Mozilla 1.5 Alpha un Firebird 0.6.1 nightly

Mozilla bush, raksta, ka esmu pārāk subjektīvs, jo aizstāvu Mozilla pārlūku saimi. Tāpēc viņš iesūtīja šo te adresīti uz Microsoft lapu, kurā var palasīt par to kā ietaupīt laiku, izmantojot Internet Explorer 6 iespējas.

Kad tas būs izdarīts, tad var arī apmeklēt šo lapu, kur ir aprakstītas iespējas kuras piedāvā Mozilla Firebird (Ugunsputns).

Vienīgi kā es varu būt objektīvs, ja Mozilla pārlūks visu laiku tiek pilnveidots un iznāk jaunas versijas, bet Internet Explorer izstrādātāji neko jaunu nepiedāvā? Jā, piekrītu, ka gandrīz katru nedēļu iznāk kaut viens jauns ielāps priekš Internet Explorer un par šīm jautrībām varētu rakstīt un rakstīt, bet man šis sporta veids nesaista. IE caurumu lāpīšana joprojām turpinās, vienkārši tas jau vairāk kā pusgadu notiek bez manas līdzdalības, jo esmu pievienojies citam bariņam 😉 Es sevi uzskatu par progresīvu cilvēku un tāpēc arī rakstu par progresīvām lietām.

Labi, pietiks ākstīties. Asa informē par to, ka ir iznākusi Mozilla 1.5 Alpha kā arī uz šīs alfas bāzētā Firebird 0.6.1 versija. Šajā versijā ir izlabotas dažas ļoti nepatīkamas kļūdas kā arī JavaScript problēmas, kas tika ielaistas Mozilla Firebird 0.6 (Glendale) versijā.

Pirms lejupielādēt šīs versijas gribēju jūs pabrīdināt, ka tās ir tikai testa versijas un tajās IR iespējamas kļūdas. Šīs versijas NAV domātas parastam lietotājam.

Lejupielādēt Mozilla 1.5a:
mozilla-i686-pc-linux-gnu-1.5a-sea.tar.gz 14 500KiB
mozilla-mac-MachO-1.5a.dmg.gz 15 304KiB
mozilla-win32-1.5a-installer-sea.exe 11 880KiB

Lejupielādēt Mozilla Firebird 0.6.1:
MozillaFirebird-2003-07-22-23-1.5a-win32.zip 6 940KiB
MozillaFirebird-i686-pc-linux-gnu.tar.gz 9 480KiB

90 thoughts on “Mozilla 1.5 Alpha un Firebird 0.6.1 nightly

 1. Pecis

  Delxx, Mozilla ir pārlūkprogramma jeb browzeris, epasta programma, HTML lapu taisīšanas programma un čata programma vienā kopā, Mozilla Firebird ir ‘pure browser’ ar ļoti daudz tam domātām fīčām un idejām. Nākotnē Mozilla būs sadalīta un sastāvēs no:
  Mozilla Firebird – pārlūka sastāvdaļa
  Mozila Thunderbird – epasta klients
  par pārējām sastāvdaļām precīzāk nezinu… 😉
  Cheers,
  Pecis.

  Atbildēt
 2. coolynx

  Delf: jep, bet es nedaudz savaadaak turpinaashu nekaa tu vai kaads cits to gribeetu.
  netscape == dead bet mozilla != dead 😉

  Atbildēt
 3. Delf

  anywei. mozillai naf ModaaloLogu javascriptaa 🙁 so jaapaliek pie IE6. ja taads paraadiisies. tad beidzot galiigi parieshu uz Mozilla/Opera

  Atbildēt
 4. Knagis

  Es nepaarieshu uz Mozilla liidz briidim, kad tam ieksh JavaScript buus paraadiijushaas taadas lietas kaa event un veel dazhas citas. Pashlaik es savus javascriptus visus taisu, lai tie iet arii uz mozillas, bet tas briizhiem kljuust reaali pretiigi.

  Atbildēt
 5. coolynx

  nav tur nekaa pratiiga tajos komentaros. patiesiibaa esmu pat prieciigs, ka netscape ir dead, jo taa vietaa naak Mozilla.
  Sho paarluuku var maarketeet jau kaa pavisam jaunu produktu, jo daudzi nemaz nezin, ka jaunie Netscape griezaas uz Mozillas dzineeja. Taa kaa peec kaada laicinja, kad nostabilizeesies ugunsputninjsh, tad ieteerpjot kaadaa smukaa apvalkaa, ieliekot paaris sajuusmas rakstus lielaakajos pasaules portaalos, taadus pashus rakstinjus lielaakajos IT izdevumos un lietotaaju ovaaciju pavadiibaa, viss var notikt. galvenais ir labs maarketings, ko pieraadiija M$ 🙂

  Atbildēt
 6. coolynx

  misame: taisniiba, tas javascript gljuks ljoti trauceeja. tagad tas ir izlabots. vieniigi esmu pazaudeejis flash, bet paraknjaashos pa forumu un gan jau dabuushu atpakalj.

  Atbildēt
 7. Scorpion

  Pods bik saak iesmakot. Clx to vien dara kaa ar putaam uz luupaam aizstaav nepopulaarus produktus. Ir baigi senaa patiesiiba – ar varu miiljsh nekljuusi 🙂 luck.

  Atbildēt
 8. coolynx

  Scorpion: tas, ka lameri saak izraadiit savu nepatiku attieciibaa pret daudz progresiivaakiem paarluukiem, kas atbalsta standartus, noziimee, ka manas puules popularizeet shos produktus ir attaisnojushaas.
  tagad naaksies rocinjas taisnot un saakt taisiit normaalas lapas, kas uz visiem parluukiem normaali izskataas. kas i, esi viens no tiem, kas taisa ie-only lapas? 🙂

  Atbildēt
 9. K|NG

  Es jau neko, bet sev populārāka pārlūka nezinu 😉
  Varēja kāds man ieskaidrot vai tip help, kā uz win tam putnam tos profilus pārlikt nezaudējot vecos datus un iestādījumus, ja man ira ari pilnā Mozillas versija. šamie raksta, ka vajagot kreatēt jaunu tīru profīlu oi bail ?

  Atbildēt
 10. coolynx

  K|NG: neesmu skatiijies kaa ir peedeejaa versijaa, bet tie abi pagaidaam izmanto vienu un to pashu profilu direktoriju. kaut kad ieprieksh par to rakstiiju. taa kaa uztaisi vienam vienu un otram otru profilu.

  Atbildēt
 11. Shamanis

  Tikko kaa nokachaaju un uzmaucu to Mozzillu, bet tas succ neiet! SMIRD PA GABALU! Logs atveras un uzreiz arii ieiet savaa personiigajaa transaa!

  Atbildēt
 12. coolynx

  Shamanis: mozillu nemeegjinaaju, bet ugunsputns skriens kaa velns 😉
  kaa jau rakstiiju – shiis ir alfa versijas ar gljukiem…

  Atbildēt
 13. Boo

  Shitaam alfa versijaam ir viena probleema :/ – Profile manageris jaunu profilu izveido gan, bet iespeeju palaist veco nedod – varbuut ir kaads padoms :/

  Atbildēt
 14. Shamanis

  Sorre par klaju melu izplatiishanu, es sajaucu – runa neiet par Mozillu, bet iet par Mozilla Firebird 0.6.1. Nu nesaprotu, kur i problemo. Nomirst un viss. Tikai poga minimize straadaa un tad vairs nekas nestraadaa.

  Atbildēt
 15. Boo

  Shamanis: Tas arii ir ne reizi vien ieveerots gljuks alfa versijaam – es vienreiz, kad dikti gribeejaas izdariiju sekojoshi – uzinctalee 0.6, palaid, aiztaisi – uzstiep pa virsu 061 un vajadzeetu straadaat (ja pareizi atceros)

  Atbildēt
 16. coolynx

  peec buutiibas, jau ir ieteicams, pirms palaist jaunu versiju, uztaisiit jaunu profilu kaa to rakstiiju pie Mozilla Firebird 0.6 apraksta.
  es pats protams, ka netaisiiju jaunu profilu 🙂 atljaavos tikai izveidot svaigu programmas direktoriju un izmantoju to pashu veco profilu. pazuda paaris extensions, bet tie laikam atradaas programmas direktorijaa. ja ir divi profili un ljauj lietot tikai vienu no tiem, tad attieciigi var meegjinaat:
  1. jauna mozilaafirebird direktorija nevies vienkarshi iekopeet jaunos failus vecajaa diraa.
  2. vecaa profilu direktorija
  shajaa gadiijumaa man nez kaapeec vienmeer viss ir straadaajis kaa vajag, lai arii kaadas versijas neliktu.
  bet vispaar prieksh tam ir firebird forums 😉

  Atbildēt
 17. Delf

  to KAKLZ : neredzu lai Mozilla stradaatu Modaalie logi, un tavaa adresiitee, tur izmantojas parastais window.open(); , bet me temee, lai Mozilla suportee arii
  ShowModalDialog(); … un lai buutu pieeja pie lementiem peec document.all 🙂
  vairak neko nevaik.

  Atbildēt
 18. coolynx

  Delf: taa pati google uz otro jautaajumu par izmantotaam viena parluuka funkcijaam saka sekojosho
  How Do I Upgrade an Existing Web Page That Uses Proprietary Features to Support the W3C Specifications?
  http://www.stopbadtherapy.com/standards.shtml#gecko
  Nav4 document.layers[]
  IE4/5 document.all
  Nav4/IE4-5 document.elementName
  aizvieto ar
  DOM level 1 document.getElementById()
  tu jau saprati – izmanto w3c ieteikumus un tev viss straadaas visos paarluukos, kas seko w3c ieteikumiem, 🙂

  Atbildēt
 19. Knagis

  es izmantoju w3c ieteikumus, bet jebkas, kas kaut mazliec ozh peec w3c dom level2 neiet ne uz mozillas, ne arii operas vai veel kaada browsera.

  Atbildēt
 20. coolynx

  Knagis: diemzheel es neesmu njeemies ar DOM2 🙁
  Spriezhot peec shii teksta dereetu noskaidrot
  DOM 2 – Most of it has already been implemented in Gecko, including support for DOM 2 events, the DOM 2 Style, and the DOM2 Core.
  kuru dalju tieshi neatbalsta?
  Te ir detalizeetaak aprakstiita katra no DOM2 daljaam.
  http://www.mozilla.org/docs/dom/reference/levels.html
  taalaak jau skatamies kapeec neiet taa vai cita fiicha un spaardam izstraadaataajus.

  Atbildēt
 21. docent

  Knagis, nu, man tieši nesen nācās izmantot DHTML, un, lai to realizētu, pastudēju DOM Level 2 specfikācijas – tas, ka man VISS aizgaaja uz Mozillas, Opera7 mani nepārsteidza, bet tas, ka IE6 arī visu smuki atbalsta, gan. Starp citu, piemēram, arī IE 6 atbalsta document.getElementById() (un ne to vien).
  Runa iet par atsevišķas rindas, kolonnas pievienošanu/dzēšanu tabulā, spaidot podziņas bez lapas pārlādes. Bija dikti interesanti 🙂

  Atbildēt
 22. mxms07

  pievienojos coolynx un jau kaadu pusotru gadu izmantoju _tikai_ Mozilla 1-1.3 bet tagad Firebird. Zheel ka darbaa jaasmird ar IE 🙁

  Atbildēt
 23. Boo

  Kaa ugunsputnam pateikt kur profilu njemt bez Profile Manager ? any ideas ?
  Man kretinee doma, ka profils staav uz vienas partiicijas ar windows – pashi saprotiet, kas ar to partiiciju var notikt 🙂

  Atbildēt
 24. graabeklis

  http://www.dynagirl.com/mt/archives/000325.shtml
  – daži ļoti noderīgi tūļi speciāli webistiem, toolbaru un bookmarkletu veidā.
  Pirmo (pnhtoolbar) izmantoju jau pāris mēnešus. Tad vēl daži – Rooler – ļauj mērīt objektus dokumenta logā, css view – apskatīt pielinkoto css..
  P.S. Aicinu visus balsot par miera plānu Čečenija, šeit. Patreiz leiši mūs xxx reizes apsteidz..

  Atbildēt
 25. Skeptikis

  Veel liidz sim neesmu sapratis kaapeec jaaciinaas ar tiem gljukainiem browseriem. Man ar IE visas lapas veraas valjaa taa, kaa taam paredzeets veerties, ja kaut kas nedarbojas normaali, nav jaadomaa….vai tik tas nav atkal mana alfa, beta utt. browsera gljuks. Taatad neredzu ne minimaalaako jeegu piedirst savu kompi ar kaut kaadu tizlu softu, ja defaultaa viss darbojas ideaali. Taapec vien jaavelk un jaainstalee kaut kaads pusfabrikaats, lai ar hronemetra paliidziibu vareetu noteikt, vai tik par kaadu sekundes simtdalju lapa neielaadeejaas aatraak??? Vai taapeec, lai zinaatu ka ”Preferencees” staav vairaak dazaadu drazu nekaa IE, kas pamataa tikai trauce stradaat ???

  Atbildēt
 26. Didulis

  Pirmkaart par tiem komentaariem ieksh Delfi.lv: Delfi.lv galvenokaart lasa visaadi kantoru zhurkas un sekretutkas. Taadeelj nebriinies, ka tur tik laami izteicieni.
  Otrkaart noproveeju to about:mozilla ierakstiit ieksh IE6 adress bar. Vispaar interesanti Blue screen, bet ne blue screen off death. Tb atveeraas lapa ar bgcolor=”#000080″ ;-))

  Atbildēt
 27. e-remit

  2 Skeptikis: aizej ar savu IE, piemeeram uz www.cracks.am , un pastaigaa nedaudz pa lapu!!! vai pastaigaa pa pornolapaam. tad peec paaris dienaam pastaasti iespaidus, cik jauks ir IE!

  Atbildēt
 28. /dev/null

  A es jo vairaak lasu komentaarus, jo vairaak manii nostiprinaas paarlieciiba, ka lielaakajai daljai microsofta fanu kaut kas nav kaartiibaa ar galvu. Bet laikam jau uz taadiem microsofts orienteejas.

  Atbildēt
 29. endrju

  Man personīgi šī jaunā Mozilla pamatīgi lago (skrolējot lapas saturs raustās, rakstot URL adress laukā raustās viss teksts, un citas lietas). Citas versijas (laikam vecākas skaitās) gāja ļoti normāli. (Kompis nav tas sūdīgākais – AMD 900Mhz, 280 RAM)

  Atbildēt
 30. evil_vinny

  offt: vel excelenti ieksh Ugunsputna izskatas 404 – Massive Existance Failure, abducted by aliens, use Ouija board, blah blah blah 🙂

  Atbildēt
 31. Hmm

  Starp IE un Mozillu principaa atskhjiras termini. IE tas saucaas ‘ielaaps’ , bet
  Mozillai ‘jauna versija’. Cik garsh tik plats.
  Esmu lietojis Mozillu, turpinu lietot IE. Un principaa taas daudzaas siikaas fiichas nav paaraak buutiskas. Vai ir veerts razhot klaat veel bezgaliigi daudz fiichas, kuras man kaa ‘prastam lietotaajam’ paaraak neinteresee.
  P.s. MS nefaniem piebildiishu lietoju ar RH ar KDE. Nav paaraak lielas starpiibas
  iznjemot pieejamo progu skaitu.

  Atbildēt
 32. e-remit

  MS nefanaatus varu apbeedinaat (vai iepriecinaat?), ja nebuutu MS, tad mees droshi vien straadaatu ar makiem, un lamaatu taapat apple…

  Atbildēt
 33. otto

  “…daudz progresiivaakiem paarluukiem, kas atbalsta standartus…”
  Tas ir apmēram tāpat kā ar klasisko muziku – klasiskā muzika ir daudz lielāka māksla nekā roks, pops & Co. Tā vismaz klasiskās muzikas apoloģēti paši uzskata. Sanāk kopā bariņš zinošu “speciālistu” un klausās Berliozu. Un sajūt sevi diženus, izglītotus, krutus, viņi tagad var lepoties, ka piepulcinājuši sevi pie “pareizās” muzikas (lasi, standartiem). Nu un tad??? Vidējas rokas rokeris var savākt pilnu Wemblijas stadionu, kamēr “klasiķis” nevar dabūt pilnu 10-vietīgu kamerzāli. Tad kas cits atliek, kā vien sist sev pie krūts un mēģināt pārliecināt citus (patiesībā pats sevi!), ka viņa mūzika ir tā pareizākā, ka tā ir “īstā” māksla, bet pārējais ir kičs, masu kultūra un mēsls.
  Tā arī mūsu coolinx ir nostājies uz šīs savas vienīgās taisnības taciņas. Lai viņam veicas! Pasaulei no tā ne silts, ne auksts! :-)))

  Atbildēt
 34. Vaards

  Cerams, ka beidzoties karstajam laikam, coolynx arii biski atdzisiis, un paliks atkal normaalaaks rakstiitaajs 😉
  Var jau buut ka paaris koderiem labaak patiik pumpeet tudi-sudi kautkaadu jaunu Operas vai Mazjilas kluci _~padsmit mb), nekaa atvilkt ielaapinju prieksh IE uz 300kb.
  Var jau buut, ka labaak lietot kautkaadu alternatiivo fignju, kas ieveero standartus (kas tietaadi !?), bet neraada kaudzi ar lapaam – nevis lietot paarluuku, kas neieveero standartus, bet raada visas lapas normaali.
  Par tiem standartiem gribeetos atgaadinaat divus standartizaacijas principus:
  Nestandartizee, ja nav ko standartizeet ,
  Nestandartizee, ja zinaatnes un tehniskas progress ir paaraak straujsh konkreetajaa jomaa

  Standartizaacijas galvenais princips ir taads, ka taa balstaas uz briivpraatiibas principu izstraadee un lietoshanaa – ja negribi standartu lietot, tad nelieto.
  Ja IE ir speejiigs rast labaaku risinaajumu, nekaa to ir speejushi aptvert paaris entuziasti kas straadaajushi pie stanadarta sagatavoshanas (pienjemsim, ka tas ir taa – njemot veeraa shiis outsaideru firmas visai ieveerojamos resursus), tad nedomaaju, ka vinjiem sevi vajadzeetu ierobezhot, tikai tamdeeelj, ka kautkas nav ieveerojis augstaak boldaa izceltos principus.
  Saprotams, ka mazo paarluuku taisiitaaji arii vareetu nelietot standartus, bet tad pastaav risks, ka ar vinju sakainajiem paarluukiem pat vinju pashu maajas lapu nebuus iespeejams apskatiit. Vinjiem nekas cits neatliek, kaa pienjemt shos standartus par likumu + knaabaat lielo braali, kursh tos neieveerojot.
  Domaaju, ka vareetu paarmest MS negodiigu konkurenci un visaadu viltiigu tirgus triku pielietoshanu (par ko arii buutu interesanti palasiit, ja shiis lapas autors, kursh savaa jomaa profesionaalis, tos vienkaarshotaa un uztveramaa veidaa speetu sheit apkopot), bet nevajadzeetu apzinaati baurot, ka Mazjilas un Co ir labaaki, jo tie redz standartus ieveero. Dziive pasha nosaka standartus, un peec shii briizha standartiem sanaak, ka Mazjilas & Co tiem neatbilst – “Lietojiet IE4 vai augstaaku, lai apluukotu lapu pareizaa izskataa”…
  V.

  Atbildēt
 35. digil

  Varbuut vareetu vienreiz beigt kult tukshus salmus… nezkaapeec MS IE piekriteeji uzskata visus paareejos, kas lieto alternatiivos paarluukus, par izleceejiem-mazohistiem… man liekas, ka padomju laiki jau sen ir garaam un partija vairaak nenosaka, kuru browseri mees lietosim… 🙂
  Nezkaapeec MS IE piekriteeji uzskata, ka vinjiem ar varu uzspiezh lietot alternatiivos paarluukus. Kautkaa niepamaniiju, ka coolynx buutu rakstiijis kautko shitaadaa stilaa: “Vai nu juus shodien pieinstaleesiet FireBird vai arii riitdien mees ieradiisimies pie jums un paliidzeesim”. Nu baidies no papildus opcijaam, neproti pieinstaleet, pilniibaa apmierina IE, baidies “piedirst savu kompi ar kaut kaadu tizlu softu”, nepatiik “pumpeet tudi-sudi kautkaadu jaunu Operas vai Mazjilas kluci _~padsmit mb),” bet patiik “atvilkt ielaapinju prieksh IE uz 300kb” nu ta juuzo tu to savu IE – neviens tevi neaiztiek un nelasaas aiztikt… vot tikai nevajag dirst virsuu paareejiem. Katram savas prasiibas pret paarluuku.

  Atbildēt
 36. Storms

  e-remit: Tu aizmirsi par OS/2, kas peec savas buutiibas bija Windows priekshgaajeejs. Ljoti zheel ka IBM nogremdeeja OS/2 ar savu politiku. Ja IBM pashos PC pirmssaakumos nebuutu uzstaajushi uz taa lai OS/2 straadaatu tikai uz IBM razhotajiem dzelzhiem, tad Windows pat pasaulee nebuutu naacis.
  Papeetot dziljaak veesturi var atrast ljoti daudz interesantu faktu. Diemzheel ir jaasecina arii tas ka ja lielaas korporaacijas jau toreiz nebuutu chakareejushas visiem smadzenes ar savu politiku tad tagad mees buutu jau krietni taalaak tikushi.
  P.S. – Stilam (browserim) nau noziimes, visu izshkjir slaapes (rezultaats). (c) SosaSola

  Atbildēt
 37. ThA-B

  Apmeeram tieshi taa.
  bet sava jeega jau tam visam bija. nezinaaju, ka ir tik daudz padavno IE fanu. Lai jau ir. Neviens jau nezin kaada buus situaacija peec gadiem 5.

  Atbildēt
 38. REMBRANTS

  Shajaa saitaa ir pilniigi un absoluuti nepareizs teemu sadaliijums.
  Nekur nav mineeta sadalja “Kaarteejaa dirshanaas deelj web browseriem jeb alternatiivo browseru apdeiti”. Jaatziist, ka pie sadaljas “Faili” un “Hacks” jau sen vairaak rakstus par shito teemu negribaas lasiit jo tur ir truls fleims no komentaaru puses un info par kaarteejo alternatiivo softu var mieriigi atrast googlee.
  coolynx: pasauli neizmaaciisi, lai kaa censtos… No manas puses ir priekshlikums- paliec zem saita atseviskju sadalju par browseru un OS kariem- Tavs saits saak palikt paaraak specializeets un briizhiem neinteresants- normaalus rakstus saak paaraak daudz nomaakt raksti par browseriem.
  *PIEGRIEZAAS*

  Atbildēt
 39. coolynx

  REMBRANTS: tam visam ir izskaidrojums…
  1. nezheeliigi karsti un spiediens uz smadzenju podu kaa rezultaataa nav iespeejams normaali domaat
  2. shaadaa situaacijaa tiek izceltas uz aaru gadiem sasaapeejushaas probleemas
  3. man saap, ka Latvijaa nav normaalu lapu, bet tikai lameru veidotaas IE-only drazas, kas pie tam veel ir bez satura.
  teoreetiski vainiigs jau nav IE ar savaam nepilniibaam, bet gan taa lietotaaji ar aprobezhoto domaashanu, slinkumu un liikajaam rokaam.
  ar programmaam ir taa, ka man nav nedz laika, nedz arii veelmes kaut kur kaut ko mekleet un eksperimenteet. lietoju gadiem paarbaudiitu programmatuuru un esmu laimiigs. tapeec arii lieku tikai to jauninaajumus.
  vienmeer pastaav iespeeja pagriezt muguru un aiziet uz citu vietu. goda vaards, man no taa sliktaak nepaliks, jo man shiis te gaudoshanas jau ir liidz kaklam.
  nevaru sataisiities un atveert sleegto forumu, bet gan jau vienu dienu pielikshu tam visam punktu. 😉

  Atbildēt
 40. Kaspars

  Vārds! Vaina ir nevis IE vai Mozillā vai standartos, bet gan slinkos dizaineros, kas nejēdz uztaisīt lapu tā, lai to varētu redzēt vismaz 99% apmeklētāju. Nav svarīgi kā tu to sauc – standarti, progress, vai kā citādāk. Ja uzskati sevi par tik krutu, ka proti izmantot advancētas fīčas, tad izdari arī tā, lai viņas visiem strādā. Pašlaik datoru progresā ir sasniegti zināmi griesti, un neviens neies pirkt jaunu kompi tikai tāpēc, lai varētu uzlikt pēdējo Longhorn versiju, ar kuru skatīties tavu super kruto lapu. Tas gan neattiecas uz specializētām izklaides lapām, kuras skatās prieka, nevis praktiska nolūka dēļ.
  Reizēm neizmantot IE nav lietotāja izvēle – darba devēja noteikumi, Linux utt. Un Mozilla nav nemaz tik neizplatīts, caurmērā web serveru logi parāda ~ 5% šī pārlūka. Visas vajadzīgās lapas vienmēr strādā ar dažādiem pārlūkiem – internetbankas, interneta veikali, ziņas, lietišķās informācijas iegūšana, pat bezmaksas e-pasta serveri utt. Citiem vārdiem sakot, strādā visas tās lapas, kas gūst no tā peļņu, vai kā citādi dod praktisku labumu tās veidotājiem.
  Ja kāda lapa, kas nav vitāli nepieciešama neveras vaļā, tad caurmēra lietotājs tā arī pateikts: “Tā lapa nestrādā”, un aizies uz citu lapu, nevis mēģinās instalēt citu pārlūku, un visam tavam tehniski superīgajam risinājumam nebūs nekādas jēgas.
  Piemēram, es neesmu instalējis Flash, un pat netaisos to darīt, jo neviena Flash lapa nav devusi papildu labumu. Parasti tās ir tikai reklāmas vai firmas ego. Esiet vīri un atzīstiet, ka Flash, par spīti labajai idejai, ir fiasko.

  Atbildēt
 41. Vaards

  Digil.
  Patiik saskatiit paradoksu Tavaa komentaaraa – ja atstaajam to teksta domu kaada taa ir, tikai aizvietojot IE ar “alternatiivajiem” (vinji taa nav saukti, bet pienjemsim), tad 100% tasiniiba buutu par tiem alternatiivajiem, jo: Nekur neesmu redzeejis IE fanu lapinju, kas uzspiestu paareejiem savu viedokli. Turpretim alternatiivos – nu patin lejaa un pasties uz pirmo baneriiti, vai izlasi sho rakstu, kuru komenteejam.
  Un vislabaakais: “nu ta juuzo tu to savu IE – neviens tevi neaiztiek un nelasaas aiztikt… vot tikai nevajag dirst virsuu paareejiem. Katram savas prasiibas pret paarluuku”.
  Nu pagaidaam neviens atnaacis mani iekaustiit par IE lietoshanu nav, bet no shii komentaara tas taa jau daljeeji izskan 😛 Ja uzmaniigi paveerosi, tad IE aizstaavji nebuut neaistaav IE ar putaam uz luupaam, kur tanii pat laikaa “alternatiivie” konkreeti veershaas pret IE 🙂
  Kad buus normaals Mazjila vai Opera, tad es pat priecaashos, ka kaads mani iekaustiis un ar varu uzliks labaaku paarluuku – sheku reku shitas labaaks! Gluzhi taapat, kaa kaadreiz paargaaju uz IE4 – tas bija konkreets progress, kad es vareeju pa dienu izklikaat ASS lv, apollo un kas veel bija pieejams, un peectam uz portatiivaa vakaraa, maajas, visu oflainaa izlasiit. Plus veel bezmaksas paarluuks… Plus veel visaadas reaali labas fiichas – un taa tad arii nomira tas “Njesudjbas” brouzeris – kaadus gadus divus vinjsh man uz kompiisha staaveeja, pat kaa “default”, pirmo gadu, bet reaali lietoju IE, kursh rulleja labaak.
  Taapat arii tagad – Uzliku Operu, uzliku veelkautkaadu fignju, uzliku pat “avant browser” (tjipa uz IE baazes, un staav kaa defaultais), bet lietoju parsto IE… Var jau buut, ka pieradums… Betdomaaju, ka manas vajadziibas shameejais vairaak apmierina, jo preteejaa gadiijumaa buutu njeemies ar kaadu Operu, skatoties tas bezgaumiigi uzbaaziigajaas pogaas & fiichaas + reklaamaas.
  Kasparam.
  IIsti nesapratu ko gribeeji teikt, bet vienu lietu izkristalizeeju – vienalga kaads paarluuks, bet probleema ir liikajaas rokaas. Taadejaadi sanaak, ka viss shis ljembasts tiek veersts pret coolynxa konkurentiem, kas nemaak normaalas lapas uztaisiit 😉
  Kaspar,
  Sava komentaara saakumaa, Tu veersies pei manis, un taalaak pielieto personificeetu uzrunu “tu”, tapeec atbildu (vispaar sho komentu rakstu): Man kaa lietotaajam vareetu buut rokas tik liikas, ka bail… Jo “da lampochi” tas ir – lapas netaisu, un esmu no to taisiishanas visai taaaalu 🙂 Pieskaitu sevi pie lietotaaju kategorijas, kas teiktu “Shii lapa nestraadaa” ~klik~ uz citurieni. Tapeec izveelos to skatiishanaas metodi, kur man biezhaak sanaak konstateet, ka lapa straadaa 😉

  Atbildēt
 42. Knagis

  cik var runaat par to, ka IE neatbalsta standartus? IE atbalsta visus standartus un MS nepaartraukti straadaa pie taa, lai developeriem buutu vieglaaks darbs. Tieshaam zheel, ka neviens vinjus taa laagaa neatbalsta.

  Atbildēt
 43. karuuzo

  Tikko palasiijos TOP 10 iemeslus, kaapeec jaaizveelas IE, reeka paraava :))) Iemesli tipa:
  * Juus vareesiet ar IE browseeties i-netaa;
  * Juus tik tieshaam vareesiet ar IE browseeties i-netaa;
  * Juus pat vareesiet ar IE browseeties i-netaa tad, kad to gribeesiet, ja jums ir pieejams i-nets, utt.
  Vareetu M$ paliidzeet turpinaat sastaadiit sarakstu :))
  m
  PS. Teema jau laikam bija, kaa ietaupiisiet savu laiku, bet tik un taa smiekliigi. Kaapeec vinji nepievieno sadalju: “papildus izklaides fiicjas lietojot IE”, tipa, vareesiet kauties ar popupiem, regulaari likt ielaapus, kjerstiit trojaanus un spy-wares, utt.

  Atbildēt
 44. Vaards

  Pardomas par striidu “Labie-sliktie paarluuki”.
  Atseviskjiem indiviidiem nepatiik ka sheit iestaajusies bezgaliiga salmu kulshana, kurai nav paredzams ne gals, ne iznaakums. Itkaa jau saka – par gaumi nestriidoties, vai: “Na vkus i na cvet – tavarishcha njet”… Ar sho itkaa vareetu arii tam visam pielikt punktu, ja vien –
  Nebuutu noveerojis autoru sajuutu, ka: itkaa jau visu uzrakstiiju, viss tik skaidrs un saprotams, bet atkal viss saakas no gala”.
  Domaaju, ka pasha diskusija tomeer ir taa veerta, lai speetu izkristalizeet pirmceelonjus shaada veida muuzhiigaam paarunaam.
  Ja godiigi – man ir pilniigi dalampochki ar ko es skatos lapas… Man interesee pats celjsh uz patiesiibu (jebkaada veida patiesiibu – brouzeri, lapu kodeeshana, pavaarmaaksla, auto, ES, u.t.t.), veidi kaa to pasniegt un alternatiivaas domas par to visu.

  Atbildēt
 45. sarcasm

  knagis, ie no ie/gecko/khtml/operas browseriem ir sliktaakais CSS2 atbalsts. Luuk tev standarti. Neatbalsta piem. taadas iipashiibas, kaa min/max-width/height utt. utml.

  Atbildēt
 46. coolynx

  Djuke: php.lv bija probleemas ar IE6.0. laacz protams uztaisiija haku un tagad izskataas normaali arii uz eezeliisha, bet, ja tevi tik tieshaam interesee IE probleemas un tas nav vienkaarshi kaarteejais fleims, tad luudzu pievienojies IRCnetaa kanaalam #php.lv un vari uzzinaat siikaak, kas un kaa un kapeec…

  Atbildēt
 47. Fatal Error

  IE fanāti – komunisti! Viņiem pieder patiesība, viņi vajās jebkuru no tās atšķirīgo domu un centīsies pāraudzināt pārējo sabiedrības daļu. Viņu vadonis – Geitss!
  Citiem vārdiem: visi šie strīdi nav nopietni, un tie nav pelnījuši nopietnu attieksmi.
  Pats izmantoju tikai IE un uz mašīnas turu arī Firebird, Mozillu un Operu un konsekventi testēju savas lapas tajos. Ja kādā no šo četru pārlūku (ieskaitot IE) interpretācijām parādās novirzes no iecerētā rezultāta, izlaboju tās. Protams, es nevaru būt pārliecināts, ka manas lapas darbosies vienlīdz labi uz citiem pārlūkiem, nemaz nerunājot par citām OS, bet, ja ņem vērā, ka faktiski šo ķēmu parādi vada IE, Mozilla un Opera, es varu vismaz cerēt, ka _būtiskas_ atšķirības vai anomālijas uz dažādiem pārlūkiem neradīsies. Dabiski, ka profesionāls web developeris ne tikai cerēs, bet arī pārliecināsies, ka viss ir kārtībā, bet es taču esmu tikai amatieris, kuram par to naudu nemaksā.
  Par statistikām: es citu vietā neturētu tās par tik nozīmīgām un neizmantotu par pamatu/iemeslu kādiem spriedumiem. Neviena no tām nav un nevar būt precīza, bet nopietnākus pētījumus, sķiet, neviens negrasās veikt. Turklāt konjunktūra ir vienādņ mainīga – tas, kurš vakar lietoja Operu, rīt var pāriet uz IE un vēl pēc divām nedēļam – uz kādu citu pārlūku. Tādu cilvēku, kuri ļoti bieži maina gan savus uzskatus, gan paradumus, ir vairākums (pats gan nepiederu pie tādiem – pierasto pārlūku mainīt “stila dēļ” negrasos, tas pats attiecas uz teksta redaktoru, ftp klientu, trafika monitoru, ugunssienu u.t.j.p.).
  Vaards, citēšu tevi:
  “Ja uzmaniigi paveerosi, tad IE aizstaavji nebuut neaistaav IE ar putaam uz luupaam, kur tanii pat laikaa “alternatiivie” konkreeti veershaas pret IE”
  Jāsecina, ka tev ir plēves uz acīm. Patiesība ir gaužām savādāka, un tur nu man nav ko piebilst. Paši saskaitiet, cik fleimu te ir no MS piekritējiem un cik – no viņu pretiniekiem.

  Atbildēt
 48. Fatal Error

  Neliela piebilde: vārdā nesaukšu, bet lielākā daļa no nelgām, kuriem nav ko teikt un, vēl jo vairāk, uz kuriem šī tēma pat neattiecas, derētu paklusēt.

  Atbildēt
 49. Djuke

  coolynx: neuztraucies – nav kaarteejais fleims… vienkaarshi cik man ir bijusi pieredze ar citiem ms produktiem, tie parasti atbalsta zinaamus standartus + pieliek papildus fiechas…

  Atbildēt
 50. Skeptikis

  Visaadi programmeri savaa starpaa, savaa slengaa te kautko ciinaas…bet neviens nav pateicis kaut vai vienu reaalu iemeslu kaapeec normaalam lietotaajam vajadzeetu ar to alfa beta browseri sev piesmirdinaat kompi. Nu nav nekaadas jeegas. Progresiivie:))))

  Atbildēt
 51. coolynx

  Skeptikis: varbuut aizej luudzu pie okulista, jo citeeju –
  Pirms lejupielādēt šīs versijas gribēju jūs pabrīdināt, ka tās ir tikai testa versijas un tajās IR iespējamas kļūdas. Šīs versijas NAV domātas parastam lietotājam.
  ceru, ka vismaz ar secinaajumiem nebuus probleemas…

  Atbildēt
 52. Vaards

  Fatal Error, var jau buut, ka man ir pleeve uz aciim, jo iznjemot labi saliktus kommatus, garumzīmes un tekoshi veidotus teikumus, neko citu no Tava komentaaraa neizlobiiju.
  Bet tomeer. Nokasiiju pleeves un saskaitiiju komentatorus:
  IE aizstaavji (kas kaut uzdevushi jautaajumu, vai kaa savaadaak likushi maniit, ka lieto IE) ir 10.gab [no kuriem IE tiira aizstaviiba ir kaadi 3.gab]
  Alternatiivie – 15.gab (kur pret IE (vai pat IE lietotaajiem) tiek izteikts krasi negatiivs viedoklis 9.gab)
  Nepieskaitaamie – 12.gab 😛
  Tad veel njemam veeraa, ka IE lieto 90% no Internet apceljotaajiem —> 9/3*9/1=27.reizes lielaaki dirseeji ir alternatiivie.
  Neviens “IE fanaats” savu domu neformulee shaadaa veidaa:
  1. jo vairaak lasu komentaarus, jo vairaak manii nostiprinaas paarlieciiba, ka lielaakajai daljai microsofta fanu kaut kas nav kaartiibaa ar galvu. Bet laikam jau uz taadiem microsofts orienteejas.
  2. Jāsecina, ka tev ir plēves uz acīm. Patiesība ir gaužām savādāka, un tur nu man nav ko piebilst.
  3. nezkaapeec MS IE piekriteeji uzskata visus paareejos, kas lieto alternatiivos paarluukus, par izleceejiem-mazohistiem…
  Un tas par shaada tipa komentiem:
  1. Pods bik saak iesmakot. Clx to vien dara kaa ar putaam uz luupaam aizstaav nepopulaarus produktus. Ir baigi senaa patiesiiba – ar varu miiljsh nekljuusi 🙂 luck.
  2. gg, nabaga Clx neredz html dokumentus, ja reizi nedeeljaa nedabuu jaunu paarluuka versiju :)))
  3. Tā arī mūsu coolinx ir nostājies uz šīs savas vienīgās taisnības taciņas. Lai viņam veicas! Pasaulei no tā ne silts, ne auksts! :-))) [Otto koments par muuziku]
  Ja taa pasekotu ciitiigaak liidz, vareetu pamaniit, ka IE “fanaati” neveershas pret “Alternatiivajiem”, noraadot to gariigo speeju atpaliciibu, ko nevareetu teikt par “alternatiivajiem”.
  Laikam tas taa psihologjiski – sadomazohisti izveelas nepopulaarus produktus, pashi ciesh un lielais vairums beigaas izraadaas tie sliktie, kuri itkaa veel savu IE sheit uzbaazh.
  Un par to Fatal Error piederiibas/nepiederiibas pieziimi dereetu piemineet, ka shii lapa ir publiski pieejama. Lapaa nav nemazaakaas noraades par to, ka taa buutu tikai alternatiivajiem, vai betu testeetaajiem, vai veelkautkaadiem. Un izlasot rakstu, jebkursh lietotaajs, kas to buus speejis izlasiit var pienjemt, ka taa uz vinju attiecas, kaut vai izlasot sho rindinju: “ja Mozilla pārlūks visu laiku tiek pilnveidots un iznāk jaunas versijas, bet Internet Explorer izstrādātāji neko jaunu nepiedāvā?”

  Atbildēt
 53. Fatal Error

  Vaards. Kā tad! No tiesas! Tā gan ir tikai acīmredzamā konstatēšana, bet – tu esi muļķis un tevis teiktais ir tikai nejēgas brēkatas.
  Atgādināšu tev cien. CLX kunga nesen teikto:
  “vienmeer pastaav iespeeja pagriezt muguru un aiziet uz citu vietu”

  Atbildēt
 54. Skeptikis

  Es kaadreiz domaaju ka viens otru nekad nesapratiis tikai Opel un Audi vai Bmw iipasnieki…bet tomeer izraadiijaas, ka visai viegli var atrast par un ap ko njemties bezjeegaa :)))

  Atbildēt
 55. Vaards

  Fatal Error,
  man prieks, ka esi speejis pamaniit arii ko vairaak, kaa tikai virspuseejo faktu konstataaciju. Tomeer nenaaktu par ljaunu, ja Tu speetu arii veltiit savu daargo laiku un analiitiski izklaastiit argumentus, izrietoshus secinaajumus, no tiem atvasinaatus pienjeemumus, taadejaadi mums (vai man), mulkjiem paraadot patieso celju objektiiva viedoklja ieguushanai.
  Bet ja godiigi, visiem brouzeriem ir viena ljoti nelaaga probleema radusies – iespeeja uzrakstiit komentaarus. Man shis gljuks tik ljoti traucee, ka nevar buut ne runas par “tu esi muļķis” statusa pilnveidoshanu patstaaviigaa veidaa, vai apziniigi darba pienaakumus pildot, kas mani pilnveidotu profesionaalaa un Latvijas atiistiibai noderiigaa jomaa…

  Atbildēt
 56. neziniitis

  a kaapeec jamaa nosaukumaa ir “nightly”. izskataa nekaa savaadaaka nemaniiju. tik folderis chrome ar jar failiem. a prieksh kam tie?

  Atbildēt
 57. Uibis

  2 CLX: Man zem Mozillas flash atliecaas peec tam, kad uzinstaleeju ActiveX pluginu 🙁 Naacaas jameejo suutiit pie vella un viss rulez. Pameegjini un iepostee atbildi, ja?

  Atbildēt
 58. Anonīmais

  to Vaards:
  “Neviens “IE fanaats” savu domu neformulee shaadaa veidaa:
  3. nezkaapeec MS IE piekriteeji uzskata visus paareejos, kas lieto alternatiivos paarluukus, par izleceejiem-mazohistiem… ”
  hmm… a vaitad nee? Vai tad tas nav “IE fanaata” teiktais? “Veel liidz sim neesmu sapratis kaapeec jaaciinaas ar tiem gljukainiem browseriem.” Par izleceejiem bija kautkur citur… so, kas vainas apgalvojumam?
  Turklaat tu pats to visu apstiprini:
  “sadomazohisti izveelas nepopulaarus produktus”.
  “Nekur neesmu redzeejis IE fanu lapinju, kas uzspiestu paareejiem savu viedokli.” Iespeejams taapeec, ka MS IE nav fanu? ir tikai vieniigi pieraduma vergi…
  “tanii pat laikaa “alternatiivie” konkreeti veershaas pret IE” te kaads MS fans teica, ka nav negodiiga maarketinga… so?

  Atbildēt
 59. chainiks

  Man liekas, ka ir bezjēdzīgi strīdēties, kas labāks – kas sliktāks. Es uzskatu, ka M$ ir pilnīgi orientēts uz absolūtiem iesācējiem, tas ir viens riktīgs širpotrebs, kas ar nenormāla mārketinga palīdzību tiek uzspiests visiem, ka neiedziļinās datoru īpatnībās uz specifikā. Diemžēl nospiedošais vairums no mums ir šīs sistēmas upuris, mēs lietojam vindovu un ms ofisu, bet es cenšos katrā iespējamā vietā lietot jebko alternatīvu geitsa produktiem, lai nebūtu tāds kā visi. Tāpēc es ar lielāko prieku pārslēdzos vispirms uz mozillu, bet tad uz firebird, jo te ir vairāk iespēju, patīkamāk strādāt un iespējams pielāgot pārlūku savām vajadzībām. Turklāt alternatīvie pārlūki spiež vebmasterus nezaudēt modrību un neieciklēties uz IE. Par lielu nožēlu daudzās svarīgās vietās (i-bankās, i-veikalos) šī tendence ir pārāk uzkrītoša. Turklāt man šķiet, ka hakeriem un vīrusu meistariem ir daudz vieglāk un patīkamāk rīkoties, zinot cik daudz vienādu lietotāju eksistē tīklā.

  Atbildēt
 60. e-remit

  MS ir orienteets uz attiistiibu, un vinji sen ir pateikushi, ka veelas radiit OS, kuru nevis cilveekam ir jaamaacaas, bet pati OS apguus cilveeku. Tas ir vinju meerkjis, un tai zinjaa vinji ir malachi. No otras puses, kaa jau visaas lielaas organizaaciaas, pashaa MS iekshienee ir totaals bardaks, kas arii atsaucas uz produkta kvalitaati.
  Tas iisumaa, bet vispaar nav jeegas te turpinaat striideeties, jo viens runaa par maati, otrs par meitu, tachu visiem taisniiba, un peace. 😉

  Atbildēt
 61. Vaards

  A.God. Anoniim!
  “hmm… a vaitad nee? Vai tad tas nav “IE fanaata” teiktais”?
  To teica [Autors: digil :: 24.07.2003 / 11:00] paarlasot vinja komentu, nekaadi neieraugu, ka vinjsh buutu “IE fanaats” ]
  Labi, vareetu jau es atkal uzrakstiit atbildes, un tad atkal kaads man atbildes uzrakstiitu – un taa mees vareetu beidzot uzzinaat kas patiesiibaa bezgaliiba ir 🙂
  Bet man radaas cita doma – iisi uzrakstiishu kas man nepatiik “ie”, lai pastumtu diskusiju citaa virzienaa 😉 Buutu labi, ja kaads “alternatiivo” lietotaajs tomeer apkopotu to kas vinjam neiet pie sirds “alternatiivajos”.
  1. Visvairaak nepatiik IE probleema ar popupiem un javaskriptiem. Visaadi esmu meegjinaajis disableet un “prompt” opcijas tiem uzlikt – popupi u.c. tiek paarvareeti, bet lapu paarluukoshana paliek necieshama – pat delfi pievienojot pie “trusted sites”, tajaa paraadiisies baneri, active x fiichas u.c. izmet vismaz triis “promt”, kur jaaspiezh OK. Taadejaadi uzskatu, ka shis pasaakums ar popupiem un javaskriptiem nav atstraadaats. Lai arii funkcijas ir sarezhgjiitas un ar lielu izveeli, iespeejams pietruukst variantu, lai vareetu uztaisiit atbilstoshus noteikumus, un nokaut visaadas nepatiikamas fiichas.
  2. Nepatiik, ka uz otra kompa ar PII 233 Ram 96mb man IE6 stipri vairaak bremzee, ja tiek atveerts pilns “taskbars” ar IE versijaam. Domaaju, ka IE noslogo biki vairaak atminju nekaa visi shie “alternatiivie”.
  3. Nepatiik, ka dazhreiz IE “pakaras”. Bet alternatiivos tik daudz nelietoju – iespeejams tie mirst veel aktiivaak.
  3. Paareejais – shajaa lapaa gaaniitie IE muuzhiigie ielaapi, u.t.t. caurumi, MS Negodiigaa konkurence, standarti – nesatrauc.

  Atbildēt
 62. digil

  to Vaards: ljoti atvainojos… ieprieksheejam postam kautkaa vaards piemirsaas…
  Par to “”IE fanaata” teiktais” – iisteniibaa domaats naakoshais citaats [Autors: Skeptikis :: 23.07.2003 / 19:43]
  “Labi, vareetu jau es atkal uzrakstiit atbildes, un tad atkal kaads man atbildes uzrakstiitu – un taa mees vareetu beidzot uzzinaat kas patiesiibaa bezgaliiba ir :)” Piekriitu…

  Atbildēt
 63. coolynx

  Flashu dabuuju atpakalj http://forums.mozillazine.org/viewtopic.php?t=10859
  tas ir caur pogu – nospied, lai redzeetu to drazu 😉

  Atbildēt
 64. K|NG

  Nu cik te dienu palietoju jauno Mozilla Firebird 0.6.1 versiju. Bišķi pārāk vēl iegļuko, vismaz man uz w2000. Visādi sīki bugi kaut vai šad tad nevar nokopēt tekst no web lapas 😉 un šitā tamlīdzigi, kas nebija vecajā. Likšu atpakaļ veco cersiju un gaidīšu vēl nākamo 😉

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *