Spameri izmanto Windows ziņojumu servisu savam melnajam darbam

Vakar K atsūtīja bildi ar reklāmas logu, kas izleca viņa priekšā. Tas nebija parasts pārlūkprogrammas pop-up logs, bet gan “Micro$oft Windows Messenger service” paziņojums, kas patiesībā bija vienkārša reklāma.

Kā izrādās bez lielām problēmam ar speciālu programmu palīdzību ir iespējams izsūtīt šādu spamu neierobežotam skaitam lietotāju, kas neizmanto ugunsmūrus un ir pieslēgti internetam.

Lūk šādu *jauku* spamu saņēma K tepat Latvijā…

Windows Messenger Spam

Pirms pāris dienām par šo *jauko* Windows *iespēju*, ko labprāt izmanto spameri savām vajadzībām, tika rakstīts lielākajos ziņu saitos – wired.com, zdnet.co.uk, yahoo.com.

No Latvijas saitiem es ieteiktu ievērtēt šo te rakstu lat.times.lv kurā būs aprakstīts kā tikt vaļā no šīs *jaukās ekstras*.

16 thoughts on “Spameri izmanto Windows ziņojumu servisu savam melnajam darbam

 1. BigUgga

  hehehe, shitaa te mums uz viena w2k servera leca aaraa, kameer zb un pieveeru vienu servici. bet shitas jau sen zinaams arii uz nt – it seviski jautri bi vienaa lu pc. klasee kur bi nteskas, izreekties vareeja veerojot *nabaga* studenshu reakciju 😀

  Atbildēt
 2. deni2s

  ““Windows 98/ME” lietotāji iet skatīties pie “Control Panel” zem “Network”, un atinstalē “File and printer sharing for Microsoft Networks” nospiežot Remove. ”
  Un ko lai dara ja tas File and printer sharing for Microsoft Networks ir vajadziigs? Labaak uzreiz buutu rakstiijushi, ka Win9x lietotaaji atinstalee Win9x :E

  Atbildēt
 3. Dreef

  Diemzheel es negribeeju taas progas web adresi likt Webaa, jo zinaaju, ka daudzi to izmantos savaam “vajadziibaam”. Bet viens kekss tomeer iemeta linku ;-(, un liidz ar to arii panesaas tas vilnis tepat Latvijaa arii. Es rakstot to rakstu nevareeju sev zinjojumu nosuutiit un taadeelj bildi bija jaaliek taadu, kaadu dabuuju, toties latviski biju no pashas programmas bildi uztaisiijis, kur redzami Latvijas IP apgabali utt., toties es tur taas bildes nelieku iekshaa un keksi kaut ko samainiijushi ;-(.
  Ja tas suuda “File and printer sharing for Microsoft Networks” ir vajadziigs, tad jaalieto firewall. Varbuut paliidz arii iznjemt kjeksiishus pie tiem “I want to be able to …, kaut gan neesmu paarlicinaats, jo neesmu notesteejis. Un vismaar man tie Win9x ne visai patiik ;-).
  Starp citu man vakar arii atmeiloja un skaidroja, ka es biedeejot tautu ar taadiem rakstiem – tipa paranoja, jo nekas taads nenotiekot ;-). Nu viedoklji ir dazhaadi un katrs dara, kaa liekas pareizaak.

  Atbildēt
 4. MacDemon

  *offtopic* kad biju mazaaks un kad visi usoja win98 meedzu ieliist kaukaadaas skolaas un izprinteet visu papiiru no printeriem, taa luuk notiek ja atstaaj File and Printer sharingu un vispaar ja uso win98 🙂

  Atbildēt
 5. /dev/null

  He-hee, sen jau gaidiiju, kad shito kaads izmantos. Pats arii paaris reizes esmu pableenjojies 🙂 Suutiit vislabaak no linux ar smbclient programminju, jo tur var noraadiit kaadu username gribi. 😉

  Atbildēt
 6. valdiic

  Mosh var man kaads kaa galiigam stulbenim paskaidrot, kaa sauc to *.exe, ar ko win9x videe var shito briinumu palaist (nu, tjip msg suutiit uz kaadu hostu)?!?!

  Atbildēt
 7. nrcha

  wait wait, lai varetu izmantot net send vaig tak accesu tiiklam, citadi nekas nesanax.. bet vispar pietiek apstadinat messenger servici un mesages neleks.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *