Mac MakeUp 1.53d jeb mainam MAC adresi

Jānis atsūtīja savu sāpi par to, ka Lattelekom viņu kā Mājas DSL lietotāju apceļ un neizdala IP adresi.

Lieta sekojoša: Konstatēju ka LatFu**ingTeleCom bano MAC adreses. Stāvēja man Coyote Linux firewallītis un vienā jaukādienā vairs adreses nedeva. Zvanīju uz supportu un šie svēti zvērēja, ka nekādi tādi pasākumi nav veikti. Saka, ka man pašamproblēmas ar karti. Ieliku karti iekš WinXP – skuju, DHCP pasūta mani 1 māju tālāk. Nokačāju vienu progu, kas MAC adresesmaina. Nomainīju – cits atrums uzreiz …

Šo problēmu viņš atrisināja izmantojot SMAC 1.2, bet ir viena problēma – tā ir maksas programma. Tad nu parakņājos pa tīklu un atradu vienu bezmaksas variantu.

Ievērtēšanai piedāvāju Mac MakeUp 1.53d 293KiB.

MacMakeUp

MacMakeup izstrādātāja mājas lapā var atrast arī detalizētu programmas iespēju aprakstu. Neesmu lietojis ne vienu, ne otru, bet pēc aprakstiem šī izskatās daudz labāka. Vismaz reizes 10 mazāka noteikti. Bez tam to nav nepieciešams instalēt.

Uzmanību!
Programma netika ielikta tāpēc, lai tagad visi ņemtu un mainītu savas tīkla kartes MAC adreses, bet gan kā salmiņš, kas varētu glābt nelaimē nonākušos lietotājus kurus apceļ viņu IPS.

30 thoughts on “Mac MakeUp 1.53d jeb mainam MAC adresi

 1. risKs

  Uz winXP un win2k taču iespējams tāpat mainīt MAC adreses pie tīkla kartes konfiurācijas (Advanced->Network Address un rakstam vērtību)

  Atbildēt
 2. e-remit

  zināju, ka pilsētas internetam Lattelekom neļauj mainīt kartes MAC adresi – tad dienas 2 bez ineta jāsēž, bet kad esošajam inetu neiedod… Tur liekas kādam LT adminam pa ausīm vajag. Gribētos šeit redzēt kāda LT darbinieka komentāru.

  Atbildēt
 3. Baltazars

  Nu man piemēram provaiderim IP adrese ir piesaistīta MAC adresei, tad jau laikam sanāk, ka mainot MAC adresi, man vienkārši tīkls pazustu ? Itkā tā jābūt būtu…

  Atbildēt
 4. redbox

  Es zinu, ka tā dara daudzu mikrorajonu provaideri – jo ir gudrinieki, kas izskanē subnetu, atrod MAC adreses – attiecīgo IP un lieto sveša cilvēka IP adresi, tādēļ taisa piesaisti. Bet, ja pazvana IPS, vai tad nekas nemainīsies?

  Atbildēt
 5. Aleksejs

  Arī man mājas provaideris ir piesaistījis visu pie MAC adreses, tomēr būtiskā atšķirība ir tā, ka viņam var pazvanīt un 5 minūšu laikā nokārtot visas problēmas, kas priecē.

  Atbildēt
 6. Janis

  Kopš kura brīža SMAC ir par naudu? Cik ilgu laiku lietoju to un nekādu naudiņu man vēl tas nav prasījis. :/
  Patiesībā Mac adresi no reģistra var ļoti viegli nomainīt(īpaši uz win9X).

  Atbildēt
 7. Petro

  risKs bik neprecīzi raksta. Ta fīča ir visām vindozēm sākot ar 95. Nevajag ne progzu ne pa reģistru rakties. Un tuxī tas ir uzdodams ar komandas [ifconfig] parametru.

  Atbildēt
 8. Janex

  Sveiki.
  Es tas nelaimīgais ko Telekoms "razčakarēja" … 🙁
  Nu stāv man patreiz atkal rūterītis ar Coyote Linux – ieliku citu karti, kuru viņi vēl nebija apošņājuši. Uz WinXP attiecīgi nomainīju MAC adresi un patreiz ta žēlīgi piešķirtās divas adrese rullē, vot tagad tik domāju – ja nu šamie atkal saož Linuxu vasi ko citu sev nepatīkamu un nobloķē attiecīgo MAC adresi, tad uz šitā Coyote man rokas par īsu lai ko nomainītu un tīkleņu noliktava arī tukša … :(((
  Kāc maybe var ieteikt kā uz šitā Coyote Linuxa varMAC adresi pārčakarēt ???

  Atbildēt
 9. Janex

  Uŗjā … pac atradu kā linuxī MAC nomainīt …
  Nu gan es kruts bez gala (saprotiet tik pareizi) … :)))
  Nu ceramš šami mani vairs tik viegli neapbižos :))

  Atbildēt
 10. briedis

  Ooo janex nepedaliisies ar citiem savaa Linuxveidiigaja pieredzee, kaa ar to MAC nomainju ciiniities ….:)Baigi gribeetos dzirdeet!

  Atbildēt
 11. Didulis

  Pats es nemeegjinaaju mainiit MAC adresi savam routerim (IPCop), tachu to var noskaidrot aizstaigaajot liidz folderim /sbin un uzrakstot komandu "./ifconfig –help". (./ ir jaaraksta priekshaa komandai, kuru palaizham, ja nav sadefineeti linki uz komandaam). Taa kaa Linux tikai apguustu, tad MAC adreses nomainja vareetu aptuveni dariities shaadi –
  ./ifconfig eth0 down
  ./ifconfig eth0 hw ether AA:BB:CC:EE:11:00 192.168.0.111

  Ar pirmo rindinju izsleedzam tiikla karti, lai vareetu mainiit taas iestaadiijumus. eth0 noraada, ka tiek izsleegta pirmaa tiikla karte.
  Otrajaa rindinjaa notiek MAC adreses uzstaadiishana. eth0 atkal noraada interfeisu, kuram mainiisim adresi. hw – sleedzis, kas noraada, ka tiks mainiita hardwariskaa adrese. ether – noraada, hardware tipu, tb mees mainam hardwarisko adresi Ethernet tiikla kartei. AA:BB:CC:EE:11:00 – jaunaa MAC adrese un 192.168.0.111 – jaunaa IP adrese.
  Taa kaa piemeeru panjeemu no shejienes, tad nevareeshu pateikt, kaa iisti tur ir ar DHCP adreseem. Iespeejams, ka nav jaanoraada vispaar ;-))
  Taalaak varam paarstarteet router vai kompi, vai arii izpildiit komandu "./ifconfig up", lai piestarteetu tiikla karti. Otrais variants buutu praatiigaaks, jo mees tak nedarbojamies ar Windows, kur peec katras darbiibas nepiecieshams restarts 😀

  Atbildēt
 12. Sviests

  pilniigs sviests, visdriizaak tas suuda softs gljuko. LTK pofik mac-adrese, vinhs izsniedz cik pienaakas. Cita lieta, ja paarsniegts limits. Pats redzeeju, kaa mikrotik gljuko, un nefiga nevar saprast, kas par lietu. Zvani uz heldesku, prasi lai
  notiira tavu mcadresi, un viss notiekas. Ir meighinaats iemaaniit vairaakas mcadreses, un nefiga nesanaaca, spoofings ar nestraadaa. Visticamaak, vinhi kauko dariija ar tavu liiniju, jo peec zvana/release/renew citu adresi iedod, kaukan dators nav sleegts laukaa….

  Atbildēt
 13. hvz

  Pirms čakarēties ar karšu maiņām vajag releasēt IP adresi. Tad viss būs kedā. Citādi šis vienkārši ir piereģistrējis to IP uz konkrēto switča portu un tur ir limits, cik dot uz vienu līniju.
  Starp citu Windows device managerī ja maina MAC adresi, tad arī nekas nav jāpārstartē 🙂

  Atbildēt
 14. petruha

  heh.. nu no mac adreshu limitaacijas provaideriem maz jeegas. tie kas gribees, taapat noskanees subnetu, apstiisies arp ierakstus un nomainiis gan ip, gan mac 🙂 par cik lielaakaa dalja isp nevar atljauties havot manageejamos switchus (uz kuriem var noblokjeet mac uz konkreeta porta), tad netu var juuzaat cik uziet.

  Atbildēt
 15. NoName

  to petruha:
  tātad to varētu izmantot arī tā – noskanēt & nospert dažus MACus ar visām IP, un tad laimīgi lietot uz mDSL līnijas 3 vai vairāk kompus?

  Atbildēt
 16. petruha

  nuss.. nezinu un negribu zinaat par to, kaa straadaa maajas dsl, toties varu pateikt 1nu – pats interesantaakais saaksies tad, kad klients, kuram pieder mac/ip pierubiisies netam 🙂

  Atbildēt
 17. Lauveens

  Nu MAC spoofings jau nav nekas jauns;) Es jau vairaak kaa gadu spoofoju wirelesaa autorizaacijai;) Starp citu SMAC 1.1 ir bezmaksas un no 1.2 tikpat kaa neatshkjiras;))

  Atbildēt
 18. Braiens

  Lūdzu, lūdzu palīdziet man… Man ir mDSL un 1 IP jau stāv kādus ~7-8 mēnešus, un ja ar šito softu pamainu MAC, tad i-nets atslēdzas un vienk pasūta mani dir**… 🙁

  Atbildēt
 19. Knābis

  Hmm! Ja vajg uzbāzt vairākus kompjus uz vienu mdsl līniju, ir tak d-linka un citu firmu rūteri ar ugunsmūri un iebūvētu printserveri. Atliek vai nu iestādīt savu IP adresi, vai klonēt esošās tīkla kartes MAC adresi un rullē! ir 4 portu un 8-portu varianti, bet printserveris der lai nevajadzētu turēt ieslēgtu kompi ar printeri. Atkarībā no ražotāja, ugunsmūris ir gan prasts un tikai ar on/off funkciju, vai ar smalkām konfigurācijas iespējām. Cenas – 20 – 40 ls. Kur problēmas?

  Atbildēt
 20. arno

  plānprātiņi – šeit liekas, ka pārsvarā visiem ir mērķis – "lai tik kādu apčakarētu" – nu skanējiet tās adreses līdz bezgalībai – ko tas dos? – tajā vietā lai admini no tā paša telekoma varētu optimizēt un uzlabot mdsl tīkla darbību – viņi visu laiku ir spiesti cīnīties ar dažādiem spūferim u.t.m.l. kretīniem.
  a.

  Atbildēt
 21. wx

  Dīvani, man ir MDSL , un šodien arī nedod IP adresi! Ieliku citu tīkla karti – uzreiz aizrullēja… wtf!
  Pameeginaashu nomainīt tai vienai MAC, paskatīsimies.

  Atbildēt
 22. Deizija

  Es te ar vienreiz mēģināju tādu variantu ar SMAC nomainīt MAC adresi, kad man piegrieza netu, bet man kaut kā tas neizdevās. Vēl jautājums tāds: MAC adrese ir tā adrese, kura ir ieraxtīta dzelžos nu šajā gadījumā tīklenē. Kāa var nomainīt tādu adresi ko? Neesmu dzirdējusi ka tīklenēm būtu flash atmiņa vai kaut kas tāds.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *