Izmaiņas norēķiniem internetā ar Swedbank kartēm

Burtiski pirms nedēļas man beidzās termiņš vecai Swedbank kartei un tiku pie jaunas. Protams, ka pa šiem gadiem es jau biju paspējis aizmirst, ka karti vajag aktivizēt, lai ar to varētu veikt norēķinus internetā.

Maksājums

Izbrīnīja tas, ka agrāk vajadzēja aizpildīt divus nesaprotamus lauciņus – pirmais bija draudzīgais paziņojums par to, ka nākamajā solī vajadzēs ievadīt paroli (otrais lauciņš). Jaunajai kartei ir palicis vairs tikai draudzīgais paziņojums. Es pabrīnījos. Šodien lasu, ka no 17.septembra būs izmaiņas norēķiniem internetā ar Swedbank kartēm.

 • Internetveikalos, kuri ir pievienojušies šai programmai, ir redzami logotipi MasterCard SecureCode un/vai Verified by VISA.
 • Pēc kartes datu ievadīšanas tiek parādīts pirkuma kopsavilkums un klienta identifikācijas ziņojums, kas ļauj pārliecināties par internetveikala drošību.
 • Pēc tam klients tiek pārvirzīts uz Swedbank internetbanku, kur jāapstiprina pirkums, ievadot savus internetbankas identifikācijas datus.
 • Pēc veiksmīgas autorizācijas klients tiek pārvirzīts atpakaļ pie tirgotāja.

Principā sanāk, ka tagad vairs nebūs lielas atšķirības tam kādu norēķinu veidu izmanto, jo visos gadījumos nonāksi internetbankas lapā, lai apstiprinātu maksājumu. Agrāk es varēju noslinkot,  nevilkt ārā kodu kalkulatoru un iztikt ar to, ka atceros paroli. Nebūs diez ko ērti, toties droši. 😉

23 thoughts on “Izmaiņas norēķiniem internetā ar Swedbank kartēm

 1. Neticis

  Izmantojot SecureCode, attiecīgās bankas internetbankā nonāk tikai tad, ja veikals to pieprasa. Ja veikals to nepieprasa (kā tas bieži notiek ASV), tad nekādas papildu autentifikācijas nav.

  Atbildēt
 2. m

  Cik esmu visādās ārzemju šņegās iepircies ar swedbankas karti, parasti jau nekādas paroles neprasa, tā ka īsti nesaprotu šim jēgu.

  Atbildēt
 3. e-remit

  Agrāk gadījās uzrauties uz veikaliem, kuros nevarēju ar Swedbank karti norēķināties, jo veikals nesupportēja to autentifikācijas mehānismu.
  Jaunā sistēma, cik zinu, ir Eiropas prasība.

  Atbildēt
  1. coolynx Raksta autors

   Runājot par Eiropas prasībām, otra ir par cepumiņiem, kurai pagaidām esmu uzlicis mīksto. Patīkami, ka Eiropa par mums tā rūpējas. 😉

   Atbildēt
    1. coolynx Raksta autors

     Uzprasījies. Ieliku pašu elegantāko un prastāko variantu. Neviens no WordPress spraudņiem nepatika. Paņēmu to pašu kas Kursorā. 😉

     Atbildēt
     1. hmmmmmmmm

      1 citai lielai .lv bankai tāda sistēma jau ir sen (pāris gadus vismaz). Var tikai pabrīnities, ka Swed ievieš tikai tagad.

      p.s. Kas tā par mistisku prasību attiecībā uz cookies? Kur var palasīt sīkāk. Personīgi man būtu pie kājas par tādu prasību. Neliktu nekad, ja tam nav kāda taustāma labuma.

     2. coolynx Raksta autors

      Swedbankai jau arī ilgus gadus ir. Tagad vienkārši vairs neies cauri parole, bet gan būs nepieciešama “pilna” internetbankas logošanās. 🙁

      Par cepumiem var palasīt šeit http://ec.europa.eu/ipg/basics/legal/cookies/index_en.htm#section_5

      Cepumus pieprasa Google Adsense. Citādi jau man arī būtu pie kājas. 😀

     3. h

      “cepumiņi vai sīkfaili” sanāk, ka cepumiņi un sīkfaili ir dažādas lietas nevis vienas lietas dažādi nosaukumi. “cepumiņi jeb sīkfaili” būtu pareizi.

 4. hronists

  Pēc tam klients tiek pārvirzīts uz Swedbank internetbanku, kur jāapstiprina pirkums, ievadot savus internetbankas identifikācijas datus.

  pardon my french, bet nakuj, ja drīkst jautāt, vispār tāda kredītkarte vajadzīga, ja vienalga jāiet internetbankā? šitā dadzīvosies līdz tam ka rīgas autostāvvietās lai samaksātu būs jāvelk laukā kodu kalkulators.

  Atbildēt
  1. hronists

   kā kristāla bumbā skatījos – šodien gribēju uz ielas papildināt mobilly kontu un tiku sveikts ar lūgumu ievadīt kodu no kodu kalkulatora #fail #facepalm 😀

   Atbildēt
 5. N.R.

  Jā, Nordea jau labu laiku atpakaļ šo marasmu ieviesa. Tas esot drošības prasību dēļ no ES, tā kā to 3DS kodu neviens nesuportā, izlīdzējās ar Ibankas loginu. Visām kartēm, visos veikalos tā būs tagad.

  Atbildēt
 6. zb

  🙁
  Mikrozapte turpina savā stilā….
  http://www.infoworld.com/article/2983777/microsoft-windows/how-to-clean-the-windows-10-crapware-off-your-windows-7-or-81-pc.html

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *