Datu nesēju nodokļa likuma sekas

Alex iemeta e-pastā vienu ieskanētu dokumentu, kas tika atsūtīts no AKKA/LAA uzņēmumam kurā viņš strādā.

AKKA/LAA

Lūk arī loģisks turpinājums tam murgam, ko sastrādāja mūsu likumdevēji.

99 thoughts on “Datu nesēju nodokļa likuma sekas

 1. koko

  Tāpat man naudas nav, lai nesējus iepirktu…. a tagad vēl mazāk varēs iepirkt!!! Kā es savus dokumentiņus ierakstīšu?

  Atbildēt
 2. TypeR

  Vai vispaar ir veikts kaads zinatniski pamatots peetijums, cik daudz no iepirktajiem datu nesejiem izmanto rezerves kopiju taisishanai. Ja nav, tad kaadas ir tiesibas iekaseet atlidzibu par iespejamu, nakotne sagaidamu darbibu? Tas ir taapat kaa makat prieksapmaksu par pakalpojumu, par ko tu neesi paliecinats vai sipar kadreiz lietosi!!!

  Atbildēt
 3. TypeR

  Bez tam, apshaubama ir Autortiesibu likuma norma, kas paredz vairakus nosacijumus, lai klutu par autoru mantisko tiesibu kolektivo parvaldijumu organizaciju un organizaciju, kas iekasee likuma paredzeto apsurdo atlidzibu par datu nesejiem. Sho te gan varetu apstridet Satversmes tiesaa, jo shos nosacijumus nav reali vispar izpildit.

  Atbildēt
 4. BlackHalt

  Ak tā! Nu tad ieviesiet sukas šitādu nodokļa likumu :
  "Par domu notēmēt" – koeficients ķermeņa masa / ls
  "Par domu nospiest gaili" – koeficients ķermeņa masa / ls
  Nekas, nekas gan jau tauta šitos ar KAKA/KAKA saistītos darboņus izķers pa vienam.
  :devil:

  Atbildēt
 5. redbox

  Varbūt ir vērsts vērsties pret šo visu padarīšanu ? Nav ne jausmas kā tas notiek, bet kāds kas no jurisdikcijas daudz maz saprot varētu vēstuli uztaisīt, parakstu savākšana būtu laika jautājums.

  Atbildēt
 6. hmz

  btw… te vispaar ir runa par juridiskaam personaam, t.i. uznjeemumiem, nevis par fiziskaam personaam, t.i. vienkaarshi mirstiigie, kaa visi sheit…

  Atbildēt
 7. dabbler

  sorry, par bold, bet man vajag, lai mani pamana…
  kas noticis ar boot.lv ???
  netieku iekšā…
  ka tik nav aizgaajis pa…
  varbūt kāds zin..

  Atbildēt
 8. Spameris

  iedomaajaties, datoru citie diski paliek ar katru gadu ar vien lielaaki, liidz ar to shis nodoklis ar vien lielaaks, patreiz sanaak uz datoru 5-7ls shis nodiklis.
  peeec diviem gadiem tas buus jau ap 30, un peec desmit gadiem jau puse no datora veertiibas, ljoti taalejoshss bizness. 🙂
  taads vaajpraats var notikt tikai shajaa valstii!!! 🙁

  Atbildēt
 9. Arvens

  ..Viekārši pisec kautkāds .. a tas Mačulim gudrs dzeks … uzreiz noreagēja uz mūsu gudro galvu pielauto sviestu !!!
  ..Jebšu arī oz pēc kautkā netīra …

  Atbildēt
 10. jan09

  man ir radies tāc stulbs jautājums: vai nav kāda iespēja, kādā es vai darbavieta varētu saņemt atpakaļ tjipo paarmaksāto datu nesēju nodokli par nesējiem, kas izmantoti datiem, backupiem utt? ;))

  Atbildēt
 11. Erazer

  kaa saucaas taa pasaka par Chipollino?
  gribaas veelreiz izlasiit, kas muus tur veel gaida no nodokljiem
  zzeel tikaj finaals laikam taads mums nedraud:(((

  Atbildēt
 12. Pecis

  Nu šis Matulis ir vienkārši pieņemts cilvēciņš, kas dara savu darbu. Jālamā ir likumdevēji, kuri šādu likumu savā vajībā pret Rietumiem ir pieņēmuši – tādi likumi vēl ir tikai Amerikā. Acīm redzot līšana pakaļā bez ziepēm turpinās.

  Atbildēt
 13. Kuuminsh

  Mjā bet pareizi viens jau te piezīmēja.
  Es jau vienreiz būšu samkasājis par autortiesībām.. :))
  Tāka es legāli varešu glabāt uz hdd savu pirātisko mp3… kurš vairs nebūs pirātisks.. jo es tak esmu sasmaksājis to nodokli no kura tiek maksāts honorārs autoriem.
  Vai kautkas ne tā?
  Mums te tip CCCP laiki atgriežas. :))
  Nav svarīgi ko un kā tu lieto.. maksā visi vienādi un lietot visiem ir vineādas tiesības :O)))

  Atbildēt
 14. Kaklz

  Ko var murgot par to, ka kaut kas no nelegālā satura kļūs legāls? Tās ir muļķības. Nodoklis ir kā papildus maksa par legālo darbu *iespējamu uzglabāšanu*. (dtx, Kuuminsh, tas uz jums attiecas)

  Atbildēt
 15. Janex

  Aš babeju …
  Nu banānu valsts ar kārtīgiem banāniem – visus rupjos vārdu te neraxtīšu ko pateicu monitoram …
  Daudz laika nebija visu izlasīt, bet cik sapratu.pamanīju, tad ja es pērku CD MŪZIKAS(!!) ATSKAŅOTĀJU, ta mana kapeika ko nomaxāju nodoklī protams aizies nevis, piemēram, Metallicai, bet mudakam ozolam, ne ?
  Interesanti kā tagad var nokonstatēt, ka es mājās klausos Līvus un piķi iedot tiem ? Ja tas viss tiešām tā ir, tad jau populārākais un vieglākais amats būs kaut kāds komponists – uzraxti vienu dziesmu, pieraxties pie komponistiem un gaidi lai tev skaita piķi, jo es takš varu apgalvot, ka 50% CD kas šogad nopirkti ir ieraxtīta mana dziesma …
  Nē nu vispār toč – drīz būs jājem rokās koks un jāiet ielās …

  Atbildēt
 16. Zachary

  Kā nākošais solis varētu būt likuma pieņemšana par katra 18 gadus sasnieguša vīriešu kārtas indivīda iesēdināšanu cietumā uz dažiem gadiem par izvarošanu. Nav svarīgi vai kāds ir izvarojis vai nav, bet instruments lai to darītu ir, un par to jāsēž.

  Atbildēt
 17. Pecis

  Zachary, ciniski, bet nav tālu no taisnības.. Un tas ir visskumjākais, ka tiek nonivelēts tiesiskais princips. Praktiski tas ir tikpat "jauki" kā amīšu iebrukums, teiksim, Francijā, jo redziet tur aug daudz potentciālie teroristi – arābu jaunieši. Smieklīgi, bet ar Irāku tā jau notika…
  Bet protams autortiesību industrija gavilē. Galu galā – ēst viņiem gribās par neko nedarīšanu.

  Atbildēt
 18. hvz

  Vai šo likumu nevar apstrīdēt Satversmes tiesā?
  Es to domāju pilnīgi nopietni.
  Jo nav nodrošinātas izvēles vai naudas atgūšanas iespējas, ja nesējus izmanto savām vajadzībām.

  Atbildēt
 19. Lupus

  Kaklz – a man pohuj. Es esmu samaksājis autoratlīdzības nodokli iepērkot savu attiecīgo datu nesēju, un lai kāds tagad paprovē man kaut ko pierādīt.
  Varētu tīri joka pēc iepirkt kādu 250G cieto, piebāzt ar mp3 un divxiem un uzrauties uz poličiem. Un tad līdz satversmes vai strazdbūras tiesai.
  Ir tāds princips – nevainīgs, kamēr nav pierādīts pretējais. Ar šo nodokļa ieviešanu es ne tikai tieku pasludināts par vainīgo, bet arī man jau tiek piemērots sods papildus izmaksu apmērā – un ar visu cieņu, bet lai kāds paprovē mani sodīt par kaut ko divreiz.
  Neviens jau nesaka ka šādi apliekot ar nodokli man tiek dotas kaut kādas tiesības uz nesēja uzglabāt tos pašus nelegālos failus, BET tā ka tiesiskais princips – viens noziegums, viens sods, tomēr ir samērā dzīvotspējīgs – piedodiet, es jau esmu sodīts. Čau rasma un ardievu.

  Atbildēt
 20. hvz

  Lupus!
  Tev nav tiesības uz nesēja uzglabāt tos pašus nelegālos failus, BET!
  Tev ir tiesības uz tā nesēja glabāt legālo kopiju personiskām vajadzībām! Autortiesību likuma 33. pants!
  Vienīgā nelaime, ka oriģinālus nejauši mazā māšele(vecāmāte, …) sakurināja plītī 🙂

  Atbildēt
 21. Yupiter

  Pilnīgs vāks! Kad beigsies nepārdomātu likumu pieņemšanas bezpiģels Latvijā? Kā pret to cīnīties nav ne jausmas..

  Atbildēt
 22. redbox

  Kur jāraksta, lai izteiktu neapmierinātību ar šo likumu ? Ir tak jābūt kādai vietai, nu teiksim kaut kāds tur Nejēdzību Novēršanas birojs? 🙂

  Atbildēt
 23. Lupus

  Hvz – ir atšķirība starp rezerves kopiju un pirātisku reprodukciju. Ja man ir orģināls, man ir pilnīgas tiesības veidot cik tik gribas kopijas SAVAI lietošanai, bet ja orģināla nav – mazā māsiņa vai nē, pirātisms.
  Un likumā iet runa par reproducēšanu, nenorādot kas ar to ir domāts. Pēc tā redakcijas, atnāk pie manis laacz ar coupling DVD setu un es to noreprodicēju savām personīgajām vajadzībām – gatavs.
  Es jau nesaku ka tas dod tiesības operēt ar pirātiskiem failiem, bet tas uzliek man sodu par šādu darbību veikšanu avansā. Sodu esmu saņēmis un loģiski ka tālāk es uz dotā diska daru ko gribu (pieņemot ka man ir čeks un pircis esmu no baltā tirgotāja), jo nu sorry – ja nu kas SODĪT MANI VAIRS NEVAR. SODU ES JAU ESMU SAŅĒMIS.
  Paši likuma devēji protams lai kasa pakaļu ar šādu formulējumu, bet tā nu tas man izskatās un par stulbu es sevi neuzskatu. Lai arī protams neesmu jurists 😀

  Atbildēt
 24. Pink

  Marazms un nekas vairaak. Te jau viens pazinja izteicaas – ierakstam savus perdeljus ieksh cd, registreejam savu cd KAKA/ATKAL un esam super-duper maakslnieki, un sajemam honoraaru. Mosh veel uz perdeljiem patentu uztaisam, i neviens nopirsties nevarees bez autora piekrishanas. Jo redzi tu mani kopee. Un ja veel veelaak naaks aaraa kover versijas un remixi…. Tas vispaar buus vaax.
  Bet iisteniibaa vai tad nav jau nodoklis par cd-rw, dvd-r un citu apartuuru ar ko var ierakstiit un veikt kopijas?
  Un veel kaapeec valdiiba nepieliek klaat to nodokli pie legaalaa cd klaat jeb filmas, galu galaa, zinot to ka driikst buut tikai viena originaala kopija, nevis vairaakas, atkristu probleema par nodoklja administreeshanu, autori arii buutu godiigi atliidzinaati, katram peec nopelniem. Un arii mazinaatos probleema tiesiskaa zinjaa, visus uzskatot par zagljiem.

  Atbildēt
 25. to Pink

  (to Pink) originalus neapliek ar nodokli tadelj ka tad autori sanjemtu naudinjas bet tas birojs nee… luuk kadas tas lietas 😉

  Atbildēt
 26. TypeR

  Un kaa AKKA/LAA atspekotu argumetnu, ka daudziem CD un DVD diskiem ir uzlikta pretkopeshanas aizsradziba. Tad jau sanaak personigaam vajadzibaam tutuuu!!!!
  Bet te jau AL paredz sodu par shadas te tehnikas apieshanu! Sanaak normu koliizija vai ieintereseeto personu izlikshanas, ka viss kartiba, jo savadak legala celaa iekaseet naudinu veel neesam iemacijushies.

  Atbildēt
 27. stripe4

  pag, ja pastāv autortiesību likums (kad cilvis novelk p2p tīklā mp3, iecep matricā un viņš tādēļ ir noziedznieks), tad kādēļ ir vajadzīgs šitais mēsls? izskatās, ka tas ir viens no diviem:
  1) vai nu kāds vāra lielo kāpostu, un līdz ar to spēj izsūtīt dokumentus uz dārga papīra;
  vai
  2) tas ir ļoti neveikls risinājums, kā risināt autortiesību likuma bezspēcību un neefektivitāti negodīgā ceļā.

  Atbildēt
 28. Delfins

  tas pats ar web-backup. piemeram ja uz CD saturaas kaut vai tas pats web-app raxtiits tikai ar PHP. netika izmantoti nekaadi citu autoru darbim,- tad ko man vel jamaxaa par savu darbu kaut kaads nodoklis, lai es jamo varetu iecept ?
  skaidrs ir viens,- pikji/labumus dabuus kaut kaadi starpnieki, nevis darbu autori

  Atbildēt
 29. Gnomer

  Ņu taču viss te ir skaidrs par to, ka es varu turēt savu MP3 un DivX arhīvu uz vinčestera un gulēt mierīgi, jo, ja tev piesiesies par orģināliem – "PAZUDA" un iepūt man, bet pričom te nodoklis, kas man ir jaamaxaa par savām tiesiībām uztaisīt sev rezerves kopiju, Bļā (atvainojos par izteicienu), a ja es savu elektrības maxaajuma kvīti nokopēšu, tad man arī būs jaamaxaa, jo papīrs taču arī zināmā mērā ir Datu Nesējs

  Atbildēt
 30. Gnomer

  A varbūt pieņemam likumu, par atmiņu, t.i. maxaasim nodokli par to, ka mūsu smadzenes kaut koatcedrās, jo pastāv jau iespējamība, ka tu zini no galvas kādas dziesmas vārdus, kas ir cita cilvēka garadarbs un intelektuālais īpašums, labi varbūt dziesmas vārdi nebija labākais piemērs, bet princips kā tāds, laikam jāizveido smadzeņu nodoklis, jo tajās glabājās dati…

  Atbildēt
 31. Kaspiic

  Taatad- ja es nopeerku CD matricu, samaxaaju nodokli un tad tajaa matricaa ieraxtu muuzikas disku un paardodu – tad es vairs NEESMU piraats! Jo nodokli taksh es esmu samaxaajis!
  Vai arii es kauko nesaprotu… 🙂

  Atbildēt
 32. Spameris

  aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāsaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaā aāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāaāa āaāaāaāaāa

  Atbildēt
 33. Janex

  Ja pareizi izprotu to rezerves kopijas likumu, tad te sanāk kapitāls stulbums:
  Nopērkot legālu CD es itkā drīgstu izveidot rezerves kopiju, jo oriģināls var sabojāties vai pazust (māsiņa izkurināja). Šaubos vai AKA-KAKA teiks Ok, ja tev būs 500 diski mpegās un tu viņiem stāstīsi, ka tās visas legālas kopojas, tikai origināli izkurināti …:)))
  Tad te sanāk mistika – ja man ir kopija, tad lai pierādītu, ka tā ir legāla man ir jābūt originālam. Ja pazaudēju originālu, tad kopija itkā jāiznīcina, jo savādāk nevar pierādīt tās legālo izcelsmi.
  Tad kāda vella pēc lai es taisu kopiju ja to nekad nedrīgstēšu izmantot origināla bojāejas gadījumā ???
  Nu šis stulbums protams nedarbojas, ja māsiņa originālu nevis sakurināja, bet pārdalīja uz pusēm, bet tad te atkal stulbums – ja māsiņa visus manus 500 legālos CD pārdala uz pusēm, tad man visu atlikušo mūžu ir jāglabā šīs 1000 pusītes, jo ja nu KAKA atnāk un pieprasa lai pierādu savu kopiju legalitāti …

  Atbildēt
 34. dtx

  to kaklz
  a kaada atsskkiriiba kur es to darbu uzglabaaju samaksaajis es principaa esmu par to ka es lietoju to autora garadarbu nevis kur es vinnu uzglabaaju moss es vinnu vinilaa skraapeeju par to arii buus jaamakss

  Atbildēt
 35. Mr. Skepse

  Hā.
  Neviena no teorijām nav pareiza. Izčakarēs tik un tā.
  Un AKKA/LAA šis ir vislabākais "varkas" veids – jo:
  1.ievācot šo nodokli nav atšifrēts autoratlīdzības saņēmējs.
  2. līdz ar to, šādā veidā saņemto naudu AKKA/LAA ieskaita bankas kontā, kur tā griež procentus, līdz brīdim, kamēr kāds nav "pamatoti pieprasījis un pierādījis" savu devumu un savas tiesības konkrētās autoratlīdzības saņemšanai.
  3. Radiostacijas maksājot autoratlīdzības katru mēnesi šai iestādei iesniedz izpildītaju un dziesmu sarakstus, reizes cik konkrētā dziesma tikusi spēlēta, un tad nu šī nauda tiek proporcionāli sadalīta autoriem/izpildītājiem.

  Atbildēt
 36. Haha

  Nu fufelis, ko Jūs te ķerat kreņķi…
  ..ja ir izdoti debīli MK noteikumi, kuri attiecas uz kādu konkrētu kantori (šoreiz kaka/laka), tad tam kantorim formāli jāpilda noteikumi. Ja kāds ministrs vai deputāts painteresejas, kā tiek pildīti MK noteikumi, tiek teikts viss notiek.
  Par piķa iekasēšanu arī neķerat kreņķi, ne viņiem ir iespējas (cilvēkresursi, par naudu nezinu), lai veiktu baigās pārbaudes.
  Treškārt…kā tiks noteikti apjomi, pierādīts datu kopēšanas utt fakti. Vobšem tas ir nerēali.
  Ja arī ko konstatēs un sodīs, tad pārsūdzot tiesā, normāls jurists izķidās to tupos MK noteikumus pilnībā. Parasti šaubas tiesnesis tulko par labu atbildētājam (cietušajam – ja adm sods). Tiesa vilksies gadu, ja ne gadus :), tiesneši nav kompetenti – tie ietekmējas no juristiem.
  Cik kaka/laka sodus var uzlikt? Ja vairumu pārsūdzēs viņi nepavilks tiesas procesus, juristu pietrūks, ja tie pievērsīsies tiesas procesiem, nevarēs darīt pamatdarbu, karoče viņiem būs lielas problēmas un abloms
  ….tāka’nau ko ķert kreņķi, ar dārgo pāpīru var labi noslaucīt …. vai labāk pieliekas firmas tualētē pie sienas, lai sēžot uz poda ir stimuls paspiest…

  Atbildēt
 37. Spameris

  ja man ir digitālā videokamera un es uzglabāju tikai savus materiālus gan uz cietajiem diskiem, gan matricām, tad man ir tiesības prasīt autoratlīdzību?

  Atbildēt
 38. Mr. Skepse

  Ja arī ko konstatēs un sodīs, tad pārsūdzot tiesā, normāls jurists izķidās to tupos MK noteikumus pilnībā. Parasti šaubas tiesnesis tulko par labu atbildētājam (cietušajam – ja adm sods). Tiesa vilksies gadu, ja ne gadus :), tiesneši nav kompetenti – tie ietekmējas no juristiem.

  Grūtupu, Haha, grūti būs pārspļaut. Turklat viņi pamazām sak lietot tā saucamos precedentus. Tā, ka ej, un tiesājies, jā….

  Atbildēt
 39. TypeR

  To Mr. Skepse
  Pie tam viss naudas dalishanas process notiek ne pie mums Latvija, bet gan Zviedrijaa, kur varu dereet ir salidzinoshi augstakas administrativas izmaksas un vienu darba vienibu.

  Atbildēt
 40. trakais purva aazis

  Intresanti, kur tad viedaa Gudules kundze un pljaapas no LITTA palikushi – nabaga lauku ljaudiim un studentiem dators, taa upgrade , savu datu, bilzhu ierakstiishana CD u.c. kljuus nepamatoti dargaaka. IT nozares konkuretspeeja pazeminaas. Kaa tad ar informaacijas sabiedriibas veidoshanu? ;))

  Atbildēt
 41. ZBH

  tiko iesaavaas praataa, ka shito nodokl tak iekasee arri no t.s. audio matricaam, kuraam viss audio fiics izsakaas taadeejaad, ka to cenaa jau no razotaaj iraid ieklaut nodev zabugorist pAKKA/LAAm.
  iznaak divreiz nodokls par vien un to pas liet.

  Atbildēt
 42. trakais purva aazis

  ZBH, Tev taisniiba, taa arii ir vairums gadiijumos. Latvijai arii ir noslegtas vienoshanaas ar daudzaam valstiim par prechu dubulto nodoklju neaplikshanu, kaa tas tiek ieveerots?

  Atbildēt
 43. trakais purva aazis

  Ar to likumu vispaar daudz neskaidriibu. Izskataas peec kaut kaadu diletantu sasteigta mistrojuma.
  http://www.km.gov.lv/UI/imagebinary.asp?image …
  Lasot sho gutrojumu, nav skaidrs, kas ir HD – datu neseejs vai iekaarta. No vienas puses iekarta, bet peec likuma, no otras puses – datu neseejs – atliidziiba tiek apreekjinaata peec datu apjoma. Ja tas ir neseejs, tad atliidziiba tiek njemta tikai no tuksiem datu neseejiem, bet kaa mees visi zinaam jauni pilniigi tukshi HD nemeedz buut – tur ja neglabaajas FAT vai NTFS tabula, tad tajaa ir vismaz HD identifikators, kas arii ir informaacija :))

  Atbildēt
 44. trakais purva aazis

  ..taalaak, atliidziiba ir arii par MP3 playeriem – vai dators(PC) ar OEM Windows, kuraa ir MediaPlayer arii ir ‘MP3 atskanjotaajs", ja vinju neizmanto citiem meerkjiem? kaa ar mobilajiem telefoniem un rokas pulkstenjiem, kuri var atskanjot MP3? Laikam nē. 🙂
  Par MP3Pro, WMA, ACC u.c. formaata atskanjotaajiem kaa es pareizi sapratu shis nodoklis, skaidrs, ka nav jaamaksaa… ta pat kaa par, piemeeram MP3 + WMA atskanjotaajiem, jo tas nav tas poats kas ‘MP3 atskanjotaajs’. :))
  Paardeveeji, esiet veeriigi!

  Atbildēt
 45. trakais purva aazis

  ..buus jaapapeeta vai razhotaaji CD vai DVD diskos neliek kaut kaadu ID ciparu formaata, kuru var nolasiit, ja jaa – tad AKKA/LAA var sanaak kaut kaads aplaudziens… jo nodevu maksaas tikai neinformeetie. ;))))
  Tuksh datu neseejs ir tuksh, ja tajaa ir informaacija – tas vairak NAV TUKSH.. to jebkursh IT speciaalists un jurists paskaidros:))

  Atbildēt
 46. bljaaviens

  intrsanti, kaa sastaav ar iPodu. tas ari var tikt klasificets ka datu nesejs, lai gan Apple oficiali lauj jamajaa tikai iepumpeet mp3, bet izpumpeet nea. toties citus datus, cik saprotu, nav aizliegts parnesat ar jamo

  Atbildēt
 47. trakais purva aazis

  par iPod, ja tas atljauj paarnest arii citus datu failus, tad par to nodoklis nav jamaksaa, tas nav tikai MP3 atskanjotaajs, bet gan datu failu parneshanas ieriice ar MP3 atskanjoshnas iespejaam, taa pat kaa portatiivais dators, piemeeram :))

  Atbildēt
 48. Andris

  kaads zinaataajs varbut vareetu pamekleet un inetaa piemest visu ar shitaas nejeedziibas pienemshanu tieshi saistiito personu vaardus un foto… ja uz ielas nejaushi satiktu, lai zinaatu kam roku paspiest

  Atbildēt
 49. trakais purva aazis

  ..likumdeveejs un iereednji ir skaidri un strikti noraadiijushi ‘MP3 atskanjotaajs’ – jebkaada atkaape – tas vairaak nav ‘MP3 atskanjotaajs’ :)))
  viens zilonis ir zilonis. bet zilonis + peertikjis = Riigas zologjiskais daarzs 🙂

  Atbildēt
 50. trakais purva aazis

  Pareizi, Andri. Par konkreetiem darbiem/nedarbiem ir jaatbild katram konkreetam cilveekam, ko nu vinjs ir sadariijis. Ja ne likuma, tad sabiedriibas priekshaa. Turklaat tautai tak ir tiesiibas zinaat savus ‘varonjus’… 😉
  Hmm, varbuut coolynx var paliidzeet ar servera resursiem, shai patiesi sveetajai misijai, par kuru raksta Andris?

  Atbildēt
 51. LOOK

  Faktiski šis ir viens no nerealizējamiem likumiem, jo veikalnieks var pasūtīt AKKA/LA uz vienu vietu un neko nemaksāt. Lai piedzītu šos santīmus ir jāveic tiesu darbi, kuri ievērojami pārsniedz šo nodokli. Kuram tad ir izdevīgs šāds bizness. Varbūt pie apstākļu sakritības izdodas uzvilkt kādu vairumnieku, taču tas ir tikai atsevišķs gadījums.

  Atbildēt
 52. LOOK

  Nezinu kā tur juridiski sanāk bet CD-R matrica jau no ražotāja nāk ar LeadIn Subkanālā ierakstītu ražotāja nosaukumu, atstarojošā slāņa tipu, ietilpību, ser.Nr utt. Respektīvi nav pilnīgi tukša.

  Atbildēt
 53. Mr. Skepse

  Nezinu kā tur juridiski sanāk bet CD-R matrica jau no ražotāja nāk ar LeadIn Subkanālā ierakstītu ražotāja nosaukumu, atstarojošā slāņa tipu, ietilpību, ser.Nr utt. Respektīvi nav pilnīgi tukša.

  atkal garām, informācija bez "taustāma" pielietojuma nav nekāda informācija. Maksājam tak par lietošanu ne informēšanu

  Atbildēt
 54. Gnomer

  To MrSkepse: izskaidro jēdzienu – "informācija bez taustāma pielietijuma",
  no informācijas definīcijas izriet, ka informācija ir jebkas, ko cilvēks var uztvert un paarstrādaāt ar savām smadzenēms. Kaut vai tā pati info uz cietā, jeb failu systeemas identifikātors arī ir informācija, kuru tu uztver un lieto, vai tad tu nelietu failu systeemu???Arii matricas informācija nav nemaz tik netverama: tu taču to izmanto, kaut vai tāda prozaiska iemesla dēļ, kā ietilpības noteikšanai

  Atbildēt
 55. Lupus

  Mr. Skepse – kā tu atšķirsi prakstiski pielietojamu informāciju no nederīgās ;D
  Iekš matricām šai informācijai ir ļoti pat svarīga funkcija – lai es ar nero varu apskatīties matricas datus un parametrus. Un iepūtiet man.

  Atbildēt
 56. Gnomer

  Bet tas nebuutu tas svariigaakais moments, visvairaak riebjas tas, ka visas shitaas muljkjiibas izstraadaa cilveeki, kas ir (jau ieprieksh atvainojos par rupjiibu) USERI, labi, taisiet pikji uz citu Useru reekjina, bet tad vismaz ir jaaizstraadaa kaut kas loogjiskaaks…

  Atbildēt
 57. trakais purva aazis

  Likumdeveejs un m.k. ir skaidri noradiijis, ka nodoklis ir jaamaksaa par tukshu datu neseeju. Ja datu neseejaa ir informaacija, tas nav tuksh. Likumu un interpretaacija nav pielaujama, tas ir taads, kaads ir uzrakstiits. Bet par to, vai tur informaacija ir tik tieshaam – tas jau ir tehnikas – ekspertiizes jautaajums.
  Turklaat mees tak visi tagad zinaam – informaacija tur -matricaas – IR!!!! :))))))

  Atbildēt
 58. Spameris

  MrSkepse, informaacijai, konkreeti shai ir pielietojums, piem. uzzinaat matricas razhotaaju, vai medija parametrus. Bet ne jau par to iet runa. Videjais statistikais datu neseejs ~98% gadiijumos nav _TUKSH_! :))
  Tatad nodevu iekseet nedriikst, pat vairak, tas ir pretlikumiigi ;))

  Atbildēt
 59. Meksis

  Zodz – ir samaksaats !!!
  Taatad , ka jau valsts mani ir pasludinaajusi par zagli un par to man liek maksaat sodu, tad droshi kopeeshu filmas/muuziku u.c., jo sodu jau par to esmu samaksaajis.

  Atbildēt
 60. Mr. Skepse

  Mr. Skepse – kaa tu atshkjirsi prakstiski pielietojamu informaaciju no nederiigaas ;D

  prakstiski – tas ir "kaa apeest", tu tak nepeerc matricu tapeec lai tikai noskaidrotu cik vinja liela… vai ne taa?

  To MrSkepse: izskaidro jeedzienu – "informaacija bez taustaama pielietojuma",
  no informaacijas definiicijas izriet, ka informaacija ir jebkas, ko cilveeks var uztvert un paarstraadaat ar savaam smadzeneems. Kaut vai taa pati info uz cietaa, jeb failu systeemas identifikaators arii ir informaacija, kuru tu uztver un lieto, vai tad tu nelietu failu systeemu???Arii matricas informaacija nav nemaz tik netverama: tu tachu to izmanto, kaut vai taada prozaiska iemesla deelj, kaa ietilpiibas noteikshanai

  error: Psihologjijas zinaatniskaa definiicija te nederees, daargais draugs. Juridiskiem terminiem ar to nav nekaada sakara. Tuksha failu sisteema arii nahren nevienam nav vajadziiga, taa ir "informaacija bez pieleitojuma". Kaada vella peec Tev buutu jaazina, ka "shajaa tukshumaa nav neviena vienuma". ko tu ar to dariisi, kur liksi un beigu beigaas – kaads ir shis "praktiskais pielietojums"? Tu runaa par klaviatuuru, es par klaviereem.

  Turklaat mees tak visi tagad zinaam – informaacija tur -matricaas – IR!!!! :))))))

  un shitais jau nu ir visiistaakaa matu skaldiishana. 🙂
  peace.
  P.S. coolynx – uz Mac 9.2 translita konvertors "nekonvertee"

  Atbildēt
 61. coolynx

  P.S. coolynx – uz Mac 9.2 translita konvertors "nekonvertee"

  Konvertors konvertē gan uz Maca gan arī uz jebkā cita, bet nekonvertē, ja tu izmanto MSIE5.x, jo tas ir īpašs pārlūks. Pamēģini Firefox/Mozilla.

  Atbildēt
 62. ZBH

  trakais purva aazis : a toc, matricaas ATIP inf iraid iepreseet jau no razotaaj 🙂
  un vispaar, kas tur ar striimer banteem, taam neir jau kaad formateesans inf ieksaa?

  Atbildēt
 63. ZBH

  Mr. Skepse : ATIP infai iraid gan taustaams pielietojums, kaut vai tas, ka peec taas cepinaataajs nosak, ar kaadiem ta parametriem shito var cepinaat. nu un mees, kaa lietotaaj, varam zinaat, kur razotaaj ruupniicaas (uzmanieties no pakaldarinaajumiem 🙂 matric iraid taisiit.

  Atbildēt
 64. Mr. Skepse

  redz, ZBH… bet tai informaacijai kas tur ir iekshaa (viens piipis – ATIP vai sviitru kods uz matricas ieksheejaa loka) bez taa verkja nav pilniigi nekaadas noziimes, absoluuta nulle.
  un ko tu dariisi ar to ATIP, paarrakstiisi draugam? nopubliceesi internetaa vai aviizee?
  (klaviatuura vs. klavieres)

  Atbildēt
 65. Delfins

  arose > nu neviens, tur jau tas joks, .. tiesi leilais pikjis nepienaakaas tev, pat ja esi autors. cik tur bija ? 2ls/gadaa ? 🙂

  Atbildēt
 66. Lupus

  Mr Skepse – bet mani neinteresee praktiskais informaacijas pielietojums. Fakts ir taads ka informaacija tur IR un iepuutiet man. Atkaartojos ;P
  Tieshi taapat arii juridiski – informacija ir? Ir! Beigta balle un čau (nu protams ja tiesnesis nav saņēmis no KAKA kādu maisiņu, kurš tā iespēju demonstrācijai nav piebāzts ar nemarķētām naudaszīmēm ;D)

  Atbildēt
 67. ZBH

  Mr. Skepse : pie noteiktiem apstaakliem arri matricaa ieceptiem mp3 vai divx neir pilliig nekaads noziims.
  iraid inf – znacit neir tukss. pelei als pudelee ar neir praktisk noziim, toties tu taad pudel ar kaad breecien nest apakal uz veikal? 🙂

  Atbildēt
 68. Mr. Skepse

  Noteikti apstākļi – klaviatūra
  Parasti apstākļi – klavieres
  jā, ak vēl – matricu var izmantot kā spoguli, vai ne… un redzēt tur pērtiķi.

  Atbildēt
 69. Boo

  Paskaidrojiet man nesaprašam kā var būt tāda pretruna likumos – viens aizliedz piratizēt, otrs iekasē (par to ka piratizē) naudu – tādējādi atļaujot to darīt. Jeb es kaut ko nesaprotu ?
  Esmu sektants un jau ilgi esmu atteicies no pirātiskajiem mp3 kā sugas, bet palasot šo rodas tikai viena vēlme – piratizēt 😛
  Cik ilgi šādi bezprideli valsts līmenī notiks ?

  Atbildēt
 70. Alfs29

  hehe, te jau var tad kaa anekdotee!
  Prasiit, lai arii pie reizes apcietina par izvaroshanu!
  Jo apraats tachu ir!!!!! un visu ko var sadariit!!!!
  Taapat kaa ar matricaam un pirateeshanu :)))

  Atbildēt
 71. Mango

  Ja jau reiz interesējies par tām lietām un vēliem būt sabiedriskās domas līderis, uz ko norāda vēlme izteikties šajos forumos, būtu palasījis nu vairāk par šo jautājumu. Tā "Forumā" piektdien bija skaidrots:
  Autoriem pienākošos daļu sadala muzikālo, literāro, dramatisko, vizuālo un audiovizuālo darbu autoriem. No visām organizācijām, kas iesaistītas tukšā nesēja atlīdzības sadalē tiesību īpašniekiem, vienīgi AKKA/LAA ir izstrādāti detalizēti atlīdzības sadales noteikumi. Turklāt praksē jau pierādījies, ka AKKA/LAA izstrādātā sadales shēma ir efektīva un precīza. Tā maksimāli nodrošina gan Latvijas, gan ārvalstu autoru iespēju saņemt atlīdzību par viņu darbu privātkopēšanu Latvijā. AKKA/LAA sadales noteikumus jau 2003.gadā apspriedusi Latvijas Autoru apvienības valde, kas tos arī apstiprināja.
  Par audioierakstiem paredzētajiem tukšajiem nesējiem atlīdzību izmaksā muzikālo un literāro darbu autoriem. Katrs AKKA/LAA muzikālo, literāro, dramatisko un muzikāli dramatisko darbu autors, kurš iepriekšējā gadā no AKKA/LAA saņēmis atlīdzību (tātad – kura darbi iepriekšējā gadā tikuši izmantoti), saņem nelielu, visiem autoriem vienādu fiksētu atlīdzību – Ls 2,-, pieņemot, ka ikvienam autoram ir vienāds daudzums draugu, kuri savām personiskajām vajadzībām ieraksta viņu darbus. No atlikušās summas 50% sadala saskaņā ar radio mūzikas programmu atskaitēm, 10% – saskaņā ar radio literāro darbu programmām, 40% – saskaņā ar AKKA/LAA-NCB nodaļas informāciju par mehāniskajā ierakstā izmantotajiem darbiem, t.i., proporcionāli reālajai darbu pieejamībai.
  Par videoierakstiem paredzētajiem tukšajiem nesējiem atlīdzību izmaksā muzikālo, literāro un dramatisko, vizuālo un audiovizuālo darbu autoriem. Arī viņi katrs saņem Ls 2,-, ja iepriekšējā gadā saņēmuši atlīdzību no AKKA/LAA. Pārējo summu starp šiem autoriem sadala šādi – 10% saskaņā ar Latvijas Kinematogrāfistu savienības un LTV reproducēto filmu sarakstu, pārējo – saskaņā ar televīziju atskaitēm par izmantotajiem darbiem.
  Lai samazinātu administrēšanas un līdz ar to arī autoru izmaksas, nesēja atlīdzības sadale AKKA/LAA autoriem notiek reizi gadā (tāpat kā reizi gadā iekasētā nauda tiek sadalīta tiesību īpašnieku grupām). Patlaban AKKA/LAA veic pirmo sadali autortiesību īpašniekiem, un paredzams, ka naudu muzikālo, literāro, dramatisko, vizuālo un audiovizuālo darbu autori saņems līdz Jāņiem.
  Nekāda Zviedrijā naudu nedala, turklāt rūpējas, lai administrēšanas procenti būtu pēc iespējas autoriem izdevīgāki! 😛

  Atbildēt
 72. VALSTS

  LV ATBALSTA NEGODIIGU KONKURENCI.
  Vispirms iegraamaas ar lattelekom monopolu, peec tam tiesaajaas par soda procentiem…
  Tagad LV ATBALSTA NEGODIIGU KONKURENCI, jo katrs atsevishji apzagtais cilveeks neiesuudzees savu valsti ES tiesaa.

  Atbildēt
 73. VALSTS

  LV ATBALSTA NEGODIIGU KONKURENCI.
  Vispirms iegraamaas ar lattelekom monopolu, peec tam tiesaajaas par soda procentiem…
  Tagad LV ATBALSTA NEGODIIGU KONKURENCI, jo katrs atsevishji apzagtais cilveeks neiesuudzees savu valsti ES tiesaa.

  Atbildēt
 74. VALSTS

  LV ATBALSTA NEGODIIGU KONKURENCI.
  Vispirms iegraamaas ar lattelekom monopolu, peec tam tiesaajaas par soda procentiem…
  Tagad LV ATBALSTA NEGODIIGU KONKURENCI, jo katrs atsevishji apzagtais cilveeks neiesuudzees savu valsti ES tiesaa.

  Atbildēt
 75. Spameris

  Alfs29> Prasiit, lai arii pie reizes apcietina par izvaroshanu!

  – tas jau tiek darīts. Citādi AKKA/LAA nebūtu tiesību rīkot reidus "na šaru". De jure tiesību nav, de fakto reidus rīko…

  Skepse>jā, ak vēl – matricu var izmantot kā spoguli, vai ne… un redzēt tur pērtiķi.

  – Ne tikai. Es ar vecām matricām griežu mīkstu baltmaizi un apsmērēju ar sviestu, izmantoju krāsns iekurināšanai, pretīgus audio diskus iemetu Daugavā un nirstu tiem pakaļ (zem ūdens var redzēt), noformēju sienu (kā tapetes), atdodu sīkajiem (šiem kaifs paspēlēties), izmantoju kā paliktni _tējas_ glāzei.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *