tikpat labi savietojams ar MSW, kā agrīnās MSW versijas ar pēdējo MSW
  P.S. Primcipā atbalstu legāla softa izmantošanu, un visiem kliedzējiem gribu atgādināt – pirms izmanto – nopērc!
  Paldies par uzmanību kungi.

  Atbildēt
 26. Rukicc

  Ar Word doc failiem iekš OO nav problēmu, ja iekš Word nav bijis kas baisi samudrīts un saveidots ar galīgi kreisiem un nepiemērotiem līdzkļiem attiecīgas vietās.
  Viena lieta man OO nepatiīk, ja ir jāimportē TXT datne ar skaitļiem Spreadšītā un dec dalītājs txt datnē ir "." nevis komats tad ir problēma un liela, kā to risināt neesmu vēl sapratis. Visus "." pa "," ar nedrīkst aizvietot, jo ir artikula nummuri: 123.123.123…..:(
  Ja kādam ir kāda elementāra ideja kā to izveikt tad droši sakām risinājumus.

  Atbildēt
 27. Aivis Ābele

  Aizmirsu piebilst, ka kaut kur lasīju, ka Eiropas Savienība nopietni plāno OOo standartu iekļaut iso, tāpēc drīz vien doc var arī nebūt vienīgais formāts. Domāju, ka nākamā MSW versija pavisam mierīgi spēs atvērt un eksportēt failus sxw formātā.

  Atbildēt
 28. Krotow

  Pamēģini kaut vai find/replace ar regexpiem vai izmantojot OO Calc ar makrosiem. Ja galīgi neiet, atmet piemēru uz e-pastu, paskatīsimies
  Savulaik piehaltūrējot vienā autofirmā, ir gadījies sakot ar visādām kreisām e-bāzēm, kur reizēm bija vienam artikulam 2-4 varanti – apmēram tavs gadījums 🙂

  Atbildēt
 29. kexas

  Jautājums coolynx’am. Vai jūs esat slēguši pieeju "download" lappusei ārzemju lietotājiem, jeb arī mans provaiders liedz man ņemt failus no šīs lapas?
  Iespējams Jūs esat atbildējis uz šo jautājumu iepriekš, tādēļ atvainojos, ka šo atbildi neesmu lasījis.

  Atbildēt
 30. gina

  Divas lietas, kas atturēja no OO lietošanas:
  1. OO netaisa vaļā excel failus ar parolēm.
  2. OO normāli nevar norādīt punktu kā decimālo atdalītāju.
  Vai ir varianti kā šīs lietas izdarīt?

  Atbildēt
 31. Krotow

  2 gina: Par pirmo – pagaidām nekā. Šobrīd vai nu nelieto paroles, vai arī liec paroles OO dokumentiem 🙂 Par otro – uz sitiena 1.1 versija ņem decimālatdalītāju no sistēmas uzstādījumiem. Vai nu lieto "." kā decimālatdalītāju sistēmai (uzstāda Regional Settings kontrolpanelī) vai arī OO kā lokāli liec English (info bija te). OO 2.0 versijai (šobrīd alfa stadijā) tas jau ir fiksēts – decimālzīmi var ierakstīt kā ".", līdzīgi kā Excel.

  Atbildēt
 32. Peleeks

  Nesen biju uzlicis OOo 1.1.2 versiju un biju patīkami pārsteigts.
  Absolūti nepiekrītu bush teiktajam, ka tas ir vizuāli nepievilcīgs. Visas pogas ir saprotamas, loģiski izvietotas un skaisti noformētas.
  Man liekas, bush, Tevi microsofts ir mazliet sajājis ar savu XP-style-lamer-friendly propagandu un Tev tagad liekas, ka visiem softiem jāintegrējas tavā superkūlajā XP desktopā, pretējā gadījumā Tu nespēj ar to strādāt.

  Atbildēt
 33. Budzis

  Krotow: var jau būt, ka oo ir uzlabojies. Kopš 1,0,1 versijas neesmu lietojis, kad biju uzlicis mājās, bet sieva ar to nevarēja uztaisīt kaut kādu tur kontroldarbu, kam bija nepieciešams lietot tos stilus un ko tur vēl. Vienkārši nebija tadu iespēju vai arī bija stipri apgraizītas. Nācās nest nost un likt virsī mso. Personīgi man or oo pilnīgi pietiktu, cik ta nu biezi mājās msw vai mse lietosi? Bet ja tajā kas jāuztaisa un tad janosuta uz mso datoru, visai reti kad var ieraudzīt to, kas ir bijis pie rakstīšanas.

  Atbildēt
 34. Rukicc

  Izskatās ka beidzot ja norāda kolonnas tipu US Engliš pie Import Sheet(External data kā strādā nessmu sapratis vēl) tad jamais punktus paarvērš par komatiem. Iepriekš tas nestrādāja. palika punkti vienalga.

  Atbildēt
 35. Mr. Skepse

  vot kā reizi par stiliem iekš MSW varētu arī paklusēt.
  (nothin’ ever works if you do not use built in styles) – pamēģini pēc tam tos pārtaisīt un saglabāt šos stilus kā defaultos…. Atvērsi uz cita PC un – hanā visam tavam skaistajam tekstam, atkal Arial un Times….nezin cik tur tajos punktos.
  Par dažādām versijām – ja uz jaunākas Excel vai Word dokumentam atstāj nevis Normal, bet Page Preview/Outline, tad uz par-vienu-vecākas versijas atverot šo dokumentu uzkaras i excel i word. (Fully compatible with older, nah…)

  Atbildēt
 36. karuuzo

  Lai nedaudz atdzesētu OO fanus. Tikko pamēģināju nelielu Word dokumentiņu (~120 lpp, ~20 bildes, ~50 tabulas, ar visām titullapām, vāka labu, lapušu numerāciju, pirmā lapa bez, titullapas ar romiešu, tālāk 1. līmeņa headings + lappuse headerī, satura rādītājs, footeri, headeri, viss kā pienākas)
  Rezultāti, uz 1.1.3 tika pazaudēta saliktā lapušu numerācija (header+lpp), kaut ko gļučīja print preview, rādīja ne visas lapas, piedevām pa vidu tika iemestas kaut kādas blank lapas.
  1.9.54 versijā tie paši gļuki + pazaudēja visus dokumenta property fieldus. Varētu pieņemt, ka nav vēl viss līdz galam sataisīts… Pats patīkamākais pārsteigums bija tas, ka šortkati iekš start menu bija samesti pa tiešo, bez subfoldera. Labi ka vēl nebija New office document un Open office document :/ Varbūt tas ir instalācijas gļuks, kas to zin.
  Kustējās tas pasākums gan salīdzinoši ātri. Protams ka ātrāk par Word2003, neskatoties ka man ir atslēgtas gandrīz visas 2003 jaunās fīčas (smart tadi, uznirstošie butoni etc).
  Secinājums tāds, kopumā OO var atraut vaļā Word dokumentus, bet, bez pielabošanas, tie nav drukājami.
  m

  Atbildēt
 37. ZBH

  karuuzo : a Tu pameegin kaads .sxw uz Microsoft Office atveert 😛
  PowerpointXP glukoj pats ar saviem failiem taa, ka nosplaavos un uz taa tjap uzstuteej Office2000, gljuk pat tiem failiem vairs nelienot.

  Atbildēt
 38. MZM

  OOo 2.0 šobrīd tiek plānots uz nākamā gada martu. Tajā jau ir safixots tabulu bugs un .lv RTF failu bugs (čž burti).
  Par to M$ produktu taisnība – laža. Pavasarī piedalījos LU GZZF zinātniskajā konferencē un tur varēju izbaudīties kā PowerPoints lago verot vaļā uz dažādiem datoriem taisītās prezentācijas. Piedevām lielākā daļa bija taisītas iekš PP2000, ko arī izmantoja to demonstrēšanai. Nemaz nerunāsim par to, cik bieži studenc atnāk ar savu darbu un atverot iekš to Vārc2000 viss irad sabraucs ziepēs un bez papildu priekšapstrāds nedrukājams. Un tad vel OOo brauc virsū.

  Atbildēt
 39. gina

  Slikti, ka nekādi netaisa vaļā excel parolētus documentus. Tie ir iegājušies apritē un visiem jau nepiespiedīsi likt virsū OO.

  Atbildēt
 40. Jancs

  Jaa. SF.net spelchekerii izmainju pagaidaam nav un 0.6 lietot arii neiesaku – gljukains. Patreiz filtreeju visus savus krauklja kraajumus, jo, kā pierādīja prakse, viss ir jādara ar paša maigajām rociņām. Šobrīd esmu gandrīz pārskatījis lietvārdu krājumus un jau sagatavoti pārskatīšanai darbības vārdi un īpašības vārdi. Domāju, ka varētu būt kaut kāda "relīze" ceļa vidū, jo ir diezgan pamainījies uz atblusošanas un samazināšanas rēķina arī pats aff. fails. Nu taa.
  Ak jā – klāt ir nācis pārnesējs V.0.2. Tas gan nav mans roku darbs…

  Atbildēt
 41. Jazz

  Karūzo! Tevis minētais "nelielais" Word dokuments IMHO ir Encyclopædia Britannica, salīdzinot ar "mirstīgā" usera maksimālajām vajadzībām. Protams, varbūt kļūdos.
  Protams, ir vēl daudz gļuki ar savstarpējo savietojamību, bet, nu no tā pagaidām var izbēgt lietojot tikai vai nu vienu, vai otru softu… Jautājums – zagt vai nezagt?
  Saules stariņš mākoņa maliņā – ar elemtāriem dokumentiem, (CV, kāds iesniegums, CD saraksts) cik esmu saskāries, MS to OO savietojamības problēmas neesmu manījis.
  Domāju, ka ar vienu vai otru var panākt vēlamo rezultātu, ja nav uberadvancētas vajadzības. Es izvēlos OO. 🙂

  Atbildēt
 42. viuks

  karuuzo!
  Ja OO neatver normaali ar MSWord taisītu megadokumentu, bet MSWords never vispār nekādu OO dokumentu, kāpēc tu pieņem ka OO ir tas nederīgais?

  Atbildēt
 43. Rukicc

  Patiesi jautri ir staipīt dokumentu no Office 2000 un XP uz office 97…. viena softa ietvaros uj cik interesanti izskatās….
  OO tieshaam ver valjaa to ko ne 97 ne xp ne arii veel kaads speej atveert….:)

  Atbildēt
 44. aha

  Bez OpenOffice ir jau vēl arī Easy Office (u.c.), kurš arī ļoti strauji attīstās, tiesa bezmaksas versijai tiek rādīti visādi logi starta laikā, kas nav patīkami. Tomēr, šķiet, ka iespējas ir diezgan iespaidīgas. Par OO – laikam jau vispirms derētu paturēt prātā, ka ar OO veidoti dokumenti ir vienādi jauki baudāmi kā Win vidē, tā arī Linux vidē – atverās pilnīgi identiskā izskatā. Tas, manuprāt, ir OO vislielākais pluss. Par savietojamību – nu nevar taču gribēt, lai cilvēks Golfiņā justos tāpat kā Mersedesā ….

  Atbildēt
 45. klucis

  To ruukic:
  Lai vienkarsu teksta failu oo spredshitaa importeetu, parsauc to failu ar paplasinajumu *.csv un atver kaa parastu.

  Atbildēt
 46. to Klucis

  Un kas tad notā mainās? pilnīgi un galīgi nekas, kā lauki tiek atpazīti kā datumi un text tā arī csv gadījumā tas ir text un datums parasta decimāla skaitļa gadijumā.
  Risinājums ir nomainīt kolonnas tipu uz US Engliš un viss ir normāli vienalga vai tas ir *.txt vai *.csv.

  Atbildēt
 47. klucis

  gmm… neismu vel testejis oo pedejo versiju, bet iepriekshējās man bija problēmas ar txt failu, kuri saturēja ar tab atdalītas kolonnas, importēšanu sprīdšītā, so es ilgi brīnījos un mocījos ar visvisādiem tipiem, kamēr oo forumā atradu šo variantu, kas darbojās. Ja tu apgalvo, ka šitā ar var, super! pieņemu zināšanai. Paldies 🙂

  Atbildēt
 48. whatever

  daudzi jau teica, ka svariigi nav cik fiichas un kaads suniits pa ekraanu leekaa, bet vai ir eerti izdaraams viss ko vajag – cik man vajag ofisa darbus OOo pietiek ar atliektiem galiem.

  Atbildēt
 49. ,

  eh zeel skatiites uz tie breeceeji kas breec ka OOo nav smukas pogas utt, kaa vinjiem nedalec tas ka m$ visu laiku meegina iestaastiit ka viss ir moraali novecojis tikliidz vinji pamainiijusi ikonam izskatu un nu visiem jaapeerk muusdieniigs produkts, ar ko varees uberbiznesu biidiit 🙂
  ja kas bankas, telekomunikaaciju giganti, lielas noliktavas visu laiku izmanto `moraali novecojusus produktus`

  Atbildēt
 50. KKTK

  OO lietoju kaut vai tikai parspīti M$ 🙂 Un vispār, man pilnīgi un galīgi pietiek ar to ko piedāva OO, nekur nejūtos apdalīts.
  Bet par 7-zip – labāk, lai viņi piestrādā pie diagnostikas… Līdz galam nedavilkts SFX fails palaižot paziņo "Archive is not supported" 😮

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *