Jauni protokoli google:// un imdb:// no letiņiem

Esuntu.com lapā uzzināju par to, ka letiņi izdomājuši jaunus protokolus – google:// un imdb://.

Idejas pirmssākumi laikam rodami pie CU blogā, kur viņš apraksta kā šos jaunos protokolus var pievienot savai UgunsLapsai. Tam zibenīgi seko elfz komentārs un arī binārie faili ar šo protokolu globālāku atbalstu. Forši.

Vienīgi es tā arī neizpratu šo protokolu pielietojumu. Ja nu vienīgi likt saites advancētiem lietotājiem, kas būs uzlikuši šo protokolu atbalstošo .exe failiņu. Bet savādāk pašā UgunsLapsā jau viss ir vai vismaz būs Firefox 0.9 versijā.

Ugunslapsā jau darbojas “ātrā” piekļuve lapām izmantojot grāmatzīmju atslēgvārdus un jaunajā versijā tiks uzlabota arī meklēšana ar tiem.

Darbojas tas ļoti vienkārši. Grāmatzīmītē pievienojam jaunu atslēgvārdu, kaut vai “i”, kas atvērs www.imdb.com lapu un meklēt pēc tā varētu ierakstot adreses lauciņā: i filmas nosaukums un viss – vienkārši un ērti. Man šāds variants patīk daudz labāk, jo es meklēju ne tikai imdb.com vai google.lv, bet arī citos meklētājos. Katram jaunam meklētājam taču nerakstīs jaunu protokolu. Vieglāk ir pievienot jaunu karsto atslēgas vārdu.

Sīkāk lasīt par šīm iespējām var iekš codefront.net kā arī vecāku rakstu par gudriem atslēgas vārdiem kurus varēs pievienot no jebkuras meklēšanas formas. Mierīgi atliecam pirskteļus m/ un rullējam uz nebēdu.

23 thoughts on “Jauni protokoli google:// un imdb:// no letiņiem

 1. dbc

  Pagaidaam gan neredzu pielietojumu, taa kaa man ir pirmaa lapa parluukaa atveras ar iecieniitiem linkiem, tad loti aatri varu piekluut gan googlei, gan citiem. Nu nez, varnuut ka aizies, kas to lai zin

  Atbildēt
 2. bush

  MdM : ieliec pofig kādu linku, paņem šamam pēc tam properties, un tur, kur keyword, tur ieraksti kādu vārdu. pēc tam šamo rakstot adrešu joslā, tev atvērsies minētā lapa

  Atbildēt
 3. cu

  Vienkārši likās – tā taču būtu tik dabiski pierakstīt meklējumus. Praktiskais pielietojums nebija tik svarīgs kā pats fakts, ka to vispār var izdarīt. Pa laikam lietoju imdb:// pierakstu, bet google tomēr ātrāk meklēt no ugunslapsas meklēšanas lodziņa.

  Atbildēt
 4. Papuass

  heh, a Operā mēs vienk rakstam "g muusudizhaskeywords" adressbarā un miers 🙂

  Savukārt mēs FireFoxā rakstam uzreiz muusudizhaskeywords un ejam uz Google pirmo atrasto lapu.

  Atbildēt
 5. Lupus

  Bet mēs laukos ejam slaukt govi, vedam lecināt bulli, audzējam baisos speķa cūķus, ķeram TĀDAS zivis un reizi gadā – pēc zaļumballes – mostamies ar "I’m feeling lucky" uz lūpām.
  Krievu zinātnieki, teorētiķi, ir pārliecinoši pierādijuši ka rezultāti principiāli neatšķiras.

  Atbildēt
 6. dunduks

  cu
  Man FireFox Googles logs kaut kā liekas mazliet funkcionāli neērts, biku par mazu un nevietā, bet tas laikam gaumes jautājums.

  Atbildēt
 7. mr.pain

  Savukārt mēs FireFoxā rakstam uzreiz muusudizhaskeywords un ejam uz Google pirmo atrasto lapu.
  Autors: Papuass @ 02.06.2004 / 03:01

  Tas gan man nepatik..labak izmestu visus atrastos rezultaatus..jo kaa jau Budzis teica tad tiesham ta pirmaa atrasta lapa nau vareetu teikt nekad iistaa mekleetaa..

  Atbildēt
 8. Velko

  Nez man tas FireFoxa/Gūgles "I’m fēling lucky" gan tikai kaitinošs liekas. Ieraksti kā adresi localhost, a šamais beigās aizsūta uz kautkādu tur localhost.net.au, kamēr es gribēju pārbaudīt vai man lokālais Webserveris griežas. Labi, ka to fīču var atslēgt.

  Atbildēt
 9. Spameris

  Savukārt mēs FireFoxā rakstam uzreiz muusudizhaskeywords un ejam uz Google pirmo atrasto lapu.
  Autors: Papuass @ 02.06.2004 / 03:01

  Savukaart mēs Operā dabonam normālus rezultātus (ne jau vienmēr pirmā atrastā lapa ir tā ko vaig), turklāt varam sadefināet baigi daudz meklētājus (man teiksim ir g googlei, s sietam, l latnetam).
  P.S. Un vispār Opera rulz bezdievīgi 😉

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *