Ceļā uz Eiropas Savienību

Nē ES Es neesmu no tiem, kas iesaistās politiskās diskusijās, jo mani politika nesaista. Parasti tādās situācijās ieturu pēc iespējas neitrālāku pozīciju – padomju laikos bija populārs teiciens: “Mir, družba, žvačka”. Par politiku sāku interesēties uz vēlēšanu laiku, kad jāiet atdot savu balsi par labu vienai no partijām.

Tā nu lēnām, bet tajā pašā laikā neizbēgami, tuvojas 20.septembris, kad mums visiem būs jāizlemj visas Latvijas liktenis – pievienoties Eiropas Savienībai (ES) vai nē. Par šo tēmu jau esmu domājis diezgan daudz kā arī uzdevis šo jautājumu arī saviem radiem, draugiem, paziņām utt., bet lielākā daļa vai nu nav izlēmuši vai arī viennozīmīgi ir “PRET” iestāšanos ES. No tiem dažiem, kas atbalsta iestāšano un teiks “PAR” referendumā ir gados jauni cilvēki, kas vēl kaut kur mācās vai studē, bet “PRET” ir nedaudz nobriedušāki cilvēki ar savu viedokli, kas ir piedzīvojuši Padomju Savienības laikus un skaidri apzinās, ko patiesībā nozīmē “Savienība”.

Bet tie ir tikai mani novērojumi un manas personīgās domas. Es netaisos nevienam uzspiest savu viedokli, jo katram ir jābūt savam, lai rastos diskusija. Lūk pēdējais ir tas, ko es nekādi nevaru atrast – nav diskusijas starp ES piekritējiem un neatbalstītājiem. Ne viena, ne otra puse nevar argumentēti pamatot savu viedokli, jo principā viss ir ļoti relatīvs.

Lai gan man pašam labāk patīk ES pretinieku argumenti, jo uz tiem nav pretargumentu no ES optimistu (eirofīli) puses. Parasti uz šiem argumentiem tiek atbildēts ar jēliem un līdz riebumam nodrāztiem saukļiem par gaišo nākotni (gluži kā ceļā uz saulaino komunismu padomju laikos) un bērnu labklājību (it kā ES pretinieki to negribētu), bet galvenais, ko uzsver eirofīli, ja mēs neiestāsimies Savienībā, tad mūs paņems Krievija. Starp citu, šis pēdējais *arguments* nostrādā uz gados vecākiem cilvēkiem, kas ir piedzīvojuši vai nu karu vai pēc kara periodu. Kurš normāls cilvēks gribēs, lai Latvijā atkārtotos Gruzijas vai Čečenijas asiņainie notikumi? Labi, pieņemsim, ka Krievija netaisās iekarot Latviju, bet kopā ar Eiropas Savienību spiedīs ar ekonomiskām sankcijām. Jebkurā gadījumā, tas nozīmēs, ka ne ES, ne Krievija nav labvēlīgi noskaņotas pret Latviju kā valsti un nerespektē tās iedzīvotāju intereses. Tad kāda jēga mums labprātīgi aiziet vergot?

Lai vai kā, bet agri vai vēlu, tomēr nāksies atdoties, jo mūsu prostitūtas jau ir visu sagatavojušas un tagad tikai gaida, ka kāds mūs paņems priekšā vai arī pakaļā.

Par šo tēmu var rakstīt un runāt ilgi un dikti, bet tāpat nebūs gala. Ja reiz mēs esam pārdoti ES vergošanai, tad es uzskatu, ka cenai jābūt pēc iespējas augstākai. Kas mēs kādi lētie? Es balsošu “PRET” ES pirmajā piegājienā, jo 100% būs otrais referendums uz kuru tautu būs obligāti jāsagatavo, lai arī tas neizgāztos. Un ir neliela varbūtība, ka ES un Latvija vienosies par pārdošanos verdzībā uz nedaudz izdevīgākiem noteikumiem nekā tie tiek šobrīd uzspiesti.

Pirms izdarīt savu izvēli es gribēju ieteikt pāris resursus, kur var palasīt citu cilvēku viedokli. Šo rakstu man pamudināja uzrakstīt viltotā statistika, kas tika nopublicēta Delfu portālā kā arī tie daudzie argumentētie Eiroskeptiķu komentāri.

Ja kādam nepietika ar maniem spriedelējumiem un ir vēlme atrast argumentus kāpēc balsot “PAR” vai “PRET”, tad var iegriezties sekojošās lapās un palasīt šo te informāciju, un varbūt jūsu viedoklis mainīsies.

Nē ES
Eiropas Savienība – draugs vai drauds?
Kustība pret Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā
9 iemesli kāpēc balsot pret Latvijas pievienošanu Eiropas Savienībai
Eiroreālists
Eiropas Savienības informācijas centrs

Starp citu, ir vērts padomāt arī par šajā rakstā minēto apstākli, ka Latvijas valdība ir 100% pārliecināta, ka mēs visi kā viens nobalsosim “PAR” iestāšanos.

Beidzot savu uzrunu 7.decembrī notikušajā diskusijā “Latvija nākotnes Eiropā”, LR Ārlietu ministrs I.Bērziņš atbildēja uz paša uzdoto jautājumu, kas notiks tad, ja LR pilsoņi referendumā nobalsos pret Latvijas iestāšanos Eiropas Savienībā. Atbilde bija šarmanta – “tāda iespēja netiek izskatīta”.

Tātad neatkarīgi no tā kā mēs nobalsosim rezultāts jebkurā gadījumā būs “PAR”, jo tā ir novēlējis …

486 thoughts on “Ceļā uz Eiropas Savienību

  1. BigUgga

    tas jau sen ir nolemts. buusim mees dziljaa eiropaa. pikjis jau labu laiku naak uz lv (t.i., dazhu labu kabataas), lai latviju dabuutu shajaa savieniibaa. sen jau tiek ieviesti es standarti, nauda itkaa mees jau tur buutu iekshaa, sabiedriskaas domas aptaujas vienmeer pozitiivas – izdeviigi tautai staastiit ka lielaakaa dalja par (ko ta’ nu es viens malinjaa pret), referenduma rezultaats buus neatkariigs no balsojuma – probleema “saskaitiit pareizi”? – kursh to skaitiishanu kontrolees? ja ES vadiibai nebuutu izdeviigi piesaistiit latviju, vai tad vinji taa censtos? laiku atpakalj, zinja, ka saaktas aatraakas sarunas par iestaashanos mums pasniedz kaa taadu eiforijju. vai ir punkts par izstaashanos? par 1/2 karaljvalsts atdoshanu varbuut. informaacija stilaa oi cik lapi oi ku silti buus. kur aizberga lielaakaa dalja? kur informaacijas kampanja, kurai iedaliits ~1milj eiro? bukletinji pasta nodaljaa un pashvaldiibaas? sveiki eiropieshi!

    Atbildēt
  2. Me

    Nu ja reiz te izsaka savu viedokli, tad es esmu PRET, bet balsošu PAR. Jo viss jau tāpat ir sagatavots, lai mēs tur būtu, un ja nu nobalsosim pret, tad neviens vairs nezinās ko tālāk darīt…

    Atbildēt
  3. coolynx

    Me: ja mees nobalsosim PRET, tad buus tirgoshanaas par labaakiem noteikumiem prieksh mums nevis kaa shobriid – prieksh vinjiem. Savu PAR vareesi izteikt naakoshajaa piegaajienaa – uzsitiisim cenu, jo shobriid mees tiekam atdoti par velti un pie nosaciijumiem, ka mees maksaasim, lai iestaatos un nevis otraadaak. tici man, pasaule nesabruks, ja tauta pateiks savu nee. ir veerts par to padomaat.

    Atbildēt
  4. Me

    Nu jā, to es saprotu, bet es šaubos vai mēs spēsim uzsist kautkādu cenu augstāku. Kopš man institūtā māca ES, es sapratu ka tur vispār ir vāks, un mums labāk nemaz nesapņot par kautko labāku. Mēs esam nabagi, un nabagiem neviens neko nedos. Dos bagātajiem, jo tie var uzvārīties un atdot visu ar peļņu. A mēs esam kā pensionāri – bez atdeves iztērēta nauda.

    Atbildēt
  5. NewAge

    kur tu rāvi, ka tā statistika ir viltota?? tikai tāpēc, ka visi tavi panki ir pret??? kāpēc tu nevari pieņemt, ka vairāk nekā puse ir par??

    Atbildēt
  6. bleah

    nu protams, neiestaashanaas ES ljautu dazhiem realizeet savus nacistiskos sapnjus par diskriminaaciju uz nacionalitaates pamata.
    man kaa darba tirgus daliibniekam, tomeer gribas buut ES. savaadaak, izmantojot to ka Latvija ir tik maza un cilveekiem tomeer ir gruuti atrast darbu, muus biezi vien izmanto, videejaa alga uz papiira valstii, ok tur veel klat naak neoficiaalaa dalja ir apmeeram 180 latu uz papiira. bet vai tad riigaa mums biezie truukst, S klase un X5 ir ljoti normaali. tas nekas ka tie cilveeki kas uznjeemumaa ir straadnieki brakuaa ar 85 gada pasaatu.
    un ja man kaa darba njeemeejam buus lielaaka briiviiba kur straadaat, es tomeer izmantoshu iespeeju iet straadaat citur, kur man maksaatu manaam speejaam atbilstoshi, un tad arii darba deveeji uz vietas buus spiest pacelt algas.
    nu taa.
    autoram: protams ir jauki pie teksta apmeeram “ja kaads grib apsveert par un pret ES” ielikt tikai anti ES lapas 🙂

    Atbildēt
  7. JIB

    Emm, me ir drizak par neka pret. Man principa nepatik kaut kadas kampanas, kuras cilveki tiek parleicinati par kau ko, tacu es domaju, ka vienkarsi nav izveles. Lai ka mums nepatiktu globalizacija, savienibas utt., tas ta notiek un mes tur varam gribet vai negribet. Ja mes pasi nevaram noorganizet savu savienibu, tad nekas cits neatliks ka pievienoties citai. Es jau nerunaju par Albanijas vestures atkartosanos.
    Kadreiz fantastiskas gramatas bija aprakstitas citu planetu apgusana, galaktiku petisana utt, bet uz Zemes tai laika pastaveja viena kopeja valsts bez robezam, kuar visi runaja viena valoda – krievu. Vai nav skaisti.

    Atbildēt
  8. Me

    Manuprāt nav jau TIK traki ka mēs vergosim. Vienkārši daži (DAŽI) no tā labi uzvārīsies, a pārējie vienkārši savilks ciešāk jostiņas jo viss vidēji kļūs par 70-100%
    dārgāks. Teorētiski būs arī labās ziņās – vieglāk varēs dabūt darba atļaujas citās valstīs. Vieglāk, bet ne viegli protams.
    Bet nu tā vispārīgi skatoties – neaizmirsīsim, ka mums eiropu nevajag, viņiem vajag mūs!

    Atbildēt
  9. coolynx

    bleah: diemzheel citas eirofiilu lapas es neatradu, ja tev ir, tad luudzi iedod noraades. man ir paaraak daudz jautaajumu uz kuriem nav atbilzhu. ja tu vari piedaavaat tik pat daudz lapas ar veeraa njemamiem argumentiem PAR iestaashanos, es labpraat taas izlasiitu…
    es tieshi vakar runaaju ar vienu cilveeku par sho lietu. vinjsh bija atgriezies no lielbritaanijas, kur cilveeki protestee pre to, ko tu tikko aprakstiiji – videejam liimenim NAV iespeeju izsisties, jo viss ir elites rokaas. taa tas ir ne tikai pie mums, bet visaa eiropas savieniibaa. vienkaarshi muusu elite grib iestaaties es, lai pievienotos eiropas elitei. taa kaa nemaz neceri, ka iestaashanaas es mainiis sho situaaciju.
    un kaa darbinieks tu nekad nebuusi *baltais* cilveeks eiropaa. es esmu 3 gadus nostraadaajis starptautiskaa (eiropas) organizaacijaa un es zinu, ko es runaaju…

    Atbildēt
  10. Me

    Oft. Es vienubrīdi mazliet piestrādāju vienā organizācijā zem NATO, un kad ieradās LIELIE čiekuri, mani mirstīgo sisadminu palūdza pasēdēt virtuvē 🙂

    Atbildēt
  11. Delveris

    Vēl man smiekli nāk, ka vienā rakstā minēts, ka Krievijai būs ātrāk bezvīzu režīms ar ES nekā Latvijas tur iestāsies, hi,hi. Kam ir vajadzīgi teroristi no Krievijas?

    Atbildēt
  12. Benvenuto

    ljoti zheel ka nav viena OBJEKTIIVA resursa ar skaidri uzskaitiitiem punktiem PAR un punktiem PRET lai katrs var pats prieksh sevis izveerteet. Es joprojaam svaarstos – taadiem propogandas smirduljiem kaa klubs 415 negribu ticeet, bet taadiem smirduljiem kaa eirofiilu bukletinjiem ne tik. Shausmiigi gribas izlasiit objektiivi par to visu. No visa liidz shim zinaamaa varu izlobiit 4 negatiivas lietas:
    1. mees faktiski atdodam neatkariibu jo visas direktiivas saak naakt no briseles (kaa tas faktiski notiek jau tagad)
    2. mees neieguustam no eiropas tirgus, jo jau tagad muusu eksporta / importa attieciiba ar ES ir 1 pret 6. kas notiks kad visi vaarti buus valjaa? pirksim franchu, vaacu piena produktus, kurus razho vinju doteetie lauksaimnieki?
    3. ES nenosaka kaadaa apmeeraa katra valsts var doteet savus lauksaimniekus, tas noziimee, ka muusu valsts neatbalstiitie lauksaimnieki vienkaarshi nospraags badaa.
    4. ja reiz mums IKP iet tik strauji uz augshu tad kaada velna peec veel vajag ES?

    Atbildēt
  13. Me

    “mums eiropu nevajag, viņiem vajag mūs!” Tapēc ka nav nekā tāda ko mums no viņiem vajag. Tirdzniecība ar eriopu norit tāpat gana labi, bezvīzu režīms mums ir. Ko vēl? A viņiem mūs vajag lai pirmkārt būtu buferzona pret krieviju, otrkārt lētais darbaspēks, treškārt ģeogrāfiskās platības un iedzīvotāju kopskaita palielināšanai (lai varētu konkurēt ar ASV)

    Atbildēt
  14. Ddelveris

    Tie “pret”saiti ir galīgi garām:
    “Tomēr mūsdienu kolonizācija notiek nevis ar tankiem, bet gan ar investīcijām”
    Cool !!! To rakstījis ir KGB augstskolas beidzējs, kas nesaprot, ka ienākumi ir tikai tur, kur ir investīcijas (darbs arī ir investīcija).

    Atbildēt
  15. Mogomeeds

    coolynx – es 100% tev piekriitu. Labi argumenti un manas domas. Balsoshu pret, jo:
    1) ES aizstāv pedinju tiesiibas (lauliibas, beernu adopcija, Holandee jau likumiigi tiek pieljautas attieciibas starp viena dzimuma personaam, saakot no 14 gadu vecuma)
    2) Nekaada Iirijas fenomena nebuus, jo Iirija bija viena, bet ES valstis desmit. Tagad pievienojas tikpat, cik jau ir ES iekshaa. Pie tam, naak klaat milziigs iedziivotaaju skaits- vairaak nekaa 100 miljoni cilveeku, bet Iriijaa to ir dazji miljoni.
    3) Es taa arii neesmu lasiijis vai dzirdeejis, ka ekonomika no taa ieguus. Tieshi otraadi- mees zaudeesim.
    4) ES ir tas pats, par ko ciinijaas Hitlers- Lielvaacija citaa veidolaa. Tur visu nosaka franchi un vaacieshi. Cik tur buus teikshana mums? Tieshi – 0!
    5) Visbeidzot- jau tagad mani ikviens eirofiils sauc par rasistu, ja negatiivi izsakos par neegjeru un citu migrantu iepluushanu Latvijaa. Zinot ES likumus, mani sagaida ja ne cietums, tad lielas probleemas. Kam man tas vajadziigs?

    Atbildēt
  16. bleah

    gribu piekrist JIB, man arii nepatiik, ka mani meegina par kaut ko paarliecinaat.
    par eirofiilu linkiem es arii neko nezinu, kaut kaa neinteresee.
    vienkaarshi buut zoliidi noraadiit ka taas ir eirofobu (negatiivi noskanjoto) lapas nevis lapas, peec kuru info var kaut ko tur objektiivi izveerteet. kluba 415 argumenti jau nu arii labie ‘neviens tu netraucee latviai taapat kljuut par tehlonogiju lielvalsti utt’. nu jaa, bet raali, tas ir ljoti vienkaarshi populistiski.
    un man nepatiik staaveet rinaads pie robezhaam.
    diemzheel globalizaaciju neapstaadinaat. svariigaakas par valstiim kljuust multinacionaalas kompaanijas utt.
    par darba iespeejaam es piemineeju taapeec, ka shii probleema man liekas tragiska, manupraat taa kaa latvijaa darba deveeji izmanto cilveekus, tomeer eiropaa buutu gruuti
    saliidzinaajums ar lielbritaaniju, ahaha. mums gan ir daudz kopiiga.
    droshi vien lielaaka dalja latvijas iedziivotaaju buutu laimiigi ar vinju probleemaam. ‘aarpraats, es jau 6 gadu braucu ar sho pashu auto, kaut kas neiedomaajams’ ‘es nespeeju atljauties aiziet uz iecieniito restoraanu katru otro dienu, bet tikai reizi nedeljaa’ jo lielaakaa dalja latvija iedziivotaaju atrodas nabadiibaa. nav gadiijies sen buut laukos?

    Atbildēt
  17. JIB

    Laps fleims
    Centrala doma paslaik ir tada, ko lielie ciekuri gribes, ta ari bus. Mes te varam spregat cik gribam. Vieniga izeja ir pasiem klut par lieliem ciekuriem. Kurs to var?

    Atbildēt
  18. coolynx

    bleah: ja tev ir smadzenes, tad bez visas ES tu vari straadaat citaas valstiis. Kas tev to liedz? Iestaajoties ES vienkarshi tie, kas veeleesies varees legaali vergot un tieshi vergot. Shobriid tas notiek nelegaali. Nevienam tu nebuusi vajadziigs tikai taapeec, ka tava valsts skaitaas ES daliibvalsts. Tu esi vergs un taads paliksi. Un iestaajoties ES nevienam neizdaliis mershus nulliites – braukaasi ar to pashu pasaatinju. esi reaals.

    Atbildēt
  19. daffy

    TO : megomeeds tevi vajag buurii iebaazt pie paaris zekiem lai tevi panjem cauri tb es PRET ES bet ned.. s virsuu cilveekiem man arii nepatiik aziaati un nigeri bet citus sexuaali domaajoshus neaiztiec vinji nav vainiigi ka piedzimushi savaadaaki !!!

    Atbildēt
  20. Reiniz

    Es PRET. Pirmkart jau, uz pashreizejiem nosacijumiem, Latvija bus labakaja gadijuma pa nullem naudas zinjaa.
    Otrkart: cik LV uznemumi vares izpildit un ieviest ES prasibas, un pec tam vel but konkuretspejigi ar ES uznemumiem?? ienaks LV tirgu ES uznemumi, un pelna aizpludis atpakalj pie shiem. LV nekas nepaliks..secinajumus izdariet pashi. OK..iedomajieties, ka visa pasaules nauda ir vienots veselums, kursh palielinas tikai par inflacijas tiesu. Tada gadijuma, lai mees LV dzivotu labak, butu bagataki, mums ta nauda no kaut kurienes ir jaanjem. Es gribeetu, ka taa buutu ES un pareja pasaule, nevis Jaanis nopleesh pikji no Andra un dziivo cepuri kuldams.
    Viens no galvenajiem iemesliem, kapec ES vajag muus, ir tas, ka mees atrodamies blakus RU. Muus izmantos vienkarshi kaa starpposmu, pakaapienu, lai iekarotu milziiiiigo Krievijas tirgu. plus vel pie reizes nokasis mums pilkji, izmantojot musu pashu leeto darbaspeeku.
    ES un NATO kaa droshiibas garants? ..nu beidziet…KAS muus gribeetu iekarot? Krievija? Vinjiem pashiem pietiek savu probleemu. Un vai tiesham kads ir tik naivs, ak doma, ka lielvalstis ietu konfliktet ar RU Latvijas deelj? Ja gribes, panjems muus ar visu ES un NATO…aatraak nekaa es brokastis speetu paeest. Bet vinji negrib. Vinji tieshi gaida, ka mes iestasimies ES, jo visas investicijas automatiksi butu investicijas ES. Skaisti, ne taa? 🙂

    Atbildēt
  21. bleah

    esmu reaals.
    coolynx kaapeec izmanto vaardu vergot, it kaa ja tu to dari latvijaa tas ir darbs, bet ja tu to dari kaadaa citaa zemee, par labaaku atalgojumu tad taa ir vergoshana?
    sobriid ir situaacija ar darbu taada – suppose ir datorkirmis, kas tur programmee c miinus miinus liiks palikdams. vinjs varees dabuut darbu ES. protams, vinjam maksaas 2reiz mazaak, kaa iedzimtajam vacietim. un ir paardeveeja parastaa (paardeveja vulgaris) nevienam vinja sheit nav vajadziiga, ja vinja teiks, ka ar savu algu var dziivot tikai pus meenesi, vinjas vietaa atradiis citu. vismaz vinjai buus legaala un normaala iespeeja straadaat to pashu melno darbu un nopelniit nedaudz sakariigaakai dziivei.(protams, ka mershus neviens nedod par skaistaam aciim)
    ja nav ES tad, aarzemes var nosmelt gudros tipus no latvijas, un atstaat mums valstii tikai paardeveejas. ja ir ES tad arii paardeveejai ir iespeeja.

    Atbildēt
  22. bush

    coolynx ir nolaidis uupi, pazinjodams, par “viltotajiem rezultaatiem”. par sho gaajienu var dabuut gadus, kas mani satracinaaja visvairaak, jo biju par shamo labaakaas domaas. taa riikojas tikai neizgliitoti delfu bljaaveeji un citi “domuliidzgalamattiistiitnespeejoshi” cilveeki. nekas nav viltots, kameer tiesa nav pateikusi, ka tas ir viltots. ipso facto.
    turpinot, coolynx saliidzina ES ar PSRS, nevar saliidzinaat totalitaarismu ar demokraatiju. jo tur vienkaarshi nav ko saliidzinaat. ja ES buutu kaa PSRS, tad Ateenu tikshanaas buutu beigusies divu dienu laikaa, kur tiktu pienjemts duaalviraats, kaa to paredzeeja lielvalstis un viss. kaa redzat, taa vis nenotika. PSRS sastaavaa latvija nebija nekaadas teikshanas. tas, ko ieveeleeja PSRS AP no latvijas, bija tikai acu apmaans, jo reaali visus likumus/leemumus/dekreetus izsprieda KP elites aprindaas. savukaart ieksh ES, cik arii saprotu, juus preteejaa situaacija tracina, veerojot visas shiis, it kaa kjildas par visu ko un ap visu ko. bet taa tachu ir taa demokraatija, uz kuru it kaa tiecas latvija.
    runaajot par “nodraaztajiem eirofiilju saukljiem”, jaatziimee, ka nekad neviens nav teicis, ka pievienojoties ES, mees nokljuusim lejputrijaa(analiitisko domaashanu arii vajag, coolynx), runa ir par to, ka ES mums paliidzees uzlabot ekonomisko un sociaalo situaaciju valstii. baumas par to, ka muus itkaa pievaakshot krievija, un ja nee, tad ES veiks dazhaada veida sankcijas arii ir pupu mizas, jo nesen Putins atzina, ka veeleetos ES un NVS savieniibu, un ES ar krieviju ir saakusi sarunas par to, kaa vareetu vismaz daljeeji apvienot ekonomisko telpu.
    arguments par to, ka vecos baida ar “Savieniibu” ir pilniigas muljkjiibas no coolynx puses, jo tieshi no “Savieniibas” kaa taadas vecie cilveeki arii baidaas. liela dalja no nee teiceejiem to saka taapeec, ka uzskata, ka ES buus tas pats, kas PSRS, vinji pat neiedziljinaas situaacijaa, tikai “burkshkj”. turpinot par gaishu naakotni beerniem, taa ir taisniiba, un taada taa arii buus. neapgalvoju, ka ES var ieguut labaaku izgliitiibu, kaa latvijaa, bet, kautvai, zhurnaalistiku pie mums nemaaca. taas ir izveeles iespeejas. iespeejams, ka kaadam skauzh, vai vish vienkaarshi neveelas, lai shamo paartrumo citi – labaaki.
    par vergoshanu. kaadaa zinjaa mees iisti vergosim? to nepateica, bija tikai bljaaviens. lielie “kaucieni” par to, ka cenas pieaugs vareetu noklust peec tam, kad tiktu atgaadinaats iirijas gadiijums. taa iestaajaas ES, buudama gandriiz taadaa pat ek. un soc. situaacijaa kaa latvija. par toreiz nobalsoja 55% iedziivotaaju. kas notiek tagad? iirija ir kljuvusi bagaataaka par daudzaam citaam valstiim, kaa portugaale, griekjija, spaanija. un daliibu patlaban atbalsta 81% iedziivotaaju.
    beidzot savu domu, gribu pateikt veel divas lietas.
    1. coolynx svaidaas starp to, ka vienu briidi buus 2. referendums, tad pazinjo, ka viss ir izlemts, un viss notieks jau pirmaaa, tad atkal otraadi.
    2. coolynx, kaapeec tad tu veeli taas prostituutas, ja Tev vinjas nepatiik? kaapeec tad zaagjee zaru, uz kura pats seedi?
    paldies, ka izlasiijaat.

    Atbildēt
  23. coolynx

    bleah: no kurienes, tad taas aldzinjas pieliks maznodroshinaatajiem? uzliks mums lielaakus nodokljus? tak nodokljus jau taa uzliks, bet nauda aizies kopeejam ES katlam ne jau mums.
    bush: buulju kakas 🙂

    Atbildēt
  24. bush

    un pavisam beidzot, kaa coolynx var paskaidrot to, ka saeimaa patlaban nav neviena partija, kura savaa programmaa buutu ierakstiijusi “esam pret pievienoshanos ES”. cik noprotams, Tu par prostituutaam uzskati visus. Tautas partija, Latvijas Celjsh, Jaunais Laiks, TB/LNNK, ZZS, PCTVL, visas partijas deklareeja, ka to meerkjkjis ir iestaashanaas ES. visi latvijas iedziivotaaji ir melji? to tu gribi teikt? vai kaa?

    Atbildēt
  25. coolynx

    bush: vari nesaspringt tik traki – atslaabinies nedaudz. par IT lietaam tev parasti naak ashaas idejas aaraa, kaa raadaas arii ar politiku nav labaak. smags gadiijums 🙂

    Atbildēt
  26. bleah

    aldzinajs pieliks taapeec, ka buus mazakak cilveecinju, kas buus ar mieru straadaat par neko. samazinaas darba speeka piedaavaajums – palielinaas tirgus cena.
    es neesmu iepazinies ar nodoklju administreeshanu, bet noprotu, ka nodokljus uz es neviens nesuutiis, ir noteikta maksa, kas ir jaasamakaa par daliibu ES, nebuus taads nodoklis kaa nodoklis par daliibu ES. sakaraa ar to, ka mees taadi nabagi, naudas pluusma tomeer buus pozitiiva. nodoklji paliek uz vietas. latvijas budzetu joprojaam noteitks saeima nevis resnie birokraati briselee.
    un nodoklji uznjeemeejdarbiibaa starp citu samazinaas. vieniigi repshe te izlec ar kaut kaadaamtu miiklainaam idejaam par uznjeemeejdarbiibas nodevu par katru darbnieku un tur veel vinjam bija idejas par nodokli par katru kopeeto lapu un citi repshes arpaarta murgi, bet tas neattiecas uz ES teemu.

    Atbildēt
  27. me

    Par tām partijām: Vai tad tu domā ka partija kas teiktu NĒ eiropai tiktu ievēlēta? 🙂
    Balsojošajai massai ir ieborēts ka eiropa ir labi, un eiropu vajag. Tikai tagad cilvēki domā kas un kā

    Atbildēt
  28. bush

    ar labu nakti coolynx. ja tas ir viss, ko Tu vari pateikt. taa ir tiem, kas nemaak domaat.
    veel runaajot par 9 iemesliem, kaapeec nestaaties.
    1. iemesls. strauji palielinaasies bezdarbs. somijaa izput 5000 saimnieciibu. diez kapeec tagad somija mums suuta humaano paliidziibu?
    2. iemesls. palielinaasies bezdarbs. diez vai, jo latvijaa jau tagad ir pietiekami daudz bezdarbnieku un pieprasiijums peec darba vietaam ir, tikai PSRS laika tehnikji un citi taadi nevienam nav vajadzigi
    3. iemesls. izstaashanaas ilgs vairaakus gadus. no PSRS, ja nezinaat, vareeja izstaaties, tikai tad, kad bija nobalsojushas visas 15 republikas. sheit, logjiski, vairaaku gadu garumaa, ja njem veeraa to, ko mums buus devusi ES
    4. iemesls. aproshinaashanas polisu cenu pieaugums. nu tad, paldies dievam, nebraukaas apkaart ar ruucoshiem hlamiem, kuri uz vietas ir gatavi izjukt
    5. iemesls. pilniigs absurds. lielaakaa dalja no latviesu bija kompartijaa
    6. iemesls. jums bail no krieviem? tad taa vinjiem arii sakiet.
    7. iemesls. dubults nepliist. un par uzbrukumiem runaat muusdienaas vispaar ir bezjeedziigi
    8. iemesls. nedemokraatisks referendums. kursh ieveeleja ES atbalstoshaas partijas?
    9. iemesls. pateetiska reekjinaashana neES gadiijumaa. iestaajoties ES, kopprodukts saaks augt daudz straujaak, un noticiet, tas nekad nesasniegs francijas, vaacijas, vai UK apjomus. taapeec par naudas zaudeeshanu nav ko uztraukties.

    Atbildēt
  29. coolynx

    Markizs: es vienkaarshi dziivoju shajaa valstii un gribu turpinaat rakstii, lasiit, domaat un runaat savaa dzimtajaa valodaa arii turpmaak. ar sho rakstu es gribu piesaistiit sabiedriibas uzmaniibu un varbuut beidzot sanjemt kaadu argumentu tam kaapeec man buutu jaabalso PAR. jo mani leemuma pienjemshanas svari ir ljoooooti nosveerushies uz preteejo pusi. varbuut kaads gudraaks cilveeks beidzot izskaidros man tumsonim KAAPEEC?
    informaacijaa ir speeks. es pagaidaam veel varu izteikties un to es arii turpinaashu dariit.

    Atbildēt
  30. Me

    Nu mani kā aktīvu braucēju aizskāra teiktais par “paldies dievam, nebraukaas apkaart ar ruucoshiem hlamiem, kuri uz vietas ir gatavi izjukt”. Tu cilvēk mīļais neaizmirsti, ka spīzdīgu, negrabošu auto nevar nopirkt ar gribēšanu vien. Latvijā ir ļoti daudz cilvēki, kam jāizdzīvo no ļoti mazas aldziņas, un palikšana bez auto viņiem vienkārši nozīmē bankrotu.
    Turklāt no tā vien ka auto “grasās izjukt” avārijas nevairojas. Neaizmirsti ka avārijas izraisa dzērušie un “80nieki” ar bīmeriem.

    Atbildēt
  31. bush

    hmm, coolynx, taatad, ja ir 9 argumenti pret. un ja kaads apgaazh tos, tad taa nav informaacija. diezkapeec, cilveekiem ir tendence ticeet tam, kas vienkaarshi ir skaistaak un vizuaali patiikamaak noformeets? taa arii nav skaidrs, ko tad tu gribi dzirdeet?

    Atbildēt
  32. bleah

    hmm, izlasot (pavrishi gan, jo peec idejas man tagad vajadzeetu dariit citas lietas 🙂 veelreiz saakuma tekstu es atkal nesaprotu, kas ir par iemeslu coolynx nepatikai pret ES – tur ir tikai par to, ka eirofiilu argumenti slikti skan un par kaut kaadu miiklainu vergoshanu eiropai. nu nekadi nevaru saprast kas ir vergoshana eiropai?

    Atbildēt
  33. Markizs

    incanti kapec coolynx neatbild uz Bleah argumentiem. Bleah arii laikam ir viens no
    “jo uz tiem nav pretargumentu no ES optimistu (eirofīli) puses” :)))

    Atbildēt
  34. MacDemon

    coolynx: teikums ‘videejam liimenim NAV iespeeju izsisties, jo viss ir elites rokaas’ kaa tev liekaas kur mees dziivojam? kapitaalismaa laikam un kapitaalismaa nav taadas lietas, ka visi vienaadi un visu kontrolee darba ljaudis. un kaapeec gan tev buutu jaabuut videejaa liimenii? mochii uz eliti es jau nu netaisos buut peleekaa masa, tikai uz augshu un viss.
    Benvento: tici man vai nee bet makarons kursh razhots kjiinaa un apceljojis pus pasauli jebkuraa gadiijumaa buus leetaaks nekaa sheit pat latvijaa razhotais vai nu esam ES vai nee.
    Esmu absoluuti PAR, jo paskatoties uz big picture – ja mees neiestaajamies ES, situaacija ir taada – no vienas puses Krievija no otras ES un pa vidu blja ahujenna krutaa Latvija, kuraa visi staigaa yo blja un viss ir kruta un iepeerk nahuj naftu un benziinu un gaazi un elektriibu no ES vai RUS par ahujenno pikji(nu nav mums sho resursu nav). vieniigais kas man iepatikaas ir laikam coolynxa teiktais par cenas uzsishanu. Bet anyway PAR

    Atbildēt
  35. bleah

    markizs: nesapratu, lasot manus komentaarus, tev ir radies kaads iespaids, ka esmu par vai pret ES? nesapratu no miiklaino citaatu…

    Atbildēt
  36. EsPAReS

    Es PAR ES. Kaapeec? Taapeec, ka bez ES mums labaak nebuus. To, ka ES gribees muus izdraast( ko vinji jau taa dara), tas ir skaidrs. Probleema jau ir muusu “Elitee”, kura ljauj to dariit. Otra lieta ir taa, ka taadaas valstiis kaa Lielbritaanija vai Vaacija cilveekiem ir ljoti zems izgliitiibas liimenis, to var apliecinaat visi, kas tur ir straadaajushi. Taapeec tur sabrauc profi no taa saucamaajaam atpalikushajaam valstiim un izkonkuree vieteejos ne tikai algas , bet arii izgliitiibas zinjaa. No taa arii rodas bezdarbs. Ja tev ir smadzenes, tad var izsisties uz aukshu sameeraa aatri, nebuusi jaunbagaatnieks, bet turiigs buusi.
    Gribam mees to vai nee, bet esam jau iekaapushi tanii saucanajaa “Plaukstoshajaa kapitaalismaa”, ja nemaaceesi krutjiities , tad protams nospraagsi badaa.

    Atbildēt
  37. Reiniz

    Bush, tikai nesaac tagad, luudzu staastiit, kaads es shitaads un taads. Tiehsi otraadi ir. Tuuliit un tagad progress nebuus nevienaa gadijumaa. Bet nestaaajoties ES un NATO mees tos liidzekljus vareetu izmantot valsts labklaajiibas celshanai. Ieguldot izgliitiibaa, atbalstot uzneemeejus. Saki ko gribi, bet lettinji NAV stulbi. Mes mierigi varam attistit nozares ar augstu pievienoto vertibu, exprotet un kast pikji no ES, Krievijas un visiem parejiem. Tapec mums nebut nav jastajas tajaa ES.

    Atbildēt
  38. bush

    reiniz, ko mees daraam 13 gadus? kaapeec mees neko neattistam? kaapeec mees exporteejam baljkjus, nevis, kautvai, deeljus. un sorry, shitaa teema ir mana vaaja vieta 🙂 un diezvai valsts nedotees shiis polises, vai kaukaa tamliidziigi. un veel ir pilniigas muljkjiibas par tiem ls 250, varees izveeleeties vai nu peerc savas valsts, vai ES polisi, taa luuk

    Atbildēt
  39. MacDemon

    Reiniz: pat ja mees dariisim kaa tu saki tad vinji uzsitiis 2x augstaakas cenas benziinam, elektriibai, gaazei un kaasiis no mums 2x un veel vairaakreiz vairaak. Taapeec ES mums vajag.

    Atbildēt
  40. Reiniz

    Piekriitu, pashlaik no valsts nav nekaada atbalsta. Taa, ka neko neattiistam, arii nav. DAzhi uzneemiigie darbojas, un nebuut ne ar zaudeejumiem. Bet pilnigi noteikti vajag valsts atbalstu shinii jomaa. Par poliseem – neesmu peeitjis sho jautaajumu, nemaaceeshu spriest. 🙂

    Atbildēt
  41. Reiniz

    MacDemon: neuzsitiis! ES sludina sadarbiibu ar kaiminjvalstiim, sadarbiibu ekonomikas jomaa utt. Taa kaa nekaadas taada veida blokaades nebuus.

    Atbildēt
  42. es_pac

    Es gan laikam vairaak sliekshos atbalstiit iestaashanos ES. Manupraat, pievienoshanaas vismaz daljai dos kaut kaadu iespeeju izrauties. Man un daziem maniem pazinjaam Es programmas ir devushas iespeeju apguut papildus zinashanas arvalstiis. (Atkaape no konteksta – pieteikumos uz konkursiem ir ljoti izdeviigi rakstiit to, ka persona naak no kandidaatvalsts un vinjam ir nepiecieshama zinaashanu papildinaashana, lai nodrosinaatu savas valsts sekmiigu virziibu uz ES, un tamliidziigas glupiibas….)
    Tomeer, tam, ka lielaaka dalja no Latvijas iedziivotaajiem isti neapjeedz, ko noziimee iestaashaanaas ES un kaadas tam buus sekas, es tikai varu piekrist. Un neviens arii ipashi necenshas tautu apgaismot, biezi vien no klausoties tajaa, ko zinjo valdiibas loceklji, skiet, ka shaada iestaashanas ir pashsaprotama, bet iestaaties vajag, tapeec ka vajag. Tas uzdzen totalaako riebumu.
    Bet iestaashanaas gadiijumaa, vismaz patreizeejaa situaacijaa, par Latvijas lauksaimnieciibu variet praktiski aizmirst. Indiviids ar 3 – 4 – 5 (kaut 10) goviim jau tagad knapi velk galus, Eiropaas Savieniibaa vinsh, ar liidzshineejo domaasshanu konkureet nespees, tas arii ir fakts.

    Atbildēt
  43. leeds

    Esmu par ES.
    Tiem, kas domaa, ka mees jau tagad labi dziivojam bez ES, tad gribu atgaadinaat, ka ES nauda muusu kasee iepluust jau sen. Briivdienaas biju Vangazhos, kur pateicoties ES naudai tiks beidzot rekonstrueets pilseetas uudensapgaades tiikls, uzstaadiitas dazhaadas uudens attiiriishanas papildiekaartas un savesta kaartiibaa kanalizaacija. Tas ir viens piemers.
    Esmu daudz domaajis, kam mees esam vinjiem vajadziigi, bet skaidri saprotu, ka vinji man ir vajadziigi, jo esot kopaa ar bagaataam valstiim vienaa kopienaa mees vareesim maaciiities no vinjiem know-how, attiistiit savas zinaashas un noteikt savu likteni arii turpmaak.
    Dziive ir paraadiijusi, ka taads “kolonizators” no rietumiem ir daudz cilveeciigaaks par vieteejo “demokraatu”. Tas ir fakts.

    Atbildēt
  44. Reiniz

    nekaa. mees esam taada geografiskaa staavoklii, ka nevarees vinji ta darit. galu gala..caur LV iet tranziits utt. Un ir tomer parak daudz sainvestejushi LV jau iekshaa, lai tagad varetu atljauties musu ekonomiku gremdeet.

    Atbildēt
  45. coolynx

    es_pac: tieshi taa – ir nepiecieshams izskaidrot kaapeec.
    kameer man neizskaidros es buushu pret, jo sheit neviens veel joprojaam nespeej argumenteet – tikai klaji sauklji un veelmes.

    Atbildēt
  46. bleah

    geograafiskais stavoklis ; tranziits; ja?
    nafta jau tagad iet tikai pa dzelzscelju, un arii prechu tranziitam var itini viegli atrast citus celjus.

    Atbildēt
  47. coolynx

    leeds: tak mosties reiz un atver acis. taa nauda tiek pamesta kaa eesma ar meerkji radiit iespaidu, ka vinji ruupeesies par mums. taa nav labdariiba! par visu buus jaamaksaa desmitkaartiigi.

    Atbildēt
  48. Reiniz

    Leeds: par infrastruktuuru piekriitu. To atbalsta. Bet tas ir vinju pashu interesees. Galu galaa, dziivojam tomer pie vienas juuras, un piesaarnojumam paaris tukstoshi km taads nieks vien ir. Celju un tiltu etc. remonta atbalsts – tranziita vajadziibaam.
    Nepiekriitu gluzhi par to zinaashanu apguvi – Latvijaa ir laba izglitiba. Un esot ES, tieshi kaa tu domaa, ka mees varesim noteikt savu likteni pashi?

    Atbildēt
  49. coolynx

    visiem peedeejais jautaajums:
    taatad sanak, ka mums tiek pieteikts ultimaats, ja mees nenobalsosim PAR, tad ar mums ir beigas?
    vai taa ir demokraatija?
    1940.gada scenaarijs atkaartojas…

    Atbildēt
  50. djhurio

    Visus komentus liidz galam neizlasiiju, taapeec varbuut atkaartoshos.
    Ja mees tagad pateiksim NE, tad tas noziimee Chau! Eiropas savieniibaa mums netikt aatraak kaa peec kaadiem 10 gadiem. Taapeec par to cenas uzsishanu var nerunaat.
    Un principaa mums jau no taas ES neizbeegt tiiri gjeograafiski, jo taapat mees jau tagad esam tajaa Eiropas tirguu, nu tad kaada jeega te lauzties un kaut ko shtukot, ka mees redz pashi maakam dziivot. Taapat bez Eiropas mums neiztikt, no kurienes tad brauks tie tuuristi.
    Par tiem ES standartiem. Lai jau ir. Kaadreiz tachu kaut kaada kaartiiba ir jaaieviesh. Un tas, ka uznjeemeejiem buus gruutaak, man principaa ir pie kaajas. Konkurence tikai paaugstina kvalitaati. Kas maacees tie izdziivos. Sorry, tas ir tirgus.
    Un mees jau tagad no Phares, Sapard un citiem fondiem sanjemam naudu. Nafig tad no taas atteikties?
    Pensionaariem jau buus gruuti, ko tur lai dara. Bet pie taa ir vainiiga CCCP.
    coolynx ko tu domaaji ar to vergoshanu? Tjipa straadaashanu? Nu vajadzees straadaat, vajadzees, no darba jau neizbeegt.
    Un tie nigeri un turki pie mums nemaz taa negaaziisies, kaa te baida. Ko tad vinji te dariis? Labaak vinjiem tachu kaut kur Vaacijaa vai Francijaa tuseet.
    Un kaada tad jeega te no taas muusu valdiibas? Tad jau labaak, lai ir kaut kaada vienota likumdoshana no ES.
    Un neviens jau nesola, ka buus baigais labums uzreiz. Saakumaa jau taapat nekas nemainiisies, tikai ar laiku. Taapat bija arii kad izstaajaamies no Padomju Savieniibas, likaas nu tik buus viss kruta, neviens krieviski nerunaas – skuju, taapat pagaajakaadi 5+ gadi, kameer kaut kas uz normaalo pusi saaka virziities.
    Es viennoziimiigi esmu PAR. Un reaali es neesmu dzirdeejis nevienu sakariigu pretargumentu.

    Atbildēt
  51. Reiniz.

    Citus celjus? pa juuru – leeni, caur Belarus – bisku taka par bistamu. pa gaisu – biku padargi.
    un nafta naak no RU..starp citu..:) un tas jau ir biku cits jautaajums.

    Atbildēt
  52. bleah

    izgliitiiba ir taada nu kada vinaj ir citur laba, par dazhaam augstskolaam mani maac shaubas, bet studijas aarzemees tomeer paplashina redzeloku. piemeram sapratiis to, ka naturaalas saimnieciibas tomeer ir lemtas izniiciibai.

    Atbildēt
  53. Takuzinis

    ES – imperiaalisti. Ekonomiskie argumenti ir bezjeedzīgi, jo, neskaitot darbaspeeka kustiibu, jau shobriid mums ir brīva tirdznieciiba ar ES. “ja reiz mums IKP iet tik strauji uz augshu tad kaada velna peec veel vajag ES?”, /Benvenuto/.
    Kaapeec tad mums vajaga atdot savu neatkariibu, jeb Satversmes pirmos pantus?
    Atbilde: Jo augstaakie iereednji (valsts paarstaavji Eiroparlamentaa, EK komisijaas u.c.) sanjems baisaakaas algas (vairaak nekaa shobriid Repshe). Neviens cits jau to Eiropu tik traki neveelas.
    PRET

    Atbildēt
  54. MacDemon

    coolynx: es jau necenshos iegalvot, ka tur buus daudz labaak nekaa ir tagad, bet ja mees neiestaasimies buus sliktaak. Ja mees iestaasimies buus pat sliktaak nekaa tagad, bet ne tik slikti cik buus ja neiestaasimies. Un tas, ka tu ‘vergosi’ vai mees tur esam vai nee tik pat ir skaidrs, kaada atshkiriiba vai tavas smadzenes nopeerk kaads tur vai tepat Latvijaa es tev maxaaju(nopeerku tevi) lai tu straadaatu piem manas kompaanijas labaa(administraators kaukaads) un kaada atshkiriiba kursh tev dirsh virsuu vinji vai es(ka man nepatiik tavs darbs, ka tu mudax un ka es vareetu labaak utt.) koa?

    Atbildēt
  55. djhurio

    Vieniigais, kas man tagad nepatiik tajaa ES ir nostaaja lauksaimnieciiba. Apmeeram puse visa ES budheta tiek teereeta lauksaimnieciibai. Bet peedeejo gadu laikaa shii dalja samazinaas. Un pasaules tirdznieciibas organizaacija (vai kaa tur vinju sauc) arii spiezh, lai Eiropa atver savu lauksaimnieciibas tirgu.

    Atbildēt
  56. coolynx

    MacDemon: armijaa saka: “Gods kalpot Latvijai!”
    Man shobriid ir gods dziivot un straadaat Latvijaa, ja taada nebuutu, tad es (*#^$(@&^#@*&$ aizbrauktu no shiis zemes. Es atradiishu labaak atalgotu darbu citur. Bet es negribu, jo tur es nekad nebuushu liidzveertiigs kaa tagad Latvijaa. Neatkariigi no taa vai tas ir firmas prezidents vai apkopeeja. Es esmu liidzveertiigs cilveeks un tas ir mans arguments. ES mees buusim melnie garinji, kas dariis visu netiiro darbu par labaaku samaksu kaa tagad tas ir Latvijaa, bet daudzkaart zemaaku samaksu nekaa ES *baltajiem* cilveekiem.

    Atbildēt
  57. Stupicz

    Viennozīmīgi par.
    Interesanti, ko tad ES vajag no mums tik ljoti. Kas mums ir taads, ko ES vareetu Latvijai nonjemt? Varbūt meži, bet tie jau tā pat tūlīt būs izzāģēti.
    Bet ko mēs varam gūt? Par to nez kapēc skeptiķi klusē…

    Atbildēt
  58. freds

    nu tiinji vai ta tieshaam nav redzams kaadaa stilaa taisiits ir tas nees.lv saits!?
    tik banaala un primitiivaa ‘nacionaalaa’ stilaa noformeta propoganda, ka aizdomiigi jau nu ozh peec neliela finanseejuma no austrumiem…
    latvija ir starp milzhiem un vinjai ir jaizveelas, kuram no tiem piedereet (un neminiet man te shveices piemeeru!) – paskatieties uz reaalo krievijas politiku pret latviju – nesmuka ekonomiska izdraashana, jo vinjiem vienkaarshi ir vairaak resursu un specifiska mentalitaate…

    Atbildēt
  59. MacDemon

    coolynx: hehe – tur jau paraadaas kuram ir smadzenes kuram nav – es jau tagad esmu tur (pats zini UK) un sanjemu liidzveertiigu algu kaa pashi angliishi un citi(vot visi kraasainie, gan tieshajaa noziimee gan arii visi ‘nebaltie’ cilveeki) mani apkalpo. prieks skatiities ko noziimee aristokraatija, vai daliishana kastaas. Ja tu proti un tev galva ir arii tajaa ES tu vareesi buut tas ‘baltais’ kuru citi apkalpos(taadi pashi baltie tikai ‘nebalti’) points skaidrs?

    Atbildēt
  60. Reiniz

    Bleah: paraadi man kaadu augstkolu, kuru beidzot, kads uzskata, ka naturala saimnieciba ir kruta? Nedaudz parspileti, bet es uzskatu, ka LV izglitiba ir laba.
    MacDemon: kapec Tu uzskati, ka neistajoties bus sliktak? Un ir atskiriba, vai strada pie arzemnieka, vai pie vieteja. Jo pedeja gadijuma nauda paliek LV, nevis aizplust prom. Vislabak butu, ja tavs uznemums exportetu preces/pakalpojumu uz ES,un coolynx stradatu pie tevis. Tad ES nauda naktu uz LV.

    Atbildēt
  61. freds

    imho nostaaja pret es ir a) nezinaashanas un neveeleeshanaas zinaat sekas b) infantila kreisuma slimiiba, kura ir tik izplatiita pasaules jaunieshu viduu

    Atbildēt
  62. Ice

    Me viennozīmīgi ir PAR, kaut gan nēsmu Eirofīls – uzskatu, ka ES vienkārši ir mazākais no ļaunumiem.
    Protams, neiestājoties ES, mēs uzreiz netiksim ievilkti NVS, taču Krievijas ekonomiskā un līdz ar to politiskā ietekme noteikti pieaugs. NATO garantē tikai Latvijas militāro drošību, tācu tā nenodrošina to, ka Krievijas lielās firmas nevar pārņemt Latvijas stratēģiskos uzņēmumus, jo citi investori drīzāk gribēs investēt ES valstī, nevis valstī, kas ir buferzonā starp ES un Krieviju (PRET balsojuma gadījumā tā būs).
    Neuzskatu, ka ES pēkšņi atrisinās visas mūsu problēmas kā daži varbūt iedomājas vai, ka ES ir kāda paradīze – manuprāt tā vienkārši ir realitāte, kurai alternatīva ir tikai Latvija kā pelēkā zona starp ES un Krieviju (šāds scenārijs mani galīgi neapmierina!) Protams daudzi eirofīlu argumenti ir demagoģiski, taču daudzi eiroskeptiķu argumenti tāpat ir klaji demagoģiski (piem., tas ka pēc iestājas ES dažu gadu laikā cenas pieaugšot līdz ES līmenim – padomājiet taču loģiski – kā zināms cenu nosaka tirgus, kas ir gan pieprasījuma, gan piedāvājuma mijiedarbība. Preču un pakalpojumu ražotājiem vienkārši nebūtu izdevīgi pacelt cenas līdz ES līmenim, nepaceļoties algām; tādā gadījumā viņi vienkārši bankrotētu, jo pieprasījums dramatiski kristos – eiroskeptiķi tiešām domā, ka tirgotāji ir tik stulbi, vai arī šie eiroskeptiķi vienkārši klaji melo, lai iegūtu ļoti “iespaidīgus” argumentus. Tāpat varētu atspēkot dažus citus argumentus, bet vienkārši nav laika.)
    Es domāju, mums nav jādomā par kaut kādiem sīkumiem (gan plusiem gan mīnusiem), kas radīsies Latvijai iestājoties ES, bet jādomā par valsts stratēģisko ilgtermiņa attīstību.
    VAI TIEŠĀM VISAS LĪDZŠINĒJĀS ES VALSTIS BŪTU TIK STULBAS, KA STĀTOS SAVIENĪBĀ, KAS IR PRETRUNĀ AR ŠO VALSTU INTERESĒM. Eiroskeptiķi laikam domā, ka balsojot “Pret” mēs būtu šie vienīgie gudrie, kas neiestāsies ļaunuma savienībā, kur visām mazajām valstīm dara pāri un vispār kura ir PSRS 2.

    Atbildēt
  63. Muudzis

    Kameer lasiiju, tikmeer veel pus lapa ar jauniem komentaariem. Bet tomeer gribeejaas pateikt. Es pilniigi piekrtiitu coolynx teikumam “es pagaidaam veel varu izteikties un to es arii turpinaashu dariit.”, iipashi uzsverot vaardu pagaidaam. Kad iestaasimies, tad visiem buus jaataisa mutes ciet. Un tiem, kas grib tik skriet prom no Latvijas (kaut vai straadaat), lai tad skrien, nevajag tapeec citiem iistiem latvieshiem dziivi bojaat. Juus tur aizskriesiet, bet mees paliksim te starp visaadiem melnajiem. Ko juus domaajiet, ka juusu vecaas darba vietas paliks tukshas? Tur tachu visaadi kurdi meegjinaas iekljuut. Utt. Es, protams, esmu pret shaadu iestaashanos savieniibaas un ceru, ka cilveeki tieshaam apdomaasies un ne tikai balsos pret shajaa referendumaa, bet arii beidzot noliks pie vietas visas “elites” partijas.

    Atbildēt
  64. buu

    atziisos godiigi – es balsosu par, lai gan man ir uz to uzsmidzinaat …
    vieniigais reaalais labums, ko guushu, ka nevajadzees uzraadiit naudu dodoties uz eiropas valstiim un celot ar ES pasi arii citur pasaulee buus vieglaak …
    bet kaa datoriki spriezj par ekonomiku ir reeciigi – gan tie kas par gan tie kas pret par 75% bullshitu meetaa, un reaali tik un taa buus savaadaak. sliktaak kaa tagad nebuus – buus vieniigi mazaak vai vairaak labaak un ja paskataas uz 20 gadus taalu naakotni, tad godiigi sakot ir pilniigi vienalga ko dariit – nu ne viens to nespeej paredzeet :)))

    Atbildēt
  65. es_pac

    Turpinot iesaakto – teiksim taa, vismaz dotaaja briidi, rodas iespaids, ka manaa vietaa (kaut arii es varbuut sliecos atbalstiit) par iestaashanos valdiiba sen jau ir izleemusi pat bez siikaaku paskaidrojumu sniegshanas. “… Jo vissas valstis tacju staajaas iekshaa + Aarlietu ministrijai nav iedomaajaam taas dienas riits, kuraa buus zinaams, ka Latvija neatbalsta iestashanos ES (aptuvens Kalnietes runas atrefereejums)…” Referendums – taa ir tikai formalitaate. Sociaalisma principi dziivo un uzvar! “Mi tut posavetovalyis” un tauta gandriiz vienbalsiigi atbalstija. 10 un vairaak gadu laikaa domashana ir tomeer mainiijusies sameeraaminimaali.

    Atbildēt
  66. es_pac

    buu : es neesmu datorikis, taa kaa luudzu neabsolutizeet. Es darbojos finanshu uzskaites un analiizes laucinjaa, taa kaa varbuut kaut kaada pajeega ir.

    Atbildēt
  67. freds

    es saprotu kaapeec zviedri ir pret es – nafik vinjiem labi dziivojoshiem savs pikjis jaadod kaut kaadiem austrumu nabagiem! bet es nekaadi nesaprotu austrumu nabagus…

    Atbildēt
  68. ZBH

    ko, Creator pret? 🙂 es natuuraa izbriiniits, ka mums kaadaa viedoklii doms sakriit 🙂
    man negribaas piedziivot veel vien peso main, devalvaacij|paaraakdaudzinflaacij, un tad ap pensijs-pirmspensijs vecum zilaas impeerijs sagruvum, akal nauds main un akal devalvaacij|paaraakdaudzinflaacij.
    un tam visam piedevaam klaniisanaas kaukaadiem komisaariem, kas uzdzen atmins par Gorbacov reiz atsuutiito hmm.. inspektor? “K nam jedet revizor”, ibio.

    Atbildēt
  69. MacDemon

    pilniibaa piekriitu freds – ja mees esam pret ar ko gan esam labaaki par nacionaalboljshevikiem un ljimonovieshiem? tas ir ja vieniigais arguments ir: Vo mees, Vo Latvija, mees kruti un stipri nevienu mums nevajag.

    Atbildēt
  70. jam

    Shit nestrada figuriekava un svitra “Bet es negribu, jo tur es nekad nebuushu liidzveertiigs kaa tagad Latvijaa.” —Collunx, tev javaino vecaaki vai sevi, jo neesi iemacijies pasnovertet sevi un stadit sevi zemaak par ES cilveekiem, es piem. jutos ljoti lidzvertiigs.

    Atbildēt
  71. Takuzinis

    “Interesanti, ko tad ES vajag no mums tik ljoti. Kas mums ir taads, ko ES vareetu Latvijai nonjemt?”, /Stupicz/
    Aljo! Laikam veel neesi iebraucis – mees nododam ES savu neatkariibu.
    Taatad mees vairs vieni nevareesim neko izlemt, un lemsim kopaa ar Vaaciju un Franciju. Bet balsu attieciiba jau nav 1:1, bet gan 10:1. Taatad mees eventuaali staajamies kaa LV pilsonju kopums pret Francijas un Vaacijas pilsonju kopumu. Zaudeets machs.
    “Vieniigais, kas man tagad nepatiik tajaa ES ir nostaaja lauksaimnieciiba. Apmeeram puse visa ES budheta tiek teereeta lauksaimnieciibai.”, /djhurio/
    Ir veel trakaak, teeree baiso naudu eksporta subsiidijaam un puse pasaules nabadziigo valstu ir stagnaacijaa, tikai taapeec ka nav jeegas nodarboties ar pashu vienkaarshaako – lauksaimnieciibu. Eiropas paarsubsideetaa paartika dempingo visu pasauli.
    ClubMed (ES vidusjuuras klubs, jeb Francija un KO) ir atbildiiga par nabadziibu un arii par demokraatijas iztruukumu (tur kur cilveekiem nav darba tur aatri uzrodas Hitleri un Sadami) lielaa daljaa pasaules.
    Maldaas arii tiek, kas domaa, ka mees arii tiksim pie subsiidijaam. Ne vella, ES apnjemsies Pasaules tirdz.org. subsiidijas samazinaat uz pusi un veel vairaak, un mees iestaajoties paliksim bez burkaana, ko mums sola.

    Atbildēt
  72. buu

    es_pac: finansu uzskaite un analiize = graamatvediiba vienkaarsaak sakot??? bet nu nestreb karstu – nekas uz shiis pasaules nau absoluuts.
    mans personiskais viedoklis ir taac, ka pirmajos paaris gados atiistiiba buus leenaaka, jo atmirs tie kas nespees mainiities, bet tad atkal straujaaka kluus, jo tie uzneemumi, kas buus izdziivojusi atiistiisies straujaak. Cenas pieaugs, bet pieaugs arii algas – bez shaubaam ar zinaamu nobiidi laikaa … ja veelaties varat to saukt arii par inflaaciju …
    Bet vispaar shii diskusija liekas kaa kautinjsh piilju diikii – visa Latvija kopaa peec iedziivotaaju skaita ir tikai viena videeji liela Eiropas pilseeta …

    Atbildēt
  73. bleah

    reiniz: par izgliitiibu,
    es arii esmu apmierinaats ar savu augstskolu. teikums par naturaalo saimnieciibu man ienaaca praata kaa atbilde vienam no tiem devinjiem rgumentiem, lai balsou pret es, jo redziet somijaa izputeeja 5000 laiksaimnieciibas. jo taas bija naturaalaas asimnieciibas
    es gribu iestaaties, jo Latvija ir tik maza. gribas ko vairaak, un taa kaa es dziivoju ar meerkji hevot maksimaalu fanu nevis teelot nacionaalu mazohistu, (protams katam jau var buu savi meerki) tad es gribu lielaakus plashumus, lai vareetu piemeeram izdomat taa – tagad man ir piegriezusies riiga, gribu padziivot amsterdamaa un nevis tuk kaut kaa, meklet radus, rakstiit nez kaadus izsaukumus, bet taa vienkaarshi taapeec ka esmu briivs cilveeks. hedonisms instead of mazohisms

    Atbildēt
  74. ZBH

    2 bleah: kaapeec lai jevrohoz ietvaros kas mainiitos izdziisanaa? Itaalijaa AFAIK veel avien iraid izplatiits neoficiaals beernu darbs, a it kaa tak uz stingraako noliegts.

    Atbildēt
  75. leeds

    Shobriid LU ir ES finanseets projekts par pieredzes apmainjas braucieniem uz ES valstiim. Luuk, piemeers, kaa mees varam ieguut zinaashanas. Daudzi “gudrie” no Latvijas aizbrauc, piemeeram, uz Franciju un paliek ar muti valjaa, kaads vinjiem ir liimenis augstskolaas, kaadas tehnologjijas tiek izmantotas. Taisa projektus un censhas tikt pie “esmas naudas” kaa teica coolynx, lai to pashu vareetu pamazaat ieviest pie mums.
    Par eesmas naudu – coolynx, no kurienes informaacija, ka taa ir eesmas nauda. Tu man saki, lai es atveru acis, bet man saak likties, ka tev pasham vinjas ir aizkritushas un tu neveelies taas veert valjaa. Piekriitu, ka atminjaa ir PSRS rezhiims, bet esmu stingri paarliecinaats, ka nekas taads neatkaartosies.
    Shobriid mees varam noteikt savu likteni savu tiesiibu ietvaros un turpmaak vareesim to dariit veel briivaak un saliidzinaajumaa ar PSRS, shiis tiesiibas mums neviens neierobezhos – vareesim briivi izveeleeties dziives vietu (pieraksts zaudee noziimi), darba vietu, briivi paust savas domas, sanjemsim liidzeklus, lai attiistiitos un kljuutu par pirktspeejiigaakiem pateereetaajiem utt…

    Atbildēt
  76. coolynx

    jam: man ar gjimeni ir paveicies, jo esmu piedzimis shajaa zemee un darbs diplomaatiskajaa organizaacijaa mani nav padariijis par pakalpinju un ir tikai ceelis pashcienju. tieshi taapeec es shobriid straadaaju Latvijas firmaa un nevis kaut kaadaa aarzemju firmelee, kur pie vadiibas ir kaads aaksts ar caalja smadzeneem un desmit diplomiem no kuriem jeegas taapat nav nekaadas.

    Atbildēt
  77. eirofiilis

    bezceriigi. ja mani jau saakumaa taa nolamaa, tad var redzeet, coolynx debilitaates paziimes. nu, pameegjiniet mani piespiest, taapat nesanaaks. visus nolamaa un krutais. interesanti, cik tev samaksaaja, lai tu shito flame topic te iemestu. ar taadiem, patiesiibaa runaat buutu jaakaunaas. bush normaali(chut ne vieniigais sarakstiijis normaalus par), tam tik uz meeles, kaa bulja kakas. nu nez, nez..

    Atbildēt
  78. coolynx

    ZBH: zelta vaardi. taa tieshaam ir elites savieniiba, bet diemzheel ir cilveeki, kas ar to nav saskaarushies un nesaprot taadas lietas.

    Atbildēt
  79. bleah

    ZBH: aciimredzami esi no pilseetas. izdziishana manupraat tomeer driizaak samazinaasies taapeecc, ka jau tagad, kameer tas nav tik vienkaarshi, zinu visai daudz gadiijumu, kad cilveecijns no laukiem, kur cinjam par 40 latinjiem jaastraadaa fermaa aiztinaas uz aarzemi, lasa whatever gurkjus zemenes un ko un beidzot var savaa dziiviitee atljauties nodoties pateereetaaja priekiem, ko tik ljoti mums uzspiezh apkaartne, bet par ko vinjs savaa fermaa vareeja tikai pasapnjot un visu laiku mociities ar kompleksiem, kaapeec man atkal naudinja ir tikai hmm nekam
    protams es apzinos, ka taa ir tikai versija.

    Atbildēt
  80. ZBH

    2 bleah: par anglu dziivs liimen bazareejot – a vai ta siem tas liimens neir palics sesdesmito gad liimenii? privaataas lotens kaukaa veel avien neir diez ko izplatiits starp oglraciem 🙂 masiin katram – zdrasstje, a ko Hitlers ar VW gribeej panaakt? un kad tas biij, a?
    veikap, veciit, liimens tiem tur iraid augstaaks, zato neaug vairs tik ahuun. ja buut audzs taadaa pat tempaa, tad kosmosaa pa peso braukt vareet atlauties ne tikai visaad multimiljonaar. tehniskais progress apsteidz fantast sapns, a vot dziivs liimens no tiem atpaliek.

    Atbildēt
  81. Muudzis

    Shos cilveekus (piemeeram, eirofiilis) es nekaadi nesaprotu. Ja cilveeks (coolynx) izsaka savu viedokli, kas nesakrtiit ar cita (eirofiilis) viedokli, tad kapec uzreiz domaat ka kaads vinjam maksaa? Liidziigi kaa ar nacionaalistiem. Nu kur var buut veel stulbaaka domaa kaa pateikt, ka nacionaalistus finansee austrumu kaiminjsh. Te jau driizaak buutu jaadomaa, ka maksaa tiem, kas ir PAR. Un starp citu, dazhi jau ir atdzinushies, ka dabuujushi izgliitiibu utt, kaa rezultaataa balso PAR. Taatad vinjiem jau ir savaa veidaa samakstaats.

    Atbildēt
  82. sJn

    Juus visi te makaajaties domaajot tikai par ekonomiku. Padomaajiet par geograafisko situaaciju. Ziemellos mums buus ES daliibvalsts Igaunija, Dienvidos Lietuva, austrumos Krievija un Baltkrievija (abas NVS). Latvija buus izoleeta. Jaa, taa nebuus vieniigaa valsts, kas piekopj izolacionismu – kaut vai tas pats Vatikaans un Sveice, nu bet saliidziniet latvijas un sveices “macinnus” – vajadzeetu tak saprast, ka taadaa veidaa dziivojot latvija ilgi neizvilks.
    Un taa kaa ES muus vairs nennems, tad naaksies vien iestaaties NVS.
    Taatad tur pat, kur ir diktators Lukašenko.
    Taatad arii labaas attieciibas ar ASV izputees.
    Vai tiessaam ir jaabuut apdaavinaatam, lai nobalsotu PAR???

    Atbildēt
  83. daysleeper

    nu gan mums te diskusija paris stundu laikaa. par to visu var spriest un spriest – ir Eiropas Nedelja un katrs var sanjemt informaciju cik uziet. Mans ir vairak taa kaa par ES, kur gan citur liksimies, bet par tiem noteikumiem gan bus jacinas. un tieshi to ari daudzi iereednji Latvijaa dara, varbut mes vinjus tikai taa mazaak redzam. nebut jau visi nevergo tikai ES. ir daudzas lietas kuras nevar paredzeet. kaa mes busim ar vai bez eiropas savieniba – kas to lai zina, to tikai laiks paradis. protams, tautas griba paradisies pec 20.septembra notikumiem. njemiet veraa ka baltijas valstis domajams visas nobalsos par ES.

    Atbildēt
  84. EsParES

    Viss šis fleims ir bulšits, skatieties taču dziļāk – coolynx’am nebija jaunu Phoenix versiju par ko uzrakstīt, tapēc lai noturētu apmeklējumu vajadzēja kaut ko izdomāt.

    Atbildēt
  85. Grrr

    Nu vobschem tā.
    Gan eiroskeptiķi gan eirofīļji te izsakās vienlīdz saukļaini.
    Piem.:
    ja neistāsimies, “tad vinji uzsitiis 2x augstaakas cenas”
    (par naudu, ko ES dos) “par visu buus jaamaksaa desmitkaartiigi.”
    “ja mees nobalsosim PRET, tad buus tirgoshanaas par labaakiem noteikumiem ”
    Problēma te ir viena. Varu saderēt, ka neviens no jums nav pacenties izlasīt un saprast nevienu no dokumentiem, kas par ES ir pieejams kaut vai ES informācijas centrā.
    Nevienam arī nemaz nav skaidrības, kas notiks pēc iestāšanās. Ar “nevienam” es domāju – reāli nevienam. Nākotnes prognozes. Visas gana miglainas.
    Esmu gandrīz vai pārliecināts, ka arī valdībā nevienam nav nekādas kopīgas koncepcijas, idejas par to, kas notiks.
    Ir protams skaidras dažas konkrētas lietas. Bet varu saderēt, ka tās nekur nav saliktas kopā vienā … nu teiksim, vīzijā. Stulbs vārds varbūt, bet izsaka domu pareizi.
    Līdz ar to es balsošu “par” ES laikam tomēr. Kā ir bez ES es jau redzu. Tad paskatīšos kā būs “ar”. Avosj kāda starpība. Nevajag jau savu likteni uztvert tik nopietni. :]

    Atbildēt
  86. ZBH

    2 bush: btw, Griekij un Portugaal arri iestaajaas tanii jevrohozaa, tikai sie iiriem nespeej iekabinaat pat pa spiit sim faktam. ko no taa secinaam? ka arri mees IIrijai neiekabinaas, taa ka taa mums neir analogisks piemeers 🙂
    par iir emigrantiem ieks to USA zin vis, a vot par latvies emigrantiem? IIrij dziivojs uz USA kompaanij filiaaleem, un taas tur iraid ne jau taapeec, ka taa sanaak geograafisk vistuvaak 🙂

    Atbildēt
  87. procesors

    Grrr tev nav taisniiba es esmu lasiijis daudz tos materiaalus kas ir ESIC ELK EK u.c. eirofiilju dokumentus, bukletus un citas lietas bet ar katru shaadu materiaalu es arvien vairaak esmu pret ES

    Atbildēt
  88. sJn

    Ja kaads apgalvo, ka esmu stulbs, tad veelos, lai shis cvilveeks savu atbildi pamato. Citaadi uzskatu, ka vinnam nav pretargumentu.

    Atbildēt
  89. procesors

    sJn mums nevajadzees staaties NVS nav obligaati kautkur jaaiestaajas kaa tranziitvalsts mees vairaak nopelniisim nevis kaa NVS.

    Atbildēt
  90. ZBH

    2 bleah: blja, cik tomeer tup eksemplaar traapaas. tak jau no saakt gal biij teikts, ka projekts par nodokl par kopeetajaam lapaam radaas ne jau Repss vai pasreizeejaas kultuurs ministrs, a Ramons Umblijs, tagad lielaas eiromiileetaajs, tolaik “tikai” kultuurs ministrs, laikaa un paspaarnee. tagad tas tikai kluv zinaams plasaakam lokam.

    Atbildēt
  91. coolynx

    Grrr: tev ir taisniiba. nevienam nav skaidriibas, bet tas ir tas, ko es visu laiku veelos. es gribu beidzot, lai man izskaidro. vai, tad tieshaam es paaraak daudz gribu? un taadu kaa es ir lielaakais vairums Latvijaa.

    Atbildēt
  92. Delerium

    Iestāsimies ES, jums vairs nebūs TIK DAUDZ BRĪVA LAIKA DARBA LAIKĀ, lai piespamotu te visus komentārus (līdz pat lapas apakšai!!!) !!!

    Atbildēt
  93. coolynx

    Anonīmais: krievi buus iekshaa, jo liidz ar iestaashanos ES driizumaa Krievija nosleegs bezviizu rezhiimu un buus ne tikai turki, kurdi un visaadi citaadi tautieshi, bet arii krievi no krievijas… taa kaa ES muus neglaabs no iebrauceejiem.

    Atbildēt
  94. procesors

    coolynx: man gan domaat ka tik traki nebuus jo ES iestaasies arii augstaakattiistiitas valstis kaa Latvija kaa arii valstis kuras buus izdeviigaak izmantot kaa tranziit valstis paarceljoshanai

    Atbildēt
  95. Grrr

    procesor: OK, ļoti labi, tev no šiem materiāliem ir skaidrs, kas notiks pēc iestāšanās?
    Pastāsti.
    Lūk. Teiksim, rīt no rīta Latvija iestājas ES.
    Kas Latvijā ir mainījies 1. jūnijā?
    Nākošā gada 1. janvārī?
    Pēc 3 gadiem?
    Tāpat kā coolynx es to gribētu zināt.
    Bet esmu gana pārliecināts, ka neviens īpaši pamatoti to pastāstīt nevar.
    Varbūt kļūdos.

    Atbildēt
  96. xtra

    coolynx:
    Piedod, bet lasot Tavus tekstus sakrājās…
    Ar šādu izpratni par lietām nav ko žēloties par to, ka Tava (tieši Tava, nevispārini, katram savs ceļš ejams) nākotne ir vergot… piedod… Ar šo es negribu teikt, ka esi lohs, ka neatbalsti ES vai ko tamlīdzīgu, nebūt nē. Jautājums ir visai interesants un sarežģīts, viennozīmīgas atbildes īsti nav. Bet diskusija šādā līmenī – kamēr man, superīgajam džekiņam mutē ieiebaros to un to, kamēr kāds nebučos manu pakļu tik ilgi kamēr es kaut ko dzīvē saptratīšu… tai pašā laikā droši apgalvojot, ka nu mēs tur visi vergosim, kā es te stāvu…
    Nu piedod, pacenties pats kaut ko uzzināt. Painteresējies – palasi, angliski taču māki? Vai tepat Latvijā palasi, ko vairāk, kā 10 vai cik tur argumentus. Iedziļinies lietas, pirms izdari secinājumus. Kādēļ gan kādam būtu Tev kaut kas jāskaidro? Gribi būt gudrs, pats uzzināsi. Gribi būt muļķis…
    Un jā. Par vergošanu. Vai tagad Tu nevergo? Kas mainīsies pēc iestāšanās ES?

    Atbildēt
  97. jib

    Grr. rulle
    Es piekritu, Grr. Man pasam ari nav nekadas kompleksas sakaribas, par to kas notiks. Ir atseviski saukli un atseviskas lietas, bet tadas komplekas saprassanas man nav. Un pats vainigs (me). Nav bijis laika ta patiesam apsesties un pardoma celonu -> seku sakaribu.
    Vobshim pirms iespringt ta reali par vai pret es labak padomatu par sadiem jautajumiem (kas bus pec iestanas ES):
    1. Ko nolemsim mes pasi un ko nolems ES.
    2. Cik daudz mes viniem maksasim. Konkreti, ja es pareizi atceros, tad kaut kadi 0.1% no iekaseta PVN. Vai vel kas?
    3. Ko mums dos preti?
    4. Cik gruti ir konkuret atseviskas nozares. Piemeram, celtnieciba, vai, kaut vai IT?
    5. Kas ir jaizdara videjam uznemumam Latvija, lai tas varetu konkuret ES?
    6. Cik lieli bus ierobezojumi migracijai.

    Atbildēt
  98. ZBH

    2 bush:
    1. neiru maniijs somu humanitaaro paliidziib, un znacit veel neir viss saimnieciibs izbputeejuss 🙂
    2. kad naaksies atlaist visaads tur Kaijs, kuri nevar standartiem pielaagoties, jo peso pa iiis, uz to reekin i palielinaasies.
    3. nu, iepriecinaaji par to, ka vairaaks gads stukos, cik aads no atkriteej nopleest. tas, ka nopleesiis, cik nolems, ka var nopleest, skaidrs, citaad vis uudens un gais flot muuziig muuzam vienaas vai otraas ostaas arestees. ja jau pat krieviem deel kaukaad paraad reiz biki noblokeej izniicinaataaj aizvesan no vien avioshov.
    4. brauks, pill Zviedrij ar taadiem, jo cilveekiem pietiek peso tikai nodokls samaksaat 🙂
    5. bullshit, pat zveeriigaakajaa statistikaa neir nekad biijs kauks tik aplams.6. vin taapat zina, ka no viniem tikai kiinies nebaidaas 🙂
    7. panem Edet Maxi un pasaki, ka nepliist 🙂 nu nepasargaas divs kaarts marls no atombumbs 🙂
    8. un kuraa referendumaa vareej balsot vai nebalsot par 4% barjer Saeims veeleesanaas? atvaino, bet sis fakts vien padar Saeim par demokraatijs parodij.
    9. nez kaadeel kopprodukt pieaugums kaut vai tanii pasaa Griekijaa nokritaas. un vispaar IIrijaa arri.

    Atbildēt
  99. xtra

    Un vēl. Mani pārsteidz šī apgalvojumu izteikšana tā kā nu tik tā arī būs… piemēram par bezvīzu režīmu ar Krieviju utt. No kurienas tas ir rauts? Delveris te sākumā iemeta tādu ideju, atsaucoties uz kādu mistisku rakstu. No kura laika katra publicista/skrebelētāja muļķība ir ņemama kā pēdējā patiesība?
    Johaidī! Vai tiešām jums šeit nav tik daudz sajēgas un spējas, kā kritiski uz lietām paskatīties un neskriet pakaļ pirmajam muldoņam?

    Atbildēt
  100. Volzha

    Grūti izlemt par šito ES. Esmu vēl jauns un gribu kaut ko piedzīvot savā dzīvē, Latvija attīstās labi arī bez ES, vai būs tā attīstība ātrāka ar vai bez ES nav zināms. Cilvēki saka : Gan jau būs ! A ar to nepietiek. Nēesmu vēl to coolynx saitus apskatījis, bet jau no šiem komentāriem man liekas ka Pret ES cilvēkiem ir stipri argumenti. Bet vēl jau ilgi līdz referendumam, vēl jānodzīvo tik tālu.

    Atbildēt
  101. hvz

    Par bezvīzu režimu ar Krieviju.
    Tāds projekts tiešām eksistē. Runa ir par to, ka no 2007. gada Krievijas pilsoņi ar diplomātiskajām pasēm varētu braukāt pa ES bez vīzām.
    Un tas ir tikai projekts.

    Atbildēt
  102. ZBH

    reizeem uznaak keceriig dom, ka PSRS iebrukums neir tas sliktaakais, kas ar mums vareej notikt, ja vien mums izdosies palikt aarpus jevrohoz. zoore, kad telukaa paraad viens vai otrs Eirops galvaspilseets iels, ne paaraak ceriigs skats uz dziiv paliekaas – visur pills ar smuglajiem, tameejo genereetais svinarniks iraid dziivee redzeets (kurd beegl, ibio).

    Atbildēt
  103. xtra

    Volzha:
    Nu ar tiem pret argumentiem ir kā ir. Tur vairāk ir jautājumu nekā argumentu. Tipa, a vot man neviens nav izskaidrojis, kas notiks ar to un to. Nu vot izskaidrojiet.
    Es katrā ziņā zinu, ka nozarē, kas mani interesē un saista, no ES būt tikai labāk. Ar laiku, ne uzreiz, bet būs labāk, vismaz cerība ir. Jo mārketingā šobrīd Latvijā ir tāaads sviests, ka vairāk nav kur. Žurnalistikā arī. Būs lielākas iespējas tikt mācīties uz labākām skolām, tad arī varbūt būs labāki strādātāji un runātāji.

    Atbildēt
  104. MMK

    Piemeeram, sanjemsim mees no ES vairaak kaa atdosim,
    jaamaksaa ir 1,4% no PVN un ljoti liidziigi no IKP,
    tachu sanjemsim piemeeram no struktuurfondiem (tos sanjem tikai nabadziigie regioni) 2004-2006 gadaa kopaa 1,13 mljradus EUR….
    nav maz vai ne???

    Atbildēt
  105. ZBH

    2 bush: par hlamiem – tu neir rados ar Riigs doms Pilsum vai kaa nu biij tas satiksms departament vadiitaajs, Linds Baltins sekotaajs? sameejam ar biij geniaals teiciens telukaa “novaaciet tachu tos savus graustus no ielaam”. sim pasam pravs neir, hvz, vai daltoniks, vai debiliks (man vairaak izstaas, ka redz sim neir lielaakaa probleem 🙂

    Atbildēt
  106. MMK

    Vareetu jau visu ko izskaidrot – tur mieriigi var staatiit visu nakti…
    Tachu viens ir pilniigi noteikti 90% pret argumentu ir sviests…
    piem. imigrantu iepluushana, piem. Latvijas kompaaniju izniikshana, utt…
    kaapeec lai imigranti bruaktu uz LV, kur dziives liimenis iesuukaa saliidzinot ar Vaaciju piemeeram??

    Atbildēt
  107. mr. t.

    Nu es esmu pret. viennozimigi. gribeju pateikt to, ka visiem kas ir PRET ir obligati jaiet balsot, jo PRET atieksmes pausana sezjot majaas nekam neder, jo tad PRERT balss netiek pieskaitiita. taa ka visi pie urnaam!!! 🙂

    Atbildēt
  108. torn

    Es galvenajos vilcienos saprotu kam mums vajadziiga ES, bet mani patiesi interesee kam mees esma vajadziigi ieksh ES? Kur ir taa saals? ES ir lieka nauda kuru nav kur baazt vai kaa? Vai arii vienjiem ir vajadziiga izgaaztuve prieksh toksiskajiem atkritumiem, noziedziigiem elementim un neegjeriem?!

    Atbildēt
  109. ZBH

    2 MacDemon:
    par taad siik strunt kaa Andor iri dzirdeejs? zi, ar taad diivain situaacij, sie neir ne pie lielaas Spaanijs, ne pie lielaas Francijs, un neko, dziivo, netiecs atdoties visaas Kamasutrs pozaas.
    btw, Dienvidaafriks republik aptver vien ar so saliidzinos siik valstel. neir dzirdeets, ka tas “melnais caurums” taisiitos “demokraatiskajai” DAR pievienoties.

    Atbildēt
  110. Volzha

    Par to ZBH rakstu piekrītu iemācies tak ZBH rakstīt. Un vēl tā manai zināšanai kāds ir viena raksta komentāru rekords, man liekas šis tuvojas rekordam :). Kapē jābalso pret ES ja var balsot PAR ? =)

    Atbildēt
  111. Budzis

    1) Cenas – noteikti, ka augs, bet vai tagad jau liela dalja no musu cenaam jau nav paari ES videeejaam cenaam?
    2) Piena straumes no Francijas utt. – jaa, viniem ir dotaacijas, bet mums patreiz NAV! Mums ari tagad lauksaimniecibas produkti uz turieni var tikai kvotu liimenii paardoti. Esot ieks ES kvotu nebuus.
    3) Melnie un citaadi meerkakji – tie paraadas tikai tur, kur dzive ir laba. Ja mums bus labs limenis, vini te saradiisies ari bez ES. Un ko tad mees dariisim?

    Atbildēt
  112. Lost Highway

    KĀPEC CITAS VALSTIS IESTAAJAS ES, VINJIEM KAS ARII GRIBEEJAAS PAR VERGIEM KLJUUT? LATVIESI BUUS VISS GUDRAAKAA EIROPAS VALSTS – VINJI GANDRIIZ VIENIIGIE NEBUUS VERGI !!! BET EIROPAS VALSTIS NOMIRSS SAVOS SUUDOS !!! AR TO ARII VINJUS APSVEICAM !!! coolynx TU BUUSI MUUSU VARONIS – VIENIIGAIS KAM ATVEERAAS ACIS. MEES VARBUUT VARAM VISPAAR KOMUNISMU PIE SEVIIM IEVIEST, TAD ARII PELEEKAA MASA TIKS PIE TEIKSHANAS.

    Atbildēt
  113. MMK

    Tas ir tirgus, kaa deelj ES grib muus.
    Radiisies daudz daudz pateereetaaju, kas pirks no tagadeejaa ES…
    tachu vienlaiciigi vinji arii investees muusos (infrastruktuuraa), lai mees speejam arvien vairaak iepirkt. taadeejaadi mees jebkuraa gadiijumaa buusim ieguveeji..
    Tas viens, otrs ir buuveet vienu lielu tirgu, kas speetu konkureet ar ASV tirgu! Buutu tikpat speeciigs utt…
    Tici vai nee – tam visam ir ekonomisks pamats!
    Veel arii koments par vienotot ES katlu, ko itkaa mums neredzeet… Mees tachu arii pashi buusim tas ES, un visu smelsim tikpat jauki kaa paareejas valstis.

    Atbildēt
  114. ZBH

    2 EsPAReS:
    neir iist skaidrs, kas cels labklaajiib te, ja reiz vis prof aizvaalees pelniit pensijs vaaciesiem. vari nodefineet sav ekonomisko model? aa, izteelojos – tipa ekotuurisms – mazizgliitotie letin vaaczems veciiss ziemaa vediis ragavinaas uz mezh 🙂 par normaal peso 🙂 vareet pat sastaadiit mezh uzreiz pie lidosts, lai var vest pa taisno no trap uz mezh, lai vakareirops pensh neizteeree pat ne druscin peso kazino 🙂

    Atbildēt
  115. Pecis

    Visumā jauki ka arī šādās lapās parādās diskusijas par ES, kurām it kā vajadzēja sen jau notikt.
    Kopsumā varētu teikt ka pārāk daudz emociju, ļoti maz pragmatisku lietu tiek minētas gan kā argumenti gan kā pretargumenti. Mani piemēram kā radošu cilvēku un datoriķi interesē gan brīvā pārvietošanās iespēja, gan iespēja strādāt bez liekas birokrātijas kādā valstī uz laiku – mēnesi, diviem, trijiem. Kā jaunu cilvēku mani interesē iespēja studēt EU atbalstītajās universitātēs, jo šeit esošā izglītības kvalitāte mani neapmierina.
    Ir ļoti vēsi uz šīm lietām japaskatās, jo tas nav hokējs kurš nāk un aiziet.
    Katrā ziņā paldies CoolLynx ka viņš ir iesaistijis šeit lasītājus diskusijā, kura nemaz nav tik vienkārša un kurā nav ne īstu PAR, ne īstu PRET.

    Atbildēt
  116. kraans

    ljaudis … maacaties ka no glavas eirohoza himnu un iegaumeejiet – ZIlaa ( ar zvaigzneem .. ah cik nostaljgjiski ;D ) ir uzvaras, labklaajiibas, prieka un paarticibas kraasa. Un galvenais .. maaciet to beerniem :))) … bet vispaar : es PRET 🙂

    Atbildēt
  117. ZBH

    2 bush:
    jaa, baigaa izveel – peerc savs valsts vai eiro OCTA, abs pa vien cen 🙂
    super! un kur tu iri redzeejs valsts dotaacijs apdrosinaasanaa?
    btw, ja jau jevrohozs taads attiistiits, tad nahren viniem taad probz, ka smadzens pluust prom uz ameerik? vaacij, taa teikt, perevalocnij punkt.

    Atbildēt
  118. KKK

    Diez kaadas cenas mums ir videeji augstaakas? Blje tas ir sviesc. Biju Somijaa nesen. Baaraa alus 4-6 eiro. Veicii laikam bija 2 eiro. Psc!!!! Paartika jau nu toch ir krietni daargaaka, paareejais – lielaa meeraa tajaa pashaa liimenii.

    Atbildēt
  119. MMK

    Pecis – patiesiiba ir taada, ka veel 3gadus nedriikstees briivi kusteeties darba tirguu – buus biki jaapacieshas…
    UN studeet arii tagad var – noliec ekshus, sanjem stiipu un studee, ka prieks…
    Visi par visu maksaa.

    Atbildēt
  120. ZBH

    2 MacDemon:
    taa vienkaars selektiiv kaadai valstij uzsist 2x augstaaks cens resursiem neir tik vienkaars, jo iraid taad organizaacij, kaa PTO, kas taads jocins vaktee. Mees tur iram, ja nemaldos; kriev gan veel ne, un tas vispaar iraid viens no variantiem, kaa vins var pacakareet par Ventspils blokaad.

    Atbildēt
  121. Budzis

    KKK: nu tu saliidzinaaji piii ar pirkstu! Atradi vienu no dargakajaam valstiim un mauc sauc par ES. Panem labaak Hollandi! Partika un komunaalie – tie mums veel ir leetaaki, bet arii min.pensijas un algas ir tik pat x zemaaks

    Atbildēt
  122. MMK

    Cenas pieaug proporcionali dziives liimenim…
    Mums tachu par Krieviju ir dikti augstaakas cenas, bet par to neviens nesuudzas, jo dziives liimeni tomeer konkreeti atskjiras…
    un taa nebuus, ka cenas peekshi par 1,5x buus daargaak, tas viss pakapeeniski pirkstpeejai pieaugs

    Atbildēt
  123. ZBH

    2 djhurio:
    nu lai jau ir taa likumdosan un standart peec jevrohoz giim un liidziibs. lai gan par naavessod atcelsans nevaidziib es veel paargumenteet, ja vaig. a vot imigrant politik – nee, veciit, to mums gan nevaig, taa ka kaut vai tikai taapeec tur nedriikst staaties.

    Atbildēt
  124. ZBH

    MacDemon> es jau necenshos iegalvot, ka tur buus daudz labaak nekaa ir tagad, bet ja mees neiestaasimies buus sliktaak.
    pamato, luudzu 🙂 kas kluv sliktaak Norvegijai, kad sie neiestaajaas pat peec otraa referendum (man lieks, ka biij div)? siem apkaart beton sien uzbuuveej, un norveeg naft lej zemee, jo neviens to nepeerk, jo boikotee? 🙂 zivs baro kaijaam, vai ne?

    Atbildēt
  125. ZBH

    2 freds:
    a kaapeec nemineet Sveics piemeer? taapeec, ka “ja fakti neatbilst manai teorijai, jo sliktaak faktiem”? 🙂
    re, kaa “mees esam tuvaak nekaa Sveice” bank uuberkuulo limuziin paars Ferrari vertiibaa peerk bez kaukaadiem SAPARD 🙂

    Atbildēt
  126. Taureetaajs

    Gribu pateikt divas lietas:
    1: kaada vena peec visi dirsh virsuu ES materiaaliem, jo OBJEKTIIVAAKUS nu neatradiisiet
    2: kaapeec presee ir tikai kjengu raksti par ES???
    tas viss neshkjiet tiiri..

    Atbildēt
  127. bleah

    ZBH: o, jaa esmu ritiigi tupais un to, ka to izdomaaja kultuuras ministriene piemirsu. tas proams padaram mani par pilniig tupu. zini, taa ir nepieklaajiigi lamaaties ja kaads nepiekriit, heh. (respektiivi man baigais besis par saturu omaat, tad nu dariishu kaa tu un muldeeshu kaut ko bezjeegaa par formu)

    Atbildēt
  128. ZBH

    2 Ice:
    zdrasstje, kriev kontrolee vesel bar muuseejo uzneemum. Latvijs Balzams, par piemeer. par Solncevs kriminaalaa grupeejum ietekm Latvijaa neiri dzirdeejs? kriev mafij jau arri tanii pasaa jevrohozaa kluvus par saapiig probleem, taa ka neglaabs jevrohozs. btw, klip-parodij par Shreeder, kurs iraid Ketchup Song stilaa, iri redzeejs? kaa lieks, kurs tauts paarstaavs tur biij ar beisbol nuuj atteelots? 🙂
    un tev laikam iraid baigais gandariijums, ka Laim un Staburadz praktisk uz grunt nolaids jevropecs, nevs krievs, ja?

    Atbildēt
  129. ZBH

    kveels ieteikums tiem, kuri grib Latvij eirohozaa – nopeerciet kaad laivel, pabaaziet zem Latvijs karog, lai skaitaas valsts teritorij, un aireejiet naher! un pirms 20.sep.2003.

    Atbildēt
  130. Budzis

    ZBH: Laimu un Staburadzi nolaida islandietis. Vai ta tie ir ES? Bet krievi pedejo 10 gadu laikaa Latvijaa neko nav uzceelushi…

    Atbildēt
  131. DeX

    Faktiski 30% no savas aldzinjas noskaitam nost, jo reaali bez eiro liidzekljiem mees tagad rindaas staaveetu peec desaam un attiistiibas liimenis buutu joprojaam kaa 1990. gadaa. Nafig Eiropai muusos ieguldiit naudu, ja mees neko negribam dot? Tad visi ES pretinieki sametaas un atdod ES ieguldiito naudu muusu valstii. Un tad staigaasim kaa Pasaules valdniex (tas trakais bomzis no Vecriigas) un dziedaasim tautasdziesmas. Ja Iirijai, Spaanijai, Portugaalei tik slikti ietu tajaa ES un ja vinji tiktu apspiesti vai kaa citaadi paverdzinaati, vai vinji nebljautu tagad un negribeetu izstaaties no ES? Latvija laikam vieniigaa “gudraa” valsts (Norveegjijai ir nafta, kuras mums nav, kaa arii neizmeerojami lielaaks neatkariibas posms), kurai gribaas izcelties ar to, ka es pats, es pats (kaa anjukaa par balodi) visu zinu un gan jau izdosies. Bez muusu Eiropas kaiminjiem mees buutu mazs suudinjsh un reaalas attiistiibas iespeejas muusu valstij nebuutu. Man liekas, ja iestaajoties ES 10-15 gadu laikaa mees varam panaakt vinju pashreizeejo attiistiibas liimeni, tad neiestaajoties jau toch 10x ilgaaks buus tas posms. Pie tam ES nav politiska organizaacija, taa ir Ekonomiska organizaacija. Mums nav jaapienjem viss ko ES mums dod, varam izveeleeties un pielaagoties peec savaam vajadziibaam. Noteikti, ka lielaakaa dalja no tiem eiroskeptikjiem (kuri nebuut visi nav pensionaari), ja Latvija neiestaasies ES, brauks uz ES izmantot taas labumus (augstskolas, darba iespeejas, celjojumi). Tad sanaak, ka mees esam baigie divkoshi – njemam no ES naudinju, bet dot neko negribam.

    Atbildēt
  132. ZBH

    2 buu:
    nebrauc compuuteristiem augumaa. kad ne paaraak gudrs daams no DEE aizgaaj uz ekonomistiem, vins tur rangaa daudz augstaak koteejaas 🙂

    Atbildēt
  133. zaljsh

    autor-cilveek! atvaino, bet kur tieshi bija tavi argumenti?
    raksts ir vienkaarshi meesls, bet divus virzienus, kas tev liek domaat “pret” es ar gruutiibaam identificeeju
    1) fishka ar “savieniibaam”
    2) tas ka kaads esot prostituuta un muus (tautu) shii prostituuta atdos verdziibaa..
    ja par pirmo man vispaar nav ko teikt, tad nu par otro… kaada verdziiba? verdziiba kam? vai tu par verdziibu uzskati man (un cerams veel kaadam), saliidzinoshi izgliitotam cilveekam beidzot cereet sanjemt pienaaciigu kvalifikaacijai/izgliitiibai atalgojumu, briivi straadaajot kaut vai aarpus Latvijas? kur tev te verdziiba?
    nezinu ar kaadiem “nobriedushiem cilveekiem, kas zina ko noziimee savieniiba” tev ir gadiijies satuseet, bet nevienu no sev zinaamajiem taadiem (visi ar augstaako izgliitiibu, labu karjeru utt.) nav pret ES.
    no imigraacijas viedoklja (lai gan autors shim eiro-skeptikju “trumpim” neiedomaajaas pieskarties, droshi vien nav taas informaacijas tomeer bijis, bet tikai noklausiitas sarunas kalpojushas par pamatu “materiaalam”), uztraukties man liekas var un vajag tikai tiem, kam nav gadiijies sakariigu kvalifikaaciju/izgliitiibu ieguut. tad buutu pamats churaat biksees, ka turki tev darbu njems nost. bet 3gados jau nu veel vajadzeetu speet pielaagoties tirgus prasiibaam pat pilniigam atmorozkam.

    Atbildēt
  134. Markizs

    mjaa fleims nikns. kapec es par? es parasts vienkarsh egoists. ja man liekas ka es personigi kauko iehavoshu no es tad es balsoju par. punkts. nu labi varbut ne tik strikti, bet nu enivei. latvijai nekas nenotiks un man bus ertak dabut kadu shanciti eiropaa, mosh latvijas diplomus labaak atzis eiropas firmas, mosh kads palielaks kantoritis parcels savu it uz latviju un es dabushu shance. hu nowz. bet ja nebusim es tad investicijs pludis uz citam jauajam dalibvalstim nevis pie mums.

    Atbildēt
  135. ZBH

    MacDemon> pilniibaa piekriitu freds – ja mees esam pret ar ko gan esam labaaki par nacionaalboljshevikiem un ljimonovieshiem?
    kau kaa neviens te neieteic taisiit latvisk valst IIrijaa 🙂 vot ar to i atskiramies un iram labaak 🙂

    Atbildēt
  136. MMK

    Es domāju ka darba kustības ierobežojumi attiecās uz grupām – un katrā ziņā tās nebūs ne datoriķi, ne mūziķi (manuprāt). Neesmu pārliecināts, tāpēc ceru kaut kad aiziet 10. datumaa uz vērmanīti paprasīties kā tur īsti būs.
    Par studēšanu – nu ļoti šaubos, ja jau UK pat ar reālām atļaujām uz mums skatās ļoti dīvaini – ir gadījies dzirdēt pa cilvēku, kuram ir atļauja mācīties bet nav ielaists valstī. Un te es domāju daudz reālākas iespējas citam nozarēm kā tikai humanitārajām – ES palīdzība pārsvarā ir domāta šo virzienu speciālistiem.

    Atbildēt
  137. Dreef

    Njaa. Tik daudz komentaaru. Laikam buus visam vakaram lasaamviela ;-). Bez iedziljinaashanaas pateikshu savu viedokli, kas ir mans pasha un jau sen izveidojies. Godiigi sakot, es arii esmu pret iestaashanos ES, bet mees bez taas nekur neliksimies, taadeelj es balsoshu par ;-). Vareetu veel ilgi par sho teemu diskuteet. Mees daudz ko zaudeesim un protams buus arii ieguvumi.

    Atbildēt
  138. kraans

    malacis DeX … vajag apeleet pie sirdsapzinjas un iezheelinaat shitos nepateiciigos aunus ….. da nu nospljauties man par to kaapostu kas te tipo sagruusts 😛
    un tad ?

    Atbildēt
  139. Zajac

    Pilniigi piekriitu zaljsh textam. Bet izskataas, ka texta autoram jau tas vairs neinteresee … pats paceela taadu teemu un veeleejaas apskaidriibu un argumentus par, bet kaa argumenti paraadaas – taa pac zuudi miglaa …. ai ai ai

    Atbildēt
  140. ZBH

    2 bleah:
    bljaa, nu tu faktus krukii. neviens neteic, ka Somijaa izput 5000 _naturaalaas_ saimnieciibs. tips _nebiij_ noraadiits.
    te, Latvijaa, gadaa cik SIA nobankrotee? un tie vis varbuut ar naturaalo lauksaimnieciib nodarbojs?

    Atbildēt
  141. DeX

    Es jau arii esmu pret visaadaam savieniibaam, bet ja nav citas izejas… Tagad mees ASV draugi esam, aizmeilojam visi Busham, ka gribam buut 51 shtats un buus mums alternatiiva. Nebuus savieniiba – buus savienotaas valstis. Runa jau nav par paardoshanos, ja kaads gribees paardoties varees arii bez ES paardoties un vergot, bet par izgliitiibas iespeejaam un citiem labumiem. Aljo 🙂

    Atbildēt
  142. ZBH

    2 leeds:
    a naher lai neatkaartotos? viss impeerijs un savieniibs iraid puteejuss uz vell parausan. biij reiz taads jevrohoz priekstecs, kaa Hanza. zi, mozj es maldos, bet palics tikai nosaukums.

    Atbildēt
  143. daysleeper

    pareizi – zinam kaa ir kad neesam iekshaa – zinaasim kaa bus ja esam. japieciesh bus shis tas , bet ko tu darisi – musdienu globalizeetaajaa pasaulee dzivosim mezhaa ?? ah , driz jau to nebuus.. izcirtiis.

    Atbildēt
  144. ZBH

    leeds> Shobriid mees varam noteikt savu likteni savu tiesiibu ietvaros un turpmaak vareesim to dariit veel briivaak un saliidzinaajumaa ar PSRS, shiis tiesiibas mums neviens neierobezhos – vareesim briivi izveeleeties dziives vietu (pieraksts zaudee noziimi), darba vietu, briivi paust savas domas, sanjemsim liidzeklus, lai attiistiitos un kljuutu par pirktspeejiigaakiem pateereetaajiem utt…
    oi, paarsmiesos… scas… leed, pasaki, kaa mees vareesim noteikt sav likten veel briivaak, ja mums buus jaanem pieree visaads reguls, kurs mums tagad pieree neir jaanem? blja, kaa es brauc eiromeits luukoties.

    Atbildēt
  145. djhurio

    “Anonīmais: krievi buus iekshaa, jo liidz ar iestaashanos ES driizumaa Krievija nosleegs bezviizu rezhiimu un buus ne tikai turki, kurdi un visaadi citaadi tautieshi, bet arii krievi no krievijas… taa kaa ES muus neglaabs no iebrauceejiem.
    Autors: coolynx :: 08.05.2003 / 16:16 ”
    Par Shengenas savienibu laikam kaut kaa esi aizmirsis. Un tagad tiek veidota jauna sisteema, kas ietvers visas klaatnaakoshaas valstis (tai skaitaa arii LV), jo vecaa vairs nevilks visas valstis. Tas noziimee, ka mums beidzot spiid normaala, sakaartota robezha ar RUS, jo ES tachu nepieljaus shitaadu patvalju uz robezhaam, kaa tas ir tagad.

    Atbildēt
  146. DeX

    kraans, ubagoshanas un olu kasiishans kaa arii raaposhanas izgliitiibas iespeejas pie mums gan ir augstaakaa liimenii kaa ES. Tev tak labaak jaazin!

    Atbildēt
  147. ZBH

    2 bleah:
    uz to, no kuriens iru, taa viennoziimiig atbildeet neir iespeejams, jo dziiv man diezgan raib padevusies. es, btw, veel avien vienseetaa pierakstiits, taa ka izdari secinaajums.
    par 40Ls gurks? es zin, kur par 200Ls normaal govj kopeej dabuut nevareej, jo vis miil alkaanoties. taadiem tocno vairaak par 40Ls meenesii nevar maksaat, citaad darbaa vis meenes neizies 🙂

    Atbildēt
  148. Grrr

    ” .. kveels ieteikums tiem, kuri grib Latvij eirohozaa – nopeerciet kaad laivel, pabaaziet zem Latvijs karog, lai skaitaas valsts teritorij, un aireejiet naher! un pirms 20.sep.2003 ..”
    ZBH, skaidr, bet ne pec butib. Ja tik taad argument ir, tad emocionala limeni tie mani velk tiesi balsot par.

    Atbildēt
  149. ZBH

    2 sJn:
    zhiidij, draudzeedamaas ar amerikosiem, veel avien neir naidiigajiem araabiem pievienojusies ne mieriigaa, ne nemieriigaa celaa. nah mums neiet to pas cel?

    Atbildēt
  150. djhurio

    “Par bezvīzu režimu ar Krieviju.
    Tāds projekts tiešām eksistē. Runa ir par to, ka no 2007. gada Krievijas pilsoņi ar diplomātiskajām pasēm varētu braukāt pa ES bez vīzām.
    Un tas ir tikai projekts.
    Autors: hvz :: 08.05.2003 / 16:40 ”
    Bet tas jau nenoziime, ka vinji sanjem automaatiski arii uztureeshanaas atljauju. Lai jau brauc kaa tuuristi vai bussines mani, pikjis ta vinjiem ir un paliks sheit, bet peec 3 men vinji buus prom.

    Atbildēt
  151. bleah

    ZBH: par 5000 – ja jau par formu, tad savaa postaa es arii nenoraadiiju, ka tieshi naturaalaas saimnieciibas izput. taa kaa nekaadus faktus es te nekrutiiju, vareeji jau nu izraadiit cienju un izlasiit to ko mees te rakstam nevis tikai dragaat.
    VIMBA: nee, nedriiskt iisi un skaidri, mums ir tiesiibas diskuteet par sho jautaajumu, kameer paliekam liiki un tikai tad izdariit uzveeli.

    Atbildēt
  152. ZBH

    2 bleah:
    ko gribeej teikt, to i pateic – vin dziivo tanii pasaa liimenii, kur pirms 40 gadiem. kaad tev, apmaksaatais aarzem geenij, secinaajum par ekonomiks izaugsm?
    prieks iipas apmaksaatajiem – tas, ka 1960.gadaa pirktais 1960.gad model teluks sodien nomainiits ar 2003.gad model teluk, neir nekaad izaugsm.

    Atbildēt
  153. djhurio

    Cik es saprotu lynx ir pret ES tikai taapeec, ka neviens (arii pats) nevar atbildeet uz jautaajumu: “Kaa buus, kad iestaasimies ES?”
    Taa kaa ES tomeer ir vairaak uz ekonomiku balstiita savieniiba, tad kaut ko prognozeet ir praktiski neiespeejami. Un es domaaju, ka taadas atbildes nemaz nav kaa buus, jo ekonomiksos procesus prognozeet ir praktiski neiespeejami. Ja jau tas buutu tik virnkaarshi, tad jau nebuutu ne banku kriizes, ne bankroteejushu uznjeemumu. Ekonomikaa ilgterminajaa kaut ko prognozeet taa vienkaarshi nevar. Viss ir tikai spekulaacijas un domas. Kaa buus, to mees tikai redzeesim.

    Atbildēt
  154. bleah

    ZBH: wow, es buushu palaidis garam kaut ko noziimiigu latvijas lauksaimnieciibaa. pa 200 ls var dabuut slauceejas normaalas. pienjemu taa, jo skolotaaji pelna mazaak 🙂
    protams latvijaa ir arii taadas vietas, kur pilniigi visi ir apdzeerushies un tur solot arii miljonu nevienu nealkaanu nedabuusi.

    Atbildēt
  155. bleah

    ZBH: ok, labi, pienjemsim ka vinji dziivo taa pat kaa pirms 40 gadiem.
    taatad vinjiem jau pirms 40 gadiem naacija elektrificeeta vairaak, veseliibas apruupe labaaka, (arii taa kas ir obligaataa, kas nav aarkaartiigi daarga notiekti ir pieredzeejushaaka kaa muusu lauku feldceri), prasiibas pret dziivojamo platiibu citas, siltais uudens ar normaalu padevi un daudzi citi faktori kas veido dziives liimeni jau tad bija attiistiitaaki paa piem mums. vai taa?

    Atbildēt
  156. Zeinahan

    ES vairāk interesē ērta pieeja Krievijas plašajam tirgum, tāpēc tā arī cenšas aktīvi paplašināties austrumu virzienā. ES interesē jau esoši tirdzniecības ceļi, kas ļautu lētās ES preces grūst uz krieviju, Latvija ir priekš ES ekonomiski sīka vienība. ES interesē Latvijas transporta infrastruktūra, kura, ja mēs iestāsimies eiropā, tiks vēl vairāk attīstīta. Tas nozīmē, ka šeit tiks ieguldīta naudiņa un ne maza. Ja mēs eiropā neiestāsimies, agri vai vēlu parādīsies citi tirdzniecības ceļi un mēs varēsim aiziet uz podu…

    Atbildēt
  157. ZBH

    Anonīmais> kaa iestaasies ES, taa krievi brauks prom un daljeeji latvieshu tauda buus tikusi valjaa no laasta!
    aha, no vilk beeg, uz laac kriit. sabrauks te taad aslanbek, kur tipa nabadziig, ujj nabadziig, a 7k$ celam uz liiko degun nez kaadaa rakaa sagrabin. domaa, taads trauks mazgaas lidinjaa, lai to peso dzimtajam aulam atdot? gaid a mais, un iepeerc brunuvest, piemeer neir taal jaameklee.

    Atbildēt
  158. ZBH

    2 procesors: a ja jau Latvijaa deel jevrohoz buus tik lab dziiv, kaa sol, tad naher lai kaads bars negribeet netranziitoties taalaak, a palikt tepat, jo taa iraid _leetaak_ (iisaaks cels, mazaak robez – mazaak jaamaksaa “par bilet”)?

    Atbildēt
  159. Zeinahan

    Protams būs ieceļotāji no austrumiem, taču viņi meklē nevis valsti, kura ir ES, bet kura spēj nodrošināt labākus dzīves apstākļus. To pierāda tas, ka daudzi bēgļi mūk no ES valstīm (Francijas, Vācijas, Italijas) uz Šveici un citām attīstītākām ES valstīm (Zviedriju, Lielbritāniju).

    Atbildēt
  160. MacDemon

    ZBH: Norveegija var to atljauties, mees nevaram, jo no mums peerk tikai taapeec, ka ir leeti – gribeesim pacelt cenas huju nepirks lietos pashi savu, jo cenas buus vienaadas. A Norveegiem nafta, taapeec arii var dariities.

    Atbildēt
  161. djhurio

    Es saprotu, ka raustiities vareetu visi uznjeemeeji, jo vinjiem tieshaam var sanaakt suudiigaak, ja nemainiisies (“Izdziivos, kas mainiisies” /tjipa Rainis/), bet pateereetaajiem un darba njeemeejiem prinicpaa nav par ko baidiities. ES tomeer ir vairaak virziita uz pateereetaaja aizstaaviibu (briivais tirgus, garanteeta kvalitaate, …), iznjemot lauksaimnieciibaa, jo tur viss tiek subsideets, kas noziimee paaugstinaatas cenas. Tas tieshaam ir miinuss. Bet mums jau tagad arii tas pats notiek. Kaut vai saliidzinam LV un LT razhotaas lauksaimnieciibas prechu cenas.

    Atbildēt
  162. Storms

    Esmu no tiem kas veel nav izdariijis izveeli. Godiigi sakot man arvien vairaak gribas buut PRET ES, bet nevis taa burtiskajaa noziimee. Es balsoshu PRET muusu politikju pashpaarliecinaatiibu un noziedziigu nolaidiibu sabiedriibas informeeshanaa. Visus tos informatorus par seetniekiem izdziit! Kautvai nupat bija “piedziivojums”:
    Man tipa briivdiena. Pavazaajos pa centru un taa… Neko tolkom taa i nepadariiju. Vakaraa no Panoraamas uzzinu ka doma laukumaa atklaata ES nedeelja!!!! Tas bija tas pasaakums uz kuru es ljoti labpraat buutu aizgaajis, bet neskatoties uz to ka es regulaari skatos i Panoraamu i LNT zinjas liidz maniim shii informaacija taa arii nenonaaca! Pat vazaajoties turpat netaalu no pasaakuma vietas netika maniitas ne mazaakaas paziimes par shaada pasaakuma esamiibu! Rezultaataa uz pasaakumu bija ieradushies tikai pashi daliibnieki un paaris cilveeku kuri gaaja garaam. UN TAA SAUCAS SABIEDRIIBAS INFORMEESHANA?!?!?
    Peedeejais informeeshanas ietvaros organizeetais izbrauciens uz kaadu no LV nostuuriem arii bija klinkjis visam – viens eirofiils centaas parastam zemniekam ieskaidrot eiropas labumus ar TAADIEM terminiem, ka pat man zhagas saaka raut!
    Sajuuta ir taada ka shii informatiivaa kampanja ir tikai pashai valdiibai un pashiem informatoriem vajadziiga un ka balsot ies tikai sabiedriibas kreejums (aristokraati tipo). Un tas ka par ES un referendumu uzzin parasts mirstiigais ir tikai kljuudas peec vai tikai kjeksiitim papiiraa pie ailiites “Sabiedriiba ir informeeta”.
    Nee, nee un veelreiz nee. Sabiedriiba NAV informeeta un es necereetu uz savaadaaku referentuma iznaakumu kaa kategorisku NEE. Ja nu vieniigi politikjiem ir sagatavotas pindzeles un kraasa ar ko NEE paarziimeet par JAA…

    Atbildēt
  163. ZBH

    2 hvz:
    nevs diplomaatiskajaam, a aarzemj paseem. iraid starpiib. un zini, iraid vien jevrohoz kandidaatvalsts, ar kuru krieviem jau sen iraid bezviiz reziims. Cehij, iri dzirdeejs par taad?

    Atbildēt
  164. ZBH

    2 jam:
    tu te nedomaa mans minoritaats tiesiibs apspiest! es ciuls iru! 🙂 blja, pills iels taa runaa, un neviens neprotestee, a lasiit – izvoltje!

    Atbildēt
  165. Zeinahan

    Par lauksaimniecību runājot – mums jau tagad ir grūtības cīnīties ar kontrabandu, kas nāk no letiņiem, Igauņiem un R-eiropas. Kā bus tad, ja Letiņi un Igauņi pievienosies ES un nāks iekšā jau subsidēta pārtika no šīm valstīm, bet mūsu zemnieki paliks nesubsidēti? Mūsu zemnieki laikam izdzīvos…

    Atbildēt
  166. ZBH

    2 MMK:
    1.13miljard jevro uz _visiem_ nabadziigajiem regioniem. un mees taads saliidzinos mazs regionins, taa ka nebuus EUR/count(poor_regions).

    Atbildēt
  167. mikyus

    Ņā te ar sākās… A mans viedoklis ir taads: Kjipa cilveekam piedaava labus darījumus un sliktus ir arī tādi , kuros tu neko neiegūtsi vienkārši viss kompensējas. A hvz, bet man liekas ka shitais nau tas kur mees kaut ko iegūtu tikai pēc laiciņa vai nu iegūtu vai smagi smagi nožēlotu.

    Atbildēt
  168. ZBH

    2 MMK:
    edz, pat afgaan beernelim zinaams, ka Vaacijaa ar ekonomik galiig suudiig, pilniigs gerhards iestaajies, nepietik pat nauds, ko iedot barinam plankumaino, lai Sadam ar knip no nafts urbumiem notriec. a te, edz, peec 2004. pien ups kiisel krastos buus. un cels iisaaks, znacit leetaaks.
    bez tam, te veel skinhed kaukaa neir. a ja smuglais iemaacaas kriev valod, neviens skinheds klaat neliidiis, jo Krievij krievvalodiigos sargaa 🙂 iraid te viens pusnegrs nacionaalbolseviks.

    Atbildēt
  169. bush

    ZMH, domaat vajag, pirms rakstiit. no koheezijas fonda tiks sanjemti liidzeklji tik ilgi, kameer latvijas dziives liimenis maximaali saaks liidzinaaties ES

    Atbildēt
  170. Zavals

    coolynx: nu, bikuc paarshaavi paar striipu gan shoreiz. BET varbuut taa ir tikai neliela chilli pieshprice shim rakstam lai izraisiitu sabiedriibas uzmaniibu un piespiestu beidzot cilveekiem izteikt savas domas? Ja taa tad esi traapiijis desmitniekaa! Zheel ka komentaarus vairs nav iespeejams izlasiit, to ir paaraak daudz…

    Atbildēt
  171. ZBH

    2 MMK:
    finansees kur ieguveej, tur arri zaudeetaaj. gribi teikt, ka jevrohozs savaa apmaatiibaa taisaas muus sponsoreet?
    69 tikai seksaa pastaav.

    Atbildēt
  172. lamers

    Dzeki nu Jūs te sarakstījāt ka es pat piekusu lasot un sori visu neizlasīju. Par/pret tas viss ir brehņas, galvenais ir hokejs un lai tas te būtu.

    Atbildēt
  173. ZBH

    2 Budzis:
    protams, ka zinu Vatikaan, sie afaik arri neir ieks jevrohoz, un lepn dziivaa. tik kaads VN un Krievijai ar to sakars? Aivars brauc JP2 suudzeet greeks?

    Atbildēt
  174. bush

    ZBH, taatad, nestaajoties mees esam ieguveeji? taatad veel lielaaki ieguveeji ir, piem. igaunji un lietuvieshi, jo vinji tur iestaajas un visu dabuu muusu vietaa?

    Atbildēt
  175. ZBH

    2 Pecis:
    tajaas universitaatees uz bezmakss vietaam buus konkurss ne mazaaks, kaa tas, kuraa Skride uzvareej un dabuuj Stradivaari vijol 🙂

    Atbildēt
  176. ZBH

    2 KKK:
    apsties cens tik elementaaraam lietaam kaa normaalaam aads kurpeem. btw, Somij ne v primer, jo arri PSRS biij oficiaal paaugstinaats cens polaarajos apgabalos 🙂

    Atbildēt
  177. Anonīmais

    2 MacDemon: “Norveegija var to atljauties, mees nevaram, jo no mums peerk tikai taapeec, ka ir leeti – gribeesim pacelt cenas huju nepirks lietos pashi savu, jo cenas buus vienaadas. A Norveegiem nafta, taapeec arii var dariities.”
    Aljo – Tu atkal gremo par prostituuciju. Taatad ideja taada – ja nav nafta tad jaapaardodas (protams iespeejami daargaak)? Negribu gan tam piekrist, aizraavies esi veciit, ka kaartiigs Eirooptimistu demagogu auditorijas paarstaavis. Taatad ziemeļeiropaa valsts nevar bez naftas pastaaveet? Murgi, murgi, murgi. Tas ka tiek razhots Latvijaa vai Norveegjijaa ir maza shkjirba, jo muusdienaas ir maz nestandarta prechu, kuru marketingaa ir noziime izcelsmei. Pie kam katras preces sastaavaa ir noteikts daudzums standartizeetu komponenshu, kuraam vispaar nav noziime izcelsmee. Nedomaa, ka Nokia taalrunji sastaav 100% no Somijaa razhotaam komponenteem un Statoil pakalpojumu sniedzeeji (paardeveeji, apkopeeji, vadiitaaji) ir 100% Norveeghu pilsonji.

    Atbildēt
  178. ZBH

    2 hvz:
    jezehlji tik gudrs, tad pasaki, kaapeec jevrohozs par sito pasacin komisij organizeej, lai noveerst pasacins naakamos ceeliens?

    Atbildēt
  179. ZBH

    2 MMK:
    aka, un Vaacijaa ar pakaapenisk pieaug cens peec jevro ieviesans 🙂 kameer veikalniek aizkaap peec jaunaam shiltiiteem 🙂

    Atbildēt
  180. Krish

    Varbūt nebūs īsti par tēmu, bet tomēr… Es domāju, ka mēs ES integrēsimies stipri lēnāk, nekā tas ir bijis ar citām tagad jau esošām ES valstīm. Par piemēru (diezgan neveiksmīgu) kaut ņemsim skolu drošības noteikumus. :))))) Tie vēl tagad balstās uz PSRS izdotajiem. Un tas nav ne tikai nozarē, kuru nosaucu. Kaut tās pašas lauksaimniecības – daudzas nēspēs piemēroties ES standartiem, jo gluži vienkārši nepietiks subsīdiju nauda. Varbūt kļudos, bet tās ir tikai manas domas. Un coolynxam piekrītu par izteikumu, ka neviens īpaši nevēlēsies ieguldīt lietās, no kurām nebūs atdeves.

    Atbildēt
  181. bleah

    ZBH: konkursi uz augstskolaam nemaz tik naaviigi nav, jo lielaakaa dalja vietu valsts augstskolaas, kas rietumeiropaa ir daudz ir bezmaksas
    Anoniiamis: kur tev nokija no somu detaljaam sastaav?? optimists, nebuutu man citas firmas tel nonjemtu vaaku un redzeetu ka baterija razhota nez kur kiinaa indijaa. arii uz nokiju attiecas ekonomika.

    Atbildēt
  182. ZBH

    2 bleah:
    neapvainojies, bet tev veel nepielec, ka saals iraid tur, ka tas viss biij veel pirms Repse nodev zveerest Dom bazniicaa? 🙂

    Atbildēt
  183. Krish

    āaa un vēl aizmirsu ES atbalstītājiem pajautāt – kāda reāla jēga ES būs no mums? Ar to ka mēs esam samērā tehnoloģiiski attīstīta valsts? Nezinu gan, domāju, ka vajadzētu vāirāk savest kārtībā valsts iekārtu nekā tiekties uz nežēlīgākajām tehnoloģijām. Bet vispār nevarētu teikt, ka vairākums esam no pelēkā slāņa. Aizbaruciet uz Igauniju un pavērojiet kādas māšīnas redzamas uz ielām. Drusku ir atšķirība no Latvijas, bet ja tā ņem, tad nonākam pie vecā nodrāztā teiciena – kas nauda, tam vara.

    Atbildēt
  184. ZBH

    2 Budzis:
    nu bet es taks teic – jevropecs. es neteic “jevrohozecs”. vai arri Island vairs neskaitaas pie Eirops? teksts biij taadeel, ka daziem iraid diivain logik, ka vot kriev vieniigie cuuks.

    Atbildēt
  185. Takuzinis

    bleah: Tur jau ir taa lieka ta nesastaav 100% no somu detaljaam. MacDemon tikai shkjiet, ka ja prece tiek razhota Norveegjijaa tad LV pilniigi analogai precei nav nekaadas konkureetspeejas.

    Atbildēt
  186. djhurio

    Nevaru ciest kad kaads saak aizstaaveet vieteejo lauksaimnieciibu. Nafig man maksaat par to, ka tam virsuu rakstiits “Made in LV”? Es labaak tad dzeru to leishu kefiiru (kursh labaaks par LV) un kapeikas arii paliek kabataa. Subsideeshanu vispaar vajag aizliegt. Kas tai laiksaimnieciibai par privileegjiju, ka vinja sanjem subsiidijas? Kura veel nozare ir tik ljoti aizstaaveeta no valsts puses kaa lauksaimnieciiba? Kad vienreiz visiem pieleks, ka nav jeegas chakareeties ar kaut kaadaam mazsaimnieciibaam. Lai paliek lielaas un lai naak iekshaa no Lietuvas, un paareejaas ES. Lai tikai kvaliteete ir laba un cena zema.

    Atbildēt
  187. ZBH

    2 DeX:
    ja neiri piefikseejs, tad viss taas eirohoz naudins tiek iedots tikai par jaun eirohozaa razot liet iegaad. veelaak. un ne vienmeer. nopeerc daargo traktor, nevs n>2 reizs leetaako Belorus, cereedams uz daleej atmaks, a dabon pigu. un neieekonomeetaa naudin, ko zemnieks buut vareejs ieekonomeet Belorus gadiijumaa, nepaliek te, bet aiziet uz labo jevrohoz, pabalstot turiens traktor razotaaj, nevs sejiens, teiksim, skuun ceelaajs.

    Atbildēt
  188. ZBH

    2 DeX:
    neko sev ekonomisk organizaacij, kur diktee, kaa mums lab buus ar nepilsoniem apieties.
    nee nu, ja jau leishos maaciitaaj nevs skandee dievvaards, a reklamee jevrohoz, tad laikam neir ilg jaagaid, kad medmaass saaks tirgot kotlets.

    Atbildēt
  189. ZBH

    MMK> Es domāju ka darba kustības ierobežojumi attiecās uz grupām – un katrā ziņā tās nebūs ne datoriķi, ne mūziķi (manuprāt)
    aaha, un kaa tas saskan ar “visi ir vienliidziigi” politik? 🙂

    Atbildēt
  190. coolynx

    juus te safleimojaat, bet taapat man skaidraaks nepalika.
    nenjemiet ljaunaa, ja kaads aizsvilaas. taa bija kaarteejaa provokaacija, lai rastos diskusija, jo savaadaak visi tik maaj ar galvinjaam un visam piekriit uz vaarda
    tagad var redzeet, ka cilveeki arii meegjina domaat un aizstaaveet savu viedokli. 🙂

    Atbildēt
  191. ZBH

    djhurio> jo ES tachu nepieljaus shitaadu patvalju uz robezhaam, kaa tas ir tagad.
    protams, nepielaus, cirtiis duuri galdaa un liks pienemt meers.
    Itaalijs mafijs patval laikam neir neks nepielaujams, ja jau turpinaas? Veneecijai baigo kusk biij reiz biij rekonstrukcijai pieskiirus, vieteejie sadaliij peec sapratns 🙂

    Atbildēt
  192. ZBH

    Grrr> ZBH, skaidr, bet ne pec butib. Ja tik taad argument ir, tad emocionala limeni tie mani velk tiesi balsot par.
    ak tad logiskais liimens tomeer velk balsot pret? 🙂
    ar ko man najezd sliktaak par religiozajiem jevrohoz piekriteej tekstiem?

    Atbildēt
  193. ZBH

    2 bleah:
    atvaino, bet to, ka taas 5000 saimnieciibs iraid _naturaalaas_, apgalvo tikai _tu_, taa ka kaa to veel sauc, ja ne par fakt piekrukiisan?

    Atbildēt
  194. PoRToSS

    pret
    Bet man lielas aizdomas, ka buus taapat kaa 1940. gadaa referendumaa par pievienoshanos padomju savieniibai, kad rezultaats visiem bija zinaams pirms balsoshanas. Prieksh valdiibas taa ir otraa turee ljoti labi samest kabataa. Pirmaa bija uz privatizaacijas reekjina.

    Atbildēt
  195. Kaitnieks

    Bleeding hell! Kas par spamu!
    On Subj: Kaa mans kultuuras vestures pasniedzeejs rakstiija Neatkariigaas pielikumam “Mees” – situaaciju var saliidzinaat ar suni, kas piesiets pajuugam. Mees varam mieriigi teceet ratiem liidz, vai arii atsperties ar visaam chetraam un muus taapat aizvilks uz ES.
    Es buutu prieciigs, ja taada ES vispaar nepastaaveetu, bet pie pashreizeejaas situaacijas mums vienkarshi naaksies iestaties. Vareesim audzeet stingri noteikta lieluma zemenes un tamliidziigus stulbumus dariit… Eh…

    Atbildēt
  196. DeX

    ZBH, tu kaut ko no ekonomikas saproti? Ok, lielaakaa dalja traktora naudinjas aiziet uz to valsti, kas razhojis vinju, bet nodoklji, DAAH, paliek sheit! Un nauda nav tikai par ES tehnikupreceem. Par likumu dikteeshanu… Nu ja tu gribi, lai mees nemainiitos uz Eiropas pusi, tad jau buus vien kriev val jaapienjem par valsts valodu. Es domaaju, ka shitais valodu likums ir ok (protams, nekad nebuus taads likums, kas apmierinaas visus). ZBH, kaadas ir tavas idejas par to, ko Latvija dariis, ja neiestaasies ES? Jeb tu tikai uzbraukt maaki?

    Atbildēt
  197. PoRToSS

    Uzskats, ka ja mees neiestaasimies ES buus lieli suudi ir valdiibas un taas pakljautiibaa esoshaas preses radiitais iespaids. Izejas ir daudzas. Var neiestaaties un attiistiities pashiem, bet ES var iestaaties jebkuraa briidii jo gandriiz visa likumdoshana un paareejaas lietas jau gandriiz atbilst ES standartiem, protams iznjemot zemnieku saimnieciibas un vel paaris palikushaas fabrikas.

    Atbildēt
  198. DeX

    ES muus iipashi nevajag, domaaju, ka vinjiem buutu izdeviigaak, ja nebuutu jaaiegulda taa nauda un tik gaidiit, kad muusu zeltenes braux sevi paardot par labu naudinju un dzheki straadaat kaa vergi fakinas zemenes lasot. Mums vajag to ES naudu un iespeejas. Kad juus to sapratiisiet?

    Atbildēt
  199. ZBH

    2 bleah: prasu veelreiz – cik procentiem angl pamatmass dziivs liimens iraid aizgaajs taalaak par mitekl un divaam masiinaam uz gimen? cikiem oglraciem iraid jahts un lidmasiins?
    tiesaam nespeej atskirt dziivs liimen no tehniskaa progres? tu veel elektroniskos pulkstens kaa dziivs liimen raadiitaaj vareet piemineet, tev lab sanaak 🙂

    Atbildēt
  200. PoRToSS

    DeX: Nemaz taas ES naudas nebuus tik daudz, izputees vairaak saimnieciibas nevis tiks uztaisiitas par ES naudu ES standartiem atbilstoshas. Bet tas attieciigi ir bezdarbs, nabadziiba, kriminaals.

    Atbildēt
  201. bleah

    ZBH: labi, apskatos savu postu par 5000 saimnieciibaam
    skatos….
    citeet sevi ir protams smiekliigi bet nu tomeer
    ***
    teikums par naturaalo saimnieciibu man ienaaca praata kaa atbilde vienam no tiem devinjiem argumentiem, lai balsou pret es, jo redziet somijaa izputeeja 5000 laiksaimnieciibas. jo taas bija naturaalaas asimnieciibas
    ***
    es laikam tomeer joprojaam atljaushos pienjemt ka bakroteeja tieshi mazas saimnieciibas kas bija taadas kaa latvijas lielaaka dalja ZS – nu faktiski naturaalaa saimnieciibaa. un kaa tev skiet, kaadas fermas tur bankroteeja? modernaas un efektiivaas vai?

    Atbildēt
  202. DeX

    PoRToSS, vienkaarshi vajag pareizi to naudu izmantot, tad viss pietiks. Cereesim, ka muusu citplaneetieshiem pietix saprashanas. Par zemniekiem, ja vinji nedomaas, ka iestaajoties ES vairs nebuus jaastraadaa, tikai pikjis jaakrauj siena gubaas, tad izdziivos.

    Atbildēt
  203. PoRToSS

    DeX: Aizbrauc uz Latgali un paskaties kaa tur cilveeki dziivo, ja vinji vel speeja kautkaadaas pussagruvushaas buudaas kautko razhot lai nopelniitu kautkaadu naudu tad tagad vinjiem tas buus liegts un shaubos, ka vinji to naudu sanjems, jo Latgalei tika iedoti 10mlj USD kaa nabadziigaakajam Eiropas regjionam, bet taa nauda ne pie viena nenonaaca.

    Atbildēt
  204. bleah

    ZBH: par dziives liimmeni tur es mineeju visaadas tizliibas piemeeram kaa elektrifiaaciju, veseliibas apruupi, citas (ar domu augstsaakaas) prasiibas pret dziives platiibu. nu grozi kaa gribi, taas ir dziives liimenja sastaavadljas.
    tu pats tici, ka mums ir vienaads dziives liimenis ar UK?

    Atbildēt
  205. ZBH

    bush> ZMH, domaat vajag, pirms rakstiit. no koheezijas fonda tiks sanjemti liidzeklji tik ilgi, kameer latvijas dziives liimenis maximaali saaks liidzinaaties ES
    vai arri koheezijs fondam iztuksiits iestaasies. naudin jau kokos neaug, un lielajiem deveejiem pasiem gruut laik iestaajusies. re, ja trako ar pensij vecum celsanaam, turiens socdemi vareet elektoraatam piesoliit mazaak dot jaunattiistiibs valstiim, un vairaak saveejiem pensiem, lai tikt visos tur taagos, un buut viniem lab un mums kaa ir.

    Atbildēt
  206. ZBH

    2 bush:
    99% gribeet taad ekonomik? 🙂 nju, nju, es gan zinaas vairaak par 2 valstiim, kuraam naher taads vaac probzs vaidziigs.
    Vaacij tagad liidzinaas Lembim – peso uz rokaam iraid, bet vot klaat vairs tik nikn nenaak. A teereejs ta pa vecam. No seerijs “kaa kluut par miljonaar? buut miljardierim un appreceeties” 🙂

    Atbildēt
  207. ZBH

    2 bush:
    iraid liets, ko man nebuut zeel, ka leis un ungaun dabuut 🙂
    neir tur veel ne leis, ne ungaun. saderam, ka leis skataas uz poliem, a tiem tagad divdomiig situaacij.

    Atbildēt
  208. Mogomeeds

    Es aizmirsu, kas mani gribeeja iebaazt buurii pie zekiem (laikam pats esi tur bijis, vai ne?), bet gribu atgaadinaat, ka piedzimt kroplam vai slimam ir viena lieta, tomeer kaads sakars pederastiem kaa nelaimiigiem indiviidiem ar vinju kroplajaam veelmeem adopteet beernus??? Ja tu saki, ka vinji ir slimi un nelaimiigi, tad racionaalaak buutu shos nelaimiigos aartseet, nevis ljaut inficeet vai noskanjot uz sho slimiibu beernus? Vai netaa? Es patiesi nezinu taadu gadiijumu (vismaz juridiskajaa praksee), kad kaads buudams kropls fiziski pieprasa sev iipashus likumus- piem. vienkaajaino bazniicas vai bezrokaino baarus. Tas ir sarkasms, bet taa nu shis agresiivais komenteetaajs to nostaada.
    P.S.
    Man nav nekas pret slimajiem, tai skaitaa seksuaali nenormaali orienteetajiem, ja vien vinji savu defektozo buutiibu nepadara par labu un veelamu…

    Atbildēt
  209. ZBH

    2 bush:
    tad kaapeec kur katr tejiens viduveejiib domaa, ka varees nahalavu maaciities turiens augstskolaas?
    un Nigeerijaa LCD monjs nepaardod, jo tur skidrie kristaal uzvaaraas 🙂

    Atbildēt
  210. ZBH

    2 bleah:
    un cik tad buus taas viets, kuraas Latvijs atraitn deel varees saliist? neaizmirst, ka atraitn deel iraid arri citaas nabadziigajaas eirohoz valstiis, pie tam kudii vairaak.
    deel kaukaadiem 200 halavscikiem kauties ar negraam – paaldies!

    Atbildēt
  211. bleah

    ZBH: Tu nezini nevienu cilveeku, kas buutu aizbraucis tada veida pelnjaa? ok, visi cilveeki ko es zinu kas taa ri izdariijushi ir no maniem embedded laukiem, ja tu neesi no laukiem tad varbuut arii nezini, lai gan ari no augstskolas cilveeki to dara. Liidz shim kaut kaa nav dzirdeets, ka kaads brac un buutu palicis bes sava ogu hektraa ko lasiit rietumvalstu neveelesanaas arit melno dabu pagaidaam rada normalau pieprasiijumu 🙂
    (protams ir jau arii cilveeki, kas kraapjas un par nelielu priekshsamaksu piesola visu saorganizeet, un tad pazuud, bet taa jau atkal nav shii teema)

    Atbildēt
  212. ZBH

    2 djhurio:
    elementaar keediit piemeeram:
    tu peerc vieteejaa razotaaj pien. vins par tiem santiimiem nopeerk nedeels aviiz, kuru tu iri maketeejs (pienemsim, ka tu rukaa par maketeetaaj Lauk Aviizee).vai arri vins aiziet un nopeerk kurps veikalaa, kuru tu ovno.
    vai arri reaal – panem uz liizing Honda Civic, vesels bars vaaraas, saakot ar paardeveejiem, beidzot ar apdrosinaataajiem un servismeniem
    nepirks leis zemnieks muuseejo “Lauk aviiz”, un nebrauks uz sejien kurps pirkt.

    Atbildēt
  213. MacDemon

    ZBH: bljin kaa tu nesaproti – piemeers: pienjemsim ka no mums peerk pienu, a peerk tikai taapeec, ka var leeti dabuut, ja mees tagad izdomaajam vaariities un paardot to pienu daargaak neviens nepirks, JO tas piens buus daargaaks nekaa vinju pashu valstii taisiitais, vai arii piemeeram leishiem vinsh buus leetaaks nekaa mums un basta. ko tad tu taisies tik baigi tirgot? kokus – ok cik ilgi? izbeigsies taksh vinji vienreiz. ko veel, gudraas galvas? tie cilveeki buus jau sen aizmukushi un straadaas citur. nu ko tad taisies tirgot? to pashu elektriibu mees no krievijas iepeerkam – a ja krievija redzees, ka mees ekonomiski neesam aizsargaati – chiks uzliks taadas cenas. Latvija kaa valsts vai nu bankrotaa ieies vai dziivosim visi kaa nabagi pa shejieni (kautvai tie lielie krediiti kas Latvijai jaaatdod) un buusim laimiigi ka neesam nekaadaa savieniibaa. to tu veelies?

    Atbildēt
  214. Dreef

    Man apnika lasiit, bet es gribu nomierinaat visus PAR ES balsojoshos cilveecinjus, kas cer, ka palielinaasies aldzinja ;-). Gribu teikt – ak naivaa latvieshu zemnieku tauta (tai skaitaa arii krievvalodiigi runaajoshie, kurus te nekas netur). Muljkjiigi ir cereet, ka buus lielaaka alga. JAA alga buus lielaaka, bet ir cits stulbums – izmaksas buus daudz lielaakas un reaali teereejamaa nauda, kas peec parastajiem maksaajumiem paliks paari, buus taada pati vai mazaaka. Varat man ticeet, jo savaa muuzhaa aptuveni 2gadus vai nedaudz mazaak esmu straadaajis ES valstii un pieredze ir diezgan liela ;-). Uzvareetaaji bija tie, kas piepelniijaas, atbrauca sheit un iegaadaajaas iipashumus. Taalaak jau dziive kljuust vieglaaka, bet tie kas paliek tur, beigaas ir nelaimiigi un taadas ES pabiras vien ier. Tipa man keks Anglijaa grib ieguut pilsoniibu un pabeigt augstskolu, bet jaastraadaa par kraaveeju un veel visaadi nepatiikamie darbi. Protams ir kaut kaadi laimiigie, kas speej kaut kur iefiltreeties, bet tie ir varbuut kaadi 5%. Paareejie citaa valstii taa arii par neko nekljuus, kaut vai gjeenijs esi. Tas taa paardomaam. It iipashi tiem, kas nav pabijis Eiropaa vai kaut kur citur, jo dziivojushi aiz dzelzs priekshkara.

    Atbildēt
  215. ZBH

    2 djhurio:
    nesanaak man uz kriev robezaam buut, taa ka, davai, man buus pohuj un taapeec negribees nekaads izmains. taapat kaa prombrauceejiem – laims mekleetaajiem pohuj, uz kaa te balstiisies sociaalaa sisteem.

    Atbildēt
  216. bleah

    veel tikai viens posts shodien,
    arii dreefa doma par to, ka cenas pieaugs vairaak kaa algas ir nepamatota. par to, kursh variants buus pareizs, paarleicinaaties varees tikai empiiriski.

    Atbildēt
  217. ZBH

    2 DeX:
    dariis to pas, ko tagad.
    pretjautaajums – a po tvojemu, Latvij ko tagad dar? no jevrohoz naudaam vien dziivo?
    man neviens neiestaastiis, ka Latvij iraid nabadziig, jo pietiekos daudz iru redzeejs. otkuda u naroda takije dengi – tas cits jautaajums, kurs neizsleedz valsts naudiigum, skatoties tikai uz statistik.

    Atbildēt
  218. ZBH

    djhurio> Iestaaties nevar kuraa katraa briidi. Ja tagad neiestaajas, tad vismaz 10 gadi jaagaida buus.
    bullshit. varu ar tev sadereet uz kast ar Teervetniekiem, ka mums atkaartot referendum uzkraameet kraagaa peec veelaakais 5 gadiem, ja vien jevrohozs veel pastaaveet.
    atkaartots referendums nekad neir biijs novilkts 10 gads, vienmeer krietn operatiivaak.

    Atbildēt
  219. The Mad Dog

    Nee, nu tas jau ir mazam beernam skaidrs, ka jaabuut PRET. Tas tak buutu stulbi balsot par, jo ko mees ieguusim, tas ir nieks, saliidzinaajumaa ar to, ko zaudeesim.
    Vispaar, ja labi padomaa, tad nav jau jeegas nekaadas balsot, jo taapat jau viss ir izlemts. Ko tauta var padariit tiem liekuljiem, naudasmaisiem, kapitaalistu cuukaam! Tachu balsot var, kaut vai lai peec 20 gadiem beerniem teiktu – es biju viens no tiem gudrajiem, kas balsoja PRET, ja buutu bijis vairaak, tad nebuutu te taads bardaks.
    ES must die!
    ES – for lamers only!

    Atbildēt
  220. ZBH

    2 bleah:
    arri mazaas var buut moderns un relatiiv tikpat efektiivs.
    soore, bet piemeer, kaa gremdee tos, kas nevar noalgot killeri, arri tepat iraid pietiekos. un som vienkaars iraid veel lielaak cuuks 🙂

    Atbildēt
  221. djhurio

    zbh :: Tur jau tas joks, ka nebuus atkaartota refernduma. Nesaliidzini ar Iiriju, kuri balsoja par ES paplashinaashanu. Mums tikai atliks gaidiit uz jaunu paplashinaashnaas kaartu. Varbuut kopaa ar Baltkrieviju un Ukrainu.

    Atbildēt
  222. ZBH

    2 bleah:
    nu tad, (blja, man anglisk paprasiit, lai tu saprast jautaajum?) kaa izmainiijusies elektrifikaacij anglijaa kops sesdesmitajiem gadiem? pa desmitgadeem, lai skaidrs tendencs. kaa izmainiijusies apdziivojamaa platiib uz gimens locekl?
    ja neir mainiijies, bet kaa biij, taa ir, tad tas neir progress, taa iraid stagnaacij.
    tas, ka slimniicaa, kuraa pirms 40 gadiem tomograafs nebiij, tagad taads iraid, iraid tehniskais progress, nevs dziivs liimen celsanaas.Riigaa, zinies, tic vai nee, izkert praktisk vis migrorajon dziivaakl. dziivs liimens ceelies 🙂
    man un draudzenei katram savs kaars, ar liimens ceelies, idritvai. bez eirohoz liidzdaliibs, starp citu.

    Atbildēt
  223. ZBH

    2 bleah:
    es par halavnajaam vietaam augstskolaas, nevs par zemeneem bazaree.
    no kuriens tu zemens izraav? te neviens taas pat nepiemineej.

    Atbildēt
  224. ZBH

    2 MacDemon:
    par elektriib – leis jau piedaavaa mums un estiem mesties kopaa jaunai Ignaliinai, jo vecaa jevrohozaa buus ar laik jaasleedz ciet.

    Atbildēt
  225. ZBH

    2 bleah:
    te algs pieaug aatraak kaa cens tikai vienreiz, bet tad veel biij centralizeetaa cen noteiksan, un deficiit/blat sisteem – PSRS agonijs gados. visaas paareejaas reizees empiiriskie noveerojum liecin, ka “taas cenas skrien kaa stirnas, bet algas velkas nopakalj”.

    Atbildēt
  226. cris

    vai kāds no “par” bļāvējiem var argumentēti paskaidrot, kāpēc Latvija nevarētu sekot Šveices piemēram un mierīgi dzīvot nevienam “pakaļā nelienot” un nevienu netraucējot? 😉
    cris, 100% PRET

    Atbildēt
  227. Stefuks

    Kaut kaa negribeejaas baisi lasiit tos visus komentus, tiku cauri tikai ar kaadiem pirmajiem 20, bet tomeer gribeejaas nedaudz iespamot par teemu politiskais analfabeetisms.
    Un shoreiz tas vairaak attiecas uz tiirajiem eiroskeptikjiem, kuri kaa likaas, tad sheit ir vairumaa. Nu nevar lietai pieiet tikai no vienas puses un breekt, ka viss buus nezheeliigaa pakaljaa, neiedziljinoties arii citos aspektos, kaut vai no taas pashas ekonomikas viedoklja – jaa vieteejiem razhotaajiem buus jaaciinaas daudz niknaakas konkurences apstaakljos, bet tajaa pashaa laikaa, ja mees nebuusim ES, tad mees zaudeesim ljoti plashu tirgu savai produkcijai, jo, ja mees buusim tie izleceeji, kas neiestaajas ES, bet leishi un igaunji to izdariis, tad savu produkciju mees vareesim aarpus Latvijas robezhaam realizeet labi ja Kirgizstaanaa vai hvz kur, jo ar Krieviju taapat attieciibas nav spozhas un diez vai peec muusu Nee eiropas savieniibai taas kljuus labaakas.
    Protams, mees ljoti daudz zaudeesim, iipashi pirmajos gadus, kaut vai uz valuutas mainjas reekjina, bet ilgterminjaa tas tomeer atmaksaasies.
    Ai, vispaar par sho jautaajumu var runaat gari un plashi, bet vai to vajadzeetu dariit cilveekiem, kas iipashi labi politikaa neorienteejas? Sorry – shitaadi jau mums Repshiku ieveeleeja vai tad veel kaut ko vajag? :))))

    Atbildēt
  228. HexSer

    coolynx peec shii raksta manas domas par tevi ir bishkinj mainiijushaas uz slikto pusi. Zinu ka mans veerteejums tev ir stipri pie kaajas, bet palasot tavus spriedeleejumus par teemu ES varu teikt tikai vienu – tu nonaac pretrunaas pats ar sevi. Taadeelj nav briinums, ka diskusijaas par politiku ieturi neietraalu poziiciju (taa tu izteicies) tas ir vienkaarshi taadeelj ka neesmu prasmiigs shajaa jomaa. Tu teici ka nuzspied nevienam savu viedokli – bet paskaties uz linkiem par papildus info ko esi pielicis – 5 smagi pret ES noskanjoto linki un viens tikai par ES. Tas tev neliekas bishkinj garaam? Gribu pateikt savu viedokli par sho teemu – IR JAABALSO PAR ES!!!! Protams, ka mums buus arii savi zaudeejumi – bet ieguvumi buus lielaaki! Varu jums pateikt vienu argumentu ar kuru var apgaast lielaako dalju eiroskeptikju samurgojumus (kaa jau teicu arii vinjiem ir dalja taisniibas jo nekas nav melns vai balts). Un taatad – PASAKIET KURAA NO VALSTIIM PEEC IESTAASHANAAS ES SITUAACIJA (EKONOMISKAA VAI ETNISKAA UTT.) IR MAINIIJUSIES KARDINAALI UZ SLIKTO PUSI!!!!!! Ja juus taadu valsti vareesiet nosaukt – balsoshu pret – bet pagaidaam kameer taadu nezinu – BALSOSHU PAR UN ARII JUMS IESAKU!

    Atbildēt
  229. Dreef

    Es tikai izteicu domu, ka lielaakas algas nenoziimees labaaku dziivi – vienkaarshi par to arii vajadzeetu padomaat. Protams to nevarees izmeeriit vai lielaaka alga dos lielaakas iespeejas kaut ko vairaak iegaadaaties, bet dziivee mainiisies tikai veertiibas un skaitliishi – tipa samaksaas paaris tuukstoshus Tollaarus (pielipa no Sloveenijas ;-)) algaa, un nopirkt varees aptuveni tikpat vai pat mazaak, jo vajadzees veel iepirkt visaadus suudikus ;-).

    Atbildēt
  230. ES atbalstiitaaja

    Klau cilveeki, palasiet pasi savus komentaarus!!! Juus tacu paarsvaraa meetaajaties ar kaut kaadaam pa ausu galam dzirdeetaam fraazeem, kas itkaa argumentee manaa uztveree *diivaino* izveeli balsot pret ES. Man tik tiesaam zeel, ka Latvijas iedziivotaaji ir tik maz informeeti un leetticiigi, taadaa zinaa, ka nemaz nepaanalizee dzirdeeto informaaciju, tacu uzskata, ja jau tas un tas taa teica, tad jau ir taisniiba!

    Atbildēt
  231. HexSer

    Vinjai tieshaam nebija argumentu – bet ideja bija laba – sheit stipri paraadaas neinformeetiibas probleema kuras deelj cilveeki var pagriezt Latvijas likteni uz slikto pusi – neiestaaties ES. Ja leishi un esti ieliidiis un mees paliksim aiz robezhas – tas buus galiigi garaam!

    Atbildēt
  232. ES atbalstiitaaja

    Tu nemaz nevareeji taadus dzirdeet, because I did not give any!!!!! Es gan arii tos ar kuriem uzstaajaas tie pret ES, nesauktu par argumentiem! Es uzskatu, ka ir tizli meetaaties ar kaut kaadiem pavirsiem, nepamatotiem un dazbriit pat no *pirksta izziistiem* argumentiem un par so teemu, kas ir aktuaala jebkuram Latvijas iedziivotaajam buutu jaarunaa tiesaam speciaalistiem, jo sabiedriiba Latvijaa, sakat ko gribat, sajaa jomaa ir loti neinformeeta un liela dala (kaa piem. daudzi no iepreikseejo komentaaru lasiitaajiem) ir misinformed!!!

    Atbildēt
  233. daysleeper

    te jau peec anarhistu tusa saak izskatiities 🙂 njemsim vales un iesim dauzisim EC delegacijas Latvijaa WIndowus araa.. hmmm…. komentari nudien daudz. tatad teema aktuala. varbut ir veerts tiesham kadu forumu te papildus atveert a?? ko saka biedri??
    Me par Latvijas naakotni labaaku .. viss pareejais PO.

    Atbildēt
  234. ES atbalstiitaaja

    Atvainojos par paarrakstiisanos – iepriekseejo komentaaru lasiitaaju vietaa bija domaats – iepriekseejo komentaaru raxtiitaaji!

    Atbildēt
  235. eagle

    Piekkrītu bush par 100% un iesaku cilvēkiem vēsu prātu apsvērt + un -, kas sagaidāmi no ES, bez kaut kadu savienību atcerēšanās un visādiem citādiem murgiem kā verdzība utt. Iestājoties ES nenotiks jau nekādi brīnumi. Ja neiestāsimies būs vienkārši sūdīgāk, nekas liels jau arī nenotiks. Labāk zīle rokā nekā mednis kokā- tā lūk. Protams ir kruta protestēt pret kaut ko, bet vairums nenobriedušo personību diemžēl ir izvēlējušies būt pret ES, vairāk bļaustīšanās pēc un savas krutuma apliecināšanai (tipa: es ir krut, manam nevien’ nevajig, es viens pat vis var). Daži ir tik kruti, ka zīmējās ar kaut kād debīl dialekt. Ko vispār tāds ZBH par Latviju var spriest, ja neciena valsts valodu. Lai ņem savu čečenu vai kādu tur karogu un iras prom no Latvijas :)))! Neapvainoties, ja kāds jūtas aizskarsts, viekārši padirsties sagribējās :)) Par coolynx arī biju labākās domās.

    Atbildēt
  236. Kasp

    Jaabuut pilniigi naivam cilveekam lai domaatu ka balsojot vareetu kaut ko izmainiit! EU finansetie projekti, u.c. fignjas nenotiktu LV, ja jau sen viss nebuutu izlemts.

    Atbildēt
  237. Benvenuto

    Es atbalstiitaaja: joprojaam dirs bez argumentiem. es gaidu kad beidzot argumenteesi kaapeec mums vajag ES tavaa uztveree. neinformeetiiba vai nepareiza informaacija nav muusu vaina, jo valsts nespeej nodroshinaat objektiivu informaaciju – valsts propogandee PAR, dazhas nevalstiskas organizaacijas propogandee PRET, bet neviens nesniedz objektiivu viedokli, jo propoganda nevar buut objektiiva. kaa tad nu mees izteereesim miljonu? eiropas savieniibas reklaamas bukletinji? kaa gan es ar kaut ko citu vispaar agraak vareeju slauciities?

    Atbildēt
  238. coolynx

    HexSer: tev taapat kaa citiem ir iespeeja apgaazt shajaas lapaas rakstiito informaaciju ar reaaliem faktiem, bet taadi netiek mineeti. Ir tikai vaavuljoshana, ka buus labaak, bet kaapeec. Kaapeec?
    man tik tieshaam ir pie kaajas, ko juus te sakat. es esmu ienjeemis opoziciju, jo veelos, lai kaads atspeeko augstaak mineeto lapu saturu. Kaapeec neviens to nedara, bet tikai brauc augumaa BEZ argumentiem?
    atspeeko kaut vai sho:
    Latvijas kopprodukts (IKP) ir 5000 miljoni latu gadā, solītā ES “palīdzība” pēc Latvijas dalības maksas atskaitīšanas tikai 102 – 142 miljoni latu gadā. Mūsu valsts IKP pieaug par 300 miljoniem latu gadā un dalība ES samazinās IKP pieaugumu vismaz par 150 milj. latu gadā, tāpat kā notika Grieķijā (pieauguma samazinājums 63 %) un Īrijā pirmos desmit gadus pēc iestāšanās.

    Atbildēt
  239. ES atbalstiitaaja

    Benvenuto – 1. es nedirsu, bet taapat kaa arii TU un citi izsaku SAVU viedokli!!!
    2. es nevienu briidi neteicu, ka neinformeetiiba ir iedziivotaaju vaina!!!
    3. manaa uztveree, viss ir tikai un vieniigi muusu pasu rokaas! Kaut ko censoties panaakt, mums tas aatraak vai veelaak izdosies ar vai bez ES, tacu kapeec veelaak, ja var aatraak!?!?

    Atbildēt
  240. HexSer

    Par to kaa bija IIrijaa pirmos gadus peec iestaajas tieshaam nezinu – vai vinjiem gaaja sliktaak vai labaak – bet paskaties kur vinji ir pashlaik – viena no attiistiitaakajaam ES valstiim – un attiistaas aizvien straujaak! Ja tas tev neko neizsaka – ljoti zheel! Un ja nebuus shie 142 miljoni gadaa – ko tad – krievi taapat jau tagad mums trubu piegrieza – bet kad ieliidiisim ES situaacija mainiisies – jo Krievija sapratiis ka shajaa ciinjaa ir zaudeejusi un savu politiku mainiis – jo kaadeelj vinjai buus vajadziigi bezjedziigi zaudeejumi?

    Atbildēt
  241. coolynx

    HexSer: redzi, atkal tas pats. kaapeec eirooptimisti vienmeer no argumentiem paariet uz saukljiem un pretjautaajumiem?
    tur jau taa probleema, ka nedz tev, nedz arii man ir atbildes, bet man ir savs viedoklis un man ir argumenti kurus pagaidaam veel neviens nav speejis atspeekot. ja atradiisies taads, kas spees shos manus (augstaak mineetajaas lapaas) piedaavaatos argumentus atspeekot, tad es esmu gatavs mainiit savu viedokli par sho teemu.

    Atbildēt
  242. HexSer

    coolynx tu jau esi labi iepazinies ar shiem pretargumentiem – varbuut pasaki kaadu – es arii gribeetu zinaat – iet uz taam lapaam negribu – man alergija pret taadaam! Pasaki kaadu argumentu – bet taadu kas tieshaam pasliktinaas tavu vai teiksim manu staavokli!

    Atbildēt
  243. coolynx

    HexSer: bez tam, galvenais ir atcereeties, ka arii PIRMS ES vinjiem negaaja slikti un iestaashanaas ES neko buutiski nemainiija. Varbuut ir kaadi dati par to kaa PEEKSHNJI uzlabojaas vinju dziives apstaaklji iestaajoties ES?
    es teiksim zinu ka Vaacijaa kolas bundzha maksaaja 0.3doichmarkas, bet ES jau 1eiro. cerams, ka kursu zini un kalkulatoru maaki lietot. attieciigi vareesi izreekjinaat potenciaalo inflaacijas liiimeni…

    Atbildēt
  244. Scorpion

    ES ir absoluuti lieks pasaakums Latvijai patreizeejajaa staavoklii. Ja iestaasimies ES un viss paliks daargs (kaa tas arii BUUS, miiljie kvieceeji), un dziives apstaaklji neuzlabosies aatri un fiksi, es noandeleeshu savus iipashumus kaadiem eiropas burzhujiem (jo vieteejiem eirofiiljiem nebuus ne plika grasha par ko samaksaat), un tiishos prom pie araabiem. Tie vismaz maak kaut nedaudz par sevi pastaaveet un arii man kaa “aarzemju IT ekspertam” alga nebuus suudiiga. Dziivot tur var cauru gadu kaut televizora kastee, ka tikai eena, un viss ir videeji njemot 10-kaatriigi leetaaks. Iepuutiet man ar savu attiistiito eiropu, es gribu DZIIVOT nevis maksaat krediitus liizingus un saskanjot ugunskura kurinaashanu savaa pagalmaa ar apgabala ugunsdzeeseeju departamentu, nemaz nerunaajot par to ka katrs taukjis mani iesuudzees par to ka es dzeru pashraudzeetu alu un atraugaaju vinjapraat sliktas bakteerijas vinja virzienaa. EJIET DEET AR SAVU STERILO EIROPU. Plastmasas rijeeji 🙂

    Atbildēt
  245. HexSer

    Inflaacija protams buus – bet arii cilveekiem algas buus lielaakas. Tas ir nenoliedzami! Valsti kuraa iet labaak! Portugaale! Tipisks piemeers. Un starp citu Iirija arii bija stipri atpalikusi no ES daliibvalstiim pirms iestaashanaas – bet tagad ir viena no vadoshajaam!

    Atbildēt
  246. coolynx

    HexSer: par algaam. atvaino, bet esmu par slinku, lai tagad domaatu tapeec njemshu argumentus no lapaam kuras mineeju, bet daudzi taapat taas neizlasiija.
    Dažu gadu laikā Latvijas cenu līmenis sasniegs ES vidējo cenu līmeni. (Latvijas cenas pašlaik, saskaņā ar ES informāciju, ir tikai 54 % no ES cenu līmeņa). Cenas pieaugs, bet ES neprasa palielināt algas, pabalstus un pensijas – iedzvotāju ienākumi netiks līdzi cenām. Sadārdzināsies apkure – maksai tiks pievienots 18 % PVN. Palielināsies medikamentu un daudzu pakalpojumu cenas. Ja neiestāsimies ES, lietuvieši un igauņi brauks pie mums iepirkties.

    Atbildēt
  247. Scorpion

    dorniit, nekviec. Man ir choms Itaalis, gudrs viirs un straadaa ar ES naudu projektiem kas tipo paraada pasauli un gaismu taadiem mudakiem kaa muusu valsts etc. Vinjsh taa arii pateica – no saakuma nedaudz (15-20 gadus) buus taada zhopa ka jums maz neliksies. Peec tam tiem kas tomeer buus saglabaajushi iipashumus un firmas/whatever buus atkal labi, tur nodoklji samazinaasies un etc. Vaardu sakot tad kad es buushu vecs, tad arii viss buus – nu naher EJIET UZ PODA. Es piemeeram mieriigi apnjemos saviem iipashumiem apkaart apbuuveet zhogu, nopirkt kalashu un sargaat sevi pats, un man nav vajadziigi jau pashreizeejie varasviiri (kuri ne pa kapeiku neaizstaav manas intereses), kur nu veel sveshi. Maksaajam nodokljus, bet viss aiziet tuutaa – KAUT KUR. Un pie ES – tad jau taa bezdibena tuuta buus veel lielaaka. Nu naher, thx.

    Atbildēt
  248. HexSer

    Canas it kaa pashlaik ir 54% – bet algas? Algas ir mazaakas par 54%. Taatad kad algas izliidzinaasies – vareesim pirkt vairaak! Es skaidri apzinos ka sliktaak klaasies tiem kas ir mazaakapmaksaatos darbos, bet man kaa toposham IT speciaalistam labi apmaksaata darba netruuks! ES – briivais darba tirgus – tas ir tas kas man vajadziigs – neseedeeshu sheit Latvijaa par 600 vai 1000 Ls – zinu ka ES peec manis buus pieprasiijums. Par to slikto pusi sakaraa ar cenaam – visi cenu paaugstinaajumi (kas ir saistiiti ar nodoklju palielinaashanu buus aptuveni 10 gadu laikaa), bet cenu pieaaugums uz preceem nebuus liels jo paskaties – kas maksaa daargaak – ievestaa produkcija vai muusu pashu! Ievestaa ir leetaaka – taatad kad robezhas buus vajlaa buus veel leetaaak! Cenu pieaugums nebuus kritisks!

    Atbildēt
  249. pandoora

    PRET tikai tādēļ vien, ka mūsu “prostitūtas” ir 100% pārliecinātas, ka balsojums būs ES pozitīvs!!!
    Kapēc Repše izdomāja iet valdībā? tiekot ES ar daudz lielākām naudām varēs grozīties… palasiet Pandoras Lādē kā te vietējās prostitūtas valsts naudu šķērdē

    Atbildēt
  250. pandoora

    PRET tikai tādēļ vien, ka mūsu “prostitūtas” ir 100% pārliecinātas, ka balsojums būs ES pozitīvs!!!
    Kapēc Repše izdomāja iet valdībā? tiekot ES ar daudz lielākām naudām varēs grozīties… palasiet Pandoras Lādē kā te vietējās prostitūtas valsts naudu šķērdē

    Atbildēt
  251. coolynx

    HexSer: tu laikam nepamaniiji vienu teikumu:
    bet ES neprasa palielināt algas, pabalstus un pensijas – iedzvotāju ienākumi netiks līdzi cenām
    Un tagad jautaajums no manis. No kurienes valdiiba vai firmas njems to naudu ar kuru palielinaas algas? Lai buutu jautraak teiksim pensijas, ja ES paliidziiba buus 5x mazaaka nekaa muusu valsts IKP?

    Atbildēt
  252. Scorpion

    HexSer – toposhais IT guru – pastaasti cik tev gadu un ko tu tagad maaki. Un es pateikshu uzreiz kaads tev buus darba tirgus.
    Par sevi – 26, Win, Linux, HW + veel shis tas. Ir bijis darba piedaavaajums UK straadaat Intel-aa. Neaizbraucu, jo besii. Tagad gan bik zheel shitais speiss ieksh CV, Riigas ausgstajiem murmulju kungiem jau patiik lasiit to papiira steerbeli nevis skatiities vai cilveeks straadaa arii vai tikai muti dzesee …

    Atbildēt
  253. Benvenuto

    HexSer: cenas ir 54 % un algas ir 30 % no es liimenja taatad VEEL mazaak! iedomaajies ka shiis cenas pieaug liidz 100 % bet taa kaa ES neliek palielinaat algas tad taas muusu gausaa valdiiba palielina liidz 50-60 %. Tas buus vaajpraac – faktiski divreiz lielaaka nabadziiba. nu priekshkam tev to? btw tu smeekjee? es jaa. es negribu maksaat par pacinju 2.50 ls kaa es to dariiju kad biju francijaa un piipeeju liidz filtram.

    Atbildēt
  254. otto

    Tāds iespaids, ka šeit savācies jauno komunistu pulciņš. Cīnītāji pret kapitālistiem, he,he 🙂
    Ja pareizi saprotu, tad tie, kuri balsos pret ir pilnīgi apmierināti ar savu dzīvi un stāvokli šeit? Nekad nebūtu domājis, ka tādu apmierināto ir tik daudz…

    Atbildēt
  255. HexSer

    Jaa – ES neprasa palielinaat algas – bet briivaa konkurence pati to nosaka – gribees firmas speciaalistus – palielinaas algas! Kaa jau teicu – cenu pieaaugums nebuus tik kardinaals kaa tev liekas – uz valsts reguleejamo produktu cenaam pieaugums buus 10 gadu laikaa, bet par pateerinja preceem arii vari palasiit iieprieksheejaa komentaa!
    Par tavu jautaajumu – a tu gribeeji lai tev uzreiz iedod 1 mljrd? Taa tas nenotiek. Iestaajoties ES – buus lielaakas investiicijas – aarzemju firmu filiaalju atveershana – jo vienjiem vajdzees iekarot sho tirgus dalju – tas noziimee vairaak darbavietu – kas savukaart tas nodroshina lielaaku sociaalaa nodokja ienaakumu dalju – luuk arii nauda pensijaam!

    Atbildēt
  256. Scorpion

    Ja otto nav apmierinaats ar pashreizeejo staavokli sheit, tad otto driikst braukt uz turieni kur saule spozhaaka, zaale stipraaka un nenne leetaaka 🙂 un kas tik veel ne. Aiziet. Dragaa. Un neskaties atpakalj.

    Atbildēt
  257. coolynx

    otto: pastaasti man luudzu kaa ES tavaa vietaa paliidzees celt dziives liimeni, ja mees visi ljoti labi zinam, ka buus nabadziiba, palielinaasies nodoklji, noziedziiba u.c. kataklizmas. vismaz neviens man pagaidaam nav speejis paarliecinaat par preteejo.
    tad kaapeec gan, lai palielinaatos dziives apstaaklji.
    varu pateikt priekshaa. peec 10-15 gadiem buus labi, jo puse pensionaaru apspraags, firmas izputees utt., mazaak tautas vairaak naudas. to pashu var realizeet arii bez iestaashanaas ES. uzliekam lielaakus nodokljus un atstaajam sho naudu tepat un teereejam nevis valdiibas autobaazes palielinaashanai vai villu iegaadei, bet gan liekam tautsaimnieciibaa iekshaa…

    Atbildēt
  258. ux

    Benvenuto: domā būsi ES un smēķēt vairs nedos?
    pilnīgi piekrītu Pandoorai – “PRET tikai tādēļ vien, ka mūsu “prostitūtas” ir 100% pārliecinātas, ka balsojums būs ES pozitīvs!!!”

    Atbildēt
  259. HexSer

    Scorpion – esmu students – bet ja nobalsosim par iestaashanos ES – tur tiksim ne aatraak kaa 2006. gaadaa – uz to laiku jau buushu stipri aktiivs darbatirgus daliibnieks – un arii pieprasiijums peec manis buus.
    Benvenuto – cenu pieaugums nebuus tik kardinaals kaa jums meegina iestaastiit – ir paarejas periodi kuri visu sho ierobezho! Un par pateerinja cenaam – taa ir konkurence un tas noziimee ka cenas nebuus kardinaali augshaa! Visi nodoklju palielinaajumi ir 5 liidz 10 gadu laikaa!

    Atbildēt
  260. Scorpion

    HexSer veiksmiigi izvairaas no atbildeem uz dazhiem jautaajumiem.
    Klau puis, jau tagad Latvijaa ir dafiga uznjeemumu kas ir “aarzemju firmu filiaales”. Zini ko tajaas firmaas dara latvieshi – elpo arseena tvaikus, slauka griidas un veel sho to. Pat inzhenieri kas saskruuvee kopaa paaris skruuves sauc no otras pasaules malas, un vieteejie speciaalisti NEVIENAM NAV VAJADZIIGI un IR PAT KAITIIGI. Taakaa aizmirsti puis, paeed bish zemi reaalajaa dziivee un tad tu redzeesi kaa tas ir ka starp zobiem shnjirkst bet jaaeed veel …

    Atbildēt
  261. vimba

    Tieshaam komentu ir paaraak daudz, coolynx uztaisi balsoshanu, redzeesi cik reizes esi populaaraaks par Delfiem un nomierinaasies. Savaadaak taadi kaa ZBH paari pa 20% piedirsushi.

    Atbildēt
  262. Benvenuto

    es negribu pienjemt obligaato beeglju minimumu kaads jaapienjem, ja ir taadi kas veelas iebeegt ieksh latvijas, es negribu paariet no lata uz eiro, es negribu lai valsti kontrolee no briseles, es negribu cenu sadaardzinaajumu, es negribu vinju stulbaas normas, kas iejaucas pilniigi visur. tu runaa par mistiskaam investiicijaam kaukaadfiem cipariem – tici man tev reaali no taa nekas netiks – groziisies tie miljoni kaukur aviizee uz papiira bet cenu celshanos gan tu izjutiisi uz savas aadas. klau, a kas paaugstinaas cenas bibliotekaareem vai piemeeram seetniekiem? labi, privaatuznjeemumi palielinaas, jo peljnja celsies, bet kaa ar maniem jau ieprieksh nosauktajiem seetniekiem un bibliotekaareem?

    Atbildēt
  263. HexSer

    coolynx – vai tad tev nav zinaama Latvijas demograafiskaa situaacija – peec 10 – 15 gadiem pensionaari neapspraags – vinju buus vairaak!

    Atbildēt
  264. otto

    CoolLynx : “mees visi ljoti labi zinam, ka buus nabadziiba, palielinaasies nodoklji, noziedziiba u.c. kataklizmas”
    Ja? Zinām? Paiderasti stāstīja? Vai pats izdomāji? :-)))

    Atbildēt
  265. Scorpion

    HexSer – ja tu studee Latvijaa, tad peec tam tu ar Latvijas diplomu vareesi slauciit ziemeljgalu vai arii braukt kaa augstas klases speciaalists uz Krieviju vai Mozambiku. Taadi “speciaalisti” kaa tu kaadam te un citaas “attiistiitajaas valstiis” ir vajadziigi tikai liidz briidim kameer tu esi pareizi nobalsojis. Es gan gribeetu redzeet, ko daudzsoloshais speciaalists dariis peec paaris gadiem … lai gan cik jau shitaadi te nav redzeeti :-)) Reiz straadaaju Unibankaa kopaa ar koleegji, kurai bija magjistra graads datorziniibu paveidaa kautkaadaa, bet kura no kompja sajeedz tikpat daudz cik mans suns no automashiinas motora uzbuuves … Un kas ir pats labaakais – TUR TO ZIN. Un tieshi taapeec – studee vien te latvijaa, shkjied savu laiku, jo peec tam tu appreceesies, buus beerni, buus mutee zeme un shnjirkstees un tev nebuus te laika gudriibas gvelzt par dziivi no kuras tu javno nefiga nejeedz.

    Atbildēt
  266. coolynx

    otto: redz, arii tu taads pats – bez argumentiem, paarej uz pretjautaajumiem vai apvainojumiem. un tieshi taapeec ka shie eirofiili nemaak man pastaastiit KAAPEEC (jau n-to reizi izteiktais jautaajums) es balsoshu PRET.
    Ar sho ari beigshu.

    Atbildēt
  267. HexSer

    Scorpion – aarzemju firmas protams jau tagad ir atveerushas savas filiaales – bet buus vairaak. Par tiem darba apstaakljiem – tas taa notiek taadeelj ka Latvijaa nav stingru normu attieciibaa uz sho lietu reguleeshanu – kad buusim ES taadas buus! Par to speciaalistu veshanu no aarzemeem – manispeeec lai ved – es taapat te nestraadaashu, bet ES – un braukshu sheit atpakalj savu naudu teereet.
    Benvenuto – beeglji arii pashlaik pie mums ir – taa kaa tas nebuus nekas jauns, valstii noziimiigos leemumus pienjem ne jau no briseles, bet pashi – jebkuraa mirklii varam referendumu uzklapeet, algas seetniekiem un bibliotekaareem varees paaugstinaat jo buus nodokju pieaugums – kaa nekaa pats izteicies ka firmas pelniis vairaak – taatad arii nodoklju vairaak.

    Atbildēt
  268. otto

    coolynx: It kā kādam būtu pienākums Tev kaut ko stāstīt un apgaismot! Ja nepārvaldi valodas un grūti ar rakstītā saprašanu – tās nav EU problēmas, bet gan tā cilvēka, kuru Tu katru rītu redzi spogulī, bārdu dzenot. 🙂 Veiksmi balsošanā!

    Atbildēt
  269. Scorpion

    otto – beidz reiz tuftu dziit. Jau tagad noziedziiba un viss paareejais lopaa ir pieaudzis – padziivo kaadaa provinces pilseetaa un aizbrauc uz Riigu – viss kaa uz delnas. Riiga ir “progresiivaakaa” pilseeta ever – un taadas buus visas ja te buus slavenais ES. Piemeeram es savaa raamajaa miestaa veesaa mieraa varu katru vakaru atstaat autinju uz ielas ar neaizsleegtaam durviim un otraa riitaa pamostoties viss atkal buus labi for sure, jo TE NAV RIIGA un TAS MANI PRIECEE. Iznjeemumi gan ir weekendi kad no Riigas sabrauc “otto draugi” uz naktsklubu un peec taa sleegshanas siro pa pilseetu aiz neko dariit. Bet nu taadus te atkal fiksi atskalda. Veel kas duras ausiis iebraucot Riigaa – tur visi runaa sunju krievu meelee. Man vispaar paliek neomuliigi paardomaajot iespeeju ka pie robezhu atveershanas buus jaadzird veel kaadas interesantas valodas …
    Cik vispaar ir noveerots tad tauta taa breec par staashanos ES tikai taapeec lai visai pasaulei, krieviem, whatever, iedomaatam ienaidniekam pieraadiitu ka LATVIJA IR ADVANCEETA un LATVIJA IR EIROPAA. Nafig. Taapat esam gudri un skaisti [ (C)Vaira ] un taapat esam eiropaa. Naher mums ar kautko ir jaameeraas ar bibiishiem – kuram garaaks, kuram vairaak, kursh aatraak eiropaa … pheh… Leksim bedree leksim bedree, kas muus naher aaraa vilks …

    Atbildēt
  270. HexSer

    Scorpion – man tieshaam zeel tevis – tev laikam taa smagaak beerniibaa gaajis – ka tik pesimistisks esi. Jaa ir taadi kas savaac savus magjistra graadus un neko nejeedz – tas ir atkariigs no attieksmes – daudzi aiziet studeet taapat vien – papiira deelj – nevis taadeelj ka redz tajaa savu naakotni. Ja gadiijumaa tev kaut kas nepatiik – vari pameeginaat saliidzinaat Latvijas augstskolu maaciibu programmas ar aarzemju – atshkiriibu nemaniisi – un veel jau ir viss tas ko apguusti pats – un pasapguutais arii ir stipri daudz – jo es ir no tiem kam shii lieta nav vajdziiga papiira deelj, bet taa ir neatnjemama dziives dalja. Par sievu un beerniem – nebiju domaajis ka savos 22 (kuri man uz to laiku es domaaju buus) njemshu sievu un beernu pie saaniem – ja tev ir nepaveicies un esi iekritis taadaa veidaa tiekot pie beerna un piesienot sevi pie viena stuura tad taa jau ir tava probleema un nevajag domaat ka visi dziivos peec tava dziives scenaarija!

    Atbildēt
  271. otto

    Scorpion: Ja man ir jāizvēlas kurā pilsētā pa nakti staigāt apkārt, tad tagadējā Rīga vai, teiksim Liepāja, tālu stāv aiz jebkuras EU pilsētas. Nu un kas tur ir vainīgs? Eiropa? Vai aziātiski-boļševistiskā morāle? 🙂

    Atbildēt
  272. Scorpion

    HexSer – ar taadu attieksmi kaa tev es tev tuuliit izziileeshu naakotni:
    1) diezi vai tu straadaasi eiropaa
    2) ja arii straadaasi tad visticamaak ka kautko apmeeram zemenju lasiishanas virzienaa
    3) uz dzimteni brauksi ar vissiltaakajaam juutaam, noteereesi savus tugrikus un peec tam es neticu ka uz Eiropu pelnjaa veel kaadreiz tev kaarosies braukt.
    Sheit protams darbojas iznjeemums: tev ir uber-biezs mammucis vai papucis ar sakariem vai arii kaads no rodnjas ir valdiibaa vai labos sakaros ar to. Uz taadiem fruktiem normaalu cilveeku dziives likumi neattiecas 🙂
    OK beernudaarzs. Eju guleet. Jaukus sapnjus par Eiropu visiem, jo tad kad buusim iekshaa tad gan taadus diezi vai redzeesiet.

    Atbildēt
  273. /dev/null

    Izlasiiju es visus komentaarus un nonaacu pie secinaajuma, ka visi ES fani ir vienkaarshi debiili. Neko vairaak kaa uzbraucienus ES pretiniekiem es te neredzeeju.
    Neviena sakariiga argumenta PAR. Un kad beidzas argumenti, saak piesieties valodai (starp citu, vienai no Latvijaa sastopamajaam izloksneem). Tieshaam vareejaat kravaat chemodaanus un kratiities no shejines jau tagad. Ja jau esat taadi baigie spechuki, tad dabuut darbu vai iestaaties kaadaa krutaa augstskolaa tachu nevajadzeetu buut probleemaam jau tagad. Taapat, cik es sapratu, jums taada Latvija ir pie vienas vietas, jo domaajiet tikai par savu labumu. Interesanti, kas tad cels to Latvijas labklaajiibu, ja taisaties straadaat un maaciities citur? Buushot suudiigi, ja neiestaasimies. KAADA VELNA PEEC LAI BUUTU SLIKTAAK? Ja iestaasimes, IKP pieaugums automaatiski kljuus 100% gadaa vai? Skuju! Taa arii neko vairaak par pliku apgalvojumu neredzeeju…

    Atbildēt
  274. eheee

    Izlasīju visus komentārus un nonācu pie secinājuma, ka visi ES pretinieki ir vienkārši debīli. Neko vairāk kā uzbraucienus ES atbalstītājiem es neredzēju! :))

    Atbildēt
  275. ss

    Nepaies ilgi un arī par lettiņiem stāstīs to pašu aņuku, ko pie mums dzird par mūsu ziemeļu kaimiņiem. Isi – lettiņi ir tie, kas krustcelēs tik vien mācēja kā saburtot: “Ceļš uz ES , tur jūs sagaida grūts darbs …” un gāja uz pretējo pusi.
    Nez, kā tas sanācis, ka viņu tik daudz tiek pie Interneta?

    Atbildēt
  276. asd

    ehee, vakar runaaju ar kaadu personu no aarlietu ministrijas, nu vinjas arii ir PAR,nu bet tik smiekliigus argumets kaa izteica vinjsh nebiju gaidiijis dzirdeet. Apsaluuta nekompitence muitas lietas, kravas kustiibas lietaas. Nu nozheelojami.

    Atbildēt
  277. Aicis

    Njāā, kā man negribas zīmēties, BET jūs tur gudrie tortes ēdāji un cerētāji uz zelta kalniem, no ES, varbūt tomēr paskatieties uz reālo pasauli ar skaidrām acīm, bet ne caur alus pudeli. Kāpēc jūs domājat ka tur dzīve būs labāka nekā tagad? Bagātais ES onka labajam letiņam par pakaļas laizīšanu piķi par velti atmetīs? To nu gan no viņiem nesagaidīsi. Un letiņu miljonāri var mierīgi necerēt ka viņu nauda tur kaut ko nozīmē, tur ne tādas naudas apgrozās un onkas no turienes ne īpaši grib dalīties biznesā. Labāk noalgot kādu eiromīli par brigadieri, kurš te izrīko tautu, nekā ļaut viņam atvērt savu uzņēmumu. Biznesa pasaule, it savišķi lielā ir ļoti skarba, kāpēc pēc jūsu domām līdz šīm laikam nav neviena nopietna ārzemju uzņēmuma Latvijā ar Latvijas saimnieku, bet viņu kapitāla daļām? (varbūt neskaidri izteicos, piedomājiet paši) , atbildu, tirgus un konkurence. Tā pasaule jau ir sadalīta sen un mūs tur kā lielu uzņēmēju nevajag, mūs tur vajag kā lētu darbaspēku, kā dabas resursus, kā tranzītceļus u.t.t. Jā mīlīši, aldziņa tur būs lielāka nekā tagad, bet arī cenas nebūs mazās un tā aldziņa tev latvieti strādājot vienādu, ja ne kvalificētāku darbu, salīdzinot ar lielvalstīm atškirsies droši 5 X 10 uz mazāko pusi, tikai tāpēc ka tu esi letiņš un lien pakaļā bez ziepēm. Zelta kalnu tur nebūs, bet sajūta būs sūdīga, kā prostitūtai uz stūra, pat vēl sūdīgāka, kā nocenotai precei, tikai tāpēc ka izgatavota nepareizā valstī, un būsim mēs darīt visu ko tie gudrie no turienes liks……
    !!!!!!VAI TIK TIEšāM LATVIJA ILGāK PAR 10 GADIEM NEVAR IZTIKT BEZ KAKLAKUNGIEM !!!!!!

    Atbildēt
  278. graabeklis

    Oi oi oi, šitas točna būs rekords visā Poda vēsturē! 187 KB, ~ 70 A4 lapas, 19.730 vārdi. Ar šo spama deviņu būs vēl drusku smagāks. Raksta skrollēšana un pavirša lasīšana aizņēma > par stundu. Ja vēl sāktu visu lasīt, ha ha.. Reāls čats. Bet tā vēl nav robeža! Delfos, vai zin, dažiem rakstiem ir tūksošiem komenu, vel ir kur augt:) Bet tur, nez kāpēc, ir tāda fīča kā pagination.. coolynx, varbūt der ieviest? Varu palīdzēt, “bezvozmezdno” (par 1 tumšo). Šitā: << [1] [2] [3] … >> vai ar selectboxu, vai visu kopā. Un vēl iesaku likt mazus bumbulīšus pie katra komenta, lai var balsot!
    Kāpēc tur lejā pie skanīgā phpnuke lozunga parādījās (prikols)? Nedaudz atgādina warez listes Description’a maiņu: “pierakstieties, tad uzzināsiet” => “ja nezināt, tad labāk NEpierakstieties”.
    Par TĒMU vislabāk izteicās Grrr 16:07
    Esmu maziņš civēciņs, kam galvenais ikdienas jautājums: “kur ņemt naudu?” Tāpat kā tiem tur visiem pārējiem, kas tur aiz loga staigā. :DDD

    Atbildēt
  279. Kasy

    Es viennoziimiigi esmu par. Un vai juus zinaat kapec latvijaa celsies cenas par vismaz 70%? Taapeec ka shobriid mees perkam preces kas ir domaatas 3 pasaules valstiim un eiropas savieniibaa nava atljautas tirgot. Pirksim kvalitatiivas mantas un cena augs. Un ja runaajam par vergoshanu eiropai tad mees jau tagat vinjai vergojam, varbuut kad iestaasimies eiropas savieniibaa verdziibai buus vieglaki noteikumi.

    Atbildēt
  280. blsht

    piedod, coolynx, bet nu shoreiz tu totaali aizshaavi garaam ar to tekstu: “No tiem dažiem, kas atbalsta iestāšano un teiks “PAR” referendumā ir gados jauni cilvēki, kas vēl kaut kur mācās vai studē, bet “PRET” ir nedaudz nobriedušāki cilvēki ar savu viedokli, kas ir piedzīvojuši Padomju Savienības laikus un skaidri apzinās, ko patiesībā nozīmē “Savienība”.” Jaunieshi lielaakoties ir PAR nevis taapeec ka vinji ir durnji un nepieredzeejushi, bet gan taapeec ka ES redz reaalas iespeejas ieguut konkureetspeejiigu izgliitiibu. Es iisti nesapratu kaapeec tu teici ka PRET ir nobriedushaaki cilveeki kuri zin kas ir “savieniiba”…
    1) ko tu domaa ar nobriedushaaki cilveeki? pensionaari? kuriem taapat nekas nav labi un nekas nekad nebuus un kuriem vieniigais galvenais ir slimiigi ciiniities par to lai latvija pastaavetu pilniibaa neatkariiga no nekaa… Bet mees neesam Shveice, un mums nav taadu iespeeju…
    2) manupraat, te nedriikst nekaadas liidziibas vilkt ar Padomju Savieniibu, tikai deelj liidziigaa nosaukuma… tas ir pilniigi tukshs arguments…
    un vispaar taas lapas ir pilnas ar pilniigi nederiigiem argumentiem, kurus sadzejo cilveeki, kuri faktus pienjem, nevis no saakuma apstiprina un tad uzstaada par patiesiem…
    Vienkaarshi paveerojiet valstis kuras ir iestaajushaas… Vai vinji ir ko zaudeejushi?

    Atbildēt
  281. aabele

    Visi te baigi staasta ka Irija ir super attiistiijusies peec iestaajas ES! Es domaaju ka iznjeemumi tikai pieraada likumsakariibu! Kaapeec tad bagaataa Vaacija gandriiz nospraaga, kad vinjai tika pievienota atpakalj austrumvaacija? Un tolkom 10 gados taa arii nav speejushi to regjionu uzcelt? Kaapeec Portugaale, kas ES sastaav no 70 tajiem gadiem joprojaam ir tikai portugaale? Un kaada garantija, ka mees nebuusiem portugaale nr2 vai nr 13?
    Ja mees tagad nobalsosim pret, tad peec veelaakais 5 gadiem buus atkal balsoshana, jo mees ES esam vajadziigi, bet tad ‘konfektiite’ ko piedaavaas eiropas sirmaas galvas buus daudz kaardinoshaaka!
    Cilveeki! Esiet gudri! BALSOJIET PRET ES! Atcerieties ka mazaakaa valstii probleemas sakaartot ir daudz vienkaarshaak nekaa lielaa, taapeec es arii balsotu par ES, tachu tikai peec 10 gadiem!!! Kaa lai Eiropas Centraalaa banka iisteno monetaaro politiku, ja Irijaa ekonomika ir uz paarkasrhanas liimenja, bet Vaacijaa saak palielinaaties budzjeta deficiits! Un tas ir vienaa valstiii pie vienaadas ECB procentu likmes!!! Padomaajiet par to, ja juus vispaar saprotat par ko es sheit runaaju
    Ar cienju
    Ekonomikas fakultaates 3 kursa students, kursh drusku saprot tajaa lietaa UN TAAPEEC BALSOS PRETTT!!!

    Atbildēt
  282. Kaklz

    interesanti taa no malas palasiities .. ja labi grib, no augstaak esoshajiem komentiem var daudz ko izlobiit .. tachu skumji ir tas, ka ir NENORMAALI daudz cilveeku, kas neklausaas, ko vinjiem saka, bet tikai breec, liekas, ka pats cieniijamais coolynx ir viens no vinjiem.
    Ir gan par argumenti, gan arii pret. Patiesiibaa vislielaakais pret arguments ir tas, ka muusu miiljotaa valdiiba paaraak paljaujas uz labveeliigu rezultaatu un neizveersh pietiekami labas informatiivaas akcijas.
    /me PAR
    patiesiibaa mani uzjautrinaaja teksts par to magjistru datorikji, kas jeedzot tikpat daudz cik suns no motora uzbuuves – jaa, taadiem cilveekiem normaalaa sabiedriibaa nav ko dariit, un tas jau nu bija jaazin .. ja maacies, tad maacies prieksh sevis, nevis prieksh kaut kaada stulba papiira .. papiiru var dabuut arii uz poda paritinot rulliiti .. 😉
    labi, pietiek, savaadaak te jau taa nenormaali daudz lasaamaa

    Atbildēt
  283. GZ

    Kurš te apgalvo, ka ES ir kapitālisms, bet ES pretinieki ir pret kapitālismu? Tieši Latvijā ir nedaudz saglabājies brīvais kapitālisms, salīdzinot ar ES, ar to saprotot tieši plašu aprindu ekonomisko aktivitāti. Nevajaga teikt, ka uzņēmumu skaits pie mums formāli ir mazāks, cik daudzi tomēr strādā bez reģistrācijas (palasiet reklāmas, cik daudz nozarēs tiekt sniegti pakalpojumi bez ofic. reģistrācijas)?
    ES, turpretīm, ir pretīgi birokraizēta sistēma ar tūkstošiem bezjēdzīgu noteikumu, kurus pilnībā var izpildīt tikai lieli uzņēmumi. Šāda sistēma mums liek strādāt kā sīkām skrūvītēm.
    Nevajag mūs biedēt ar palikšanu ārpus ES, būs tikai labāk.

    Atbildēt
  284. rem

    smiekli naak! reaala reeka paraava… da ko tu vari [email protected]$t? pasaki uzreizi, ka esi paaraak slinks/stulbs, lai objektiivi saprastu lietas buutiibu un, ka no shii balsojuma ir tiesham atkariigs ljoti daudz. neieshu te “argumenteet”, jo tie, kas tieshaam veelas ieguut informaaciju, to sen jau ir izdariijushi un savu izveeli noformuleejushi.
    izskataas peec kaarteejaa DELFI komentaaru praatveedera, kursh juutas specs visos jautaajumos un gatavs nolikt visus, jo vinjsh luuk ir gudraaks. kaut gan vinjsh pats (“videejais statistiskais komenteetaajs” 🙂 biezhi vien ir ar videejo izgliitiibu darbaa ar 100 latu aldzinju un ljoti attaalu sajeegu par ekonomikas vai politikas procesiem. taa nu tas ir, taadeelj arii rodas shitaadi murgojumi, kas balstiiti uz dezinformaaciju un absoluutu sajeegas truukumu.
    nesaku, ka nevajag par to runaat, bet pirms nodrist visu vajadzeetu apzinaaties, ko tas patiesiibaa noziimee un ja pasham nepietiek laika/speeka/veelmes iedziljinaaties un saprast, tad nedaudz uzticeeties cilveekiem, kas to dara profesionaali.
    man ir augstaakaa ekonomiskaa izgliitiiba (un ne LU vai RTU) un lai arii zinu pietie

    Atbildēt
  285. rem

    nedaudz vēl palasīju coolynx murgojumus – stulbs tu esi! kāda vergošana? kas tev ko spiež darīt? gribi strādā Latvijā, gribi citur eiropā, – negribi rullē gurķi un turpini rakstīt šādus murgojumus.
    Lētais darbaspēks? Jā protams, jo eiropā algas ir *krietni* lielākas (domāju, ka nav debatējams jautājums) un tās neizbēgami izlīdzināsies (ne uz reizi, bet tas ir neizbēgami vienotā ekonomiskā telpā). jā, tas nozīmē, ja tu esi ar smadzeni, tad tu būsi vajadzīgs kādam, kurš samaksās tev nedaudz mazāk kā ‘ES līmenī’ un iegūs gan darba devējs, gan tu, jo būsi ticis pie labi apmaksāta darba.
    Šī nav joka lieta un pirms izdarīt kategoriskus apgalvojumus, lūdzu iedziļināties un apzināties savas izvēles nozīmību.

    Atbildēt
  286. HexSer

    Palasiiju klaat pienaakushos komentus un secinaajums ir viens – nobalsosim, iestaasimies un tad jau maniisim. Bet esmu paarliecinaats, ka paliekot aiz borta buus sliktaak nekaa ja mees iestaasimies. Un par to ka cilveeki balsos par iestaashanos peec pieciem vai desmit gadiem. Sviestaa esat sagaajushi – ja mees niestaasimies tagad, tad dabuusim gaidiit daudz vairaak par 5 gadiem, jo vinji ar tik siiku speeleetaaju kaa Latvija nekjeepaasies – mums ir iespeeja iestaaties tagad – ar daudziem sabiedrotajiem – un shii iespeeja ir jaaizmanto! Es par ES!

    Atbildēt
  287. Pink

    Visiem eirobljaveejiem gribu atgaadinat kriminaallikuma 82.pantu. Aicinājums likvidēt Latvijas Republikas valstisko neatkarību
    (1) Par publisku aicinājumu likvidēt Latvijas Republikas valstisko neatkarību nolūkā iekļaut Latviju vienotā valstiskā veidojumā ar kādu citu valsti vai likvidēt citādā veidā –
    soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar naudas sodu līdz sešdesmit minimālajām mēnešalgām.
    (2) Par organizatorisku darbību, kas vērsta uz Latvijas Republikas valstiskās neatkarības likvidēšanu nolūkā iekļaut Latviju vienotā valstiskā veidojumā ar kādu citu valsti vai likvidēt citādā veidā, –
    soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz sešiem gadiem vai ar naudas sodu līdz simt minimālajām mēnešalgām.
    Gribas jautāt, kas tad ir eiropas savienība, ja ne viena kopēja valsts EIROPA? Vai iepriekšējās saemas un tagadējās saemas deputāti nes kādu atbīldību, ja gadījumā Latvija neiestāsies Eiropas Savienībā? Man kā nodokļu maksātājam ļoti intresē, kāpēc tiek tērāta milzīga nodokļu maksātāju nauda uz pasākuma reklamēšanu, kuram rezultāts jau sen ir paredzēts? Ja eirofiili saka, redziet tā ir eiropas nauda, tad personīgi uzskatu ka tas ir kukulis latviešu tautas nopirkšanai. Kas notiks, ja tomēr sirdsapziņa ņems virsroku, un latvju bālēliņi nobalsos PRET ES. Kas notiks tad? Vai valsts spēs pildīt budžeta robus? Protams centīsies, ar nodokļu pacelšanu. Jau tagad Repše meklē finanses un slaucamās govis. No nepamatoti augstiem nodokļiem cieš visa valsts. Atveriet tak beidzot acis, Latvija kā valsts jau sen ir bankrots, vienīgais glābiņš ir it kā eiropa. Bet tas ir maldīgs uzskats. Tā ir pārdošana sevi verdzībā, un verdzību uzskatu nevis darbu kā dažs laps izteicās. Bet ar aklu nespēju ietekmēt notikumus. Mēs būsim eiropā, bet kā piliens ūdens glāzē. Pašiem vajag savu labklājību celt, nevis gaidīt ka to kāds izdarīs tavā vietā, cerot uz eiropas naudu kas glābs mūs no nabadzības. Vispirms sakārtot vajag pašu valsti nevis eiropā stāties, pacelt algas visiem nevis tikai ministru kabinetam, lai dīvaini tas neizklausītos, bet paceļot algas valsts apsolūti neko nezaudē, bet tikai iegūst, nodokļu ieņēmumi proporcionāli pieaug. 25% ienākumu nodoklis, 12% sociālais nodoklis, var teikt ka terajot naudu par preci piemaksaajam klaat veel 18% PVN, ja piipaa un dzer un brauc ar auto piereikjiniet klaat akcīzes nodokli, dziivojiet tachu arii privaataa dziivoklii vai maajaa + nekustamā ipashuma nodoklis, kur vēl dazhnedazhadas nodevas. Principā nodokļos aiziet puse algas taa nemanot. Atvainojiet, bet ja alga ir maza, kads bizness te var veidoties. Gadiem ilgi nekaada uzlabojuma nebuus. Un Latvija slīgs nabadzībā. Esot eiropā vai nē. Latvijas lielākā problēma ir mazā tautas pirkstspēja un vārgā ekonomika un stulbiem korumpeetiem ierednjiem, kuri censhaas aizlaapiit savus greekus un tuksho Latvijas kasi ar ES iestashanaas ielaapu. Uzskatu ka vispirms vajag sevi sapost, savest kartiibaa, sakraat puuru un tad doties preciibaas ar ES. Nevis apreceeties un cereet uz sievas puuru. Nu negribu Eiropu, lai jamaa mani dikteetu, nu negribu taa teikt “zem sievas tupeles”.

    Atbildēt
  288. bush

    pink, mees nezaudeejam valstisko neatkariibu. mees dalju saeimas funkciju nododam eiroparlamentam. vai tieshaam nevar saprast. un shitaadi te komentee. taapeec ir skaidrs, kaapeec tikai 50% ir par, taapeec, ka visaadi populisti(t.sk. coolynx) uzvaaraas ar nezinaashanu.

    Atbildēt
  289. SS

    Tiem, kas tankā.
    Neatkarība daļēji tiek zaudēta pievienojoties jebkuram līgumam. Apprecoties, pieslēdzoties Lattelekomam, iestājoties augstskolā, apsolot kaut ko draugam, iegādājoties suni vai sagādājot sev pēcnācēju.
    Daudziem lettiņiem pietrūkst drosmes, kad jāizšķiras. Taču tās netrūkst, kad jābļauj ir PRET, vienalga pret ko, labāk anonīmi.

    Atbildēt
  290. Kārlis

    Nu moins!!! Tas nu gan!!! Pods rullē!!!
    Tāks, palasīju un apdomāju. Saliksim pa plauktiņiem.
    Te puse runā par māti un puse par meitu:
    1)Par ES pārsvarā ir tie, kuri saredz tās lietas ekonomisko, tātad materiālo, pusi un tādu ir vairākums, jo tas nozīmē – vai būs ko ēst, vilkt mugurā utt. Un, lai kā negribētos to atzīt, jo es arī esmu PRET, tomēr ES ekonomiskā ziņā ir labāks variants, nekā stand-alone vai NVS.
    2)Pret ES ir tie, kuri te redz arī valstiski nacionālo, tātad vairākumā emocionālo, pusi un tādu ir mazāk, toties tie ir niknāki. Un te nu taisnība ir pretiniekiem – par to ES naudu mēs pārdodam valsts neatkarību. Vai tas ir pieņemami, lai domā katrs pats.
    Kā tikt skaidrībā par vai pret? Nekā! Katrs paliks pie savām domām, ja vien nemainīs to platformu, no kuras analizē iespējamos ieguvumus un zaudējumus. Tā kasīšanās, kas notiek šeit, ir varbūt pat interesanta, bet bezjēdzīga. Varbūt tomēr būtu jānomierinās un jāsāk darīt ko derīgāku.

    Atbildēt
  291. Kārlis

    bush grib zināt, ko ES mums diktēs. Pats atbildēji – “mees dalju saeimas funkciju nododam eiroparlamentam”. ES likumi ir augstāki par nacionālajiem likumiem, ja tie ir pretrunīgi. Kas tas ir, ja ne ES diktāts? Kas tas ir, ja ne valsts neatkarības zaudēšana? Es nemēģinu sākt diskusiju par to, vai tas ir labi vai slikti, jo tās ir emocijas. Būsim jau mēs tajā ES, skaidrs. It kā jau būs viss kārtībā, tikai sajūta tāda nepatīkama – tā kā kaut ko sliktu būtu izdarījuši…

    Atbildēt
  292. goetz

    nu, coolynx, ty pervyj nachal;)
    Iedomaties, ka musdienu globalaja pasaule maza valstinja spes neatkarigi izdzivot (pie tam ar tadu kaiminju ka Rasha) – totals stulbums.
    Izvele vienkarsha: 1. ES 2. SNG 3. Posts un bomzhu bandas.
    OK, ne visi ir ekonomisti, bet tjipa smadzenem jabut, ne? Kad starptautiskas (ka ari vietejas) financhu organizacijas pacelj Latvijas tekoshus un nakotnes reitingus sakara ar iestashanos ES – tas tach kautko nozime? Kad musu ne bagatai valstij piedava 10-m limonus naudas lai izlidzinat limeni ar Eiropu, – shkiet noderes, ne? Kad ir tadi piemeri, ka Irija, vai Islande (vieni geizeri, bet dzives limenis – mums vel dirst un dirst) – tas par ko liecina, vai ne?
    Labi, njemam idinjus, kuri salikt skaitljus nemak. Makslinieki, mafak. Tad she jums pec analogijas principa: piedirstaa pljavaa pavidu smuks zaljsh laukuminjsh ar smuku majinju, kur ieksha smuki tusejas 15 smuki (un bagati) un BRIVI cilveki. I NEVIENS no vinjiem negrib pamest to maju. Toties ieksha tikt – rinda stav. Nu i, patrioti mafak, jusu izvele? Paliksim purva?
    Tad sakiet man, tie ES loceklji – holandieshi, franchi, anglji… – tie visi atshkiriba no latvieshiem ir vergi?! :)))))) Jus, idinji, pastaigajiet pa Rigas, Jelgavas utt ielam, un tad pa Kopenhagenas, Amsterdamas utt, un tad sakiet: kur in fact dzivo BRIVI CILVEKI?
    Labi, nedaleca. Skatam no citas puses. Pec visiem petijumiem (visas kandidatu valstis) PAR ES ir: jaunie, izglitoti, ar videjiem un augstak ienakumiem. PRET ES: … nu skaidrs. Tad kas tu esi, eiroskepsi?
    Beidzot. Salidzinat padomju savienibu ar ESavienibu – pirma kretinisma pazime. Personigi man zinama mera pofig – es visu pardzivoshu. BET savam sikajam es sho provinciali-nabadzigo nakotni arpus pasaules nevelos. Lidz shim domaju, ka vecteva lozhmeteju no beninjiem izvilkshu tikai ja kadi jauni okupanti lidis ieksha, vai veci kadu traci sacels. Tagad zveru ar savu IP (ko coolynx noteikti redz) – ja pseidopatriotu pulis atstas manu bernu arpus nakotnes, es skaidri zinashu kas ir shis valsts istais ienaidnieks.

    Atbildēt
  293. mafak

    goetz. Bet vai mani neizģērbs un ne……, kad es tai smukajā mājiņā ietikšu. Runā ka tur zilie :-))))). A mums te, purvā arī kretīniem tomēr ir BRĪVĪBA un čupām – čups…

    Atbildēt
  294. Petriot

    2 goetz:
    Nez kādēļ Francijā par ES nobalsoja knapi 50%, Dānijā pirmo reizi vispēr vairākums PRET, Austrijā rullē nacionālistu kustība, u.t.t.?
    Nav rozā brilles uz acīm palikušas, uz ES pusi skatoties?
    Taisnība tiem, kas saka, ka ar ES Latvijai būs labāk ekonomiski, bet sliktāk politiski.
    Kas ES par aizstāvi, to skaidri nodemostrēja Bosnijas konflikta gadījumā, – tik vien spēja, ka kratīt ar pirkstu un teikt, ka nav labi slaktēt musulmaņus.
    Kaut kas mainījās tikai tad, kad iesaistījās ASV ar NATO.
    Tā, kā, ja kas notiks, ES par mums būs nospļauties. Tāpat kā 1940. gadā.
    Mērens nacionālists.

    Atbildēt
  295. vairaak NEE nekaa JAA

    Ja taa paskataas apkaart, tad maniem draugiem, koleegjiem, pazinjaam, klientiem darba ES buus mazaak nekaa tagad, tobish nebuus vispaar. Ljoti ceru, ka man tas
    buss..
    Kas buus ja iestaasimies jau nojausham. Bet ja neiestaasimies, tad arii tad darba buus mazaak, bet ne tik ljoti.
    Taa kaa es arii esmu PRET. Ja kaads necels citus argumentus (ne taas klaigas par
    par ES labumiem).

    Atbildēt
  296. Delerium

    Līdz šim biju pārliecināts, ka tikai retajam* cilvēkam ir lemts saprast visus PAR/PRET ES aspektus, bet, ko es redzu – to visu perfekti izprot KATRS pods.lv lasītājs. Tas, protams, priecē – ar tādu intelektuālo potenciālu mēs nepazustu pat tad, ja kļūtu par kārtējo ASV štatu.
    Ierosinu jums visiem kandidēt nākamajās Saeimas vēlēšanās vai vismaz jāpanāk, ka par vienu no obligātajiem priekšnosacījumiem, lai tiktu ievēlēts Saeimā, būtu iemaņas datoru skrūvēšanā**, web veidošanā*** vai vismaz 2 kursi universitātē****.
    * Tiem, kas ir pētījuši šos jautājumus gadiem ilgi. Un nevis pa TV, delfi portālā vai noklausoties kursu universitātē.
    ** Šādi cilvēki vienmēr zin visu un kļūdās reti (un arī tikai pievienojot IDE kabeļus)
    *** Einšteins mūsdienās būtu web developeris. Viņi visi ir ģēniji un to vien dara, kā rada jaunas teorijas.
    **** Ja cilvēks ir beidzis 2 kursus universitātē, tad tas liecina par viņa ārkārtīgajām darba spējām un ģeniālialitāti, kas automātiski ļauj viņam izteikt spriedumus par visu.

    Atbildēt
  297. Sers Henrijs

    Lielākais ļaunums jau ir nevis tas, ka Latvija būs ES, bet gan mūsu pašmāju birokrātu iztapība. Ai, Latvija, Balto Tēvu zeme! Iztapšana kungiem, kā latviešu rakstura īpašība jau ir pieminēta Garlība Merķeļa “Latviešos”! Un šo gadsimtu laikā nemaz nav zudusi…
    Ja pie mums tiek pieņemti kaut kādi Eiro standarti, tad tie notiekti ir stingrāki, kā Eiropā. Mūsu Eirobirokrāti cenšas būt vēl eiropiskāki nekā pašas Eiropas birokrāti. Te jau ir tā galvenā sāpe – tiek domāts par iztapšanu par katru cenu, neskatoties uz to, vai pieņemamā tiesību norma ir nepieciešama vai nē…

    Atbildēt
  298. djhurio

    Atkal jau daudz sarakstiits. 🙂
    Par to cenu pieaugumu. Tajaas valstiis, kuras NAV ES: Shveice, Norveegjija, cenas ir augstaakas par ES cenaam. Kaapeec taa? Es shito nezinu kaa izskaidrot, bet taa tachu nevar buut tikai sakritiiba. Shveicieshi brauc uz Franciju iepirkties. Kaapeec taa? Un Shveice nav ES savieniibaa tikai taapeec, ka taa nav republika, bet valstinju savieniiba (gan jau kaut kaa labaak to var nosaukt), un katrai valstinjai ir 1 balss (kopaa ir kaut kaadas 15-16), un tad ir taadas mazaas daljinjas, kuras vienkaarshi pointa peec balso pret (taapat kaa mums te daudzi, vienkaarshi pret un viss, pofigaa). Un vinjiem ir ljoti gruuti pienjemt kaut kaadus jaunus leemumus uc.
    Un cenas tachu celjaas visu laiku ar vai bez taas ES.
    Mees jau esam tur iekshaa tajaa Eiropaa. Neiestaajoties ES, mees tikai sarezhgjiisim sev dziivi. Tjipa latvieshi buus Eiropieshi, bet tikai taapeec, ka neeesam ES buus kaut kaadi papildus papiiri jaameklee vai kas cits.
    Vot man ir reaals arguments PAR ES. Celjojam pa pasauli. Un peekshnji esam kaut kaadaa Dienvidameerikas vai Aazijas valstii, kuraa nav Latvijas veestnieciibas. Un peekshnji mums kaads lohs nozog visu naudinju un pasi. Ko mums dariit. Viss esam baigajaa zh… . Bet ja LV buus ES valsts, tad mees droshi brienam uz jebkuru ES valsts veestnieciibu, un viss notiek.

    Atbildēt
  299. djhurio

    Un vispaar tnx to lynx. Es esmu baigi paarsteigt, ka tik daudz jaunieshu ir pret. Es tieshaam doamaju, ka jaunieshi buus tie, kas balstos par lielaakaa dalja, bet tagad izskataas, ka knapi puse ir par. Tad jau vispaar var suudiigi sanaakt. Pensionaari by default ir pret, uznjeemeeji (mazie) arii ir pret, zemnieki laikam arii ir pret (kaut gan vinji buus lielaakie ieguveeji no ES, jaamaak tikai reaalu projektu uztaisiit un naudu no SAPARD vai Kohezijas fonda dabuut nav probleemu). Nezinu kaa ir ar tiem kam 35 – 55, tjipa itkaa par, jo domaa par beerniem. Un izraadaas, ka 50% jaunieshu arii ir pret. Tas jau kljuust biistami.

    Atbildēt
  300. ZBH

    2 blabla:
    tu, mauks rok, iegaumee reiz vien fakt – latens eksaamenaa es tev izpogaat vienaa setaa. inetaa rakstu kaa gribu, na to tas iraid inets. ja tev ucen dolbii veel avien, tad pietaup savs komplekss saviem beerniem, mani neparaudzinaas.
    gribi lasiit mans teksts literaaraa valodaa – kluusti par kaad no piegaadaataajiem vai klientiem, ar kuriem man oficiaal sarakst. a taa – cihal es uz kaukaad tur blabla, drosvien ar balinaatiem matiem un koslen paakstii.

    Atbildēt
  301. ZBH

    2 HexSer:
    zi, zinaams zaudeejums, zato lielaaks ieguvums, mums ar sav sok terapij soliij I.Godmans pirms 12-13 gadiem. kau kaa taa sanaac, ka baigais bars, t.sk. man gimen, palik zaudeetaajos, a vins un veel neliel pidar saik – lielajos vinneetaajos.

    Atbildēt
  302. balbax

    Taadu runu pluudu par politikas teemu neredz biezhi. Arii man sagribeejaas. Domaaju par vairaakaam lietaam. Vispirms par to, kaapeec ilgi par iestaashanos ES domaa ekonomiski attiistiitas valstis? Vai vinjaam buutu zheel paliidzeet citiem (ja pashas ljoti stipras juutaas)? Vai nevar izdomaat, dos ko labu veel vinjiem ES vai ne? Tad naakamais – kaapeec tik aatri skrienam ar pieri sienaa? Kas mums par trauceekli ir paskatiities, turpinaat tirgoties ar jebkuru, ar kuru ir izdeviiga tirdznieciiba, briivi braukt pa Eiropu (pateicoties Shengenas liigumam, kuru, BTW Itaalija aptur, lai SARS nenokautu visus itaaljus – padomaa, latvieti!), paldies Dievam, NATO jau praktiski esam, taatad aizsardziibas jomaa viss normaali rit. Tomeer integreeties Eiropas valstu ekonomiskaas koncernu politikas apvieniibaa kaut kaa nejuutu veeleeshanos. Nu neticu, ka celjaa uz turiigo Vaaciju vai citu zemi muusu Latvijaa neapstaasies neviens turx, lai kaadu laiku pagroziitos sheitan, kaa arii jebkursh cic, kuram lielaa valsts kaadu laiku vai pavisam raada videejo pirxtu. Ticiet, shaadu celjotaaju buus ljoti daudz, celjoshana notix intensiivi, bet ierobezhot to mums buus gruutaak nekaa tagad, daudz gruutaak. Visbeediigaak ir buut krustcelees, pirms kuraam naf nekaada aatruma ierobezhojuma. Paskatieties pashi, kur visvairaak izdauziic celsh, kur vairaak atkritumu – krustceljos…
    Nee, neuzskaitiishu ekonomiski pamatotus argumentus, politiskus faktus un pieraadiijumus, veesturi arii neaptureeshu, izmantoju vieniigi tiesiibas briivi domaat un just. Juutu vieniigi to, ka, nepaguvushi apskatiities un padomaat, skrienam pashi nezinot kur. Savulaik Atmodas laika notikumi naaca ar skaidru nojautu, ka buus tas, kas nu jau noticis – atguvaam neatkariibu, tagad maacaamies dziivot patstaaviigi. Shos notikumus, to, ka tie nenoveershami naaks un buus, sajutu, sajutu tos ar prieku un satraukumu, neticiibu, ka tie buus, bet vienlaikus ar laimiigu un paarsteidzoshu apjautu, ka tie tomeer notiks. Tagad ir citaadi – pieljauju pat to, ka daudz, ljoti daudz cilveeku Latvijaa sirdii juut, ka dariisim aplam, ja tagad steigsimies, tomeer kautreejaas no shiis “nepamatotaas” nojautas, baidoties palikt muljkju lomaa (cik mums tas raksturiigi!) un labaak neizteicot neko. Ja vinji paliks malaa, tad “ieskriesim Eiropaa” taa ka ruuc! Manupraat svariigi ir, lai iespeejami vairaak, visi, kuri vien domaa par sho pasaakumu, visi izteiktu tieshi savu paarlieciibu. Tad jau sanjemsim to, ko pelniijushi…

    Atbildēt
  303. ZBH

    2 ES atbalstiitaaja:
    tur jau taa liet, ka, analizeejot dzirdeeto inf, pie tam no pas eirosektant muteem dzirdeeto (t.sk. TV un aviizees), nesanaak neks labaaks par komunist soliito “gaiso naakotn muusu beerniem” (hvz, vai es skaitiijos pie tiem beerniem, vai automaatisk tikai arri maniem beerniem buut lafa) un kaarteejaas piecgads plaaniem. iraid pietiekos redzeets, kaa sie izvairaas no konkreetiem jautaajumiem, muld galiig par ko cit, no seerijs “es iemaaciijos Jaungad dzejoliit, ko juus man te Jaan dziesms prasaat”.
    vislielaako jautriib manii izrais tas, ka manaa vecajaa shulee lielaa patrot un attieciig ierosektant iraid taa pat vecaas gvards person, no kurs es kaa politinformators atraavos par to, ka nepieveers uzmaniib (uz aizraadiijum par epizods iztruukum pateicu – “a kas tur sevisks?”) tam, ka Leningradaa notiek padomj protest demonstraacijs pie ASV veestnieciibs, jo tie lienot muus iekseejaas lietaas (atlaavaas piemineet Robentrop-Molotov pakt). peec kaad laik saakaas Atmod (vai tik saakt Atmod :).

    Atbildēt
  304. djhurio

    Un veel. Paagaajushogad runaaju ar vienu Zviedru (cilveeks jau gados – profesors), un es vinjam pateicu, ka mums 50/50 ir par/pret. Shis bija autaa. Kaa? Kaapeec taa? Un par Lv situaaciju vinjsh ir diezgan informeets, jo te jau tusee no 91 gada.

    Atbildēt
  305. ZBH

    2 HexSer:
    no kuriens taad paarlieciib, ka est un leis iestaasies? par tameejo aptaujaam sinii sakaraa vispaar neks neir dzirdams, mozj taadeel, ka leis skataas uz poliem, kuriem ASV speciaal iedev kontroleet Irakurdistaan, a estiem vareet negribeeties integreet njegrs 🙂
    btw, neticu, ka mums liigums “siikumos” neir neizdeviigaaks kaa abiem kaiminiem, mums AM tie pas vecie dirsaa liideej vie iraid, a shaupels laikos tie izceelaas uz kaimin fon.

    Atbildēt
  306. ZBH

    2 eagle:
    paskaidro, kaapeec tu par medn kokaa neuztver eirohoz soliitos briinums? kaapeec tie tev liekaas par ziil rokaas? taapeec, ka Roberts Ziil sol? 🙂

    Atbildēt
  307. ZBH

    2 eagle:
    veel tu, valsts valods puurist, vari man pateikt, nafig man, ar Dobels-Tukum puss izcelsm, buut jaalauzaas kaukaad Vidzems nostuur dialektaa? kurs likums nosak, ka man internetaa taa jaalauzaas? varbuut veel iesaki RCC, lai sie liek patvaldiibs policijai kert man un iels un spriest straaf (jaapieliek APK veel viens pants :), jo es taa runaa arri ikdienaa?

    Atbildēt
  308. jan09

    sen jau esam paardoti eiropai ar visaam panckaam… tik tie dokumenti ir slepeni un atklaatiibaa nenonaak. vislielaako darbu paardoshanaa ir ielicis LC (Beerzinjsh) un Co.
    D*&^t ar visaam savieniibaam, es jau SSSR biju, nafig citu man nevajag!
    Tik tauta ir stulba (lielaakoties), pie labas reklaamas kampanjas nodullinaas videejo veeleetaaju kaa mushas (ir daudzi jau nodullinaati)
    Ticu, ka tauta modiisies un nobalsos pret!

    Atbildēt
  309. ZBH

    2 ES atbalstiitaaja> 3. manaa uztveree, viss ir tikai un vieniigi muusu pasu rokaas! Kaut ko censoties panaakt, mums tas aatraak vai veelaak izdosies ar vai bez ES, tacu kapeec veelaak, ja var aatraak!?!?

    tad saac pielietot so logik ikdienaa. visur paarvietoties tikai sprintaa vai ar lidmasiin (daarg, bet aatr :); laik kaapsanai lejaa pa tepeem neteereet, izdiic caur PHARE vai kaa citaad peso pazarniek trubai, un sluuc pa to; pa trepeem augsaa tikai skriess, it kaa no taa dziiviib buut atkariig, po par sirdi un augstajiem papeeziem. vannaa neiet, tikai dushaa, tualetee aviizs nelasiit. nu un itditp.

    Atbildēt
  310. ZBH

    q eirosektantiem: kaapeec lai te, Latvijaa, videejaas algs pieaugt kaut vai liidz baltaa neeger atalgojumam Anglijaa? kaapeec zem taas – a lotens bilet kau ko maksaa, odnako.

    Atbildēt
  311. ZBH

    2 HexSer:
    ja tu buut toposais IT speciaalists, tev kaukaad tur viiz reziim neuztraukt 🙂 uztrauc – nu znacit leenaa procesor overklokotaajs 🙂

    Atbildēt
  312. Creator

    mlin sitas jau saak liidzinaaties Blefu spamam. – es pat netaisos lasiit shos komentaaru maakonjus…
    mosk pietiks spamot?

    Atbildēt
  313. ZBH

    HexSer> coolynx – vai tad tev nav zinaama Latvijas demograafiskaa situaacija – peec 10 – 15 gadiem pensionaari neapspraags – vinju buus vairaak!
    piekabinaas zaaleem cens n reizs klaat, apspraags, jo ne jau deel Hameleoniem un zingeem vien pens ilg dziivaa. no savs kabats maksaat pat astmatikiem naacaas.

    Atbildēt
  314. Gremlins

    Izskatas, ka te daudziem urins galva sakapis. Neesmu ne par vai pret. Vadisos no faktiem : Inflacija pirmaja gada bus ieverojama domajams lidz 50%. Isuma pensionalri un mazdrosinatie tiesam vares nopirkt tikai Galina Blank 🙁 Parejie, mes, varesim savilkt jostinas ciesak. Iespejams, ka daudzam lietam cenas kritisies, tomer pamatprecem celsies ( paaugstinasies energoresursu cena, lidz ar to passizmaksa).
    Darba samaksa augs, bet ne tika strauji. Nauda no gaisa nekrit. Domajams, ka normalu limeni sasniegsim pec kadiem 5 gadiem.
    Tiem normala darba tikotajiem arzmes- pirmajos 3-5 gados sukasiet. Tagad jau DE, GR ir noteikusi aizliegumu pirmos tris gadus stradat jauno dalibvalstu cilvjiem. Protams palielinasies iespejas un piedavajums darba tirgu EU vastis, bet ne uzreiz.
    Lieli plusi – sociala aprupe, vides standarti, darba nemeja tiesibas, celi, sakaru infrastruktura, nekaitiga partika, preces, pakalpojumi.
    Isuma pirmajos gados visi bus zaudetaji, tomer ar laiku videjam mierpilsoniem (mietpilsonim ) EU bus ideala vieta. Labas socilas garantijas, drosiba, atviegloti celosanas noteikumi, labaka precu un pakalpojumu izvele.
    Parejie sities ka maces, pensionari atstieps kajas un uznemeji bankrotes, isuma dzive turpinas bet vai ar EU.

    Atbildēt
  315. ZBH

    2 HexSer:
    tur tu nodoklos samaksaas vairaak kaa te izteerees alinjaa. un taa buus ar visiem tur straadaataajiem un te teereetaajiem. no taa arri plais starp tejien un turien paliks arvien plataak un plataak.

    Atbildēt
  316. balbax

    nu tas ir tas pac, par ko raxtiiju, kaapeec tos 5 vai 10 gadus mees veel nevaram pagaidiit, kameer bez citu iejaukshanaas tiekam liidziigi paareejiem? neviens jau tai ES neilgojaas muusus no suudiem vilkt laukaa, pashiem to jaadara…

    Atbildēt
  317. Gardēdis

    Nekaitīga pārtika? ES vieglāk ir ražot pārtiku, kas satur sintētiskas piedevas, nevis dabīgus komponentus. Sintētiskie ir ar attiecīgiem sertifikātiem, ka piemaisījumu saturs nepārsniedz tā laika normas, dabas produkti ir ar “neparedzamu” sastāvu. Jau parlaban LR var nopirkt dzērveņu tortes ar dzērveņu “aromatizatoru”, saldējumu ar brūklēņu “aromatizatoru” un krējuma “aromatizatoru”. Drīz ēdīsim tīri sintētiskus produktus, jo tikai tie atbildīs normām.

    Atbildēt
  318. ZBH

    2 Kasy:
    ja jau visaad Adidas un tamliidziigie eirohozist te gruuz ieksaa tresaas pasauls valstiim domaato produkcij, tad skaidrs, ko par mums domaa. tas iraid tipa, ja tu aiziet pie draudzens uz maajaam, a vin tev cienaat no sunj blodins ar aizvakardiens zup un apgrauztaam cuuks ribaam 🙂 sinii gadiijumaa situaacij veel sliktaak, jo par preceem mees tak maksaajam, nevs izdiedeleejam nahalavu.

    Atbildēt
  319. ZBH

    blshit> 1) ko tu domaa ar nobriedushaaki cilveeki? pensionaari? kuriem taapat nekas nav labi un nekas nekad nebuus un kuriem vieniigais galvenais ir slimiigi ciiniities par to lai latvija pastaavetu pilniibaa neatkariiga no nekaa… Bet mees neesam Shveice, un mums nav taadu iespeeju…
    nobriedusaak cilveek – kur iemaaciijusies lasiit starp rindaam. PSRS to lab iemaaciij, pat multikos biij praktizeets.
    blshit> 2) manupraat, te nedriikst nekaadas liidziibas vilkt ar Padomju Savieniibu, tikai deelj liidziigaa nosaukuma… tas ir pilniigi tukshs arguments…
    akal eirosektant gaajien – pamatot nevaru, bet taa neir pareiz. gribi, es tev paraadiis vairaak kaa vien kopiig iipasiib? sitie objekt iraid diezgan (pat paaraak) liidziig.

    Atbildēt
  320. Gremlins

    To: Gardedis. Nejauc lietas. EU loti stingri skatas uz partiku un veselibu, jau daudzreiz lidz debilisma limenim. Tas, ka LV var nopirtk EU razotas preces ar sudiem ieksam nozime to, ka tos sudus nevar tirgot ieks EU un tiek veiksmigi tirgots arpuss EU. Tirais bizness- leti sudi + pasakaina pelna pardod dalibvalstim. Pienemu, ka LV tadus pasus sudus razos, lai pardotu uz Baltkrieviju, RU utt.

    Atbildēt
  321. ZBH

    blshit> Vienkaarshi paveerojiet valstis kuras ir iestaajushaas… Vai vinji ir ko zaudeejushi?
    paveero Austrumvaacij. aviizees par to valst peedeejos gados pietiekos infs. co to neiet viniem, a vrodi eirohozaa iraid.

    Atbildēt
  322. ZBH

    2 leeds: konfekt varbuut nebuus lielaak, bet garsiigaak, un papiiriits naakst normaal nost, nevs fragmentaar paliks pielips. kaapeec? taapeec, ka sapratiis, ka ar tresaas skirs konnaam muus nopirkt nevar.

    Atbildēt
  323. ZBH

    2 Kaklz:
    ja jau “neizveersh pietiekami labas informatiivaas akcijas”, tad mozj vienkaars neir ko teikt, kaut vai divs limons iedod? 🙂

    Atbildēt
  324. ZBH

    rem> Jā protams, jo eiropā algas ir *krietni* lielākas (domāju, ka nav debatējams jautājums)
    iraid gan debateejams, es aizvakar uzzinaaj, ka Austrijaa algs neir diez cik liels, lielaakajai dalai peec nodokliem ap 700Ls sanaakot. baigaa jau nu debessmann…

    Atbildēt
  325. ZBH

    HexSer> secinaajums ir viens – nobalsosim, iestaasimies un tad jau maniisim.
    normaal cilveek eksperiments uz baltajaam peliiteem izved, uz cilveekiem tikai komunist 🙂

    Atbildēt
  326. ss

    Pēc šīs domu apmaiņas par ES secinājums ir viens. Un ne jau par iestāšanos ES. Lielākai daļai eiroskeptiķu attieksme pret dzīvi ir tāda, ka es kā darba devējs viņus darbā neņemtu. Pat ne par sētniekiem. No viņiem dveš bezcerība un dažādi kompleksi, kas reti kad ko labu devuši. Nez vai daudz kļūdīšos, ja teikšu, jebkurā sfērā, kurā viņi sevi dēvē par speciem, no viņiem maz būtu labuma. Šodien perspektīvas ir nevis “speciem”, bet gan veselīgi domājošiem, optimistiskiem cilvēkiem, tai skaitā arī speciem. Bez attieksmes maiņas eiroskeptiķiem maz cerību, būsim mēs ES vai nebūsim. Paldies dievam, ja neskaita naivos un svārstīgos, viņu nav sevišķi daudz.

    Atbildēt
  327. /dev/null

    ss: Ko tu tur dirs? Kaada bezceriiba? Kaadi kompleksi? Kaa reiz no eirofaniem dvesh bezceriiba, ka bez ES buus baigaa pakalja un ko mees vispaar vieni bez ES varam.

    Atbildēt
  328. ZBH

    bush> pink, mees nezaudeejam valstisko neatkariibu. mees dalju saeimas funkciju nododam eiroparlamentam.
    hehe, un kaa ta saucaas taads likumdosans outsourcings?
    a davai, es lems, kaa tev turpmaak buus dziivaat, un nepaklausanaas gadiijumaa ieviesiis sankcijs ot i do. jutiisies druum neatkariigais? par ko tad mees PSRS sastaavaa ciiniijaamies? kaapeec tad toreiz skaitiijaas, ka neiram neatkariig? mees tak vareejaam vai nu iet peec maizs uz veikal, vai nu neiet; likt pie gults vien glaaz pill ar uuden un vien tuks.

    Atbildēt
  329. ZBH

    bush> Pink, varbuut tomeer paskaidro, kaa tieshi ES tevi diktees?
    vispirms pasaki, ko tad tie tur Briselee dar? priecaajs par dab?
    paredzamais PVN apkurei – tas vien jau iraid Brisels diktaats. paredzamaa cen izliidzinaasan biij Biibelee ierakstiit (mums kristietisms veel, odnako)?

    Atbildēt
  330. ZBH

    Kārlis> 1)Par ES pārsvarā ir tie, kuri saredz tās lietas ekonomisko, tātad materiālo, pusi un tādu ir vairākums, jo tas nozīmē – vai būs ko ēst, vilkt mugurā utt. Un, lai kā negribētos to atzīt, jo es arī esmu PRET, tomēr ES ekonomiskā ziņā ir labāks variants, nekā stand-alone vai NVS.
    jautaajums visiem – ja armijs form buut Pierre Cardin dizainer un suveej radiit, juus rautos armijaa? 🙂

    Atbildēt
  331. REMBRANTS

    Mjā, coolynx- uzraksti vēl pa hokeju kaut ko un es Tavu lapeli vairāk nelasīšu…
    Pats reklamēji, ka šitais nav weblogs, bet tagad izskatās tāds konkrēts fleimboards.

    Atbildēt
  332. rem

    ZBH > nu gan ieskrējies.. 🙂
    Davai visi, šodien ir Eiropas diena. Ja jūsu ‘argumenti’ balstīti uz šaubām, izpratnes vai informācijas trūkumu, tad marš uz EIB kačājam pasākumu programmu un uzdodam savus jautājums speciālistiem un ar viņiem argumentējat.

    Atbildēt
  333. ZBH

    goetz> Iedomaties, ka musdienu globalaja pasaule maza valstinja spes neatkarigi izdzivot (pie tam ar tadu kaiminju ka Rasha) – totals stulbums.
    piemeers – Japaan. ar Krievij saliidzinos maz valstin, ar to pas Krievij veel avien neir parakstiits mier liigums, veel avien kasaas par Kuril salaam. armijs siem neir, tikai baig apgraiziitie Aizsardziibs speek (lai amiishiem pretoties, ja nu kas, nespeet 🙂

    Atbildēt
  334. ZBH

    goetz> Labi, nedaleca. Skatam no citas puses. Pec visiem petijumiem (visas kandidatu valstis) PAR ES ir: jaunie, izglitoti, ar videjiem un augstak ienakumiem. PRET ES: … nu skaidrs. Tad kas tu esi, eiroskepsi?
    paskatamies veel statistik, ja jau taa patiik. Krievijaa pirms paars gadiem, kad skols beidz tie, kas tajaas saak iet peec 1991.gad august puc, attieciig komunism apziniigajaa vecumaa neir pieredzeejus, pilniig vis HTB aptaujaatie izlaidumniek biij par Putin, baig kuulais muzhiks likaas. es gan gribeet dzirdeet, ko par to pas Putin domaaj tie pacan, kur peec izlaidum uz valsts Aizkaukaaz region dabuuj aizbraukt, vahabiits iepaziit.

    Atbildēt
  335. ZBH

    Delerium> Līdz šim biju pārliecināts, ka tikai retajam* cilvēkam ir lemts saprast visus PAR/PRET ES aspektus, bet, ko es redzu – to visu perfekti izprot KATRS pods.lv lasītājs. Tas, protams, priecē – ar tādu intelektuālo potenciālu mēs nepazustu pat tad, ja kļūtu par kārtējo ASV štatu.
    iegaumee vien liet – tehniskaas specialitaats pras logisko domaasan, nevs speej vis sarunaat.

    Atbildēt
  336. ZBH

    Sers Henrijs> Lielākais ļaunums jau ir nevis tas, ka Latvija būs ES, bet gan mūsu pašmāju birokrātu iztapība.
    tas ties. gaisms ierubiisan kiniisos un cilveek darb dreebees mekleesan biij tikai LPSR, Andropovs taad marazm nebiij domaajs, kad aizdomaajaas par to, ka cilveekiem darb laikaa jaabuut darbaa. gribeej tikai izskaust skriesan uz veikal 🙂

    Atbildēt
  337. ZBH

    djhurio> Un peekshnji mums kaads lohs nozog visu naudinju un pasi
    nja, normaaliem cilveekiem – profesionaal kabatzagl. djhurio loh apstraadaa 🙂

    Atbildēt
  338. ZBH

    2 djhurio:
    varu tev iepriecinaat, zinu vismaz divs mazos uzneemeejs, kur iraid par.
    tas, ka viniem ar biznes buus dibenaa, jo barojs no vieteejaam zemniek saimnieciibaam, viniem veel neir skaidrs.

    Atbildēt
  339. Delerium

    ZBH – neapšaubu, ka Tev ir spēcīga loģiskā domāšana, bet tas Tev nepalīdzēs prognozēt Zemes klimata izmaiņas tuvākajos 10 gados, jo tas ir nedaudz sarežģītāks modelis kā termodinamika 3 litru burkā.
    Tas, ar ko nodarbojas visi pods.lv komentētāji ir turpmāko 10 gadu laika apstākļu prognozēšana pēc zvaigznēm. Nu nevajag izlikties par NEC Earth Simulator.

    Atbildēt
  340. ZBH

    2 Delerium:
    un ar kuriem Latvijs supercompuuteriem iraid modeleet Latvijs attiistiibs jevrohozaa? a varbuut viss tik modeleets pirtiis ar paraleelajiem apsnabotajiem ekonomiskajiem praatiem?

    Atbildēt
  341. Guncha

    Galvenais, neķeriet kreņķi, jo ikvienam kārtīgam interneta lietotājam taču ir zināms, ka 15. maijā ir gaidāms pasaules gals. Pūtiet savas gumijas laivas, un no Eiropas Savienības informatīvajiem bukletiem veidojiet buru. Izvēlaties – vai laivā paņemt sievu vai dēlu – abiem vietas nepietiks. Sāciet backupot savus datus, ņemiet tos līdzi. Un galvenais – apciemojiet sirmo vecmāmuļu, un dodiet tai vērtīgus padomus, kā elpot zem ūdens. Vēl ir iespēja līdzi paņemt SARS. Saimniecībā noderēs…

    Atbildēt
  342. Benvenuto

    Latvijas un citu jauno ES dalībvalstu pilsoņiem saskaņā ar ES uzņemšanas sarunās panākto vienošanos pirmajos gados pēc iestāšanās ES tiesības strādāt būs tikai dažās Eiropas valstīs. Lielākā daļa veco ES dalībvalstu ir paziņojušas, ka tās aizsargās savu darba tirgu vismaz trīs gadus. A. Aksenoks uzskata, ka Latvija nevar radīt nelabvēlīgākus apstākļus saviem iedzīvotājiem.
    no tvnet

    Atbildēt
  343. Delerium

    ZBH – protams, ka tā nav modelēta, citādi gan PAR, gan PRET pusēm būtu pārliecinoši argumenti. Bet nu nevajag domāt, ka pods.lv komentāros izsakās kāds, kas ir spējīgs to izdarīt.
    Man nekas nav pret to, ka to mēģina darīt, bet lielākajai daļai komentāru tomēr labāk piestāvētu forma:
    “Es balsošu PAR|PRET, jo tante|onkulis|hvzkas teica, ka … un man ir|nav bail no nēģeriem|turkiem|zilajiem|zaļajiem un man alga ir [0 .. 100000] un man pietiks|nepietiks maizei|ikriem …”

    Atbildēt
  344. ZBH

    2 Delerium:
    tu lekt no 20m klints uudenii, nezinot, kaadaa dzilumaa tur zemuudens akmen, bet zinot, ka vis iepriekseejie leeceej citaas vietaas nositusies? bez tam zinot, ka viens, kas tur no 10m ieplees, apdaudziijaas un neir staraa (man skaidrs, naher Austrijaa kreisie kluust baig populaar; da pie taadaam algaam un jevrohozaa), un paareejie, tur pluncaajoties, laik pa laikam kaajaam pirksts apdauz?

    Atbildēt
  345. Delerium

    ZBH, yea, why not 🙂
    Aiz gara laika es to nedarītu, bet ja vienīgā izeja ir lēkt, tad jāmeklē, kā mīkstināt kritienu – ar izpletni vai Ikara spārniem …
    Bet te mēs atkal atgriežamies pie pasaules modelēšanas – kas notiktu, ja nebūtu ES un ja nebūtu dažu neveiksmīgu piemēru utt.. Un atzīsti tak, ka tādā līmenī kā mēs varam diskutēt par ES, tas viss izskatās pēc diskusijas – “Dievs ir vai nav” … Un pareizi ir nevis ar putām mutē apgalvot, ka ir vai nav, bet gan teikt, vai konkrēti Tu TICI vai NETICI. Un neattiecināt to uz visu pasauli un nepasludināt kā absolūto un vienīgo patiesību.
    Galu galā, šis saits taču nav politika.lv …

    Atbildēt
  346. Delerium

    ZBH – nepārmet, ka neatbildēju ar JĀ vai NĒ. Pasaule nekad nav tikai MELNA un BALTA. Ir tikai sūdīgs alus un labs alus.

    Atbildēt
  347. Vaards

    Baac, coolynx – nozagi man pusi darbadienas (kameer izlasiiju visus komentaarus, izlaizhot tikai ZBH – norauto galotnju deelj teksts aatri saak bojaat nervus), bet biju shodien paredzeejis no riita kaartiigi pastraadaat, ek, negribeejaas sho probleemu nokaveet, kameer sheit karsta veel.

    PAR

    Saki veelies, lai Tev pamatoti izskaidro PAR galvenos faktorus? Labi, ka Tavi komentaari briizham bija redzami. Secinu – to izdariit nav iespeejams.

    Tava vieniigaa ceriiba ir vispirms sagrupeet pamatveertiibas, kaadu Tu gribeetu Latviju, kaadu saskati naakotni sev tajaa? Ko tu gribeetu un ko negribeetu?

    Un tad buus iespeejams Tev sniegt atbildes, ko ES dos Tev, vai ko tas atnjems.

    Pieziime
    Gadus septinjus atpakalj, kad studeeju par Jauno pieeju un Globaalo pieeju, ES standartizaacijas principiem u.c. lietaam – faktiski biju pret ES, bet saakot ar tiem jautaajumiem nodarboties palielaa LV uznjeemumaa, un izkozhot to praktiskaa plaaksnee, tomeer shaadus taadus secinaajumus izdariiju. Bet nelaime ir sarezhgjiitiibaa. Nevar taa vienkaarshi nosecinaat kaa to dara skeptikji – cenas celsies, bankrots, algas kritiisies… Pakaljaa – PRET.
    Tev, kaa vebmeistaram, varu garanteet – Ja straadaasi vakaros, ja straadaasi sestdienaas sveetdienaas – noteikti buusi konkureetspeejiigaaks par Zviedriem (IT giganti eiroopaa). Tikai tu taads buusi tajaa briidii, kad buusi ES uznjeemums. Taatad Tev labaak buut ES sastaavaa. Un tu ilgi veel buusi LEETAAKS, kas tad arii tev dos priekshrociibas citu ES koderu starpaa.
    Bet taadejaadi Tavs pakalpojums sadaardzinaas web izstraades biznesu Latvijaa. Jo Tu negribeesi man manu sakaino lapu par velti kodeet (taa Tev liksies)… Bet man tomeer manu sakaino lapu gribeesies labaaku biski – buushu spiests no tevis to nopirkt pa 30% No ES cenaam.

    Man paliks mazaak pikjis.

    Bet es ar savu mazaako pikji cereeshu, ka savus liberinjus arii vareeshu paardot zviedriem, kas tomeer arii veertee piegaadaataajus, un gribees buut konkureetspeejiigaaki – tapeec piestaadot vinjiem visus ES atbilstiibas papiiriishus, vinjsh buus dikti prieciigi, ieguustot papildus kaadus 30% varku.
    Un taa mees visi noshuuposimies… Jo Cenas mums tachu pieaugs (visi gribeesim daargaak tirgot, ja atradiisim kam paardot). Bet gala rezultaataa ieguvums buus konceptuaals. Kaa zini EIROPA sastaav no daudzaam sakainaam valstinjaam, kuras viena otru novaajina – konukreejot… Un tad atnaak Amerikaanis un nopeerk uzreiz abus novaajinaatos ES konkurentus. Un atsuuta nigeri par prezidentu 🙂
    Kaa rezultaata izlem – vai labaak iet kopaa ar ES principiem (nacionaalas valstis, kuras grib saglabaat savas kultuuras u.c. lietas, un domaa ko dariit ar salashnjaam, vai – gaidi, kameer tavu LV firmu boss paardos krieviem, Amerikaanjiem, Kjiinieshiem – whatever… Jo bez ES *debiilo standartu reguleeshanas*, tu vareesi muuzham konkureet ar visaadiem blefotaajiem, liidz kaads nepanjems visu nieciigo tirgu, izslaukot visus niikuljus no taa.
    Mees esam vinjiem vajadziigi taapat kaa vinji mums – vienotiibaa speeks.
    Tikai tas ir nezheeliigi sarezhgjiiti – jo intereses visiem kautkaadas ir, no paarmainjaam baidaas visi, kautko zaudeet neviens negrib, bet konceptuaali domaat speej retais (savaakt informaacijas pamatbaazi strateegjisku leemumu izveidoshanai).
    Briizham var tikai apbriinot, kaa cilveki speej tomeer atrast kautkaadu kopasauceeju, lai apvienotu cilveeku atshkjiriigos viedokljus, piemeers par standartizaacisjas principu vienoshanu (tikai ievads):
    http://europa.eu.int/comm/enterprise/newapproach/legislation/guide/document/introduction.pdf
    Ir paaris labi bukleti redzeeti par shiim teemaam arii latvieshu valodaa – tikai kur tos tagad izrakt.. Nezinu. Iespeejams, ka coolynx, vaidzeetu tev uz to EIB biroju aizstaigaat – tur daudz papiiriishu ko palasiit 😉
    Droshi vien, ka nepaliidzeeja mani praatojumi – nevar tak ar burvju zaaliiteem un vienu komentaaru to visu iebarot.
    Un uz taam NeES sakaino lapu glupiibaam atbilde vienkaarsha – datus vajag pareizus savaakt, ta arii buus kaartiiba maajaas.

    Atbildēt
  348. ZBH

    2 Delerium:
    ko nu staasti par kritien miikstinaasans mekleesan. tu jau nepiedaavaaj pirmajaa referendumaa nobalsot pret un tad apstiities, ko uz otro piedaavaas 🙂
    viss tavs piedaavaajums biij uzreiz “jaa”, kas manaa piedaavaatajaa situaacijaa iraid analogs neaizkaveetam leecienam.
    ja jau iri fataalists ar sav vieniigo izej, tad es piedaavaas veel kaad izej – meeginaat noraapties 🙂

    Atbildēt
  349. Delerium

    ZBH, nezinu, kas Tev lika domāt, ka esmu par?
    Ja es diskutēju ar Tevi, tas automātiski nenozīmē, ka es esmu pret visām Tavam idejām. Ja es Tev uzdotu jautājumu tipa “vai Tu lēktu no augstceltnes 10. stāva netīru pamperu kaudzē”, Tu noteikti atbildētu, ka nē, lai es nepadomātu, ka gribi iestāties ES? Loģiski …
    Es esmu pret to, ka nespeciālisti, operējot ar vispārīgiem datiem un subjektīvam izjūtām un viedokļiem, nepiemērotā vietā un veidā tēlo speciālistus.

    Atbildēt
  350. ziediite

    vieniigais ko man gribeetos piebilst pie shii visa ir AK DIEVS, viens ir “karot pa neatkariibu”, ko latvija nezaudee iestaajoties ES, jo Latvija paliek Latvija kaa viena no EIropas valstim, bet otrs ir gvelzt kaut kaadu “murgu” vai it kaa smuki saraxtiitas lietinjas un ar agresiiviem panjeemienem un vienkaarshi apsurdiem saliidzinaajumiem cilveekus paarliecinaat par lietu ko varbuut driiz vien nozheelos.. un tas buus tad ja latvija neiestaasies ES, bet Lietuva un igaunija gan… ko tad mees dariisim, vai juusu gaishaas galvinjas ir padomaajushas arii par to?… man zheel ka cilveeki vienkaarshi nesaprot ka ne tikai jaarupeejas par shodienu bet arii par muusu beernu naakotni.. hallo…
    un juusu arguments par to ka norveegjija shveice un islande, nav ES… manupraat arii ir totaali un galiigi vairs nevietaa, nez ko juus teiksiet tad kad visas shiis valstis iestaasies ES, jo jau shobriid norveegjijaa tiek runaats par to kad vinji vareetu taisiit referendumu, jo tur jau tagad 50 % ja ne vairaak ir par iestaashanos..!!!apseedieties un apdomaajiet..

    Atbildēt
  351. Delerium

    Paskatiet, ko esat nodarījuši!!! pods.lv komentāros s;ak postēt pat sievietes !!!
    Ahaahaaaaaa

    P.S. ziedīte, no offence, just joking

    Atbildēt
  352. mazmaz

    nju nez vai pods bija pati labaakaa vieta, kur skeptikjiem, optimistiem un tamliidziigiem spreideleet, kur buutu lielaax vai mazaax ljaunums, turklaat, ja veel shaadam raxtam seko n-tie turpinaajumi…. nu nez…. mosh labaak tad veidot jaunu lapu kaut vai es.pods.lv

    Atbildēt
  353. The Mad Dog

    Kaa izskataas, praatiigu cilveeku ir diezgan daudz (PRET ES). Labi vien ir, ka visi noliedz to Eiropas Stulbumu (ES)!!!
    Pieminiet manus vaardus – ja iestaasimies ieksh ES, tad pakaljaaa buusim!

    Atbildēt
  354. tas pats The Mad Dog

    Savulaik man bija iespeeja redzeet kautkaadu stulbu filmu. Neatceros, kas tur iisti bija u.t.t., bet tur paraadiijaas fraaze – SUPERMENS LAI IET DIRST, JO TE NAAK PIRDEEJS! Un tur it kaa radaas jauns supervaronis – pirdeejs, kas izraadiijas galiigs kretiins. Un taa ir arii ar Latviju (atbilstoshi – Supermens) un ar ES (Pirdeejs, kas tad veel). Nu cilveeeki apdomaajaties, Latvija tak neko neieguust no shitaa ES. ES must die!

    Atbildēt
  355. mazmaz

    2 Mad Dog
    Es īsti neuztvēru tavu domu… Kādi tad bij tavi argumenti pret ES:
    1) ja iestaasimies ieksh ES, tad pakaljaaa buusim!
    2)SUPERMENS (Latvija) LAI IET DIRST, JO TE NAAK PIRDEEJS (Eiropas Savienība)!
    Es jau neņemos spriest, bet, manuprāt, tavi argumenti neliekas visai pārliecinoši un nepārliecina mani, kāpēc tad īsti man vajadzētu balsot pret ES (tikai tāpēc, ka Latvija ir supermens un Eiropa alias pirdējs lai iet dirst??)

    Atbildēt
  356. The Mad Dog

    Zini ko, mazmaz:
    visus argumentus pret vienkaarshi nevar uzrakstiit, jo to ir vairaak nekaa tev matu uz galvas. Padomaa, tie jaunie liikie likumi ienaaks, valstii ekonomiskaa situaacija kritiisies, saimnieciibas izputees, sabrauks iekshaa visaadi niggeri no kautkaadas Etiopijas vai Mozambikas, tad veel tu neko nevareesi pasaakt, jo nekas neatbildiis ES standartiem, lata vietaa buus kaut kaads Eiropas kapeikjis, latvieshi dosies prom uz kautkaadu utainu Vaaciju ut.t.
    Nu manupraat ar shito vajadzeetu buut gana argumentu pret (tas veel nebuut nav viss).

    Atbildēt
  357. mazmaz

    2 Mad Dog
    Jāsecina, ka tavā rīcībā pašreiz nav pietiekošu argumentu pret ES (visus argumentus pret vienkaarshi nevar uzrakstiit, jo to ir vairaak nekaa tev matu uz galvas )- tā kā tu nezini, cik man matu uz galvas (iespējams, esmu plikgalvains) tad jāsecina, ka to argumentu tik daudz tev tomēr nav, jo īpaši es to secinu pēc tava pēdējā teikuma (Nu manupraat ar shito vajadzeetu buut gana argumentu pret (tas veel nebuut nav viss)), kad, pirms tam neminot nekādus citus argumentus, izņemot rasistiskas un aizspriedumainas piezīmes, īpašu uzmanību veltot nēģeru rases pārstāvjiem.
    Savukārt, lai turpinātu debatēt, kas tev nepatīk manos argumentos un spriedumos par ES, iesaku izlasīt manus komentārus pēdējajā poda ieliktajā rakstā

    Atbildēt
  358. Zaps

    ES mees buusim, es domaaju, ka mees tur noteikti buusim un labi vien buus. Nedomaaju, ka kautkaadas savieniibas ir laba lieta, bet ja mees neiestaasimies buus citas daudz lielaakas probleemas.. visa paliidziiba, tai skaitaa arii finansiaalaa naak no ES vai arii taas kandidaatvalstim, ja mees neiestaasimies mums to nogrieziis.. taapat arii krediitreitingi Latvijai kljuus sliktaaki, respektiivi mees buusim kautkaada 4taa republika ar kuru neviens negribaas runaat, jo buusim mazie iedomiigie..

    Atbildēt
  359. Laimis

    Ja arī kāds vinnēs no iestāšanās (ES) , tad tikai ne JŪs nabadzīgie sapņotāji un
    tukšu salmu kūlēji ar klaviatūras palīdzību ir par maz.
    Nepatīk … BET tā ir realitāte
    Kas tagad visiem “uzliek” ,liks arī pēc ES iestāšanās, Tā nu tas ir.Kāpēc nesaskati
    ka Tevi drāž pašu bāleliņi. Neredzi, vai izliecies par muļķi.
    NU varbūt saksim ar to> lai ievero tavas tiesības šeit pat- Lai par tavu darbu TEV
    ir pienācīga alga, sociālie nodokļi , lai nav jābrauc vergot uz ārzemēm .
    Vai tad nevaram sakārtot paši savas mājas un tad muldēt par- ES_???.

    Atbildēt
  360. Kasy

    Es itkaa biju par, bet njemot njeemaa dazjus rakstus, es saku domat ka varbuut shoreiz tomeer ir veerc balsot pret. Referendums noteikti atkartosies. Un tad jau redzees. Nevajaga neko sasteikt ES esam vajadziigi.

    Atbildēt
  361. Vaards

    Kasy – Tas tev nav kiino, kur tu vari uz sho seansu biljeti veel nepirkt, bet veelaak uz otru nopirkt, kad jau buusi dzirdeejis Lietuvieshu un Igaunju atsauksmes par attieciigo muviku.
    Neiekaapjot pirmaja vilcienaa, tu brauksi ar otro vilcienu… bet vai otrs vilciens buus tik pat aatrs kaa pirmais? Un vai panaaks pirmo? Jo es ceru, ka attiistiibas vilcienam nav galapunkta…
    Pastaav bazhas, ka otrais vilciens muus pakjers liidzi taa vai taa – Kopaa ar baltkrieviem, ukrainjiem un krieviem… Un ja mees buusim biski labaakaa situaacijaa uz to briidi par paareejiem brauceejiem, tad mees sanjemsim mazaak paliidziibas, taadejaadi cieshaak sabraaljojoties ar paareejo komandu.
    Un nav paaraak jaabaidaas no taa, ka draudziigie muusu austrumu kaiminji brauks ar to otro vilcienu – jo saliidzinot vinjus, un saliidzinot karojoshos kalnieshus, kjiinieshus, vai veel kaadus citus moshkjis – tomeer mums visiem jaabuut vienotiem, lai speetu shajaa briidii notureet baltaa cilveeka kundziibu paar paareejiem…
    Tapeec jau mees tiekam uznjemti shajaa klubinjaa. Balso peec buutiibas, nevis tirgojies par grashiem. Noteikumi ir perfekti labi, bet latvietim vienmeer buus MAZ, MAZ, MAZ, MAZ…
    Es veel gribeetu piebilst (lai barikaazhu ceelaaji, un citi mulkji paaraak nebrauktu augumaa), ka protams, man daudz labaak patiktu, briivaa latvijaa, briivi latvieshi, neviena melna vai krievu purna, attiistiiba, latvieshu dzimstiiba pieaug u.t.t.
    Bet skaidri saskatu, ka minimaali labaaks shii murgojuma iznaakums iespeejams, ja mees shos meerkjus centiisimies panaakt vienoti, kopaa ar paareejiem eiropiJaanjiem, kas tieshi par to pashu satraucas.
    Nacionaalisti – Nu neljaus jums neviens savaa zemee neegjerus shaut!
    V.

    Atbildēt
  362. DENTISTS

    ES ir milzīgs tirgus ar Krieviju. No tā var secināt, ka Latvijā (ja tā iestāsies ES) ES lielās firmas sāks būvēt savas rūpnīcas, lai būtiski samazinātu transporta izdevumus. Pozitīvais ir tas, ka Latvijā samazināsies bezdarba līmenis, negatīvais – latvieši būs tikai darbaspēks, visi “bosi” būs ārzemnieki.
    Otra lieta ir tāda, ka ES paredz, ka uzņēmumiem(un netikai) ir jāatbilst noteiktām normām(tipa higiēna u.t.t.). Daudzi mazie letiņu vadītie uzņēmumi šos eirostandartus vienkārši nespēs izpildīt. Un tādēļ uz katra stūra sāks parādīties McDonaldi, Burger Kingi un Supermārkti(jau parādās).
    Par lauksaimniecību .Lauksaimnieki varēs saņemt klāt finansējumu, lai uzlabotu savu stāvokli, tikai būs jāsagatavo PAREIZS projekta darbības un attīstības plāns. Kurš to izdarīs, tas arī dzīvos, bet tādu būs ļoti maz.
    Vienīgais, kas man liekas simpātisks šitajā visā padarīšanā ir tas, ka no Vācijas sāks plūst iekšā lēti autiņi, jo nebūs vairāk muitas nodoklis, kas uzsit cenu vismaz par 1/3.

    Atbildēt
  363. Vaards

    “uzņēmumiem(un netikai) ir jāatbilst noteiktām normām(tipa higiēna u.t.t.). Daudzi mazie letiņu vadītie uzņēmumi šos eirostandartus vienkārši nespēs izpildīt”.
    Vislaiku aizmirstu piesieties shai dogmai – vieniigie, kas nespees izpildiit prasiibas: eko-maaju iipashnieki, kas uztur triis govis, divas cuukas u.t.t.
    Paareejie darbojoshies uznjeemumi jau buutu apstaajushies, jo ES prasiibas ir tuveejo ~10.gadu laikaa harmonizeetas ar vieteejo likumdoshanu un uznjeemumi faktiski taas prasiibas jau pilda… Gan farmaacijaa ieviesushi GMP (Good manufacturing practise), gan ruupniecisko produktu atbilstiiba droshiibas prasiibaam, gan biistamaas iekaartas, gan individuaalie aizsardziibas liidzeklji, u.t.t. Par ruupnieciskajiem produktiem var paurbt te http://www.newapproach.org katrai no shiim Jaunaas Pieejas direktiivaam ir atbilstoshi MK noteikumi latvijaa, un atbilstoshas kontroles intituucijas, un atbilstoshi mehaanismi taa visa organizeeshanai.
    Vienu briidi es staigaaju ciitiigi uz seminaariem (EM, LAA u.c. valsts instituuciju organizeetiem), un atklaajaam fiichu – Somu lektori reaali ceert zivi. Bet paareejie konsultanti (Zviedri, Vaacieshi, Anglji

    Atbildēt
  364. Jānis

    Esmu absolūti PRET ES!! Kādēļ?
    Galvenokārt tādēļ, ka ES ideloģija atļaujas līst cilvēku dvēselēs pat tik dziļi, ka uzspiež miljoniem pilsoņu apsolūti nepieņemamas lietas, kā piem. GEJU LAULīBU LEGALIZĒŠANU!
    Kas ES par daļu, kā mēs šādus jautājumus savā zemē risinām. Otrs piemērs: bēdīgi slavenais ES emisārs Van der Stūls,­ kas neatceras kā ar viņa lūpām runāja Maskava un aizstāvēja krievus Latvijā pret latviešu tautas interesēm! Ārprāts! Skaidrs, ka ES ir liela līdzība ar PSRS tautām naidīgo ideoloģiju…

    Atbildēt
  365. Vaards

    Jaani – Tavas vieniigaas probleemas ir geju lauliibas un Van der Stuula izteikums, ka buutu nepiecieshams paarskatiit pilsoniibas pieshkjirshanas kaartiibu (kuraa bija aciimredzamas pretrunas, nevis noraadiijums no ES, ka nepiecieshams visiem braaljiem pilsoniibu dot…)?
    Domaa tachu ar galvu… Ar shaadiem PRET, Tu tikai diskreditee pashu ES opoziiciju, jo pastiprini viedokli, ka PRET idejas atbalstiitaaji ir visi tie, kurus var klasificeet kaa – neveiksiminieki vai mazizgliitotie.
    Taadejaadi normaali domaajosh cilveeks izlasot debiilus PRET argumentus, tomeer tieksies balsot PAR…
    Piemeeram, izlasot nato.lv lapu, uzreiz maniiju veesmas, ka autors nedraudzeejas ar galvu – tur pat CV bija ievietots, kuraa vieni vieniigi protesti, vienas vieniigas kautkaa gaashanas, vienas vieniigas aizieshanas no kautkaa… Bet nevienas pashas noraades uz reaali radosha padariishanu un noveshanu liidz galam… graamatas skolniekiem par velt daaljaajis… Nu baa – nacinaalais varonis 🙂
    V.

    Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta.