E Ink ir gatavs ražošanai

Turpinot tēmu par elektronisko papīru E Ink 11.05.2003 un 07.06.2002, rainis atsūtīja vienu rakstiņu.

rainis raksta:

Visi būs dzirdējuši par kompānijas E-Ink izstrādāto “Elektronisko papīru” (“electronic paper”). Pagājušajā nedēļā savu izstrādājumu kompānija nodemonstrējusi izstādē SID (Society for Information Display) 2003 kas notika Baltimorā, šoreiz piebilstot, ka produkts ir gatavs ražošanai.

E Ink

Kā ziņo aculiecinieki, pirmajam prototipam,kurš tika demonstrēts CeBIT, bija īss kalpošanas laiks, apmēram 4000 stundas. Kā ziņo E-Ink, tad uzlabotajam prototipam jākalpo vairāk kā 30 000 stundu. Jau zināms, ka elektronisko displeju ražošanu kompānija veiks kopā ar japānu Toppan Printing, bet elektroniku ražos – Philips. Paredzams, ka pirmie E-Ink elektronisko grāmatu eksemplāri tiks laisti tirdzniecībā 2004.gada sākumā. Pēc E-Ink vārdiem, lai paildzinātu kalpošanas laiku, nācās paaugstināt kvalitātes kontroli izmantojamajiem materiāliem: ogleklim un titāna oksīdam (TiO2). Prototipa, kuru gatavojas laist apgrozībā kontrasts ir no 8:1 līdz 10:1. Barojas šis prieks no 2 AAA baterijām.

avots: ixbt.com

 

15 thoughts on “E Ink ir gatavs ražošanai

 1. Delerium

  Un novērotājs no malas nevarēs vairs pateikt, ko tu lasi – kaut ko par teorētisko fiziku, lubeni vai jaunāko žurnāla “Kuces” numuru.

  Atbildēt
 2. sn

  pozitiivi buutu tas, ja vienos vaacinnos vareetu ielikt kaut kaadu datu neseeju ar citu graamatau, tad plaukts noteikti atbriivotos.

  Atbildēt
 3. interesents

  nav zinaams, cik tas prieks maksaa (maksaas)? vispaar baigaa naakotne shim e-papiiram. naakotnes tehnologjija. jau tagad internetaa var atrast LJOTI daudz graamatu e-versijas (kaa legaali, taa warezoti), tachu tupeet un lasiit tekstu, kas uz papiira aiznjem 500 lpp pie monitora ir nepanesami. un printeet arii sanaak padaargi.
  P.S. starp citu, ja runaa par printeeshanu – varbuut kaads zin, kur var leeti izprinteet vairumaa, t.i., kaadas 200-300 A4 lapas pa kaadi 1.5-2 sanji/a4 papiiru ieskaitot cenaa?

  Atbildēt
 4. Delerium

  to interesents: man šķiet, ka uz Raiņa bulvāra blakus LU vienā kopiju centrā kopē par Ls 0.02. Pareizāk sakot, nevis kopē, bet dod pašam aparātu kopēšanai 🙂

  Atbildēt
 5. bush

  runaajot par drukaashanu, gribeeju pasuudzeeties, ka man tajaa centraa par 25 lapu izdrukaashanu nopleesa divus latus. vaajpraac.

  Atbildēt
 6. Vaards

  Piekriitu dadzim. Katru sarakstiito lapinju drukaaju kaadas chetras reizes :> Liidz taa ir sasniegusi optimaalo komatu skaitu un izvietojumu. Taatad, interesent, ej uz darbu un printee uz nebeedu!

  Atbildēt
 7. Mayer

  Sanaak graamatinjas muuzhsh 3,5 gadi. Hmm nav slikti. Interesanti ko vareetu izdomaat, lai papiiru nevajadzeetu tualetees izmantot, bet arii pakalju slapinaat nevajadzeetu.

  Atbildēt
 8. Mis_Alise

  Uz birznieka upiisha ielas ir taac neliels pagrabinjsh.. tur vismaz agraak 1lpp bija 1,5s… mosh tagad kaut kas ir mainiijies.. hvz..

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *