HotLog publicē apmeklētāju statistikas apkopojumu

HotLog.ru, viens no Krievijas lielākajiem bezmaksas statistikas servisiem, ir nopublicējis apmeklētāju statistikas apkopojumu un nelielu analīzi par pēdējiem diviem gadiem. Statistika ir interesanta ar to, ka Krievijas tirgus ir liels un tur ir nedaudz citas tendences nekā pasaulē.

Galvenokārt, datori un pieslēgumi ir vājāki kā arī Operas izplatība ir lielāka nekā citur pasaulē. Principā diezgan interesanta publika. Neliels izrāvums no publikācijas.

Ekrāna izšķirtspēja 1024х786 – apmēram 60%, 800х600 (23%), 1152х864 (4,5%), un 640х480 – tikai 0,45%.
MSIE 6.0 – 70%, MSIE 5.0 lietotāju skaits kopš 2002.gada ir krities no 35% līdz 16%, Opera 6 (apmēram 3%), kuru ar laiku nomainīja Opera 7, Mozilla lietotāju skaits kopš 2002.gada ir četrkāršojies un šobrīd sasniedz 4%.

Man kā liels pārsteigums bija salīdzinoši lielais Mozilla lietotāju skaits, jo kā jau iepriekš minēju, tad Krievijā no lietpratēju puses vairāk tiek vai vismaz tika atbalstīta tieši Opera. Varbūt tendences ir mainījušās, nezinu.

26 thoughts on “HotLog publicē apmeklētāju statistikas apkopojumu

 1. Delfins

  vnk. krievijaa daudz kam ir vaargi kompiishi, kur mozilla tiesam bremzee… bet Opera gan lifo. krieviem ir taa, ka lieto to kas ir atraks/ertaks

  Atbildēt
 2. Pablo 118

  Nu bet lūk uz ko es uzdūros….

  vēroju daudzviet bublicētos statistikas datus par to ka operu lieto vismaz daļa un priecājos ka arī es esmu to vidū. Bet kā nesen noskaidroju izrādās, ka skaitītāji mani identificē ka IE lietotāju. Tad nu lūk metos Operas preferencēs un mainīju browsera identifikāciju.

  Tāpēc man liekas, ka Operas litotāji ir nevis jādubulto, bet ga jātrīskāršo….

  Atbildēt
 3. Fatalis

  Pablo ir taisnība. Man liekas, ka, ja skatās tikai pēc User-Agent stringiem, tādu Operas lietotāju vispār gandrīz vai nepastāv. Bet, var jau būt, ka viņi čeko kaut kā advancētāk, piem., vai ir window.opera vai kas tamlīdzīgs.

  Atbildēt
 4. Krotow

  To, ka Operai pēc nosacījuma kā atgriežamais pārlūka tips ir uzstādīts IE 6.0, atklāju jau 7.0 versijai un kopš tā laika nekas nav mainījies. Saprotu izstrādātājus, ka viņiem pieriebies vienkāršiem jūzveriem skaidrot, kā jāmaina pārlūka tips, ja jamie grib skatīties IE-only webus, bet tas, ka pēc katras instalācijas Operai tips jāmaina uz "dzimto", besī ne pa jokam 🙁 Par statistiku nemaz nerunāsim. Bet – "ezīši sadūrās un raudāja, bet turpināja grauzt kaktusu". Kaut gan tas kaktuss tikai no ārpuses durās 🙂

  Pašlaik zem Opera 7.54

  Atbildēt
 5. Digitalz

  puls.lv:

  Internet Explorer 6.0 77.23%
  Gecko 7.99%
  Internet Explorer 5.5 4.95%
  Internet Explorer 5.01 4.31%
  Internet Explorer 5.0 4%
  Opera 7.x 0.48%
  Internet Explorer 4.0 0.41%
  Netscape 4.7 0.2%
  Opera 6.0 0.16%

  Atbildēt
 6. mr_serge

  Kā mani kretinē visi tie idiņi, kas vēl joprojām sēž ar aizvēsturiskiem IE…. rrr.
  Pasakiet man kaut vai vienu iemeslu, kāpēc tas būtu jālieto??? Vai tiešām vēl ir kāds, kas instalē Win95 vai kaut ko vēl, kur defaultā ir šitie vecie mēsli???

  Atbildēt
 7. Pablo 118

  Emmm, nu man ir viedoklis par š tēmu
  Aizvēsturiskos IE joprojām lieto 94% skolas bet drsku jaunākus lieto mājas lietotāji, kas datoru lieto spēlēm un čatam internetā viņi nerakājas un opera.cim un mozilla.org viņiem ir svešas. Manuprāt ar to info, kas ir netā, piem. http://browsehappy.com/. jo uz turieni vienk neviens neskrien. Ja šajā lietā iesaistītu izplatītājus, kas liek osus, pievienojot labākus browserus. Ex, bet kam tas incē.

  Atbildēt
 8. Rukicc

  Pasam ir gadījies lietot reizēm IE 3.02 vai kas tas bija kas naāca iekš Win 95 pamatā iekshaa.
  Win 95 bez IE 4.0 vai labāka perfekti lido un bremzes nav arī uz 166 Mhz…. tiklīdz tiks uzlikts kāds IE 4.0 vai kas niknāks, nedod dievs vēl IE6.0 tas PC nav lietojams.

  Atbildēt
 9. mr_serge

  es nerunāju vispār par IE kā tādu… Nafig tad nevar uzlikt kaut vai to pašu Operu??? UN vai gadījumā nav tā, ka nākošais, kas tiks publicēts, būs – gadās daži specifiski saiti, kas nesadzīvo ar kaut ko jaunāku par IE4.0 ?

  Atbildēt
 10. Krotow

  Ja vien ir iespējams, katram kompim, kur tiek instalēta windoze, cenšos pielikt komplektā vismaz jaunāko Operu, lai tauta sajūt atšķirību. Bieži vien pēc tam dzirdu atsauksmes – pamēģināju to otru ar sarkano O – iet manāmi ātrāk. Patīkami 🙂 Viens otrs no tiem lietotājim pēc tam jau pats eksperimentējas tālāk ar FF u.tml., kas arī ir apveicami.
  Pēc nesenās drazu tīrīšanas, kad kolēģis no Win2K servera ar IE 6.1 bija pa erotiska novirziena lapām pastaigājis, "ēzelīti" vairs principā negribu redzēt. Tīrīt nācās daudz un pamatīgi 🙁

  Atbildēt
 11. ManInBlack

  Skumīgi, ka alternatīvo browseru izmantotāju procents ir tik mazs. Es te tagad skolā nogriezu iespējas izmantot IE un pirmā stundā visām klasēm iemācīju Mozillu ūzāt. 😉

  Atbildēt
 12. Aivis Ābele

  Zheel ka coolynx tā ieciklējies uz FF, neba slikts browseris, bet tomēr kaut kā mazliet besī ārā, ka FF tiek visu laiku reklamēts (arī šajā rakstā).

  Vai tu esi iedomājies, ka opera bez bannera ir pirātisks softs, kamēr FF var mierīgi lietot? Un ļoti daudz ir vietu, kur datoros patiešām nav nelegāla softa, tāpēc bieži vien visiem tur diezgan spēcīgi pie kājas tā opera.

  Atbildēt
 13. Pablo 118

  Jok`R Tu protams nēsi vienīgais, kas to ir pamanījis, bet lielasi "BET".
  Jau atgriežoties 675 reizi pie Operas un FF salīdzināšanas, jeb "kapēc Opera ir 2004 labākais?"
  +FF -> pliks un ātrs; -FF pieliec visas fīčas, kas ir Opera, ies tik pat Lēni.
  -Opera -> Smags un lēns, bet ja jamie izdomātu izlaist apgraizīto Operu inžēmot 26 nevajadzīgas fīčas Opera lidotu.
  Sēžu uz FF un Operas

  Atbildēt
 14. Pablo 118

  Šitā tēma man ieintresēja 🙂
  Pasaules WEB Browseru TOP 5
  1. Internet Explorer
  2. Netscape
  3. Mozilla Firefox
  4. Opera
  5. Mozilla
  Te droši vien jāpiemin tas ka Netscape lielāko skaitu useru savāc tieši ASV tirgū.

  Atbildēt
 15. Kirils

  Pablo: nav pie kaajas. esmu iesaistiijies, visiem uzlieku alternatiivo browseri IE vietaa 🙂
  mr_serge: jaa, es lietoju win95 shur-tur. ja vajg grafisko uz 150Mhz, tad, ar nozheelu jaaatziist, ka win95 iet labaak par X.
  ManInBlack: es to pashu. bet cik ljoti Tu nogriezi? man bija vpadlu explorer.exe mainiit. Tev iet cauri shitais triks – palaizh my computer, ieraxta adresi un aidaa.. man arii taadi gudriishi atrodas
  Aivis: Uuhh, aah? a kas teica, ka banneris jaanjem nost? lai tak roteejas.opera nav pie kaajas, tieshi to arii lietojam. un visi softi legaali.
  Pablo[2]:kur Tu taadus datus raavi? Mozilla ir STIPRI priekshaa operai.

  Atbildēt
 16. Pablo 118

  Kirils:

  Pablo: nav pie kaajas. esmu iesaistiijies, visiem uzlieku alternatiivo browseri IE vietaa 🙂

  Par šo jau 100 reiz esmu pateicīgs. Vairāk situ softu patriotisma.

  Pablo[2]:kur Tu taadus datus raavi? Mozilla ir STIPRI priekshaa operai.

  Es saprotu ka esi Mozilla fans. Bet padoma loģiski, skaidri rakstā pieminēju, ka Operas lietotaaji reti kursh nonjem defoltos ustaadiijumus, lai neskaitiitos IE users.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *