Apollo.lv pārdots Somijas vadošajam mediju koncernam Sanoma News

Šodien oficiāli tika paziņots par to, ka Lattelecom ir pārdevis sev piederošo Apollo.lv ziņu portālu Somijas vadošajam mediju koncernam “Sanoma News“.

«Sanoma News» ir Somijas vadošais avīžu izdevējs, un tā produkti gan drukātā, gan digitālā formātā ieņem stabilu vietu lasītāju dzīvēs. Līdz ar «Helsingin Sanomat», kas ir lielākais dienas laikraksts Ziemeļvalstīs, uzņēmums izdod arī «Ilta-Sanomat» – lielāko Somijas kvalitātīvo tabloīdu, kā arī reģionālos laikrakstus. «Sanoma News» ir arī viens no nozīmīgākajiem Somijas digitālā tirgus spēlētājiem un spēcīgās Eiropas mediju grupas «Sanoma Group» sastāvdaļa, kas dažādās mediju jomās darbojas 20 valstīs.

«Apollo.lv» tiks iekļauts «Sanoma Digital Finland Baltijas» nodaļā, un visi 16 redakcijas darbinieki pāries darbā pie jaunā darba īpašnieka.

Šogad martā TVNET tika pārdots skandināvu (norvēģu) mediju koncernam Schibsted, bet 2007.gadā Delfi tika pārdots Igaunijas mediju koncernam Ekspress Grupp.

Mans personīgais viedoklis, ka Apollo pārdošana bija pareizs lēmums no Lattelecom puses.

«Pirms 10 gadiem, kad «Lattelecom» sāka piedāvāt interneta pakalpojumus, bija ļoti maz vietējā interneta satura, ko lietot, tādēļ dibinājām «Apollo.lv». Šo gadu laikā «Apollo» ir kļuvis par veiksmīgu un patstāvīgu, ar «Lattelecom» pamatbiznesu nesaistītu struktūru, tādēļ portāla pārdošana īpašniekiem, kam mediju bizness ir pamatnodarbošanās, ir tikai loģiska. Tas portālam pavērs daudz plašākas attīstības iespējas. Ņemot vērā Latvijas mediju vides īpašnieku struktūru, ļoti būtiski ir tas, ka «Apollo» jaunie īpašnieki ir starptautisks mediju koncerns. «Sanoma» pieredze palīdzēs ievērojami attīstīt «Apollo» gan saturiski, gan arī no biznesa viedokļa,» pauž SIA «Lattelecom» valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Tagad tirgū visi lielie ziņu portāli pieder mediju koncerniem, kuriem pa lielam interesē tikai nauda – būs veselīga konkurence. 🙂

12 thoughts on “Apollo.lv pārdots Somijas vadošajam mediju koncernam Sanoma News

 1. bobiks

  nu jā, bet tagad iegūtais +/- mio maaaaazlietiņ atsver visus zaudējumus. Kaut gan apollo jau vislaik bija sava ziņu platforma mātes uzņēmumam, tāpēc par tiešiem zaudējumiem nevar spriest.

  Atbildēt
 2. budzis

  Ja nemaldos, apollo.lv tika palaists 97. vai 98. gada. Tas gan bija savadaks, bet nu nekadi ne 2001, ka apgalvo bijusais setnieks Gulbis

  Atbildēt
 3. e-remit

  budzis, ja pareizi atceros, tad 1997. gadā “Apollo” bija ineta pieslēgums ar savu lapu. Par ziņu portālu tas kļuva vēlāk, tāpēc arī tie 10 gadi.

  Redzēs, kā saturiski mainīsies apollo.lv. Galvenais, lai neliek stulbās neaizveramās reklāmas, kas aizsedz lasāmo tekstu, savādāk reklāmu aģentūras visu ko izdomās, lai tikai aizdzītu portāla apmeklētājus.

  Atbildēt
 4. limits

  Klau, tā ir taisnība, ka ltk taisās (kaut kad nākotnē) ieviest mēneša datu limitu internetam “mājas gala lietotājiem” (DSL, varbūt arī optikai) ? Tas būs solis atpakaļ…

  Atbildēt
 5. asdf

  Taisās gan ieviest, bet tikai tad, kad būs savākuši max lielu klientu loku.. un +/- piebeiguši vēl atlikušos provaiderus.

  Atbildēt
 6. coolynx Raksta autors

  Neesmu neko tādu dzirdējis. Šobrīd LTC ir vienīgais, kas nekādi nav ierobežojis torrentu kačātājus no/uz ārzemēm, bet tā vietā turpina paplašināt trubu uz ārzemēm. Un pēdējo gadu laikā ir kļuvis par to tīklu no kura visvairāk kačā, jo citos tīklos ir ierobežojumi.

  Tīri teorētiski var pieņemt, ka trubas lielums nav no gumijas un maksa par trafiku vienā brīdī var sist pa kabatu – būs augstāka nekā par to maksā klienti. Konkurenti jau noteikti gaida šo brīdi. Vai tas kādreiz iestāsies, nezinu.

  Atbildēt
 7. limits

  ltk nets ir ļoti labs pašreiz – nav šaubu! Pirms kāda laika biju pie čoma, kam daudzdzīvokļu mājā ir kaut kāds vietējais ISP.. biju šokā .. ārzemes pilnīgā dirs***… lēnas.

  Pirms kādas nedēļas arī pamanīju REĀLUS uzlabojumus ltk traceroute ziņā… globāli ceļš no .LV uz .NL samazinājās no 19 uz 10 hopiem manā gadījumā… īsti gan nesaprotu, vai tas ir ltk nopelns vai “otra gala” nopelns. Bet nu es biju patīkami pārsteigts! (tīri kā tas iespaido ātrumu gan diemžēl pārbaudīt nesanāk, jo nav te optika pieejama).

  Ja limiti būs cilvēcīgi un ar domu, ka jāierobežo “abuzeri” (pieļauju, ka ar optiku tādi ir, kam trafiks ņemās 24/7 bez īpašas jēgas (jādomā, ka pats tāds , iespējams, būtu, ja būtu pieejama optika), tad jau ok.. bet ja ierindas DSL cilvēkam iegruzīs, piemēram, 100GB limitu mēnesī.. nu tas smagi nerullēs…

  Atbildēt
 8. trakais purva aazis

  Mans personiigais viedoklis – leemums nav pareizs, un ir saistiits tikai ar iisterminja meerkju sasniegshanu nedomaajot par taalaakam perspektiivaam. Taa pat kaa LV valdiiba visu budzetu ‘noeed’. Piemeeram Statoil arii pieder Norveegjijas valstij un neviens bendziintankus netaisaas paardot, jo mazumtirznieciiba nav Statoil pamatbizness.

  Atbildēt
 9. Atbalss: Apollo portāla krievu versija | Pods.lv

 10. kalps

  …politiskie raksti, komentāri un atsauces uz citiem medijiem,bieži tendeciozi,vienpusēji…saprotams,piederot lielam eiropas medijam,jāraksta tas,kas jāraksta,nevis tas ko vēlas rakstīt…priekš manis,viens no melu ruporiem….

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *