Ko partijas saka par patentu likumu

CannibalSmith raksta:

Es sakarā ar tiem patentiem apmeiloju visus tos sarakstus, kam ir sava email adrese, jautājot viņu nostāju programmu patentu jautājumā. Atbildēja Eiroskeptiķi un Kristīgo Demokrātu Savienība.

Runa ir par nesen pieminēto ES patentu likumu. Tad nu lūk te būs tās e-vēstules ar atbildēm.

* Eiroskeptiķi atbildēja:

Labvakar.
Sagatavot atbildi par mūsu pozīciju es palūdzu mūsu kandidātu Interneta Kluba prezidentu Edmundu Zālīti (http://www.edmunds.ir.lv) Viņš ir mūsu saraksta kompetentākais speciālists Jūs interesējošā jomā. Ja Jums ir priekšlikumi ar pamatojumu kā mums balsot tad ievēlēšanas gadījumā labprāt ņemšu tos vērā un ar Jums apspriedīšu.Ar cieņu,
Normunds Grostiņš.

Labdien vēlreiz,
Ceru, ka Edmunds uzrakstīja sīkāk, bet tendence arī man ir skaidra – esam pret patentu likumu programmatūrai un par to, lai būtu cikiespējams mazāk visādas dārgas un muļķīgas birokrātijas.Ar cieņu,
Normunds Grostiņš.

* Kristīgie Demokrāti atbildēja:

Labdien!
Atbildot uz Jusu vestuli, gribu apliecinat, ka KDS sobrid ir,manuprat, vieniga partija, kura apzinas, cik svarigi ir balsot pret Patentu likumu izmantosanu programmaturas joma. So savu nostaju mes esam ari paudusi 2500 zimju informativaja matertiala, kurs tika publicets Dienas 5. junija pielikuma ( musu nostaju Jums ari nosutu ).
Sobrid esam ari ievadijusi sarunas meginot parliecinta JL ar kuru ir iznakusi laba sadarbiba lidz sim, ka ari viniem butu jabalso pret patentiem, bet pagaidam vel vinu viedfoklis mums nav zinams.Ar cienu
KDS prieksedetajs
Andris Teikmanis
PS. Vel viena detala, kas varetu varbut Jus parliecinat ari par musu nostajas patiesumu, ir sada, pats es esmu ari LAKA biedrs.

Andris Teikmanis tiešām nesen tika pieņemts LAKA. Par to liecina LAKA protokols Nr. 15.

49 thoughts on “Ko partijas saka par patentu likumu

 1. Pow

  Nu eiroskeptikju atbilde ir vienkaarshi p****c. Ticamiibas momenta nav.
  Taatad KDS ir vieniigie, kas shim vispaar pieveersh kaadu noziimi laikam…

  Atbildēt
 2. Kaklz

  Prikola pēc vienā no TP akcijām piegāju pie stenda un pajautāju, kāda ir viņu nostāja attiecībā uz patentiem. Lieki ir pieminēt, ka neviens no tur esošajiem par to nebija NEKO dzirdējis.

  Atbildēt
 3. taku

  Heisā, pods savā politikas iniciatīvā iet tālāk! Ar ko tas beigsies? Varbūt ar veiksmīgu valsts apvērsuma mēģinājumu? Tad gan Latvijā beidzot būtu kārtība, līdzīgi kā Ulmaņlaikos:)

  Atbildēt
 4. coolynx

  taku: Nē, pods neies politikā. Tas "bizness" nav priekš manis. Vienkārši bija interesanti palasīties spriedelējumus par šo tēmu. Pagaidām esmu pārliecināts, ka neiešu balsot, jo neredzu jēgu to darīt.

  Atbildēt
 5. menca

  nja.. nu bij jau apmēram skaidrs. ;( tagad tas apstiprinājies.
  it kā nomināli pat ir tā iespēja "balsot", "ietekmēt" etc, bet nu reālajā dzīvē bik uz cirku pavelk. diemžēl.
  p.s balsošanas sistēma ar unikālā tagad. man redz hz cik mēnešus iepriekš ir jāizrēķina un jāizzīlē, vai tādā un tādā datumā būs saulains/lietains/whateva, no kā loģiski būs atkarīga mana atrašanas vieta.
  retorisks jautajums: nu na% man tagad būtu jāsačakarē brīvdiena un jātsakās no brauciena un laukiem piemeram?

  Atbildēt
 6. Kuuminsh

  Kaadu jauku/nejauku dienu kuulix izvirziis savu kandidaturu kopaa ar kaadu sarakstu :))
  Veelaak jamais savaas atminjaas rakstiis.
  Savu politisko karjeru iesaaku ar podu :))

  Atbildēt
 7. Mulders

  kaut kad viens laikam no tiem Eiroskeptiķiem man arī uzdeva jautājumu pa šo līniju, atbildēju ka Patentu Likums sux (protams garāk)!
  tākā man ir doma, ka eiroskeptiķi IR pret to likumu!

  Atbildēt
 8. LongT

  Manas subjektīvas pārdomas. Vēlēt EP ir jāiet, ja nevēlas ka Latvijas vārdā pasaulē provēs runāt kautkādi mudaki (kas nu katram individuāli protams ir sava zorte). Šobrīd izvēle gan ir paknapa un vispār jēdzīgu politiķu ir ārkārtīgi maz. Ja ir pilnīgi vienalga, kurš un kā Latvijas vārdā kaut ko muld, tad vēlēt nav jāiet un var mierīgi un bez uztraukuma sildīt plik punc saulītē (ceram, ka būs). Protams, rezultātā ievēlētie domāju, ka nespēs pilnīgi neko izmainīt, jo visu noteiks lielāki bosi; bet nu vienalga vismaz minimālo iespējamo šobrīd vajadzētu izdarīt. Pie kam, ja neesi bijis vēlēt, tad pēc tam kaut ko pukstēt par iznākumu būtu stipri neloģiski. Bāzties politikā – nu tas ir "varoņdarbs", bet diemžēl kādam arī tas ir jādara…

  Atbildēt
 9. Anonīms

  Neiesiet balsot?? Urlas gan iet. No kurienes ta mums ir pilna saeima ar visādiem pļiņeriem un giļmaniem? Gribat tādus pašus arī EP?

  Atbildēt
 10. Mulders

  A ja es balsoju un redzu ka manu balsi izķēzī… nafig man dot savu balsi? Lai iet Urlas, ja jau mūsējie ir tādi krutie un mana balss viņiem nav vajadzīga… tad lai pamēģina bez tās iztikt!

  Atbildēt
 11. Grrr

  Hei, bet tad sanāk, ka KDS vispār ir VIENĪGĀ, kas pati no sevis iekļāvusi ideju par ES patentiem. Eiroskeptiķi atrakstījās, a KDS jau zināja.
  Ir vērts nobalsot laikam tomēr.

  Atbildēt
 12. A.

  jā, vēlēt vajadzētu iet, un balsot par labajiem (vai kā viņus tur, politikā orientējos minimāli), lai k kādi jocīgie/kreisie netiktu pie vārda. zināms, ar vien vairāk no russian speaking minority klana iegūst pilsonību…

  Atbildēt
 13. njam

  Kaadu jauku/nejauku dienu kuulix izvirzîs savu kandidaturu kopâ ar kâdu sarakstu :))

  nebuutu jau slikti – Latvijas Koderu partija. 😉
  kas par?

  Atbildēt
 14. Kirils

  patenti, patenti, patenti. visur patenti. katrs otrais raxc podaa par patentiem. dziivosim mieriigi un masveidaa uzspljausiem. mums jau nav taas lielaas naudinjas, maxaat nelix. da i cietumaa nelix. gana maz mees esam te latvijaa programmeri…

  Atbildēt
 15. MZM

  Kirils www @ 11.06.2004 / 17:37 :: Un raxtīsim visas programmas paši, jo ārzemēs būs patentu likumi jāievēro… Gudrinieks.

  Atbildēt
 16. Velko

  He he. Latvijas Koderu partija. Itkā jau joks, bet ja tāda būtu, tad varētu cerēt, ka tajā būtu cilvēki, kas māk domāt…

  Atbildēt
 17. Benvenuto

  jaa, balsot vajag. ja negribi balsot aiz miilestiibas pret kaadu partiju, balso aiz riebuma pret sarkanajiem. kaa jau augstaak mineeja, nav ko ljaut urlaam izlemt. coolynx "nebalsoshu vispaar" taktika nav pareiza.

  Atbildēt
 18. broadcast255

  un tagad par to kapeec balsot neiet tikai mulki.
  1 latviec neaiziet, otrs domaa – pofig. treshajam alus jaadzer.
  kas notiek beigaas? krievu babulji un pro-krieviskie pilsonji aiziet un sabalso. vinji ir drausmiigi nadziigi uz shitaadiem pasaakumiem.
  peectam mees seezham un kasam kuli – vot akal hujova sanaacis 🙂

  Atbildēt
 19. Kirils

  lielaas kompaanijas, lai pikjo par patentiem , var atljauties.
  arii latvijaa ir lielaas kompaanijas. individuaalaajiem programmeriem vajag sasparoties un vnk naglo neieveerot tos patentus. (skat manu ieprieksheejo postu). un ne tikai latvijaa. visaa eiropaa.
  es arii esmu pret sho likumu. bet ZB. nu nav nekaa, neklausaas neviens muusos.

  Atbildēt
 20. Black Napalm

  Ja kaut vai tiem pašiem eiroskeptiķiem būtu aizsūtīts jautājums "Labdien. Es strādāju Microsoft latvijas nodaļā un uzskatu ka patentu likums ir ļoti daudzsološa un svarīga lieta eiropas attīstībā. Kāda ir jūsu nostāja pret to?" tad saņemtu pilnīgi pretēju atbildi rakstā minētajam 😛

  Atbildēt
 21. redbox

  Piekrītu daudzu viedoklim – balsot jāiet tikai tāpēc vien, lai nepieļautu, ka Eiroparlamentā tiktu ievēlēti tie, kas spers mums pašiem pa dibenu. Es labāk aizeju un nodemonstrēju savu attieksmi pret tiem, kurus nevēlos redzēt Eiroparlamentā sēžam. Jo lielāks procents latviešu nobalsos, jo zemāks būs Ždanokas bloka bara %.

  Atbildēt
 22. Jāzeps

  Vainot partijas iekš neatbildēšanas nav īsti taisni, ja mēs neredzam to vēstuli, kas tika izsūtīta un kā tā tika parakstīta. Ja vēstule ir rakstīta translitā, ar vāji saliktiem komantiem, parakstīta ar segvārdu u.tml. (nevis ar vairākiem daudz vārdiem, uzvārdiem un attiecīgo cilvēku amatiem, profesiju – tā, lai saprastu, kādā līmenī atbilde sniedzama), tad visdrīzāk, ka neviena normāla partija neatbildēs, jo viņiem vienkārši nav noalgoti sekretāri, kas atbildēs uz katru šādu spamu.

  Atbildēt
 23. coolynx

  Jāzeps: Protams, viņi ir aizņemti ar mūsu (valsts) mantas/varas/ietekmes dalīšanu un tāds nieks kā cilvēku interešu aizstāvība ir pie kājas. Tā tam būs būt mūžīgi mūžos.
  Āmen.

  Atbildēt
 24. IT positive

  Hmm!
  Pārskrēju pāri Sakaru Pasaules jaunajam numuram. Tur biaj raksts par Linux ieviešanu Latvījā iekš e-pārvaldes. Pastāstīts par IBM rīkotu konferenci.
  Patiesībā Latvijā ar visām šim lietiņām reāli iesako, jo
  1) Varētu teikt, ka 99 procenti politiku nav izglītoti šai jomā. (Pat Repše – LU fizmats, neattaisnoja mans cerības);
  2) Politiķi ir korumpēti, e-pārvaldes ieviešana ir saistīta ar ļoti lieliem izdevumiem un kam par to maksāt? Respektīvi, ja atnāktu MS vai kaut vai tā pati IT Alise un vienotos par Cash Back pretīm viņiem labvēlīgam lēmumam.. Mūsu politiķi neturētos pretī šim valdzinājumam un LAKA tur neko nevarētu padarīt. Viņi nespējpiedāvāt neko citu, kā tikai objektīvu vērtējumu par labu Open source.
  Kas būs ES nezinu, kaut gan ļoti gribētos cerēt, ka vācu IT gigants SUSE un franču Mandrake nu vismaz kaut ko spēs ietekmēt. Jo nejau aiz neko darīt ViA ir Linux desktopi. Pieļauju, ka tas ir saistīts ar to, ka ViA ģenerālsponsors un šķiet, ka pat viens no dibinātājiem ir SIEMENS. Tā kā vācija jau ir daudz maz pārgājusi uz savu ražotāju produktiem…
  Tas tā.

  Atbildēt
 25. Vistu Zaglis

  BTW es pilnīgi pievienojos "Jāzeps @ 12.06.2004 / 10:23" komentāram. Sorre, CLX, ja kļūdos par jautājuma oriģinālu, bet iedomājies pats cilvēku, kurš saņem mailu "labdien, es gribeeju noskaidrot juusu attieksmi pret [bla bla bla]". Un paralēli – salīdzinoši normāli uzrakstītu jautājumu no acīmredzami izglītota pilsoņa.
  Ne ne, ja vien nav iespēja redzēt, ka jautājums tiešām bijis noformulēts normāli, man neliekas, ka ir pamats pārmest partijām, kas nav atbildējušas. Drīzāk ir interesanti uzzināt, cik izmisušas ir bijušas partijas, kas IR atbildējušas. Kaut vai ņemot vērā, cik bērnišķīgi šīs abas atbildes ir noformulētas.
  (lai gan arī es negaidu no Latvijas "politiķiem" kaut ko inteliģentu un vēl joprojām palieku pie domas, ka mūsu varas pārstāvjiem ir jābūt nevis vēlētiem idiotiem, bet gan algotiem profesionāļiem vienalga no kurienes. Vismaz ar galvu domās.)

  Atbildēt
 26. Vārds:

  —-8<——
  Microsoft had to pay last year 500 Millions $ !!!! to a clever guy who was holding a patent about "extending internetbrowsers"
  This guy hasnt written his own browser nor was related with microsoft or their internetexplorer….aynway and anyhow, as microsoft extended his very own borwser this guy appeared on screen and was charging them 500 Millions $, that is crazy and funny same time, as you can bet that MS is holding hundreds of those ridiculous patents and was beaten with his own weapons,
  and under this point of view you even could call it: justice ;o)
  So what happens now??
  Right now: nothing….and then ??? then get a good atentadvocat who will manage all the rights related to your websites, like scrollbars, buttons, preoloaders etc…..
  —-8<——

  Atbildēt
 27. pampans

  koderiem jakodee, politikjiem japolitize,
  ideja par koderu partiju laba, bet savaksies n-taas baltas apkales un vairs nebus tas, kas sakumaa.
  es par..

  Atbildēt
 28. mazzza_

  URLAS
  Urlas baigi krutie džeki-
  Lohi, narkomāni, zeki
  Mēklē kuru saukt par geju,
  Meklā kuram dot pa seju!
  Pirmie džeki savā sētā
  Baigi nozīmīgos mētā
  Tagat viņi iziet ielās
  Un ar savu piķi lielās
  Uzkačājis baigo būdu
  urla debīlāks par sūdu
  Tulīt kādam piesiesies
  Pats pa seju norausies
  URLĀM nāvi!
  Sitiet URLAS, URLĀM navi!!!

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *