MySQL direktors un līdzdibinātājs David Axmark būs Rīgā

Janvāra beigās bija visai neskaidra situācija ar MySQL direktora un līdzdibinātāja David Axmark plāniem par iespējamo vizīti Latvijā. Bija skaidrs, ka viņš viesosies Lietuvā, bet bija cerība, ka viņš varētu iegriezties arī pie mums Latvijā.

David Axmark, co-founder of MySQL IS COMING to Riga March 24th and we have him for a few hours for a presentation we arrange before he flys to Vilnius.
He will return to Riga Saturday the 27th and would be available for a “technical dinner” or whatever we arrange.He is scheduled to leave Sunday morning but is considering leaving Monday, allowing for a Monday session.

Pēteris iepriecināja ar informāciju, ka vizīte ir ieplānota un konkrēti datumi, kad tas notiks, arī ir zināmi. Pagaidām tiek meklētas iespējamās tikšanās vietas. Konkrēti tikšanās laiki un vietas būs zināmas līdz 16.martam. Detalizētāka informācija būs atrodama LAKAs lapā.

15 thoughts on “MySQL direktors un līdzdibinātājs David Axmark būs Rīgā

 1. BlackHalt

  Cik es zinu MySQL nav tā gluži pa free. Vai kāds zinošs MySQLists varētu man LV ieskaidrot kurā brīdī tas MySQL ir par brīvu (GNU) un kad tomēr ir jāpērk tā licenze?
  Hm mok pašam onkam jāuzprasa 😉

  Atbildēt
 2. Pecis

  BlackHalt: nu tu ne tā gluži esi sapratis. Mysql komerciālā versija ir nopērkama, taču GPL versija ir tāda pati normāla un ievērojot GPL licensi, tu vari darīt ar mysql ko vēlies. Nesen bija gan neliela burzalka, kad mysql bibliotēkām no LGPL uztaisija GPL, tādējādi aizliedzot linkošanu komerciālajos produktos. Pagājušo nedēļu gan šis jautajums tika atrisināts, iekļaujot speciālu pantu par PHP bibliotēkām.
  GPL license nosaka to, ka jebkuršs produkts, kurš tiek linkots ar programmu, ir jābūt open source un zem tās pašas licenses. LGPL dod iespēju neatvērt programmu, ja neesi neko mainījis pašās bibliotēkās. Pārsvarā šobrīd ir prakse, ka bibliotēkas liek zem LGPL, un programmu pašu zem GPL.

  Atbildēt
 3. LongT

  Nupat www.neowin.net ir pāris ziņas par šo tēmu:
  te par licenzes labojumu:
  http://www.neowin.net/comments.php?id=18227&category=main
  bet šeit par MySQL Cluster:
  http://www.neowin.net/comments.php?id=18237&category=main

  Atbildēt
 4. Smejmoon

  MySQL ir maksas produkts; http://www.mysql.com/products/pricing.html
  Ja Tev ir ar GPL savietojams produkts, tad Tu vari lietot ar GPL licencētu MySQL.
  http://www.mysql.com/products/licensing.html
  Opensources produktiem ir vēlviens izņēmums. Cik saprotu var iekļaut MySQL bibliotēkas programmās ar BSD-līdzīgām licencēm, bet nedrīkst mainīt severi.
  http://www.mysql.com/products/foss-exception.html

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *