Opera 7.52

Opera Te būs viens no tā saucamajiem parādiem jeb ziņa, kas neiznāca, jo tajā laikā es atpūtos. 😉

Visi operas fani droši vien, ka būs jau atjaunojuši savu iemīļoto pārlūku uz jauno versiju Opera 7.52. Šajā versijā ir iekļauti dažādi drošības caurumu kā arī citu problēmu un kļūdiņu labojumi. Interesanti, kad vēl kāds uzrausies uz iepriekš aprakstīto HTML + CSS parsēšanas gļuku un to izlabos?

Lejupielāde:
Opera 7.52 bez Java 3 584KiB
Opera 7.52 ar Java 16 668KiB
Opera 7.52 Linux 4 772KiB

53 thoughts on “Opera 7.52

 1. bush

  geji. takš opera normāli nemāk attēlot atsevišķas lapas. pie kam, ja tā tā darās, tad no visas sirds, kas ir neforši.

  Atbildēt
 2. x

  rajah: tas ir zināms fakts, ka pieklibo dažās vietās opera pie pilnīgi okay koda
  alfa: ar firefox rada tos saitus, kas ir uztaisiti atbilstoši standartiem. aber IE visus meģina daudzmas pieraut uz augšu, ko darot dažreiz sanak aplauzties

  Atbildēt
 3. Pablo 118

  Ar mīlestību pret Opera jau no 4.0v. Ir protams some comments par Operas vīstokļiem apmeklējos dažas lapas. Piemēram http://radioswh.lv, kur nestrādā īsti izvēlne. Tad uz savādiem portālu sourcēm īsti negrib strādāt, jo nesaprot notpedā uzrādītu scriptu, un automātiski no kropļo par pilnīgu sviestu. Bet tomēr jau 6 gadus ar mīlestību Pret Opera.

  Atbildēt
 4. raymo

  *raymo izlasa ziņu, nepievērš uzmanību un ar prieku paskatās uz oranžīgo lapsiņu, kas apvijusies ap zilo zemeslodīti..
  8. komentāra autoru Alfa es tā arī īsti nesapratu.. Kur tas laiks, kad saitam varēja likt visu moderno iekšā ar domu, ka varēs redzēt tikai ar IE? Sen jau tā vairs nava..
  Paprasi zinošiem cilvēkiem (neprasi man, es tāds neesmu ;). Viņi tev pateiks vienu faktu – tu taisi xHTML, CSS un visas pārējās figņas un jau prātā iedomājies, kā izskatīsies saits. Tu atver ar Opera, Firefox. Un tiešām – lielākā daļā gadījumu tāds arī ir rezultāts. Un tad tu patestē lapu ar IE un viss prieks par skaisto saitu pazūd, jo zini, ka šādu lapu redzēs ap 80% visu apmeklētāju..

  Atbildēt
 5. Krotow

  Jauna versija ar kļūdu labojumiem? Super! Tiem, kas sūdzas, ka Opera 7.x darbojoties ēdot daudz atmiņas, lai iekš Preferences zem History and cache uzliek Memory cache uz 20 MB un Disk cache uz 10-20 MB un viss atkal būs labi.
  2 raymo: Protams. Tu vari taisīt savi webu cik smuku vēlies un atbilstoši visiem pēdējiem WWW standartiem, bet defaultais IE useris tevi par to vienalga necienīs, jo viņam viss būs nesmuki.

  Atbildēt
 6. Vistu Zaglis

  CLX – nokomentēšu kā Operas mīļotājs – domāju, ka praktiski neviens neuzrausies uz tavu t.s. gļuku, jo a) tas nav normāls kods un normālā lapā nav nekāda iemesla, lai tāds tiktu izmantots, b) pat ja pilsonim sanāks netīšām uztrāpīt uz Īpašo Operas Karināmo www.killopera.com vai tml., tad nekas traģiskāks, kā softa pārstartēšana viņam nedraud.
  Sorr, bet šis arguments ir samērā muļķīgs, lai gan protams palīdz uzturēt propogandu par to, ka Ugunslapsis ir Ūber Alles (tikai vajag vēl pāris plaginus).
  No offence, protams… 🙂

  Atbildēt
 7. BlackHalt

  Testa nolūkos uzinstalēju Opera un tagad dejoju baletu, jo Opera nokārās.
  Vistu Zaglis :: Ar to jau tavs nīstais uber-alles atšķirās, ka tam jau no sākuma nav sabāzts dahuja fīču.
  es jau nesaku ka ff rullee – vienkaarshi owno ;P~ (c) coolynx
  Un vispār nav ko velti muti dzesēt.

  Atbildēt
 8. Spameris

  protams some comments par Operas vīstokļiem apmeklējos dažas lapas. Piemēram http://radioswh.lv, kur nestrādā īsti izvēlne.

  Muahaa, tas nu gan nebuus raadiitaajs… Uz mozillas arii neiet taa peec sazin kaadiem tur M$ standartiem buuveetaa izveelne. Buus jaapameegjina izvallideet tas super-duper-oranzhais-IEonly pasaakums.

  Atbildēt
 9. Budzis

  Nezinu kā citiem, bet mani Lapsa saak besīt ārā pamazām – atmiņu ar paaris tabiem izrij 2x vairāk nekā tam pašām lapā Opera; tad vēl makani iebremzē, ja atverās lapele ar makano htmlu, kas nenotiek ne IE, ne O; ne visās lapās ar javas rakstiem strādā – bet abi konkurenti iet :/
  Lai nu kā, īpašu plusu paar O Lapsai neredzu, ja nu vienīgi tas, ka par brīvu un bez reklāmas.

  Atbildēt
 10. pasts

  Klau, coolynx, gan jau var piemeklēt failiņu, kas nokārtu arī FF. Man pat reizēm sāk rasties iespaids, ka ja FF būtu dzīva būtne, tu ar viņu neapšaubāmi pārgulētu. Gļuko ta visi pārlūki…

  Atbildēt
 11. pasts

  Tepat Latvijā ir pāris saiti, kuros iekš javascript taisītās iespējas nevar ar FF sakarīgi izmantot. Nu, teiksim: oho.lv pastkaste un face.lv atsevišķu bilžu attēlošana. Tā ka, ja ir vēlme apsaukāt citu browseru lietotājus, derētu atminēties, ka ar FF ir ne mazāk problēmu. Starp citu, jā, FF atmiņu norij vairāk nekā Opera… Klīniski pārbaudīts…

  Atbildēt
 12. coolynx

  pasts: Nu paga paga, draudziņ! Tu sākumā noskaidro, kam ar ko ir problēmas un tad lej. Iesaku palūkoties Tools -> JavaScript Console un paskatīties, kas tur interesants ir sarakstīts.

  Atbildēt
 13. KrizZ

  oho.lv ir probza ar FF??? Pirmā dzirdēšana kaut katru mīļu dienu ar FF 0.9.2 saktos oho.lv… face.lv arī esmu apmeklējis un ar problēmām nesastapos… Bet iekš oto.lv sms sūtīšanas gan FF tā pamatīgi nogļuko – kontaktus nevar brovzēt, tb FF vispār neuzrāda ka tie burti (piem ABC), kam jādarbojas kā mapītēm ar kontaktiem, vispār ir linki…
  Despite all problems – Firefox is the best…

  Atbildēt
 14. pasts

  coolynx: Ieiej pats iekš oho.lv kastes un pamēģini izdzēst iezīmētos meilus, saņemsi kļūdu iekš konsoles: delform.submit() is not defined. Vai es tevi pareizi sapratu, ka tagad man pašam vajadzētu atdefinēt, ko no Javascripta es pieļauju un ko ne?
  Bet iekš face.lv daudzas lapas FF man met ārā HTML kodā, tur ir līklocīgs header vēl pirms paša HTML header.

  Atbildēt
 15. pasts

  Nujā un vēl ir problēmas ar Mīlenbaha-Endzelīna latviešu valodas vārdnīcas elektroniskā varianta izmatošanu. Tiesa, tur ir drūmai CGI kā meklētājs (exīgais fails), bet to laikam FF būtu netaisni prasīt…

  Atbildēt
 16. coolynx

  pasts: Nu jau ir progress. Tātad tagad tu jau saproti, ka kļūda nav vis programmā kā sākumā mēģināji to iestāstīt, bet gan tajā HTML kodā. Vai man tev tālāk ievirzīt uz pareizā ceļa, vai pats izdomāsi, kas un kur to kļūdu varētu izlabot?
  Lai mums nerastos domstarpības turpmāk, vienkārši saki – man nepatīk, ka FF ir problēmas ar līkiem saitiem, bet Operai vai IE tādu nav. Tad es tevi ļoti labi sapratīšu.

  Atbildēt
 17. pasts

  coolynx: es vienkārši gribēju teikt, ka visiem pārlūkiem ir savas problēmas. Nav jau nekādas absolūtās panacejas, savādāk browsēšana jau būtu sasniegusi nirvānu… Es vienkārši neatbalstu tendenciozas politikas izveidi attiecībā uz pārlūkiem… Reālajā darbā esmu spiests kombināt FF + IE, lai gan, ja būtu iespēja, vislabāk sēdētu tikai uz FF.

  Atbildēt
 18. coolynx

  pasts: Patiesībā man ir pie kājas, ko tu lieto un kādas tev ir ar to problēmas. Es arī neuzstāju, ka būtu jālieto FF, jo mani tas it nemaz neuztrauc. Tā ir tava brīva izvēle un tavas problēmas. Es vienkārši rakstu par to, kas man personīgi neapmierina kādā konkrētā programmā un tā iemesla pēc es lietoju citu, kurai tādu problēmu nav. Tas, ka katrai programmai ir savas problēmas un nepilnības, es apzinos un spēju ar to samierināties, jo man ir savas prioritātes.
  Bet es nespēju samierināties ar klaji aplamiem viedokļiem par to, kas izraisa šīs problēmas. Tāpēc es iesaistos šādās diskusijās, jo uzskatu, ka sākumā cilvēkiem ir jāizskaidro problēmas būtība, jo neizglītotība ir lielākais ienaidnieks. Tā kā nevajag tik personiski uztvert to visu. Uzzinot vairāk par šīm lietām varēsi kļūt par tā vai cita produkta aizstāvi. Pamēģini padzīvoties pa Operas vai Mozillas forumiem, paskaties kā tiek labotas kļūdas Bugzillā un kā to dara Operā, salīdzini. Tas pavērs acis uz daudzām lietām un paliks skaidrs kāpēc Mozillas produkti rullē vairāk nekā IE un varbūt Opera.

  Atbildēt
 19. Budzis

  coolynx : nav līku un nelīku saitu vai programmu. Ir tikai tadas, kas strādā pareizi vai nepareizi, jo pēc teorijas nevar pierādīt, ka programma ir absolūti pareiza, var pierādīt tikai to, ka tā strādā pareizi.
  Kā lietotājam, man dziļi pie kājas visa tava koda atbilstība iso9001, mani interesē, lai viss strādātu tā, kā man vajag. Un tava sajūsmināšanās par to, ka FF tiek galā ar steriliem kodiem ir 0 vērta, jo ar nestiriliem tas saak buksēt. Bet sterils var būt tikai laboratorijās, ne masās 🙂

  Atbildēt
 20. coolynx

  Budzis: Es jau diezgan sen esmu piefiksējis tavu paranoisko tieksmi – visu laiku par jebkuru lietu braukt man virsū. Laikam tu esi viens no tiem lameriem, kas kādreiz ir atrāvies un savu zināšanu trūkumu kā arī kompleksus mēģina kompensēt ar uzbraucieniem?
  Tak beidz slēpties tā kā tāds "mazs pumpains tīnis", kā tu te bieži vien mēdz saukt citus un esi beidzot vīrietis – pasaki, kur ir tava problēma? Ja nepaliks vieglāk, tad vismaz neizskatīsies pēc vārguļa. Uzskati to par pēdējo brīdinājumu.

  Atbildēt
 21. KrizZ

  coolynx, Budzis pārējā tauta – take it easy!!! Nav te ko saspringt – ja kāds negrib mācīties un pilnveidot zināšanas, bet vienkārši liet ūdeni tad tā ir viņa problēm. Lai jau lej, jo tie kuri grib zināt un saprast vai jau zin un saprot tie tādiem uzmanību nepievērš tāpat. Jā es arī pa forumiem īpaši bieži neburos un tieši tāpēc arī nerunāju par lietām par kurām man nav skaidrības (iepriekšējais posts bija vienk. novērojums, ko es kā leitotājs biju piefiksējis).

  Atbildēt
 22. xp

  Esmu mēģinājis mozillu, un itkā esmu apmierināts – ātrāk ver lapas vaļā, tikai lēni pati proga startējās.
  Bet kā ir ar operu, vai ātri ierubījās, un kā ir ar lapu vēršanu?

  Atbildēt
 23. peleeks

  coolynx, Tu rīkojies ļoti nekorekti, pārmezdams citiem "zināšanu un izglītības trūkumu" un draudot ar banu tiem, kuri protestē pret pārlieku tendenciozitāti šajā jautājumā. Bet viņiem ir taisnība, jo tavi teksti sen vairs nav "coolynx viedoklis par labu kādam programmproduktam", bet klaja propaganda un tendencioza informācijas pasniegšana. Tu pats to neatzīsi, jo esi sevī aprobežojies. Pats sev autoritāte.
  Pat cilvēkiem, kuriem ir doktora grāds datorzinātnēs nav tiesību sacīt, ka otrs ir muļķis (tāpēc, ka ir) un viņam ir "zināšanu trūkums", bet Tu to dari. Tas ir nekorekti.
  Par tiem Operas un Mozillas forumiem … liekas, ka tādam augsti izglītotam cilvēkam taču vajadzētu aptvert atšķirības starp programmatūras izstrādes procesu atšķirībām starp komercproduktu un atvērtā koda produktu, un nesākt tos salīdzināt kā vienādus!? coolynx ir atradis kļūdu Operā, kuru neviens nelabo? Pasarg Dievs! Kā jau pasts, budzis teica, jebkurā programmā ir kļūdas un neviena programma nestrādā absolūti pareizi, un arī mozillai ir visas cerības tikt nokautai ar nekorektiem ievaddatiem. Tīrās šausmas, vai ne?
  Peleeks.

  Atbildēt
 24. coolynx

  peleeks: Es vienkārši gribu izskaust tos, kas prot tikai virināt muti un brauc augumā. Budzis to dara ik uz soļa, tāpēc pret viņu tāda attieksme. Pienāk tas brīdis, kad mērs ir pilns, tad vairs nav būtiski esi korekts vai nē. Es esmu gatavs iesaistīties diskusijās, bet uzbraucienus nepacietīšu.
  Par zināšanu trūkumu es ieminējos tikai tādēļ, ka ļoti daudziem gribās vienkārši parunāties jeb papļurkstēt, bet reālas sajēgas par tēmu nemaz nav. Tāpēc es mēģinu izskaidrot lietas būtību un dot padomus, kur meklēt atbildes, jo es tieši tāpat visu laiku mācos un apzinos, ka visu nekad nevar zināt.
  p.s.
  Par korektumu runājot, varbūt paskaties uz sevi sākumā?

  Atbildēt
 25. karuuzo

  CLX, relax. Nevajag nolaisties līdz viņu līmenim. Ir cilvēki, kuriem vienkārši patīk citus kaitināt, bet tu tērē savu enerģiju un nervus. Pietiek, ja tiek pasniegti fakti labā interpretācijā un tiek rosināta diskusija. Man pašam ir pārāk maz laika, lai rakātos pa forumiem, tāpēc es visu šāda veida info uzzinu no šejienes. Thnk’s.
  Citiem: CLX ir lapas veidotājs un viņam ir pilnas tiesības šeit runāt jebko (arī veikt jebkura veida propogandu), kas nav pretrunā ar likumu. Bet, ja kādam gribas, lai viņu apliek, lai aiziet uz IRCu.
  m

  Atbildēt
 26. coolynx

  Peleeks: Izlikt žulti jau vajag kādreiz. 🙂 Sevī turēt visu sāpi sanāks pašam ļaunāk, jo nekur jau nekas nepazūd… Ir OK.

  Atbildēt
 27. rajah

  johaidī, ko kasās viens uz otru, tas tak dumji. ja esi atradis kļūdu programmā, tad paziņo to programmas izstrādātājam, un nepuksti ka tā programma ir sūtīga, a vot šitā baigi labā. Kas katram patīk, kas kāda daļā, patīk Firefox nu tad lieto līdz vemšanai, a šitais topiks ir par OPERU nevis par FIREFOX, daļec jums. Visos normālos forumos par par garām muldēšanu iesper pa dupsi, t.i. noņem balsi vai punktus u.tml. A kasīšanās tikai aizņem laiku un nervus ēd, kuri neatjaunojoties. Tā ka runājiet veči par tēmu!

  Atbildēt
 28. Dreef

  Izskatās, ka te dažiem tādas pašas problēmas kā man ar FF ;-). Tādēļ es daudz nesūdzos un lietoju vēl joprojām Operu (mājās), bet darbā FF, jo baneri īpaši nepatīk un neko nelicenzētu instalēt arī negribās ;-). Katrs ietestē kas viņam šķiet piemērotāks un lai strādā. Te ir tā pati zīmēšanās – tipa Linux vai Windows, Intel vai AMD utt.

  Atbildēt
 29. Sherlock

  CLX ir lapas veidotājs un tāpēc var visus saukāt par mudakiem, tīņiem vai vienkārši laameem. Bet paliek iespaids, ka CLX ir uztaisījs IDEĀLU html kodu un nu kaifo browsējot šo lapu ar FireFox.
  P.S. CLX, derētu iziet pastaigāties meža, paelpot svaigu gaisu, citādi paliec par rūgumpodu -> (Tev, laikam, eksistē divu veidu viedokļi attiecībā pret FF
  1) Manējais (coolynx’a)
  2) Nepareizais (pārējie)
  )

  Atbildēt
 30. she`ka

  nu nez.Opearu jua nelietoju labu laiku, jo piegriežās tās neprektiskums, kuru varbūt cits Operas lietotājs tik ļoti neizjūt, bet es izjūtu un mani tas tracina.
  Esmu pārgājis uz UgunsLapsu, un esmu ar to apmierināts… Tikai varēja ibanka.lv labi attēloties..zb tā Unibanka ar savu IE!

  Atbildēt
 31. Araabs

  Nezinu kā paarējiem, bet man ar v7.52 kaut kas nebija labi, visu laiku kaut kas nobruka. Uzliku 7.51 un viss normāli. Nez, vēl kādam tāpat gadījies, vai es te kaut ko ne to?

  Atbildēt
 32. Jok`R

  Man arī 7.52 nepatīk, jo nestrādā normāli "LMB+RMB=back," attiecīgi ja pārej no vienas progas atpakaļ uz Operu tad šī peles kombinācija nestrādā uzreiz, bet tā jāatkārto 2x.
  Tulīt likšu virsū 7.51
  P.S. coolynx naturāli paliek agresīvs (nebija domāts kā uzbrauciens, bet fakta konstatācija, jo agrāk it kā bija mierīgāks un tolerantāks pret citiem softiem, un to lietotājiem)

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *