Microsoft atņems WindowsXP.nu domēnu

PCworld.com ir ievietots raksts par to, ka Microsoft ir pieprasījusi WindowsXP.nu domēna īpašniekam atdot šo domēnu līdz 19.decembrim, jo nosaukumā tiek izmantots vārds Windows, kas ir Microsoft kompānijas preču zīme un tās izmantošana ir aizliegta saskaņā ar autortiesību likumu.

Lai gan WindowsXP.nu lapa jau pastāv divus gadus un tai, kā stāsta autors, Bink, kas ir kādas holandiešu IT pakalpojumu kompānijas īpašnieks, dienā ir ap 20 000 apmeklētāju, tomēr Microsoft nez kāpēc ir ķēries pie savas preču zīmes aizstāvēšanas tikai tagad. Katrā gadījumā pašreizējais domēna īpašnieks netaisās cīnīties ar holandiešu juridisko firmu, kas piestādīja prasību, jo nav vēlmes piedalīties tiesas prāvā pret lielo monstru Microsoft.

Lai vai kā, bet WindowsXP.nu lapa pastāvēs arī turpmāk zem iepriekšējā domēna vārda Bink.nu.

Tajā pašā laikā kāds no virtuālās pasaules iemītniekiem ir uzsācis online petīciju pret Microsoft. Arī jums ir iespēja parakstīties kā arī vienkārši apskatīties cik daudz cilvēku jau ir atstājuši parakstu zem šīs petīcijas. Šobrīd tur ir virs 4 ar pusi tūkstoši parakstu, bet saraksts strauji aug.

18 thoughts on “Microsoft atņems WindowsXP.nu domēnu

 1. Labais

  Situaacija:
  Celtnieciibas firma “Best windows for your house” atver lapu windows4u.uk un sabaaz tur katalogus ar visdazaadaajiem logiem (koka, pastikaata, metaals utt.), a M$ sadomaa pieprasiit sho adresi, jo taa satur vaardu “windows”.
  Peec baigaas tiesaasanaas spriedums, ka M$ nav tiesiibu izmantot vaardu windows, jo tas apziimee logu nevis datora paarluuk programmu un nolemj, ka M$ vairs nedriikst izmantot vaardu “windows”.

  Atbildēt
 2. Benvenuto

  to Inga Muste: geji smird necieshamaak ar katru dienu. es nekad neesmu pieteicies. nost ar natural.gay.lv
  a microsoft prasiiba nav nepamatota

  Atbildēt
 3. squash

  Sakaraa ar saitu vershanu un dzimshanu no jauna, tad.. rekaa.. Bija kadreiz tads http://www.xp-erience.org a tagad jau http://www.ntfs.org
  Brr.. melns palicis. Neparak man.

  Atbildēt
 4. nix

  īsti neatceros, bet kad m$ tiesājās ar lindows, man šķiet, ka tiesnesis kaut ko par vārdu “windows” pateica– tipa angļu valodas vārds..

  Atbildēt
 5. Profs

  Ai! Nu ko juus peraas? M$ tak droshi vien pat savai eekai logus ir sava logo kraasaas izkraasojushi. un Juus veel gaidat, lai vinji liktos mieraa?…
  http://www.windows.lv/ ir Latnet lapa. kaapeec tad vinjus netiesaa. Ja reiz tiesaajas, tad jau ar visiem…

  Atbildēt
 6. coolynx

  Profs: kad latnet lapai buus 20k apmekleetaaju dienaa un saites uz peedeejaam windows versijaam, tad arii piesiesies. bet visticamaak, ka taa nemaz nav latnet lapa, bet gan rezerveeta, lai to nevar pieregjistree…

  Atbildēt
 7. ss

  Arī autora tiesību ( intelektuālā īpašuma aizsardzības )jomā apgrozībā ir RTFL. Citādi liela daļa sarunas par šo tēmu izklausās…nu vismaz jocīgi. Piemēram tikai pāris elementāras lietas – tiesājas tikai, ja kāds ceļ prasību, prasītājs pats var izvēlēties potenciālo upuri.
  Papildus. Kas nezin likumus, riskē vairāk. Katrs pats izvēlas biznesa partneri. Izvēloties apšaubāmu partneri, bizness tiek pakļauts lielākam riskam. Utt.

  Atbildēt
 8. ss

  coolynx. Tev 9.30 ir taisnība. Visgrūtāk ir atšķirt muļķību vai nezināšanu no apzinātas un gudras rīcības( dažreiz to varētu arī saukt par lamatu izlikšanu)

  Atbildēt
 9. Inga Muste aka Meita+

  domain: windows.lv
  descr: Raimonds Rozenfelds
  admin-c: 15157-LUMII
  tech-c: 15157-LUMII
  nserver: latnet.lv
  nserver: latnet.lv
  changed: dns-reg@nic.lv 20001001
  source: LUMII
  person: Raimonds Rozenfelds
  address: none
  phone: +371-7222442
  fax-no: +371-7216854
  e-mail: raimonds@bartalome.lv
  nic-hdl: 15157-LUMII
  source: LUMII

  Atbildēt
 10. User

  Kaa man zinaams, tad Windows anglju valodaa noziimee LOGS, bet ja es uz sava loga uzrakstu XP, tad mani laikam noeediis dziivu.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *