Pods.lv lejupielāžu serveris tikai Latvijas lietotājiem

Nu lūk arī pienāca tā diena, kad tika pielikts liels un ļoti trekns punkts. Burtiski pirms pāris minūtēm tika nogriezta pieeja download.pods.lv visiem ārzemju lietotājiem, proti, ja tava IP adrese nav šajā sarakstā, tad pie failiem varēs piekļūt tikai ar autorizāciju.

Tas tika izdarīts, galvenokārt, tāpēc, ka internets ir liels, bet pods ir mazs un sākotnēji bija paredzēts tikai Latvijas lietotājiem. Diemžēl, mēs šeit Latvijā, vismaz es noteikti, nevaru atļauties “barot” ārzemniekus ar tādu “haļavu” – pieslēgums nav bezizmēra.

Varbūt kādreiz izdomāšu kādu mazāk sāpīgu veidu kā ierobežot kanāla noslodzi un failu speršanu, lai gan šis veids arī šķiet gana pieņemams. Līdz šim failu aizsardzība no “trafika zagšanas” tika panākta ar tādu primitīvu lietu kā “referer” lauciņš, ko dod pārlūks pieprasot failu, tam bija jābūt vai nu download, www, vienkārši pods.lv vai arī tukšums, ja tika padota cita adrese, tad parādījās kļūdas paziņojums. Tukšums tika atļauts, jo ir lietotāji, kas sēž aiz prokšiem un tie norauj visu informāciju, kā rezultātā liedz failu lejupielādi pie šādiem ierobežojumiem. Sīkāk par tehniskām niansēm šī raksta komentāros. Tas, protams, bija domāts tikai, lai atsijātu mazāk zinošos lietotājus, jo visi lietpratēji pratīs piemānīt serveri un padot pareizo “referer” atbildi.

Tātad tie ārzemju lietotāji, kas saprot latviski, būs spiesti ievadīt lietotāja vārdu un paroli, lai piekļūtu failiem. Uz doto brīdi lietotāja vārds ir pods.lv un parole ir …, bet viss var mainīties, ja nu gadījumā tie kaut kur pēkšņi “noplūdīs” un nonāks nepareizās rokās.

Paroles vairs netiks publiskotas, jo kādam kārtējo reizi nostrādāja latvieša sindroms labpatikās to visu sabojāt. Tā kā, ja kādam tas tik tiešām uztrauc, tad var sūtīt e-pastu un saņemt individuālu paroli, lai gan patiesībā neredzu lielu jēgu tā ākstīties…

40 thoughts on “Pods.lv lejupielāžu serveris tikai Latvijas lietotājiem

 1. Jy

  Ļoti labi. Bieži nākas būt polijas ofisā un vajadzīgas progzas vienmēr varu atrast podā. Labi ka būs pieeja vismaz ar paroli.

  Atbildēt
 2. sviesc

  Tātad tie ārzemju lietotāji, kas saprot latviski, būs spiesti ievadīt lietotāja vārdu un paroli, lai piekļūtu failiem. Uz doto brīdi lietotāja vārds ir pods.lv un parole ir user, bet tie var mainīties, ja nu gadījumā tie kaut kur pēkšņi "noplūdīs" un nonāks nepareizās rokās.

  kas tiks uzskaīc par noplūdi?
  bet visā visaumā ideja nau slikta

  Atbildēt
 3. Kristaps

  Pareizi darīts, manuprāt. Ārzemēs ir pilns ar lejupielāžu saitiem, mums Latvijā viņu tā pamazāk. Tad nu no sākuma rūpēsimies paši par sevi un tikai tad par pārējo pasauli.

  Atbildēt
 4. coolynx

  Jā, ir ļoti daudzos forumos un vietās samesti linki, bet nu pietiks. Principā punktu pielika šis te www.wareza.net/archives/002974.shtml. downloadov-tozhe.net 🙂

  Atbildēt
 5. rumpels

  pie windowsupadate nav 98SE neoff. SP un varetu jau papildinat un mainit uz svaigakiem draiveriem tad jau butu baigi jauki, interfeisu ja uzlabotu tad vispar respect:)..vai nu apacham nokonfigurejot vai ar php skriptu kadu! Bet ta jau pirms tam to lietoju un nebiju izbrinits atverot, bet ja butu viss mainijies…:)

  Atbildēt
 6. Smot

  www.wareza.net/archives/002974.shtml – jau intereseejaas par paroliiteem :DD
  quote: "It says it needs a password!…
  :(((
  If you know what it is, can you tell us ?(in english :o)) …
  Posted by: Johnny bravo at September 10, 2004 01:45 PM "

  Atbildēt
 7. menca

  papa.. a vaita te podā kādreiz ir bijis sūrais warezs ar? cik me noprot parasti trijāļi/betas/etc, kas tikpat labi ir publiski pieejami arī citur, tā ka tie paroles prasītaji lai tasno kībordus un jūso gūgli.
  lokālais mirrors jau tāpec arī ir mirrors, lai dabūtu to fili ātrak.

  Atbildēt
 8. napalmEye

  Mjāā, iekš tās Wareza lapas jau username un password iesviests…
  Для загрузки с pods.lv:
  Username: pods.lv
  Password: user
  Posted by: Добрый Латыш at September 10, 2004 07:11 PM
  Acīmredzot tur kāds prot latviski.
  Ja kas, es agrāk nemaz pat nezināju par tāda download.pods.lv eksistenci 😀

  Atbildēt
 9. Kirils

  heh. nu paroliite ar aizgaja. paroli vajag per-request dot.
  un tikai cilveekiem, kura identitaate nav miglaa tiita.
  juuzveriem/paroleem jaabuut unikaalaam, lai var leecheri noteikt.

  Atbildēt
 10. Jok`R

  Parakstās jau gan kā Dobrij latiš, bet nu izskatās ka sūda krievs vien ir, vai arī kāds Kangars iemeties… vienkārši gribas teikt – stulbenis.
  Atrast un pamācīt dzīvot.
  Varbūt var parunāt ar www.wareza.net admini un uzzinat IP tam džekam? 🙂 Tad varētu varbūt banu uzlikt 😀

  Atbildēt
 11. kristapss

  A vai nevar uztaisiit teiksim taa… tie juuzeri kas doma ka vajadzes vinjiem no aarzemeem, aizsuta teiksim emailu un dabuun "user name un paroli" , un tada ir tikai vieniigam
  un tad jau varees izsekot kur bus ta informaacijas nopluude, kada parole ar username uzpeldees, bet tas jau laikam liels chakeris ir

  Atbildēt
 12. Nexodus

  Vai vienkāršāk nebūtu ieviest reģistrācijas sistēmu? Nu tādu kārtīgu, lai noskaidrotu, vai konkrētajam pilonim ir vai nav mājās platkāts BEJ GANSA.

  Atbildēt
 13. Didulis

  –>> Visiem tiem, kam neiet dažas mapes: Apskatieties attiecīgo mapju nosaukumus un pamēģiniet atrast kādā normālā download saitā (nerunāju par Warez saitiem) tos softus. Redzēsiet, ka tos nevar tā vienkārši dabūt. Tur vajag mēģināt runāt ar coolynx, lai tiktu tajos folderos. Bet arī pie nosacījuma, ka tev pēc tiem ir ļoti liela nepieciešamība.

  Atbildēt
 14. Ugis

  Ik pa bridim iebrienu nahodka.net Pamaniju ka lamajas ka lapa nogriezta uz Microsoft Virtual PC 2004 lejupieladi.
  Сайт требует авторизации, чкго делать? Совсем эти прибалты ох@#ли, фашисты недобитые, отыгрываются за "ок-куп-пацию", ничего, проживём и без них!
  Paveros, toč, pods.lv links 😉

  Atbildēt
 15. Uibis

  Ir jauki, ja tu cilvēks atrodies Latvijā, bet tavā darbā ir korporatīvais inet pieslēgums un inet trubas gals atrodas kaut kur ārzemēs…
  Jā, CLX – nu būtu diži īstenībā labi no Tavas puses izveidot kādu humānāku pieejas metodi. Bet ja esi nolēmis palikt pie pašreizējās, ļoti iesaku, pat lūdzu aizliegt arī directory listingu no ārzemju IP…
  Lai neviens [ne]zinātājs pat negribētu līst un kačāt…
  Starp citu, pret gūgli taču lieliski palīdz failiņa "robots.txt" esamība servera saknes direktorijā…

  Atbildēt
 16. coolynx

  Uibis: Tu taču lasīt māki, vai ne? Kādas problēmas bija atsūtīt e-pastu ar infu, ko pievienot pie whitelistes…
  robots.txt tiek aktīvi lietots tur, kur tas ir vajadzīgs.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *