Opera 7.53

OperaDelfins informēja par svaigi iznākušo Opera 7.53. Nu jā – tikai pirms nedēļas iznāca Opera 7.52 un tagad atkal jauna apakšversija. Bet šo versiju, tomēr būtu vēlams uzlikt, jo tā salāpa jaunu caurumu.

Ar speciāli izveidota HTML dokumenta palīdzību ir iespējams apmānīt lietotāju, parādot adreses lauciņā vienu adresi, bet patiesībā ielādējot pavisam citu lapu.

The problem is that information in the address bar is changed before properly loading a page. This can e.g. be exploited via a specially crafted HTML document, which does the following:

1) Loads an HTML document with an “unOnload” event handler in the <BODY> tag, which is set to cause an infinite loop when the page is left.
2) Displays an arbitrary (potentially malicious) website in an inline frame (“<iframe>”), which at the same time sets an “onLoad” event handler to visit an arbitrary (potentially trusted) website.

Lejupielāde:
Opera 7.53 bez Java 3 628KiB
Opera 7.53 ar Java 16 712KiB
Opera 7.53 Linux 4 772KiB

36 thoughts on “Opera 7.53

 1. Spameris

  Vai tad krutajiem "ne-IE" browseriem ir arii kaadi caurumi!

  Pirmais, ja tas ir jautājums, tad lūdzu atiecīgi arī zīmi. Otrkart, visiem caurumi, bet ne visi operatīvi reaģē, un caurumus salāpa.

  Atbildēt
 2. Kirils

  nu ko. operai ir jau treshais caurums , kas saistiits ar addreses spoofingu. un tas arii viss. citu caurumu nav bijis. un uz shitaadiem tach nevar uzkjerties.
  jaanokachaa jaunaa opera, mosh mazaak kaarsies, a to esmu jau nobriedis mainiit uz citu browseri. zb, ka ik peec 1h pakaraas..

  Atbildēt
 3. Vistu Zaglis

  " zb, ka ik peec 1h pakaraas.."
  Kā tu to dabū gatavu? 🙂
  Sherlock – nosauc lūdzu vienu softu (notepads neskaitās) kurā nav nekādu (!) gļuku! 🙂

  Atbildēt
 4. sm

  Notepadaa arii ir.
  Ja tur izraksta tekstu ieksh dazhaadaam ziimeem un vinsh to defaltaa saglabaa ieksh ascii, tad shiis ziimes pazuud.
  peace and love.

  Atbildēt
 5. Kirils

  mazie, softinji,protams, iztiek bez bugiem 🙂
  tachu tie softi, kam vajg interopereet ar daudzaam citaam lietaam sabugojas ljoti viegli.
  ghm, nekaa nedabuju gatavu. vnk karaas. parasti, ja lieku laadeet vairaakas lapas reizee. man vispaar multitakskings patiik :]
  par bugiem – es shobriid vadu divu mazinju (vienaa – ~1000 rindas, otru veel neesmu redzeejis) softu iztraadi, kuru paredzeet piesleegt lielam, jau ejosham projektam.
  tad nu tajaa softaa, ko man vakar nodeva apskatiishanai kaa praktiski gatavu, es shonakt 3h laikaa atradu 15 bugus. :))

  Atbildēt
 6. baz

  atkal juus pie sava…. Firefox…., Opera…. IE…., lynks… kaadu gribu taaadu lietoju. A to shis saks shi i kruts utt. Jums nav veel apnicis?

  Atbildēt
 7. koko

  viss jau būtu operai pa kedu.. tikai tā nemitīgā paarinstelēšana… slinkums kačāt… BTW FF arī tādā ziņā vairs nerullē, ja agrāk paņēmi un uzmeti pa virsu un viss pa kedu (no arhīva), tad tagad install… tas nerullē…

  Atbildēt
 8. taku

  Vakar ielādēju 2004-07-20-11-0.9, esmu patīkami pārsteigts par ctrl+F. Nebiju līdz šim pamanījis. Par Opera – vai kādam ir zināms šī kantorīša peļņa vai zaudējumi, jo atšķirībā no Firefox/Mozilla, viņi taču no kaut kā grib dzīvot.

  Atbildēt
 9. uika

  Hmmm… Man vajadzīga neliela palīdzība ar Firefox. Uzliku mājās viss jauki, skaisti, bet nevar ielogoties apollo e-pastā…:( Kād zin risinājumu šai problēmai?

  Atbildēt
 10. bljaaviens

  runajot par notepad: jamajam bija ari tads, manuprat, gljuks, ja atvera esoshu tukshu failu, tad to vareja pazaudet, meginot saglabat. shis izdod sekojoshu tekstu, kas liek nojaust situacijas nopietno raksturu:
  The C:log20031231.txt file is empty and will be deleted. This file cannot be saved because it is empty.

  Atbildēt
 11. Kirils

  14: salabot?
  es labak dziivoju ar shiem 3im gljukiem, nekaa iemainu pret to gana nopietno gljuku kas ir FF :PPP
  un vai fairfoxii ir mouse gestures?
  vai es vareeshu savu favorite paneli importeet? (nez kaapee faq bija tikai par favoriteem IE juuzeriem :p( .. )
  vai es vareeshu izmanto undo feature ( %^Z )?

  Atbildēt
 12. Deadfall

  Runājiet cik tik jums tīk, man pooo! Paarsvarā pa inču staigāju ar Operu(bez Javas), jo tas man skiet vispievilcīgākais paarlūks. Paarējie slaīdzinoši liekas lieli un bremzīgi, Opera vienkārši lido. IE ir Google toolbars ar PageRank, kas nav citos paarlūkos – tātad arī bez tā neiztikt.

  Atbildēt
 13. Dreef

  Tipa shitaa Operas versija ir stabilaaka kaa ieprieksheejaa. Ieprieksheejaa kaut kaa kaaraas nezheeliigi pati par sevi pie lielaakas datora noslodzes. Sho versiju lietoju jau paaris dienas un nekaadas vainas ;-).

  Atbildēt
 14. coolynx

  kaspiic: Šī kā arī citas līdzīga tipa problēmas jau agrāk tika apskatītas. Lai atrisinātu to ir nepieciešams aizrakstīt oto.lv izstrādātājiem, ka viņu veidotie skripti nestrādā uz normāliem pārlūkiem. Tā nav FF problēma, bet gan izstrādātāju nevēlēšanās taisīt lapas pēc w3c standartiem. Viņiem labāk patīk Microsoft standarti. FF atbalsta w3c, bet neatbalsta Microsoft standartus…

  Atbildēt
 15. Fatalis

  Starp citu, viens interesants fakts par Op: daudziem tas nepatīk, bet tā ir daudzos veidos izveidota tā, lai būtu savietojama ar "best viewed with IE" tipa lapām. Piemēram, Operā ir document.all objekts utt.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *