Windows XP "Starter Edition" par nieka $36

The Register ziņo, ka Microsoft piedāvās apgriezto Windows XP "Starter Edition" par nieka $36 amerikāņu naudiņām, kas būs paredzēts Āzijas tirgum.

Windows XP “Starter Edition” is limited to running only three applications at once and will appear in five countries including Thailand, Malaysia and Singapore in October. Microsoft has yet to decide whether to make the move in the two largest markets, China and India, both of which have strong government-backed Linux initiatives.

The Inquirer var atrast vēl pāris šīs OS ierobežojumus, viens no tiem ir 800×600 pikseļu liela jeb es pat teiktu maza ekrāna izšķirtspēja.

What are the restrictions? You can apparently only run three programs, and three windows per program at the same time, you only get resolutions of 800 x 600, and there’s no support for home networking, sharing printers across a netowrk, or multiple user accounts.

Man kaut kā šķiet, ka šāda versija pārāk nerullē. Kurš gan šobrīd gribētu strādāt ar tādiem ierobežojumiem. Kam ir vajadzīgi 21″ monitori, ja uz tiem varēs strādāt tikai ar 800×600?

Viens no iemesliem kāpēc Microsoft iet pretī Āzijas valstīm ir augstais pirātisma līmenis šajās valstīs kā arī mazā maksātspēja, bet galvenais jau laikam tas, ka tur gatavojās pilnībā pāriet uz Linux. Kaut kas svaigs par tēmu ir atrodams šajā ķīniešu ziņu portālā – raksts angļu valodā.

51 thoughts on “Windows XP "Starter Edition" par nieka $36

 1. Burlaks

  Nu par tādu mēslu tas nav lēti. Tad jau labāk lietot Win95. Laikam jau Āzijā Linukss aizies, kad sāks represēt pirātus.

  Atbildēt
 2. xtc

  ”there’s no support for home networking, sharing printers across a netowrk, or multiple user accounts”
  ehh, kaapeec vinji nevareetu uztaisiit shaadi apgraiziitu winxp versiju maajas lietotaajam, kam nav vajadziigas networking fiichas, bet tikai protams, ar normaalu izskjirtspeeju un bez ierobezhojumiem programmu vienlaiciigai lietoshanai.

  Atbildēt
 3. Longhorn

  Mājās pagaidām netaisos atteikties no windows xp pro versijas, sevišķi tagad, kad iznāca SP2, spēles un daudzas programmas sāka strādāt daudz ātrāk. Tirgus, kuros pārdod pirātiskos diskus manis pēc var likvidēt, tāpat daudz ērtāk un ārtāk dabūt pirātiskās programmas ir caur p2p tīkliem un šaubos ka viņiem šos tīklus kādreiz izdosies likvidēt 🙂

  Atbildēt
 4. Krotow

  Pilnīgs sviests. Ja man šobrīd ir jāizvēlas starp šādi izvarotu Windows un jebkuru jaunāko Linux distribūciju, es ņemu pēdējo bez domāšanas.

  Atbildēt
 5. Delfins

  a me taapat izveletos linux, ja pat win dotu pa briivu 🙂
  M$ tiesham njirgajaas par saviem klientiem. ar sito gajienu neko nepanaaks

  Atbildēt
 6. Wrathchild

  Nav jau tā labākā metode kā apkarot pirātus. DC++ var novilkt visu veidu Win sākot jau pat ar 1.00. Un veidojot šādu brīnumu, viņi sekmē jauna patcha izveidošanu, kas piebliezīs klāt to ko vajag u.t.t.
  Un par cīņu pret pirātiem arī visi (visi !!!) cīnās kā āži. Nevajag uzticēt šo uzdevumu kautkādiem sabiedrisko attiecību speciālistiem, komunikatoriem un ekonomistiem, bet cilvēkiem, kas kaut ko sajēdz no datoriem (kas var paskaidrot tām kantoru žurkām, kā nelegālais softs tad tiek dabūts).
  Ak jā, vai Billijs gadījumā nav vēl arī paziņojis, ka screen refresh rate būs tikai 45 Hz? Vai varbūt mazāk?

  Atbildēt
 7. she`ka

  ja man apmācītu Linux’u, tad es ari labprāt to izmēģinātu, bet tā kā nav laika pašam urbties un pētīt, tad sēžu uz MS

  Atbildēt
 8. Delfins

  a ko tur ko macities? vismaz GUI ir taads pats ka windowsam (KDE/Gnome).
  Linuxaa visas probleemas ir tikai ar softa uzlikshanu (gan pasha OS & draiveri)
  bet progu izmantoshans pricipi tie pashi 🙂 – klik, klik

  Atbildēt
 9. kaka

  limited to running only three applications at once… domaajams, ka tajaa skaitaa neietilpst arii services, tad principaa var uztaisiit servicu, kas tev zem zevis ljaus darbinaat neierobezhotu skaitu aplikaaciju… saprogrameet klaat visaadus ierobezhojumus lai vareetu tirgot leetaak, tas it patiesi microsoftiski. vieniigais kaa to var izskaidrot, tas ir agonijas solis attieciibaa pret linux… vieglas smiltis microsoft!

  Atbildēt
 10. dunduks

  Piekrītu Wrathchild. Mīkstie jau ir padevušies, jo nav nobannojuši nelegālos SP1 seriālus. Patčus ātri vien uztaisīs un savedīs to kroplīti kārtībā. Gribētos zināt vai tam starterim būs arī english vai russian versijas.

  Atbildēt
 11. deman

  Azijas regjions jau taa vienmeer atshkjiras ljoti no rietumiem, nebuutu briinums, ja par standartu kljuutu Linux. Un ja tajaa regjionaa buus daudz lietotaaju buus arii laba attistiiba. Par daargu tie MS softi, bet labaak kustinaat smadzenes nevis naudas maku.

  Atbildēt
 12. deenrave

  "Tas "Starter Edition" sūds, nekur nav izmatojams" to tik vien mākam kā nodirst, bet ar galvu domāt nejēdzam…
  šitentais starteris manā skatījumā ir ideāls priekš kauč kādas tur sekretutkas, mājsaimniecības vai whatever kā kur pc lietošana aprobežojas ar word, excel un kaut kādu grāmatvedības programmeli.
  protams, ms sux, bet neaizmirsīsim, ka zem Linux nav diezgan daudz softu (runāju par bezmaksas, jo maksas ir) kas ir nozaru specifiski. piemēram, mēbeļu dizainēšana, skaņa/mūzika, vektorgrafika. īstenībā nav jau rastra grafikas arī (un nevajag te stāstīt par GIMP, CMYK un lielizmēra rastri vēl joprojām ir problēma) vai arī speciāli priekš uzņēmuma developēta grāmatvedības/noliktavas sistēma kas ir savietojama tikai un vienīgi ar Win.
  kā arī šādā variantā visticamāk pietiek ar vājāku kompi, lai viss griestos kā vajag un Āzija nav tā pasaules daļa kurā ir tie jaudīgākie, neskatoties uz to, ka gandrīz visas komponentes tiek ražotas tieši tur.
  summāri ņemot, tiem kam vajag mazu jaudu, savietojamību ar esošām iztrādnēm un grib iztikt ar mazu naudiņu, pilnīgi normāls variants. jo 37$ ir pielīdzināma summa praktiski jebkura populārākā, distributīva cd versijai vai arī algota uzlicēja izmaksām.

  Atbildēt
 13. Pecis

  Hmmmmm, mani nesagādātu problēma Windows XP problēma, kuram būtu izgriezts SMB tīkla atbalsts, samazināts atbalstāmo sistēmu skaits (UPnP, utt.), taču rezolūcija un trīs programmas?! Nu atvainojiet…
  Bet nu tās ir manas domas. Cik zinu, Taivānā diezko šī versija neaizgāja. Bet Microsoft sāk demonstrēt savas problēmas ar šo soli – agrāk viņi bļāva, ka nesedzot izmaksas, tagad met cenu zemē. Laikam tā sākās Microsoft kā gigantiska monopola noriets. Cerams, ka tur būs arī saprātīgi cilvēki, kas pārņems vadību no Billa un sāks domāt, ko darīt ar lielo kompāniju.

  Atbildēt
 14. p_m

  MS iegulda papildus līdzekļus, lai produktu apgraizītu un samazina cenu. Absurdi. Pierādījums tam, ka lielo izmaksu arguments ir nepareizs. Pati ideja par OS ar mazām iespējām par mazu cenu – tas ir OK, bet uz kopējā MS kontekta tāpat izskatās smieklīgi

  Atbildēt
 15. Wrathchild

  Var jau arī uzbliezt notepadu, kurā nevar lietot kaut kādus dažus burtus vai arī uzbliezt Photoshopa klonu bez sarkanās krāsas lietošanas iespējas. Taču tauta tos nelietos. Man liekas, ka šitā manta tautā neaizies. Varbūt vienīgi kādi firmu īpašnieki to varētu pirkt (izmaksās lētāk nekā citi wini un arī, ja par darbniekiem nedomā, tad gana labs ir).

  Atbildēt
 16. aabele

  neaizmirsīsim, ka zem Linux nav diezgan daudz softu (runāju par bezmaksas, jo maksas ir) kas ir nozaru specifiski. piemēram, mēbeļu dizainēšana, skaņa/mūzika, vektorgrafika.

  deenrave:
  Es gribēšu redzēt kā tu mēbeles dizainēsi uz 800×600!

  Atbildēt
 17. shpokas

  varies saukt mani par sadistu, bet es pirmais salikshu sho versiju visur, kur vareshu tikt klat. no more problems ar drankja lietotajiem, kuri instale visu, kas pagadas, no more problems ar … viskautko!

  Atbildēt
 18. Budzis

  Jums tas ir smieklīgi un nevajadzīgi, bet 99% cilvēces pietiks arī ar tādu. Kam vajadzēs ko vairāk – nems pilno versiju. Lai nu kā, šis solis tikai palielina MS ienākumus, lai arī cik maz šamo pirks, tas atnems kumosu pirātiem

  Atbildēt
 19. Beaviz

  Runajot par pasakuma jeegu- neaizmirstiet ka azijaa atrodas divas MILZIGAS valstis (iedzivotaju zinjaa- Indija un Kjina), kas nav taas bagatakaas. MS dabus uz ‘apjomu’ tos pashus $, ko rietumos ieguva ar n-reizes dargakiem produktiem….

  Atbildēt
 20. R21vo

  manuprāt, ja ķīna pāries uz linukšiem tad taču kopējie "linux vs windows" svari sāks svērties uz linukša pusi un tas attiecīgi nozīmēs to ka linuksim tiks vairāk supporta (ķīnā vismaz):
  * ķīnas ražotāji taisīs draiverus saviem ražojumiem, jo turpat takš uz linukša jau kautko būs jāizmanto.
  * atvērsies kantori, kas nodarbosies ar palīdzības sniegšanu tiem kas pāriet uz linuksi.
  * tiks veidota biznesa programmatūra uz linkuša, jo visos stūros jau tas būs sastopams.
  kā nekā vairākas reizes jau ir pierādījies, ka attīstības priekšgalā ir austumu valstis (ķīna/japāna).

  Atbildēt
 21. Ivar 'Ivarix' Tenters

  Ķinā 1,6miliardi potenciālo uzeru – ja kautvai puse uzliks *nix, tad pasaulē katram devītam uzerim būs *nix :>

  Atbildēt
 22. ZBH

  Beaviz : nu i, ka Indij un Kiin liels? neaizmirst par shii murg ierobezojumiem. izteelojies tos birojaa, kur cilveekiem parast valaa maals, tekst redaktors, elektroniskaa tabul un brauzers (ne IE gadiijumaa pieskaitaam veel fail menedzer). pienemsim, ka vaardniic un firewall viniem nevaig, un antiviiruss skaitaas pie servisiem (nez, a pie servisiem skaitaas antiviirus apdeiters? 🙂
  ak jaa, incant, kaa buus rukaat ar lielaako dal www starpmord uz 800×600? man lieks, ka taas tiek radiits uz lielaakaam dimensijaam. o, ku fein buus taadam videejam produkt specam vazaaties ar IE pa perdukt lapaam, nemot veeraa max 3 logs uz programm.

  Atbildēt
 23. TokRa

  Manuprāt, ļoti labs risinājums tiem, kas pieradis pie M$ Windows un nevēlas pāriet uz alternatīviem risinājumiem. Domāju, ka salīdzinoši ātri parādīsies ielāpi vai third party software, kas paplašinās subj. funkcionalitāti.

  Atbildēt
 24. Budzis

  ZBH: bet tu parēkini, cik progas parasts useris lieto vienlaicīgi? Nu man sieva būtu pieskaitāma pie lielās masas. Nav gadījies redzēt, ka šai būtu bijušas atvērtas vairāk par 3 progām. Ito tie visi ir MS produkti – MSO+IE. Vai no dotās info izriet, ka apgraizītā Win ierobezojumi attieksies uz IE, OutlukExpress un Ofisu? Pielauju, ka nē.
  Un galvenais, ko liks virsū gatavo sistēmu licēji? Logiski, ka drīzāk apgraizīto, lai sistēma sanāktu lētāka. A bet parastais "purcējs vulgaris" starp XP SE un XP Pro redzēs tikai 1 atškirību – cenā

  Atbildēt
 25. ZBH

  Budzis : a ko tur veel reekinaat, es jau uzskaitiij. var panemt cit variant, Word + Babylon + Word Translator + Van Daale + Tildes traktorvaardniica + Firefox [+ reizeem Acrobat Reader].
  lai palaist WinRar, gandriiz vis jaaaizver? paaldies 🙂

  Atbildēt
 26. ZBH

  Budzis : btw, nemeegin iestaastiit, ka Tav siev uz komp mp3 vai AudioCD neklausaas. mixer ar pie servisiem laikam taa iist pieskaitiit nevar 🙂

  Atbildēt
 27. Jaksis

  Linuxii passaa instalaacijaa jau viss ir visas progas utt… bet ja vajag kaut ko iipassu no progam tad tik novelc un lieto, bet apgraiziita win versija man sskiet kaut kada izvarossana.

  Atbildēt
 28. x3

  a norm OS’e… man priekš 200mmx un moņa vietā TV pietiks ;)… jo max tāpat 800×600 tik jams velk. tā kā šitas visu ierullēs ;)…

  Atbildēt
 29. putipu

  patīk man vietējo degunu urbinātāju caureja virsū biznesa haizivīm, kuras visu pasauli ir nilikusas uz lāpstiņām – tipa ši ir muļķi un mudaki, a mēs esam gudri un kruti 😀
  kā tur amīšiem bija tas teiciens tipa: ja jau tu esi tik gudrs, tad kapēc tu neesi bagāts!? puņķutapas… :/

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *