MySQL 4.0.12 “Production” versija

Vakar oficiāli tika paziņots par MySQL 4.0 “Production” versijas iznākšanu visām platformām. Ceturtajā versijā ir nākuši klāt daudzi jauninājumi, kas agrāk nebija pieejami 3.2.x zarā.

Starting with the newest release, 4.0.12, MySQL version 4.0 is now the standard code base for all MySQL database downloads.

MySQL priekšrocība bija tā, ka šī datu bāze bija pieejama uz visām platformām. Tāpēc arī tā ir tik populāra. Jo liela daļa tomēr raksta skriptus uz savām Windows mašīnām un tikai pēc tam tos liek uz linux/unix serveriem.

Tur pretī daudzi profesionāļi priekšroku dod PostgreSQL, kas ir iespējām bagātāks, bet diemžēl nav pieejams uz Windows. Lai gan šis trūkums kaut kad tiks novērsts un sākot no PostgreSQL 7.4 versijas būs pieejams arī Windows versija. Atgādināšu, ka pagaidām ir pieejama PostgreSQL 7.3.2 versija.

PostgreSQL is available for almost every brand of Unix (34 platforms with the latest stable release), and native Windows compatibility will be introduced with PostgreSQL 7.4.

Es neesmu nedz MySQL, nedz PostgreSQL fans, jo vēl īsti pat nepārzinu SQL sintaksi. Toties uz sava mājas datora esmu jau nedaudz padarbojies un uzrakstījis šādus tādus skriptiņus PHP + MySQL. Kad būs PostgreSQL, tad apgūšu arī to, bet pagaidām jātestē MySQL 4.0.x.

Lejupielādei binārās instalācijas:

mysql-4.0.12-win.zip 21 476KiB
mysql-standard-4.0.12-pc-linux-i686.tar.gz 12 164KiB

Ja kādam kaut kas nepatika vai pietrūka, tad var iet uz oficiālo lapu un lejupielādēt citu versiju.

19 thoughts on “MySQL 4.0.12 “Production” versija

 1. lupus

  auzās tu brauc. arguments – Jo liela daļa tomēr raksta skriptus uz savām Windows mašīnām – ir pilnīgs bullšits.
  Lielākā daļa lieto caur kādu SQL klientu vai telnetu šo pasākumu no savām windows mašīnām…
  Bet nu tas tā.
  MySQL popularitāte ir tieši viņa vienkāršībā – ne par ko nav jāspringst, konfigurēšana elementāra, strādāt strādā un aidā… Kas vairāk vajadzīgs ja DB sastāv no selectiem pa vienām tabulām…
  PostgreSQL jau advancētākiem jūzeriem kam vajadzīgas normālu joinu versijas, kvalitatīvi konstrenti u.c. fiškas…
  Un ORACLE tiem kam pietrūkst sievietes 😀

  Atbildēt
 2. :)

  lupus pac tu auzaas brauc. tu aptauju esi taisiijis?
  mazi puikas nelieto nekaadus telnetus, bet tieshi uz Windowsa draazh savas DeeBee. vot tas ko tu par to ‘lielaako dalju’ saki ir riktiigs bullshits.
  mazie puikas ir vairaakumaa. paskaties demograafiskaas diagrammas.
  tas ko juus spechuki darat neko nestaasta par lielaako dalju. normal distribution atkaarto.

  Atbildēt
 3. Heremit

  coolynx labas teemas izveelas. Tagad jau buus kashkjis par MySql vs PostgreSQL. Tam varu piebilst tikai to, ka MySql neatbalsta SQL standartus, taapeec nav ieteicams, ja veelies iemaaciities SQL. Savukaart ja gribi tikai uztaisiit savu php maajaslapu par suni, tad pofig, kuru DB lietot (kaut vai dbf failus).

  Atbildēt
 4. Delf

  kaadaa vaina mysql ? 🙂 driz buus subselekti, un ts riktiigi ierulees 🙂
  oracle domaac komercialiem noluukiem, mysql prieksh web (vairaak tomeer)

  Atbildēt
 5. jurisv

  Viens no iemesliem kadelj Mysql ir populars varetu minet arii to ka vinjs ir nezeligi atrs! un protams + ka daudz platformas
  Bet liels – maza funkcionalitate

  Atbildēt
 6. dns

  tieshi tapeec arii MySQL ir aatrs, ka vinjam nav storeetaas proceduuras, kvaliatiivi konstreinti un advanceeti joini. un maziem projektiem bez vinjiem var iztikt.
  p.s. a vispaabaa es nesekoju liidzi cik taalu ir attistiijies MySQL :))))

  Atbildēt
 7. :)

  ja tev nav dziivee savas sievietes, bet veelies iehavot, tad iemiilies ORACLE.
  Normaalam cilveekam, kam ir gjimene, valjasprieki, kas nesaistiiti ar datoriem, kam ir lauku maajas, kam ir kaut kaada sabiedriskaa dziive – vinji neziedo savu dziivi ORACLE. tiem kam nekas no mineetaa nav – kaapec gan ne? buus vismaz sieviete, buus valjasprieks un buus probleemas.

  Atbildēt
 8. Delerium

  Nav tik traki 🙂 Administrēju vairākas lielas Oracle DB un laika man pietiek visam. Nezinošs cilvēks droši vien arī ar Microsoft (R) Calculator Scientific skatījumu var salaulāties :))

  Atbildēt
 9. Lor-X

  Me kautkaa meegjina iebraukt tajaa vissaa , tb mysql, bet kaut kaa nesanaak… kaut kaadu datu baazi jaataisa… bee
  kaads negrib paliidzeet!?
  Protamz par attieciigu samaxu…

  Atbildēt
 10. drformat

  vispaar visas db develop lietas attiecas uz tiem kam pietruuksts sievietes :G MySQL ir paaraak nabadziigs db lietaam, taapeec arii perfekti der lielai daljai vienkaarshu uzdevumu, sanaak laiks arii sievieteem 🙂 Sarezhgjiitaam lietaam nepiecieshami jaudiigaaki instrumenti, kas speej nodroshinaat visvisaadu eksotisku veelmju iestraadi db un tur jau MySQL par shvaku izraadaas. Liidz ar ko naakas pieveersties vairaak sarezgjiitu liidzeklju izveelei, kas ierobezho laiku, kuru var teereet alkoholam, sievieteem un rokenrolam (kas kuram tuvaaks).
  drformat, db developers sirdii, kuram biezhi vien nesanaak laika sievai 🙂

  Atbildēt
 11. Grrr

  Jaudīgāku instrumentu lietošana jau tomēr nodrošina to, ka tu vari izpildīt sarežģītākas lietas salīdzinoši vienkārši.
  Ie. abstrakti runājot
  ar MySQL sarežģīts tasks X nozīmētu 5000 rindiņas koda,
  ar tūli Y (nu labi, teiksim PostgreSQL) tas pats X būtu teiksim 500 rindiņas koda.
  Līdz ar to jaudīgāks instruments _ietaupa_ laiku 😉

  Atbildēt
 12. MZM

  2 Grrr: Lielaakajai daljai jau ar MySQL fiichaam ir paari kaklam. Es arii griezhu vienu MySQL db un tai piejuugto webu un neizmantoju savus 80-90% MySQL iespeeju. Kam man Oracle, ja pat MySQL nespeeju uz visiem 100% izmantot? Der atcereeties, ka MySQL, taapat kaa Linux, attiistaas ljoti strauji un tapee, kas pirms gada nebija iespeejams, shodien jau ir pierasta lieta 🙂

  Atbildēt
 13. Krotow

  MySQL reāli ierullē ar to, ka ir vienkāršs un ātrs un iet praktiski uz visiem Win* un *nix variantiem. Ir viss nepieciešamais SQL funkciju minimums. Prasīgākajiem ir pie’jamas arī transakcijas un Foreign Key, ja izmanto InnoDB tipa tabulas. Datu arhivēšana arī ir elementāra, īpaši MyISAM tabulām 🙂 5. versijā vēl sola arī storētās procedūras un pārējos SQL serveru labumus. Tas, ka ir pieejami izejas teksti, arī rullē. Un pats galvenais (mūsu situācijai) – personīgajām vajadzībām un nekomerciālai izmantošanai par velti. kaut gan komerciālajā gadījumā cena īpaši nekožas, salīdzinājumā ar “lielajiem brāļiem” (Oracle, M$SQL, Informix u.tml.).

  Atbildēt
 14. Grrr

  Cien. MZM & Krotow.
  Nevēlos nolikt MySQL un pilnībā jums piekrītu – MySQL rullē.
  Tikai no jūsu sniegtajiem komentāriem it kā iznāktu, ka tas ko jūs minat ir tās ir lietas, kas MySQL izdevīgi atšķir no pārējām datubāzēm.
  Bet viss ko jūs nosaucāt ir arī citos produktos. Tai pašā Postgresā (PG):
  – attīstās ātri kā Linux un ātri jaunas iespējas – viennozīmīgi.
  – vienkāršs un ātrs un iet uz Win un *ux – protams. uz Uxiem standartprocedūra, ./configure && make && make install. RPMi arī protams ir, utt.
  – transakcijas un foreign key – protams ir
  – datu arhivēšana – protams ir
  – storētās procedūras – uz doto brīdi MySQLā nav, bet PG-ā ir jau kādu laiku
  – izejas teksti pieejami – protams ir
  – personīgām vajadzībām un nekomerciālai izmantošanai par velti — PG par velti da jebkādai izmantošanai – BSD licence
  Papildus protams tādas lietas, daļa no kurām noteikti ir arī MySQLā(?):
  – darbs ar Unicode (sortēšana, multibyte character tipu korekta apstrāde utt)
  – trigeri
  – objekt-orientēta pieeja (tips kā klase, tipu hierarhijas utt)
  Pats es lietoju postgres, jo arī salīdzinoši mazos projektos man patīk, ka varu lietot storētās procedūras un līdz ar to vairāk nodalīt webskriptus un DB funkcijas.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *