Gmail – bezmaksas e-pasta serviss no Google

GmailPēdējā laika viens no visvairāk apspriestiem jaunumiem ir Googles piedāvātais, bet vēl joprojām izstrādes un testēšanas stadijā esošais, bezmaksas e-pasta serviss – Gmail.

1000 megabytes of free storage so you’ll never need to delete another message.

Tā kā informācija par šo servisu parādījās ap 1.aprīli un piedāvātā servisa apraksts šķita diezgan neticams, tad arī lielākai daļai nebija skaidrs, kas, tad tas īsti ir – aprīļa joks vai realitāte.

Es šobrīd netaisos apgāzt vienu vai otru pieņēmumu, jo pats šo servisu vēl neesmu testējis. Vienkārši nespēju nenopublicēt šo nelielo apkopotu informāciju.

Pirmais raksts, ko ieteiktu izlasīt izglītojošiem mērķiem, noteikti būtu šis – Googles spēka noslēpums. Tiešām ļoti spēcīgs raksts par Googles izmantotām tehnoloģijām. Izklausās ticami, bet kā ir patiesībā, to laikam zinās tikai Googles speciālisti.

Iekš Webmeistaru pasaules var palasīt par šī servisa tehnisko pusi, t.i., par to kādi pārlūki ir nepieciešami, lai varētu izmantot Gmail. Un vēl viena apspriede tur pat pie webu meistariem.

Our software suggests that you’re using a browser incompatible with Gmail. Gmail currently supports the following:

 • Microsoft IE 5.5 and newer
 • Netscape 7.1 and newer
 • Mozilla 1.4 and newer
 • Mozilla Firefox 0.8 and newer

Daudz detalizētāks Gmail lietojamības apraksts ir atrodams iekš dive into mark lapas.

Kā vienmēr arī Slašdotā var palasīt šo to par tēmu.

Tajā pat laikā, kamēr vieni testē un apspriež jaunā servisa tehnisko pusi, vesels bars ar dažādu privātuma apvienību un grupu iesniedza atklāto vēstuli adresētu Google Gmail servisam ar prasību neskanēt ienākošā e-pasta tekstu.

Kā zināms, tad Gmail nepiedāvās bilžu reklāmas, bet gan turpinās Google meklētāja tradīcijas un piedāvās tematiskas tekstuālās reklāmas, kas tiks atlasītas atkarībā no ienākošā pasta teksta satura. Savukārt e-pasta teksts ir lietotāju privātīpašums ar visām no tā izrietošajām sekām. Sīkāku informāciju var atrast Wired.com ziņās.

Un nobeigumā pavisam nenopietna norāde saistībā ar privātumu… Sergey Brin bildes no koledžas laikiem.

Well, the problem has really hit home — so to speak — for Google’s own founder, Sergey Brin, whose college website once included a photo of him in drag.

25 thoughts on “Gmail – bezmaksas e-pasta serviss no Google

 1. bush

  par to privātumu. būs ok. nav taču spiesta lieta, tb negribi – nelieto. un ja reiz ticam gūglvīriem, tad neviena cilvēka acs tavu pastu nelasīs – to darīs googlboti, kam nospjlauties ar ko tu esi pavadījis kopā piektdienas vakaru vai cik kam tu esi parādā. jo google pati labi zina, ka ja nebūs tā šai iznāks milziīgi sūdi.

  Atbildēt
 2. endr4f1nd3l 1

  nu man arii uz mailserva laikam kaadi 70gb briivii taakaa iipashi neuztrauc, bet mailus taapat dzeeshu aaraa 🙂
  bet kopumaa apsveicams serviss, noteikti izmantoshu kaa free mail.
  googlee tomeer ir speeks.

  Atbildēt
 3. Gan`X 1

  Piedošanu ka nav par tēmu, bet jaunas dizains rulē :).
  Tiešām var redzēt ka cilvēkam ir pacietība atškirībā no manīm.

  Atbildēt
 4. FaLcoN 1

  Protams, interesanti sekot tam līdzi, taču kurš no mums reāli izmantos to pakalpojumu? Protams, es varbūt pacentīšos pirmais pieregot falcon@gmail.com, bet ne jau speciāli izmantošu to, jo pat neba 1Gb spama spētu saņemt 🙂 Turklāt, ja ir pop3, tad akal pofigs uz to izmēru, jo pietiekoši ar max 100 mb, lai saņemtu kādu videoklipu. I vsjo. Varbūt jums prieks sejā "woow, 1 GB pastkastīti pat Tigers nepiedāvā", taču tas viss pasākums ir realitātes šova līmenī :/

  Atbildēt
 5. Kirsis

  Nu, ja jāizvēlas starp free mail A (10 mb), free mail B (20 mb) un Gmail (1000 mb), tad, loģiski, izvēlētos Gmail’u
  P.S. coolynx, nez, tas ir gļuks, ka nevar ar TAB pogu tikt pie rakstīšanas lauka, vai tā speciāli? Diezgan neērti, manuprāt

  Atbildēt
 6. Gan`X 1

  Labi <b>Google</b> ir diezgan varens, bet tomēr es nezinu cik ilgi vinni tādu līmeni varēs palivlt. Jo logiski padomājot 100 lietotāji norij ~1TB.
  Un paskatoties uz kautvai mūsu <b>inbox.lv</b> kuram pašlaik ir ~ 572433 lietotāji un to lieto gandrīz tikai Lv zona.
  Man liekās, ka tā ir tikai tāda izrādīšanās uz kādu laiku.
  Jo manuprāt pašlaik nav tāds vispasaules e-pasta serveris kurš piedāvātu 1GB un varētu nodrošināt kautvai 100000 lietotāju :).

  Atbildēt
 7. efix

  Gan`X: vajag sākumā nedaudz palasīt par tām tehnoloģijām, ko izmanto Google 🙂 Un tas ir tas raksts, ko coolynx ir ieteicis izlasīt izglītojošiem mērķiem.

  Atbildēt
 8. Inku_Zelts

  Kā ilggadējs jurists, varu pateikt tikai to, ka, gadījumā, ja Google palaidīs šo servisu bez attiecīgas privātuma atrunas (par ko gan es nopietni šaubos), tad tiesu izpildītāji un G kreditori to kantori saraustīs sīkos gabaliņos.
  Savukārt, ja Google iekļaus e-pasta pakalpojumu izmantošanas līgumā punktu, kas ļauj viņiem darīt riebīgas privātuma lietas (lasīti TAVU e-pastu, etc.), tad mēs varēsim tikai pakalpīgi reģistrēties kā jaunie G-M klienti… Jo 1GB mailu vieta ir lielāks kārdinājums, nekā ārējs drauds, tam, ka tava mamma un FBI uzzinās to, ka tu jau kā 10 gadus neesi nopircis nevienu legālu CD, bet joprojām aktīvi ziedo savu kabatas naudu anonīmajai „Free The Weed” biedrībai kaut kur Kristiānijā.

  Atbildēt
 9. Dreef 1

  Un starp citu jaunie cietie diski buus ar ietilpiibu, ko skaitiis nevis GB, bet TB ;-). Paies kaut kur 2 gadi vai varbūt nedaudz vairāk un par to varēs pārliecināties, ka tā ir pilnīga realitāte.

  Atbildēt
 10. ZBH

  2 Dreef : nu, arri irosajiem lielaakajiem liidz 1TB pietruukst nedaudz. a, ja uztaisiit dubultaugstumaa un pillaa 5.25" platumaa kaa vecos Micropolis, tad mieriig arri 1TB vareet sabaazt.
  a, ja Tu biij domaajs terabaits ar vismaz divcipar skaitl, un mums pierastaa korpusinaa (t.i. max cetrs 3.5" rips), tad man uzreiz jautaajums – a ar kaad taad tehnologij? pasreizeejaa GMR tehnologij it kaa irot pieliidus pie teoreetiskajaam robezhaam, taa ka buus gruut, un liikniits uz papiir vai excelii, vadoties tikai peec iepriekseejiem gadiem, labaak neziimeet.

  Atbildēt
 11. tamster 1

  Gan`X:
  bet tomēr es nezinu cik ilgi vinni tādu līmeni varēs palivlt. Jo logiski padomājot 100 lietotāji norij ~1TB.
  Ok… 1000 useri… domā visiem pastkastes būs pārpildītas līdz GB? Domāju ka 90% būs max. 50MB… Un Google jau nav tik dumji lai kaut ko laistu priekš pazīmēšanas. Tur apakšā ir aprēķins… jābūt…

  Atbildēt
 12. meenestinnsh 1

  Nu bet padomaajiet vinji reekjinaas ar 100 miljoniem useru apmeeram 2 gadu laikaa domaaju ka taa nav ziimeshanaas…vinji grib Hotmailam un Yahoo iegriezt!!!! Un pie tam katram HDD vinjiem ir 2 backupi taa kaa ja viens nobirst tad uzliek backupu un uzkopee nobirushaa vietaa jaunu … taa kaa domaaju ka par stabilitaati ar nevarees suudzeeties… un ja pareizi sapratu tad viens HDD vinjiem gadaa izmaxsaa 2$ bet ja njemam ka tur meetaajas 100000 serveru un starp vinjiem skraida kexi ar iepirkuma ratinjiem kuri ir pilni ar jauniem un nobirushiem HDD! mnjaa domaaju gan ka tas ir pavisam nopietni…palasieties to raxstu par Google speeku un domaaju ka juus piekritiisiet ka tur nav nekaada joka…viss ir nopietni 100 miljoni lietotaaju ar 1Gb katram…!

  Atbildēt
 13. Spameris

  Nav šaubu, ja kāds to spēj nodrošināt tad tā ir Google.
  Jautājums ir cits, kam tas ir vajadzīgs un kurš par to maksās?
  Interesanti ir tas cik liels būs limits sūtamā e-pasta pielikumiem (20mb) un cik lielus e-pastus sūta. Tā kā tiešām vidējam lietotājam būs apmēram 50Mb.
  Principā būdams Coca-Cola, Nice vai MS īpašnieks labprāt noskaidrotu, kādos teikumos cilvēki piemin manas firmas nosaukumu. Vai kāds liegs Googlei to (nu ne jau visiem, bet domāju ka par ļoti, nu ļoti lielu summu viņi ļaut varbūt negluži MS vai Yahoo, bet Coke noteikti) parādīt. Tā teikt ideālais tirgus pētījums, kādos teikumos un cik no 100 tūkstošiem vai milj. lietotajiem pimin Colu.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *