Turpinam par Turbo DSL

Turpinot iesākto tēmu par Turbo DSL gribētos pieminēt vēl pāris lietas. No uzticamiem avotiem ir noskaidrots, ka šobrīd jau ir pārslēgta lielākā daļa pārdaugavas, ja tehniski būtu iespējams, tad tiktu pārslēgta visa pārdaugava. Bez pārdaugavas ir pieslēgti vēl 3 rajoni + 2 centra rajoni.
Diemžēl dažiem klientiem ir radušās problēmas kuru iemesls pagaidām vēl nav noskaidrots un problēma ir aktuāla, kamēr netiks apzināti problēmas patiesie iemesli un atrasts risinājums jauni klienti netiks pārslēgti. Klienti, kam radušās problēmas tiek pārslēgti atpakaļ uz veco sistēmu.

Mani arī šodien pārslēdza uz jauno access pointu pie pārējiem Turbo DSListiem. Sākumā ar *skriptiņu* DHCP neatdevās. IP adresi gan iedeva, bet vairāk neko negribēja darīt. Pārstartēju kasti un pēc nelielas pauzes skripts izdarīja savu melno darbu – pieslēdza manu kasti pie interneta.

Ja gadījumā kāds, pie Turbo DSListiem pieslēgtais Mājas DSL klients, ir saskāries ar problēmām, tad būtu ļoti vēlams sniegt vispilnīgāko informāciju par datora konfigurāciju un to, kas notiek vai nenotiek ar internetu – kaadas paketes suutam un kaadas sanjemam. Jo vairāk informācijas, jo labāk. Ideāls gadījums būtu, ja par šādu upuri, kam neiet vairs internets, kļūtu kāds tīklu speciālists vai hakeris, kas kārtīgi paņemtu priekšā savu tīklu un noskaidrotu, ko dators sūta un ko ne. Lai gan tādiem parasti nav problēmu 🙂

Diemžēl Apollo nav atgriezeniskās saites ar klientiem un tāpēc mums pašiem ir jāmēģina izdzīvot šajā situācijā.

Man ir aizdomas, ka problēmas ir tām Windows versijām, kas ne pārāk draudzējas ar tīklu. Pie tādām es pieskaitu Windows 9x/ME, jo pats esmu saskāries ar tādām. Tajā pašā laikā pārstartējot datoru Linux vai Unix vidē tīkls griežas bez problēmām. Tapēc arī tādi secinājumi.

Viens no variantiem kā tikt pie interneta ar jauno adresi, ja ir radušās problēmas, būtu sekojošs:

ipconfig /release vai ipconfig /release_all uz Win9x un pēc tam pārstartēt datoru.

Savu sāpi var izgāzt komentāros vai arī uz e-pastu.

Starp citu pieslēdzot pie turbo netika ņemts vērā tas fakts, ka klients ir vai nav parakstījis to fckeno līgumu. Pie tam pārslēdza tos rajonus, kur lielāka slodze jeb citiem vārdiem sakot, kas visvairāk *kačā*.
Kā zināms OZOLS no Pārdaugavas reāli kačā, tapēc rajons tika pārslēgts uz Turbo DSL, lai visi draudzīgi paplestu pirkstus un reāli iekačātu 😀

P.S.
Pēdējais teikums bija joks, bet viss pārējais nopietni.
P.P.S.
Žēl, ka tavā rajonā nedzīvo Ozols.

44 thoughts on “Turpinam par Turbo DSL

 1. MR.LSD

  Starp citu, sarunā ar Apollo Help dienesta večiem noskaidroju, ka Turbo poga parādās brīvdienās, kā arī to, ka šis tests ir priekš visiem mdsl lietotājiem un ka ar laiku varēs izbaudīt Turbo DSL visi.
  Tā kā nav tikai kaut kādiem izredzētajiem šis Turbo DSL tests.

  Atbildēt
 2. CannibalSmith

  Es ar padaliishos savaa saapee: F** B****!!!! Manam draugam IR turbo a man NAV!! 🙁 Shijaas paarmainju veetraas ip adreses mainaas no 80.* uz 81.*
  Paardaugava sux! OZOLs loxs! LATTELEKOM MUST DIE! PODS RULEZ!

  Atbildēt
 3. andza

  to coolynx: tu jau protams vareetu padaliites arii ar parastajiem mirstiigajiem cilveekiem un kautko pastaastiit par to, ka izsekot trafiku un visas citas lietas. 😉

  Atbildēt
 4. HashTreKz

  nedaudz smalkak: neiet ne uz w98 ne uz w2k, parinstaleshanas (ptotokoli, tiklene, os) neliidz… ip adrese nemainiiga – 0.0.0.0… uz w98 nav nevienaz konekcijaz, uz w2k ir ‘listen’ un aizsutas pariz paketez, bet received: 0… vel aizdomigi ka pie w98 ielades logo sisteema iefreezeejas uz 1-2min, bet ja tcpip protokolz i noinstaleec tad tas nenotieik… Aizvakar pilniibaa negaja, ta vakar pekshjnji aizgaaja un vakara tikpat pekshnji atkal viss dsikonkteejaas… ZB zvaniitiez uz to helpdesku… kautkaa jarokaaz…

  Atbildēt
 5. foxy

  Man taads jautaajums: Vai manii ir iespeejams sev palaist to Turbo, ja man pashreiz ir ” 384 kbit/s Apollo Ultra** ” piesleegums?
  Ja var, tad kaa to izdariit, jo lapa www.mdsl.lv vajla chota neveraas.

  Atbildēt
 6. coolynx

  HashTreKz: var veel pameegjinaat sekojoshu kombinaaciju:
  1. atbriivojamies no IP ar release komandu
  2. izsleedzam kompi
  3. izsleedzam DSL modeemu un pagaidam kaadu pusminuuti
  4. iesleedzam DSL modeemu
  5. kad DSL modeems sinhronizeejies var iesleegt kompi
  6. taalaak mocam un spaardam kompi, kameer dabon kaut vai defaulto IP 164.* vai kaada tur bija, kas windowsaa kaut kur tur regjistros naak ierakstiita.

  Atbildēt
 7. .squash.

  Nu Ogree laikam viss normali. 3x IP nomainijas, bet tagad liekas jau otro dienu ir normali. So, Ogree diez vai dziivo kachaataaji lielie. P.S. par laimi probleemas ir mDSL darbiibu neesmu noveerojis, ceru, ka nemaz nenoverosu & 6dien iemeegjinashu to TurbO.

  Atbildēt
 8. coolynx

  nee es domaaju to ko uzrakstiiju. a tu domaa, ka es nezinu kaada ir localhost IP adrese? 🙂
  par to 169.x.x.x adresi siikaak var pamekleet ieksh googles. atsleegas vaadri “windows dhcp address dsl registry” var veel klaat pielikt 169
  Es kaadreiz uz win98 arii saskaaros ar shaadu probleemu un tapeec esmu lietas kursa par sho mistisko 169. subnetu, kas ir ierakstiits windows regjistraa.

  Atbildēt
 9. K|NG

  Vakar 23.10.2002. man bija tieši tāda pati situācija kā rakstija Autors: HashTreKz [www] :: 24.10.2002 / 13:46 Izmēģinājos visādas Podā reklamētās komandrindas iekš cmd, bet nekā:( Viss notikās ar w2000 Pro, Beigās sazvanīju aizņemto 8008114, un trāpiju uz cilvēku, kurš visu mācēja nodiktēt “pa punktiem” kādas man komandrindas jāraksta tajā cmd. Kopīgi ar Apollo “helperi” izmēģinājām ipconfig :), bet kā negāja tā negāja.Beigās sanāca, ka tā mana vaina nēsot, kautkas “nezināms” viņiem tur notikās, un es aizgāju gulēt. Pamodos un viss iet 😀 Morāle ir tāda: Jo dziļāk mežā, jo resnāki partizāni!

  Atbildēt
 10. solotajs

  Jācer, ka šajā vienigajā, sakarīgajā lapā par Mājas DSL ieskatās arī LTK. Ja jau viņiem tas palīdz, tad normāli aprakstam probzas, lai zin ar ko cīnīties un tad jau TURBO rullēs.
  Personīgi man pret Mājas DSL pretenziju nav (tpfu, tpfu, tpfu..). Ātrums arī turas normā 32kB/s = 256kbps (pa Latviju protams un no normāliem FTP serveriem.

  Atbildēt
 11. efix

  nu, tjipo ne pateemu biku, bet lieta taada, ka izmeegjinaaju es tikko to variantu ar progu Servers Alive, kad tiek chekots ar ping DHCP serveris. DSL atkaaraas, peec briizha chekoja, peec tam otreiz, ok, host down, palaidaas man mdsl.bat, kas noraadiits, ka jaapalaizh taadaa gadiijumaa. Skatos, cmd palaizhas, notiek ipconfig /release, peec tam ipconfig /renew un kaa sapratu, tad tas bat fails it kaa darbojaas vienc pats, nevis kopaa ar curl, liidz ar to nenostraadaaja ielogoshanaas. kad palaidu veelreiz to failu viss notikaas. jautaajums sekojosh: ieksh mdsl.bat var noraadiit uz curl pilnu celju, tjpo c:mdslcurl ??

  Atbildēt
 12. coolynx

  efix: iekš .bat faila ir jānorāda pilns ceļš gadījumā, ja programma neatrodas tajā pašā direktorijā…
  Tā izskatās, ka LTK atkal kaut ko ir pamainījuši, laikam nāksies pielabot/uzlabot skriptu. 😛

  Atbildēt
 13. coolynx

  /dev/null: hrefus nerij nost, bet griezh caurumus. pagaidaam neesmu veel izdomaajis universālu algoritmu, lai cirstu nost garos stringus un taisītu smukus linkus no teksta. varu jau taadu skriptu ielikt, bet buus cuukas, kas to sabojaas. tapeec pagaidaam jaaraksta urlji, kas ari tiks izraveeti. tavaa gadiijumaa starp a tagiem nebija teksta un taapeec tie neparaadaas 🙂
  Ja tev ir kaads php skripts, kas to visu labak izdariis vari padaliities.

  Atbildēt
 14. /dev/null

  to coolynx: gatava skripta nav 🙁 iisteniibaa jau pietiek, ka var lietot tagus. Toch neieliku tekstu starp a tagiem… Laikam jaamet mieru shodien.

  Atbildēt
 15. .squash.

  Skripts kursh uztaisa smukus linkus bija it kaa likts hackers.lv bet tur vinju naacas nedaudz uzlabot un viss cjiki. Vismaz manaa lapaa cjiki. RegXp

  Atbildēt
 16. Guncha

  Jā… HDSListi… Gribējās arī man pievienoties jūsu pulkam, bet izsauktais Lattelekom speciālists konstatēja, ka nesen notikušā mājas remonta laikā kretīns elektriķis telefona vadu vīto pāru vietā ir salicis vienkārši parastus elektrības vadus. Tā teikt – runāt vari, bet internets nebūs, brāl… ;( Bet nu gan jau…
  P.S. Žēl gan, ka Ozols nedzīvo manā rajonā.

  Atbildēt
 17. Lattelekom SuxS

  Stulbais latelikkomix. Vareeja shis likt nevis 2 mbs bet 1 un visai latvijai nevis kautkaadam latvijas nostuurim. TIKAI IDIOTI VEEL DOMAA KA LATTELEKOM IR LEETC UN LAPS.

  Atbildēt
 18. viestux

  btw shodien MDSL diivaini rullee, tb ienaakoshais kaa parsti ir suudiix ~15-20kB/s, bet izejoshais ir baigi laps palaidu du meter stopwatch uz 2h un aktiivi shaareejot failus ieksh DC++ videejais izejoshais uzraadaas 400kbit/s tb 50kB/s. pietam tas ir ar atsleegtu jebkaadu Turbo, jo veel nau 6diena. jox taac ka tas taa nau tikai man vienam. iespeejams ka LTK kaukas nojuudzies ar to asimetriju jo teoreetiski DSLam ienaakoshajam jaabuut lielaakam par izejosho. bet nu tas taa. :))

  Atbildēt
 19. hmm

  skuju, tas durbo dsl ir ‘aktivizeets noteiktam klientu lokam un darbojas pirmajiem 100 kas piesleedzas’ kaa man pazinjoja apollo, un diezgan bezceriigs variants ;( jebshu arii peec piektdienas probleemaam man vienkaarshi turbo neiet ko apollo noliedz, bet man uz turbo saka nav iespeejams aktivizeet pakalpojumu, blja.

  Atbildēt
 20. jons

  shodien ap pusdienlaiku saakaas kaarteejaas probleemas, peec apm. stundu ilgas ltk baxtiishanaas shie nomainiija ip adresi no 81.x.x.x uz 80.x.x.x, internets aizgaaja, bet uz turbo raadiija ka nav iespeejams aktivizeet pakalpojumu (uz 81.x.x.x turbo darbojaas, bet bet bija veel nestabilaax par parasto hdsl, tiesa gan latvijas resursus praktiski nelietoju) saakumaa sapriecaajos, jo aatrums tieshaam bija pieklaajigs (videeji ap 15 Kb ar piikjiem liidz pat 40 uz aarzemeem), bet tagad vakaraa videejais 5-8 Kb :-||

  Atbildēt
 21. DAS_KILLA

  Lasiiju jau vienu postu…. Es kaa DC++ juuzers zinu ka no shii fucking pakalpojuma nevar izspiest aarumu lielaaku kaa 27-29 kB/s, tun es vakar uzliku ka4aat nost jauno NFS2 (ir taads gamucis), Atrums kaa parasti 6:30 to go 🙂 (stundas te domaats). Naaku peec 1.5 h atpaklaj novilkts jau uz 99% nu es laimiigs aatrums 110 kB/s. Peec kaada mirklja SKUI. Aatrums atkal taads pats!(27~). Taa kaa nedziivoju riigaa bet gan Aluuksnee kur taads “turbo” atnaaks ar peedeejo sniegu (ja vispaar atnaaks), gribeeju zinaat kas tas par “gjuku” ! Starp citu ir arii citu reizi gadiijies taads!

  Atbildēt
 22. Anonīmais

  Zem XP logiem vajadzeetu pietikt ar ipconfig/release un ipconfig/renew. Parstarteet XP nevajag. Amatieriem – aatrumu vajag meeriit pret kaadu lielu vieteejo serveri, veelams ar FTP. Velkot softu no pasaules nav ko briiniities ka mainaas aatrums. Taa tam buus buut par ar 1Gb piesleegumu. Arii citur pasaulee leiputrija veel nav izsludinaata.

  Atbildēt
 23. raimo

  beidzamajaa laikaa baigi gljuko tas MDSL(esmu ieveerojis 🙂 pats neesmu maajaas, bet maajinieki suudzaas ka gandriiz katru otro dienu briizjiem pazuudi inets vispaar. ari vikendos nakti pazud. agraak tik forshi gaaja. nu bet aatrums labs no LV no normaliem serveriem gandriz vienmer ar 25-35KB/s. TURBO arii aatrs 215 KB/s pa latviju no aarzemeem neesmu taa testeejis

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *