Par SHIFT taustiņa lietošanu iesūdz tiesā

Šī it kā ir nopietna ziņa, bet iederētos kategorijā “piektdienas spams”. Kaut ko tik stulbu vēl nebiju dzirdējis. LongT iesūtīja saiti uz Neowin.net lapu kurā ir atsauce uz News.com atrodamo rakstu par to, ka SunnComm Technologies taisās iesūdzēt tiesā Princentonas studentu, kas savā lapā izstāstīja kā apiet audio CD diska aizsardzību nospiežot SHIFT taustiņu.

SunnComm Technologies, a developer of CD antipiracy technology, said Thursday that it will likely sue a Princeton student who early this week showed how to evade the company’s copy protection by pushing a computer’s Shift key.

Es domāju, lieki būtu atgādināt, ka jebkurš no Windows lietotājiem ieliekot CD ar “autoplay” fīču nospiež SHIFT taustiņu, lai tas automātiski nepalaistos, bet vislabāk, protams, būtu vispār atslēgt “autoplay”.

Man šķita absurda pati aizsardzība, ja tā to varētu nosaukt, kas darbojas tikai gadījumā, ja pie CD diska ievietošanas palaižas attiecīgā *antipirātisma* programma. Bet vēl absurdāks šķiet tas fakts, ka kāda kompānija grasās iesūdzēt tiesā lietotāju, kas māk lietot Windows karstos taustiņus.

Patentu epopeja un cīņa ar zvērīgiem pirātiem turpinās.

Es tagad domāju, varbūt uzlikt banerīti ar uzrakstu – “par katru uzklikšķināšanu uz baneri un aizsardzības apiešanu sods – Ls 1 000 000” nu un iesūdzēt tiesā attiecīgās personas, kas uzklikšķina. Galu galā es uzliku aizsardzību ar brīdinājumu 🙂

37 thoughts on “Par SHIFT taustiņa lietošanu iesūdz tiesā

 1. me

  Ambīcijām nav robežu. Tas ir vienkārši Ārprāc!
  Ņu slimi tie cilvēciņi. Cik var ņemties. Būtu labāk izdomājuši, kā padarīt disku izdošanu lētāku, nevis cīnīties ar pirātiem. Nu taču lai ko izdomātu, vienmēr kāds izdomās kā to apiet.
  Bet nu šis ir vāks…
  Ideja par banneri veļas. Tāpat kā Laacza ideja par petentēšanas patentēšanu 🙂

  Atbildēt
 2. anasazi

  reiz dziivoja tante. amērikā. PATIESS STAASTS. tantei bija kaķis. kaķis nišmulējās. tante kaķi nomazgāja un – ielika žāvēties mikroviļņu krāsnī. nabaga kaķis. pagalam. tante iesūdz tiesā mikroviļņu ražotāju, par to, ka lietošanas instrukcijā nebija atrunāts *nelietot mājdzīvnieku žāvēšanai*. taisnības labad jāsaka – tante uzvarēja:)

  Atbildēt
 3. Picaroon

  man gan domaat- kaadiem jaabuut taas firmas advokaatiem, lai pieraadiitu ka tas ir nelikumiigi- uz diska ta raxtiic nebij?!

  Atbildēt
 4. anasazi

  ta jau es esmu baigais hakeris:) shift taustiņu lietoju kad vēl pamatskolā mācījos:) ta jau kaadu siiko vareetu mieriigi nodot bsa saplosīšanai

  Atbildēt
 5. smii

  Tad jau tikpat labi var iesuudzeet tiesaa par to, ka tas CD ir ielikts jau pirms windoses palaishanas vai ielogoshanaas – arii autoruns nenostraadaas. 🙂

  Atbildēt
 6. mikyus

  Heh pat ideja par banneri ir labaaka ja tur uzraxta nespied sheit iesudzeeshu tiesaa utt., bet tie ar savu aizsardziibas programmu neteica neko ;DDD

  Atbildēt
 7. Janka

  bet tad jau iznāk, ka piestartējot kompi, kurā jau ir ielikts “aizsargātais” disks, kas, piemēram, aizmirsies tur no vakardienas, arī tiek izdarīts noziegums, jo autoplay taču tādā gadījumā nedarbojas?
  es arī zinu vienu programmistu, kurš viena sava darba beta versijā bija ielicis paroles aizsardzību instalācijai, ja tā tiek palausta ar automātisko atskaņošanu. beigās laikam jau šim pielēca 😉

  Atbildēt
 8. misam

  nu, cik es saprotu, problēma ir ar to dīvaino likumu (DMCA- Digital Millenium Copyright Act), ko USA pieņēma pirms pāris gadiem. Pēc tā sanāk, ka, ja tev ir gadījies atrast caumuru cita cilvēka softā, tad tev tā zināšana ir bezmaz vai līdzi kapā jāpaņem. Līdz ar to sanāk,ka tieši fakts, ka viņš to ir publicējis lapā, pierakstot, ka tas ir veids kā “apiet drošību”. Ja būtu lietots cits teksts, viss varētu būt oke.

  Atbildēt
 9. Kuuminsh

  Khem… es protams nezin.. Bet manpraat tas autoplaj ir kautkas reti debiils. Viena no pirmajaam lietaam ipie jauna loga ir novaakt to meeslu. DC polisees ieliku lai suudc nelaizhas automaatiski. Nekaadi nesaprotu prieksham liek defautaa funkcijas kuras lielumlielais vairums lietotaaju peec logu uzstaadiishakas itiek disablotas.. Kaada velna pec MS sarazdjii dziivi :>

  Atbildēt
 10. Black Napalm

  AK DEBESS!!!!! Kaa var ko tik stulbu izdomaat??? Varbuut veel izdomaas iesuudzeet tiesaa visus kas ir nonjeemushi automaatisku autorun palaishanu????

  Atbildēt
 11. Jazz

  Bij’ man vienreiz tāds gadījiens:
  Aizņēmos no čoma bodē Phil Collins – Testify. Domāju – kā parasti mājās nokopēšu. Man 2 CD-Rom’i: Nec DVD-ROM XX-5800 un TEAC W540E. Skatos – diskam aizsardzība “copy protected – blablabla”. Otrajā sessijā kautkādi faili. Tipa kautkādi linki uz mājlapām un playerīts. Ok, palaižu playerīti – jā skan! Tikai anālā kvalitātē. Izrādās, ka ir slēptais folderis, kurā CD saturs ir sakompresēts uz kautkādu HVZ kodeku. Mēģinu to pasākumu noripot ar Sound Forg’i – jā, rippojās, bet tikai ar 1x 🙂 CloneCD ņēma tipa uz 2x. Tātad skaidrs apmēram kā tā aizsardzība darbojās.
  Ar CloneCD pārkopēju. Tagad man matricā ir arī tā otrā sessija. Bet ripojās OK. Tātad tā aizsardzība nav pārkopēta. Esmu dzirdējis, ka dažiem bumbieriem ir izdevies pārkopēt CD ar visu aizsardzību. Mosh vnk jāizvēlas cits softs u pareizi jāuzkonfigurē. Protams, nafig man tā aizsardzība vajadzīga, bet tas tā, prikolam.

  Atbildēt
 12. Pecis

  Man liekas, ka taadu lietu pirmaas instances tiesnesis vienkaarshi reekdams izmetiis aaraa. Iesuudzeet jau var, tikai tas beigsies ar NEKO. Nulles varianti. Taapat ka speelju kompaanija vainiiga, ka kaada vecaaka beerni nogalinaajushi cilveeku, turklaat speeleejot speeli, kas cenzeeta tieshi taadiem meerkjiem, lai vinju nespeeleetu beerni ar nenobriedushu spihi.
  Sviests. Juristi ir vienkaarshi par daudz. Kaadu laiku visiem likaas, ka taa buus perspektiiva naakotne, saskatijaas filmas, kur juristi brauc ‘Ferari’ un es teiktu vinji visi ir smagi iegraabushies… Ariii Latvijaa daudzi no tiem kas maacaas jurispodenci, nespees pat normaali noargumenteet vienkaarshu kabatzaglja aizstaaviibu.
  Ta pofig ko tu un kaa tu maacies – ja tev ir iekshaa, tu tukshaa nepaliksi dziivee.

  Atbildēt
 13. Velko

  Varbūt ierosinam prāvu pret M$ par to, ka Windozē ir iekļauti speciāli CD kopēšanas aizsardzības apiešanas līdzekļi (iespēja diseiblot autorun un tā pati nelaimīgā fīča ar SHIFT).
  Ja nopietni – šeit drīzāk vietā būtu BMG ierosināta prāva pret SunnComm. Galu galā BMG no SunnComm ir saņēmis absolūtu bullšitu kopēšanas aizsardzības sistēmas vietā.

  Atbildēt
 14. kac

  kaa reiz vakar vienam chomaakam izgaaja shaadi:
  kaut kaads keks iegaaja kojaas un saaka prasiit kur vareetu ierakstiit muzonu diskaa pa leeto, kaut kas pastaastiijis par manu kolegu. keks aizgaajis un choms neko nenojauzdams iecepis arii. te peeksnji ienaakushi keksi ar aplieciibaam (municipaalji vai kas, neatceros) un tiri piri konfisceejushi visu – kompi, diskus.
  taa ka …

  Atbildēt
 15. Jim

  Jūs lasīt protat te kāds arī???
  On Thursday, SunnComm CEO Peter Jacobs said the company plans legal action and is considering both criminal and civil suits. He said it may charge the student with maligning the company’s reputation and, possibly, with violating copyright law that bans the distribution of tools for breaking through digital piracy safeguards.
  Ir arī tāda aizsardzības metode, kā žogs ap māju. tam nav jābūt 2m augstam, ar elektrību un dzeloņstieplēm. Vairums pilsoņu tāpat saprot, ka pāri kāpt nav vēlams.
  Raksts par to, ka žogam var pārkāpt pāri ir ok. Raksts par to, ka žoga stutētājs ir nejēga, jo žogam var pārkāpt pāri (un vietām vispār nav žoga) – nav gluži ok.
  Par autortiesībām: “I expect I will be well-represented in the case of a lawsuit,” Halderman said. “If pressing the Shift key is a violation of the DMCA, then the law needs to be changed.”
  Tā, ka, patiesībā, nebūtu slikti, ja iesūdzētu par autortiesību pārkāpumiem.

  Atbildēt
 16. vimba

  He, par to aizsardziibu. Bij gadiijums ar Robby Williams disku. Uz vaaka lieliem burtiem un visur kur veel iespeejams uzrakstiits tipa COPY PROTECTED. Es laikam to nepamaniiju un uzliku uz kopeeshanos vienlaiciigi ar spieshanos MP3. Kameer disks rakstiijaas (bij uzreiz jaaatdod) mp3 arii jau saspiedaas. Elementaari.

  Atbildēt
 17. Mulkiibas

  Jaa, nu latvijaa kaadu laiku tas tocha veel neies cauri. Bet tam studentam vajag publiski pazinot ka vinsh pieprasa 100 mileonu kompensaaciju par nepatiesu pavainoshanu un advokaatiem kas to izsitiis cauri pieskirs 70%, tad gan buutu riktiiga tiesas praava :))) Dzeks visu muuzu vareetu algot paliigus kas vina vietaa SHIFT piespeidiis 🙂

  Atbildēt
 18. jajaa

  to jim. abet kameer buus taadi naivulji kaatu katrai kretiinbara atrunai ticoshi duriki… peec tavs nepilniiglogjikas tomr sanaak-tas zhogs ir disks,jo autortiesiibu likumi ta ir koa?kas taakaa aizliedz pirateet-izplatiit. njem tik taalaak par pilnu signalizaacijrazhotaajus ar vienkaarshu zvanapogas nospieshanu apejamus p.s. nu jau nesuudzees tiesaa vairaak, apdirsaas

  Atbildēt
 19. Newsletter

  http://www.dailyprincetonian.com/archives/2003/10/10/news/8797.shtml

  SunnComm Technologies, Inc. announced yesterday morning it would sue first-year graduate student John Halderman over his recent critique of the company’s new CD copy-protection method, but by the end of the day SunnComm president and CEO Peter Jacobs said he changed his mind.
  Jacobs said in an interview late last night that a successful lawsuit would do little to reverse the damage done by the paper Halderman published Monday about his research, and any suit would likely hurt the research community by making computer scientists think twice about researching copy-protection technology.
  “I don’t want to be the guy that creates any kind of chilling effect on research,” Jacobs said.
  SunnComm plans to make that announcement this morning.
  Halderman’s paper hit SunnComm hard. Since Monday its stock value has dropped $10 million — one-third of the company’s total worth.
  “I just thought about it and decided it was more important not to be one of those people. The harm’s been done . . . if I can’t accomplish anything with a lawsuit I don’t want to leave a wake,” he said.

  Atbildēt
 20. Martins

  Tas stāsts par to studentu kopmītnēs – blefs, visticamāk, ka blēži uzdarbojušies un studentiņa dators ar visiem diskiem tagad ir nevis municipālajā policijā, bet pie keksiem purvciemā.
  Tā tas ir, vienmēr esiet ļoti uzmanīgi – ir daudzi krāpnieki, kas uzdododas par tiesībsargājošo iestāžu pārstāvjiem, piesavinās citu mantu, un tad, kad cietušais to apjēdz, ir jau par vēlu – protokola nav, “konfiscētāji” parādījuši viltotas apliecības (ja vispār parādījuši), un, pats bēdīgākais, cerību atgūt zaudēto praktiski nav.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *