Kāpēc Windows 9 vietā būs Windows 10?

Es ilgi domāju – rakstīt par jauno Windows 10 vai nē un to, ka jaunās Windows versija nebūs vis 9, bet gan 10. Tajā brīdī, kad izlasīju neoficiālo skaidrojumu Windows versijas numura izvēlei, nolēmu, ka tas ir jāpiefiksē. Man patīk jautrās versijas no sērijas Windows perētājsistēma Vista. Beigās tā izrādījās kārtējais apliecinājums tam, ka katra otrā versija Windows sērijās izrādās lietojama. Atgādināšu par tādām šausmām – Windows Millenium, Windows Vista, Windows 8.

Windows 9

Nezinu cik šajā koda gabalā ir taisnības. Katrā jokā ir daļa joka un pārējais ir patiesība. 😉

Avoti, kur palasīt vairāk par tēmu: Engadget, HackerNews, Reddit.

9 thoughts on “Kāpēc Windows 9 vietā būs Windows 10?

 1. aspic

  vispār jau m$ vēsturiski bija 2 opsistēmu zari win un nt, kas abi saplūda. Turklāt ne visas pāra versijas bija labas. Pēc win95 nāca gandrīz tik pat šķībs win 98, kas palika lietojams tikai pēc win98se. Tad atkal bij mežonīgais ME. Toties iekš nt zara 3.5 bij švaks, un nt4 palika labāks tikai pēc sp4, w2k bija ok, un tad jau sākās apvienošanās ēra ar saviem brīnumiem xp/w2k3 – veiksminieki, visla/w2k8 – kā jau rakstīts no krievu vārda – karāties, tad win7/w2k8r2, tad atkal brīnums win8/w12, ko mēģināja glābt ar .1/r2. Spriežot pēc rindas vajadzēja nākt w9 kā w7/w2k8r2 veiksmes sekotājam, bet izdomāja laikam ka smukāk skanēs w10. Paskatīsimies, pašausmināsimies ..

  Atbildēt
  1. e-remit

   Šādi skatoties aizmirsi, ka Win95 bija 3 versijas un Win95 OSR2 jau bija +/- sakarīga. Vistas problēmas bija jau iekodētas pašā saknē, jo viņi piesēdās pārrakstīt visu veco kodu, nevis attīstīja esošo.

   Atbildēt
 2. Kaspars Foigts

  Atļaušos oponēt. Windows nosaukumam ar versiju nav īsti nekāda sakara. Mārketings versiju varēja nosaukt par “Windows 9”, kamēr iekšējais versijas numurs varēja būt dajebkas, kas nekonfliktē. To visu ir triviāli ieviest un ievērot.

  Atbildēt
  1. Mārtiņš

   Problēma tā, ka programmētāji ir duraki un neizmanto iekšējo versijas numuru.
   Un, ja programma nestrādā, tad tiek vainots windows nevis izstrādātājs, jo lietotāji ir nekompetenti.

   Atbildēt
 3. Andron Mc

  Coolynx! Labāk varētu sacerēt kādu pamācošu rakstu, kā rīkoties firmām, ja negrib lietot jaunos sūdus, bet tomēr palikt pie legālas programmatūras.
  Volume licensing + nLite/RT7, pēc finansu aprēķiniem.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *