Vai tiešām iesācējiem neviens negrib palīdzēt?

Manuprāt ļoti interesants rakstiņš par to kāpēc, tad tie HTML guru nepalīdz nelaimē nonākušam iesācējam – Why we won’t help you.

Ieteiktu izlasīt visiem tiem, kas vēl tikai apgūst HTML mākslu un uzdod daudz jautājumus uz kuriem varbūt ne vienmēr saņem vēlamās atbildes.

There are a lot of people who need our help, and there are relatively few of us who have the combination of time, expertise, and inclination to debug the work of strangers for free.

Profesionāļus jau neinteresē vai tu savu lapu rakstīji ar rociņām vai izmantoji kādu vizuālo rīku. Tas vairāk uztrauc diletantus, kas grib palielīties un uzsver, ka lapu raksta Notepad vai kādā citā primitīvā teksta redaktorā.

Galvenais jau nav tas kā tu to dabūji gatavu, bet gan pats rezultāts, lai tavas lapas kods būtu cilvēcīgi salasāms un atbilstu standartiem. Tad jebkurš redzēs, ka tu esi ieguldījis zināmu darbu un pūles, lai to izveidotu un tā nav vienkārši kāda paviršības vai neuzmanības kļūdiņa, kas ir raksturīgas iesācējiem.

Bez tam, reāla problēma piesaistīs daudzus gudrus prātus, jo visi vēlēsies to atrisināt, ja ne sportiskas intereses pēc, tad vismaz, lai pazīmētos un paspīdētu ar savām zināšanām.

37 thoughts on “Vai tiešām iesācējiem neviens negrib palīdzēt?

 1. Didulis

  Nu kaa man izgaaja ar to paliidzeeshana. Paliidzeeju vienam cilveekam lapu taisiit. Regulaari sniedzu konsultaacijas. Tad vakar, nu jau aizvakar paluudza man paskatiities, kas vinja lapaa ir ne taa. Es arii paskatiijos un uzreiz Norton Antivirus nobreecaas par SubSeven. Shis trojaanis tikai ielaadeets kopaa ar lapu. Taadeelj vajag uzmaniities ar shitaadu paliidzeeshanu, jo reizeem nabaga iesaaceejs meedz buut TAADS maita.

  Atbildēt
 2. AnetiX

  Bljin!! /me vienam saka lai shis liek mieraa FrontPage un beidzot ko saak drukaat ar rocinjaam ,bet vai deelj taa es esmu diletants? Es vienkaarshi zinu ,saliidzinot savus FrontPage darbus ,ar tiem kurus es esmu veicis ar rocinjaam kvalitaati un stilu. FrontPage ljauj labaak orenteeties ,bet notepadaa ir tomeer lielaaka… briiviiba.

  Atbildēt
 3. juris

  bet jebkuraaa gadiijumaa liela dalja web listes dumie jautaajumi saakas ar:
  es zinu ka kaut kur internetaa ir bet mans dajalaps negrib aatri mekleet ludzu pasakiet kaa lai uztaisa to tabulu, vai kaa es varu nosuutiit formu uz iimailu.
  un dabiigi ka parsti atbildee dabon:
  http://laacz.lv/f/img/iwillgoogle.gif
  tachu sava taisniiba ir paskaties citreiz kaa weblistee cilveeki censhas paraadiit cik kruti ir ka pashi gudraakie izmetot pa kaadai gudriibai un peec nedeeljas pajautaajot stulbu jautaajumu
  bet kam tad paziimeeties negribaas (ari man laikam)

  Atbildēt
 4. K|NG

  Par to Notepadismu:
  Nu ļoti labi ka HTMLu var rakstīt Frontpagē vai Macromedia Dreamweaver MX,
  bet būtu ļoti labi arī zināt, ko ta tie function MM_ īsti dara. Visas šīs web dizain programas no saimes “ko gribēji to dabūji” piedrazo kodu ar sevišķi nepazīstamiem tagiem un nepareizā secībā, kurus pēc tam agri vai vēlu tomēr ir jāizskasa ar kādu programmu no saimes “notepad”:) .

  Atbildēt
 5. niikulis

  coolynx vienkaarshi gribeeja paziimeeties, ka vairs nelieto notepadu, bet megakruto mozillas editorsotfu, par kuru jamais prieksh kaada laika tak bija neglaabjami iesprindzis. Diletanti driizaak ir tie, kas straadaa ar kautkaadiem tur easy-to-use editoriem bez jebkaadaam zinaashanaam par html.

  Atbildēt
 6. Benvenuto

  nu notepads nav labs kaut vai aiz taa vienkaarshaa iemesla ka neiekraaso tagus. nu manupraat jeedziigs ir dajebkaads no daudzajiem editoriem kas iekraaso tagus – es lietoju crimson.

  Atbildēt
 7. docent

  Es jūs nesaprotu 🙂 Normālu lapu NEVAR uztaisīt bez HTML zināšanām, tur nekāds “Super Web Design Studio 5.0 Advanced Edition +” nepalīdzēs. Un, ja lapa ir normāla, skatāma normāli arī ne tikai IE-pārlūkos, turklāt varbūt pat atbilst W3C rekomendācijām, tad kāda starpība, vai tā ir rakstīta, fiziski rakstot info pa tiešo hdd blokos, vai arī Frontpeidžā vai Drīmvīverī un tu redzi sourcee MM_* funkcijas, par ko pilsonis augstāk iespringa?
  Es, piemēram, apskaužu tos cilvēkus, kas ir iecirtuši Dreamweaveri, jo viņi noteikti savu darbu dara ātrāk un kvalitatīvāk, kaut vai tāpēc, ka viņiem nav jāiespringst, piemeeram, rakstot ar roku notepadā img tagus ar width un height, čekojot kaut kur citur bildes izmērus, turklāt vēl pastāv risks elementāri pārrakstīties…
  Varbūt salīdzinājums ir nekorekts, bet tomēr… C, C++, Java applikācijas var takš arī rakstīt ieks Notepada, bet sazinkāpēc normāli izstrādātāji lieto Visual Studio vai vēl ko, un viņiem par to neviens nepārmet.
  Protams, nevajag aizmirst par to, ka Dreamweaverī un gan jau arī Frontpage var apskatīties tīro lapas kodu, tas arī var lieti noderēt

  Atbildēt
 8. Vistu Zaglis

  Nu labi, nenovaldījos. Visi drīkst rādīt ar pirkstiem, bet es jau gadiem lietoju Dreamweaver un kopš MX parādīšanās vēl vairāk negrasos neko mainīt.
  Un lūk kāpēc. Es pilnīgi piekrīitu, ka labu lapu bez html zināšanām uztaisīt nesanāks nekādā WYSiWYGā. Ja gaumes nav, tad ir MacOS tevi arī par labāku dizaineri nepadarīs.
  Dreamā man ekrāns ir sadalīts 2 daļās: bilde un kods. Lai var turēt roku uz pulsa. Ja es ieraugu kodā kaut kādas jēlības, tad ar roku arī izravēju. Bet tādas gadās reti. Jo K|NG – jā, es zinu, ko dara tie MM_skripts. Un es māku ar roku uzrakstīt SQL querijus. Bet kāda kaķa pēc to ir jādara!? Ja tas softs visu dara manā vietā, pie kam bez kļūdām, tad kāpēc man mocīties?
  AnetiX, nu labi, tas ir megacool, ka tu māki to visu rakstīt uz papīra vai pat diktēt pa telefonu, bet kāpēc man ar Operu ieejot tavā lapā, nerāda normālus latviešu burtus? Kam tad tās lapas tiek taisītas? Paši sev jūs viņi lipinat un kodus lasat nevis uz noformējumu skatieties vai saturu lasat? Galvenais ir apmierināts klients un lapas apmeklētāji!
  Tā lūk. Es te nesaku, ka rakstīt Notepadā nerullē. Ja jums ir ērtāk visu darīt neredzot, kas realitātē notiek – OK, katram savas tiesības. Bet nevajag trokšņot, ka tie, kam patīk visu izdarīt ērtāk un ātrāk, ir lūzeri, lāmes un līkroči!
  P.S. Frontpage – tas gan ir atsevišķs stāsts. Man ir sajūta, ka tas softs nav radīts weba izstrādei, bet tikai un vienīgi integrēšanai Office Family! 🙂
  p.P.S. Peace! 🙂

  Atbildēt
 9. Little_Hacker

  Pilniigu piekriitu K|NG`am un Vistu Zaglim…
  Protams ja lapa ir raxtiita no pasha saakuma ar notepad, tad taas raxtiitaajs to labi paarzin un to ir viegli visu labot.. Ja lapu esi taisijis ar kaadu citu redaktoru piem kaa Driimu tad kodu peec tam ir gruutaak labot.. Pats esu to izjutsi.. Bet tagad atsaaku taisiit h-pages ar notepadu.. nu tjipa notepadu, pareizaak sakot ar HTMLPad (shii proga totaali rullzz)
  Pilniigi notiekti tos, kas taisa lapu ar Driimu vai veel kaut kaadu citu visuaalo redaktoru nedriixt saukt par laameem vai luuzeriem… Katram savs 🙂
  Un veel.. Vistu Zaglim es piekriitu par to, ka vidusmeera i-neta lietotaajs, vienmeer jau skatiisies pashas lapas satur arii biku dizianu, taas eertumu un tml, nevis kodu..

  Atbildēt
 10. st00rm

  Bljin vot teema par ko striideeties ,kaada tur dirka kur kas un kaadaa softaa raxta, galvanais lai pasham tiik. Tagad zin nolasiijushies bljaa tev tas nav tev tas nav tev tur fontus neraada bljin negribi neskaties un viis.

  Atbildēt
 11. THP

  Vislabākais veids, kā palīdzēt jauniņajiem, ir tie paši forumi, kuros cilvēki var savā starpā padalīties ar informāciju, jo tur jau obligāti nav nepieciešama profesionāļa iejaukšanās – viens jauniņais zina kaut ko, kas ir nepieciešams otram, savukārt šis otrais zina kaut ko tādu, ko nezina pirmais un viņi savā starpā padalās. Tādā veidā ir visnotaļ ok.
  Teikšu kā ir, reizēm gan bik zabesī tie, kas nemitīgi sūta meilus ar lūgumiem palīdzēt sameklēt kļūdu, paši kļūdainajā skriptā nemaz nepaskatoties. Cik reizes nav bijis, ka cilvēkam neiet kāds kods tikai tādēļ, ka jams nav bijis spējīgs pareizi f-jas vai mainīgā nosaukumu pareizi uzrakstīt. Ir gadījies arī, ka cilvēks lūdz pastāstīt, ko dara tā vai cita f-ja tikai tāpēc, ka kaut kur tādu ir pamanījis, a pašam slinkums manuālī paskatīties, pie tam attiecīgā f-ja viņam savu mūžu nebūs vajadzīga.
  Tādu lūgumu dēļ tad arī nākas ciest cilvēciņiem, kam patiešām ir nepieciešama normāla palīdzība.

  Atbildēt
 12. mxnc

  VistuZaglis: kaut vai tas, ka fontinju izmērs tev ir absolūts, nevis relatīvs – un ja tā, tad kāpēc mainot fonta izmēru tev kaut kas lapā nobīdās? Pašreiz skatos arī tīri tabulu izkārtojumu utt., un arī tur nav izmantots tas labākais risinājums, katrā gadījumā, ne jau te palagu ar tekstu rakstīšu, kas un kā. Ja ir interese sīkāk, meilo..

  Atbildēt
 13. mxnc

  VistuZaglim piebilde: nu kaut vai tas – kāpēc tev pie faktiem ir izveidota speciāla tabula, ja tu pietiek tikai ar visparastāko ordered list??

  Atbildēt
 14. Little_Hacker

  Nee nuu mxnc.. Man konkreeti ir poo tie html noteikumi 🙂 es vienkaarshi raxtu kaa es maaku un cik labi maaku… un manaa raxtiibas stilaa piemeeram ir arii ietvertas ljoti ljoti daudz tabulas, taa teikt visa lapa ir *satabulota*.. protams tas to dara smagaaku, bet nu… zet maj stail :))
  Neskatieties uz lapu nakts.info, jo tajaa es esmu tikai tjipo moderators, bet nu savas taisiitaas lapas negribaas nosaukt.. jo taas ir zemaa liimeni 🙂

  Atbildēt
 15. Vistu Zaglis

  He he.. a tas jau ir jautājums par 1) optimizāciju, 2) to, kā man prispičilo taisīt! Jo ja reiz subj. ir par DreamW., tad tabula nebija viņa ideja! 🙂

  Atbildēt
 16. mxnc

  VistuZaglis: tu jautāji kādi man ir iebildumi pret tavu html, es atbildēju. Pieļāvu, ka tas ir Dreamweavera dēļ un nepilnīgu html zināšanu. Ja nē, atvaino. Lieto tālāk savā profesionālajā līmenī ar labajām html zināšanām Dreamweaveri un priecājies par rezultātu 🙂 imho, jā var lietot Dreamweaveri, principā ir vienalga, ko lieto – galvenais ir rezultāts. Un man domāt, ka tie, kas pārzin html pietiekoši labi – tiem nav vajadzīgi nekādi WYSIWYG, un tie pie tiem reti atgriežas. un tavā piemērā redzu, ka rezultāts nav no tiem labākajiem.
  Little_Hacker: ar attieksmi ‘a man pohuj html noteikumi/standarti/etc, taisu kā māku un nekā klāt nemācos’ vispār vajadzētu aizliegt strādāt.

  Atbildēt
 17. Little_Hacker

  Neenu mxnc pilniigs poh jau nav, bet nu tos standartus neesmu lasijis..
  Nu man patiik viss labaak raxtiit lapu… nevis ar kaadu no vizuaalajiem, un taakaa es raxtu to lapu, domaajams ka mans kods sanaak daudzmaz gliits.. 😉

  Atbildēt
 18. mxnc

  Little_Hacker: nu atliek vien piebilst, ka ir tāds http://www.w3c.org, kuru pieļauju nenāktu arī tev par sliktu kādreiz apmeklēt.. Kā var strādāt balstoties uz minējumiem (citēju ‘domājams, ka man kods bla bla..’) par konkrētām lietām??

  Atbildēt
 19. Little_Hacker

  mxnc nu es paarbaudu ar operu, ie un veel pa reizei kaadu citu paarluuku, tad taisu lapu maximaali vieglu, lai vinja aatri veras valjaa, kodu taisu taadu liidzenu, lai man pasham eertaak… nu tjipo domaaju ka visam jaabuut ok aa veel bezshaubaam izmantoju CSS…

  Atbildēt
 20. Anonīmais

  1. w3c.org specifikaacijas ir ne vairaak un ne mazaak kaaa rekomendaacijas. ir gana dauz piemeeru kad M$ uzspiedis lietot taas savaa interpretaacijaa.
  2. ZB friiki, kas jebkuru lapu saak skatiit ar taas source.
  3. ZB izgliitot anoniimus online skolniekus, kas sastaada neadekvaatu konkurenci dempingojot cenas un graujot priekshsatus par sho pakalpojumu sfeeru kaa taadu.

  Atbildēt
 21. J0ke

  LOL 🙂 kaartiigs flame sanaacis. Varu pateikt kaadeelj pats izmantoju notepad kaa web page creatoshanas tooli… Taapeec ka notepads ir pieejams katraa kompiii 😀 + tgd saaku debugot ar Amaya. Rezultaats pat labaaks nekaa cereeju. /me principaa besii visaadi softi kas savaac ekstensijas taadeelj arii biezhaak sanaak izmantot notepadu jo savaa html kodaa orienteejos labi 🙂 Tas pats attiecas uz PHP…

  Atbildēt
 22. Little_Hacker

  Nu pilniigi piekriitu J0ke .. savu kodu paarzinaat ir laba lieta.. (taa domaaju es, visuaalo redaktoru faniem neuztvert kaa uzbraucienu)

  Atbildēt
 23. aabele

  starp citu probleemas ar notepadu saakas tad, kad lietojat, vai veel tikai gribat lietot unicode kodu tabulu (UTF-8) Vinsh paarmaina dazhus simbolus par kropljiem un liidz ar to paarluukaa nekas neraadaas! Ir bijusi pieredze, ka pazuud viss darbs. Taapeec DREAMWEAVER rulle saakot tikai ar MX versiju, jo 4 versija pat nepiedaavaa unicode standartu! Iegaumeejiet

  Atbildēt
 24. coolynx

  aabele: probleemu atrisina Vim, jo tajaa var pleest iekshaa jebko un tas visu sapratiis kaa vajag. dizainu uzcep ar dw 4.x kaut vai un ieplees ieksh Vima un taalaak jau ar rocinjaam sakopee tekstus, kur vajag.

  Atbildēt
 25. Little_Hacker

  Vispaar peec peedeeja komenta no coolynx puses, man radaas jautaajiens 2 coolynx
  Vai tu pats shitajaa lapaa liec jaunumus ar rokaam, vai tjipo esi uztaisijis jau kaut kaadu formu… /me buut domaat ka ir forma :))

  Atbildēt
 26. coolynx

  Little_Hacker: roku slimiiba beidzaas ar pods.lv v0.2 alfas iznaakshanu 09.11.2001. lai gan kaa pac redzi peec peedeejaa monstriigaa komentaaru buma, sisteemai tieshaam jau sen bija vajadziigs upgreidz, jo taa ir ne tikai moraali, bet arii fiziski novecojusi. tas bija tas par ko es rakstiiju pagaashgad…

  Atbildēt
 27. y

  jaa, raxtiit notepadaa un dreamaa ir divas galeejiibas…
  pirmajaa gadiijumaa cilveex patieshaam meegjina kaut ko peiraadiit vai arii projekts aarkaartiigi neiciigs
  otrajaa vai nu steidzaas vai nu nezin HTML
  piekriitu iepriekshteiktajam, ka nezinot HTML pat normaalu lapu uzraxtiit nevar nerunaajot pat par daudz maz labu lapu.
  Runaajot par to, ka profesionaaljo nepaliidz iesaaceejies, varu teikt sekojosho.
  1) iesaaceejiem nav jaauzdod stuulbi, standarti, iesaaceeju jautaajumi, kuri jau 100000x apspriesti dazhaados forumos utt un pat izlasaami standarta manuaaljos.
  2) ja runa iet par tieshaam sarezhgjiitu zinaamu teemu, kuru neviens nezin, tad profesionaals vinju neizpaudiis taapeec, ka tas buus firmas nosleepums
  3) par sarezhgjiitu teemu, kuru nezin protams pachakareesies un atbildees, ja buus laix.
  Taaka iesaaceejiem padoms urbties pashiem cauri pamatiem… un tad ja nebuus kas skaidrs, tad jau paliidzees

  Atbildēt
 28. imho

  Esmu nolemis iemacieites programet, bet nezinu no ka sakt , esmu pagaidam galigs lameris-juzeris, bet loti netlaidigs tips. Varbut ir kads sheit virs ar taisnam rokam, kas zinas, kadi man pirmie soli ir jasper saja vieziena un kadus rikus man jadabu, kuri tie butu un no kurienes. Kas ir komandrinda, kur to jaraksta, ka lai redzu savus pirmos solus utt.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *