Atjaunots GIF atbalsts iekš gd 2.0.28

Kopš vakardienas (21.07.) ir atjaunots GIF formāta atbalsts gd 2.0.28 bibliotēkā. Vienkāršā valodā – GD ir grafiskā bibliotēka, kas piedāvā iespējas strādāt ar grafiku. Galvenokārt, šī bibliotēka ir noderīga dažādām web aplikācijām. Kā vienkāršāko piemēru varētu minēt kaut vai to pašu apmeklētāju skaitītāju.

Support for GIF was restored in gd 2.0.28 on July 21st, 2004. Basic support for GIF animation is planned for an upcoming release.

Pēdējos desmit gadus GIF formāta atbalsts netika iekļauts oficiālajā GD bibliotēkā, jo kompānijai Unisys bija patents uz LZW kompresijas algoritmu un par tā izmantošanu bija nepieciešams iegādāties licenci. Pirms gada šim patentam iztecēja termiņš Amerikā, bet aizvakar tas zaudēja spēku arī citās valstīs. Vēl par tēmu var palasīt apspriedi Slašdotā.

14 thoughts on “Atjaunots GIF atbalsts iekš gd 2.0.28

 1. coolynx

  It kā vēl IBM esot līdzīgs patents, bet viņi to nav likuši lietā. Ja nemaldos, tad, lai nebremzētu tehnoloģisko attīstību patentiem ir noteikts maksimālais termiņš pēc kura iztecēšanas tas zaudē spēku. Laikam 10 gadi.

  Atbildēt
 2. satraukts

  Kāpēc pods neatgādina ka LMT atslēdzis SMS no i-neta? Tauta šķiet to vispār nav piefiksējusi, ka jāpārreģistrējas (lasi, jāsamaksā LMT vismaz 3 SMS), a žaļ:(

  Atbildēt
 3. Delfins

  a jeega ? GIFs nokaveejis saveejo. PNG ir daudz smukaaks ? un ja nemaldos free (par tiesiibaam un patentiem arii nerubiju neko) !? 🙂

  Atbildēt
 4. Kirils

  eh, labi, ka podu nochekoju, a to tuulinj jau buutu nopubliceejis praktiski sho pashu raxtu pie seviim. 🙂
  tik veel gribeeju piemineet, ka gd driizumaa plaanots kustiigo gif atbalsts, kas imo ir megaforshi.
  un php pagaidaam shii gd versija protams veel netiek izmantota. peec manaam apleeseem vareetu meenesha laikaa paraadiities ieksh php4.

  Atbildēt
 5. Kaklz

  Man tā gribētos teikt, ka izstrādātājiem (lasīt kā MSIE izstrādātājiem) vairāk būtu jākoncentrējas uz PNG atbalsta ieviešanu savos pārlūkos un citos brīnumos, jo PNG tiešām ir stipri vien labāks (ja neskaita animētos gif) par gif, kaut vai tā pati semi-transparency (puscaurspīdīguma) dēļ + gif ir stipri pavecs formāts, kad cilvēki vēl nevarēja iedomāties, ka datorā kādreiz būs vairāk par 256 krāsām.

  Atbildēt
 6. Kaklz

  Viss ir atkarīgs no tā, ar ko tu taisi to savu PNG. Ja palasa slashdotu, tad tur cilvēki ar trīsstāvīgajiem apliek Photoshop slikto PNG kompresiju un iesaka lietot pngoutt, pngcrush, ar kuriem tad pārsvarā gif faili ir lielāki.

  Atbildēt
 7. bubu

  Ja tu to savu gif failu atvērsi un noseivosi 24-bitu png formātā, tad ļoti iespējams tas būs izmēros lielāks. png jau arī var 256 krāsās ieseivot. Bet ja grib vairāk kā 256 krāsas, tad tas gifs nekam nederēs. Un eksistē jau tāds formāts kā mng, tas ir tjipa animētais png. Tikai par pārlūku atbalstu tam, gan nemācēšu teikt, nezinu.

  Atbildēt
 8. ZBH

  coolynx : diez vai tikai 10 gads, RSA patents, ja es pareiz saprat, pastaaveej 17 gads, sheit apspriestais GIF patents Shtatos pastaaveej 20 gads.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *