VMware Workstation 4.0.1 Build 5289

WMware 4 Parādījusies jauna versija VMware Workstation 4.0.1 Build 5289. Programma paredzēta, lai dotu iespēju lietotājam vienlaicīgi strādāt ar vairākām OS uz viena datora.

Sēžam savā ierastajā Windows’ā un bakstamies kaut ko pa Linuxu vai Unixu vai arī otrādāk. Labums ir tāds, ka nav nepieciešama otra kaste, kur veikt savus eksperimentus un nav nepieciešams atteikties no savas ierastās darba vides.

Lai saprastu par ko ir runa var ieskatīties arhīvā pie raksta VMware Workstation 4.0 Build 4460 un līdzīgu produktu Virtual PC for Windows 5.2 Update. Abas šīs programmas var ļoti noderēt tiem, kas vēlas apgūt vēl neapgūtas vides un iemācīties strādāt kaut vai ar Linux.

Starp citu, būsiet noteikti dzirdējuši par visai skaļo darījumu Minhenē, kur 14 000 darba vietu aprīkošanai izvēlējās nevis Microsoft produktus, bet gan Linux, kas izmaksāja par pāris miljoniem lētāk. Vienu no raksta versijām var atrast USA Today lapā. Linux fani varētu gavilēt un priecāties, ka lielajam Microsoftam gar degunu aizgāja pāri pa 30$ miljoniem dolāru. Taču viss nav tik rožaini kā gribētos, jo Linux vēl 100% nevar aizvietot Windows darbastacijas.

bush, pačukstēja par stāsta turpinājumu jeb monētas otru pusi. Kā raksta Wininsider.com, tad 80% no visiem datoriem būs aprīkoti arī ar VMware. Jā, jā, tieši šo programmu, kuru jums ir tas gods šobrīd iemēģināt. Domāju, ka tie miljoni aizgāja nevis pašam Linux, bet gan VMware licencēm, jo viena licence maksā 299$, lai gan tāpat kaut kas ar cipariem nesanāk. Iespējams, ka uz tik lielu pirkumu viņi dabūja milzīgas atlaides.

Lejupielādēt izmēģinājuma versijas:
VMware Workstation 4.0.1 Build 5289 Windows 21 800KiB
VMware Workstation 4.0.1 Build 5289 Linux 25 628KiB

13 thoughts on “VMware Workstation 4.0.1 Build 5289

 1. /dev/null

  Runaajot par Minheni. A ko, ljoti labs risinaajums. Nav jaaizmet miskastee esoshaas windows licences un var paleenaam un nesteidzoties atbriivoties no atlikushaajaam windows programmaam.

  Atbildēt
 2. coolynx

  /dev/null: pilniigi piekriitu. pareiza un paardomaata pieeja kaa arii nav jaaatsakaas no specifiskas programmatuuras, kas neiet uz linux (graamatvediiba utt.).
  buutu ljoti prieciigs, ja arii Latvijaa valdiibas liimenii shaadi izriikotos, bet tas notiks tikai manos sapnjos. vai ari, ja iestaasimies ES un no turienes onkas dos noraadiijumus.

  Atbildēt
 3. coolynx

  viens: tas kursh domaats tavai videi ar uzrakstu Windows. otru failu tu vienkarshi nevareesi palasit, jo tas ir tar.gz arhiivs kura atrodas linux faili, kas nies zem windows.
  bet njem veeraa, ka ar nemaakuliigu riiciibu var sabojaat savu sisteemu. iesaaceejiem es ieteiktu straadaat ar virtuaaliem diskiem.

  Atbildēt
 4. Norkjis

  Tad tagad tajaa Minhenee teiksim nevis laizh windows darbavietu ar atbilstoshajaam applikaacijaam, bet “tjipa Linux” ar vmware pa virsu un tiem pashiem windows/office/utt? laikam nav kur naudu likt. Varbuut vajadzeeja pirkt vmware prieksh logiem un tajaa pingviinu palaist tiem “lietotaajiem” kam tas diivainais softs interesee? 🙂

  Atbildēt
 5. Sarky

  Uibis: Tikpatlabi – varbūt reālists? Fakti nemainās, mainās vērtējums / attieksme..
  Par tiem Minheniešiem…. hmm, kasu bārdā… Par VMwares licenci Linuksam ir jāmāksā, tā nav brīvprogramma..hm. Un Windows licences arī vajadzīgas, kaut arī virtuāli tos OS izmantojam. Cik reāli ietaupīja?
  P.S. vienalga, patīkami, ka cilvēki cenšas domāt, darīt citādi!

  Atbildēt
 6. Tāpat vien

  Es vispār dzirdēju, ka tas darījums ar Linux izmaksāja dārgāk nekā Windows piedāvājums … pēdējā brīdī Microsoft esot nolaiduši cenu par to licenču atjaunošanu (tieši tā!, nevis jaunas licences iegādi) un tomēr … nekā
  Lai arī lietoju windows … ar linux nesanāk laika pacīnīties … tomēr uz to visu skatos cerīgi. Konkurence ir vajadzīga, lai mudinātu dažu labu nolaist cenu, gan lai veicinātu izaugsmi. Ceru, ka daļa naudas aizplūdīs arī uz linux community un ne tikai uz vmware.
  Interesanti, ko Microsoft taisās darīt ar connectix (vai kā tur sauc = konkurents vmware-am), ko nesen iegādājās? Kādam ir idejas? Strategic department pārstāvji komentējiet šeit 🙂

  Atbildēt
 7. Grrr

  Jā, arī lasīju, ka darījums izmaksāja dārgāk nekā Win. Jautājums ir – cik būtu jāpiķo M$am PĒC iegādes par licenču atjaunošanu turpmāk utt. Ja esmu pareizi informēts, tad dažs labs lielāks Latvijas uzņēmums par to maksā vairākus miljonus gadā.
  Vispār, kā atceros no sava strādāšanas laika amīšu valsts iestādē, zināmā apsēstība ar M$ (kas ir tā kā pa ministrijām sadalīta – šur tur ir, šur tur nav), tiek daļēji skaidrota ar to, ka tā ir amerikāņu kompānija. No sērijas “atbalsti Latvijas preci”. Iespējams, ka patlabanējā anti-amerikāņu noskaņa arī bija no svara Minhenē, kā arī tas, ka vāciešu izvēlētā versija bija SuSE Linux – tātad arī pašmāju (nu, protams arī supports pieejamāks un vietējā valodā).

  Atbildēt
 8. coolynx

  linuxam: ER0MJ-ZF8D7-10JF7-4R5JN
  windows atsleegas gjenereejas, ja ir uzinstaleeta programma. gjeneratoru meklet pie kjiinieshiem.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *