Kā nokonfigurēt Thunderbird e-pasta klientu

Kaklz iesūtīja vienu adresīti, kas kā reizi sakrīt ar šīs dienas apspriesto rakstiņu par e-pasta klientu Thunderbird.

Thunderbird

LANET speciālisti saviem klientiem ir uzrakstījuši detalizētu pamācību par to kā uzinstalēt un nokonfigurēt šo noslēpumaino un mazpazīstamo pasta klientu Mozilla Thunderbird. Un galvenais, nevis ar POP, bet gan ar IMAP protokolu.

Šis fakts, ka IPS iesaka saviem klientiem daudz maz muļķu drošus e-pasta klientus, mani personīgi ļoti priecē. Galu galā, cik var, kā baltā vārna, stāstīt, ka drošas un labas programmas lietojot, būs daudz labāk visiem – mazāk iesācēju uzķersies uz noklusēto e-pasta klientu “vārdā nesauksim” rēķina, kur vīrusi izdara visu bez lietotāja iejaukšanās. Kā rezultātā vismaz nedaudz samazināsies vīrusu epidēmija.

Par pašu pamācību runājot. Tāda neliela nianse, kas iedūrās acīs. Un, kas ir pareiza. Skaidrojums zemāk komentāros.

9. Izvēlieties “Server settings” un logā pa labi atzīmējiet opciju “Clean up (Expunge) Inbox on exit“, tādējādi novēršot lieku e-pasta vēstuļu kopiju palikšanu uz servera.

Ja es pareizi esmu sapratis šī ķeksīša būtību, tad aizverot pasta klientu automātiski tiek izdzēstas visas izlasītās vēstules, kas nav sašķirotas pa mapēm? Palabojiet mani, ja es kļūdos, bet, ja ir tā kā es to sapratu, tad jau principā zūd jēga no IMAP, ja reiz tur nav ieteicams turēt izlasītās vēstules. Citiem vārdiem sakot, ar svarīgu pastu es sākumā uztaisītu kopiju uz sava diska un tikai, tad eksperimentētu ar šo ķeksi. 🙂

44 thoughts on “Kā nokonfigurēt Thunderbird e-pasta klientu

 1. KRISHA

  Nee tu esi nepareizi sapratis, un kaa lATNET iesaka ir pareizi.
  IMAP’aa kad tu dzeest vestuli sakumaa taa netiek dzeest, bet tai tiek uzesots flags tipa DELETED, un tikai pie expunge reaali fiziski faili tiek dzeesti.
  IMAP’aa ir daudz taaadu flagu ja tu nezinaaji, piemeram read//unread/flaged/answered utt utt
  Imap ideja jau ir taada, takaa netaisi lieku haju 😀

  Atbildēt
 2. Pow

  nu re, no outlook iemaaciija tikt valjaa, taalaak vajag to pashu ar explooreri. latnets saprot, ka spriedzi nevar tureet laikam, mazie laamie klientinji suudzas laikam visu laiku ka ir reaali ieownoti

  Atbildēt
 3. gmm

  jautājums-vai pērkonputnam ir iespēja katrai pastkastei uzlikt paroli kā sikspārnim (varbūt kāds plugin)? freeware alternatīva Mdaemon mailserverim cilvim, kam roķeles par līku to pašu Pegasus pielaist ?

  Atbildēt
 4. Djuke

  man ir q-ns: kā thunderbirds apstrādā vairākus acountus? vai tas ir spējīgs @ no vairākiem accountiem mest vienā čupa inbox mapē (kas protams pēc tam šķirojas)? pēc tā lanet manuāļa izskatās ka nē 🙁
  un vēl – kā thunderbirdā ir realizēts meilu beckups – nu tjipa veco meilu tīrīšana un likšana ieķš arčive folders kuru pēc tam ērti var meklēt?
  kā ir ar lielu vēstuļu skaitu? nu tādu tūkstošiem – diska veido vairākus GB.. cik ātri tad strādā t-birds?

  Atbildēt
 5. Martins

  http://blogs.msdn.com/omars/archive/2004/02/19/76061.aspx
  Šamais puisis strātā pie Lielā Ļaunā (c) The Register, esot atzinis jamo Thunderbird par labu esam.

  Atbildēt
 6. aabele

  ej nost, ja pareizi sapratu, tad tur ir izstāstīts veids priekš spameriem, kā dabūt aptuveni 40 000 LU studentu un darbinieku pastkastītes…

  Atbildēt
 7. FaLcoN

  Uhh cik detalizēts manuālis. Tas, cerams, mums visiem var kādreiz apstākļus virtuālajās mājās uzlabos, ja bik zinošāki useri būs.

  Atbildēt
 8. Dr.Evil

  Mūsu attīstītajos laikos pop3 ir kudiš labāks un parocīgāks par to IMAP. Šis ir noderīgs:
  ja tev ir ūber lēns inets
  ja tu visu laiku vazājies pa pasauli apkārt un slēdzies pie maila ar sevšiem datoriem

  Atbildēt
 9. Budzis

  Dr.Evil:
  man gan radās iepaids, ka IMAPs nav domats, ja tev ir lens inets.
  Un vel mīnuss – tu vari skatities pastu TIKAI esot onlainā (ja serveris ir mīris, savam vestulem vispār klāt netiec).
  Glabajamā pasta daudzums ierobezots ar pastkastes izmeru (parasti 4-10m)
  Kurš normals cilvēks ies slegties no sveša datora ar IMAP, ja ir pieejams webmails?
  Isak – lai kā dazi aizstāv IMAPu, neredzu ipaša ieguvuma viņu lietojot. Varbut kads var man pieradit pretējo?

  Atbildēt
 10. Dr.Evil

  Autors: dž :: 25.02.2004 / 10:12
  Lielākā daļa no jums nezin par IMAP tāpēc, ka vinš jums nav vajadzīgs. IMAP dziļākā būtība ir tajā, ka tas aizvieto browzeri(ie, mozila, opera) ar speciālu progu( outlook, thunderbird) maila čekošanai. Kad jūs ar browseri ieejat mailā, tas ir gandrīz tas pats, kad jūs ejat mailā ar mail klientu caur imap protokolu. Gan browzerii, gan mail clientā jūs varat redzēt pasta kastes struktūru(mail folderus) un, protams, maili glabājas uz servera un pat lasot netiek downloadoti uz lokālās tačkas. Tas ir ērti tad, ja jūs bieži mainiet datorus no kura čekojat mailu vai arī jums ir lēns inets un jūs negribat kačāt mailus lokāli. Citu labumu tur vienkārši nav.

  Atbildēt
 11. Dr.Evil

  Autors: Budzis :: 25.02.2004 / 10:26
  Nu redzi budzi, ja tev ir lēns inets, tad tev ir izdevīgi lasīt viņus onlainā, ātrāk ies….
  Par to, ka tu viņus vari lasīt tikai onlainā – ļoti loģiski un pašsaprotami, nu kā jau es teicu, imap ir ļoti specifisks tāpē lielākajai daļai cilvēku pilnīgi nevajadzīgs….
  LU studentiem tas gan varētu noderēt, jo viņi tak bieži maina kompjus, piem., čekojot no dator klasēm utt.. 🙂

  Atbildēt
 12. Budzis

  Dr.Evil: “izdevīgi lasīt viņus onlainā, ātrāk ies….”
  Kur izdevīgums? Katru reizi tos datus pumpēt no servera uz tavu pc vai nopumpēt 1x?

  Atbildēt
 13. Budzis

  Dr.Evil:
  P.S. Kas ertak – katru reizi uz cita kompja konfigurēt pasta klientu un tad to akountu likvidēt vai atvērt webmailu no jebkura brozera jebkurā pie tīkla pieslēgta pc?

  Atbildēt
 14. John

  Starp citu, vai kāds nezina, kā Thunderbird savienot ar Pandu, lai tā automātiski noskanētu visus jaunos mailus?!
  Pandai defaultā e-pasta integrācija ir ar Outlook. Problēma tāda, ka atsūta vīrusu, un lai Panda to pamanītu un iztīrītu, manuāli jaapalaiž scans uz Thunderbird maila folderi. Bet pašam visus vīrusus manuāli dzēst nav interesanti 🙂

  Atbildēt
 15. eermaniitis

  cik noprotu, tad shis briinums uz exchange nedarbojas – a kursh darbojas bez MS produktiem (jautaa galiigs teejas miiljotaajs)

  Atbildēt
 16. xxx2

  IMAP ir daudzas priekšrocības salīdzinot ar POP3 un webmailu.
  Webmailam ir simtiem trūkumu, sākot ar lēnumu, beidzot ar iespēju trūkumu. Web interfeiss nekad nebūs tik ērts un ātrs kā programma.
  Web mailam ir tikai viens pluss, liels bet pluss – nav nepieciešama nekāda konfigurācija usera galā. (un ja useris ir lameris – iestāstīt vīņam kā konfigrēt maila softu – tas nebūt nav vienkārši)
  Kas attiecas uz IMAP vs. POP3 tad IMAP māk izdarīt visu ko māk pop3 (nolasīt mailus no mailservera un saglabāt lokāli + plus vēl daudzas citas lietas) Ar pop3 vienkārši nevar mailus normāli no vairākām vietām cekot (piem darbs un mājas)

  Atbildēt
 17. TypeR

  KĀDS BEIDZOT VAR ĪSI SKAIDRI UN K0NKRĒTI PATEIKT, KAS TAS TĀDS PAR IMAP ZVĒRU ĪSTI IR, AR KO VIŅŠ ATŠĶIRĀS NO POP3 UN KĀDĒĻ MAN IZVĒLE BŪTU JĀIZDARA PAR LABU TIEŠI ŠIM STANDARTA??? PALDIES :)))

  Atbildēt
 18. dzh

  o man daleca tas viens IMAP labums – ja māja ir dators un darba ir dators, tad mazāk čakarēšanas.
  nesapratu tikai kāda jēga kautkadiem studentiem datorklases kātru reizi taisit sev tur accountu un tad atkal dzest lauka.. tasjau webmails ir atraks!

  Atbildēt
 19. Wraith

  Vēl viena IMAP svarīga priekšrocība – adminam ir vieglāk taisīt backupus. Galu galā, vieglāk tak ir uztaisīt backupu viena sierelim, nevis skraidīt no klienta uz klientu un visus kā idiotam backupot

  Atbildēt
 20. TypeR

  jautajums – ja IMAp saglabaa meilu uz IPS servera, tad jau tas mazina draudus inficeet kompi ar dazaada veida grauzeejiem. pareizi sapratu?

  Atbildēt
 21. Wraith

  Saglabāt ta saglabā, bet lai apskatītu viņš tik un tā ir jānovelk pie tevis – un, ja tu esi pietiekami stulbs, ka atver nelāgu attachu, tad kaada starpība, kur viņš galbājas?
  Varu pastāstīt, ko es par IMAP esmu secinājis to 3-4 gadu laikā kopš ņemos ar mailsistēmām:
  IMAP man personīgi patīk tādēļ, ka man ir kaudze useru, kas 90% ir stulbi un 10% vienkārši mēdz kaut ko sačakarēt. Līdz ar to, ja ir lokālā mailu storage, tad katru reizi, kad jāpārinstalē sistēma, cītīgi piedomāt “galvenais saglabāt mailus, galvenais saglabāt mailus” – tā ir drausmīga nagla pakaļā.
  IMAP man patīk arī tādēļ, ka mailus pret vīrusiem var pārbaudīt pa taisno uz servera – sanāk nedaudz mazāka klienta noslodze.
  Jāatzīst, ka IMAP salīdzinot ar lokālo mailu datubāzi ir jūtami lēnāks. To nosaka gan tas, ka IMAP ir daudz sarežģītāka komandu sistēma, gan arī tas, ka IMAP katru mailu verot vaļā, tas tiek vilkts no servera. Nu, paldies sieram, ka Ugunsputnam ir lokālais kešs 🙂
  Vēl IMAP ir tāda riebīga lieta, ka, vot atnāca jauns mails – klients nocheko, parāda ka ir jauns mails, BET mailu sarakstā neparādās vai tam mailam ir vai nav attachmenti, līdz tam brīdim, kamēr visu mailu nenovelk no servera uz klientu. Zvērā jauki gaidīt, kamēr atver vēstuli ar subjectu HELLO, kurā izrādās ir 30Mb arhīvs ar kaut kādām bildītēm 🙁
  IMAP prasās diezgan vērtīgu dzelzi, jo procesings kad virsū sametas kādi 50 useri ir drausmīgs. POP3 tomēr savas vienkāršības dēļ ir efektīvāks.

  Atbildēt
 22. Wraith

  Stulbenis esmu. Nevis pret vīrusiem pārbaudīt, bet sašķirot pa folderiem var uz servera. Tā iet, ka raksta divus postus reizē 🙂

  Atbildēt
 23. Dreef

  Tipa, kad es studēju, tad lanetā mailus čekoju caur Pine (Unix). Baigi ērti, ātri un vienkārši ;-). Nekādas grafikas, nekādas peles un viss tikai ar komandām. Ja gribējās ar fīčām, tad tika neesāts līdzi The Bat! disketītē (toreiz viņš līda disketē ;-)) un uz vajadzīgā datora uzinstalēts+nokonfigurēts, kas aizņēma aptuveni 5min. laika. Pēc pasta lasīšanas/spamošanas viss tika nonests (vēl ātrāk nekā uzlikts ;-)), un viss čikeniekā. Nez kā studenti šito jauno putnu taisās uzinstalēt – disketē jau līdzi nepanēsāsi…

  Atbildēt
 24. Wraith

  Tā. Izlasīju to LANET pamācību. Jāatzīst, ka tur ir būtisks iztrūkums – nav norādīts, kā uzstādīt pareizu encodingu, lai varētu rakstīt mailus ar latviešu simboliem. Nu cirvji, cirvji 🙁

  Atbildēt
 25. zilla

  Man patiktu Thunderbird ar vienu noteikumu, jams smuki tuseejas Treyaa un pamaina izkoninju kad pienaak mail. (vai izlec lodzinjsh) ((ne virspusee, lai nenogljuko kaads softs vai gaame, vai muuvijs fulscreenaa)).. vispaar jau var vinju treyaa, taapat kaa OE, ar papildus softiem, a naxer man vinjus… lieka pisha.
  Pluss veel patiktu ja vareetu uzlikt lai setingus un epastu glabaa piem E:/mails nevis c:/doc blaah blaah… karoch … veel nepilniibas… bet patiik ka aatri shancee.. peace
  /me patur iespeeju kljuudiities

  Atbildēt
 26. coolynx

  Tā kā es pats pagaidām atturos no Thunderbird lietošanas, tad neesmu visai labi informēts par visām niansēm. Runājot par pārnēsāšanu. Ir iespējams Firefox un laikam arī Thunderbird profilu nēsāt līdzi removable media formātā. Tā kā savu datu pārnēsāšana nav nekur pazudusi – mainās tikai datu apjomi un datu nesēji 🙂

  Atbildēt
 27. bush

  zilla : na tev links : http://www.protonfx.com/download/thundertray08.zip
  izdari lietas, ko jādara un thunderbird karāsies lejā, pie pulksteņa un čekos mailu. tagad lietosi?

  Atbildēt
 28. gints

  IMAP priekšrocība – pasts tiek _saglabāts_ uz servera _sašķirotos_ _folderos_…..
  Tātad ja tu maini kompjus tev ir viena vieta kur glabāt savu mailu vēsturi sakārtotā formā !!!!
  Gints

  Atbildēt
 29. Anonīmais

  Varbūt nedaudz offtopic.
  Kāds zin kā var atrisināt šitādu problēmu ar thunderbird:
  Man ir uztaisīts meila filtrs: Pārvietot uz trash visus meilus kuri vecāki par nedēļu.
  Viss normāli strādā uz konkrētu meila folderi, bet ne uz apakšfoderiem. Respektīvi ja palaižu Tools->Messsage Filters-> Izvēlos Filtru ->izvēlos katalogu->Run Now, tad tas nostrādā tikai uz konkrēto folderi, bet apakšfoderi netiek ņemti vērā.

  Atbildēt
 30. Mazulis

  Man bija latneta. e-pasts, bet peec divaam dienaam nevareeju to atveert.Vinnss man teica, kad esot kautkas bojaats un man nav iespeejams atveert savu e-pastu.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *