OS X Yosemite

Jau kopš septembra mēģināju uzrakstīt rakstu par jauno OS X Yosemite (beta versiju), bet tā arī neuzrakstīju. Vakarnakt Apple prezentēja savus jaunos produktus. Kursors.lv ir publicēta lieliska tiešraides teksta versija. Neliels kopsavilkums par jaunumiem.

Tātad īsumā: gaisā iOS 8.1, OS X Yosemite. Jauni iPad Air 2 un iPad mini 3 planšetdatori. Jauns iMac ar Retina displeju un jauns Mac mini dators.

Nu re, nu jau ir pieejama OS X Yosemite fināla versija. To var lejupielādēt caur Apple Mac App Store. Sver 5.16GiB.

OS X Yosemite

Pirms likt virsū jauno versiju, es ieteiktu uztaisīt rezerves kopijas. Vēl es ieteiktu divreiz padomāt tiem, kas ir izstrādātāji un kuriem uz datora ir sava izstrādes vide. Migrācija notiks vairāku stundu garumā, jo Yosemite versijā ir atjaunoti komandrindas rīki. Tā kā principā visticamāk, ka nāksies visu pārbrūvēt vai noportēt – kā nu kurš to dara. Un darba diena būs vējā. 😉

Tā kā es jau dažus mēnešus lietoju, tad esmu apradis ar šo versiju un neko tādu WOW, diemžēl nevaru pateikt. Bet man ļoti patīk šis vienkāršais, plakanais dizains. Minimālisms ir modē.

Un es nesaku, ka šī versija ir sūds. Tieši otrādi – šī versija ir nepieciešama. Un te būs argumenti tam kāpēc, manuprāt, Apple izlaida šo versiju.

Pietiks ar 3 būtiskākajām lietām:

 1. Viņi veido vienotu Apple ekosistēmu un nepieciešams vienādot saskarni jeb izskatu visās vidēs, kurā dzīvo lietotājs – iPhone, iPad un MacBook.
 2. Apple ir jauni produkti, kuros ir lielākas ekrāna izšķirtspējas, un iepriekšējā “skaistā” saskarne nav tik elastīga, lai to staipītu no Full HD uz jaunajiem 5K monitoriem – un “skaista” grafika ar ēniņām aizņem daudz vairāk fiziskas vietas nekā vektoros zīmēts rimbulis, kuru var izstiept kaut pa visu mājas sienu.
 3. Pirms krāmēt jaunas iespējas, ir nepieciešams veikt pārejas posmu, kura laikā jānomigrē visa trešās puses programmatūra no vecās saskarnes uz jauno – tam nepieciešams laiks, lai visi izstrādātāji to spētu izdarīt un gada laikā pielāgotos jaunajai videi.

Pilnīgi noteikti, ka ir vēl vairāk šo iemeslu, kāpēc tika radīta OS X Yosemite versija. Bet jau šie momenti ir diezgan būtiski, lai radītu diezgan lielu stresu visām iesaistītām pusēm. Attiecīgi, tas arī izskaidro iemeslu kāpēc šajā versijā ir tik maz būtisku jauninājumu un principā lielākais ir vizuālais izskats.

Protams, būs tādi, kas teiks, ka es esmu vēl rūdīts Windows lietotājs un neesmu uzvilcis rozā brilles, jo neko no tā nesaprotu un kārtīgam Apple fanbojam tagad vajadzēja, ja ne čurāt biksiņās, tad vismaz lēkāt aiz laimes. Par laimi mani Apple produkti un to attīstība interesē tīri izglītošanās nolūkos. Kas var būt labāks par to, ja tu mācies un gūsti baudu no kvalitatīvu produktu lietošanas, kā arī sekot līdzi to virzīšanas un attīstības procesam.

5 thoughts on “OS X Yosemite

 1. OpOp

  Galvenās problēmas darba videi:

  Apache upgreids uz 2.4.9 un PHP upgreids, un jākonfigurē būs viss no sākuma.
  Java arī bija nost, bet tas salīdzinoši risinājās ātri.
  Citas problēmas nemanīju..

  Atbildēt
 2. karuuzo

  Es esmu Windows lietotājs un man besī ārā Windows 8 🙂

  Atšķirība starp Windows un MacOS lietotājiem ir tāda, ka pirmie savu sistēmu ienīst, bet otrie dievina 😉

  m

  Atbildēt
 3. Jānis

  Vakar uzliku no rīta pāreju uz yosemite. Liekas pašlaik ok, saderība ar illustrator, transmit un sublime text ir un vairāk īpaši neko nevajag. Liekas patīkamāk tagad lietot mail.

  Atbildēt
 4. ThA-B

  Nu developeriem pa lielam viss okej. Uzlikās gan Native Apache/PHP stack, gan MEAN stack. Homebrew pakotņu pārvaldnieks ir svētība.

  Atbildēt
 5. Kirurgs

  Lai viss neliekas pārāk rožains un jauks 🙂 Nevar būt ka neviens nav lasījis…
  http://apple-beta.slashdot.org/story/14/10/20/003257/if-youre-connected-apple-collects-your-data

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *