Dr.Web for Windows 95-XP v4.30

Tamster informēja par jauno Dr.Web for Windows 95-XP v4.30 4 216KiB versiju. Sīkāk par jaunumiem un izmaiņām 4.30 versijā var palasīt šajā lapā.

Dr.Web

Nemācēšu pateikt kāpēc būtu jāizvēlas tieši šo antivīrusu. Programma vizuāli nav būtiski mainījusies, ja nu vienīgi nedaudz uzbarojusies pa šiem gadiem, bet tas ir normāli, jo ar laiku ir nākušas klāt daudzas jaunas iespējas. Atšķirībā no citām programmām tā nav desmitkāršojusi savus izmērus un nav apaugusi ar nevajadzīgām vizuālām izmaiņām, kas ir paredzētas jaunu lietotāju pievilināšanai.

Papildināts!

Mājās es aktīvi nelietoju nevienu antivīrusu, jo visiem tiem ir tendences lieki noslogot sistēmu. Lai gan Dr.Webs to dara ļoti minimāli pat varētu teikt, ka vispār tas sēž ēnā un klusē. Bet Dr.Webam ir viens liels trūkums vai arī pluss, no kuras puses uz to skatās, ka to nevar tāpat vienkārši – palaidu, pārkonfigurēju, apstādināju utt. bez sistēmas pārstartēšanas. Tas mani ļoti kaitina un tāpēc programma ir uzinstalēta, bet netiek palaista fonā, jo rada zināmas neērtības. Tad vēl neesmu ticis galā ar pasta skaneri, kas pēdējo reizi, kad to izmēģināju, šķita diezgan truls un neērts lietošanā, tāpēc uzreiz atslēdzu.

Ar atslēdziņām ir tā, ka vakardienas ROR relīzē bija kaut kāda veca atslēdziņa no 4.16+ versijas…

Version=All
Applications=DrWeb386,DrWebWCL,DrWeb32W,SpIDer9x,SpIDerNT
Created=21-09-2001 (14:33)
Expires=21-09-2004 (14:33)
SubscriptionExpires=21-09-2003 (14:33)

Uzmanību!
Ehh, tieši pirms mēneša biju licis vienu no pēdējām Dr.Web versijām un man pazuda tīkls. Tieši šodien uzliku šo v4.30 un notika tieši tas pats.

Līdz šim ar šādām problēmām nebiju saskāries. Iespējams, ka tāpēc, ka agrāk manā datorā bija tikai viena tīkla karte un tagad jau pāris mēnešus ir divas.

Ja arī kādam no jums uz Windows 2000 Pro ir lietošanā divas tīkla kartes no kurām viena ir ārējam tīklam un izmanto DHCP, varbūt tas nav noteicošais, kas zin, un pēc Dr.Web uzinstalēšanas pazūd tīkls, tad te būs instrukcija kā atrisināt problēmu.

Pazīme, ka kaut kas nav labi var pamanīt, kad zem Start -> Run ierakstam
ipconfig /renew
Parādīsies mistisks kļūdas paziņojums par to ka nevar atvērt “raw socket” vai ko tamlīdzīgu. Patiesībā jau nav tā “socketa” ko atvērt, jo visticamāk, ka Dr.Web to ir sačakarējis. Tas ir tikai mans minējums. 😉

Ko darīt?
1. Veram vaļā Start -> Run ierakstam regedit
2. meklējam sekojošus reģistru ierakstus.

HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesWinSock
HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesWinSock2

3. Eksportējam šīs mapes katram gadījumam, lai būtu rezerves kopija, jo mēs tak neesam īsti vīri, ja reiz palikām bez interneta.
4. Tālāk izdzēšam šos ierakstus no reģistra.
5. Ejam Start -> Settings -> Network and Dial-up Connections
6. Izvēlamies attiecīgo tīkla adapteri un nospiežot labo peles pogu uzklikšķinam uz Properties
7. Izvēlamies Internet Protocol (TCP/IP) un Uninstall.
Pēc datora pārstartēšanas visi DU Meteri un NetLimiteri skaļi bļaus par kļūdām, bet šoreiz mēs viņiem nevarēsim palīdzēt.
8. Aizejam pie tīkla adapteriem (5. un 6. punkts) un izvēlamies pogu Install
9. Izvēlamies Protocol un Internet Protocol (TCP/IP)
10. Pēc datora pārstartēšanas visam būtu jābūt kārtībā.
Izskatās, ka arī NetLimiter nāksies pārinstalē 😛

Varbūt kāds zin kā izvairīties no tik nepatīkamas procedūras.

P.S.
Nav nepieciešams rakstīt, ka tev viss ir kārtībā un nekad nekas tāds nav noticis. Arī man tā bija līdz brīdim, kad tas notika. Attiecīgi interesē tikai pieredze nevis tukša muldēšana.

39 thoughts on “Dr.Web for Windows 95-XP v4.30

 1. MMK

  uz vecaakiem datoriem kapsersky ieveerojami bremzee sisteemu – it iipashi, ja gribas kaadu bildi izdrukaat, tad kaadas 2min ir jaagaida tochna!

  Atbildēt
 2. e-remit

  DrWebs man tieši ar to patīk, ka nav nekādas diži nevajadzīgās ekstras, bet tomēr nevajag izvēlēties noklusētās kofigurācijas. e-mail skaneri tāpat dasablēju uzreiz – lai pasta serveris ar to ņemas.
  par to DrWeba tendenci restartēties – to manuāli var noveidot līdz pilnībai. NT-veidīgajiem windowsiem vajag atslēgt iespēju startēt to servisu automātiski, un tad pie ieslēgšanas reģistros pie Run ielikt “net.exe start spidernt”. Tad arī viņu varēs apturēt.
  Vēl viena lieliska lieta – viņu var lietot bez maksas bez atslēgas! funkcionalitāte ir pilnīgi pietiekama. Tas, ka viš nelien arhīvos – nav diži nepieciešams. Gailvenais, ka pārķer visus vīrusus pie to palaišanas mēģinājuma, un aizvāc no acīm. (arī tos, kas no mainiem un web lapām palaižas).
  Nu īsumā par DrWeb – efektīvs, mazs, bet neērts (kamēr sakonfigurē) – kārtīga krievu manta. Arī šeit: http://www.virusbtn.com/vb100/archives/tests.xml?200308 testus regulāri iztur.

  Atbildēt
 3. Guncha

  Man gribētos redzēt, kā izskatās Kūlinksa skaitļojamā mašīna pēc tam, kad viņš uz tās nemitīgi instalē visu, kam vien uzduras internetā sava ārkārtīgi saspringtā darba režīma laikā…

  Atbildēt
 4. ui

  1) DrWeb e-mail skanerim bija tendence uz dazham mashinam sachakaret TCP/IP protokolus, tapec pie instaleshanas SpiderMailu labak atslegt (4.30 tas itka makot ari SMTP trafiku chekot)
  2) jauna 4.30 versija nesadzivojot ar WinNT+NTFS, sikak lasit http://forum.drweb.ru/, taka varbut pagaidam paturet 4.29c, kas imho iet itin stabili.
  3) “uz vecas kastes” vislabak izveleties tieshi subj. lidz shim ar ljoti retiem iznjemumiem 4.29c nav sagadajis problemas zem 9x/NT/2k/XP!
  4) CLX pieminetais fakts, ka subj. nav iedarbinams bez parstarteshanas imho ir pluss no droshibas viedoklja – mazak iespejas kadam kaitigam servisam/procesam palaisties pirms antivirusa vai ielogoshanas…
  tachu vispar jamo var mierigi palaist ari no rokas, cita lieta, ka konfiguraciju mainot, vajadzetu parstartet…
  prieksh NT veidigajiem atliek mapite iekopet failus:
  drweb32.dll
  dwebllio.dll
  spiderui.dll
  spidernt.exe
  drweb32.key
  *.vdb
  spider.cpl uz %WINDIR%System32
  drwebnet.sys %WINDIR%System32drivers
  +ieprieksh pielabotu drweb32.ini un aiziet:
  spidernt -install
  net start spidernt
  parejos (drweb32w.exe, drwebupw.exe, drwebwcl.exe, spider.hlp etc) jau pec katra gaumes…
  ljoti svarigi atslegt arhivu chekoshanu, email-arhivus var atstat!

  Atbildēt
 5. Rukicc

  Par sacakareeto tiiklu ir biki par veelu …… vakar jau tapa uzlikts tiirs Windows…. bet vai bija DRWeb pie vainas iisti nemaz nezinu….

  Atbildēt
 6. ui

  vel viens DrWeb pluss: ja esat atradushi kadu virusu, kuru subj. pagaidam nepazist (varbut pazist kads cits antiviruss vai taa online-web tests, skat. linkus zemak), aizsutot jocigo .exe failu arhivaa ar paroli uz support@drweb.ru, tas driz vien paradas svaigaja papildinajumaa drwtoday.vdb (protams, ja izradisies, ka proga patiesham ir kautkas virusveidigs)
  un vispar, subj. papildinajumi sver tikai vairakus kilobaitus!

  http://www.ravantivirus.com/scan/indexn.php
  http://www.avp.ru/remoteviruschk.html
  http://online.drweb.ru/
  mozh, pie viena, kads zin vel kadu online virus testu, kur var uploadet failus?

  Atbildēt
 7. e-remit

  Kam jaunais drweb uz w2k un wxp maitā tīklu, vienkārši palaist “spiderml.exe -remove”, un pārstartēt kompi. Kam problēmas uz wnt4, labāk vēl palietot drweb 4.29c.

  Atbildēt
 8. Kārlis

  Man vēl nesen DrWeb patika tāpēc, ka tā 32bitu versiju kopā ar vīrusu db varēja uzdabūt uz 1 disketes. Superdiskete admiņa džentlmeņa komplektā! Pēdējās versijas diemžēl izskatās pārāk lielas, bet vdb ielādēt no vairākām disketēm DrWeb laikam vēl nav iemācīts 🙁 Ja ir kāda pieredze par tādām lietām, priecīgs būšu palasīties.

  Atbildēt
 9. ui

  2Kārlis: iekope disketee pkunzip.exe, drweb386.exe un visus *.vdb saspiest ar ZIPu – bus papildus garantija, ka diskete nolaisjusies bez gljukiem! pie palaishanas atspiezh uz RAMdraiva… var ari divas disketes (.vdb otrajaa) SMARTDRV.EXE ari LJOTI iesaku, testejot C: iz pod DOSa!
  disketes saturs izskatas aptuveni sekojoshi
  AUTOEXEC.BAT:
  smartdrv
  set PATH=A:;B:
  CONFIG.SYS:
  DEVICE=HIMEM.SYS
  DEVICEHIGH=RAMDRIVE.SYS 2048 /E
  +faili SMARTDRV.EXE, PKUNZIP.EXE, HIMEM.SYS, RAMDRIVE.SYS, DRW.ZIP etc.
  piestartejot atliek pariet uz izveidoto RAMdisku un palaist komandu pkunzip a:drw.zip, pec tam jau talak drweb386.exe /etc
  RAMdraivaa pat paliks vietas drweb386.log failam…
  protams, tas viss FAT diskiem, ar NTFS DOSa emulatoriem nav megjinats…

  Atbildēt
 10. e-remit

  Par superdisketi – var uztaisīt startējamu dos disketi (diemžēl tikai uz FAT16/32 tas strādās). Darās tā: ar w95/98 “format a: /s”, un uzreiz nodzēšam “command.com”, un iekopē “himem.sys”. Tālāk jāuzkopē faili: drweb386.exe, drweb32.dll, visi *.vdb, un ja ir drweb32.key; tad jāuztaisa 2 faili: drweb32.ini – uztaisa ar komandu “drweb386 /al /arn /cnn /cup /spp /icp /ha /nr /so /ss /tb /tm /upn” (ja nav atslēga, tad RTFM par atslēgām); un config.sys, kur saraxta:
  —–Start of config.sys
  Switches=/F
  DOS=High
  Device=A:himem.sys /TestMem:ON
  FilesHigh=80
  LastDriveHigh=Z
  SHELL=A:drweb386.exe *
  —–End of config.sys
  Liekas, ka viss; bāžam to kompī, un testējam…
  drweb386 diemžēl nemāk ārstēt makrosus, u.tml, bet galvenais jau ir pamanīt tos.

  Atbildēt
 11. Sarky

  “Ar atslēdziņām ir tā, ka vakardienas ROR relīzē bija kaut kāda veca atslēdziņa no 4.16+ versijas…”
  “4.16+” nenoziimee versiju, bet gan faila/atsleegas formaatu! (t.i. – v4.16 un naakamajaam). Arii peec datumiem redzams, ka tai atsleegai jaader; cita lieta, ja taa taisiita, piem, versijai 4.29 un shajaa – 4.30 versijaa ielikta atpaziishana, ka shii atsleega ir piraatiska.

  Atbildēt
 12. Sarky

  Rezerves kopijas (backUp) neveido:
  1) admini, kas taadi ir kljuudas peec;
  2) mazpieredzeejusjhi lietotaaji;
  3) nejeegas (lameri);
  Principaa, 1.punkts=2.punkts=3.punkts

  Atbildēt
 13. MR.LSD

  Jā priekš kam lietotājiem admiņi?
  Tikai traucē dzīvot!
  A beck-up-us ietaisa ar gļukiem!
  Šodien atkal programmēšu MS Wordā:DDD

  Atbildēt
 14. Kārlis

  To: e-remit – problēma ir tā, ka drweb un visiem .vdb vienā disketē nepietiek vietas. Bet doma man patika 🙂
  To: ui – Paldies par idejām! Būs atkal kādu laiku ko darīt.

  Atbildēt
 15. e-remit

  jaa, ir taada nelaime, ka tad, kad sarodas jau kaudze ar papildinājumiem, tad disketē vietas vairs nav. un pierunāt viņus uz vienu pamatbāzi arī nevar (vismaz caur forumu). Tāpēc droši var lietot ui ieteikto veidu… to pat var vienkaarshot – njem w98 windows sagatavoto sistēmas disketi, kur uz ram disku no .cab faila tiek viss atspiests, tad vai nu to drweb iespiest tai .cab failā, vai nomainīt to visu uz .zip …tad teorētiski varbūt arī ntfs draiverus var tur iedabūt – vispār roolz.

  Atbildēt
 16. Platais

  Runaajot par pazudusho tiiklu, tas ir tiesh spidermail (e-pasta paartveereeja) gljuks (nepilniiba) ne visiem bet diezgan daudziem lietotaajiem ir probleemas ar internetu peec spidermaila uzstaadiishanas man gan kaut kaa uz savas aadas to nav naacies izjust bet citi ir atraavushiesm, starp citu nedarbojas arii Akmens (unibankas bankas sistēma). Bet visaadi citaadi viens no labaakajiem un mazaakajiem antiviirusu softiem pasaulee. Shobriid dos versiju veel var iedziit vienaa disketee. Nopumpeet var i-netaa www.dials.ru vai www.drweb.ru.

  Atbildēt
 17. Platais

  ja neit i-nets no command rindas palaid spiderml -remove drweb direktorijaa un paarstartee datoru vairaak arii nekas nav jaadara. Atinstaleejot drwebu nebuus liidzeets spidermails ir papildprodukts, kas uzstaadaata savu moduli pirms winsocka un paartver noraadiitos portus (cit kaart izskataas arii, ka visus portus)

  Atbildēt
 18. Delerium

  Cik esmu novērojis, tad parasti tie, kas nekad neko nav backupojushi (vai arī ir mēģinājuši, bet nav pārliecināti, vai no backupiem var kaut ko atjaunot), arii visbiežāk izsakās tipa “īsti admini backup’us netaisa”, piebilstot, ka tas ir domāts kā joks. Bet klusībā pie sevis lūdzas, kaut nekad nekas nenobruktu. Vai arī, lai atrastos kāds frīks, kas salabos HDD 😀

  Atbildēt
 19. es

  nu zin tas doktors man te staaveej vienaa kastee, kuru atveda no Cetra (iestaadei) un peec kaada 2-3 ned es patesteeju ar AVP = 2-i viirusi iekshaa… (konfigureec bija pareizi – DoktorW)… Taaka ….
  I ja ja liek daudzas kastes ar to te DW un + veel shaads sex ar registriem… nu i nafig….

  Atbildēt
 20. ui

  2es: vai varetu precizet, kas tie bija par virusiem (nosaukumus) !?
  KAVP itka daudzus crackus ari uzskatot par virusiem…
  tachu tas pazistot ari vairak dazhadu .exe packeru neka DrWebs 🙁
  p.s. DrWebam nekads “sex ar registriem” nav nepiecieshams

  Atbildēt
 21. 2advanced

  nu nepatik man tas drweb. bija problemas virusa laika ar atinstlesanu uzliku norton anti virus 2004 beta vis rulle, nekadu problemu tikai trials pec 3 dienam prieka vairs nebuus ;-/

  Atbildēt
 22. ui

  nortonam ari medz but problemas ar atinstaleshanu, ne velti symantec izlaidis pat atsevishkju tooli, kas izvac NAV no visam vietam, kur tas ieperinajies, kad to nevar izdarit ar Add/Remove. skat:
  http://service1.symantec.com/SUPPORT/nav.nsf/docid/2001092114452606
  kapec kads varetu veleties novakt NAV? piem, nereti pec atinstaleshanas Outlookam ir bijushas problemas ar POP3 protokolu… vairaki antivirusi parasti nesadzivo, tapec NAV janovac ari pirms cita uzlikshanas…

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *