Kā tikt vaļā no KLEZ.* vīrusa

Laikam jau tik vienkārši vis tā epidēmija nebeigsies. Domāju, ka labāk būs, ja vairākās vietās un vairākas reizes pastāstīs par vienu un to pašu nekā, ja cerēsim, ka atnāks laimes lācis un ieviesīs kārtību.

Kas ir KLEZ vīruss, kā tas izplatās un kā ar to cīnīties?
Tātad vēlreiz visiem tiem, kas nav sapratuši kā var atnākt meils no president.lv, hansabanka.lv, kautkascits.lv, pods.lv, gribēju pateikt, ka vīruss savāc pilnīgi visas email adreses, kas ir atrodamas uz tava datora cietā diska. Ja tu esi apmeklējis kādu saitu, tad šajā saitā atrodamās email adreses visticamāk, ka tiks savāktas un izmantotas. Tātad email adreses no kurām ir izsūtīts emails var būt jebkādas. Un tas nenozīmē, ka šīs email adreses īpašnieks šo emailu ir izsūtījis.

Nelieli apraksti par šo interneta tārpu jau bija atrodami antivirus.lv saitā šeit un pirmais raksts šeit. Podā par šo epidēmijas sākumu varēja lasīt jau divas dienas iepriekš, par to esam pateicību parādā Raver, kas mūs informēja. Pēc tam vēl nedaudz rakstīju ar ilustrācijām.
Sīkāk par vīrusu var palasīt ārzemju saitos viruslist.com.
Iekš antivirus.lv piedāvātā programmiņa vīrusa iznīcināšanai vismaz aizvakar bija veca, bet šodien apskatījos, ka tur jau ir pieejama jaunāka versija. Es gan ieteiktu biežāk iegriezties symantec.com saitā un lejupielādēt viņu piedāvāto programmiņu, jo tā ir draudzīgāka lietotājam un smukāk izskatās 😉 Bet galvenais, ka tā tiek atjaunota ik pa brīdim. Šobrīd jau ir pieejama Klez Removal Tool 1.0.4 132Kb.

Symantec Klez Removal Tool 1.0.4

15 thoughts on “Kā tikt vaļā no KLEZ.* vīrusa

 1. kex

  cietnis.lv ir uzsaacis nebijushu akciju Latvijaa “nost ar spamu” ( http://www.cietnis.lv/?id=1395638 ). Es domaaju coolynx, dreeef un citi shii laucinja urbeeji vareetu njemt to kaa labu ideju. Skat, Latviju apies naakamais “klezoshais vilnis”

  Atbildēt
 2. Kaitnieks

  Ja kaadam simanteka tuulis taapataas kaa man karaas aukshaa, arii Kasperskijam ir kleza novaakshanas tuulis, kursh straadaa lieliski. ftp://ftp.kaspersky.ru/utils/clrav.com Patchs prieksh IE, lai aiztaupiitu sev un saviem addressbuka draugiem stresu ir sheit: [Lasīt rakstu] labots coolynx

  Atbildēt
 3. U.F.

  lietoju Outlook express, ljoti neapziniigi uz sava kaajminamaa pc neturu antiviirusu, zato esmu skaisti apmaaciijis visus shaa piishlja lietotaajus nereagjeet uz nepaziistamiem meiliem vai diivainiem meiliem no paziistamiem un atstaat tos man apluukoshanai, parasti tad seko Shift+Delete by me un aamen. Anyway, priex, ka gadiijumaa ja nu kas, cilveeki nekautreejas n-to reizi staastiit ko&kur&kaa var salaapiit.
  U.F., griboshs alinju pirms hokja iedzert

  Atbildēt
 4. Budzis

  Nebeidzama jautriiba r to klezu. Ar Kasperski un shito te Simanteka tooli iztiiri kompi, bet peec briiza Spaiders atkal blaustaas…

  Atbildēt
 5. Dracon

  KO DARĪT TĀLĀK ? Palaidu to programmu, tā pēc brīža izmet man laukā FixKlez.log un vēl pēc minūtes uzduroties “kaut kam”, pārstartē kompi. Ne Nortons, ne Kasperskis nepalīdz. Un ko darīt ar to failu, kas tas i?

  Atbildēt
 6. Kaitnieks

  aaa izraadaas antivirus.lv no Kasperskija… sorry, nemaz nepaskatiijos, es vienmeer pa taisno uz oficiaalajaam, centraalajaam lapaam maucu. A linku uz patchu gan tavaa raxtaa neredzu 😉
  P.S. Dubults nepliist 🙂

  Atbildēt
 7. Kaitnieks

  Aa sorry, tagad atradu – tajaa pusotras nedeeljas vecajaa raxtaa. Galvenais nenjem galvaa, mans taads jucekliigs shodien.

  Atbildēt
 8. Whil

  Ko juus vispaar saprotat no taarpiem spamiem un viruss utt. Tikuntaa nava nekaada perfekta proga kas tos visus demulee taaka varaat nepuuleties te ko izteikt peerciet labas progas ar av un iv protection un gan buus labi

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *