iPad priekšrocības attiecībā pret netbook

Es ilgi nevarēju izlemt, ko darīt, bet tad ieraudzīju rakstu, ka Latvijā ir kāds cilvēks, kurš vēl pirms produkta parādīšanās jau ir to pasūtījis. Tad nu nespēju noturēties un dalos priekā ar pārējiem.

Kas tad ir tās jaunā iPad priekšrocības attiecībā pret netbook.

Kā teica Steve Jobs – “The problem is, netbooks arn’t better at anything”. Tad nu vīri ir sataisījuši to salīdzinājumu.

45 thoughts on “iPad priekšrocības attiecībā pret netbook

 1. karuuzo

  Tas ir līdzīgi, kā salīdzināt iFonu ar akmeni 🙂 Tik pat labi var atrast veselu sarakstu ar lietām, kas ir iPadam un nav netbukam. Jebkurā gadījumā, iPads ir jauka un zināmā mērā noderīga mantiņa. Es neatteiktos no tāda kaut vai dēļ e-pasta, lai cik tas nebūtu dīvaini, iFons ar Exchange tiek galā daudz labāk (ja neteiktu vairāk), kā Outlook. Pareizāk sakot, Outlook ārpus darba tīkla vispār nav izdevies pieslēgt Exchange, pat izmantojot VPNu, bet iFonam pietika tik iebakstīt adresi, lietotāju un paroli, tālāk es varēju aizmirst, kas ir konfigurēšana, ej kur gribi un vienmēr pienāk e-pasts 🙂

  Tā kā, neatteiktos no šitādas tabletītes (lab, pada), ko var pasist padusē un kaut kur mierīgi pašķirstīt e-pastu, palasīt ziņas vai paskatīties kādu video. Kompi viņš neaizstās, pat tādu Netbuku, bet savu nišu es viņam redzu. Gan jau ka vasarā mēs visi redzēsim, cik ļoti “neizdevies” ir tas iPads. Es domāju, ka būs līdzīgi kā ar iFonu un akmeni. Akmens palika, kur viņš bija, bet iFons ir tur, kur ir 🙂

  m

  Atbildēt
 2. onka

  http://www.funnyordie.co.uk/videos/167d70800c/the-ipad?rel=player

  Iespējams, ka aizies, jo ir ļoti daudz cilvēki, kam patīk ar pirkstiem bakstīt ekrānā.
  Esat ievērojuši, ka lielākā daļa mammu, tētu un citu cilvēku, kas nav raduši strādāt ar kompi, pirmais ko izdara ir atstāj savus pirkstu nospiedumus uz monitora 🙂

  Atbildēt
 3. Arnolds

  Nespēju iedomāties nevienu iemeslu, kāpēc mani tas verķis varētu interesēt. Manuprāt tabletes vispār var interesēt vienīgi kaut kādu noliktavu strādniekus, kas veic inventerizāciju.

  Atbildēt
 4. nazis

  Arnolds++ 🙂
  Starp citu, inventarizāciju veikšanai šis verķis varētu būt baigi labs. Tāpat, piemēram, oficiantu darba nodrošināšanai. Jāpagaida tikai, kad pūcei as… piedodiet, kad iPad’am parādīsies biznesa softi ar attiecīgo funkcionalitāti. 🙂

  Atbildēt
 5. N.R.

  Ak jā, un card-reader, usb, kā arī VGA outputs ipādam ir gan, nepareiza tabula tajā jokā 😉

  Es šķiet pagaidīšu Rev2 OS2 🙂

  Atbildēt
 6. N.R.

  Arnolds, kāda problēma? Developeri ir lielā sajūsmā par lieku iespēju nopelnīt. Domāju kaudzēm softu būs priekš visām jomām.

  Atbildēt
 7. Briedis

  pilnīgi lieks tāds salīdzinājums. ar visiem tiem gadžetiem var bakstīties nejēgā..man, piemēram, ir viens kaut kāds htc shift ar ‘toucscreen’ un tā ir parodija par to, kādam tam jābūt.
  patestēju dažus telefonus (nokia, samsung, lg) ar toucscreen – tā arī ir tikai parodija par iPhone.. ja viņi saprastu, ka funkciju aktivizēšana ar pieskārienu ekranam vēl nenozīmē skārienjūtīga ekrāna pieredzi lietotājam…

  kopš dažkārt autobusā braucot, palasu kādu e-grāmatu iekš iPhona, man Amazon Kindle vai jebkurš PC šķiet vājprātā neērts – nevar pieskarties tekstam, atzīmēt, pieglabāt, veikli uzšķirt kādu vietu..tāpēc mani nepārliecina tāds bezgalīgo f-ju uzskaitījums. mani parliecina tas, ka varu ērti izdarīt to, ko vēlos. pašreiz to nodrošina 70% visu, ko man ikdienā vajag, iPhone, vienīgais trūkums ir mazs ekrāns.

  Atbildēt
 8. Briedis

  man patika N.R. “Es lielu daļu no tiem zaļajiem čekbokšiem uzskatu par mīnusiem :)”

  tālab vēl piebilde/jautājums par to, kas tie par ķekšiem un kas tās ir tādas par “iespējām”, kuras to atzīmētība sniedz?
  1) Klaviere? iPadam vispār arī pieejama klaviatūra, ja kāds bez tās nespēj iztikt. Kopējais svars paliks joprojām mazāks, kā tam pc eee… un darbdienai pietiks bez lādētāja atšķirībā no tā pc eee, līdz ar to to svaru arī var atrēķināt nost, un to nesmuko vadu ar barokli..:D
  2) Kas ir Widescreen?? plats ekrāns? Nezinu, bet uz iPhona bildes un video viss ļoti labi izskatās un pielāgojas platumam, kā vēlos
  3) Webcam. Tas ir, iebūvēta kamera, lai skatītos pats uz sevi, tādā nozīmē? hmm..laikam tas ir liels trūkums..pieņemsim, ka to kāds mācēs izskaidrot. videokonferencēm un tā. Gan jau ir atsevišķi pieliekama tāda kameriņa, kas darbojas nevainojami. Ja nav, tad te ir iespēja kadam labi nopelnīt..:)
  4) Card Reader – tas ir, lai izņemt var un ielikt kartītes no fotoaparāta, videokameras un telefona? Iespējams, ka tas kādam nepieciešams. Es tās kartiņas nevelku nekad ārā, mājās pieslēdzu ar vadu, vai atsūtu pa tīklu ko nu vajag..varbūt esmu atpalicis, nezinu..
  5) USB, LAN un Expansion ports..tas bija man par sarežģītu, bet tas ir lai ir kur iespraust visu ko? Pievienojos, man arī nepatīk, ka nav visām ierīcēm vienādi tie mazie USB ar kuru var gan lādēt, gan pieslēgt utt. Tas varētu būt trūkums, neērtība.
  6) Removable battery? Bet kāpēc jāņem nost baterija??? Bez baterijas nestrādā ne viens, ne otrs, tikai nevajag….
  7) Flash support – nezinu, kas tas ir..šķiltavas?
  8) Video-out – atkal nesaprotu? nevar nosūtīt video vai ko? neticu…man liekas, ka noteikti var, ja jau no iPhone var, tad no ta noteikti arī varēs..
  9) Open Platform – nezinu, kam to vajag, bet vai tas nenozīmē, ka tur saietu iekšā putekļi? Labak, lai ir kastītē viss smuki un ciet.
  10) Multi – tasking. Multenes, es domāju, var skatīties uz visiem, es iPhone esmu skatījies multenes, un visu ko citu darījis. Ja tas ir darīt vairākas lietas reizē? Patiesībā, tas ir mūsdienu cilvēka liels trūkums, ka nevar koncentrēties uz vienu un izdarīt kārtīgi, bet grib darīt visu uzreiz..šis varētu no tā pasargāt.
  11) Storage. Es vispār šitos ‘vilcējus’ nesaprotu..ja kas jāglabā, tad kāpēc pilnīgi visur? Lai glabājas kur jau glabājas, ko vajag, to paņem un lieto…es arī uz skolu katru dienu nenēsāju līdzi visas tajā gadā vajadzīgās grāmatas pēc principa “ja nu savajagas”
  12) Touch Screen – nu jā, tas ir kā manipulēt to ierīci. kamēr PC jāķīķerē kā tur iebakstīt, ko tur nospiest, tikmēr te viss ir intuitīvi – palielini, samazini, paņem, noliec, aizsūti, atzīmē..visu ko vajag parasti iPhone var izdarīt turot vienā rokā un ar tās pašas rokas īkšķi. Ērti, ja ar otru roku stūrē velosipēdu. Nesakiet, zinu, ka tas ir bīstami. Bet ērti.
  13) Price. man liekas, ar visu 3g būs dārgāk, gan jau ar aksesuāriem (piemēram, ādas vāciņi, Kindle tie maksāja 20$, var būt dažādi dizaineru varianti, gaumes lieta) kopā šīs ērtības maksās kādi 1000$.
  BET: laba ziņa ir tāda, ka ja ir iPad, tad to Netboolku nemaz nevajag! Līdz ar to atkrīt lieks izdevums $250 (starp citu, reāli veikalā kādi Ls250 tie vidēji maksā).
  Tādā ziņā, labak pirkt labus izstrādājumus, un nepiemaksāt, kad esat vīlušies un tie nav īsti piemēroti tām 100 funkcijām, kuras it kā nodrošina. Un tad kādai jāpērk vēl kaut kas atsevišķi, vēl kaut kas… patērētāju mānīšana, nekas vairāk.
  Es nopirku to htc shift tikai ar vienu domu – uff, varēšu nenēsāt līdzi datoru..un ko? tas ir tāda grabaža, ka ar to grūti vispār kaut ko izdarīt, neērts ļoti. vieglāk ir iPhone ko saskatīt, neka tajā, jo ekrāns elastīgi nepiemēro satura izmērus utt. viss kā ar cirvi taisīts.

  Atbildēt
 9. atis

  es gan neteiktu ka widescreen ir baigā priekšrocība.. to savulaik izdomāja monitoru ražotāji, jo tā varēja no apaļās plāksnes vairāk izgriezt.. filmām un mājās protams labi, bet tad tāpat jāsāk ar izmēru 25″+

  Atbildēt
 10. budzis

  Briedis, tu shito tekstu kadam dikteji? No visa rakstita var saprast, ka pie datora tu neej (vai nelaiz klat? pat skolaa?) 🙂

  Atbildēt
 11. budzis

  Un vispar, lai lielie iPadlas miletaji atbild uz vienu jautajumu – jus esat gatavi pariet tikai uz iPada lietosanu, atsakoties no visiem laptopiem, desktopiem?

  Atbildēt
 12. karuuzo

  Vai šis nav tas pats, kas Video-out?

  Support for 1024 by 768 pixels with Dock Connector to VGA Adapter; 576p and 480p with Apple Component AV Cable; 576i and 480i with Apple Composite Cable

  Tas ir no: http://www.apple.com/ipad/specs/

  m

  Atbildēt
 13. normunds

  jus esat gatavi pariet tikai uz iPada lietosanu, atsakoties no visiem laptopiem, desktopiem?

  Kāpēc???

  Es saprotu, ka kreivu laikos auto laboja ar āmura, lomika un mātes palīdzību. Nu bija tādi laiki, kad veļasmašīnas par bērnu ragaviņām pārtaisīja, jo neko dabūt nevarēja.

  Bet tagad ir 21. gadsimts. ipad imo nekad nav bijis domāts kā laptopa vai desktopa aizvietotājs (hints: tam ir iphone OS nevis mac osx), kāpēc tādas muļķības vispār vajag izdomāt?

  ipad noteikti atradīsies sava niša, kas pārklāsies ļoti minimāli ar macbook air un iphone. Un viss. Pilnīgi iespējams, ka 9 no 10 šeit uzrakstījušajiem tas dzīvē nekad nebūs vajadzīgs. Ar to vajag samierināties nevis tukši muldēt par to ko ar ipad nevar izdarīt. Ar jūsu HP, Asus, Lenovo un Vaio nevar noasfaltēt ielu, bet tas nenozīmē, ka tie tāpēc ir slikti laptopi 😉

  p.s es domāju ka pēc nākamās hardware revīzijas es varētu padomāt par ipad iegādi. Tīri jauks aparāts brīvdienām/atvaļinājum, kad negribas stiept apkārt datoru un telefons ir par mazu un neērtu to pašu mailu rakstīšanai.

  Atbildēt
 14. renuar

  vairāk kā divus gadus atpakaļ nopirku EEE PC701 pa 500$, bet ja toreiz būtu šāds IPAD, laikam nopirktu to daiktu 🙂

  NOKAVēJIS!

  Atbildēt
 15. Pipuks

  Redziet, nelaimes sakne jau ir faktā, ka Stīvs pateica, ka netbūki neko nedara labāk par iPad. Tās nu gan ir muļķības. Pats vien iebrauca auzās netbūkus piesaucot.

  Atbildēt
 16. normunds

  Redziet, nelaimes sakne jau ir faktā, ka Stīvs pateica, ka netbūki neko nedara labāk par iPad.

  Redziet, nelaimes sakne ir, ka cilvēki vēlamo uzdod par esošo.

  Stīvs teica, un te es gandrīz vai gribu nocitēt to ko viņš teica pēc tam kad bija uzskaitījis lietas, kas būtu jādara ierīcei, kas ir pa vidu starp smarphone un laptop:

  Netbooks aren’t better at anything. They’re slow, they have low quality displays and they run PC software. So, they are not better than a laptop at anything, they’re just cheaper. They are cheap laptops.

  Lai būtu skaidrs (atkārtošana esot zināšanu māte): Stīvs runājot par netbukiem tos salīdzināja ar laptopiem nevis ipad. Un salīdzināja runājot par konkrētām lietām: web, mail, foto, filmas, mūzika, spēles. Un ir grūti nepiekrist, ka normāls laptops šīs lietas dara labāk 🙂

  Atbildēt
 17. weedy

  Dārgais “pods.lv” autor, Steve Jobs tātad teica “Netbooks aren’t better AT (doing) anything!”.
  “Doing” es pievienoju pats, bet anglim būtu skaidrs, ka doma ir par darīšanu nevis piemišanu.
  Ja Steve būtu teicis “Netbooks have no better features” vai kaut ko līdzīgu, tad šāds salīdzinājums būtu vietā.

  Salīdzinājums ir nevietā, tāpat jebkura diskusija par to.

  Linkošana uz šādiem salīdzinājumiem arī parāda izpratnes trūkumu par to kā ierīces kļūst veiksmīgas vai nē, jo:

  1. Vai varat nosaukt kaut vienu ierīci pēdējo 5 g laikā, kas ir populāra tādēļ, ka tai ir, teiksim webkamera (un tieši webkamera, nevis teiksim risinājums, kas webkameru ļauj kaut kā īpaši labi un ērti izmantot)?
  2. Labi redzams, ka izvēlēti tie punkti, kur viena puse var tikt izvērtēta kā labāka, vēlamā puse

  Atbildēt
 18. CooLynX Raksta autors

  weedy, redz, īstens latvietis jau saprastu, ka šis bija humora ieraksts, bet cilvēki sacepās pa īstam. 🙂

  Atbildēt
 19. Briedis

  man joprojām patīk humors…un nē, nediktēju, es pats uzrakstīju!..:D

  šodien interesants teksts beidzot ap šo daudzapspriesto – par to, ka aiz šīs tehnikas vienības tiek būvēta pamatīga industrija.

  http://www.smh.com.au/business/ipad-and-apples-world-domination-20100201-n90c.html

  man patika, kā normunds un kā weedee parāda, ka vienu teikto var saprast dažādi. kamēr humora mīlētājs jutās aizskarts savā mīlestībā pret netgrāmatiņām, kuras tiešām ir fantastiskas bremzes, turklāt tās eņģes nesmuki izskatās, un plastmasa ir ļoti lēta…kaut cik glīts korpuss ir Compaq un tie savukārt ir ļoti dārgi. Bet jā tā doma tāpat paliek, ka funkciju daudz bet tās nekam nav derīgas vai ir dažas, kuras var ērti lietot.

  Kādreiz cilvēki runāja: nu kam man mobilais telefons? mājās man ir telefons, darbā ir telefons, uz ielas ir būdiņas…
  par datoru līdzīgi, ja darbā tas ir, tad priekš kam mājās…mājās labāk grāmatu lasīt…

  bet tās tehnikas vienības jau visas nav jāstiepj līdzi…katrā situācijā savas ērtākas. Ir cilvēki, kas varbūt visu gadu visās situācijās valkā vienus un tos pašus apavus. Un ir tādi, kas izvēlas atbilstoši situācijai…

  Atbildēt
 20. Pipuks

  Normund,

  Kā var nosaukt ierīci bez Flash atbalsta par labu interneta pārlūkošanai? Es pats neatbalstu Flash lietošanu web izstrādei, taču pilnīgi bez tā nevar. Nu nejutīsies lietotājs par 100% apmierināts, ja kaut kas viņam neies tāpēc, ka ražotājs negrib, lai tas ietu.

  Cik saprotu, tad nav nevienas pašas USB izejas, ir tikai kaut kāda herņa, kas jāstaipa līdzi, ja nu sagribās kaut ko pieslēgt. Tā vēl nebūtu tā lielākā bēda, bet tik un tā nepatīkami laikā, kad visi cenšas pāriet uz pēc iespējas mazāku vadu skaitu utt..

  Cik nu man ir tā saprašana par visu to pasākumu, tad iPad būtībā ir viens liels iPhone bez zvanīšanas iespējām un tāpēc Stīvam vispār nevajadzēja runāt nedz par notebūkiem, nedz netbūkiem.

  Atbildēt
 21. rodzhers

  ne šis, ne tas no tā iPad. nav labs acīm kā grāmatu lasītājs, un nav tik jaudīgs kā netbooks. ko var darīt bez flasha, javas un citām lietām webā. nav multitask un usb. pat softu nevar pats uzlikt, viss jāvelk no ābolmājas. lai tak džobss un visi pārējie ar rozā ābolbrillēm iet galīgi ellē ar šito mēslu. pa 200-300 Ls var tādu DIY verķi uzbūvēt, ka prieks

  skats pa rubli varētu būt tad, kad visi fanboji mēģinās rakstīt savas lielās slavas dziesmas uz virtuālās klavieres ar salīkušām muguriņām

  bet vispār ļoti dīvaini, ka apple “propagandē” un sēž uz atvērto tehnoloģiju lauriem, bet paši pārdod pa brangām naudiņām tikai slēgtus produktus. ļoti, ļoti nesmuki

  Atbildēt
 22. Arnis

  Visupirms neliels disklaimeris – pats lietoju iPod Touch un MacBook Pro, bet tajā pašā laikā uzskatu, ka iPad ir nekam nederīgs un nevienam nevajadzīgs produkts.

  Bet, tomēr gribēju vienu lietu mazliet ienest atpakaļ kontekstā, no kura autors to ir nesmuki izrāvis, jo tā tas acīmredzot labāk derēja šim rakstam:
  Steve Jobs – “The problem is, netbooks arn’t better at anything”.
  Šo frāzi viņš neteica, salīdzinādams netbuku ar iPad. Viņš to teica par to, ka produktam jābūt iekš kaut kā labākam par kaut ko citu, lai tam būtu jēga. Netbuks tika nolikts starp laptopu un telefonu, un tika secināts, ka netbuks neko no savām funkcijām nepilda labāk par kādu no abām pārējām ierīcēm. Tātad, nebuks neko nedara labāk par abām šīm iekārtām, tāpēc no tāda produkta nav jēgas. Un es piekrītu, netbuks ir (bija) haips. Bet arī iPad ir tas pats.

  Atbildēt
 23. JX

  Daži mīnusi tiešām nav mīnusi, bet daži gan ir visai nopietni.
  Flash neatbalsts – aizmirstiet youtube un lielu daļu online streaming video
  Multitasking trūkums – aizmirstiet par mp3 klausīšanos kamēr sērfojat netā ak vai, USB ta nav, nesanāks flešdraivu pieslēgt ar mīļāko dziesmu izlasi. Kaut gan īsteniem Apple faniem tā nav problēma. Labāk čerez Ž, bet ar iKautko

  Atbildēt
 24. cirks101

  ja 250ls netbookam ierobezhotu funkcijas tā kā tās ir ierobežotas IPad’am tad tas strādātu ne mazāk eleganti, kā to mums demonstrētja SJobs.

  Atbildēt
 25. eugene

  Es šo nopirktu vienas lietas dēļ. Lietot viņu kā navigatoru mašīnā! Ideāla manta, lielisks ekrāns un ilgi strādā.

  Atbildēt
 26. hren

  iPhone manā uztverē ir gadžets, netbook savukārt ir ļoti laba alternatīva notebookam ierobežotu funkciju veikšanai (internet, prezentācijas utml.). Jebkurā gadījumā ne viens ne otrs par 100% pilnvērtīgu desktop pc aizvietotāju klapot nevar. Pilnvērtīgam darbam ar dokumentiem ekrāns par mazu… Vot ja kāds norealizētu fantastiskajās filmās apspēlēto hologrāfisko ekrānu, tad gan varētu ģeniālu portabli uztaisīt.

  Atbildēt
 27. aaa

  Manuprāt, Acer ir uz pareizā ceļa – jaunais 11.6″ netbuks ir tas, kas vajadzīgs – viegls, mazs, gara baterija, pietiekami jaudīgs un laba izšķirtspēja +viss pārējais: http://www.acer.com/aspireone/

  Atbildēt
 28. Raitis

  Katru dienu zinaamu dalju laika pavadu ieksh londonas metro. Zonas nav un aviizer riebjas lasiit. Graamatu lasiishana ir vieniigais laika kaveiklis, bet taa kaa man nepatiik apaugt ar liekaam mantaam tad priekshroku dodu elektroniskajaam graamataam. + braucot maajaas ,lai atsleegtos no darba parasti skatos TED vai iTunes U iPod/iPhonaa. Taa kaa dziivoju viens un man nav ar ko parunaat kad gatavoju eest tad kompaaniju man parasti sastaada netbooks. iPads shiem uzdevumiem vareetu buut eertaaks. Man ideja kaa taada patiik, bet ja godiigi, aiz skopuma gaidiishu kad iznaaks kaada PCiska alternatiiva uz kura vareetu uzlikt Ubuntu un uzsitot gaisaa netbuuku tas nosegtu pusi shiis tachveidiigaas ieriices cenas 🙂

  Un uguns pieskjirshanai, protams! ka netbooks ir labaaks par shito! Taa pat kaa nazis ir labaaks par galjas mashiinu.

  Atbildēt
 29. Kirils

  tabulaa kljuuda. vajadzeeja saliidzinaat nevis peec “widescreen”, bet peec “4:3 classical screen”. labuma no taa widescreen nekaada. taapat filmas uz LCD nav baudas skatiities.

  Atbildēt
 30. averss

  Vispār, jau sen bija laiks mainīties “nošu buku” dizainam: nekādu atveramu ekrāna vāku, nekādu rinķojošu disku, nekādu “mehānisko klavieru”, nekādu vadu. Nākamais pagrieziens tehnoloģijā varētu būt tas, ka to varētu glabāt kredītkaršu maciņā.

  Atbildēt
 31. M

  averss: tablet PC nav nekas jauns un to, ka arī apple ir tādu uztaisījuši, nekādi nevar saukt par pagriezienu notebook tehnoloģijā…

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *