Kurepin.ru – jeb veidojam PHP ziņu saitu

Kad es šajā rakstā prasīju kādu sakarīgu norādi uz pamācībām un dažādiem padomiem par PHP, es biju domājis aptuveni šāda tipa saitus kurepin.ru. Šajā saitā ir pilnīga pamācība kā izveidot savu pirmo PHP saitu ar ziņām un visām lietām. Protams, ka tur viss ir ļoti primitīvs, jo tas ir paredzēts iesācējiem – tādiem kā es. 🙂

Savukārt, mācīties PHP un nezināt, kas ir php.net būtu kauns.

28 thoughts on “Kurepin.ru – jeb veidojam PHP ziņu saitu

 1. ailess

  nu jaa.. uzliec to fakino nuki.. un pectam hvz ka winja straadaa… kac lame uzrok exploitu.. nogaazh tawu saito no pekaam un wari priecaaties.. aidaa!

  Atbildēt
 2. .squash.

  Web developeesana nesleepjas kaut kaada vienaa neoteiktaa valodaa – PHP, JSP, ASP, HTML etc. Valodas ir tikai liidzeklji, ka lapu izveidot, visam pamataa ir jabuut stingrai parlieciibai, ko velas vinjaa redzeet, kaa veelas vinju papildinaat, un cik lielam CMS jaabut.
  Protams ar PHP ne tuvu nepietiek, jo vajag kaut kadas zinashanas arii datubaazu relacijas, dazjadas datu struktuuras.
  Esmu veidojis diezgan daudz webus, un katru reizi, beigas nakas secinat, ka tur vareja to labaku, to ari drusku labaaku, utt. Sorry, coolynx, bet ja tu gribi uzreiz uzcept baigo portalu, tad tur nekas labs nevar sanaakt, tas tehnikas ir japeeta, tur ir daudz dazaadu pieeju.
  Visvairaak to skar CMS probleema, kur visam ir jastradaa, savdaak tur sanak vienkarsha aplauzshanaas.
  Peedeejaa laikaa, komentaari sheit taadi pasausi ir bijushi, mans ar nekads labais, tapec turpinaam variities savaa sulaa, un censhamies pieradiit, ka es ir gudraaks par otru:)
  Nenjem galvaa cerams ka izdosies…
  p.s. esmu redzejis cietnis.lv CMS nu teiksim taa nekas taads, lai gan ir cilveeki kas par taadu priecaatos. Ceru, ka tavs CMS buus labaaks.

  Atbildēt
 3. .squash.

  Btw, tur tajaa lapaa, ko tu ieliki tomer ir kaut kas ko palasiit..:) Par objektiem diezgan interesants materials varetu but.

  Atbildēt
 4. Imis21

  Es ar par dinamisku (php) lapu veidoshanu gandrīz neko nezinu, un tomēr, uzskatu, lai cik gļukaini, sava lapa jātaisa paša rociņām. Un pats labākais, ka pašam prieks.

  Atbildēt
 5. testeris

  nu testejam tavu trivialo php :)get ready to lunch!!!!!start>>>>>test 1 test 2 spied sheittest 3 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Atbildēt
 6. Listniex

  Zjeel tikai,ka taa zaite ir krievu valodaa.man intresee kaa veiksmiigaa izmantot mysql zinju izvadei,unkaa labaak straadaat ar tabulaam.pashlaik man ir kaa ir.gribaas veel advanceetaak.

  Atbildēt
 7. janiz

  Es PHP & MySQL maaciijos un veel joprojaam maacos no graamatas “PHP and MySQL Web Development” krievu versijas, ko pirku 636 pa Ls 7.50 (naak klaat CD). Varu ieteikt jebkuram, kursh veelas vienkaarshi apguut PHP & MySQL no nulles (ar ieprieksheejaam HTML zinaashanaam), vieniigi krievu graamataa gadaas pa drukas kljuudai. Bet taa vispaar graamataa ir reaali piemeeri: foruma, web-maila, kaa arii e-komercijas veikala veidoshana 😉 – iisaak sakot rulz
  Bet ja grib na haljavu iemaaciities, var arii atrast graamatas anglju versijas PDF failu Direct Connect’aa

  Atbildēt
 8. andrew

  Sveiks atkal, izklausas ka esi dzilla depresija sakara ar savu maajas lapu, dieva deel, tas nav to veerts, viss vienmer sakas no mazinna, tas ka Tev jau ir lapa, ir liels pluss, es pat uz to nesmu speejigs:)) Nezinu es domaju ka Tev buutu vienkarssi pamazam, uz ta kas Tev ir veidot ko papikdus un beigu beigas sanaks:)))

  Atbildēt
 9. Anonīmais

  CoolLynX tu jau ieveroji ka MATRIX skaititais uzrada ka tevi jau ir apmekleejussi 10000, jau ar to ir veert lepoties…..

  Atbildēt
 10. 42901

   
  Sveiki visiem, kas grib un cenšās iemācīties PHP. Pievienošos tiem, kas saka, ka ar PHP zināšanu ir par maz. Jā, arī ar MySQL. Pamatlieta, kas jāzina katram ir HTML (kā gan var PHP iemācīties to nezinot?). Tad nāk tādas lietas kā CSS, kas patiesībā ir viena vakara jautājums un tad ir XML, kas tagad tiek pieprasīts kā W3C standarts. Vajag zināt arī DHTML (vārdsakot Javascriptu un pielietojumu iekš html). Jā un man vienkārši smiekli nāk par tiem, kas nokačā visādus Nukes un Mambo un tamlīdzīgus. To visu var neilgā laikā iemācīties. Tātad kas labs internetā priekš mācīšanās konkrēti PHP. DC++ var atrast visādus sūdus. Nokačāju pat vienu grāmatu par PHP somu valodā. Es no tā visa daudzuma kas tur ir ieteiktu iesācējiem “SAMS Teach yourself PHP in 24 hours”.
  jā un vēl ir sekojošas vietas, kurās var iegriezties:http://phpclub.net/
  http://www.devshed.com/Server_Side/PHP/ (man šitais baigi patīk – te ir konkrēts tutoriālis publishing taisīšanai)
  http://www.developers-resources.com/stories/topic=5

  Man kā īstam muļķim php.net ir par sarežģītu, jo es neemu līdz šim iedziļinājies backgroundā kas stāv aiz softa un neuzskatu ka katram programistam tas buutu jaadara.
  Visbeidzot man ir jautājums vai Latvijā ir kaut kāds PHPistu komunitī? man gribās tā teikt cilvēkus ar kuriem reizē mācīties PhP aber te latvijā pat nav tādas kompānijas, kas internetā kaut ko piedāvātu dzimtajā valodā lasīt. Var jau aiziet uz 636 un nopirkt gramatu krievu valodā, ko es arī izdarīju, var nokačāt no interneta kaut ko normālu angliski, bet mums smadzenes labāk uztvertu kaut ko latviski. Ja kādam ir vēlēšanās kaut ko tādu būvēt, emailo man, es labprāt rakstītu tutoriāļus. Es saprotu tikai pamatus, bet ir vēlēšanās to procesu skaidrot citiem, jo esmu atklājis ka rakstot pierakstus, par to ko izlasu, es iemācos labas lietas un ja to visu normāli uzraksta, cits to lasot var arī kaut ko iemācīties. Labsir pietiks muldēt. Karoče es gribu iemācīties PHP un palīdzēt citiem.
  Starp citu, ja tic Webmonkijam (ja juus maacaties internetaa un nezinat ka tie ir labaakie tutoriaalji pasaulee, tad noteikti aizejiet uz www.hotwired.webmonkey.com vai kaut kā tamlīdzīgi. Karoče pasērčojiet paši). Tātad ja tic tam mērkaķim, tad vispār tagad mācīties darboties ar visām šitām valodām un standartiem ir muļķīga lieta, jo tās tāpat nekad neapgūs. Un normāli cilvēki laika taupīšanas labā nekautrējas lietot, ne Golive, ne Fireworkus. Jā galīgi aizmirsu. Lapas šodien izskatās nepieklajīgas, ja tur nav Flashs.
  piedodiet man manu stulbumu, bet man patīk muldēt

  Atbildēt
 11. ss

  42901….”Es saprotu tikai pamatus, bet ir vēlēšanās to procesu skaidrot citiem, jo esmu atklājis ka rakstot pierakstus, par to ko izlasu, es iemācos labas lietas un ja to visu normāli uzraksta, cits to lasot var arī kaut ko iemācīties.” Sevi pieskaitu pie tiem, kurus tu dēvē par normāliem cilv., kuriem nav laika. Pie tam neesmu saistīts ar programmēšanu. Tikai cik nepieciešams savas lapas taisīšanai, orientējos HTML, CSS, DHTML, bet lapu taisu ar FP + “ar rokām”. PHP un XML intriģē tikai ar savām uzlabotajām CM iespējām, tādeļ centīšos lēnām saprast arī tās. Priecājos, ka arī LV parādās pozitīva attieksme pret normāla patērētāja līmeni. Tas, ko citēju sākumā, manuprāt, ir ļoti svarīgs jautājums, gan tev, gan citu, ārpus IT sfēras stāvošo izglītošanai. Latvijā ir daudz gudru cilvēku, kuri, diemžēl, bieži, tā sakot, vārās savā sulā. Rakstu vienkārši, lai atbalstītu tavas idejas un domas.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *