Winamp 5.01

WinAmpLongT vakar rakstīja, ka ir ienākusies jaunāka Winamp 5.01 versija. Skatos, tiešām jauna versija. Ja tu esi viens no tiem, kam patika 2.9x versijas turpinājums Winamp 5.0, tad jaunā Winamp 5.01 ir tieši laikā.

Kas jauns Winamp 5.01 versijā:
* Fixed gen_ml selection bug
* Added gen_ml option for no guessing at all
* Made AVS and SPS support loop() in user code
* Made AVS support megabuf() in user code
* Made pro installer not prompt for regkey if already valid
* Improved font directory retrieval in gen_ff
* Added content rating system in Internet TV’s listing
* Added bandwidth usage statistic in Internet Radio/TV listings
* Made media library guess from filename only when NO metadata found
* Added seperate recent items tracking options for files/streams
* Made installer better handle installing wa5 directly over wa3
* Added milkdrop docs to installer
* Made uninstaller not remove winamp directory if not empty

Lejupielādēt bezmaksas versijas:
Winamp 5.01 lite 660KiB
Winamp 5.01 full 4 116KiB

67 thoughts on “Winamp 5.01

 1. Outlawz

  Added content rating system in Internet TV’s listing – who the hell needs that?
  kādreiz gribētos redzēt arī kaut ko līdzīgu – now loads 3 times faster! voila!

  Atbildēt
 2. smic

  Pats gan sēžu uz apollo un 2.91. Apollo uz manas kastes ir lēns bet it kā skan labāk. Milkdrops uz viņa biku gļuko, tomēr iet. 2.91 pagaidām vienkārši valda. Būs tas 5.01 jānovelk un jāievērtē.

  Atbildēt
 3. coolynx

  bush: Vai tu nevarētu man muļķim apskaidrot foobar2000 spēku? Notepad stils?
  Jā, palaižot foobar2000 ir reizes 5 ātrāks nekā winamp lite, bet es dienas sākumā palaižu winampu un tas man sēž systrajā un katras piecas minūtes, pie jaunas dziesmas es atkārtoti to nepalaižu/neaizveru. Bez tam atmiņu foobars ēd tieši tik pat daudz cik winamps, bet iespēju ir mazāk nekā man ir nepieciešams. Tāpēc arī nesaprotu tā spēku..

  Atbildēt
 4. Jok`R

  Pamēģināju to Winampu 5.0 – nezinu, ar jaunajiem skiniem bremzē (AMD 1800+) pie ielādes jāliek veco standart skinu. Vienīgās atšķirības priekš manis ir Riping iespēja un mms standarta saprašana (man liekas ka 2.95 nesaprata).

  Atbildēt
 5. 13

  To coolynx:
  foobar2000 arī māk sēdēt systrejā un nav jāver vaļā katru reizi, protams ja foobar’s ir defaultais playeris …
  un, protams, kā jau teici Notepad spēks 😉 + Winamp, kā jebkura lieta (programma) kādreiz vienkārši apnīk.

  Atbildēt
 6. Juris

  Atmiņu ēd maz, bet saskāros ar šādu problēmu. Man datorā ir vairāki logini, pašam un bērniem, lai šie neinstalētu visādas progas(XPProSP1+visi “apdeiti”). Tad lūk, palaižot Winampu no cita logina, dziesmu sāk atskaņot, tad izmet paziņojumu, tipa nevar nolasīt atmiņu, un izslēdzas. Nav gan bijis laika kārtīgi iedziļināties.

  Atbildēt
 7. elfz

  Brīnišķīgi, ka ar 5. winamp parādījusies iebūvēta global hotkeys fīča, kas ir daudz labāka, nekā priekš 2.9x kaut kāds global hotkeys plugins bija, ko līdz šim lietoju.
  Tā ka, winamp sēž trejā nepārtraukti, dziesmiņas tiek mainītas/skaņa griezta skaļāk/klusāk un visas pārējās fīčas – tikai ar klaviatūru. Un tas jau vien ir vareni. Turklāt, ja kāds atnāk ciemos, var paspīdēt ar m/ vadot skaņu, winampam uz ekrāna nemaz neesot 😉

  Atbildēt
 8. Janekuss

  Hmm, kāds var paskaidrot, kā tas iespējams, kā te daži apgalvo, ka uz viena playera skaņa esot labāka, bet uz otra sliktāka?
  Ja mūzika ir digitalizēta, tad atkodēšanas process ir pilnīgi identisks jebkuram playerim. Kvalitāte atkarīga tikai no atskaņojošās aparatūras kvalitātes, vai ne tā?

  Atbildēt
 9. elfz

  Ideālā pasaulē, jā. Diemžēl reālā dzīvē dekoderi mēdz šur un tur mazliet pagļukot, un šādas tādas, dzirdīgai ausij sadzirdamas lietas tomēr noraut. Vari bišķiņ par to palasīties šeitan – http://mp3decoders.mp3-tech.org/, kaut gan tur ir visai veca informācija (2000-2001), un pasaulē daudz kas ir mainījies.
  Un, protams, nevajag aizmirst arī vecum veco krutuma izpausmi – “winamp sux/apollo rlz”, un otrādi – kaut gan pieņemu, ka liela daļa apollo lietotāju nespēj šīs skaņas nianses ar ausi uztvert.

  Atbildēt
 10. Sarky

  elfz :: 22.12.2003 / 12:54
  tip of the day: Ja esi draugos ar FAR, tad ar viņu arī vari winamp vadīt, “winampam uz ekrāna nemaz neesot ;)”

  Atbildēt
 11. elfz

  Echh, sarky, ar FARu draudzējamies no seniem laikiem. Bet kas var zvaigznes debesīs saskaitīt, kas var visus Far pluginus izpētīt…

  Atbildēt
 12. Pow

  jaa, foobar2000 viennoziimiigi ierullee.
  es gan nekaadu notepada stilu tur neredzu (neesmu arii no tiem, kam vajag daudz daudz kraasinjas un gaisminjas). normaals interfeiss draudziigs. saprot miljoniem formaatu, miljons fiichu. tajaa pashaa laikaa aiznjem maz atminjas un neowno cpu speeleejot muuziku.

  Atbildēt
 13. PATS PATS

  Tauta.. atvainojiet ka ne par teemu, bet… Vai kaads zin kas notiek ar DC++ ?? No riita ka gaaja, bet tagadinj ka neparko.. Baigais krenkis :(( Paliidziet ar infu..

  Atbildēt
 14. Jazz

  Es ar’ jūzoju foobar’u. Tā arī nesapratu coolynx’a nesapratni par foobaru.
  Jā, protams, winamps skan sūdīgāk par apollo – tas ir mīts 🙂 Viss atkarīgs no dekodera! Kāds nu kurā proģī izmantots tiek. Tas tā – softu līmenī. Nu pēc tam skaņu karte, un tad jau sākās lelie strīdi no sērijas “kuram garāks” par to, kas atrodas ārpus PC.
  Vēlaizvien, vēljoprojām var atrast tādus ļautiņus, kuri ir pilnīgi pārliecināti, ka mp3 ir saspiesta skaņa, no kā kvalitāte necieš. Skaidrot? kā pret sienu…
  Tagad diemžēl, kad dabūnu kādu CD pārrakstīt, pirms tam konkrētais tracks jānoripo un jāuztaisa spektrogramma, lai redzētu, vai nav jau mp3 pārcietis…
  Ogg rullē! Protams, arī lossy, bet pie vienādiem parametriem ar mp3 tam ir klavlitatīvāks skanējums + mazāks izmērs. Es jau visu savu mūziku iekš PC esmu uz ogg sataisījis 🙂
  Sorry par netēmu. Gribējās sirdi izkratīt :)…

  Atbildēt
 15. ui

  Jazz, varbut vari pastastit, kaa tu taisi/analizee to spektrogrammu?
  mozh pie viena vari ko ieteikt, kaa analizet materialu (lai izlemtu, ar kadu kompresiju spiest uz mp3 dazhadus sliktas kvalitates ierakstus, lieki neterejot diska vietu)

  Atbildēt
 16. ...

  Līdz šim sastaptie ogg faili bijuši varen krāmīgi. mp3 savukārt kā kurš, cits tīri labs. Protams, vislabāk ir pats audio disks, kas nav veidots no kautkādiem sū savukārt.

  Atbildēt
 17. Anonīmais

  Izmantoju Winamp 5 full ( MMD3 skins Rulez!). Paaris dienas Winamp 5 skan un ar atskanjoschanu gljuku nav!
  Winampam spiezhu aaraa max HQ ar AWE 64 +AWEAMP plugin (tuukstots iespeeju ar skanjas efektiem) un galvenais DeCiSoft_Equalizer 32band.
  Pameegjiniet DeCiSoft EQ skanja kaa diena pret nakti,protams ne uz ORIGINOL PC SOUNDSYSTEM!!! Pastuuzi ar kaartiigaam tumbaam (vismaz RRR S 90 ).
  Nemesis

  Atbildēt
 18. Pow

  Nemesis, nu ja jau esi taads m/ pastuuzis ar kaartiigaam tumbaam m/ fans, tad nesaprotu, kaapeec izmanto softwaarisku equalizeri. ja jau kaartiigi m/, tad arii kaartiigs haardwaarisks ekvalaizeris. lai taa normaali.
  par to kas ir kaartiigas tumbas tavaa izpratnee ir skaidrs. veel tikai pastaasti kas ir kaartiigs pastuuzis (kaadu vismaz vajag)…
  :))

  Atbildēt
 19. slaists

  man probza ar 2.90 versiju – kad atseviski ar ctrl iezimee mapes kuras ievietot playlistaa – tad met araa logu: Move to… nja. gruti izskaidrot, bet varbut jaunaa versijaa nebus vairs

  Atbildēt
 20. kolja

  Man arī ar vairākiem lietotājiem uz WXP jājas full versija. Vienam viss ok, otram – nekā! Nonesu, uzliku Lite versiju, jūtos tā pat kā zem 2.95 vai kāds nu tir bija iepr #.

  Atbildēt
 21. Jazz

  🙂 🙂 🙂
  Jā, priekškam tad ir domāti tie “uberkrutie” equalaizeri, 1000 in 1 plugini, e.t.c.
  Tam, lai skaņu sačakarētu. Lai “pielabotu” skanējumu attiecīgā vietā, attiecīgai aparatūrai, attiecīgam trackam.
  Vai tad nav tā, ka studijā, skaņu operators visu jau ir salicis, kā tam būs skanēt? Ja tā, tad ideāls variants ir maksimāli lineārs atskaņotājs, pastiprinātājs un tumbas. Drošvien nekļūdīšos, ka teikšu, ka mazam skaitam no mums kautkas no tādiem aparātiem ir mājās.
  Tādēļ jau jālieto tie eq un neizn kas tur vēl… Vienam vajag Mega-Super-Hyper-Extra basus, lai būtu krutāk nekā kaimiņam, citam (d)efekts, ka vot šitā tieši skan labāk ar to XXX plaginu.
  Tad jau paceļās jautājums, ko tad no tā mp3 var izspiest?
  Ir 1 000 000 dažādu enkoderu, dekoderu, saspiešanas algoritmu. Labāki un sliktāki.
  Bet te ir viens jautājums. Kas kuram kodekam labāks? Augšas? Vispār skaņas kvalitāte? Saspiešanas ātrums? Lūk to es nesaprotu. Drošvien viens kodeks vairāk atstāj augšas, bet cits uz to pašu augšu rēķina labāk saglabā visu pārējo zem tām augšām (Pieņemsim, ka tie būtu 16kHz). Nezinu. Laikam testi jātaisa. Par cik esmu .ogg lietotājs, tad apmēram zinot šī kodeka viltības, varu teikt, ka ir labāk, nekā mp3. Jāsaka, ka nerakstu atpakaļ uz CD kautko lossy saspiestu, ja nu vienīgi kādus mūzikas prikolus.
  ui:
  Spektrogrammu var dabūt ar daudzām programmām. Es, par cik “sadzīvē” lietoju Sound Forge, izmantoju tās spektra analizatoru. Uzinstalējam SF (vēlams 5.0, jo nezinu, vai 4.5 un zemākās ir tas analizators iebūvēts), atveram vajadzīgo failu un tad Tools/Spectrum Analysis. Jaunajā logā var arī uzlikt iespēju: Monitor playback. Nu gan jau sapratīsi. Tipiskam mp3 var redzēt “uzkrītoši” nogrieztas augšas – frekvences virs ~16kHz. Var būt vairāk un mazāk. Kā kuram, tb, cik labi/slikti spiests. Tas “griezums” var arī lēkāt. Starp citu tas ir ogg’am raksturīgi. Es pats spiežu ogg apmēram 200 – 256 kbps. Foobarā uzliekot “show realtime bitrate” (vai tml.), šis rāda ar. Diezgan gudrs. Kad trackā ir tikai bass, tad krītās, kad bundzinieks sāk šķīvjus ģērbt ārā, tad uzlec līdz pat divkāršam nominālam. Nu vispār interesanti. To arī rāda spektrogramma, ja klausās & skatās reālā laikā.
  Nu tā, apmēram. ceru, ka saprati. 🙂

  Atbildēt
 22. ManInBlack

  vispar jau ee.. mp3 spiests uz 320 nav nemaz tik slikts.. un nesaprotu, ko var kads pixtet par “saspiestu skanu”. pats esmu ar tadiem saskaries. It kaa nesudzos par savam ausiim, bet nu atskiribu starp 320kbs mp3 un audio disku diez ko viegli atskirt neesmu spejigs..

  Atbildēt
 23. Dzy

  Jazz: Pilnīgi piekrītu Tev par Ogg! Ogg tiešām skaņas kvalitātes ziņā ir daudz saudzīgāks par mp3. Es arī tagad visu spiežu ogg`ā, pat visu savu ripoto DVD filmu skaņu celiņus kodēju ogg`ā. Ar 128 kbps pietiek ar atliektiem galiem, mierīgi var pat iztikt ar 96 kbps, kur mp3 atliektos. Pārbaudīts Matrix: Reloaded (vietā, kur Neo cīnās ar Smitiem), kur mp3 un ogg kodēti ar vienādu bitreitu, mp3 palēninājuma vietās ar basiem sāk uzkrītoši čerkstēt, bet ogg to atskaņo pilnīgi bez problēmām! Banāli, bet ogg ir speex! :]

  Atbildēt
 24. Kertais

  Zel ka winamp maz pamazam komerciliazejas, laikam sagribeja naudinju
  nu tad laiakm atkal jataisa kads softs uz Open softa bazes

  Atbildēt
 25. ZBH

  *Jazz* : vispaar jau ekvalaizer pielieto gadiijumos, kad maksimaal lineaarajam pastiprinaataajam piesleegts dabiig maksimaal nelineaars tumbs, un tas viss piedevaam atrons telpaa, kurai lineaar varbuut iraid tikai geometrij 🙂
  *Kertais* : nu OGG jau iraid 🙂 vot dzelziskie dekoder gan pagaidaam ar shameejaa atbalst baig maz, kaukaadam Rio biij, un man lieks, ka veel kaukam, tik uz sitien neaceros, cooler.it tas verks reiz biij piekjerts.

  Atbildēt
 26. Muudzis

  Jā, noteikti jāliek klasiskā āda. Tad Winamps palaižas uzreic. Bet ar jauno ādu jāgaida vismaz kādas 5 sekundes pirms jebkas uz ekrāna parādās.
  ManInBlack, tas atkarīgs uz kā klausies. Ja lieto datortumbas, tad man nav ko teikt… Ja nu tomēr klausies uz labām tumbām, tad ieklausies tā kārtīgi. Es arī no sākuma domāju, ka nedzirdu atšķirību. Bet tad paklausījos vēl un vēl un sadzirdēju! Itkā jau starpība minimāla, bet nezin kāpēc kādreiz, kad mp3 klausījos, pēc kāda laika sāka ausīs džinkstēt un galva sāpēt. Neko līdzīgu neesmu novērojis, kad klausos kvalitatīvus CD vai dvd.
  Pow, to tu labi pateici par kārtīgu tumbu izpratni. Nabaga cilvēks droši vien neko labāku par Radiotehniku, Sony vai citu masu patēriņa preci nav dzirdējis.

  Atbildēt
 27. Knagis

  tomēr atkal winamps tik ņem pēc kārtas visas labās fīčas no wmp9 – kaut kad sen atpakaļ bija media library, tagad media info un ratingi. nu manis pēc, tā liela daļa softu dzīvo – uz ms idejām. bet nu es tomēr turpināšu izmantot wmp9 – library nenoliedzami ir daudz ērtāks, uzskatāmāks, ja izslēdz equlaizeri, tad arī proci nemaz need, un tagad pats galvenākais – spēlēju patreiz Broken sword 3. Soundtracks nav nekāds īpašais, tāpēc fonā klausos mp3 (enigma baigi labi der :). Ar winamp5 skaņa saaka čerkstēt, spēle raustījās utt. (vienreiz bija arī blue scrēn, un sačakarēti faili uz cietā, bet tas gan jau nebija winamp dēļ), bet ar wmp9 skaņa iet kā pa diedziņu un spēle tieši tāpat. Ir tas winamps smukāks utt, bet tomēr ir gļuki tajās lietās, ko izmanto ikdienā.

  Atbildēt
 28. das killa

  Ieinstalēju uz sava 1.8 peņtika jauno winamp un spahā saakumā biju totāli izmisis izmeta kādus 3 erorus pa 5 minūtēm .. pēctam uztaisīju reboot un viss itkā aplusa pats no sevis.. bet pats 5 winamp ir tiešām labs .. hotkeys + media library
  tieši media library ieķauj normālas fī4as kā var sagalbāt radiostacijas ar visu aprakstu. tagad iek piedāvāts lists ar radiostacijām .. + vēl tādas lietas kā most palyed tracks.. manuprāt noderīga lieta .. stāv piemēram man 2500 mp3 treki uz kompja kausos es 1 dienu kalusos 2 dienu šorīt piemēram piecēlos ieslēdzu winamp izvēlejos sadaļu most played uzspiedu enquene un man ir gatavs lists ar man vismīļākajiem trekiem – ērti
  Bija viens mirklis kad gribējās paariet atpakaļ uz 2.95 bet tomēr noturējos paaris stundas neizdarot tā un tagad neneožēloju. Skini itkā arī nebrmazē nezinu kas citiem šiet par problēmām . Galu galā vajag iegādāties normālu kompjuteru pēctam tiaki bļaut ka ilgi verās vaļā un aizņem atmiņu .. neparvelti tagad procesori ir daudz spēcīgāki nekā tos pašlaik izmanto ofisa progamas + tas pats winamps.
  nu labs izkratīju sirdi iešu guleet.
  Btw http://206.98.167.99:8602 – hard hause radio baigi labais (atradu winampa radiostaciju listā)

  Atbildēt
 29. Darkz

  A es nesaprotu priekškam strīdēties – foobar2000 vai winamp. Es pats arī lietoju winamp, un man drīzāk liekas, ka jums ir vainu totāli vecas kastes, vai arī līkas/nedakonfigurētas ar nevajadzīgām pseidofīčām pārbāztas operētājsistēmas. Man winamp5 ielādējas praktiski uzreiz pēc palaišanas, un ja tādu operāciju veic ~1x nedēļā, tad es nesaskatu jēgu ar kautkādiem foobariem mocīties. Pietam par skaņu runājot – winampam ir diezgan daudz pluginu, ar kuriem skaņu var kruķīt un pārkruķīt līdz nelabumam/apmierinošam galarezultātam.

  Atbildēt
 30. Mateo

  WMP9, lietoshanas zinjaa protams, visparociigaakais, bet skanjas zinjaa naak aaraa kaka. Pats biju taa lietotaajs, liidz vienu reizi nejaushi iesleedzu Winamp (peec 2 gadu paatraukuma) un nekad vairs muuziku neklausos uz WMP9.

  Atbildēt
 31. e-remit

  jauno winampu cik ātri uzliku, tik ātri novācu. Uz mana P-160 ar 64mb viš totāli bremzē, vēl cenšas kaut ko inetā atrast (nespīd pa dienu viņam ārzemes)… pie pirmās palaišanas nevienu dziesmu tā arī nepievienoju – apkārās.
  FooBar jāpatestē. Bet galvenais, kas man patīk apollo – var uzlikt nepieklājīgi lielu buferi, kas ir aktuāli, kad klausies mp3 no cd – nau viņam jāgriež tā ripa nepārtraukti.

  Atbildēt
 32. das killa

  Tiehi tāpēs arī daudziem nepatīk, ka viņu pusbrukušie kompij kuru konfigurācijas bija aktuālas pirms 6 gadiem.. daudz ko jaunu vienkārši nevelk … tad man jaut: prieškam nodirst progresu ja tu tam netiec līdzi.
  Nu vienīgais ko neskaitīsim ir winamp3 =)

  Atbildēt
 33. skuba

  vinamps pēdējā laikā saak vērt mikrosofta lapu vaļā uz atsevisķām dziesmām – tipo txt kkaukāc apm šāds = microsoft license migration.uz katru songu viens logs.zb kkā.uzliku apollo un viss bumbās.

  Atbildēt
 34. ndqc

  2 dbc: 2.91 spēlē. par paarējiem nezinu. izskatās ka tas wma fails ir ar licenci un tapē nespēlējas. tādus ar wimp 7 un uz augšu jāspēlē. bet vispār window$ media must die un xvid un ogg (sliktākā gadījumā lame mp3) forever 😀
  2 das killa: progress ne vienmēr nozīmē Good Thing(tm) 🙂

  Atbildēt
 35. Knagis

  windows media formāti nemaz ar nav slikti, pie tam audio ir daudz labāks par mp3, bet video nu tā… priekš lēniem compiem tā ir labākā alternatīva, ja vajag maksimālu realtime encodingu, bet divx protams labāks.

  Atbildēt
 36. The X

  Jā nu dizains jaunajam Winampam man baigi iepatikās 🙂 Vienīgais kas man nepatika šajā Winampā ir tas, ka CD Ripping ir maksas funkcija, ja pareizi atceros rippeet CD ar 2x ātrumu ir bezmaksas, bet ja grib ātrāk ir jāšķiras no naudinjas 🙁

  Atbildēt
 37. Jazz

  ndqc: Tieši tā!
  Knaģi: Kurā vietā .wma pārspēj .mp3? Aizsardzībā?
  The X: Tas CD rip ir domāts priekš muļķiem, kam nav kur naudu grūst. Taču ir labāki bezmaksas riperi.
  Vispār kā tas var būt, maksas playeris… Nu stulbums. Paņem foobar un čurā biksās aiz priekiem.
  Vakar eksperimenta laikā nācu pie secinājuma, ka Foobar’s pazīst .cue failus, ja CD tiek ripots ar EAC, kurš imagi saglabā nevis .bin, bet .wav failā. Super, man baigi iepatikās.

  Atbildēt
 38. Jazz

  Bush:
  Liekas, ka jā…. Jā, tikko sazipoju 2 mp3. Atvēru Foobaaraa – aidā! Skan! Rādās arī atsevišķi tracki, tb, .zip saturs.

  Atbildēt
 39. arno

  atnācu, paprovēju, nonesu. Uzliku atpakalj veco – gāžas tas jaunais štrunts ar faultiem. Nu nevajag man viņa pārkrutās fīčas, gribas vienkārši mūziku dažreiz paklausīties.

  Atbildēt
 40. Boo

  Bishinj eksperiments:
  Ar Klasisko skinu : 1,5-3 MB (min/max)
  Ar Modern : 4-10 MB (min/max) (vienu momentu uzsita azh liidz 21MB)
  Vai to sauc par progresu ? 🙂

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *