Eiropas jauno projektu finansējums no HackFwd

Vēl pirms gulētiešanas biju noskatījies lielisku video rullīti, kurā vizuāli atraktīvā veidā un vienkāršā valodā izskaidro Eiropas jaunajiem censoņiem, kas grib uzsākt savu online biznesu, veidu kā viņi var iegūt finansējumu no jaunās investīciju kompānijas HackFWD.

Izrāvums no ZZ bloga.

Viens no sociālā tīkla XING dibinātājiem Lars Hinričs uzsāis jaunu iniacitīvu, kura dod iespēju Eiropas uzņēmējiem tehnoloģiju jomā iegūt finansējumu savas idejas attītstībai ļoti agrīnā (“pre-seed”) ideas attīstības stadijā un tādējādi mazināt ievērojamo plaisu, kas finansējuma ziņā ir radusies starp Eiropas un Amerikas tehnoloģiju uzņēmējiem.

Noskatījos vienā elpas vilcienā.


Starp citu, investīcijas jaunajiem projektiem bija nesenā Lietuvas blogcamp paveida StartupJam apmeklējuma mērķis. Lietuvā kā reizi runāja par to, ka daudzi jaunie projekti nomirst agrīnā stadijā un viens no iemesliem visbiežāk ir finansējuma trūkums. Tāpēc, piemēram, zviedi ir izveidojuši īpašu fondu, kas nodarbojas ar jauno un perspektīvo projektu meklēšanu un finansēšanu.

16 thoughts on “Eiropas jauno projektu finansējums no HackFwd

 1. MC_

  Varbut esmu pārāk slimīgi paranojisks, bet neticu visiem šiem ivestētājiem. Aptīs ap pirktu un paliksi arī bez idejas. Labākajā gadijumā, būsi doļā ar dažiem smieklīgiem % . Laba ideja izdzīvos un izaugs liela bez līdzfinansējuma. Un autors būs rīcības brīvs, bez investoru sasietām rokām.
  Kā tur bija.. “Ja Tu tiešām k.kam tici, tad visa pasaule sadosies rokās, lai Tev tas izdotos” ..tā laikam :))

  Atbildēt
 2. dundurs

  Es pieņemu, ka ja šie entreproineripaņem uz masu šos 30% viņiem arī smuka nauda nāk. Un ja ideja ir laba, bet veidotājs to nolaiž tualetes podā, šie ”labvēļi” var tomēr pārņemt ideju un attīstīt to līdz pelnošam biznesam. Jebkurā šādā letā ir zemūdens akmeņi, bez tā neiztikt, bet tomēr-pat Toļikm no Bērzkroga ir iespēja! 🙂

  Atbildēt
 3. Dunduks

  MC_ –

  par tādu lietu kā Google esi dzirdējis ?

  bet ja nebūtu investori, tad tas tā arī būtu palicis kā “vienas garāžas projekts” 🙂

  Atbildēt
 4. Vaards

  MC,

  Visa pasaule sastājas aplītī un uzmī* Tev virsū. Parasti.

  Un labās idejas tā arī nomirst neuzņēmīgu nīkuļu un fantazētāju galvās, nevis mistiskā veidā sāk savu dzīvi. Tāda ir skaudrā realitāte. Lai ideja dzīvotu, ir nepieciešams neuzņēmīgais fantazētājs un uzņēmīgi beskaunīgais nagļaks, kas to ideju bīdīs, strādās, liks citiem strādāt.

  Atbildēt
 5. MC_

  Dunduks,
  varbut es maldos, bet cik man zinām, Googlei nav bijis neviens investors. Jā, IBM vai tmldz uzdavinaja dazhus serverus studentiem (google izstradatajiem)

  Vaards,
  Nosauc piemeru, kur bezkaunīgais nagļaks ir pacēlis fantazētāja projektu? [man nak prata tikai microsoft kā uzņēmums, bet arī so so.. Bils tomēr pats izpīpēja to windows] Savukart, es varu nosaukt dazhus mazpazistamus projketus, kur fantazeetaaja projekts ir atistijies savaa pašplūsmā (jo izstrādātāji ir entuziasti): google, facebook, tas pats draugiem.lv (sakotnejā stadijā)
  Tiklidz uzņemumā paradas bezkaunīgie nagļaki, kas skrien pēc naudas, viss tiek sapi*** (piemers: dr.lv šobrīd)
  Manuprat, te ir runa par dzives filozofiju: 1) max sagrabt naudu vai 2) darit to kas patik un izdodas un to novertee citi

  Atbildēt
 6. Girts

  MC_: Ja par Google nezini, tad nerunā. Google pie izveides bija privāts investors (i.e. biznesa eņģelis), pēc tam izaugsmei tika piesaistīts riska kapitāls, un tikai tad palaists biržā (IPO).

  Atbildēt
 7. Vilx-

  MC_ – nav, nav tā, ka laba ideja aiziet pati no sevis vien. Labai idejai vajag arī labu izpildījumu un labu marketingu – tikai tad tā var tapt par veiksmīgu produktu. Lūk, labs rakstiņš par tēmu.

  Un, jā, reizēm ir arī tāda situācija, ka ir cilvēks ar labu ideju un spēju tai dot labu izpildījumu, bet vienkārši tam nav laika, jo jāstrādā maizei. Man pašam ir dažas idejas, kuras man šķiet, ka varētu būt veiksmīgas, bet vienkārši nav laika. Ja gribi – varu Tev viņas izstāstīt tepat komentāros. Es nebaidos no tā, ka kāds nozags manas idejas, jo ideja viena pati nav ne sūda vērta. Izpildījums ir no svara.

  Atbildēt
 8. MC_

  Girts,
  kontekstā ar rakstu: Akcents uz sākumstatdiju.
  Nu nebija tā, ka 2 programmētāji aiz ņehuj darīt sēdēja mājās un domāja kā bezkaunīgi nagļikā, neko nedarot tikt pie naudas. Un tad 3 dienas intensīvi domāja idejas. tad aizgāja pie investora ar ideju. Dalījās tajā (teiksim video minētos 30%), paņēma investoru doļā. Tad dabuja naudu un sāka taisīt Google. Nu nē. Sākums bija pašiniciatīva, entuziasms un spēja izveidot tiešām ko labu. Jā, vēlāk, finansējuma piesaiste noteikti bija nepieciešama, bet tas notika likumsakarīgi pašplūsmā.

  Vilx-,
  Protams, izpildījumam jābūt nevainojamam. Savkārt, mārketings radīts, lai pārodotu sūdu. (jā, jā, tulīt skries viedie un stāstīs par mārketinga brīnumainiem panākumiem. Un cik ilgi viņi sevi un citus tā mānīs?)
  Par to, ka ideja nav ne sūda vērta – ies laiks un ar katru mirkli Tu sapratīsi, ka tieši laba ideja ir visa sāls. Ar to viss sākas. Vecos pirdakus un viņu biznesa modeļus nomaina jauna paaudze. Jauna paaudze pieprasa jaunas idejas. Vecie pirdaki nespēj ražot jaunas idejas, jo viņi tās nesaskata/neredz. Vilx-, bet 6dienās, 7dienās un svētku dienās Tev nav jāpelna maizei 🙂

  Atbildēt
 9. normunds

  Nu nebija tā, ka 2 programmētāji aiz ņehuj darīt sēdēja mājās un domāja kā bezkaunīgi nagļikā, neko nedarot tikt pie naudas.

  Man patīk cilvēki, kas domā, ka pelnīt ir neētiski 🙂

  Atbildēt
 10. Dunduks

  MC_ –

  Google-i bija ideja (arī zinātniskais darbs) + attiecīgi Stenfordas resursi, tad viņi aizgāja uz savu mazo garāžu, un ātri vien (tajā pašā 1998.) pieslēdzās investori un bija lielākas garāžas, vēl investori un lielākas garāžas un lielāki zaudējumi (2000. gadā ~ 15mlj.), un tikai tad raķete (monetizācija) aizgāja. Un bez investoriem figvam būtu bijis – savā mazajā garāžā elektrībā visu tā arī būtu nosvilinājuši 🙂

  Atbildēt
 11. Vaards

  > Nosauc piemeru, kur bezkaunīgais nagļaks ir pacēlis fantazētāja projektu?

  Nu tur Shlesers, kursh gan cits?
  Nepatiiks Shlesers varu piedaavaat PSRS izveidotaajus. Vai to pashu Hitleru, kursh paarnjeema feinu ideju un realizeeja. Vai tad shamie nebuus nagljaki?

  Vai ta pats lohatrons Expo veeja trubas ceelaajs – nekas origjinaals, bet ideju paceelis un veel visus nomelnojis.

  Vai arii i-fons. Mobilie jau simts gadus mums bij paziistami, atnaak Aple, uztaisa savu kluciiti (galvenais, ka bez jebkaa origjinaala – tikai forshi un eerti visu saliek) – un ir.

  Atbildēt
 12. MC_

  normunds:
  pelnīt pelnīšanas pēc tiešām ir neētiski. Negodīgi es pat teiktu. Tomēr jāatzīst, nav saprātīgi runāt par godīgumu/ētiskumu tur, kur runa iet par nauda. Varbūt naivi, bet vajag dot ko pretī arī cilvēcei. Dēļ šiem, kas peļnu taisa no nekā (vai labākajā gadijumā no mārketingā uzpūsta “sūda uz kociņa”) mēs ik pa pusgadsimtu ieberžamies ekonomsikajā depresijā. 🙂

  Dunduks:
  Viss ko Tu uzrakstiji #10 šķiet pašsaprotama idejas evolūcija. Bet sākumā bija spoža ideja, kura sākotnēji netika dalīta ar invesrotiem, par ko iepriekš es argumentēju.

  Vaards:
  piekrītu par Hitleru un PSRS . Taatad secinajums – labas idejas nedrikst izpaust. Tas jarealize pašam. pretēji to izmantos “bezkaunīgais nagļaks” 🙂

  Atbildēt
 13. Vilx-

  MC_, citēšu no tā linka, ko devu:

  If you give a good idea to a mediocre group, they’ll screw it up. If you give a mediocre idea to a good group, they’ll fix it. Or they’ll throw it away and come up with something else.

  Un:

  I wouldn’t call ideas worthless, per se, but it’s clear that ideas alone are a hollow sort of currency. Success is rarely determined by the quality of your ideas. But it is frequently determined by the quality of your execution. So instead of worrying about whether the Next Big Idea you’re all working on is sufficiently brilliant, worry about how well you’re executing.

  Un to saka cilvēks, kuram ir daudz vairāk pieredzes nekā mums abiem kopā.

  Atbildēt
 14. e-remit

  Pēc MC_ domām forex vispār ir sātanisti. Ja ir iespēja ātri nopelnīt, nevienu neapkrāpjot un citādi likumu nepārkāpjot, kāpēc ne? Dot pretī cilvēcei tāpat nāksies, ja vien uz naudas maisa negulēsi. Liela daļa pasaulslaveno mākslas darbu ir zīmēti piķa saņemšanai – pasūtījuma darbi, ja kas.

  Atbildēt
 15. Dunduks

  MC_ –

  Google-i sākotnējais investors de facto bija Stenforda. Tāpat man neliekas tik svarīgi vai investors pieslēdzas projekta 5. vai 15. minūtē.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *