Ir ir palaists

Atvēru vakarā pirms gulētiešanas pēc plkst. 0:10, bet nekā. No rīta darbā plkst. 8:00 un atkal nekā. Kaut kur ap 8:30 atvērās beidzot jaunais Ir.lv.

Pēc skatītā un lasītā ir skaidrs, ka tas būs politiskais izdevums un labākajā gadījumā žurnāls izdzīvos līdz vēlēšanām. Ir terminālis noteikti dzīvos ilgāk.

Ik pa laikam nav pieejams. Vienā brīdī rādīja šādu bildi.

Vēlāk jau šādi izskatījās.

49 thoughts on “Ir ir palaists

 1. Reinis

  Pēc skatītā un lasītā ir skaidrs, ka tas būs politiskais izdevums un labākajā gadījumā žurnāls izdzīvos līdz vēlēšanām.
  Padalies, lūdzu, ar argumentiem. Citādi tā stulbi sanāk.

  Atbildēt
 2. [cx]

  shitas veel var atveert 😀

  http://ir.lv/par
  http://ir.lv/kodekss
  http://ir.lv/reklama
  http://ir.lv/medijiem
  http://ir.lv/ierosinajumi

  Atbildēt
 3. kk

  Par žurciku ir tā – ja laiž kaut ko jaunu, tad tāpat kā mīlestībā – vispirms ir jābūt spārnos, pēc tam būs stabilas attiecības, kuru stabilitāte tieši sakņojas tajos taureņos, kas sākumā ir vēderā. “Ir” visi ir pa pusei jau izdeguši, pusi mūža rakstot Dienā, tāpēc tas sākuma pacēlums īsti nesanāk, toties “Ir” uzreiz grib auditorijai uzmesties kā šie labie, stabilie draugi… taču tā tās lietas neiet, daudzi vilsies un daudziem “Ir” nepatiks, manuprāt.

  A portāls… nu portāla pagaidām nav. lapa praktiski nedarbojas, kaut gan jebkurš normāls hostinga serveris Latvijā spētu tikt galā ar to plūsmu, kura grib jūs apskatīt… Tāpat neviens, kurš grib veidot liela apmeklētāju daudzuma portālu, neliks portālu ārzemēs, kur ielādes ātrums bieži vien bik aizrijas… reģistrācija praktiski nedarbojas, piedodiet, bet pagaidām apšaubāmos projektos neviens normāls ar draugiem.lv parolēm iekšā neies, dizains ir nulle, minimālisma stilā taisīt mājaslapas ir jāmāk, šeit tas nav izdevies… iespējas lai apmeklētājam ir interesanti, ir nulle, solītā komunikāciju vietne vai kā jūs viņu nosaucāt – nu nav tur nekā, katram padsmitniekam viņa blogā ir viss tas pats… 🙂 Tie ir mani argumenti tipiskā Delfu komentētāja līmenī, jo pamatīgi vīlos, bet pats vainīgs, biju sacerējies uz ko vairāk… 🙂

  Atbildēt
 4. skeptiks

  Tas “sarunu terminālis” skan ļoti novatoriski un nesaprotami (kā “sarunu lampa”, “sarunu spainis”, “sarunu dakšiņa” utt.).

  Atbildēt
 5. guntisd

  Vakar gribēju iemest šo pravietisko frāzi, taču naiva cer\iba lika man domāt, ka tomēr tā nebūs, bet nu ir. tipisks gadījums:

  apmeklējums ir stipri pārsniedzis mūsu pārdrošākās prognozes tādēļ pārvācamies uz jaudīgākiem serveriem

  Starp citu – ne pirmo reizi vien redzēts 😀

  Atbildēt
 6. Arnolds

  Letmīgess – apače (ar w2k kā sākumā diena.lv), DB bez indeksiem, php kā kamaz un hujakš – 10000 refrešotāju! Par kešošanu laikam nav neko pat dzirdējuši.

  Atbildēt
 7. Jānis

  te nu bija vasarassvētki. kā jau iepriekšējā rakstā bija minēts gan jau kaut kas nebūs tā kā vajag. bet nu reklāma pa tv laikam dara savu… a šitais nav tāds pats lohotrons kā varoņi ?

  Atbildēt
 8. BMW

  Kārtējais izdevums, kas atgremos citos mēdijos rakstīto/runāto. Lapa arī droši vien būs normāli atpalikusi no mūsdienām

  Atbildēt
 9. BlackHalt

  Serveru novērtēšana, testi, pentesti laikam jau vairs nav modē. Tagad būs tā, ka 10 dienas lapa būs down, bet reklāmas pa radio skanēs.

  Lai jums pacietīgi sponsori!

  Atbildēt
 10. joske

  nu weba izstraade nav nostaadiita pareizaa veidaa – nez vai vairaak par 50 000 useriem vienlaiciigi vinjiem bija – to pavilktu jebkursh virtuaalais servers, tachu meedijs jau vareetu tomeer panemt savu fizisko serveri. IT dzeki var izmantot cache arii, gan DB, gan proxy gan citos liimenjos – bet iistie dzeki jau taadas lietas nedara

  tachu jaapiekrieiit lai pacietiigi sponsori

  Atbildēt
 11. Droom

  ka reiz virtualie to nevelk. Es jokojos ar virtualo serveri, it ka 100GB traffic per month, tachu realitate bija taa, ka viena weblapa pie 2K apmeklejumiem diena un ap 20K clickiem sabesija hosterus. Tika pieteikts ultimats par parieshanu uz VPS, jo vinjiem viss serveris mirst nost. Tad nu man liekas, ka tam “Ir” kaut kas lidzigs tur notiek.

  Atbildēt
 12. atis

  No patiesi.lv:

  Atbildot uz preses nozares ekspertu šaubām un zobgaļu prognozēm, ka jauno žurnālu «Ir» drīz vien nāksies pārdēvēt par «Nav», žurnāla galvenā redaktore Nellija Ločmele kādā neoficiālā sarunā esot norādījusi: ««Nav» nav. «Ir» nav «Nav». «Ir» ir «Ir», un «Ir» — ir!», ziņo anonīmi avoti. ▼

  Atbildēt
 13. Arnolds

  Man beidzot atvēra pirmo lapu. Nospiedu uz kādas saites un atkal 300 sekundes klusums.
  Uzliek tak pa tiešo nginx ar memcached un ar mazu sūda vps tā aplikācija mierīgi var turēt vismaz 10K apmeklētājus dienā.

  Atbildēt
 14. Andron Mc

  Nu ko var gribēt no Zālīša?
  Nohostē portālu ārzemēs, hvz uz kā, atgādina visus iepriekšējos viņa “projektus”.
  Ja nemāk darīt tad nevajag darīt, nevis ākstīties!

  Atbildēt
 15. ivanZ

  starp citu, gadījumā http://alfaparks.lv/ bannerītis nav mazliet sačakarēts? Prufļink – http://img20.imageshack.us/img20/1729/loldc.png

  Atbildēt
 16. Atbalss: Alfaparka reklāma | Pods.lv

 17. kas

  Tagad darbojas.

  Amazon Web Services, Elastic Compute Cloud, EC2, EU
  79.125.26.111
  ir.lv

  Droši vien jau sākumā vajadzēja ielikt Mākonī.

  Reāli jau viņiem pirmo dienu apmeklējums jāiztur, tad jau ar pāris simtiem dienā gan jau tiks galā 😉

  Tā arī joporjām nezinu kas ir “sarunu terminālis”, kas “dzīvos ilgāk” un par ko visi arī twitterī tādā fanā? Tie kādi bloga komentāri vai kas?

  12. # kk: Nu ir jau viņiem pirmās mīlestības piegarša tam visam, cik tad vēl sa-haipojušies viņi vēl var būt?!

  Atbildēt
 18. BigUgga

  Čīzes un šausmas… Uzreiz jau apgāza to kastīti. Tur kādi dauņi visu to konfigurē? :O

  LV trafiku ar’ celt uz ārzemēm… Wtf?

  Baidās no authoritā? Nu tad vismaz cel uz Malaiziju.

  Domā ārzemēs viss kewlāk? Tas būs līdz pirmajam rēķinam, kad redzēs rēķinu par trafiku, tad nāksies klappēt to bodi ciet 😀 Un vēl amazonā… līks var palikt.

  Atbildēt
 19. BigUgga

  Kurš saka, ka uz virtuālā nevar? Piemēram, man ir virtuālais serveris (pie www.vps.lv) un saits ar 2-2.5 milj pieprasījumiem dienā.

  Load avarage 0.3 Trafiku neskaitu 😀

  Atbildēt
 20. kas

  miljoniem pieprasījumu dienā mierīgi var. teiksim nelielu bilžu servēšana aizņem 5-10 gab 1 sekundi. viss no materiāla atkarīgs.

  >Nu ko var gribēt no Zālīša?
  BTW tā nav zaalisha tehniskā realizācija, no vinna tikai domeens tiek iireeets, cik dzirdeeju.

  Atbildēt
 21. normunds

  Radās jautājums – navigācija ir paredzēta tikai īpaši izredzētiem? No rīta izlasīju vienu rakstu, pēcpusdienā domāju palasīt komentārus un fig – pirmajā lapā stāv tikai 12 jaunākie vai svarīgākie raksti, pārējie ir aizgājuši vēsturē.

  Atbildēt
 22. deni2s

  Paskatījos. Man patīk dizains (īpaši whitespace izmantošana), nepārblīvētas lapas, reklāmu trūkums un tas, ka gandrīz validējas kods: http://validator.w3.org/check?verbose=1&uri=http%3A%2F%2Fir.lv%2F

  Atbildēt
 23. Pēteris Krišjānis

  Coolynx, ir kāds dziļāks pamatojums, ka tas ir a) politisks izdevums b) nodzīvos tikai līdz vēlēšanām? Vai arī neesi iedziļinājies dotā mēdija saturā, “Vienotība” sūkā un viss ir savās vietās? 🙂 Esi taču drusku ar augstāku intelekta pakāpi par vidējo DELFI komentētāju.

  a) politisks izdevums – tas liek apšaubīt, jo citadiena.lv visu šo laiku ir bijusi diezgan kritiska gan pret Repši, gan Dombrovski. Pat vakardien rakstā redakcijas viedoklī par Kamparu netika teikti tie siltākie vārdi par Sarmas atgriešanos darbā EM resorā tikai citā apakšiestādē. Protams, ka ir neliels “endorsement”, bet viņi taču arī ir tikai cilvēki;
  Turklāt šaubos, ka cilvēki tērētu laiku uz mēdija radīšanu, ja gribētu panākt politisku efektu. Vairāk vai mazāk tas tomēr uzliek ierobežojumus tam, ko tu varbūt gribi pateikt, bet ja esi neitrāls žurnālists – nedrīksti;

  Protams, ka izdevums vērtē politiku. Ja no tāda lenķa skatāmies, tad politisks izdevums gan. Pirmajā numurā es par politiku gan saskaitīju vien 3 rakstus no aptuveni 19. Numura naglas manuprāt bija intervijas, kā arī ļoti praktiskas lietas, kā raksts par ūdens kvalitāti Rīgā.

  b) Ja viņi savāc normālu abonementu piķi (viss liecina, ka tā arī notiks), tad izdzīvos krietni ilgāk, un ar to jau pietiek, lai aizķertos reklāmistu un cilvēku lasīšanas plānos;

  Ja tu būtu pasekojis citadiena.lv aktivitātēm, šī ideja radās tieši tāpēc – atlaistie/aizgājušie džeki publicējās citadiena.lv, cepa augšā ļoti normālus rakstus, lasītāju atsaucība bija liela, viņi veica daudz aptaujas par to, vai cilvēki vēlās viņus lasīt arī normālā formātā. Cilvēki piekrita un paskat, abonēšana par 19 Ls pēkšņi neliekas dārga un žurnāls ir pirmajā topa vietā Dienas abonēšanas centrā. Vēl protams būtu interesanti uzzināt LP datus, bet tos parasti publicē ar kavēšanos.

  Lapa, neskatoties uz visām savām dīvainībām, ir spēks man kā regulāram diskusiju dalībniekam. Patīk ideja par komentāru rezumē pirmo reizi atverot rakstu, patīk integrācija ar Twitter, Draugiem.lv un Facebook, ērta moderācija… Ko vēl piebilst?

  Kopsumā iknedēļas žurnālam Latvijā ir nākotne, jo cilvēki ir izgājuši dzeltenās preses periodam un grib kaut ko kvalitatīvāku, patiesāku (jo to pašu dzelteno papīreli praktiski jau tagad manipulē paši šī papīreļa “varoņi”). Kā cilvēks, kas klātstāvējis viena iknedēļas analītiskā žurnāla radīšanā, varu pateikt, ka normāla peļņa parādīsies labākajā gadījumā otrā gada sākumā, taču arī ir skaidrs, ka ex-Dienas komandas zīmols ir pietiekami spēcīgs, lai sāktu piesastīt reklāmistus jau tagad. Galvenais ir izturēt pirmo gadu.

  Atbildēt
 24. ...

  bija pavisam nesen gadījums, kad e-biblioteka.lv serverus kaut kādi valsts ierēdņi bez brīdināšanas apcietināja…
  Iespējams, “IR” plāno piedāvāt saturu, kas nebūs pa spalvai daudziem, un tāpēc ir izvēlējušies hostēties ārvalstīs?

  Atbildēt
 25. j

  risinājums ir ithouse=ruby on rails visticamāk.
  betnu ātrdarbības problēmas pirmajā palaišanas dienā pie mums ir norma. neviens neizdala resursus performances testiem un nekādi cache tur nepalīdzēs, cache arī ir jāiesilda.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *