ADSL internets ar ātrumu 20Mbps

the inquirer raksta par jauno čipu priekš ADSL modēmiem, kas ir spējīgi nodrošināt interneta pieslēguma ātrumu līdz pat 20Mbps. Detalizētāka informācija ir pieejama Centillium Communications, Inc. preses relīzē.

Šobrīd kaut vai tajā pašā Lattelekom DSL izmantotā ADSL tehnoloģija pieļauj ātrumus līdz pat 8Mbps. Lai gan šī jaunā 20Mbps čipa izmantošana nav gaidāma tik drīz, tomēr beidzot arī Latvijā ir gaidāmas kaut kādas izmaiņas telekomunikācijās, kas ir cieši saistītas ar DSL izmantošanu, jo kā zināms, DSL izmantošanai ir nepieciešams fiksētais telefons. Lielākās summas tiek maksātas nevis par pašu internetu, bet gan tieši par DSL līnijas īri, kas pagaidām iekrīt Lattelekom kabatā.

Iespējams, ja netuvotos Lattelekom monopolstāvokļa beigas, tad mēs vēl joprojām sēdētu uz iezvanpieejām un ISDN, un turpinātu maksāt milzīgas naudas summas par nekādu inteneta pieslēgumu, skatoties uz pulksteni, lai tikai nenosēdētu par ilgu uz telefona. Klientam tas, protams, nav izdevīgi, bet toties kā var vārīties pakalpojuma sniedzējs…

Šobrīd licenci uz telekomunikāciju pakalpojumu piedāvāšanu jau ir saņēmis LDz, vienīgi nav zināms, kad viņi reāli sāks plašākai publikai piedāvāt savus pakalpojumus. Starp citu Lattelekom pēc lat.times.lv nostāstiem draud kārtējā restrukturizācija kā rezultātā tirgū tiks izmesti ap 1000 potenciāliem darba meklētājiem.

Jautāsiet kāds sakars ir telekomunikāciju monopolam ar šo jauno ADSL 20Mbps čipu?
Ļoti vienkārši. Tirgus konkurences apstākļos klients izvēlas to pakalpojumu sniedzēju, kas piedāvā kvalitatīvākos un lētākos pakalpojumus. Protams, ja konkrētā rajonā neviens nepiedāvā neko citu, tad jāizvēlas tas pats monopolists, bet tur, kur ir tirgus tur jau ir nedaudz jāpakasa pakausis. Kad vairākos rajonos jau darbosies tirgus apstākļi, tad attiecīgās firmas sāks domāt par kaut ko jaunu. Viens no tādiem punktiem varētu būt šis DSL ātruma palielinājums. Attiecīgi uzvarēs tas, kas ātrāk dzīvē ieviesīs šo pakalpojumu.

23 thoughts on “ADSL internets ar ātrumu 20Mbps

 1. rudY

  man tev taads jaut coolynx- kaapeec textu baisi ilgi laadeeja un tad es pamaniiju ka vins meegina piekonekteet kaut kaadai spyware lapai bez manas atlaujas, par cik lietoju hdsl tad man tagad aarzemes naf so ja buutu es sito pat nebuutu pamaniijis. wtf tas bija?

  Atbildēt
 2. Kaitnieks

  rudY: nu taa jau nu nebuus coolynxa vaina shoreiz – panjem kaut vai to pashu dazhas dienas atpakalj reklameeto Adaware un iztiiri savu datoru. Un turpmaak browsee internetu ar atsleegtiem ActiveXiem.

  Atbildēt
 3. MZM

  Veel jau ir arii tas Oral Sex banneris…
  Un vispaar nebuutu jau briinums, ja shodien – 13 – aktivizeetos kaadi trojaanji/spyware 🙂

  Atbildēt
 4. Benvenuto

  karlos: vinjsh tevi saskaita, pieraksta kaads tev browseris, bet ne jau izspiego, vajaa un beigaas parkaa klusaam smejoties nodur.

  Atbildēt
 5. P.S.

  Vienā no LTK vadības preses konferencēm tika ziņots, ka ieguldīti kopumā ap 4 miljoni, pārklājums tuvojas 80%.
  Ja kāds arī investēs, tad tikai uzstādot dažus dislamus Rīgas centrā, un par to arī es šaubos. Dārgi sanāks. A jau pie esošā klientu apjoma LTK uz katru konkurentu var reaģēt ar cenas nolaišanu lidz līmenim, kad citiem nekas netmaksāsies.
  Šodien LTK mājas lapā ir ziņa, ka tiek sveikts 10 000 klients. Rēķiniet, cik vidēji mēnesī naudiņa nāk atpakaļ.

  Atbildēt
 6. zhj

  Neviens cits te DSLus nevilks un nepiedāvās kā vien Lattelekoms.
  Gandrīz nekur pasaulē nav vairāki neatkarīgi balss telekomunikāciju tīkli – neatmaksājas.

  Atbildēt
 7. Djuke

  …ilgi mums veel neredzeet normaalu inetu. un jaaprasa kas ir normaals inets – prasiibas lietotaajiem aug deel visaadu eezelju, dc++ utml. ja nelieto p2p tooljos tad jau ar tagadeejo mdsl aatrumu pietiek un paari paliek…

  Atbildēt
 8. Gremlins

  Cool… neapvainojies, bet man sitie uzbraucieni Lattelekom un vina apd.. ir apnikusi. Lidz riebumam. To jau visi tagad mak. Vinu fiska ir bizness un mazie klienti pagaidam viniem ir mazrentabli, tapec ari tadi padargi pakalpojumi. Sitie Latt. aprunasanas stasti sak atgadinat stastu par laiku : Džon! Kāds šodien ir laiks Londonā?
  Nu kur tik lasi tur tik Lattelekom labs vai slikts. Saprotu tavu sapi, ka esi spiests pierakstitities uz Lattelekom pakapojumiem. Uzliec tam brandam po… un dzivo talak.
  Nekas personiskis, tikai skats no biznesa viedokla.

  Atbildēt
 9. Profs!

  Man piemeeram nekas cic nav iespeejamz iznjemot HDSL! Bet ja sazinaas ar paaris Esti Poisi, tad naakas uzzinaat, ka Ikaunjos tiek piedaavaac DSL ar aatrumu 256kbps down; 128!!!kbps UP:!!!!! un ar visaam aarzemeem visu diennakti par aptuveni 14 Ls!!! Kur ir taisniiba? Es jau nesaku, ka Lat(i)Telekoms suukaa, bet gan to, ka lai nu kaa tur nebuutu, mees tiekam kaasti….
  Heyaa Valjuku dienaa!!!

  Atbildēt
 10. daysleeper

  par LDZ – cik man zinams, tad vinji savus pakalpojumus piedavat saaks vasaras viduu kad saaksies ari marketinga aktivitates – turklat internetu vares sanjemt tie tikai kuri dziivo tuvaak dzelzcelja stacijaam – es taads viens no tadiem esmu. 🙂 vismaz shada informacija ir manas rokas…
  LTK ir monopolists un nedomaju ka Turbo DSL maksas 30 sant stundaa kaa te visi DC runaa – to vienkarshi LTK nevaretu atljauties… visi tadam pakalpojumam uzliktu banu.

  Atbildēt
 11. daysleeper

  konkurence ir lapa lieta – bet LTK laikam par to vismaz vel tagadinj ir nospljauties un vinji ir sakushi skaitu naudas kaashanas mashinas veidoshanu Internetaa – taa teikt – kaarumniekiem dazhadas programmas ar dazhadiem cenjikiem un dazhadiem atrumiem. kaa lai nekliedz ka shitada netaisniba nav pat pie eesti jabrauc – ir atshkiriba vai dzivo dzivoklju majaa ar normalu radiolinku kaut vai uz dazham galvinjam vai ari maksaa smirdigajam LTK (piedodiet) shito naudu – zhel vienkarshi savas naudinjas paliek…
  Apollo esot pern veicinajis interneta attistibu Latvija – taads nu bija gadu mijas sauklis vinjiem – nedomaju viss ka butu kaut kas dizhi veicinats ja nu vienigi sev.

  Atbildēt
 12. YeeH

  Kāds tolks vispār runāt par internetu latvijā? Pirmāmkārtām internets ir pieejams tikai Rīgas robežās un dažās latvijas lielākajās pilsētās. Kāds zin cik % sakainā LTK klientu vispār ir pieejama ciparu līnija? Un ārzemju truba nu sorry tā ir ārpus katras kritikas.

  Atbildēt
 13. moris

  Iisteniibaa no LTK paredzeets atbriivot ap 2000 darba mekleetaaju. Interesantak buutu uzzinaat kur LTK-am atrodas trafika sluuzas jeb trafika bremzes. Runaa ka taadas esot lai palielinaatu pateereeto laiku un noslauktu vairaak mony.

  Atbildēt
 14. ZBH

  hehehee, Limbaz – druumie lauk? a Jaanukrogaa (apdziivot viet Lestens pagastaa laikam veel avien) iraid lielaakajai dalai vecenj pieejams tas DSL?

  Atbildēt
 15. Rukicc

  Normaalās pilsētās ir arii Dial-Up`am normaals aatrums, tas ir tur kur veel nav DSL, bet ir arii ritiigi lauki, kur nav ne normaala stabila elektriiba, ne stabili sakari par laimi man taadaa vietaa nav jaauzturas.

  Atbildēt
 16. Solotajs

  Nesapratu ko nozīmē raksta virsraksts – “ADSL internets” ar ātrumu 20Mbps.
  ADSL tehnoloģijas izmantošana beidzas tuvākajā LTK centrālē (precīzāk DSLAMā).
  Tos 20Mbps varētu “redzēt” labi, ja posmā no LTK centrāles līdz ADSL modemam.
  Problēma jau ir maģistrālā tīkla “trubu” izbūvē un uzturēšanā līdz ISP.
  Kurš ISP Latvijā var “iedot” atbilstošu šīm trubām internetu (starptautisko)?
  P.S. Tehnoloģijas attīstās un ir patiess prieks, ka kāds par tām interesējas un seko līdz jaunumiem.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *