Policija aizturējusi McBetonu

Vova pārsūtīja preses informāciju no Valsts Policijas par to, ka ir aizturēts mums labi pazīstamais McBetons.

Šā gada 28.septembrī Valsts policijas (VP) Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) Ekonomikas policijas pārvaldes (EPP) darbinieki saistībā ar neatļautām darbībām interneta vidē, veicot patvaļīgas izmaiņas vairākos interneta vides resursos, tostarp dzīvnieku patversmes “Mežavairogi” interneta vietnē, aizturēja 1980.gadā dzimušo Andri.

Šobrīd EPP tiek veikta izmeklēšana arī saistībā ar citiem interneta vides resursiem, kuros minētā persona, iespējams, ir veikusi neatļautas izmaiņas.

Kā liecina policijas darbinieku rīcībā esošā informācija, minētā persona savās darbībās izmanto segvārdus “MB”, “AndronMC”, “macbetons”, “McB”. Andrim ir raksturīga nesakarīga un rupja rakstura paziņojumu nosūtīšana cietušajiem.

Uz šo brīdi turpinās izmeklēšana, persona ir atzīta par aizdomās turēto, tiek lemts jautājums par psihiatriskās ekspertīzes noteikšanu.

Šķiet, ka biju TV redzējis sižetu par šo dzīvnieku patversmi. Tad jau laikam policijai nācās sarosīties, lai noķertu vaininieku.

84 thoughts on “Policija aizturējusi McBetonu

 1. Vaards

  Oj, skarbi… 😉

  Šeit visdrīzāk Mak Betonu paņēma uz muļķi – ja visu noliegs un tēlos ka nemāk wordā pat tabuliņu uzzīmēt, tad nekā nebūs. Bet man domāt, ka Betons nav garā nekads stirpinieks, bet policijā tiek izdarīts ārkārtīgs psiholoģiskais spiediens – reāls skūtais čomaks stāstīja kā viņu spieduši parakstīt atzīšanos. Trīs dienas bija pazudis un nonstopā presēts.

  Domāju, ka attiecīgi arī MakBetona gadījumā pēc atstrādātas shēmas puisi uz muļķi paķers.

  Vienīgais, varētu cerēt, ka tas ir nenozīmīgs huligānisms – vismaz man to tā gribētos uztvert. Kā smieklīgu huligānismu.

  Atbildēt
 2. trakais purva aazis

  Ai, ai Betonu sashnjoreejushi! Nav tikai skaidrs kad sanjems ciet vienas valsts iekshlietu ministri par to kad vinjas beerni ar vinjas lietotajvardu un paroli neatljauti izmantoja sociaalo tiklu informaacijas sisteemu paarkaapjot automatizeetaas datu apstraades sisteemas lietoshanas noteikumus un kriminaalikuma 241.pantu?

  Atbildēt
 3. Didulis

  Noteikti, ka šis arests ir politiskais pasūtījums, jo AndronsMC bija ne vienam vien uzkāpis uz varžacīm. Tūlīt ziņās vajadzētu parādīties kādas partijas paziņojumiem, ka viņi ielikuši nozīmīgu artavu šī aresta iespējamībā. ;-D

  Atbildēt
 4. hren

  Diemžēl Betons aizmirsa klasiķa domu graudu, ka nevar dzīvot sabiedrībā un būt no tās neatkarīgs. Zināms ekscentrisms radošiem cilvēkiem ir pieļaujams un pat vēlams, taču MCB sāka kļūt tik agresīvi “ekscentrisks”, kas būtu pieļaujams varbūt tikai patiesam ģēnijam, par kādu MCB, nekādā mērā negribot noniecināt viņa professionālās spējas, tomēr nosaukt nu nekādi nevar. Kaut kā tā tam bija jābeidzas un šis vēl ir labs scenārijs – ja tās dievgosniņas no zooparka vietā būtu ne pārāk izglītots, bet toties “konkrēts” latvju biznesmenis, tad pasākums varētu beigties ekskursijā uz mežu skūtu draugu pavadībā un ilgu asiņu čurāšanu. Za čto borolsa na to i naporolsja – tagad varēs prokuroram stāstīt par “Trako Annu” un savām idejām informācijas sistēmu aizsardzības jomā.

  P.S. Vislielākā hohma būtu, ja MCB kā Mitņiķam noteiktu n-gadus aizliegumu lietot datoru 🙂

  Atbildēt
 5. HaVNO

  Ar galvu viņš nedraudzējas, un arī nekāds gudrais viņš nav, kādu viņš netā tēloja…
  Ceru ka viņu pieskaitīs pie nenormāliem, un izolēs no interneta..

  Atbildēt
 6. c00l xAx0rz

  Nedomaa!
  Ja domaa, tad nemaacies kodeet!
  Ja maacies kodeet, tad nemaacies kodu lauzt!
  Ja maaki kodu lauzt, tad nehako!
  Ja maaki kodu lauzt un hako, tad dari to anoniimi un neparaksties!
  Ja hako, un esi parakstiijies, tad ne par ko nebriinies!

  Atbildēt
 7. Anonīms

  Ja hako, un esi parakstiijies, tad ne par ko nebriinies!

  Bet, kā tad lai kļūsti slavens un kruC? Ja neviens nezinās ka tas esi tu?

  Tāpēc tādi cirvji parakstās kā tesC un betonC!

  Atbildēt
 8. nožēlojami

  ka menti tērē laiku uz tādiem truliem tirliņiem, nevis ķer īstus noziedzniekus, tīrākā reitinga uzsišana, ne jau nu tagad visādi klauni dēļ tā sāks uzvesties forumos, komentos utt.. wasted time

  Atbildēt
 9. Fedja

  ja mēs sāktu skaitīt McBetona nedarbus, kurš gan to spētu saskaitīt! Spilgi atceros arī laima.lv uzlaušanu un vēl daudzas citas lapas, kur vismaz viņa vārds pavīdēja. Vietējā slavenība, heh, smiekli nāk. Tikpat labi varēja lauzt phpBB forumus un wordpress blogus, nu kāda tam jēga. Tjip drošība, bet ja neviens simtu gadu to blogu nelauzīs, nah viņam vajag kaut ko pierādīt?
  vai tad viņu kāds izmainīs? Tak sejā viņam rakstīts nelīdzsvars, piedodiet, bet tādu lamu pļūtīšanu – tur vnk ir jāmāk.

  Atbildēt
 10. Anonīms

  bfly, 01.10.2010 17:24

  Ta beidzot viņu paņēma ciet!!!….118 čats patstāvīgi cieta no viņa izgājieniem…rupja uzvedība un citu cilvēku pazemošana bija viņa mīļākā nodarbe…..sevišķi rupjus epitetus tas tips veltīja meitenēm….kuras visas esot “seksuāli neapmierināmas frigidas” pašā jaukākajā apzīmējumā no viņa puses. ļoti jācer ka viņam piespriedīs sabiedrisko darbu pāris mēnešu garumā. tādiem tipiem grāvjus rakt un ielas slaucīt būtu pati piemērotākā nodarbe!!!

  Atbildēt
 11. kintu

  Ja viņš lauza kādu vietni, pat ja tā bija admina nolaidība, tad gan jau pats vainīgs.

  Ja tas ir tikai par izrunāšanos, tad neredzu pamata viņu aizturēt. Bet Latvijā viss ir iespējams, jo vārda brīvības jau mums nav. Bet domāju, ka tāpat nekādu lietu piešūt viņam nevarēs. Vienkārši paturēs pāris dienas aiz restēm iebiedēšanai, un palaidīs mājās. Laikam jau Smirnova nepamatotā aizturēšana par vārda “devalvācija” izteikšanu nevienā tagad DP draud ar nopietnu tiesvedību, tāpēc tagad policija ir ķērusies pie drošākiem subjektiem, jo McBetons jau nebūs tas, kurš ies tiesāties ECT.

  Manuprāt, šī bezjēdzīga policijas laika izšķērdēšana tā vietā, lai ķertu reālus noziedzniekus. Piemēram, Liebritānijā esot noķerti bankas kontu iztukšotāji no Latvijas. Tak šādi “mūļi” ir arī Latvijā, bija pat raksts par to, ka Kurzemē veselas bandas uzdarbojas ar viltotām ASV kredītkartēm. Nav dzirdēts, ka kāds no tiem būtu noķerts.

  Atbildēt
 12. Normunds

  pusnakts, kas nav saprotams? ja lapā ir caurums tad tas nav neviena pienākums to defeisot. un paņēma viņu par dzīvnieku patversmes lapas defeisu nevis par to, ka viņa leksika pārsvarā sastāvēja no kompleksaina tīņa žargona.

  Atbildēt
 13. Dunduks

  ko lai saka, acīmredzot Tik liels speciālists viņš nemaz nav.

  bet nu jūtas dažādas, jo lai arī esmu barikādes otrā pusē – tomēr manai anarhistiskai pusei priecāties negribas.

  Atbildēt
 14. kgb

  Ja laužot tika izmantoti prokši vai Tor, cietnis ir droši nošifrēts, un brīvprātīga atzīšanās nav parakstīta, tad pavisam drīz McBetons būs uz brīvām kājām.

  Rupji komentāri portālos un čatā nav krimināli sodāms pārkāpums, maksimums, ko tur var piešūt, ir APK 167.pants-sīkais huligānisms. Bet ja pats bija neuzmanīgs un kaut kur atstāja uzlaušanas pēdas, tad var arī atrauties pēc KL 241. vai 243.panta. Gaidīsim mūsu lieliskās policijas darba rezultātus. 🙂

  Atbildēt
 15. Anonīms

  Tāds saišu apkopojums. 🙂

  http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/348405-par_rupju_pazinojumu_nosutisanu_interneta_vide_aizturets_virietis
  http://www.delfi.lv/news/national/criminal/policija-aiztur-rupju-hakeri.d?id=34376529

  http://www.boot.lv/forums/index.php?showtopic=130778
  http://datuve.lv/forums/68893/MacBetons_arestets/

  Atbildēt
 16. Noverotajs

  http://www.tvnet.lv/online_tv/4704/comments

  Andron Mc
  2010. g. 22. maijā, 22:04
  .
  Joske rakstīs pa punkte
  1. Tur savu sūda lapeli uz klaunu servera un pļērc policijai, ka vainīgs tas kurš iesaka darīt pareizi. Šizofrēnija? Vai vienkārši IQ tāds pats kā tam ruksim sižetā?
  2. Apskaties logfailos cik tev dienā ir apmeklējumi un tad stāsti šitādu drazu! Atradusies te VIP va zinies! 2 hiti dienā, tie paši no search engine un gals klāt.
  3. Starp citu, aizej pie ārsta, pēc tavām kustībām var redzēt ka tev kautkas kaiš.
  4. Tu “opredjeljisj” par to savu lapu, savādāk nonāc pretrunās pati ar sevi. Ta i svarīga ta akal vienalga.
  5. Ja spēj tik tālu izdomāt ar savu IQ ap 50, tad izdomā kas ir labāk, ka tu tagad zini ka tas serveris ir cirks vai tomēr ka kāds tevi netraucējot lasa tavas vēstules?!
  6. Tiem kam interesē, datu aizsardzības likumā, škiet 22. vai 25. pants ir labi attiecināms uz šādiem klaunu “hostingiem”.
  7. Turpiniet uzticēt savus domainu tādiem klauniem kā Terehost un nebrīnieties ka jūsu datus (tāmes) kāds konkurents klusiņām kopē. Un tāds kretīns kā es norādija uz to problēmu! Kā tā drīkst?! DAS IST UNGLAUBLICH! Nedrīkst tak atklāt industriālo spiegošanu! FUJ!
  Deģenerātu un primātu bars vienkārši riebjas šitādi exemplāri

  Atbildēt
 17. brutalis-vertikalis

  “Kā, McBetons poličus nepasūtīja нахуй un viņi neaizgāja?”

  Normund, tieši to arī poliči izdarīja… un atkal uzdūrās uz Betona! 🙂

  Atbildēt
 18. kas

  Man vairāk uzmanību pievērsa tās sievietes – parastā usera uzstādījums – “manā lapā jau nekā tāda svarīga nav, nav jau ko slēpt” ar domu – lai jau tur lauž, kas grib, nav ko klausīt padomiem par lapas drošības pastiprināšanu.

  Tāds parasts userītis, kurš nesaprot, ka no viņa lapas tad arī var sūtīt n-spamus minūtē, lauzt citas lapas, glabāt zagltus kredītkaršu datus, un da fking jebko! Tas tā, kā savu mājas atslēgu kādam atdot un paziņo – nekā jau tāda svarīga tur nav…

  Klasiska ne-IT cilvēka noziedzīga dumjība. Viņai lapā caurumi, ciestu citi, bet tante stāvētu ar kūpošu stroķi un brīnītos, nez kāpēc tas bērniņš tur asinīs guļ…

  Atbildēt
 19. Lietotajs

  Ja viņa dzīvesvietā veica kratīšanu tad pieļauju ka izņēma tehniku. Un parasti datoros var ļoti daudz ko atrast. Ja sprēgāja pretī, tad noteikti atradīs arī par autortiesību jomu kaut ko ko piešūt.

  Atbildēt
 20. kintu

  Tas, ka durvis stāvēja vaļā, nav attaisnojums.

  Vispārīgi runājot, policija jau ir sākusi vērsties pret tiem, kas neuzliek savam Wi-Fi paroli. Kāpēc lai nevarētu izsaukt uz pārrunām arī tos, kas nevīžo aizsargāt savu serveri? Nevar dzīvot, vienmēr turot durvis neaizslēgtas, bet tai pašā laikā pastāvīgi traucējot policijas darbu ar sūdzībām par nelūgtajiem ciemiņiem.

  Atbildēt
 21. brutalis-vertikalis

  kas:
  “lai jau tur lauž, kas grib, nav ko klausīt padomiem par lapas drošības pastiprināšanu.”

  Tu kaut ko būsi pārpratis, jo sieviete nevis uzskatīja, ka viņas lapu var jebkurš lauzt, bet gan brīnījās, kapēc viņas lapa, kura nepieder ne kādai bankai, ne kādam uzņēmumam, ne kādai svarīgai iestādei, kādam būtu jālauž. Un pirms lažo absolūtu NE-IT cilvēku (davai tagad visiem obligāti jāzin televizora darbības principi!) atceries, ka par kvalitāti jāatbild tā sniedzējam un nevis patērētājam.

  Atbildēt
 22. kapee

  kintu. Kāpēc nevar savam wifi nelikt paroli un kāda tur daļa policijai ? Ja nu kāds apzināti ar labdarību nodarbojas ? To aizliedz līgums ar provaideri vai kā ?

  Atbildēt
 23. kintu

  kapee: Es tiešām nezinu, bet te vienu čali paņēma uz pārrunām + izņēma viņa datoru uz vairākiem mēnešiem par šo joku, jo caur viņa atvērto Wi-Fi bija izdarītas dažas nelikumīgas darbības. No otras puses, ir taču kafejnīcas ar bezmaksas Wi-Fi, anonīmas priekšapmaksas kartes ar mobilo internetu utt.

  brutalis-vertikalis: Tā tante jau arī bija IT pakalpojumu sniedzējs. Publiski pieejama mājaslapa nav televizors privātai lietošanai, bet drīzāk automašīna, kuras vadīšanai pa publiskiem ceļiem ir jāsaņem tiesības un šis tas jāzina no mašīnas uzbūves un drošības principiem, kā arī jāpērk OCTA apdrošināšana.

  Atbildēt
 24. Normunds

  Tā tante jau arī bija IT pakalpojumu sniedzējs.

  nja, interesants viedoklis.

  Sanāk poličiem vajadzēja sašņorēt viņu nevis andronu.

  un ja izvaros tavu meitu, tad sēdēs viņa, jo būs uzvilkusi divus centimetrus par īsu svārkus no kā izvarotājam sacēlās un viņš nespēja novaldīt savu locekli.

  Atbildēt
 25. Snow

  Betons jau kopš pagājušā gadsimta 90-o gadu vidus ir bijis tērēts, ko pats arī ne vienu reizi vien ir netieši astiprinājis savos rakstu darbos.

  Nē, nu ja pavisam atklāti, tad viņš toč bija no tiem, kuriem vajadzēja nozīmēt psiheni, just in case…

  Atbildēt
 26. kintu

  Normunds: Stulbs salīdzinājums, kas balstās uz melnbaltu pasaules redzējumu. Ja kāds avarē ar savu automašīnu ar pārāk nodilušām riepām, bez OCTA vai tehniskās skates (nemaz nerunājot par braukšanu neadekvātā uztveres stāvoklī, reibumā, zāļu iedarbībā), tad praktiski vienmēr policija uzliek sodu šim autovadītājam, pat ja šis vadītājs ir bijis vienīgais cietušais un pat ja tā ir bijusi blondīne, kuru pēc šī negadījuma kāds ir izvarojis.

  Es nesaku, ka IT nozarē obligāti ir jāievieš regulējumi, bet pavirši uzlikts nenodrošināts serveris nav tikai privāts īpašums, kā tā tante centās iestāstīt, bet var arī nodarīt diezgan lielu sabiedrisku kaitējumu, kā “kas” jau izskaidroja. Tas ir tikai normāli, ka šāda prakse izpelnās sankcijas. Daudz kur jau tas arī notiek, piemēram, provaideri atslēdz šādus klientus, kamēr datorsistēmas nav savestas kārtībā.

  Atbildēt
 27. brutalis-vertikalis

  Kintu, sākot ar rītdienu pacenties, sēžot skolas solā, uzmanīgāk klausīties ko tev māca skolotāji, jo, izskatās, ka tev piemīt spēja putrot atšķirīgas lietas! Tante NAV IT pakalpojuma sniedzēja! Tante ir informācijas (kam nav pilnīgi nekāda sakara ar IT jomu) sniedzēja. Atšķirība ir milzīga.
  Salīdzinājums ar automašīnu ir absurds. Tapēc ka automašina ekspluatācijas gaitā NOLIETOJAS. Tāpēc arī īpašnieks, vairums gadījumos, uztic sava braucamaparāta tehnisko apskati un remontu speciālistiem, ja pašam nav šo zināšanu un iemaņu. Interneta vietne NEVAR laika gaitā nolietoties! Kādā kvalitātē to lietošanai ir nodevis attiecīgi pakalpojuma sniedzējs, tādā kvalitātē arī viņa būs, neatkarīgi no tā ko tajā mājaslapā liks tantuks vai večuks.

  Atbildēt
 28. kintu

  IT atšifrējas kā informācijas tehnoloģijas. 🙂 Serveris = pakalpojumu sniedzējs 🙂

  Tā tante arī laikam iedomājās, ka viņa informāciju sniedz ar svētā gara starpniecību, bet pārējie tomēr saprot, ka tur ir serveris, programmatūra utt., kas ir regulāri jāuzrauga un jāapkalpo. Ar laiku tiek atklātas jaunas ievainojamības, tāpēc ir jāliek updeiti. Ja tante šo darbu izpildi ir tālāk uzticējusi citiem, tad viņai arī jāprasa no šiem speciālistiem atbildība. Es jau nezinu, kā viņa to konkrēti ir noorganizējusi, bet ja reiz viņa uztraucās par šī servera uzlaušanu, tad acīmredzot viņa uzskata, ka ar to viņai ir kāda saistība.

  Es jau nesaku, ka tas noņem lauzēja vainu. Absolūti nē. Turklāt katram var gadīties ielaist kādu konfigurācijas kļūdu, tāpat kā mašīnai var būt kāds nepamanīts defekts. Bet ja tev kāds pasaka, ka tavai automašīnai vispār nestrādā bremzes, bet tu vienalga sēdies pie stūres, tad tā jau ir krimināli sodāma nolaidība.

  Atbildēt
 29. kintu

  >> Kādā kvalitātē to lietošanai ir nodevis attiecīgi pakalpojuma sniedzējs, tādā kvalitātē arī viņa būs, neatkarīgi no tā ko tajā mājaslapā liks tantuks vai večuks.

  Tas večuks jau arī ir tas, kas lielā mērā noteikts vietnes kvalitāti un viņš var salikt tajā jebko, ieskaitot spama un krāpniecisku vēstuļu izsūtīšanas rīkus, bērnu pornogrāfiju, vīrusus un trojānus. Vai arī aiz muļķības publiski publicēt savas vietnes paroli, lai to izdarītu citi. Viegli izmantojama ievainojamība šajā ziņā ir gandrīz tas pats. Lai tikai pēc tam nebrīnās, ka pēc tam policija šo aicina uz pārrunām un provaideris uzliek lielu naudas sodu.

  Atbildēt
 30. brutalis-vertikalis

  Kintu, ja es sniedzu informāciju ar grāmatas starpniecūbu, kas es esmu? Grāmatas autors? Kantoris kurš iesien grāmatas? Grāmatu izdevniecības kantoris? Vai tomēr cilvēks, kurš izmanto jau citu cilvēku/uzņēmumu sagatavotu produktu?

  “tāpēc ir jāliek updeiti.”
  Tu Windowam pats komplektē un instalē apdeitus, vai to tomēr nomenedžē OS iestrādātais apdeita serviss, pats savācot apdeitus no MS servera, par ko nokomplektējuši attiecīgie MS darbinieki, nepieprasot no tevis kaut kādas pašrocīgas izdarības?

  “Tas večuks jau arī ir tas, kas lielā mērā noteikts vietnes kvalitāti un viņš var salikt tajā jebko, ieskaitot spama un krāpniecisku vēstuļu izsūtīšanas rīkus, bērnu pornogrāfiju, vīrusus un trojānus.”

  Konkrētajā situācijā neviens nekādus vīrusus nav licis. Teorētiski es varu arī ielikt spridzekli leduskapī. Tas varētu kalpot par pamatu tam, lai leduskapja ražotājs atteiktu garantijas remontu kādam citam cilvēkam, kurš nekādus spridzekļus leduskapī neliek, bet kura leduskapis nobruka tieši ražotāja brāķa dēļ?

  ” Bet ja tev kāds pasaka, ka tavai automašīnai vispār nestrādā bremzes”
  Ja tev tiešām cilvēcīgā valodā to pasaka, tu ņemsi vērā. Bet vai tad tu pats ņem par nopietnu ikviena nepazīstama cilvēka rupju smirdēšanu, zinot to, ka parasti tā izrunājas stulbi dauzoņas un nevis izpalīdzīgi cilvēki?

  Atbildēt
 31. kintu

  Interneta fundamentālā atšķirība ir tā, ka vietne nav nodrukāta grāmata, bet vesela tipogrāfija ar pieeju vispasaules izplatītāju tīklam. 🙂 Kādam ir jāuzņemas atbildība par tās likumīgu funkcionēšanu.

  Es jau trešo vai ceturto reizi atkārtoju, ka lauzējs ir pilnā mērā vainīgs jebkurā gadījumā, tāpēc nesaprotu, kāpēc tev ir iebildumi šajā sakarā? Tas neatceļ faktu, ka vietnes uzturēšana nav tik vienkārša kā komentāru rakstīšana blogos. Sods par nolaidību vietnes uzturēšanā ir pamatots un iekļauts daudzu hostinga provaideru līgumos.

  P.S. Un par bremzēm nav svarīgi, kurš un kā to pasaka, jo pat nelielu šaubu gadījumā saprātīgs vadītājs pirms došanās ceļā pie neliela ātruma pārbaudīs, vai tiešām bremzes nestrādā. Šeit problēma ir tā, ka tante nekad nav apguvusi IT drošības pamatprincipus un nemaz nezina, kas ir bremzes, bet grib sēsties pie “IT stūres”. Tas, ka viņas mašīnai pa ceļam kāds noskrūvēja spoguļus, nenozīmē, ka vadītāju nevajag sodīt par braukšanu dzērumā vai bojātas mašīnas lietošanu.

  Atbildēt
 32. BlackHalt

  45. brutalis-vertikalis, Visi tie salīdzinājumi ar IRL lietām ir garām. Tā pat, kā es pašlaik nevis runāju, bet rakstu.
  Es īsti nesapratu arī salīdzinājumu ar to “Tapēc ka automašina ekspluatācijas gaitā NOLIETOJAS”.
  Arī datori nolietojas, programmatūras nolietojas (gan noveco, gan var nolietoties kaut kam sabojājoties).

  Bet nu es joprojām gaidu, kad kāds izspers to salīdzinājumu ar tām dzīvokļa atvērtajām durvīm 🙂

  Un par to “laušanas” terminu – attiecīgajos KL pantos tāda termina nav, līdzīgi, kā autortiesību likumos nav vārda “zagšana”.

  Atbildēt
 33. WTFF

  ja masinaS DURV IR VALA VAI TAS NOZIME KA TU DRIKSTI NOLAUZT ATRUMKARBU UN PIESHMUCET SALONU BEIGAS PAKJERT MAGNETOLU TJIP DB UN AIZIET???

  Atbildēt
 34. ZBH

  brutalis-vertikalis :
  “Ja tev tiešām cilvēcīgā valodā to pasaka, tu ņemsi vērā. Bet vai tad tu pats ņem par nopietnu ikviena nepazīstama cilvēka rupju smirdēšanu, zinot to, ka parasti tā izrunājas stulbi dauzoņas un nevis izpalīdzīgi cilvēki?”
  ——

  vispaar jau nekur neir atrunaats, kas shaados gadiijumos iraid “cilvēcīga valoda”. nu neir etikjets un protokol. Betonam cilveeciig valod vien, skukjim – cit, un abs ne iipas paarklaajs. nu ko lai dar?
  aceraties pirms 3 gadiem Podaa rakstu par valsts kantor buudslap caurumiem, kurs viens aktiivists biij chupai pamekleejs, uztureetaajiem pazinojs un virknee gadiijum 0 reakcijs? tur galiig ne Betonam biij daudzi pribor uzlikus.

  Atbildēt
 35. Normunds

  retorika paliek aizvien interesantāka. ja kāds ir uzgājis, ka kaimiņa auto ir švakas bremzes un kaimiņš to labošanu atliek, tad viņa pienākums ir noraut bremžu trubiņas, lai tas idiots vispār nevar pabremzēt 🙂

  Atbildēt
 36. Antons

  ko jūs varat ņemties par tiem satiksmes noteikumiem – puiša profila bilde vienkārši neprasa komentārus http://i0.ifrype.com/profile/692/170/v3/l_692170.jpg – speciālists vai nespeciālists bet psih.exp. par ļaunu nenāks 😀

  Atbildēt
 37. Kuzja

  Kautkā tiem Liepājniekiem un Vntspilniekiem neiet – agri vai vēlu runā ar policiju un ne jau par kautko nopietnu bet stūlbībām – like script kidy’s.

  Atbildēt
 38. brutalis-vertikalis

  BlackHalt
  🙂 Parādi man programmu, kura nolietojas! Kā tas ir iespējams? Mašīnkoda instrukcijas pārvēršas par nop? Baiti noplīst? Biti nodilst? Programma nevar nolietoties, jo, ja tas nav realizēts programmas kodā, programmas kods nespēj laika gaitā mainīties. Konfigurācijas failu sačakarēšana neskaitās, jo, pirmkārt – to var atjaunot uz darbojošos pirmstāvokli, otrkārt – programmas nespēja adekvāti reaģēt arī uz neadekvāti noformētām konfigurācijas opcijām, ir brāķis. Arī programmas funkcionālo mazspēju, mēģinot apstrādāt pārmērīgi lielus datu apjomus, vai kļūdainus datus, arī nevar uzskatīt par programmas nolietošanos (tas skaitīsies limita pārsniegšana), jo turpat tā pati programma ar normāliem datiem funkcionē jau adekvāti (ja nav brāķis).

  Kintu
  Tātad es sapratu tā – tas ka tu esi nopircis Windows lietošanas licenci, kā rezultātā, tu regulāri no MS saņem apdeitus (kuri lielākkoties ir drošības apdeiti), kurus MS darbinieki ir sagatavojuši, kurus viņi ir izstrādājuši, kurus viņi ir atklājuši, kurās koda vietās šie caurumi ir ieslēpušies, tas viss ir briesmīgs pārpratums! Jo patiesībā bija jābūt tā, ka tev pašam jāmeklē šie drošības caurumi, pašam jāraksta pāči (te, acīmredzot, tev jāpērk Windows source no MS), un pašam jāpāčo. 🙂

  “Interneta fundamentālā atšķirība ir tā, ka vietne nav nodrukāta grāmata, bet vesela tipogrāfija ar pieeju vispasaules izplatītāju tīklam. :)”
  Vispār iet runa par to kas tiek nodots lietošanā mājas lapas saimniekam. Atkārtoju – tas jau ir gatavs produkts, kur lapas saimnieks ieliek tikai publicēšanai domātu informāciju. Viņš neietekmē lapas funkcionalitāti.
  Turklāt ar tādu uzstādījumu, ka jebkuram cilvēkam, kurš grib publicēties internetā, obligāti jāzin tādi un citādi ar IT jomu saistīti drošības aspekti, mēs diezgan efektīvi varam ierobežot šo publicēšanās brīvību, jo šo zināšanu apjomu nepieciešamību varam pastiept ļoti ļoti.

  ZBH
  Neiet runa par to vai tev jābūt vai nav jābūt pieklājīgam. Iet runa par to, ka ja, piemēram, kāds komentārā anonīmi tev pateiks – “tu smirdi”, tu taču nesāksi sevi rūpīgi apostīt ar domu, ka gan jau tas nepazīstamais cilvēks ir nevis truls tīnis, bet gan ārkārtīgi izpalīdzīgs cilvēks, kuram rūp tava higiēna. 🙂 Kā tu domā, kāds priekštats tantukam radās izlasot Betongalvas savārstījumu? 🙂

  Atbildēt
 39. ohhh

  beidzot to kropli pakratiis. ir jau forshi reizeem pazirgoties, bet visos forumos, visos saitos+vel taa bernishkjiigaa nevainigu caurumainu saitu laushana…
  idinsh

  Atbildēt
 40. kintu

  brutalis-vertikalis:

  >> tu regulāri no MS saņem apdeitus…

  Tam nav nekādas nozīmes, ja lietotājs no interneta novelk un uzinstalē visādu drazu, drosmīgi uz visiem brīdinājumiem noklikšķinot “Jā”.

  >> Atkārtoju – tas jau ir gatavs produkts, kur lapas saimnieks ieliek tikai publicēšanai domātu informāciju. Viņš neietekmē lapas funkcionalitāti.

  Un kur gan šāds produkts būtu pieejams, atskaitot komentāru rakstīšanas iespējas blogos?

  >> mēs diezgan efektīvi varam ierobežot šo publicēšanās brīvību

  “Vārda brīvība” nevis “alus par brīvu” 🙂

  Prasība ar savu vietni neradīt apdraudējumu citiem interneta lietotājiem nav lielāks vārda brīvības ierobežojums kā prasību braukšanai ar auto iegūt vadīšanas tiesības ir pārvietošanās brīvības ierobežojums.

  Atbildēt
 41. Sarky

  Kintu, cilvēk mīļais, neviens “ar savu vietni” NEVIENAM, NEKAD apdraudējumu citiem cilvēkiem nerada! “Caura” vietne pati nevienam virsū neskrien un neuzbrūk (jā, protams,”virsū skrien” vīrusaini datori, bet par to taču te nav runa, un tie ir citi gadījumi), atšķirībā no bojāta autō, ar kuru Tu salīdzini, tādēļ arī jebuŗš tālākais salīdzinājums uz tā bāzes ir neatbilstošs un bezjēdzīgs!

  Un žetōns Normundam par salīdzinājumu ar autobremzēm, – manuprāt – desmitniekā.

  Atbildēt
 42. kintu

  Sarky: Malware radītie zaudējumi ir rēķināmi miljardos. Ja neskaita šādu sīkumu, tad tiešām tas NEVIENAM un NEKAD apdraudējumu nerada. Es nezinu, ko tu esi iedomājies, bet es tieši runāju par šiem “citiem” gadījumiem. Kas te ir tik grūti ko saprast?

  Var jau būt, ka šeit daudzi uzskata, ka internetā drīkst valdīt visatļautība un drošības noteikumu ievērošana uz jums neattiecas. Bet tad jau jūs esat vēl sliktāki kā McBetons.

  Atbildēt
 43. hvz

  Interesanta diskusija jums te. Iemetīšu savas piecas kapeikas. iedomāsimies, ka Betona vietā ir organizēta kriminālnoziedznieku banda, kas uz šī uzlauztā servera izvieto botu tīkla vadības elementus, DoS skriptus un nogāž kādu komerciālu serveri. Un protams, nekādi neaiztiek tantes štruntus. Kāda šādā gadījumā būs policijas reakcija? tante joprojām būs tikai cietusī, vai arī uz ilgu laiku atvadīsies no sava servera?

  Atbildēt
 44. ZBH

  brutalis-vertikalis : programms nolietosanos varam trakteet arri kaa atklaato caurum neaizlaapiishan. kas tiesh veic laapiisan – pats, firma, pats uz puseem ar firmu – pH5,5.
  un iraid biki liiki sieties klaat par Beton izteikumiem, ar kuriem neiram iepazinusies. kur var redzeet, ko vins emailaa biij daamai aizsuutiijs? nevs atstaastaa, bet 1:1 kopij.

  Atbildēt
 45. kintu

  Laikam varam vainot tvitera, facebook un iphone subkultūru, kas mūsdienu paaudzei liek aizdomāties par elementāriem IT drošības jautājumiem tikai tad, kad policija jau klauvē pie durvīm. 🙂

  Atbildēt
 46. brutalis-vertikalis

  “Tam nav nekādas nozīmes, ja lietotājs no interneta novelk un uzinstalē visādu drazu, drosmīgi uz visiem brīdinājumiem noklikšķinot “Jā”.”

  Tā ir cita opera. Konkrētajā situācijā, lapas īpašniece nekādas drazas nekur. nevienam, nav izmētājusi. Nevajag apelēt pie “argumentācijas” – “Es tīšām salaužu leduskapi. Tapēc tad kad tev leduskapis nobeigsies brāķa dēļ, tad tu arī skaitīsies vainīgs!”

  “Un kur gan šāds produkts būtu pieejams, atskaitot komentāru rakstīšanas iespējas blogos?”

  Atvaino, tu izliecies? Tu zini kā funkcionē, piemēram, Joomla no publicētāja puses?

  ““Vārda brīvība” nevis “alus par brīvu” :)”.

  Nepārveido manus vārdus. Tieši to apstākli par spekulatatīvu pieeju jautājumam par drošību, arī var vērtēt kā vārda brīvības ierobežošanu. Ja cilvēks visas mājas lapas pastāvēšanas laikaposmā ir licis materiālus lasīšanai/skatīšanai, kuri nekādīgi nespēj ietekmēt lapas drošības aspektus, nav licis saites uz nedrošiem resursiem, tad pēkšņi tagad lekt gaisā par to, ka šī mājas lapas saimnieks teorētiski varētu būt apdraudējums mums pārējiem, ir visnotaļ neadekvāti.

  ZBH:
  Doma bija par to, ka drošības caurumi (patiesībā, jebkurš brāķis) nespēj paši no sevis izaugt ekspluatācijas gaitā. Ja viņi tur ir, tad tos jau ir ielicis izstrādātājs.

  Atbildēt
 47. brutalis-vertikalis

  p.s.

  Un pie kritikas par to, ka ikvienam internetresursu izmantotājam ir jābūt tik un tik dziļām (par ko arī var strīdēties) zināšanām par IT drošības jomu, mēs pievērsīsimies tad, kad atvērsim savus maciņus un nodrošināsim to Latvijas izglītības sistēmā.

  Atbildēt
 48. gazeboo

  visas diskusijas lielākais mīnuss ir šo piemēru un salīdzinājumu pielietošana

  tā var pierādīt jebko – izdomājam salīdzinājumu, izliekamies, ka tā ir aksioma un tālāk tā arī izturamies, pamatojot jebkurus murgus

  Atbildēt
 49. pasazhiere

  nu tad jau no sabiedriskaa transportra riitos un vispaab ,jaaizseedina .kuri lieto rupjus krievu maates teicienus! Kaapeec -vinji turpina braukt!

  Atbildēt
 50. Andron Mc

  Uz tiesu varēsiet atnākt un just līdzi, kurš nu kurai pusei. Ar manis pelšanu jūs tikai pierādat savu inkompetenci un bailes par krēslu.

  Atbildēt
 51. hh

  Nu Androns ir idiņš neizaudzis tīnis, viņam liekas, k tas ko viņs tur suņu kaķu lapās salauž ir baiss varoņdarbs! Reāli ja reiz būtu gudrs un normāls cilvēks, sēdētu labā darbā un pelnītu n štukas mēnesī.

  Atbildēt
 52. Bibo

  ^ American dream – labs darbs, n-tās štukas, blondīne, kas atsūkā un var mierīgi sapūt ar smaidu uz lūpām (protams amerikāņu)

  Atbildēt
 53. Urbanovs

  @Bibo:
  Kāda alternatīva- sapūt pie parašas, pašam atsūkāt “pacaniem” un klausīties melodisko krievu valodu ar smaidu uz lūpām.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *