Eiropas Savienība gatavojas pieņemt programmatūras patentus

Pecis (LAKA) raksta:

Ideja ir taada, ka Eiropaa notiek demonstraacija pret programmatuuras patentiem – gan online, gan dziivajaa (riit ja nemaldos). Ideja ir taada, ka weblapusee tiek ielikts protests pret mineeto likumu – domaaju, ka tu jau labi zini, ar ko shii likuma pienjemshana draud mums – ja pat neesam ES – taads likums pakaapeniski arii tiks klusaam ‘uzgruusts’ mums. Taapeec pret to ir jaaprotestee, lai sheitan neatkaartotos GIF, utt. Patentu varianti.

Diemžēl man nebija laika iedziļināties lietas būtībā un izlasīt visu to informācijas daudzumu, bet pēc tām pāris lapām, ko pārlasīju sapratu, ka būs auzas. Vēlāk palasīšu sīkāk.
CEC & BSA 2002-02-20: proposal to make all useful ideas patentable jeb patentējam visu, kas kustās un nekustās.

Laikam jau bailes, ka šīs ir pēdējās dienas, nedēļas un mēneši, kad vēl var brīvi rakstīt un publicēties nebaidoties, ka esi pārkāpis kādu patentu vai arī nesamaksājis kādu autoratlīdzību kā arī neiestāsies ES 1984.gada versija, var kļūt par realitāti.

Nekas cits man prātā nenāk – vai nu viņi tur Br… visi ir sapīpējušies, vai arī līdz ausīm korumpēti.

Pecis turpina:

Lietas būtība ir tāda: EU parlaments taisās lemt par likuma pieņemšanu saistībā ar programmatūras patentiem – tas ir, tas pats kas notiek Amerikā ar GIF patentu, utt. visādiem programmatūras patentiem, taisās notikt arī Eiropā – ar visiem līdzi tam nākošajiem murgiem.

Rezultāts būs tāds, ka pilnībā tiks izskausta sīko programmētāju kustība un mazie un vidējie uzņēmumi bankrotēs, jo legāli viņiem būs grūti uzrakstīt programmu, kurai ceļu ‘neskērsotu’ kāds programmatūras patents. ASV problēma arī saistās ar to, ka patentu birojā acīm redzot strādā vai nu viegli uzpērkami, vai nu totāali ‘idioti’ IT jomā, jo daudz reiz patenti ir
a) pārāk plaši definīcijas ziņā
b) pārklājas viens ar otru
c) ļoti daudzos gadijumos jau eksistē Prior Art (tas i, patentējamā lieta jau eksistē reāli dabā, šajā reizē datoros).

Tā kā jēga un ekonomiskais ieguvums ir tikai monopolistiskas dabas (pārsvarā šie patenti tiek izmantoti, lai konkureti nevarētu kaut ko līdzīgu piedāvāt), tad ir skaidrs, ka no šī likuma iegūs TIKAI lielās kōrporācijas.

Tik tālu par problēmu. Rīdien tiek plānota ļoti plaša akcija PRET šo likumu, gan tiešsaistē (jeb online), kā arī ‘dzīvajā’, ar reālu manifestāciju Briselē. Latvijā noteikti vajadzētu (neskatoties, vai ir par vai pret EU) paust skaidru ‘NĒ’ šim likumprojektam, jo jebkurā gadijumā, būsim vai nebūsim EU, šāds likums tiks noteikti ‘iemeigināts’ arī pie mums. Var jau teikt, kas mūs tas galīgi neskar, bet tā mēs arī teicām, ka lielie Windows vīrusi sāka parādīties.

Tā kā es aicinu visus un arī tevi ar savu lapu piedalīties šajā pasākumā, uz vienu dienu (t.i. rītdienu) izliekot protesta pazinojumu redzamā vietā lapā.

Konvertēts no translita.

94 thoughts on “Eiropas Savienība gatavojas pieņemt programmatūras patentus

 1. nekas nekas

  dafai, es buushu pirmais, kas ieSPAMo par bezteemu.
  shoriit bija baigi labaa lietusgaaze, zheel ka tik aatri beidzaas.
  neliela fotoreprtaazha par pluudiem.
  Bet, tas potenciaalais likums (LiiKUMS), protams, ir drausmiigs!! Bet nu ko veel var gaidiit no BSA, kam aiz muguras staav MS un citas haizivis..

  Atbildēt
 2. jb4

  Kamēr lietas nepieņems cilvēki, tikmēr likumi par šīm lietām mūsu dzīvi nemainīs. Un nevajag šo visu saistīt ar ES. Tur sakars tāds pats kā 1905. gada revolūcijai ar ūdensvada plīsumu Brīvības ielā. Stresot par šo visu var tad, ja ir auksti, un nav neviens, kas tevi sasildītu.

  Atbildēt
 3. MATRIX

  Da ko var njemties,man kaa lietotaajiam kaukaads paliels miikstais uz to.Taapataas reti kursh izmanto licenceetus un legaalus softus savam home PC.Es uzskatu ka nau iemesls panikai.

  Atbildēt
 4. docent

  Jā, nu, pilnīgs sviests. Izejot no tā likuma mēs visi brīvi varēsim iet uz patentu birojiem un patentēt linkā minēto “zīdītāju ķeršanu ar lamatām” (peļu slazds) vai arī, piemēram, acu pasargāšanu no saules radiācijas (saulesbrilles). Mēs varēsim patentēt idejas, kuras tagad pēc Autortiesību likuma 6. panta 5. apakšpunkta aizsargātas netiek. Vismaz es tā to sapratu.
  Mani gan interesē cita lieta: kā šo patentēto ideju īpašnieki tiks galā ar tiem, kas viņu idejas izmanto? Caur tiesu? Interesanti, cik paaudzes būtu nepieciešamas, lai pabeigtu tiesas prāvas pret visiem pašlaik pastāvošo blogu īpašniekiem?

  Atbildēt
 5. nookie

  Varbuut, ka piepildaas tas, ko kaadreiz teica B. Geitss par to nulliishu un vieninieku patenteeshanu 🙂 Tad gan buus auzas.

  Atbildēt
 6. fanaats

  Cik saprotu, tas robezhojas ar FOR .. TO patenteeshanu, kas mani galiigi neaizkjer. Es gribeetu patenteet quicksort algoritmu, tad gan JUMS buutu auzas. 🙂 Vai arii to, ka [submit] atrodas pa kreisi no [clear].

  Atbildēt
 7. aabele

  es patenteeshu vaarda aabele lietoshanu un nopelniishu savu pirmo miljonu. Bet par to kolektiivo masu praataa jukshanu es gribeetu lai visi izlasa ziedonja dzejoli – ‘leeksim bedree’! baigi traapiigi 20 gadus atpakalj dzjeks uzraxtiijis – leeksim bedree, leeksim bedree, nezin kas muus aaraa vilx

  Atbildēt
 8. MR.LSD

  Varbūt paņem ieliec index.html “Lapa ir slēgta” un priecājies? Skrien tā kā idiņi katram bļāvējam pakaļ, ka tikai pret kaut ko!

  Atbildēt
 9. Pecis

  Plašāka informācija, tie kuri nav sapratuši…
  Tīrs piemērs… Jūs gribat atvērt web lapu, kas nodarbotos ar e-komerciju. Ja jūs pat grasāties izmantot jūsuprāt svaigas idejas, tad jums vispirms ir jāparširsta plašais patentu krājums šajā jomā, vai jūs kādu nepārkāpjat, turklāt čupa no tiem noteikti būs tik plaši, ka jūs nezināsiet, kā viņus traktēt. Noteikti vajadzēs jurista palīdzību un beigās konstatēsiet, ka visu lietu patentēšana izmaksās jums pāris milijonus (ok, banāls salīdzinājums).
  Pārsvarā Amerikā patenti tiek izmantoti diviem iemesliem – a) potenciālo un reālo konkurentu iznīcināšana/novājināšana b) naudas “savākšana” no kantoriem, draudot ar tiesām un noslēdzot mierizlīgumus, protams, par attiecīgām sumām…
  Zinot šejienes “varoņu” nasko darbošanos, šis shēmas (ja pieņemam ka programmatūras patentēšana kļūst par realitāti), ja darbosies Eiropā, NOTEIKTI tiks izmēģinātas uz arī pie mums uz tādiem pasākumiem DELFIem, Apollo, etc. kā arī mazajiem komerciālajiem saitiem, tai skaitā pods.lv, cietnis.lv. Ja kādam nepatiks, ko jūs publicējat, būs vēl papildus iemesls piespiest jums lapusi slēgt.

  Atbildēt
 10. mrlobber

  Kad palasa, izskatās baismi.
  Tomēr, lai vispusīgi novērtētu visus “par” un “pret”, it sevišķi iespējamās sekas šāda likuma pieņemšanai, ir vajadzīgs intelektuālajās tiesībās pieredzējuša jurista (ne obligāti patent attorney 🙂 ) viedoklis. Turklāt, pats svarīgākais, ko jau minēja savā komentārā docent: kā šādu triviālu patentu aizstāvji domā cīnīties ar savu “ideju” izmantotājiem, it sevišķi, ja tikpat viegli būs iespējams reģistrēt kaut kādu visai līdzīgu “antipatentu”? Domāju, ka netrūkst veiklu juristu, kuri spēs tiesās pierādīt, ka idejas nav zagtas šī iecerētā likuma izpratnē. Galu galā arī ASV, kā redzam, vēl nav izdevies pieprasīt licences maksu kaut vai par to pašu Linux.
  Protams, šāds likums visdrīzāk paplašinās ceļu korumpētībai tādā veidā, ka varbūt plaši nepieņems patentus uz saulesbrillēm kā acu aizsardzību no saules ultravioletā starojuma, bet atnāks kāds pa backdoors un samaksās, kur vajag, un viņam šāds vajadzīgais patents tiks pieņemts saskaņā ar visiem likumiem. Bet “ko nevar nopirkt par lielu naudu rīt, var nopirkt par vēl lielāku šodien”, tādēļ tas neko būtisku šajā ziņā nemainītu.

  Atbildēt
 11. nekas nekas

  Delfos shodien atkal diskutee par ES.
  Un rodas taads jautaajums: “Vai ir iespeejams, ka LV neiestaasies?”
  Cik atceros, vairums sheit ir noskanjoti taa:
  a) Es balsoshu PRET;
  b) bet vienalga kopiigais rezultaats buus PAR, varbuut nedaudz virs 50%.
  Man kaa vienkaarsham cilveekam patiik raksturot lietas vienkaarshaaas kategorijaas, kaa piemeeram, labi/slikti, labaak/sliktaak. Un ja taa padomaa, kam var buut “labi” uzreiz? Dazhiem iereednjiem varbuut paveersies labaakas karjeras iespeejas, un dazhiem uznjeemeejiem varbuut palaimeesies arii kaut ko “nokjert”. Visiem paareejiem saakumaa buus “sliktaak” (cenu kaapums, nodoklji).
  Otraa pieeja: paskatiities, kaa dara kaiminjsh, un izdariit liidziigi (solidaritaate, kjipa). Man kaa aviizes nelasasham cilveekam, interesee: leishi esot nabalsojushi, rezultaats esot PAR. Vai taa ir taisniiba? Kad balsos igaunji? Vai peec mums? Kaadas tur noskanjas? Kas buutu, ja vinji visi tiks, bet mees ne? Buus “ljoti slikti” (izolaacija)?
  Dzirdeets, ka ES neesot nekaada “muuzhiigaa veertiiba”, neviens nezin, kas buus peec 50 gadiem.. 🙂
  Vobshem, vajag gatavu atbildi uz jaataajumu “kaa balsot?”.
  Pagaidaam, vienigais, ko zinu droshi – shaa vai taa, bet vienalga “mees TUR visi buusim”.. 🙂
  P.S. Baigi negribeetos uzsaakt kaartejo fleimu.

  Atbildēt
 12. Pecis

  Toč nesāksim par EU, tas ir drusku cits topiks. Par tiem juristiem – ja palasa Slashdot rakstu, tad tur ir norādīts uz profesionāļu čupu gan ekonomikā, gan jurispodencē, kas norāda, ka ekonomiskais efekts būs negatīvs un neko labu tas nedos.
  Ja runājam par ideju, ka viss Intelekutālais Īpašums ir aizsargājams, tad tas ir ļoti liels bullšit kuru kultivē privātīpašuma fanāti… Piedodiet, bet Amerikā jau bija tā ļoti oriģinālā prāva par autortiesībām uz klusumu. Idiotisms. Darba viņiem trūkst.

  Atbildēt
 13. njam_njam

  Mani, kā “mazo programmetaju” sada lieta ljoti uztrauc. Tatad es nevaresu vispar neko taisit – SMS senderis piesledzas Winsock, spēle lieto API – ja pareizi saprotu, par to visu būs jāmaksā.
  Lai nu kā, viss šitas smird. Pievienojos protestam.

  Atbildēt
 14. mrlobber

  Šajā gadījumā jāņem vērā arī amerikāņu atšķirīgā tiesiskuma izpratne, kas spilgti izpaužas arī viņu tiesu sistēmas uzbūvē un funkcionēšanā. Amerikā visi var iesūdzēt visus par jebko: kaut vai par to, ka kaimiņam pārāk skaļš automašīnas motors, kaimiņa raibās drēbes aizskar manas estētiskās jūtas utt. u.t.jpr.. Un ASV tiesas, miertiesneši vai kas nu tur viņiem ir, tajā visā maz orientējos, attiecīgi arī visas šīs sūdzības izskata, un lielākā daļa ASV iedzīvotāju šādu praksi uzskata par pilnīgi normālu. Turpretī Eiropā par kaut kādu līdzīgu iesniegumu tiesā cilvēks tiktu vienkārši izsmiets. Tāpat, domāju, būs arī par šiem patentiem uz klusumu, mākoņu izklīdināšanu vai vēl kaut ko tikpat bezjēdzīgu.
  Un Pēci, cita lieta, ar kādiem līdzekļiem, likumiem un metodēm, kā arī vēl var debatēt par to, kāda ir intelektuālā īpašuma konkrētākā un skaidrākā definīcija, bet viss intelektuālais īpašums IR aizsargājams.

  Atbildēt
 15. daysleeper

  coolynx: to gan esi pacenties. kas tas par parsteigumu majas lapas saakumaa? tas nozimee, ka vairs nekadu jaunu postu?? nu gan.. kamer ES vel neesam varam ari nepatenteet un izmantot ko vien sirds veelas- istenibaa ja pienjems to law tad naave ir daudziem forumiem, weblogiem utt.

  Atbildēt
 16. x

  hmm japa4akaree bus mozgas tiem kuces beerniem ;))) sis tas ienaaca galvaa 😉 labaak neteiksu saks vel gatavoties he es tos suudus izmeeziisu araa bled maukas nettirie juus laasat un gaidat suudu menti maukas politiki kroplji utt ko tur lai saka bet….. ok (what ever) ;)) buus man ko dariit sovakar ;)))

  Atbildēt
 17. Pecis

  Nu tad mrlobber, sniedziet man skaidru intelektuaalaa iipashuma definiiciju. Hm? Vai piemeeram kas ir intelekts. Es uztaisiishu nospiedumu sniegaa ar kaaju, smuki nofotgrafeeshu to un ja kaads kaut ko liidzigu meiginaas, blaushu, ka vinsh aiztiek manu intelektuaalo iipashumu. Vai tas buus logiski?

  Atbildēt
 18. broadcast255

  pameegjinaashu paskaidrot. reaals piemeers ir gif – juus nedriikstat izmantot sho faila formaatu, ja neesat nopircis tiesiibas, protams alternatiivi var izmantot png, jpg uc taa vot tas ir USA, bet tas atkal varbuut kaadam neder, taatad – jaapeerk. jezgas buutiiba ir sekojosha – pasha izdomaats banaals piemeers – kaads amerikaanju praatu nodzeeris caurkritis students aljaskas miestaa, izdomaajis nopatenteet piecus gadus atpakalj taadu visiem pashsaprotamu lietu kaa guestbuku lapaas. trakteejis shaa vai taa, bet lietas buutiiba paliek. to pamana kaads gudra un liela zivs, patentu panjem, ieliek pikji tiesas procesos un izkaash naudu pieraadot ka guestbuki, posteeshanas ir shii patenta paarkaapums. patenti kaa jau te tika mineec ir kaudzeem, trakteejami dazhaadi un ieguldot attieciigu pikji iztrakteet var pavisam traki. respektiivi visas jaunaas idejas ir jau pa 95% trakteejamas kaa kaadas vecaas un ja kaadam iegribeesies vinsh varees uz to izbraukt. shis viss ir iespeejams tikai ieguldot lielu naudu, ko parasts mirstiigais patenta tureetaajs nevar atljauties. taatad lai izveidotu savu programmu, lapu, pat word dokumentu ir jaanopeerk visi ar to saistiitie patenti, preteejaa gadiijumaa iespeejamas ir tiesas praavas un probleemas. iisaak sakot kluss haoss, kuraa ne1 nevar buut paarliecinaac par sava gariigaa darba naakotni.

  Atbildēt
 19. Pecis

  By the way, png un jpeg ir taadi kaa iso standarti – topish, uz vinjiem patentu nav un specifikaacija skaitaas atveerta un pieejama visiem. Un jaasaka, ka probleema laikam jau arii ir nedaudz tajaa apstaaklii, ka pati ideja varbuut nekad nav bijusi slikta, tachu kaa vienmeer – gribeeja kaa labaak, sanaaca kaa vienmeer…

  Atbildēt
 20. mrlobber

  Pēcis, ne ar vienu vārdu nekur neteicu, ka pretendēju uz intelektuālā īpašuma defininīcijas došanu 🙂 Es tikai ļāvu noprast, ka tas ir pietiekami strīdīgs jautājums, lai tajā būtu iespējami dažādi viedokļi, kas ir uzskatāms par intelektuālo īpašumu un kas nav.

  Atbildēt
 21. hu ha

  da visi tie patenti tiks iekljauti programmatuuras cenaa – vareetu buut tikai tas, ka paliks daargaaka programmatuura. nedomaaju, ka tagad visas lapas taisiis ciet tikai taapeec, ka tur ir patenteets blogs vai guestbooks or smth…

  Atbildēt
 22. njam_njam

  gan jau latviesi aizies tik talu, ka par katru PHP funciju bus jamaksaa… pie mums jau vienmer visu panjem vel tieshak ka eiropaa
  hu ha:protams, ka ieklaus cenaa, bet ja man jamaksaa par tiesibam izmantot API, Winsock, galu galaa kaads ir izdomajis ari FTP (man tak netaa proga jaieliek), tad pasaki: kurs vares nopirkt nelielu progu, kurai bus visi sie patenti?
  acimredzama lielo programmaturas gigantu lobeshana.

  Atbildēt
 23. Kaklz

  Kaarteejais sviests .. un tagad uztaisaam aptauju, cik daudzi no jums cieta teiksim taa pasha GIF patenta deelj? Nevaig celt traci tur, kur vinjam nav vietas.

  Atbildēt
 24. ss

  Pasaulē jau sen eksistē miljoniem patentu. Vai viņi mums traucē dzīvot??? Tie tikai traucē lieliem “izgudrotājiem” pretendēt uz ekskluzīvu atlīdzību par it kā orģināliem risinājumiem un zagt intelektuālo īpašumu. Stratēģiski svarīgus risinājumus neviens gudrs autors nepatentē, bet pārdod par naudu un tur slepenībā. Jo patentēšana prasa publiskot risinājuma būtiskas detaļas.
  Izskatās, ka te visi sašūmējušies, par kārtējo importēto pseidoproblēmu. Jebkuri patenti spiež cilvēku meklēt apkārtceļu un viņi vienmēr to atrod, Kas negrib atrast, pērk izmantošanas tiesības vai nelien iekšā attiecīgā sfērā. Lai ko mēs spriedelētu par kāda risinājuma svarīgumu, neeksistē cilvēkiem vitāli nepieciešamu patentētu risinājumu! Un viss!

  Atbildēt
 25. elfZ

  Par to quicksorta patentēšanu. Kā var legāli pierādīt, ka manā izstrādājumā ir izmantots, pieņemsim, patentēts kārtošanas algoritms, ja pēc license agreement-a mana izstrādājuma reversā inženierija un dizasemblēšana ir nelegāla?

  Atbildēt
 26. broadcast255

  nav runa par shodienu, bet par to, kas buus peec 5 gadiem. nauda valda paar pasauli, kur to varees nosmelt, tur buus smeeleeji. pilniigi logjiski ka riit ne1 kjurkjii nebaaziis, peec gada arii nebuus pamanaams nekas ziimiigs, bet veelaak ? tie, kas visu muuzhu ir domaajushi pavadiit dziivojot zem sveshas tupeles, pildot vinju komandas un sanjemot naudu peec kunga veelmeem, tiem, protams, shitas maz uztrauc. tie, kas veelaas kautko izveidot pashi, paardot, veidot ar saviem speekiem ir apdraudeeti, galugalaa kaa redzam no SCO un IBM konflikta pamatiigs tracis var iznaak arii lielos meerogos – taakaa ne1 nau pasargaac. te kaads teica – buus iekljauc programmatuuras cenaa, a juus palasiet taas licences programmatuuras – vienmeer ir atbildiigs lietotaajs ja kaadi patenti izraadiisies skarti, parasti programmas izstraadaataaji NEKAD nenes atbildiibu NE PAR KO. piemeers, es panjemu adobe photoshop licenceetu un nokopeeju AS Aldaris prechu ziimes, uzziimeeju taateikt pajaunu. tas nebuus legaali. saprotat uz ko es teemeeju? ne jau tajaa sleepjas probleema KAA juus ko izdarat, bet KAS sanaaks. microsoft nenes atbildiibu, ja juus wordaa izveidosotiet, izdrukaasiet, piemeeram, kaadu struktuuru, veidolu, ko kaads gudriitis ir nopatenteejis. tur ir taa fishka.

  Atbildēt
 27. Dreef

  Nav tik daudz laika lasiit visu to likumu (godiigi sakot vispaar saakt lasiit to likumu), bet liidz shim manupraat bija taa, ka var patenteet tikai orgjinaalas idejas, kas nav pashsaprotamas un no kaut kaa izrietoshas. Taapat nevar patenteet “TO”, ja tas jau sen tiek lietots ikdienaa. Un saapiigaakais ir tas, ka patenta uztureeshana maksaa baiso naudu un visus “suudus” (atvainojos par izteicienu) patenteet nebuus jeegas. Mees shobriid Latvijaa nevaram savus patentus pieteikt kopiigiem speekiem Eiropaa, piemeeram, gadu atpakalj bija runa par kaut kaadaam gripas zaaleem (varbuut kljuudos), ko muuseejais izgudrojis un nevareeja pat nopatenteet. Un naakoshais saapiigais moments ir tas, ka mees vispaar nemaakam veel straadaat ar patentiem. Ja tu esi darba njeemeejs un izgudro kaut ko jaunu, tad reaali tas pieder darba deveejam. Tev jaaaiziet no darba, jaaiesniedz patenta pieteikums un tad vari atsaakt darbu ;-). Nu tipa togo. Taatad liela dalja “haljavshiku” jau atkritiis ;-). Varbuut tas viss, ko rakstiiju peec jaunaa likuma vairs nebuus speekaa, bet domaaju, ka pamatprincipi saglabaasies un pashaas beigaas arii ir jaapieraada, ka tas ir taisiits izejot no taa patenta.

  Atbildēt
 28. Norkjis

  Nu un obligaati vaidzeeja sachakareet start page? NEvareeja kautkur stuurii ielikt 1×1 izmeera image ka baigi protestee? 🙂

  Atbildēt
 29. Grrr

  tur jau ir tā fiška Dreef, ka visādas herņas būs laika un spēka patentēt tikai lielām korporācijām. Kuras mierīgi par to varēs arī kāst piķīti. Tas pats arī ar jēdzīgām idejām.
  Tobiš, lielajām firmām būs vairāk laika manevrēt un zagt patentu idejas, jo mazajiem izmantot legālus mehānismus būs dārgāk.

  Atbildēt
 30. binary

  mm .. es taac dumsh =) laagaa nesapratu .. tjipa sanaak, ka, ja pienjems shito likumu, tad jaunie programmeetaaji pat paint, notepad vai cita tipa siikas progas nevarees veidot ? ja jaa, tad tas ta4u garaam =) kaa tad iemaaciisies ?

  Atbildēt
 31. laacz

  Liela brēka, maza vilna. Nekas takš nemainīsies tik kardināli.
  Kurš patentu birojs (lai iesūdzētu, ir nepieciešams nopatentēt) pieņems pieprasījumu un izsniegs patentu ‘simfonijai’? Pie kam, patenta izsniegšanu var apstrīdēt, pierādot, ka tas nav patentējams risinājums, ibo, ienākt prātā var jebkuram un ir acīmredzams veids, kā kaut ko izdarīt.

  Atbildēt
 32. Wrathchild

  Jaa, beigas ir. Sadomaas viens uzkodeet teksta redaktoru un patenteet – viss, citi vairs neko liidziigu nedriikstees dariit. Sadomaas kaads mp3 playeri patenteet, arii beigas. Pastaav 2 varianti
  1)Labaakais variants ir, ka liidz ar to izveidosies koderu paaudze, kas to ko vajadzees kodees pashi ar sev vien zinaamaam nepatenteetaam metodem.
  2)Suudiigaakais – buuvees jaunus cietumus un tie hoholi, kuri veel studee par juristiem varees dabuut darbu (protams, otrshkjiriigos tiesas procesos u.t.t.)
  Es jau savulaik biju teicis ES MUST DIE. Bet nee – vai cik tas ir labi, ko tas mums dos, katram buus vista, kas deej zelta olas u.t.t. Bet dirsaa vien buusim mees. Taa kaa veel nepilns meenesis ir palicis – balsojiet pret ES. Esmu paarliecinaats, ka jebkuraa gadiijumaa mees buusim ieksh Es (korupcija zelj un plaukst), bet vismaz nenododiet savus principus un sirdsbalsi. Vismaz naakotnee peec 50 gadiem, seezhot un peedeejaa nepatenteetaa kvadraatmetra zemes varees teikt mazbeerniem – redz, ja visi buutu bijushi tik gudri kaa vecteevs, tagad te buutu bijusi labaaka dziive…
  Vispaar kas taa valstii par demokraatiju, ka visur uzspiezh to liiko ES????? Tas nav izturami, tas ir stulbi.
  Lai dziivo man liidziigi domaajoshie!.
  ES IR PRIEKSH IDIOTIEM, kuriem nav savu domu!.

  Atbildēt
 33. Pecis

  laacz, tu esi naivs vai izliecies? (nekā personiska, tikai jautājums šajā sakarā)
  Apskaties kas amīšos notiekās. Patents par e-komerciju!! Kur vēl trakāk?! Hm? Vai piemēram patents par hiperlinkiem?
  Un Amerikā toč bija tiesa, kuras jautājums bija par autortiesībām par ‘tukšumu’ .. Nu tur tiesa tiešām aizgāja līdz ļoti interesantiem traktējumiem. Es tā kā negribētu pieņemt vienu likumu un pēc tam paļauties uz visas sistēmas žēlastību – esot pat zināms, ka Eiropas Patentu Birojs esot toč baigi ļevijs kantoris un vispār pat vairāk piekukoļojams kā Amīšu variants – viņš pie tam nav pakļauts nekādam kontroles mehānismam no sabiedrības puses.
  Laacz, un vēl viens jautājums – izrādās, tajā patentu birojā neviens neko dižu nerubī un tev ir vēlme apskatīties visus patentus, kas tiek izskatīti un viņus apstrīdēt? Tu taču pārsvarā par viņiem dzirdi, kad viņi tiks izskatīti. Un piemēram, Slashdot tiek bieži patenti publicēti, kas vēl tiks vēl tikai publicēti – kāds no viņiem tiek apturēts? Bullshit, viss tiek rulēts tālāk.
  Tāpēc vismaz likumu vajag apturēt, jo vēlāk sūdus sasmelt būs DAUDZ grūtāk.

  Atbildēt
 34. karuuzo

  Nedaudz atslodzei, iz ASV tiesu praavaam:
  Kaads cilveeks, kursh meegjinaajis ieliist pa maajas piebuuves jumtu (2. staavaa) maajaa, ar ljoti nevainiigu domu – pazagties, nejaushi noveelies un kaut ko sev salauzis. Protams, ka shis godiigais pilsonis iesuudzeejis maajas iipashnieku tiesaa (tipa, vinja iipashums nodariijis buutiskus miesas bojaajumus) un vinneis praavu. Taada ir tieslietu sisteema ASV…
  m
  PS. Bet ar to ES ir kaa ar caaljiem, gaidiisim kad pienaaks rudens (ne kalendaaraa noziimee) un tad paskatiisimies, kas no taa visa buus palicis paari. Es persooniigi balsoshu pret un neviens mani nepaarliecinaas par preteejo.

  Atbildēt
 35. laacz

  Pecis, vai drīks painteresēties, kāpēc Tu salīdzini ASV ar ES? Tās ir divas dažādas sistēmas un tādas tās arī paliks pēc jaunajiem likumiem. Iedziļinies 🙂

  Atbildēt
 36. binary

  hh .. paskaneeja te prikols par programmeetaaju cietumu no njam_njam puses =) a tur pc ar pieeju netam buus ? =) + veel attieciigaas ieriices, lai var izdrukaat norm’ kvalitaates dokjus par izlaishanu =)

  Atbildēt
 37. mrlobber

  Jau atkal daļa komentāru aiziet kaut kur pa kreisi… Pēcis taču lūdza runāt nevis par to, vai un kāpēc kuram patīk ES, bet gan par šo te patentu likumu.
  Par karuuzo pieminēto prāvu ASV arī bija dzirdēts :). Bet, kā jau teicu vienā no iepriekšējiem komentāriem, ASV un Eiropas tiesu prakse atšķiras pietiekami kardināli, lai, tā kā amerikāņiem un eiropiešiem ir pavisam atšķirīgs savs cilvēktiesību, privātīpašuma, personiskās informācijas un daudzu jo daudzu citu tiesību traktējums, tamlīdzīgas prāvas nekur Eiropā nevarētu notikt. Sekojoši, ja kāds iesniegs patentu par, hm, kaut kādas podam līdzīgas interneta lapas (pēc satura, ne pēc izskata) “izgudrošanu”, patenta veiksmīgu apstrīdēšanu būs tikpat viegli panākt kā sodanaudu iekasēšanu par patenta neievērošanu.
  Tā ka es vairāk pieslienos laacz viedoklim.
  Pēcis: kam tad ASV pieder patents par e-komerciju, un tu gribi teikt, ka visi ASV interneta veikali maksā par šī patenta izmantošanu?

  Atbildēt
 38. karuuzo

  Nu labi, par likumu – nu sviests. Varbuut ideja laba, bet pievienojot birokraatiju un korupcija … nekas labs nesanaaks.
  m
  PS. 2 Vaards – gandriiz nobijos :))
  PPS. 2 mrlobber, par e-komercijas patentu jau biju dzirdeejis agraak, kaadus 3 gadus atpakalj un, ja es pareizi sapratu, tad maksaa arii, tikai nezinu kam. Taapat kaa visi maksaa par telefonu un elektrisko spuldziiti :)) Smikiigi, bet fakts.

  Atbildēt
 39. Darkz

  nu bl*aa … es jau kad teicu ka visu shoto ES fufeli nafig nevajag – nee buushot viss vienkaarshi fantastiski – maajas sakoptas, ielas noasfalteetas, neviens bomzis, un inteligjenti policisti uz katra stuura, kas skataas lai siikie liimi neosta. A skuju te buus ielas/maajas/policisti ! Buus blj tikai augstas alko/cigareshu cenas [ar ko vinji laikam meegjina apspiest cilveekam veelmi sapiipot], un taadi te debiili likumi + ja resns vaacietis [nu vaacijas pilsonis a ne vaacietis] gribees izsolee nopirkt visu briiviibas ielu, un to pashu gribees nopirkt latvietis – protams priekshroka buus vaacietim, taapeec ka redz vinjsh mums tas labais kas visu dod. Beigaas nevarees normaali vasarniicaa dziivojot uz juuru aiziet, buus jaaskataas ka kaadam stuulbam aziaatam, slaavam, turkam or veel h*zin kam neuzkaap virsuu. Shitais ar to ES aizies vienaa lielaa liikajaa, un man taa liekas – varat balsot par/pret/uz/nee/pie vai veel kautkaaadaa veidaa peec savas personiigaas izdomas, bet latvija ieksh ES buus anyway – vaig tak kur kurdu beegljiem dziivot, kur juuraa pamiist, kur kautkur kur arii atkritumus izgaazt … ;]
  P.S. Atvainojos par daudzajaam rupjiibaam [ ja kaada nenotusheeta palika ], un arii par lielo pesimisma devu, bet taa nu tas viss ir manaa skatijumaa. Pret ES nevaig balsot, pret ES vajag karot.

  Atbildēt
 40. Pecis

  mrlobber: You got it, taisaas maksaat, tobish kompaanija ispiediis tiesas celjaa! Slashdotaa rakstiits, ka vinjiem gadijushaas tikai ‘pagaidu’ probleemas.
  Un ja netici, paarliecinies, kas notika ar GIF patentu – shamie milijardu savaaca!
  Es neveelos izaicinaat likteni…
  Tici man, man nav ne speeka ne laika apstriideet to, ko EPO buus sastraadaajis – vinsh jau tagad esot izniedzis 3000 software patentu, izmantojot ‘caurmus’ pashreizeejaa patentu likumaaa. Piedodiet, bet nu sorri….
  p.s. ja kas, es par ES… bet taa patieshaam ir CITA teema, luudzu pplas, par un pret EU izteiksim savu viedokli referendumaa un viss. Taa teema jau seezh daudziem un ir drausmiigi izsmelta.

  Atbildēt
 41. MZM

  Darkz: 1kaart: raxts ir par patentiem nevis ES referendumu. Te nav nekaadi BLEFI. Ja gribi pabljausiities, dodies uz BLEFI chata kanaalu #freekride.
  2kaart: ES par vai pret nemazinaas tavu rasismu
  3kaart: tu laikam sen neesi bijis Juurmalaa, jo tava apraxtiitaa situaacija jau ir tagad. Taa kaa vasaraas dziivoju Majoros, zinu ko runaaju. taa kaa PO vai par vai pret.
  4kaart: es esmu par alko/cigareshu cenu paceelumu. un par piipeeshanas aizliegumu publ. vietaas.
  5kaart: kurdu beeglji jau tagad pie mums dziivo un arii atkritumus jau tagad ieved. kaada diference?

  Atbildēt
 42. Pecis

  laacz: Ja, kaadeejaadaa zinjaa ASV un ES atskiras? Viena ir statu konfederaacija un otra ir neatkariigu valstu ekonomiska savieniiba? Taalaak? IP likumi praktiski ir VIENAADI. UN efekts tici man, buus vienaads. Pat trakaak – dazh labs specs ir atzinis, ka Eiropas tiesaas buus ljoti gruuti apstriideet pat aciim redzamus stulbus patentus, jo sheit nav taadas pieredzes…
  Pasaki, laacz, tu personiski fanotu par shaadu likumu? 🙂

  Atbildēt
 43. meenestinnsh

  hmmz…nuu es nez…protams ka tagad mees mekleejam visu slikto EU un visu pasviitrojam slikto…bet nuu principaa pie mums jau tikpat debiilas lietas ik pa laikam tiek piedaavaats pienjemt…tas viss ir norm. pie stuures vienmeer ir seedeejushi vesels bars ar tizlenjiem kas lemj par lietaam no kuraam neko nesaprot…un vinju padomnieki tikai domaa kaa uz vadiibas stulbumu naudu vaariit nedomaajot par sekaam vai ko taadu!

  Atbildēt
 44. Storms

  Bez shitaa likuma nebuus palikt. Murgs, bet neko dariit. Grozi kaa gribi, bet lielaakaa dalja patentu naak no ASV, kur shi izgudrotaaji (progzeri) pamaniijushies sapelniit lielu naudinju un ja kaads nemaksaa tad caur tiesaam sapelna veel lielaaku naudinju. Protams eestgriba rodas eedot, aiz kam kaadeelj gan lai vinji par shaadaam pat slaucamajaam goviim nepataisiitu visu Eiropu? Skarbi, bet vinji to izdariis, lai ar cik mees to negribeetu. Mums nau kur d*** likties. Grozi kaa gribi – ASV tomeer diktee laika apstaakljus pasaulee. Ja ne ASV valdiiba tad lielaas ASV kompaanijas jau nu noteikti. Reaali bez shii likuma lielaas ASV kompaanijas var vienkaarshi paartraukt savas produkcijas eksportu uz Eiropu un paatraukt jebkaadas attieciibas ar to. Un mees buusim d***. Saliidzinoshi Eiropas tirgus nau nekaads lielais, amerikaanjiem no Eiropas tirgus vairaak probleemu kaa ienaakumu.
  Un kas ir visnepatiikamaakais – shis likums buus arii pie mums neatkariigi no taa vai buusim vai nebuusim ES. Taa kaa varam kaut uz ausiim bizot – taa ir neizbeegamiiba. Agraak vai veelaak buusim TUR tik un taa. Taa kaa atliek viens no diviem – noshauties, vai samierinaaties ar likteni. Katrs izveelas peec savas gaumes.

  Atbildēt
 45. Kristao

  Nu viss kas ir buutiski veertiigs ir jaaieguust. To ka vinji ir ideoti nepiekriitu vinjiem maksaa paaraak lielas algas lai izdariitu muljkjiibas. Tas ir vienkaarsh pasuutiijums, politisks vai nepolitisks, kam tas kasa, bet to ka vinji to nedara bez attieciigiem noluukiem to pat ideots saprastu. Piekriitu ka tas ir bezjeega galiigaas auzaas, ja jau patenti var aiziet tik taaalu tad jau kaads gudrelis patentees gaisu un nemaz nesmaidiet pasaulee ir paaraak daudz gudru advokaatu, kuriem pat sunja kaajstarpi nopatenteet un apstriideet ir nieks :))…
  Ar visu sho manu muru gribeju pateikt:”Pilniigs sviests”

  Atbildēt
 46. laacz

  Pecis, man ir gluži pie dirsas tas likums. Fanot vai nefanot lai paliek tīnīšiem. ASV un ES tiesu sistēmas atšķiras, likums nenosaka neko tādu, kas varētu kaitēt tekošajai situācijai. Ko tu vari licencēt? Algoritmu. Tas ir tikai un vienīgi normāli. Eiklīds būtu miljardieris. Tas ir tas, par ko IR jāmaksā — intelektuālais īpašums. Pūles ir ieliktas un basta. Galu galā, izmantot, vai domāt ko jaunu, ir tava problēma.
  Pie kam, kāpēc neviens nevēršas pret patentu birojiem? Pret to nekompetenci? Varbūt no tā vajadzēja sākt? Lai nevarētu patentēt 2+2 un risinājumu, kurš ir vienīgais konkrētajā situācijā? Universālu risinājumu?
  Pie kam, LZW tika patentēts ASV. Eiropā to varēja brīvi lietot. IIRC.
  Es tagad došos uz patentu biroju un īsā laikā būšu bagāts. Kamēr Jūs te sēdēsiet un protestēsiet 🙂

  Atbildēt
 47. Mark

  nez kaapeec pods.lv peedeejaa laikaa gribeetos likt = at kaut_kaada_peedeejaa_ateja.lv – raksti no seerijas “viena tante atsuuttija linku uz absoluuto patiesiibu”.

  Atbildēt
 48. Pecis

  Es gribu redzēt kā tu kaut ko patentēsi. Tu zini cik tas viss maksās? Ja nezini, nu nevāries taču laacz… 🙂 Patentu izņemt var tikai BIEZAS kompānijas. Vismaz pēdējos 10 gadus tā ir bijis.

  Atbildēt
 49. Pecis

  laacz, tad kad tu gribēsi atvērt sev sakarīgu weblapu un piķi pelnīt, es gribu redzēt tavu seju, ka tev piestādīs rēķinus par patentiem, kurus tu it kā ‘izmanto’. Kaut domāji, ka pats esi to izdomājis!
  Un laacz, tev derētu arī iepazīties ar patentu vispārējo praksi – zinātniskus atklājumus NEPATENTĒ, jo nezin kāpēc ir uzskats, ka tas kavē zinātnisko attīstību.

  Atbildēt
 50. Anonīmais

  Pecis, man ir gluži pie dirsas tas likums. Fanot vai nefanot lai paliek tīnīšiem. ASV un ES tiesu sistēmas atšķiras, likums nenosaka neko tādu, kas varētu kaitēt tekošajai situācijai. Ko tu vari licencēt? Algoritmu. Tas ir tikai un vienīgi normāli. Eiklīds būtu miljardieris. Tas ir tas, par ko IR jāmaksā — intelektuālais īpašums. Pūles ir ieliktas un basta. Galu galā, izmantot, vai domāt ko jaunu, ir tava problēma.
  ______
  Šiet atklājas tava drusku nezināšana – algoritms pēc savas būtības ir zinātnisks atklājums. Lieta tāda, ka viņš noteikti ir izmantojis kaut ko jau izgudrotu, un algoritms it kā papildina to visu. Tā kā pilnībā viņa intelektuālais īpašums tas nav. Tad viņa priekšgājējiem arī paprasīt savu daļu? Ja tā runājam godīgi.
  Nē nu varbūt sataisam normālus likumus malu malās, ka es piemēram varu pretendēt uz kāda vārda lietošanu un iekasēšanu, ko es esmu izdomājis. Vai arī sadalam gaisu virs Rīgas un iekasējam no galviņām…
  Tā sacīt, nauda nesmird…

  Atbildēt
 51. Pecis

  Maris, tas nav protests pret normaalo intelektuaalo iipashumu – ko saprot ar autortiesiibaam/trademarkiem un normaalajiem patentiem. Tas ir protests pret likumu, peec kura definiicijas var ljooooooti plashi nodefineet lietu, nopatenteet un tad suudzeet tik tiesaa visus peec kaartas. Iet runa par reaalo praksi un reaaliem shiii likuma organizeetaajiem, kas staav aiz taa. Vinju darbi runaa skaljaak par to saukli, ka visam IP jaabuut aizsargaatam.
  Taa kaa autortiesiibas tur neprichom…

  Atbildēt
 52. Gurķis

  Pēci, izej ārā ievelc plaušā aukstu gaisu, un iedzer kafiju, a to jau putas var redzēt uz lūpām, bet tolka no šitā protesta un arī likuma nav nekāda. Atliek tikai mierīgi uzkāst tam visam.

  Atbildēt
 53. Maarcis

  Jautajums par lacha pacelto jautajumu. Eikliids buutu miljardieris. Bet vai vinjsh “puuleejies un straadaajis” ir 10 000 reizhu (_burtiski_) vairaak nekaa bankas apkopeeja vai kads gramatvedis? “Nee?” “Kas to var izmeeriit?” Tad kaapeec vinja atalgojums/pelnja buus 10 000 reizhu lielaaki?
  Vajadziigaas nulliites var pierakstiit peec patikas.

  Atbildēt
 54. Maris

  Peeci, ja tev tieshaam liekas, ka tiks nopatenteets elposhanas process, un, kas, liekas, tev veel svariigak, d*&^%, tad sorre.

  Atbildēt
 55. NetMan

  Kaadu laiku jau tas idiotisms kaaps. Bet visam jau ir savas sapraata robezhas(atskaitot protams USA. Par vinjiem var tikai briiniities). Skaidrs ir viens, ka veidojot jaunu programmatuuru nevareesi izmantot patenteetus programmas kodus, skriptus u.t.t. Veram maku labi plashi valjaa:)

  Atbildēt
 56. F9

  eu a moshka autoindustrijaa kaads ir nopatenteejis piemeram stuuri un visi autorazhotaaji vinjam maksaa par to ka savaas mashiinaas to iebuuvee? un cik automashiinaa ir detalju… kaa programaa kodu… mmm… nopatenteeties var zaljsh… varbuut tas jau taa notiek nezinu… es izdomaaju – nopatenteeshu visu latvieshu valodas alfabeetu… un miljonaars liidz muuzha galam… un print “hello world” taatad arii ir patenteejams? 🙂

  Atbildēt
 57. palags

  A kaa tad tur patiesiibaa ir ar tiem patentiem? Vai es varu patenteetu izgudrojumu izgatavot maajaas pats savaam vajadziibaam, ja es nevienam to nepaardodu? Un ja es patenteetu risinaajuma metodi iestraadaaju programma personiigai lietoshanai?

  Atbildēt
 58. deelza

  Lietuvaa referendums jau ir noticis (tur bija kautkaadi 70% par)
  igaunijaa buus (ja nemaldos) 14 jeb 16 sept.(sabiedriskaas aptaujas dati liecina, ka buus pozitiivs rezultaats [tobish raadiitaaji ir “Labaaku” par muuseejiem]),
  mums referendums buus 20 zeptembrii, taa kaa, viiri, peedeejais laiks….

  Atbildēt
 59. deelza

  Btw, luuk arii letas zinja:
  Rīga, 27.aug., LETA. No tiem Latvijas pilsoņiem, kas plāno piedalīties referendumā par valsts dalību Eiropas Savienībā (ES), 56,3% gatavi balsot “par”, 24% – “pret”, bet 19,7% nav varējuši atbildēt, liecina “Latvijas faktu” pagājušajā nedēļā veiktā sabiedriskās domas telefonaptauja.
  Dati liecina, ka 49,6% no visiem aptaujātajiem Latvijas pilsoņiem atbalsta Latvijas dalību ES, savukārt pretējs viedoklis ir 24,8% balsstiesīgo iedzīvotāju. Neizlēmušo pilsoņu īpatsvars ir 25,6%.
  Kā aģentūru LETA informēja vadības grupas “Latvija Eiropā” preses sekretāre Ieva Stare, “Latvijas Fakti” telefoniski aptaujāja 500 Latvijas pilsoņus balsstiesīgā vecumā.
  Aptaujas dati liecina, ka referendumā gatavi piedalīties 82,9% pilsoņu, to negrasās darīt 5,1%, bet vēl nav izlēmuši 12% balsstiesīgo iedzīvotāju.
  Iknedēļas sabiedriskās domas aptaujas tiks veiktas visu līdz 20.septembra referendumam atlikušo laiku, informēja Stare.

  Atbildēt
 60. ss

  Pēcim. Cik tev gadu? Tu kaut ko saproti ar no patentēšanas, vai tikai , kā visi revolucionāri, vienalga pret ko, bet PRET un PRET un PRET?

  Tu zini, ka patentiem ir spēks tikai teritorijā un laikā, par kuru ir nomaksāta nodeva? Tu esi kaut ko mēģinājis patentēt ? Varbūt tu saproti, ka jau šodien vieglāk ir nopirkt labu auto, nekā nopatentēt kaut vai Latvijā patiesi orģinālu risinājumu. Tu laikam pat nenojaut, ka to var atļauties tikai bagāts indivīds.
  Mums vajadzētu protestēt drīzāk, ka amerikāņi brauc kosmosā un taisās okupēt Marsu, kā nekā nekustāmais īpašums…

  Atbildēt
 61. ux

  offtopic:
  1. Lai referendumu uzskatitu par notikušu, jānobalso 35% balstiesīgo…
  2. Lai balsojums būtu ES pozitīvs, “par” jānobalso 55%
  tātad summārais: Lai balsojums būtu ES pozitīvs, “par” jānobalso 19% balstiesīgo…
  < a href=”http://www.nato.lv/kasnotiks.htm#argumenti”>12 argumenti kāpēc balsot pret Latvijas pievienošanu Eiropas Savienībai

  Atbildēt
 62. Wrathchild

  Es kaa dzimis eiroskeptikjis varu uzreiz pateikt – tas ir dirsaa, ka pat nepilna 5. dalja Latvijas balsstiesiigo (pie dirsas, kas ir ar tiem, kas taadi nav – pashi vainiigi) var lemt par paareejaam 4. piektdaljaam. Tas ir stulbi taapat kaa ar visiem tiem patentiem. Varbuut patenteet dzeramaa uudens visnotalj prasto formulu un tieshaam kljuut slavenam un bagaataam. Kad globaalaa sasilshana sasniegs taadu liimeni, kad uudens nebuus, tikmeer buushu biezs!

  Atbildēt
 63. Pckiller

  ES nospļauties par tādu Latvijas lapu protestiem. Lai kāds gudrs haxors uzlauž ES un BSA lapas un ieliek šo pašu protestu!

  Atbildēt
 64. broadcast255

  to ss, tu pac neko nesaproti no patenteeshanas likumdoshanas latvijaa. kur tu raavi, ka tas maxo baiso pikji ? reaali ja pastudeejam likumdoshanu – studentiem jaamaxo ar 80% atlaidi shitam pasaakumam, taatad precizeeju – regjistraacija ~ 50 ls vis kopaa(var svaarstiities), saakot ar tresho gadu jaamaxo 15 ls gadaa par tiesiibaam, taalaak 16 gadaa un uz augshu – 60 ls. ir iespeejas regjistreet gan eiropaa gan visur kur vaig, tikai ar galvu jaapadomaa, japastudee likumi. ja izgudrojoms ir labs, tad tie 50 ls par regoshanu + 15 gadaa saakot no treshaa ir kapeikas.

  Atbildēt
 65. Some one with big C

  Njaa, var jau gadiities taads variants, ka viens puika noseezh pusgadu pie vienas probleemas – kabi dabi straadaatu tas un tas…
  Atrisina, protams iet patenteet, bet tur vinjam staasta, ka taada probleema jau 3 gadus kaa atrisinaata un patenteeta Kulaya Jaba ciemaa Aafrikaa…
  Likums labs, bet liidz ar to, manupraat vajadzeetu labi attiistiitu un bezmaksas patentu datubaazi, lai netiishaam nu jau piekto reizi neizgudrojas divritenis.
  P.S. Bet protesteet shajaa gadiijumaa mums nav izdeviigi, izdeviigi buus apvienoties pie kopeejaa meerkja iistenoshanas.

  Atbildēt
 66. Some one with big C

  To broadcast255 :
  Ja taa ideja buus nepiecieshama man, tie 50Ls tev buur kaa zemee nomesta nauda, protams ja MS sadomaas tavu ideju izmantot, tad jau taa tieshaam nav nekaada veeraa njemama summa…..
  Tik` vai kaads ir speejiigs dzemdeet tik globaali nepiecieshamu ideju? :P~

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *