Lielais zilais pāries uz Linux

LongT pārsūtīja šo te adresīti uz The Inquirer rakstu par to, ka lielais zilais, pazīstams arī kā IBM, līdz 2005.gadam taisās pilnībā pāriet uz atvērtā koda programmatūras risinājumiem.

First, our chairman has challenged the IT organization, and indeed all of IBM, to move to a Linux based desktop before the end of 2005. This means replacing productivity, web access and viewing tools with open standards based equivalents.

Atgādināšu, ka jau pagājušajā gadā IBM savos korporatīvajos risinājumos (Lotus Domino Web Access) realizēja Linux klientu atbalstu, kas šajā vidē varēja strādāt ar Mozilla bāzētiem pārlūkiem.

Domino Web Access 6.5 extends messaging and collaboration to Linux clients with support for the Mozilla browser — making it a fully supported client-to-server collaboration solution for Linux.

30 thoughts on “Lielais zilais pāries uz Linux

 1. Norkjis

  Raksts kautkā ir no TheInquirer. Bet laikam būšu ar aklumu sists, kur tur, atskaitot pingvīnus, ir tie atvērtā koda risinājumi? Open standards, Open Desktop un tā tālāk.

  Atbildēt
 2. flipo

  Yeah, nu m$ naacaas pa 2003. gadu saprast, ka open source ir daudz lielaaki konkurenti nekaa jamie bija iedomaajushies.. imo pingviins jau no pagaishaa gada ir uzsaacis “uzvaras gaajienu”.

  Atbildēt
 3. Peteris Krisjanis

  Nu šeit mēs vēl redzēsim, bet tas tā kā jau bija gaidāms – ne velti IBM ieguldija ‘nedaudz’ piķi Novell un tas savukārt nopirka Ximian un SuSE. Redzēs, kas no tā visa sanāks. Katrā ziņā 350’000 lietotāji ir diezgan spēcīgs cipars.

  Atbildēt
 4. suspends

  iesaku linuxistiem nepriecaaties, visu nosaka tikai nauda. Straadaaju vienaa aviizee, kur maketeeju etc, un liekot jau kaadu otro raxtu 2-3 nedeelju laikaa par linuxu, apjautaajos, kaa tad taa, kaapeec tagad paraadiijushies taadi raxtinji par linux (kas ir linux, ko vins eed, etc), a nevis par M$ ruljezu. Nu un pastaastiija, ka tas un tas agraak sadarbojaas ar M$, bet tagad ar IBM, taapeec tagad tiek puusta cita taure un top raxtinji attieciigajaa virzienaa…

  Atbildēt
 5. hvz

  Lotus notes domino web access ir craps jau pats par sevi, bez kādas jēdzīgas funkcionalitātes. Un ja jau ir web access, tad īpaša pārnešana nemaz nav vajadzīga 🙂

  Atbildēt
 6. ndqc

  2 suspends: kapē nepriecāties? no slashdot: “The enemy of my enemy is .. useful.” pingvīns pieņemas spēkā! un nauda nosaka daudzko. bet ne visu.

  Atbildēt
 7. ndqc

  “…But you have to admit that it’s still a major step simply because it will draw a huge audience away from Windows, spurring more development by other companies for Linux.” tas atkal no /.

  Atbildēt
 8. Pecis

  Redzi, un šeit man ir diezgan ‘poh’ ka kaut ko IBM raksta vai sadarbojas vai kā. IBM ‘nekontrolē’ ne Linux, ne OpenOffice.org, ne arī kādu citu atvērtā koda gabalu. Jā, viņam ir savi softi, bet tas arī viss. Tā kā tā ir spēcīga atšķirība no Microsoft un co apmaksātās žurnālistu ‘varkšķēšanas’.

  Atbildēt
 9. Pecis

  Djuke, ļoti šaubos, IBM ar Linux pelna ļoti lielu piķi un ir ar atvērto kodu ne pirmo reizi uz jumta – kontribucionē Linux kodam jau kādu astoto gadu! Tas pirmais, otrais, viņi ļoti labi saprot, ka tieši tajā kustībā un atvērtumā ir spēks, tāpēc arī to atbalsta. Viņi uzskata, ka komerciālie aizvērtie un atvērtie, libre software programprodukti var līdzpastāvēt un tā tas arī ir. Komerciālo produktu radītājiem tas liks vairāk domāt par klientiem, datu savietojamību un tik daudz nesprēgāt ar monopolistiskiem izlēdzieniem.
  p.s. ja kas IBM IR lielākā IT kompānija pasaulē un tās peļna un naudas līdzekļi IR lielākie. Atšķirība ir tikai tāda – IBMā ir čupa sakarīgu investoru, atšķirībā no M$, kur viss pieder čupiņai dibinātāju – joprojām.

  Atbildēt
 10. Mulders

  domāju ka ir arī piezemētākas un cilvēcīgākas lietas… piemeram tāda ka IBM beidzot ir sataustījis iespēju atribties Microsoftam!

  Atbildēt
 11. Mulders

  vai nešķiet ka situācija ir jau mazliet pazīstama!
  ka reiz bij kompānija kas uzskatīja ka ir jāslēp dzelži un uzradās viens kantors kas šos dzelžus atvēra visiem un ieguva vadošo pozīciju!
  tagad tāpat ar softu!
  jocīgi a vedj kantoris tas pac 🙂

  Atbildēt
 12. ndqc

  2 Mulders: tipa sen senos laikos compaq izpētīja un uzcepa ibm biosa ekvivalentu un ar to arī pc vēsture saakās? nebūtu compaq to izdarījis pasaule būtu šodien savādāka…

  Atbildēt
 13. Mulders

  iisteniibaa tas ko gribeeju teikt ir – atiistiities var tikai atveertas sisteemas, nosleegtas sisteemas sevi izsmelj un iestagnee! tas ka open source iejems lielu lomu blakus closed source – tas ir neizbeegami

  Atbildēt
 14. xxx2

  Open sorce ir nākotne.
  Piemēram mob telefoni. Nesen nopirku diezgan dārgu samsunga mob phone. Pieņemu ka atmiņas diezgan daudz, procis salīdzinoši jaudīgs. Bet… softs gļukains līdz nejēdzībai… piemēram mnesaprot ka +371 9345344 un 9345344 ir viens un tas pats numurs… Un vēl daudzi lielāki vai mazāki gļuki. Bet ja firmwares sorce būtu pieejama …. Pec nelieliem labojumiem – ideāls telefons.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *