Firefox 33.1 un DuckDuckGo meklētājs

Šorīt uzliku jauno Firefox 33.1. Šī mazā apakšversija ir būtiska ar to, ka viņi ir ieviesuši vizuālu vedni, kas vienkāršā un saprotamā veidā informē lietotāju par jaunajām iespējām, kas tiek piedāvātas šajā versijā.

Firefox kas jauns

Patiesībā jau iespējas bija pieejamas arī agrāk, bet šobrīd viņi tās aktīvi reklamē, jo iespējams, ka lietotāji tās pārāk maz lieto.

Firefox vēsture

Piemēram, iespēja izdzēst neseno vēsturi. Tā ir iespēja, kas iekš Firefox ir pieejama jau kopš pašiem pārlūka pirmssākumiem. Tiesa gan tā bija labi noslēpta un neērta lietošanā. Bet tagad tā ir ietērpta skaistā apvalkā, padarīta pieejama ar pāris klikšķu palīdzību.

Tas, ko Firefox šobrīd dara – pozicionējas uz tiem lietotājiem, kas rūpējas par savu privātumu un drošību. Iespējams, ka liela daļa lietotāju to jau zina, bet apzināti vai neapzināti ignorē šo faktu un izvēlas lietot citus pārlūkus, kas izmanto lietotāju datus pēc pilnas programmas.

Iespējams, ka ir pienācis īstais brīdis, kad rūpēšanās par savu privātumu kļūst moderni un to var izmantot, lai piesaistītu jaunus lietotājus. Nākamā lieta ir privātā pārlūkošana.

Firefox privateDomāju, ka lielākā daļa pieredzējušo lietotāju jau sen lieto šo iespēju, bet, ja reiz pārlūka izstrādātāji pozicionējas uz lietotāju privātuma aizstāvēšanu, tad šis ir labs veids kā to uzsvērt.

Pirms kāda laika internetos paspīdēja informācija no kādas Tor e-pasta listes, kas tālāk tika publicēta portālos. Runa ir par to, ka kāda kompānija, kas izstrādā pasaulē populāru pārlūku, ir izrādījusi interesi par iespēju pievienot Tor anonīmā tīkla iespējas savā pārlūkā.

I had a conversation with a vendor yesterday. They are interested in including Tor as their “private browsing mode” and basically shipping a re-branded tor browser which lets people toggle the connectivity to the Tor network on and off.

They very much like Tor Browser and would like to ship it to their customer base. Their product is 10-20% of the global market, this is of roughly 2.8 billion global Internet users.

As Tor Browser is open source, they are already working on it. However ,their concern is scaling up to handling some percent of global users with “tor mode” enabled. They’re willing to entertain offering their resources to help us solve the scalability challenges of handling hundreds of millions of users and relays on Tor.

Es, protams, arī gribētu cerēt, ka Firefox beidzot iestrādās Tor tīklu zem šīs pogas “Jauns privātais logs” un tas tiešām kļūs par privāto logu. Jau kādu laiku tas ir pieejams atsevišķā pārlūkā Tor Browser, kas ir tas pats Firefox tikai ar izmainītu konfigurāciju, lai kļūtu par privāto pārlūku, kas neatstāj pēdas.

Bet par pēdējo Firefox jaunumu, kas bija jaunums tieši man – DuckDuckGo meklētājs.

DuckduckgoIespējams, ka biju dzirdējis par šo meklētāju, bet kaut kā nebiju pievērsis tam uzmanību un paspēju aizmirst par to. Jebkurā gadījumā, to šobrīd bīda arī Firefox. Pirms kāda laika tas kļuva pieejams arī iekš Safari pārlūka. Es gan to nepamanīju, jo nelietoju Safari. 😉

Man kļuva interesanti, kas tas par meklētāju.

Duckduckgo searchInteresanti ir tas, ka šim meklētājam sirsniņa ir no Yandex – Krievijas populārākais meklētājs, kas savā valstī cīnās ar Google. Nu un rezultāti arī attiecīgi yandeksīgi.

Bet pats veidojums DuckDuckGo ir gana sens, lai neteiktu vairāk. Starp citu, tajā saitē ir apskatāms labs veids kā pastāstīt par savu vēsturi.

Ja lietotājiem tiešām ir būtisks privātums, tad Firefox atgūs popularitāti un DuckDuckGo kādā brīdī kļūs nedaudz populārāks nekā šobrīd. Pēc tam Google spers soli un arī piedāvās “privātāku” meklēšanu, jo līdz tam brīdim būs paspējusi savākt pietiekami daudz informācijas par saviem lietotājiem, lai turpmāk varētu sniegt savus pakalpojumus jau “drošā” režīmā. 😉

8 thoughts on “Firefox 33.1 un DuckDuckGo meklētājs

  1. coolynx Raksta autors

   Rezultāti ir Yandeksīgi – vairāk atbilstoši krievu internetam un mazāk globālajam – angliski rakstošajam.

   Atbildēt
 1. ThA-B

  Par dakdakgo ir vienkārši – jo vairāk lieto, jo saprātīgāks tas paliek. Uz laptopa (tobisj ne tik kritiski kā darba datorā) uzliku to kā primāro meklētāju. Pirmās dienas bija kaitinoši, bet ar katru reizi papildinot meklētāju ar precīzākiem kverijiem, trešajā dienā dakdakgo izauga pietiekami lai saprastu ko es no tā gribu. Par yandexa dzinēju nezināju. Bet imho šitā pīle vēl izaugs.

  Atbildēt
  1. ThA-B

   bet varbūt es meloju, jo dakdakgo neatstāj pēdas ne cuukijos, ne localstorage. Kā gan viņi to dara. Varbūt nevis meklētājs paliek gudrāks, bet lietotājs? Uzdodot precīzākus meklējamos vārdus.

   Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *