Programmēšanas valodu tops 2013. gada martā

Lasīju viena bloga ierakstu un nejauši uzzināju par līdz šim nedzirdētu programmēšanas valodu R. Nu un pie reizes arī uzzināju, ka ir vesels programmēšanas valodu tops. Es pieļāvu domu, ka kaut kur eksistē tāda lieta kā programmēšanas valodu tops, bet nekad nebiju par to interesējies.

Tagad es zinu, kur tas mīt, kā arī varēšu atsaukties uz konkrētiem datiem, kad programmētāju sarunās dzirdēšu par tās vai citas programmēšanas valodas popularitāti. 😉

Te būs 2013. gada marta programmēšanas valodu topa virsotne.

Programmēšanas valodu tops 2013. gada marts

Interesanti, ka PHP kā weba programmēšanas valoda joprojām ir TOP 6 vietā. Es esmu divtik priecīgs, jo savulaik biju licis likmi uz pareizā zirdziņa, atbalstot PHP.LV komūnu.

Ja ar Objective-C un C# ir daudz maz skaidrs, kāpēc viņi veikuši tādu rokādi, tad izbrīnu rada Bash. Lai gan no otras puses, tā ir viena no populārākajām linux/unix veidīgo OS čaulām. Tas, protams, ir mans pieņēmums.

10 thoughts on “Programmēšanas valodu tops 2013. gada martā

 1. coolynx Raksta autors

  Tam topam apakšā ir aprakstīta metodoloģija http://www.tiobe.com/index.php/content/paperinfo/tpci/tpci_definition.htm

  Atbildēt
 2. mm

  tā R gan nosacīti tāda programmēšanas valoda.
  tiek izmantota pamatā matemātikā/statistikā un citu pielietojumu kā augstskolā/pētniecībā es nespēju saskatīt studējot.
  pasniedzējs gan bija entuziastisks un bija pat vesels priekšmets šai programmai veltīts, bet man datorvirzienā R kaut kā ne pārāk piesaistīja, vairāk vajadzētu to mācīt matemātiķiem/fizmatiem utml.
  tā jau spēcīgs tūlis

  Atbildēt
 3. apbyte

  R ir tiiri statistikai paredzēts pasākums, līdz ar to protams arī matemātikai. Bet nekam citam viņu nevar un nevajag izmantot. Iemesls viņai ir tas ka citas valodas protams nekoncentrējas uz statistikas virzienu, un tāpēc viņa arī radās.

  Pielietot viņu jebkam citam būtu tas pats kas pielietot pīrādziņu kā tapu lai saturētu mājas sienas.

  Atbildēt
 4. karuuzo

  Interesanti kā iFons un iPads ir pacēlis Objective-C. Pārsteidz C/C++ popularitāte, jo nu jau pat ledusskapi javā programmē. Kaut gan, gan jau ka visi kontrolieri tāpat tiek C kodēti.

  m

  Atbildēt
 5. SpiegS

  Darba sludinājumos bieži vien ir nācies redzēt, ka meklē C/C++ programmētājus.
  Pārsvarā gan iegultajām (embedded) iekārtām. Algas arī LV mērogam visai
  labas piedāvā.

  Atbildēt
 6. Petja

  R programmēšanas valoda ir ļoti perspektīva lieta. Tā ir pat dēvēta par analītikas lingua franca.

  Pēdējos 3 – 5 gados aizvien vairāk pasaules līmeņa uzņēmumu daudz uzmanības pievērš ar datiem pamatotu biznesa lēmumu pieņemšanai. Tam ir pulka piemēru, un ja vajag, es varu sniegt norādes uz to.

  R patiešām ir “statistical computing” valoda, bet tā kā tā ir atvērta koda valoda, tad ļoti daudz moduļu ir uzrakstījusi zinātnieku un inženieru sabiedrība. Moduļi ir viegli ieinstalējami R vidē un ļauj ne tikai veikt praktiski jebkuru analīzes formu, bet arī to papasniegt ļoti precīzā un kvalitatīvā grafiskā formātā, ko var eksportēt gan kā PDF, gan SVG un citos veidos. Grafikas moduli sauc ggplot2. Ērtu R programmēšanas vidi nodrošina bezmaksas Rstudio.

  Ja nākotnē vēlaties darbu, kas var palīdzēt sniegt kvalitatīvu uz datiem balstītu informāciju uzņēmumu vadībai, mācieties R. Programmētājiem ar pamata zināšanām matemātikā tas varētu būt īpaši vienkārši.

  Kvalitatīvi kursi datu analīzē, kas māca arī R, pašlaik pieejami bez maksas, vai par nelielu maksu coursera.org , edx.org un citur.

  Veiksmi 🙂

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *