it.netparks.lv jauns IT ziņu resurss

Jau dažas dienas internetā dzīvo jauns IT ziņu resurss – IT-World. Paši par sevi viņi raksta sekojošo.

Uzsākam savu darbību IT,Spēļu un Software jomā. Centīsimies ziņot par jaunumiem internetā, spēļu industrijā un programmām un to jaunākajām versijām. Ceram ka mums viss izdosies un pārvarēsim slinkumu rakstīt 😉

it.netparks.lv

Lielākā daļa no jums tūlīt pat varētu smagi aplauzties, jo resursam ir novērota viena problēma – tas normālā veidā nebija pieejams. Lieta tāda, ka tikai vakar pa dienu es varēju atvērt šo lapu bez problēmām. Nedz pirms tam, nedz arī šodien šis resurss neverās vaļā. Fakts ir tāds, ka kaut kādu man nezināmu apstākļu dēļ DNS ieraksts uz adresi it.netparks.lv neeksistē.

Sākumā pārbaudīju vai vispār domēns netparks.lv ir kaut kur pierakstīts. Izrādījās, ka ir. Tad pieļāvu varbūtību, ka subdomēns it.netparks.lv varētu tīri fiziski atrasties uz tā paša servera, kur domēns. Pierakstīju attiecīgo adresi “hosts” failā un lapa atvērās.

Tiem, kas neko nesaprata no iepriekš rakstītā, te būs īsa pamācība.

Kaut ar net.apollo.lv palīdzību “Reverse lookup” uzzinam netparks.lv IP adresi.

Target Reverse Lookup: netparks.lv
netparks.lv has address 80.90.4.7

Tālāk šo adresi ierakstam savā “hosts” failā un dzīvojam laimīgi.

80.90.4.7 it.netparks.lv

Uz NT tipa sistēmām – NT, 2k un XP meklējam hosts failu direktorijā, kur ir ieinstalēts Windows. Tas varētu būt:
c:winntsystem32driversetchosts
Uz 9x, ME
c:windowshosts
Tālāk jau pārlūks izmantos šo informāciju nevis to, ko iegūst no DNS ierakstiem. Pēc kāda laika, kad viņiem tur viss būs salabots un nokārtojies, protams, ka vajadzēs šo ierakstu izdzēst, lai vēlāk nerastos problēmas.

56 thoughts on “it.netparks.lv jauns IT ziņu resurss

 1. koko

  Es ar to problēmu tā īsti neizprotu.. itkā visam vajadzētu iet, jo man taču ar viss ir taisīts pēc tāda paša principa un uz tā paša servera… Kā arī redBooT teica, ka viņam ejot tikai caur proxy… Nu un tad, kad testējām (pareizāk sakot – bubu patestējās tā pamatīgi), tad pat redBooTam bija problēmas piekļūt datubāzei, lai padzēstu komentus… bet nu -cerams, ka viss ies uz labo pusi :))

  Atbildēt
 2. Kirils

  ieraksts existee:
  ;; QUESTION SECTION:
  ;it.netparks.lv. IN A
  ;; ANSWER SECTION:
  it.netparks.lv. 1744 IN A 80.90.4.7
  un man viss vnmr ir gaajis. jau kopsh resursa pirmsaakumiem 🙂

  Atbildēt
 3. enter

  Nu pēdējā laikā diezgan IT resursi ir atvērušies. Redzēs kā viņiem nākotnē ies. Nejūtu nepieciešamību čakarēties pa hosts failu, jo es esmu ļoti slinks cilvēks. Tāpēc pagaidīšu kad viņiem viss būs kārtībā un tad iečekošu. Ja būs kas sakarīgs varbūt tad ar palasīšu.
  Bet par IT resursi ir vajadzīgi, jo reka Cietnis.lv un Tikai.info galīgi panīkuši un tur pat veirāk neiegriežos lai izlasītu to vienu ziņu ko viņi reizi mēnesī labākajā gadījumā iepostē.
  Varbūt šis ir īstais laiks lai Lvnetā parādītos jauni IT resursi kas tad aizstātu vecos. Jo tiešām pēdējā laikā nav īsti bez pods.lv ko palasīt. Citvalodu resursus nelasu, jo slinkums dara savu.

  Atbildēt
 4. Ingus

  Bija tas gods sačiņīt netparka dns zonu, tagad viss darbojas IMHO.
  Netparkiešiem bonuss za lamerstvo, un man pienākas kāadz als.

  Atbildēt
 5. coolynx

  Laikam salabojuši. Ātri gan 🙂

  ;; QUESTION SECTION:
  ;it.netparks.lv. IN A
  ;; Query time: 6 msec
  ;; SERVER: 159.148.60.2#53(159.148.60.2)
  ;; WHEN: Fri Aug 27 14:56:06 2004

  un jau pēc brīža

  ;; QUESTION SECTION:
  ;it.netparks.lv. IN A
  ;; ANSWER SECTION:
  it.netparks.lv. 1602 IN A 80.90.4.7
  ;; Query time: 36 msec
  ;; SERVER: 159.148.60.2#53(159.148.60.2)
  ;; WHEN: Fri Aug 27 15:09:30 2004

  Atbildēt
 6. Ingus

  ingus@premium:~$ resolve it.netparks.lv
  nsz.latnet.lv [159.148.60.4] ->
  ns.hotspot.lv [62.85.113.234] -> 80.90.4.7
  ns1.hotspot.lv [62.85.112.1] -> found:
  ns.delfi.lv [195.2.96.2] -> 80.90.4.7
  ns2.delfi.lv [194.106.96.41] -> 80.90.4.7
  ns.nic.lv [159.148.60.20] -> found:
  ns2.telia.lv [195.244.137.50] -> 80.90.4.7
  ns.apollo.lv [195.122.1.59] -> 80.90.4.7
  ns2.apollo.lv [195.13.160.52] -> found:
  ns.ripe.net [193.0.0.193] ->
  Shur tur vēl neresolvējas, bet drīz būs labi…

  Atbildēt
 7. ManInBlack

  un tagad bļaus, ka admini nejēdz sēdēt visu dienu pie kompja un skatīt, vai nav kas noticies. a kas alu dzers pēc jūsu domām?
  btw, kāds šorīt nemanīja plašāka mēroga neta probzas? vai arī man vienīgajam.. lai gan, arī mors sūdzējās, ka kaut kas nav bijis labi.

  Atbildēt
 8. ManInBlack

  nu, tagad tjipa ir arī uz apollo un nic.lv kastēm:
  root@virieshi.lv:/# /install/resolve it.netparks.l
  ns.delfi.lv [195.2.96.2] -> 80.90.4.7
  ns2.delfi.lv [194.106.96.41] ->
  ns.nic.lv [159.148.60.20] -> 80.90.4.7
  ns2.telia.lv [195.244.137.50] -> 80.90.4.7
  ns.apollo.lv [195.122.1.59] -> 80.90.4.7
  ns2.apollo.lv [195.13.160.52] -> 80.90.4.7
  ns.ripe.net [193.0.0.193] ->

  Atbildēt
 9. Ati

  Protams, jauki, ka arī latvijā sāk parādīties tāda veida resursi, bet protams tie nekad nebūs tādā līmenī kā ārzemju, jo bieži vien ziņas tiek vārds vārdā pārkopētas un pārtulkotas no nu jau labi zināmiem saitiem un nekad netradīsi, kādu ekskluzīvu un nedzirdētu, vai arī par maz dzirdētu ziņu, tā kā diemžēl, lai smeltos IT jaunumus vēl kādus 5 gadus palikšu uzticīgs ārzemju saitiem 🙁 Nu, bet tiem, kas nedraudzējas ar angļu valodu vai arī trafiks neatļauj sērfot pa tiem, būs ļoti noderīgs saits. Varbūt vienīgi spētu ieintersēt, ja vairāk tādi resursi pievērstos latvijas jaunumiem….

  Atbildēt
 10. enter

  Hehē iet gan. Būs biki jāpačeko. Ati pilnīga taisnība par arzemju resursiem. Es tikai esmu pārāk slinks lai ENG valodā lasītu. Tomēr Latviešu valodas textiem pārskrien pāri ātri, bet ENG visai uzmanīgi jālasa, jo ātri lasot bieži nekā nevar saprast.

  Atbildēt
 11. enter

  Vienīgais trūkums ko es šajā lapā atradu ir tas ka raksti ir ļoti īsi. Tas tā ātri papētot lapu, gan jau ir vēl kļūdas.

  Atbildēt
 12. valc

  labi, ka ir jauni resursi, bet kādā kvalitātē! tik daudz gramatisku (un loģisku) kļūdu, kā rakstā par motorcycle maddness, es nebiju sen redzējis, pat virsrakstā kļūda!

  Atbildēt
 13. Ati

  DOOM3 iznākusi pirmā usera veidotā karte

  zīmītes uz jūsu desktopa

  sūtīt šīs zīmītes pa LANU

  Mjā, acīmredzot vārdu users, dekstops, LANU, latviskos tulkojumus nezina, nebūtu piekasījies, ja saitam nebūtu nosaukums "IT world" un neizklausītos viss tik nopietni, nu bet ja grib būt kaut cik daudz sakarīgs resurss, nevis izskatīties pēc kārtējā tīņu bloga, varētu jau sekot valodai un teikumiem.

  Atbildēt
 14. Ati

  redBooT:Es runāju tieši par saitu, nevis komentāriem, blogiem vai taml., bet to vajadzēja uztvert drīzāk kā ieteikumu, vienkārši, pat ihack.lv tādas kļudas nesaskatu, bet varbūt tāpēc ka to neesu pietiekami lasījis.

  Atbildēt
 15. cu

  par tīkla problēmām – kā, nedzirdējāt, 2-3dien SWH vienā laidā skandēja, ka ceturtdien islāmisti taisīs lielo uzbrukumu un internets uz pāris stundām neiešot. Ticamāk gan, ka kāds bradā pa vadiem.

  Atbildēt
 16. Bobijs_Asvalts

  Tas rakstiņš par Motocross Maddness 2 tika uzrakstīts 10 minūtēs un nemaz netika pārlasīts (tāpēc arī neloģiskās kļūdas). Es viņu uzrakstīju tikai lai patestētu ziņu ielikšanu. Tūdaļ man būs laiks un sākšu aktīvāk drukāt par jaunimiem un review par dažāda žanra spēlēm.

  Atbildēt
 17. hvz

  Klau tauta, lasītājus neinteresē cik ilgā laikā top rakstiņš.
  Viņi tomēr grib kaut vai delfu līmenī kļūdu apjomu. Un tas nemaz nav daudz prasīts 🙂

  Atbildēt
 18. kritikjis

  iereecu par tur raxtiito – maksa, nav LV. tjipa visiem laikam vel nav arzemju nets bezmaksas un par to jaamaksaa. lamerisms. bet ir ok lapa. lai veido dzeki un cereesim ka sanaaks kvalitatiivs darbs un bus veerojama sacensiiba par saitu labaaku un plashaaku izveidi.

  Atbildēt
 19. Juris

  Es arī māku uztaisīt vards.times.lv un priecīgs reklamēt savu saitu, cik mēs nopietni esam, varbūt pat taisāmies konkurēt ar apollo.lv 😀

  Atbildēt
 20. Baigais Janka

  Nezi, man kauču kā neestētika ar latviešu burtiem virsrakstos – virsraksts bold, bet latviešu specifiskie burti – neboldā. Mozilla Firefox 0.9.3 tiek lietots…

  Atbildēt
 21. Maita

  vai šeit būtu īstā vieta kur spēles likt?

  Nekāds posts jau nav nodarīts. Cilvēks dalās ar citiem savā priekā — apsveicami.

  Atbildēt
 22. Kirils

  47: taa jau ir, ka mums bija pods.lv, tad clx saaka laist sviestu un slinkot (preteejaa seciibaa) un tad veel paraadijaas tie jauneeklji ar idejaam par mega-it-resursiem.
  man prieks, ka tur (VISOS!) patieshaam ir noderiigas zinjas, kuras citaadi es lasiitu podaa (bet to te vairs nav), tachu tiek paarshauts paar sriipu ar visaadiem siikumainiem rakstiem, lai gan droshivien to var kaut kaa atfiltreet.
  arii manaa blogaa peec defaulta raada visu drazu kopaa.
  politiku, privaato dziivu un datorus.

  Atbildēt
 23. raymo

  Novēlu projektam turēties, bet, ja skatās reāli, nekāda lielā jēga vai popularitāte tur nevar būt.
  Nu apnikušas jau tās neta pasaules un ziņas par to visu. Cik reāli vajag ar datoru panākt, var izlasīt pods.lv. To es par dažādiem softiem, kas kalpo kā labā roka..
  Iznāca jauns Apače? Cilvēks, kam tas ir darbarīks, tāpat to uzzinās apače.org un attiecīgi atjauninās savu darba programmu.. Vai izlasīs pods.lv
  Cita lieta ir saturīgi, interesanti un oriģināli raksti. Jā, tādi būtu retāk, kā tie par jaunu Winamp vai Skype, bet toties interesanti un diskusiju vērti.
  Ja es uzzināšu par jaunu BayesIt! versiju, aizsūtīšu coolynx. Ja lietainā vakarā uzrakstīšu Doom3 hackinga/optimizēšanas manuāli, aizsūtīšu uz gamez.lv. Ja izgudrošu vēlreiz divriteni, iestāšos IT-World komandā 😉
  Bet tā gramatika.. Jēziņ! Jā, jā, hax0ri neskatās uz komatiem. Tomēr cilvēks, kas māk tos lietot un lieto, izjūt zināmu diskonfortu tādus tekstus lasot… Tādas kļūdas liek galvā likt tos komatus un novērsties no teksta domas.
  Bet tas tāds mans viedoklis. Es jau tāds esmu, ka labāk palasu pa kādu piedzīvojumu, ceļojumu vai Edija aliņa dzeršanu parciņā 🙂 kādā blogā, nekā lasu, ka vienam tur saitam DNS pazudis vai exploits atklājies..

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *