Windows XP "Starter Edition" Krievijas tirgum

Pirms mēneša parādījās informācija par to, ka Microsoft piedāvās apgraizīto versiju – Windows XP “Starter Edition” Āzijas valstīm par nieka $36 dolāriem. Šobrīd jau ir pieejama informācija par to, ka šādas versijas būs arī Krievijas tirgum.

The Starter Edition for Russia will come out by the end of the year, said a Microsoft representative. A full-fledged Russian version of Windows already exists.

Apgrieztās iespējas būs tās pašas, kas iepriekš tika minētas – nav pieejams lokālais tīkls, tikai viens lietotāja profils, maksimālā izšķirtspēja 800×600 kā arī maksimālais palaisto programmu skaits būs 3. Vairāk par šo ziņu var palasīt Apollo portālā.

31 thoughts on “Windows XP "Starter Edition" Krievijas tirgum

 1. Delfins

  mani vienkarshi interesee tas fakts – kaa vinji skaitiis programmas ?
  jo piem windowsam by default ir 20 procesi bez-loga rezhiimaa…
  laikam skaitaas taas, kam nav poga uz statusbara ?
  turklat Explorer.exe jau ir viens logs (always running)
  es tos 36$ labak samaksaatu linuxistiem,.. ja man tada vaidziba butu.

  Atbildēt
 2. xexe

  prieks skolaam tas buutu tiiri normaali skoleeni stundaas neseedes chataa bet gan dariis ko vajag, un turklaat tas ir leets risinaajusm, tikai kaa tur iisti vinjam ar to internetu bija?

  Atbildēt
 3. hu_ha

  tagad krievijas hakeru zēniem būs darbiņš – it kā likumīgi apgraizītās versijas pielabot – tā teikt procesu skaita noņemšana un neta pieslēgšana 🙂

  Atbildēt
 4. Krotow

  Kā OEM variants no jauna pirktajiem datoriem šitais varētu aiziet uz urrā tieši dēļ tā, ka tā būtu lētāk jauno dzelžu pārdevējiem 😛 Un vēl kā sistēma mājai pirktajiem datoriem priekš tiem, kam nevajag neko vairāk par rakstāmmašīnu un internetu un pašiem nav nekādas sajēgas par datorlietām. Protams, ja blakus būs bērni, kas kaut ko no tā tomēr saprot, panesīsies pamatīga brēka un visticamākais, to crapu nepirks 🙂
  Bet tomēr nesaprotu, kā var palaist tikai 3 programmas? Pieļauju, ka explorer.exe tai sarakstā netiks iekļauts 🙂 Bet ir taču programmas, kas palaiž vairākus procesus vienlaicīgi. Varbūt tiks uzskaitīti tikai tie procesi, kas iekš Task Manager->Applications parādās? Visticamākais ka tā, citādi nevarēs palaisties visi daudzie paša XP sistēmas servisi, no kuriem par pusi pasati nav skaidrs, ko tie dara :))) Un tai gadījumā nebūs ilgi jāgaida uz utiļiem, kas palaižamās programmas nelaiž iekš Task Manager – nu kaut kā tā.
  Manuprāt tomēr šādi čakarēties nav tas labākais. Tad jau labāk lietot Linux – pat ar M$ licencēšanas gļukiem nebūs jākaujas, par vīrusiem nerunājot.

  Atbildēt
 5. BlackHalt

  Izklausās pēc dornisma. Nafig man vajag apgraizītu OSi? un nafig man par to neko vēl jamaksā nauda?
  Ja mēs uzskatām, ka cilvēce iet progresa virzienā UP, tad takš šitādi pigori neder. Microsoft == past.

  Atbildēt
 6. putipu

  nespēju saprast kāpēc krieviem būtu jāpērk tāds apgraizīts sūds, ja var tik pat veiksmīgi paņemt XP Pro. kamēr viņus visādas BSA nespiedīs tikmēr nafig?

  Atbildēt
 7. Budzis

  putipu, interesanti, kāpēc jātērē nauda produkta izveidē, ko neviens nepirks? Gan jau ka pirks – MS naudu ārā nemet tāpat vien, ja zina, ka atpakaļ nedabūs 1000%

  Atbildēt
 8. JT

  Atradīsies, kas arī iegādāsies šo apgriezto variantu, ne jau visiem vajadzīga izšķirtspēja lielāka par 800×600 un ne jau visi strādājot ar officu fonā laiž winamp vai ko taml.
  Un izskatās ka prasības pret dzelžiem būs mazākas, vismaz jābūt 🙂
  Bet kā jau citi pieminēja iespējams dažus ierobežojumus varēs apiet, bet tad tikai nesaskatu jēgu vispār iegādāties to, jo visa jēga ir tajā, ka tā būs licencēta, bet ja apies ierobežojumus ar crackiem, kuru rezultātā paliks "pirātiska" tad jēga zūd, tad jau labāk no p2p tīkliem novilkt xp pro versiju 🙂

  Atbildēt
 9. kalnietis

  3 palaisto programmu skaits – ugunsmuuris , antiviiruss un browseris :)) cik burviigs piedaavaajums, jo browseri var atsleegt un tad palaist simpaatisko mediapliejeri:>

  Atbildēt
 10. 0_o

  M$ lapā oficālajā info sadaļā pie requirements bija rakstīts 40GB maximum HDD space….mans saprast ka šis krupis lielākus HDD neņems vai kā?

  Atbildēt
 11. Spiralis

  Interesanti, bet vai tiešām to uzlaužot tiek anulēta licenze? Kā tas tiktu panākts? Un ar kuru softu vēl ir līdzīgi? Un kā to pārbaudītu?

  Atbildēt
 12. Krotow

  2 Spiralis: Protams. M$ licence (EULA) aizliedz jebkuru savu komercproduktu jaukšanu un pētīšanu – par to var un jau ir atrāvušies tie, kurus "pieķēra pie rokas". Palasi kaut vai WinXP licences noteikumus (šis ir no WinXP Home, bet citiem M$ softiem tas punkts ir analoģisks):

  4. LIMITATIONS ON REVERSE ENGINEERING, DECOMPILATION, AND DISASSEMBLY. You may not reverse engineer, decompile, or disassemble the Software, except and only to the extent that such activity is expressly permitted by applicable law notwithstanding this limitation.

  Atbildēt
 13. Krotow

  Šī ņemšanās ar apgraizītajām Windows versijām skaidri norāda uz to, ka Microsoft sāk zust pamats zem kājām, jo pēdējā laikā aktivizējies Apple ar MacOS X (moderna un "stulbajam lietotājam" lietošanā vēl draudzīgāka OS) un Linux arī jau kā darbstacija ir kļuvis pavisam lietojams, pie kam piemēram pa pusotru šādu WinXP Starter Edition cenu var nopirkt Mandrake Linux 10 PowerPack (6 CD), kur iekšā ir OS ar visām darba programmām (ofiss, grafika, internets, spēles utt., ieskaitot komerciālās + vēl komerciālie dzelžu draiveri). Protams, internetā nopumpējamā Mandrake 10 versija ar to, kas tur nāk līdz vismaz maniem darbiem der 100%. Un Mandrake es minēju tikai piemēram – vēl ir SuSE, RedHat utt. Pats par sevi saprotams, ka Microsoft cenšas saglabāt savas pozīcijas un netaisās atmest domas par vispasaules monopolu. Šīs apgraizītās lodziņu versijas ir tikai līdzeklis ne pārāk turīgu un pamatā datorlietas nesaprotošu lietotāju noturēšanai zem savas tupeles.

  Atbildēt
 14. Krotow

  Aizmirsu pateikt, ka vismaz Krievijā Bils & Co šādi rīkodamies dara galīgi garām. Protams, būs jau kas uzķersies, bet saprātīgākā lietotāju daļa, nerunājot par tehniskajiem cilvēkiem, šim crapam šķaudīs virsū un visticamākais – liks pa virsu pirātisku WinXP Pro. Gan jau no sava BSA jamie atpirksies un kārtējo servispaku aizsardzību atlauzīs 🙂 IMHO ja Bils grib noturēt savas pozīcijas Krievijā, viņam vajadzēja "piemiegt aci" uz to, ka par apmēram pusi tur uzstādīto "lodziņu" nav maksāti mesli viņam – galvenais, ka tos tur lieto.

  Atbildēt
 15. tididi

  To Krotow: No biznesa viedokļa Microsoft politika ir pat ļoti saprātīga. Datoraparatūras cenas visu laiku krītas, savukārt Windows cena tikai pieaug. Agrāk pie augstajām aparatūras cenām tie $70 vai cik tur dolāri par Windows OEM licenci kopējo datora cenu tik ļoti neiespaidoja, bet tagad, kad ASV puslīdz labu datoru var nopirkt sākot no $300, licences iegāde jau ievērojami procentuāli sadārdzina preci. Tāpēc daudzi datoru salicēji, lai spētu konkurēt, ir spiesti piedāvāt mašīnas ar Linux, lai gan labi apzinās, ka lielākā daļa tāpat to pārformatēs un uzliks nelicencētu Windows. Microsoft mērķis ir pierunāt šos datoru tirgotājus pārdot datorus ar apgriezto Windows licenci nevis Linux. Tas nesamazinās pirātismu, jo lielākā daļa tik un tā uzliks pirātisko pilno XP, jo visiem ir skaidrs, ka apgrieztā versija nav reāli lietojama. Piemēram, tagad ļoti populāri kļūst LCD monitori, uz kuriem 800×600 izšķirtspēja padara LCD iegādi par bezjēdzīgu. Patiesībā pirātisms varētu pat palielināties, jo tie, kas agrāk pirka datoru ar pilnu licenci, tagad varētu pirkt apgriezto, tomēr tas palielinās Microsoft peļņu par $36 uz katru pārdoto datoru. Lūk, to es sauktu par biznesa ģēniju. Diemžēl, tas nu nekādi neveicina inovācijas un attīstību šajā jomā.

  Atbildēt
 16. ZBH

  tididi : arri $36 starpiib prieks komplekt iraid lot daudz nopietns konkurencs apstaaklos.
  un Tu aizmirs, ka biznes geenij treshajaa paaudzee visienesiigaakais perdukts iraid nevs Windows, bet Office.

  Atbildēt
 17. TokRa

  Tā, uzreiz atvainojos par okupantu valodu, bet jautri:
  Маст дай висючий – многолетнее pасте ние семейства мелкомягких. Изначально пpоиз pаста ло в Севеp ной Амеpи ке, откyд а pаспpостpанилос ь по всемy миpy. Обладает большими кpаси выми листьями пpямо yголь ной фоpмы , котоp ые своpа чиваются, если ткнyть в yгол. Умеpенно ядовито, обладает наpкотическим действием; попавшие в зависимость от мастдая, как пpавило, не могyт самостоятельно избавиться от этого пpист pасти я, даже сознавая его пагyбность.
  Растение весьма капpи зно и тpебyет постоянного заботливого yхода ; y себя на pодине pасте т только на почве, обильно yдобpенной доллаpовым

  Atbildēt
 18. TokRa

  Tā, uzreiz atvainojos par okupantu valodu, bet jautri:
  Маст дай висючий – многолетнее pасте ние семейства мелкомягких. Изначально пpоиз pаста ло в Севеp ной Амеpи ке, откyд а pаспpостpанилос ь по всемy миpy. Обладает большими кpаси выми листьями пpямо yголь ной фоpмы , котоp ые своpа чиваются, если ткнyть в yгол. Умеpенно ядовито, обладает наpкотическим действием; попавшие в зависимость от мастдая, как пpавило, не могyт самостоятельно избавиться от этого пpист pасти я, даже сознавая его пагyбность.
  Растение весьма капpи зно и тpебyет постоянного заботливого yхода ; y себя на pодине pасте т только на почве, обильно yдобpенной доллаpовым

  Atbildēt
 19. TokRa

  Рас&# 1090;ение весьма капpи зно и тpебyет постоянного заботливого yхода ; y себя на pодине pасте т только на почве, обильно yдобpенной доллаpовыми к yпюpами, однако отечественными селекционеpами выведены pазновидности, не тpебyющие такого yдобpения. В наpодной медицине пpименяется пpи слабоyмии, pасстp ойствах pечи, чтения и письма, затоp моженности; не избавляет от самих заболеваний, но их симптомы пеpес тают бpосаться в глаза. ;#107!

  Atbildēt
 20. Auralis

  Protams. M$ licence (EULA) aizliedz jebkuru savu komercproduktu jaukšanu un pētīšanu – par to var un jau ir atrāvušies tie, kurus "pieķēra pie rokas".

  Kā viņi to var pārbaudīt? Palaiž SFC vai ko? 🙂

  Atbildēt
 21. maar

  paskaidrojiet EULA spečuki, ja kads var…. m$ izlaiž ielāpus, paši ir aprakstījuši ielāpu integrēšanu instalācijā… vai lietotāja/admina veidots instalacijas disks ar integretiem pachiem (t.i. veikta failu nomaiņa) – tas ir EULA pārkāpums vai nē?

  Atbildēt
 22. dunduks

  maar
  Neesmu EULA spečuks, bet ir aizliegts mainīt distributīvā failus, kas atbild par licensi un tur neietilpst EULA.txt . EULA.txt ir tikai aprakstīti licenses noteikumi. Windows Update nepārbauda EULA.txt . Windows licensi distributīvā šķiet, ka nosaka 7 faili, no kuriem vismaz pieci ir pielietojami pilnīgi visām windas versijām, servisa paku un valodu versijas ieskaitot.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *