Latviešu valodas pārslēgs ar apostrofu

Liela daļa no mums ikdienā raksta dokumentus latviešu valodā. Vai tā būtu dokumentācija, kāds raksts vai vienkārši kursa darbs, nav būtiski. Attiecīgi ir nepieciešams, lai sistēma atbalstītu latviešu valodu kā arī, lai būtu valodas specifisko burtu aktivizēšanas taustiņš. Nezinu kā to tehniski pareizi sauc (angliski: dead key), bet es atļaušos to nosaukt par mēmo taustiņu. Kaut kur kādā atmiņas kambarī šis vārds tika atrasts un tagad tiek likts lietā.

No pašiem pirmssākumiem esmu pieradis, ka man uz klaviatūras šis mēmais taustiņš ir apostrofs (‘). Darbā neviens man netaisījās iegādāties licenzēto Tildes Winloga vai WinLat valodu pārslēgu un nācās izmantot noklusētās Windows iespējas. Šī iemesla dēļ man bija diezgan grūti pierast pie Latvian (QWERTY), kur aktivizē latviešu burtus ar labo ALT pogu.

Tā kā pašam naudu tērēt šādiem mērķiem nav ne mazākās vēlmes, tad jādomā kā šo problēmu atrisināt savādāk.

Ņemot talkā Microsoft Keyboard Layout Creator tika izveidots jauns klaviatūras izvietojums, kas veic augstāk minētās funkcijas ar apostrofa palīdzību.

Attiecīgais pārslēgs darbojas tikai Windows 2000, XP un 2003 vidēs. Varbūt kādam ir slinkums saviem spēkiem pārveidot klaviatūru, tad var mēģināt izmantot šo manis veidoto – LV burtu pārslēgs ar apostrofu 20KiB (Windows 2000/2003/XP). Visas tiesības paturētas, bet nekāda atbildība… 😉

Ja kādam kaut kas nestrādāja vai neapmierina, ka mēmais taustiņš ir tieši apostrofs, bet ir vēlme par tādu pataisīt tildes vai jebkuru citu taustiņu, tad ņemiet talkā Microsoft Keyboard Layout Creator 7 880KiB un veidojiet paši savējo.

Šādā veidā var izveidot teiksim cyrillic burtu klaviatūru, kur zem katra latīņu burta ir attiecīgs cyrillic burts un ar mēmo taustiņu aktivizē attiecīgos mīkstināmos burtus (sh, cieto i utt.).

Ar šī mazā .dll faila palīdzību būsiet ieekonomējuši kā minimums 5Ls, ko varētu atdot par Winlatu, jo Tilde tirgo uzreiz visu paku, kas maksā pāri pa 50Ls… Un galvenais – nevajadzēs mainīt ieradumus.

Instalācija:

Atarhivējam arhīva saturu un palaižam failu lvkbdaps.msi
Kad instalācija būs pabeigta, uzklikšķinam uz valodas pārslēga karodziņa ar labo peles pogu un izvēlamies Settings.
Tālāk Add&
Atrodam Input language: Latvian un Keyboard layout: Latvian (Apostrophe)

Papildināts
Ir pieejama jauna versija Apostrofs v0.2.

54 thoughts on “Latviešu valodas pārslēgs ar apostrofu

 1. graabeklis

  paldies Tev!
  tagad zinaasim. man maajaas staav (warezots, protams) ~’s birojs (vaardniicas deelj, eertaak nekaa webaa liist peec katra vaarda).
  bet nu taapat ir labi zinaat, ka bez taa var iztikt..

  Atbildēt
 2. Rukicc

  Nu jaa nekauniigaakais veids protams ir attieciigos tildes failus panjemt un iekopeet tur kur jaabuut pievienojot attieciigas rindas registros… lai nebuuut tas drausmiigais klucis jaainstalee……

  Atbildēt
 3. latvietis

  imho “aiz nepieraduma” nav jeegas knakstiities ar shaadaam mistiskaam lietaam. pie meemaa taustinja regulaari rakstot var pierast ljoti aatri. cita lieta – ja negrib pierast, bet taas jau ir katra individuaalaas probleemas. tad nu var knibinaaties ar kaut kaadiem layout edito’iem un peec tam lieliities laameem.
  runaajot par latvieshu valodu datoros, uztrauc viena cita lieta, proti, kaapeec latvijas skolaas un valsts iestaades tikai deelj shii iemesla (latvieshu valoda programmaas, reaali – mazmiikstaa ofisaa) ir salikti tildes produkti, kuri shaados meerogos maksaa jau miljonos latu, kurus maksaajam mees, nodoklju maksaataaji. tieshaam, nesaprotu, kam tas vajadziigs. neticu, ka ir taadi skolotaaji vai sist. administratori, kas nezinaatu, ka ieksh windows by default ir iespeejams latv. val. atbalsts.

  Atbildēt
 4. coolynx

  Rukicc: es saakumaa arii taa dariiju, bet par taadaam lietaam Tilde var panjemt aiz olaam, jo principaa tiek izmantoti vinju veidotie faili…

  Atbildēt
 5. e-remit

  cik minos, Latvian (QWERTY) neļāva vienu simbolu uzrakstīt, nu nekādi neatceros, kuru, bet fakts bij tāds, ka mani tas savulak besīja – viena simbola dēļ jāpārslēdzas uz Eng.

  Atbildēt
 6. Guncha

  Laika gaitā eksperimentējot ar visādiem šādiem trikiem, nonācu pie slēdziena, ka visprātīgāk ir pierast pie default lietām visās datorlietās. Nav ne mazāko problēmu ievadīt tekstu ar labā ALT palīdzību, kas tieši šobrīd arī tiek darīts. Kopējais laiks, kas tiek ieekonomēts, ja kārtējo reizi pārinstalējot kompi, izlaiž nenormālās personifikācijas lietas, ir grandiozs. Tāpat tas attiecas uz spēlītēm un citām lietām. Nav tak grūti nedaudz piepūlēties un pierast, nevis mūžīgi kaut ko setapot.

  Atbildēt
 7. Knagis

  es tagad ar pierodu leenaam pie alt izmantoshanas, tas taustinjsh, kas tad nestraadaa, ir “”. Ieprieksh izmantoju gauzhaam leetu panjeemienu – uzinstalleeju tildes biroju un peec tam rupjaa veidaa ar roku izdzeesu visus failus un ierakstus regjistraa. Un latvieshu burti straadaaja, ka prieks. Ja tilde ko bljautu, es teiktu, ka uninstall nestraadaaja 🙂

  Atbildēt
 8. graabeklis

  Vēl šausmīgi ērta lieta ir krievu izkārtojums Russian phonetic (vai qwerty), kur attiecīgos burtus iegūst tāpat kā lv izkārtojumā, ar apostrofu. Linux’ā (KDE) tāds jau ir gatavs, bet gan ar ALT defaultā. Kad pirku klavieri – speciāli paņēmu bez krievu burtiem (nepatīk!). Labums 100% – vajadzības gadījumā krieviski varu rakstīt gandrīz tikpat ātri, nav jāskatās uz taustiņiem, nav jāielāgo vēl viens izkārtojums (nafig?!).

  Atbildēt
 9. Kaspars

  Pat apostrofs latviešu burtu ievadei nav pats ērtākais variants, bet ar ALT taustiņu vispār var nošauties. Es kā mēmo taustiņu izmantoju f burtu , jo tas atrodas klaviatūras vidū, ir ar izcilnīti, kas drukājot ar aklo metodi ir ļoti svarīgi, un latviešu valodā tiek reti izmantots. Šādu kustomizētu klaviatūras draiveri uztaisīju jau kopš Win95 laikiem. Kad pārinstalēju sistēmu, tad sākumā uzlieku defaulta microsoft lv draiveri, un pēc tam pārkopēju vienu failu system32 mapē: kbdlv1.drv (vai kbdlv1.dll zem Win2000 un XP – arī iekš “dllcache”) direktorijā, un viss notiek. Tas ir lētāk un turklāt aizņem arī mazāk laika nekā instalēt visādus winlogus utt. Maksāt naudu tikai klaviatūras draiveri nav nekādas jēgas.

  Atbildēt
 10. chainiks

  kādreiz WINLATam bija draiveris, kurš latīņu qwyx un vēl dažu reti lietojamu simbolu vietā lika mīkstos latviešu burtus. Nez kāpēc tagad par to visi ir aizmirsuši, bet tas bija ārkārtīgi ērti……

  Atbildēt
 11. Kristao

  Jaa cepuri nost 🙂 . Bet vispaar jau biju iemaniijies ar ALT pogu darboties aatri tikai dazhas progas mani pasuutiiju nu juus jau zinat kur. Kaa piemeeram, top style, visu burtus ar alt var uzraktiit tikai garais ii nefigaa tad nu notepad valjaa tur uzrakstu nokopeeju un iekopeeju kljeepiiga dariishana 🙂 dephi arii negribeeja kad ar ALT njemos 🙂

  Atbildēt
 12. Budzis

  Ta nu sanaca, ka liku jau pasen Windu par jaunu majas un uzliku ALT. Saakumaa bija pagruuti, bet kad pierod, tad par tad ‘ aizmirstas vispar. Darba straadaa abi varianti, bet 95% lietojaas ALT tomeer. Bet taa nu ir gaumes lietas…

  Atbildēt
 13. ux

  Win9sux jau sen miris… , ko dos ka neies uz NT/2K/XP ? kam tas vajadzīgs???
  varbūt kāds pastāstīs kā dabūt krievu izkārtojumu Russian phonetic (vai qwerty), ko graabeklis pieminēja?

  Atbildēt
 14. mx

  beidzot!!! kāds ir paraadījis, ka prot ne tikai gudri runaat, bet arii kautko reaalu un lietderiigu uzmeistarot. un veel neprasiit par to piecus latus! respekt! butu sitaadas lietas vairaak – sen jau vareetu visas duper-duper-mega korporaacijas uz poda suutiit un par taam lielajaam naudijnaam pashu beerniem skolu jumtus salabot un taafeles sapirkt.
  guncha: vai tev gadiijumaa wallpaperis nav teletuubiju zemes bilde?

  Atbildēt
 15. Mogomeeds

  Bet es visu izdaru ar peli. Principiaali ignoreeju klaviatuuru. Ar epoksiidu svekjiem pat aizsmeereeju klaviatuuras shtekeri.

  Atbildēt
 16. e-remit

  Par russian QWERTY – esmu redzājis divus atšķirīgus šādus layoutus – vienu iekš ParaWin, otro iekš VirNETas regional settings (broļu garadarbs). Nu tad varu pateik, ka parawin versija pamatīgi iesakoja! piemēram slāvu “u” bija gan zem “u” gan zem “y”, toties daži burti vienkārši iztrūka. VirNETas versija vienkārši ierullēja – slāvu “u” bija zem “u”, bet zem “y” bija slāvu cietais “i’.

  Atbildēt
 17. taapat

  vou, vou ar to latvieshu rakstiishanu var vispaar noshauties, taa ir anglju klaviere, ko mees izmantojam, un ja paskataas uz burtu izkaartojumu, tad latvieshu valodaa jau nu galvenie nav tie burti, kuri atrodas iepretim abu pirkstu raadiitaajpirkstiem, (atceramies vecaas PSRS rakstaammashiinu klavieres) un tad veel paaris vaardu par to “~” …… ja raksta ar diviem vai labaak ar vienu pirkstu, tad der jebkursh taustinjsh prieksh garumziimeem ….. Mans secinaajums, latvieshu klavieres kaa taadas vispaar nav !!!!!

  Atbildēt
 18. Stupicz

  Man nezkapēc ļoti patīk M$ defaultais variants rakstot LV burtus pieturot labo ALT taustiņu. Principā liekas, ka tā var rakstīt nedaudz ātrāk.

  Atbildēt
 19. graabeklis

  Ja vēl kam interesē ru izkārtojums vienāds ar ‘lv ar apostrofu’,
  te viņš ir, sazipotā veidā: http://guru.lv/demo/lj/KBDRU_MY.DLL
  Es tikai vienkārši saliku ar tildes ‘Tastatūras redaktoru’, kā man ērtāk.
  Q -> “sch”
  X -> “mjagkij znak”
  Y -> “cietais i”
  (šie 3 – tāpēc, ka morzes ābecē viņiem tāda atbilstība. tur gan vēl V -> “zhe”, bet tas jau ir gļuks/pārpratums)
  Un tad vēl visādi mīkstie:
  ‘X -> “tvjordij znak”
  ‘A -> “ja”
  ‘U -> “ju”
  ‘S -> “sh”
  ‘C -> “ch”
  ‘Z -> “zh”
  ‘E -> “platais ee”
  Klikšķinām uz Tildes pianista karodziņa ‘Rekvizīti’, ‘Russian’ -> Rediģēt, parādās
  redaktors, Fails->Importēt, ņemam iekšā .tkl, tālāk gan viss notiksies..
  Katrs pats jau var salikt sev izkārtojumu, kādu vēlas, varbūt pat labāk
  ar to Kūlinks minēto M$ editoru, un uz priekšu..
  Par to, ka ar ALT ērtāk.. Nu nez nez.. Tiešām kā Budzis saka gaumes lieta.. Varbūt tiem, kas drukā ar vienu pirkstu un skatās uz klavieri, jā. Gan ~, gan ALT ir novietoti klavieres malās un prasa lielāku enerģiju un platākas kustības, lai tos nospiestu, kāmēr ‘ prasa labās rokas mazā pirksta vienu soli pa kreisi.. 🙂
  Par “ergonomiskajiem” izkārtojumiem un “latvieshu klavieres kaa taadas vispaar nav!” – nuja, varbūt taisnība. Dzirdēts par kaut kādu “Dvorak” (bet tas ir angļu), redzēts “ergonommiskais” M$ keyboard ar “lauztu” viduci.. Gan jau lv zinātnieki kādreiz pamodīsies un izgudros kaut ko tādu, ja vēl nav. BET. imho tas ir vairāk aktuāls sekretārēm, kas drukā uz baigiem ātrumiem. Normāliem cilvēkiem gana pietiek ar esošo lv[‘], JO: TAS SAKRĪT AR DEFAULTO ANGĻU IZKĀRTOJUMU!!! PUNKTS. 😀

  Atbildēt
 20. QWERTY

  Jaa, labs raksts. Ir bijis, ka tad kad cilvekiem uzlieku M$W vinji man veel chiikst ka vajag lai miikstinaajums buutu ar ” ‘ “. Izraadaas ka ir tomeer vienkaarshaaki varianti.

  Atbildēt
 21. a es

  krieviskai rakstishanai izmantoju tadu progzu “Otpad” (freeware) http://www.ingenit.com/otpad/
  ari erti, tipa rakstam “cherez zhopu” un paradas tas pats normaliem krievu burtiem, prot ari kopet Unicodu caur clipboardu…
  pirms lietoshanas gan labak bishku papildinat transleshanas tabulu (parasts teksta fails), lai saprot ari tadus: “ja”, “jo”, “ju”, “ovo” (ogo), “ije”, “jei” utml.
  vel var izmantot lai konvertetu jau uzrakstitus tekstus, savam vajadzibam izgatavoju LV transleshanas tabulu, kas parveido “aa” uz “ā”, “sh” uz “š” etc.
  zhel tikai, ka tekosha progzas versija nepiedava operativi parslegties starp transleshanas tabulam…
  imho. interesants resurss veltits RU zem windows:
  http://ourworld.compuserve.com/homepages/PaulGor/

  Atbildēt
 22. Neonz

  2 Rukicc: nu es lietoju Win98SE, gan darbaa, gan maajaas… jo Win2K negribu likt taa bremzes deelj, a XP darbaa kompiic pa shvaku, bet maajaas cietais pa mazu… unices atziistu tik kaa serverus, ne kaa darbstacijas… bez tam man patiik uz DOS baazes veidoti risinaajumi 🙂

  Atbildēt
 23. ManInBlack

  Nju nez, jaunie atrakstitaji.. Vot iestastiet man kads, ka jus ar savu ALT taustinu varat atri parakstit. Ja kjepas stav normali uz klavieres, tad abi iikski ir uz SPACE un ir reali jaloka labaas rokas ikskis, lai nospiestu to ALT. Un neteiksu, ka shadi var sasniegt kaut necik cienijamu rakstisanas atrumu. Protams, ja esi mulla, kas raksta leni un vispar neraksta daudz, tad, protams, var turpinat lietot ALT un teikt, ka japierod vien ir pie standartiem. Ir jau vel geniji, kas kaa dead key izmanto ‘~’ taustiņu, sitot pa vinu ar kreisaa rokas mazo pirkstinu. Nu tas ari ir riktigs debilisms, jo ja rokas normali atbalstam pret klavieri un saliekam pirkstus pa vietam, tad to tildes taustinu nav reali iespejams normali aizsniegt. So, lieku reizi slinkajam datorikim japacel bus roka.

  Atbildēt
 24. U

  ergonomiski neskaitaas balstiit rokas uz klavieri… 😉
  meeginaaju reiz… kaudzi teksta vadot – taisniiba ir… nav tik liela noguruma, bet paarmaaciities, nerunaajot jau par darbavietas atbilstoshu iekaartoshanu… eeehhh 😉

  Atbildēt
 25. modric

  IR, IR latviešu ergonomiskais taustinju izvietojums, kur M$ vinju rāva es nesaprotu – man bija kaadreiz pirmaas republikas laika Underwood raxtaammashina ar to pashu izvietojumu. F vietaa S & J vietaa A, kaa divi izplatiitaakie muusu valodaa utt.
  Pamegjiniet uzlikt nevis Latvian(QWERTY) , bet Latvian(Latvian) iekš keybordiem :)). Tas gan tiem, kas izmanto Win origjinālo metodi BEZ visaadiem tur Tildes nodokljiem.
  Tikai viena nelaime – peedeejaa sekretaare, kas maaceeja ar shaadu izvietojumu aatri & veikli raxtiit, ir mirusi jau gadus 10-15 atpakalj 🙁

  Atbildēt
 26. modric

  & veel 1 lieta, ko piemirsu uzraksiit – ALT ir domaac VISAAM valodaam, kuraas ir diakritiskaas ziimes vai dazhi specifiski burti – parsleedzaties uz vaacu klavieri & nospiediet R-Alt/s piemeeram…

  Atbildēt
 27. Delveris

  graabeklis nepiekrītu.
  ‘ ar vienu labo mazo pirkstu pa kreisi un nospied enter. totoies ar mazo kreiso pirkstu pa ~ ir vieglāk trāpīt nekā pa tab vai esc.

  Atbildēt
 28. coolynx

  modric: tas nekas, ka sho taustinju izmanto citaam valodaam, jo taapat eertaak ir ar ‘ nevis mezhgjiit iikshkji, lai traapiitu uz ALT.
  man reaali, lai traapiitu uz ALT ir jaapabaazh iikshkjis zem plaukstas un tas manaa skatiijumaa ir:
  1. ljoti neerti
  2. neekonomiski – pateereetais laiks
  3. nogurdinoshi
  jo man iikshkji visu laiku atrodas gandriiz pa vidu atstarpes taustinjam. jebkursh var panjemt un izmeeriit kaads attaalums ir no atstarpes taustinja vidus liidz labajam ALT taustinjam un taapat izmeeriit kaads attaalums ir no atliekta mazaa pirkstinja, kas ir uzlikts uz ‘ liidz shim taustinjam 🙂
  un veikt nelielus apreekjinus kuraa gadiijumaa es nospiediishu aatraak attieciigo taustinju.
  Dotie:
  abas rokas atrodas izvietotas uz klaviatuuras
  – kreisaas rokas pirkstu izveitojums:
  asdf un iikshkjis uz spacebar
  – labaas rokas pirkstu izvietojums:
  jkl’ un iikshkjis uz spacebar
  Uzdevums:
  apreekjinaat kursh gadiijums ir lietderiigaaks un eertaaks
  – kad jaaatrauj iikshkjis no atstarpes taustinja vidus, jaapabaazh zem plaukstas un jaatraapa uz ALT taustinja
  – vai vienkaarshi jaanospiezh jau uz taustinja novietotais mazais pirkstinjsh.
  rokas forma ir normaala 🙂

  Atbildēt
 29. modric

  C-x: redzi ir taada cuuciiba kaa dazhaadi KB razhotaaji, & kas tieshi buus no JKL pa labi, nav zinaams. Arii labaas rokas iikskja mezghiishana nau patiikama, pat ljoti.
  Sarunas karstumaa kaukaa pazuda teema, ar kuras aprakstu viss shis blablabla saakaas, tad nu taa – jau tajos laikos, kad tikko paraadijaas W95, mans koleegjis uzmeta apm /pusotra baita/ garu progzinju, kas veica analogjisku funkciju – vareeji nodefineet jebkuru taustinju par meemo R-Alt vietaa, jo tas tieshaam ir neerti normaalam (kursh raxta ar visiem 10 & neskatoties) cilveekam.
  BET tad naaca Tilde & ieviesa Tildes nodokli katram LV paardotam datoram (oi sorre veel jau ir arii analogjisks SWH products, vismaz bija)… Visa shii daudzvalodiiba bija jau M$am pasham uz punkjiem buuveeta, bet Tilde saaka pa registry rakaaties ar netiiraam rokaam, kaa rezultaataa regional settings gljukoja kaa traki. Pameegjini caur ODBC iztriekt ciparu kam decimal delim ir komats – toreiz tas negaaja krastaa, bet Tilde redz nomainiijusi fullstop uz comma arii numeric keypadaa, blin.
  Taapeec es nevaru ciest shos vieteejaa razhojuma WinLatus, WinLogus utt & labaak mezgjiiju iikskji, jo taa mazaa vecaa progzinja man izgaisa dziives virpulii – prieks, ka atkal ir risinaajums.
  Thanx.

  Atbildēt
 30. ux

  kāds lieto “lauzto” klavu? kā ar to diez? katrā pusē pa savam “space”? varētu būt ērti labās puses “space” definēt par “mēmo” taustiņu un ergonomika būtu tāda pati vai pat labāka kā apostrofam…
  p.s. Kad Tilde aiziet pa pieskari (pazūd pēkšņi defaultais [‘] izkārtojums), tā vietā parādās tas pieminētais “lv” klavieres izkārtojums… Tikai ej nu atrodi visus simbolus 😉
  Varbūt kāds zin kur apskatīties leyautu tam?

  Atbildēt
 31. Neonz

  2 modriic: no LVS-kaukaadsnumurs standarta raava, man vinsh maajaas vel ir pilnaa apjomaa kaukaadaa 1994 DatorTehnikas numuraa…
  btw, toch kaads zin vai defaultaa Latvian (QWERTY) kur caur alt var backslash () panjemt? jo taads ir ne tikai Win, bet arii FreeDOS layouts… negribas man liist to veco standartu mekleet, bet varu sadereet ka tas layouts ir no turienes

  Atbildēt
 32. a es

  2 ux: es gan nelietoju “lauzto” klavu, tachu, laikam bija domata “parasta” klaviere ar uz pusem pardalito space (nejaukt ar klavieri, kurai divi taustinju bloki pa malaam, bet atstarpe vieniga kopeja visam, liela, bieza, izliekta)
  koroche, bija reiz gods pamegjinat tadu parasto klavu ar divdaljigo space – otra dalja (neatceros vairs – laba vai kreisa) izpildija BackSpace funkciju. baigi erti! nopietni. tik erti, ka beegu pa gabalu, jo baidijos pierast… tad butu ziepes, jo atkariba saka rasties jau pie pirmajiem uzrakstitajiem teikumiem…

  Atbildēt
 33. The Mad Dog

  Nu vai zinat – ALT izmantot jau vispaar ir stulbi. Varbuut labaak tad Caps Lock vai Esc vai vispaar kautkaadu Page up. Tas ir pats lielaakais stulbums kaads vien var buut.
  Te visi raksta – lietoju tikai alt u.t.t., bet dziivee kautkaa to nezkaapeec neredz.

  Atbildēt
 34. atis

  Tas Latvian (QWERTY) ir reāls reāls sūds. Ja par lietošanas ērtību varētu arī neiebilst, tad ir nopietni gljuki ar to ALT. Man uz diviem kompjiem jau ir gadījies, ka nu nekādi divio simboli ar viņu nerakstās. Aizmirsu kuri, laikam "ī" un kautkāds mīkstais. Un vēl atsēvišķām progām arī tas ALT ver kautko vaļā tik, nevis raxta attiecīgo simbolu.
  Lielais paldies par šito izkārtojumu, jo arī vinlogs man gļukoja. Pēc uzinstalēšanas fontu izmērus nez kapēc lielākus uztaisīja.

  Atbildēt
 35. atis

  Hmm, bet lai uzinstalētu to Microsoft Keyboard Layout Creator, vajag .NET framefork. Gribēju jau no nocrosoft vinu novilkt, bet… sver 100mb…

  Atbildēt
 36. Krotow

  Sakarā ar patstāvīgu jumta nobraukšanu Linux virzienā pēdējā laikā esmu mēģinājis lietot labo ALT arī zem Win… Lai cik tas dīvaini nebūtu, liekas pat ērtāk, nekā ar apostrofu, sevišķi, ja ātri jāraksta. Tikai pieradums reizēm maisa. Protams, mēģinot šo lietu ieviest plašāk zinu, ka defaultie useri nelabi kliegs 🙂 Un vēl tas, ka windozes standarta LV QWERTY draiverim "" zīmes vietā nez kāpēc ir "°" (varbūt kāds zina, kāpēc?). Tā ka atliek vai nu nospert draiveri Tildei vai Popelim vai arī taisīt to pašam.
  2 atis: Pietiks ar .NET ruintime, kas sver ~23 MB.

  Atbildēt
 37. Maris R.

  Perfekts darbs! Paldies Tev! Man arii trauceeja AltGr funkcija, lai nospiestu LIELO latvieshu burtu – man vienlaiciigi bija jaanospiezh 3 (!) taustinji!!! Kas es kaads fakjiirs vai?! Tagad uzliku "Apostrofu" un viss kaa pa vecam – VISS RULLEE !!! Veelreiz Thanx!

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *