Uz Krājbankas bankomāta ir uzstādīts skimeris?

Anrijs tviterī uzdeva jautājumu vai tas gadījumā nav skimeris. Te ir bildes – PIN koda ievades pogas uz kurām ir uzmontēta kamera un kartes nolasīšanas skimeris.

Man ir aizdomas, ka ir. Jau iepriekš rakstīju par gadījumu, kad skimeris bija uzstādīts uz Swedbankas bankomāta Rēzeknē, pirms tam aprakstīju gadījumu par skimeriem Kijevā.

Kā reizi ierakstā par Kijevas skimeriem var redzēt līdzīgu paraugu, kur kartes nolasīšanas ierīce ir uzmontēta kartes iedobumā.

Krājbankas bankomātā var labi redzēt šīs bultiņas, kuras ir zem skimera.

Anrijs uzzvanīja Krājbankai, lai painformētu par aizdomām, ka uz bankomāta ir uzstādīts skimeris.

Tas, ko es nesaprotu – kur te ir iebūvēta kamera un kā tā nodod signālu?

Varbūt man ir paranoja, ka spēju saskatīt šeit skimerus? 🙂

71 thoughts on “Uz Krājbankas bankomāta ir uzstādīts skimeris?

 1. pp

  tā tur plastmasa uz pinpada diez vai ir kamera. bet tas noteikti nav ATMa ražotāja opcija….nesmu tādu ietaisi redzējis iepriekš. pats pinpads vienēr ir “atklāts”, nekam tur nedrīkst būt pāri utt. (izņemot Jūsu plaukstu, kamēr bakstad PINu)
  par to devaisu uz karšu lasītāja…jep, tas varētu būt skimeris. konkrēti šim te wincor 2050xe bankomātam nav paredzēta nekada papildus ietaise tajā vietā (viss nepieciešamis ir iekšpusē)…tb acīmredzams svešķermenis.

  ko varētu ieteikt šadā gadījumā:
  a) skimmera nolasīti magnetiska celiņā dati (bez pina) nav pietiekami lai izgatavotu čipkartes kopiju. Vienmēr vadot iekša pinu aizsedziet pinpadu ar roku. ja labi piešaujas, plakstu virsū..un bakstām uz tausti:D
  b) interneta norēķiniem bieži vien pietiek ar kartes numuru un CVC kodu (3 cipari kartas otrajā pusē). tāpēc šo te informāciju jāsargā tik pat vērīgi. bieži vien lielveikalos pircējs mēdz nomest karti uz galdiņa, kamēr kasieris vēl cheko preces…kaimiņš rindā elementāri var iegaumēt tos pāris ciparus.
  c) regulāri chekojam internetbankā darījumus. laicīgi atpazīta nelikumīga darījuma gadījumā, ir liela iespēja dabūt nozagto naudiņu atpakaļ.
  d) lielākā daļa LV bankomātu parka sastāv reāli no 3-4 modeļiem. (wincor 2000/2050, daži NCR modeļi šwedam, un diebols bnd) ja regulāri ņemat naudiņu vienā vietā, vai vienas bankas ATMos, var elementāri iegaumēt kaa tai karshu slota vietai jāizskatās. banka nekad nekabinās bankomāta kaut kādus papildus loriņus.

  Atbildēt
 2. Anrijs

  Vai bankas, nevarētu ielikt savās mājas lapās informāciju kādus bankomātus tie izmanto bildes, kā jāizskatās un viss lieta darīta, redzam, ka izskatās savādāk, attiecīgi zvanam. Bet vai to kas darīs? Interesanti cik daudz cilvēku, nepamanīja šo te, vai arī nedanesa tautā.

  P.S Bildes ir uzņemtas Vidzemes augstskolā 27.01.2010 ap 16:00

  Atbildēt
 3. zoom

  Vai kāds var pateikt, kurā vietā tas aizdomīgais ATM ir?
  (sorry, to tvitersūdu nelietoju/nezinu kā lietot/negribu zināt kā lietot)

  Atbildēt
 4. pp

  vispar, ja runājam par krajbanu bankomātiem, tad šis te ir smiekligs gadījums. pirms kāda laika wincor nixdorf (ši te ATM ražotājs) sāka piedavat ļoti dīvainu ietaisi, kas (+ klientu paranoja) faktiski noveda pie pamatiga tranzakciju skaita krituma. runa ir par šo te stulbumu:
  http://www.wincor-nixdorf.com/internet/site_EN/EN/Products/Hardware/Banking/Security/Mechanic/Mechanic.html
  un tagad nu sajēdz, vai šajā gadījumā tā ir ražotāja ietaise vai skimmeris. karoch sajauca WN galīgi galvas visiem. tāpēc redzot modeli, es iepriekšējā postā ari uzvēru..kā varbūt tas ir skimeris:D
  taka šajā gadijumā bildes nepalīdzēs 😀 vot tādi pīgori:D

  Atbildēt
 5. pp

  btw es nezinu par konkrēto, bet daudziem bankomatiem ir speciāli sensori, kas neļauj tiem neko uzkabināt virsū. gan jau atbildīgie ātri atkodīs kursh tas ir:D

  Atbildēt
 6. zoom

  @Anrijs: Paldies. Nepamanīju (nogurums).
  @pp: Par to, ka pinpadam nedrīkst nekas būt pāri – nez nez, cik esmu bijis citās valstīs – konkrēti Ķīnā un šķiet arī Zviedrijā – tur bija tieši tādi verķi virs tastatūras un pat vēl brīdinājums uz ekrāna, ka ievadot pin, jāuzmanās, lai kāds, kas ir blakus nenoskatās.

  Atbildēt
 7. pp

  šis te legālais produks liek visiem šaubīties…kas galu galā ir vēl sliktāks variants:D neviens izņemot bankas atm spečukiem nevarēs pateikt, skimmeris tas vai nē:D
  vismas imho…tas tur Anrija bildē izskatās savādāk kā wincora lapā! enivei..es tajā ATM savu karti neliktu:D

  Atbildēt
 8. pp

  zoom…visām šīm te visa/mc/maestro utt saimniecībām ir paranojiskas drošibas prasības. tas attiecas pilnīgi uz visām atm dzelža daļām, softiem, protokoliem utt utt. uz ATM uzkabināt kaut ko, ko nav paredzējis ražotājs (14512367343 reizes sertificēts un pārbaudīts no karšu izdevēju puses), faktiski nav reāli. tb ja to banka grib. reklamiņam ir sava vieta, pinpadam sava utt. protams izņemumi var būt, varbūt šeit ir tāds??? nezinu tiešām. par zveidriju nezinu, a ķinieši visu dara kā gribi…neviens šamajiem neko nevar aizliegt:D:D::D

  Atbildēt
 9. kas

  Nu ja tas nav skimmeris, tad es atzītu pasaulei, ka esmu idiots. Kur ir? Eju noņemt – kāda jēga tev bija viņu tur atstāt, varēji mājās izpētīt. es gan tā būtu dar’jis. 🙂

  Atbildēt
 10. CiemaAidzins

  man jau kautkā liekas, ka vietai kur liek iekšā karti ir jāspīd ar gaismiņu. Parex-iem spīd. Un tad ir skaidrs, ka nekā tur virsū nav.

  Atbildēt
 11. Andron Mc

  Bet kapēc jātaisa kautkādi sūda skimmeri? Kapēc tie zaglēni neuztaisa normālu bankomātu? Nu tādu smuku, ar visām uzlīmēm, spīdīgu. Primātiem jau patīk smukas spīdīgas lietiņas, uzķersies tak! Bet uz ekrāna parāda, ka nevarēja sazināties ar banku, kļūda līnijā u.t.t. 😀

  Atbildēt
 12. modric

  Parekša in-out bankomātiem arī ir zaļas caurspīdīgas plastmasas pribambass -līdzīgs pēc formas kā bildē, un zaļas diodes spīd kā trakas- uz kartes cauruma un tāds vairodziņš ap pinpadu…
  Viens no ši tipa ATM stāv bankas filiālē iekšā, tā ka diez vai tur kāds ko lieku varēja uzkabināt

  Atbildēt
 13. modric

  15. Andron Mc: ideja bija realizēta kautkādā komēdijā – īstajam ATM priekšā fake, kur visi grūda savas kartes, pa vidu tur sēž 2 veči, kas karti ieliek īstajā ATM, piemet vienu nulli pie summas un bizness notiek… Oriģinālās summas apjomā viņi pat client’am cashu izbāza ārā caur to feiko ATM, baigi godīgie bija :))

  Atbildēt
 14. wh

  Pieminētā ideja dažviet tiek realizēta arī praktiski. Škiet ASV 2009. gadā bija tāds gadījums ar viltotu bankomātu viesnīcā. Tikai tajā reizē sagadījās, ka viesnīcā notika viena no lielajām drošības konferencēm un paranoiķi ātri pamanīja, ka tur kkas nav labi.

  Atbildēt
 15. Anonīms

  15. Andron Mc: 2010.01.28 @ 01:09:32
  Bet kapēc jātaisa kautkādi sūda skimmeri? Kapēc tie zaglēni neuztaisa normālu bankomātu? Nu tādu smuku, ar visām uzlīmēm, spīdīgu.

  Ja būs pārāk smuks, tad ātri nozags to bankomātu. Un pēcāk vēl pa purnu sados, ka iekšā nekā nebij.

  Atbildēt
 16. Runcio.....

  Nu to lietu jau var atrisināt elemntāri, uzstādot bankomātu, to nofočē un bildi ielādē pašā bankomātā, kad pieej klāt tev jāpārliecinās vai bildē un dabā viss ok, un vari turpināt! 😉

  Atbildēt
 17. ezisxl

  pāg! par to bildi – vismaz manām kartēm magnētiskā josla ir labajā malā (ja karti liek face-up un ar čipu uz priekšu)

  Atbildēt
 18. Anonīms

  Par skimeriem – ja kāds to ir uzstādījis, tak ne jau ar “samoreziem” pieskrūvējis. Kapēc tas, kurš fotografē, neprovē to verķi atvienot no aparāta? pēc manas saprašanas, tie ir ar magnētu/līmi pielikti. Tātad stipri neturas klāt.

  Atbildēt
 19. Anrijs

  #25

  Neņēmu nost, lai ja kas mani nepaņem pie dziesmas par to ko neesmu darījis. Un kā tas izskatītos, ka es ar skrūvgriezi vai ko citu čakarētu bankomātu? 😉

  Atbildēt
 20. Anonīms

  Tā arī pasaki, ka gribēji būt drošs par savu kāpostu. Domaju, ka pietiktu ar pirkstiem paļurkāt, uzreiz būtu skaidrs, vai kārtīgi pieskrūvēts, vai “piemuģīts”.

  Atbildēt
 21. me

  nesaprotu, kas bankām pa problēmu uz ekrāna uzlikt bildi, kā konkrētajam bankomātam jāizskatās…. lai var pieiet klāt un paskatīties, ir tāds vai nav un tad bāzt iekšā savu karti…

  Atbildēt
 22. Didulis

  –>> Andron Mc: Tāds joks bija izspēlēts Krievijā. Džeki bija uzstādījuši viltotu bankomātu, kurš pat deva laukā īstu naudu, jo paziņojuma dēļ kādam var ienākt prātā uzzvanīt bankai, vai arī uzkabināt uz bankomāta mīļu zīmīti (krievu saitos ir redzētas bildes ar tādām zīmītēm uz auto logiem un citām iekārtām, kas kādam nav patikušas).
  –>> Anrijs: Varēji viegli paspiest to brīnumu, it kā nejauši roka paslīdējusi. Ja tas būtu kustējies, tad tas noteikti ir pielipināts.

  Atbildēt
 23. NCR 5886

  Skimmers nekad nebūs no metāla… basta karapuziki. Un ņemot vērā kad tas ir VA, iespēja kad tas ir skimmers nokritās vispār gandrīz līdz 0. Kāda jegā likt skimmeri skolā kur nevinam nav īsti naudas, otrkārt Latvijā kur nevienam nav naudas un treškārt valstī kur 90% kartes ir 201 tipa, kas nozīmē čipu un darbojamas ir reti kur un ar piepūli. Vai nu kāds VA IT students izmēģināja savu darījumu vai arī tas nav skimmers. Nav nekādas loģikas. Skimmers vienmēr, vienmēr!!! ir jānovēro, vienalga vai tas ir GSM, BT, flash etc… un vieta pirmstam ir jāvēro vismaz vairākas nedēļas(inkasātori, serviss….). Tas nav skimmers vai arī to ir uzlicis totāls idiots.

  Atbildēt
 24. Anonīms

  Vakar taadu pashu pribambasu gan uz tastatuuras gan vietaa kur karte liekas iekshaa redzeeju uz Hipteeku bankas bankomaata TC Dauga Ogree.

  Atbildēt
 25. Pipuks

  Tas tastatūras uzliekamais ir diezgan standarta fīča daudziem bankomātiem Igaunijā. It sevišķi vietās, kur visu laiku garām šļūkā liels cilvēku daudzums. Būtībā ar to pribambasu nevajag pat ar otru roku slēpt neko – PIN koda pogu spiešanu nevar redzēt.

  Atbildēt
 26. kintu

  NCR 5886:

  >> Skimmers nekad nebūs no metāla…

  Kāpēc lai nevarētu būt? Arī iepriekšējā doma, ka to vieglāk varētu noņemt, var būt maldīga, ja būs pielīmēts ar superglue.

  >> treškārt valstī kur 90% kartes ir 201 tipa, kas nozīmē čipu un darbojamas ir reti kur un ar piepūli.

  Skimerim nemaz nevajag to čipu, jo visām LR izdotajām čipkartēm ir arī magnētiskā josla. Pat PIN kodu nevajag, jo var arī iepirkties veikalā, kur prasa tikai parakstu. Kad es Valmierā pazaudēju savu kredītkarti, viens idiots paspēja ar to iepirkties šīs pašas Valmieras Maximā par 700 Ls. Labi, ka banka visu naudu atmaksāja un apsargs arī zagli atpazina un nākamajā reizē noķēra.

  >> Tas nav skimmers

  99.999%, ka nav, bet piesardzība nekad par ļaunu nenāk.

  Atbildēt
 27. Anrijs

  Nākamreiz ciemojoties VA aplūkošu ATM vai ir noņemts vai nē, jo biju informējis banku. #27 Un tev nebūtu bail par savu kāpostu?

  Atbildēt
 28. Andris

  Jelgavā iekš Maxima’s veikala, kas atrodas Dobeles šosejas un Atmodas ielas krustā Krājbankas aparāts izskatās tieši tāpat! Vakar es ar ilgi pētīju, vai tas ir skimmeris vai nav.

  Laba ideja par ATM izskatu banku mājas lapās! Citādi iznāk kaut kādi jauni modi un saproti vai tas ir oficiālais vai pirātiskais!

  Kā tad ir, vai šai gadījumā tas ir skimmeris vai nav?

  Atbildēt
 29. NCR 5886

  Skimmera “mordu” taisa no plastikāta 99% gadījumos, tikai spečuki var un ir gali kur uztaisīt mordu no metāla, bet šajā gadijumā ņemot vērā atrašanās vietu un valsti spečuks pie tā nav strādājis. Un stiprina viņus ar uzlīmēm kas līmējas no abām pusēm.

  Magnētiskā josla ta ir, bet informācija kas ir tajā ir 201 tipa, tātad nozīmē čipa karte un ATM neņems to pretī(ar dažiem izņēmumiem). Un ja informācija tiek vākta shoppingam, ir jāmeklē POS termināļi kas neņem pretī čipu, bet tikai magnētisko pretējā gadījumā POS terminālis prasīs ievietot čipu. Magnētiskajā joslā tiek saglabāta informācija vai kartei ir čips vai nav(201 vai 101 populārākie). 101 ir ceļš uz paradīzi, 201 ir japapūlās.

  Latvija jau sen nav aktuāla skimmeriem, te strādā tikai pilnīgi idioti.
  Vairāk pievēršat uzmanīmu POS termināļiem maz zināmos veikalos… bet ta jau ir cita tēma.

  Atbildēt
 30. NCR 5886

  Gluds front panelis vel vairak atvieglos darbu puikam… jebko ko cilveks izgudro – cilveks var apiet un salauzt.. tas ir tikai laika jautajums. Tas viss ir biznes.

  Atbildēt
 31. pp

  “Gluds front panelis vel vairak atvieglos darbu puikam… “…kādā veidā? vienotais standarts pinpadam nostrādāja…kapēc lai nenostrādātu arī šis?
  bet no otras puses, ši skimmeri nodara daudz mazāku ļaunumu, kā pašu cilvēku nevērība. vicinās ar kartēm lielveikalos, pinus raksta uz pashas kartes uttutt

  Atbildēt
 32. NCR 5886

  Kur ir nostrādājis vienotais standarts pinpadam? 🙂 Mūsdienas normālam skimmerim ir klāt pinpads, pats viss metāla panelis tiek izgatavots pašu spēkiem un pogas utt, tiek pasūtītas pie izgatavotājiem caur galiem, mazliet pielabots un volā, pinpāds gatavs, kas liekas virsū īstajam un ar neko neatšķirās, saglabā spiestos taustiņus ar laiku. Tas pats kamēr cilvēki ierubīs kad visiem atm ir jābūt ar gludu paneli bez papildus fīčām, šaubos kad tādi laiki pienāks. Cilvēku stūlbumam nav robežu tāpat kā krāpnieku izdomai.

  Atbildēt
 33. kintu

  NCR 5886: Neredzu problēmu ar 201, ja pasaulē ir pilns ar vecā tipa ATM un POS, kas lasa tikai magnētisko joslu un kuri čipu nezina kā sugu. Skimeris un zagtās kartes lietošana gandrīz nekad nenotiks vienā un tajā pašā valstī, tāpēc tas “Latvija nav interesanta skimeriem” ir ļoti nosacīti, ņemot vērā, ka LR bankas gandrīz nekad nebloķē aizdomīgas transakcijas pat otrā pasaules malā. Protams, īsti “profesionāļi” jau neliks skimerus, ja fišings ir daudz ienesīgāks.

  ATM drošības problēma vispār ir tā, ka karte tiek ievilkta pilnīgi iekšā. Daudz labāk būtu vispār ielikt līdz pusei kā POS terminālos. Tad uzlikt vēl kaut ko pa virsu būs neiespējami, jo tam nebūs vietas.

  Atbildēt
 34. Andron Mc

  Nu bet kapēc nevar elementāri uzlikt uz ekrāna to bildi kā jāizskatās pašam bankomātam?
  Tā stulbā screensaver vietā!

  Atbildēt
 35. pp

  “… pasūtītas pie izgatavotājiem caur galiem”…:D ražotāji tērē miljonus lai izietu paranojiskos visa/mc/ae standartus un kontroles, viņi nav ieinteresēti saviem galiem pludināt kaut kādus panelīšus.ši daļa ir pati svarīgāka visā kartes autorizācijas posmā…un katra daļa tiek numurēta un trekota.

  kaut kādu kaku uzliekot virsū, tā nekādā veidā nevarēs mijiedarboties ar pashu ATMu (ATMa tīri “termināliskās” dabas dēļ) …tb klients tak nebakstīs pinu tik ilgi kamēr viņu neaizvedīs lidz attiecīgajai izvēlnei un ekrāna. viss ir elementāri:D
  NCR, beidz lūdzu gvelzt muļķības un dezorientēt tautu.

  kintu
  chipkarte ir viena lieta, otra leita ir terminaļis (atm, pos utt). tas nekas, ka pie mums chipkartes caur caurēm…tik un tā lielveikalos viss notiek tika un vienīgi izmantojot magnetisko ceļiņu….un parakstu neviens necheko tik un tā. par kaut kādiem interneta norēkiniem es vispar neizteikshos. tapēc atkārtošos vēlreiz…
  galvenais security caurusm visā taja leita ir pats cilvēks un tā vieglprātigā rīcība.

  Atbildēt
 36. KSB

  #43: Prisma Dominā izmanto čipkaršu POSus, pie tam pasākums notiek reizes 2 ātrāk nekā citur.

  Vispār pēdējā laikā pievēršu uzmanību vai atverēm kur kaut ko bāžu iekšā nav kādas anomālijas 😀

  Atbildēt
 37. Velnsvinjzin

  Eu, bet kā vispār ir ar tiem parakstiem – ja es veikalā paraksta vietā atstāju treknu “Nē, nepiekrītu”, vai banka šajā gadījumā man atskaitīs naudu?

  Atbildēt
 38. pp

  jep, dominā manīti, arī sky ir chipspējīgie termināļi…pardevēji rūpējas par klientu drošību.
  samērā dīvaini ir ar vienu no mūsu lielajiem degvielas tirgotājiem, kur izmanto magstraipu(!!) bet liek bakstīt pinkodu, kas faktiski ir pārkāpums…tb var attiekties to darīt..un atstāt tikai parakstu!!! un lai tik pamēģina iebilst.
  pats smieklīgākais ir tas, ka viņiem tur ir chipspējīgi POSi…motivācija nav saprotama.
  karoch ir tā, ja velk magnetisko ceļiņu, tad paraksts…prasa pinu, var sūtīt uz poda.
  ja chips, tad tikai pinkods!

  Atbildēt
 39. pp

  Velnsvinjzin
  tiklīdz Tavs paraksts uz čeka kopijas atšķiras no tā kas ir uz tavas kartes aizmugures, tā darījumu var uzstkatīt par neveiksmīgu. cita lieta ka reti kad pārdevēji to pārbauda.
  pēc tam iznesīsi preces no veikala = nozagi:D jo nesamaksāji:D

  Atbildēt
 40. spice

  shitaads pats joks ir arii spicee, pie rimi, hipoteeku bankas automatam, bet vinjsh tur ir katru dienu, pats domaaju, ka skimeris, bet man skjiet, ka nee. ja butu skimeris, tad butu vajadzigs kaads kursh laadee bateriju utt. un tajaa suudaa virs pinpad noteikti nav kamera! pedeja laikaa, ir dzirdeets, ka izmanto pinpadus nevis kameras, uzliec pa virsu orginaalajam pinpadam un darbojas kaa dziivais keylogers. un sen jau vairs neviens flashaa neko neglabaa, bet suuta sms, taa sauktie gsm skimer

  Atbildēt
 41. spice

  un sakaraa ar 201/101 trekiem + pin, tas nekas, ka 201 ir chipkartes, ja esi ievacis kaudziti ar tiem + pin, tos var iztirit pec tam ljoti daudzaas vietaas, piemeram asv. vai gandriz jebkura citibank automata, jebkuraa valsti kur tie ir.
  ar 101 protams ir vieglaak, jo tos var kloneet un iztirit jebkuraa automataa.

  Atbildēt
 42. 123456

  offtopic

  Par cik nekur nevarēju atrast nevienu e pastu, kur aizsūtīt savu ziņu, rakstu komenārā.

  Visi zin cik lielu ažiotāžu ir sacēlies jaunais iPad, un šeit ir viena bilde kura parāda, kapēc viņu vajag iegādāties. http://eatliver.com/img/2010/5302.jpg

  Atbildēt
 43. pp

  Kickii
  nu ļoti labi;D priecājos par tevi:D izejot no mājas, Tu varētu ari durvis neslēgt,tā ērtāk un ātrāk! nu labi, runa ir ne par pina ievadīšanu kā tādu, bet par to ka pec magstraip tranzakcijas tev prasa pinu..nevis parakstu.
  PIN kods ir vajadzīgs tikai lai autorizētu chipkarti (kad nolasa chipu). žēl ka kartes līguma nav visas šis te lietiņas atrunātas, atliek tik paļauties uz tirgotāja godaprātu.

  Atbildēt
 44. kintu

  >> kur izmanto magstraipu(!!) bet liek bakstīt pinkodu, kas faktiski ir pārkāpums…
  >> PIN kods ir vajadzīgs tikai lai autorizētu chipkarti (kad nolasa chipu).

  Nez vai tā būs.

  Tas, ka nelieto čipu, ir riskantāk no tirgotāja viedokļa, bet kāpēc gan lai nevarētu ievadīt PIN kodu, nolasot tikai magnētisko joslu?

  Un vismaz man Statoilā nekad nav bijis problēmu uzlikt tikai parakstu, ja nav zināms kartes PIN kods. Pārdevējas gan parasti cenšas iegalvot, ka ar PIN kodu ir drošāk utt., bet nu ir man karte, kurai es nezinu PIN kodu, un viss notiek.

  Atbildēt
 45. Andron Mc

  Statoilā tev mudak vajadzētu itkā būt līdzi tiesībām, kuras ir personu apliecinošs dokuments. Nezinu kur tu iepērcies, bet noteikti kautkādos nesaprotamos veikalos. Normālos veikalos magnētiskās kartes vairs nepieņem. Vienkārši neatbalsta zādzības un viss.

  Atbildēt
 46. pp

  andron…
  jebkurā rimi vai maximā viss notiek tikai un vienīgi ar magnētisko celiņu!!:D par aliki tur neprasa pinkodus bakstīt.

  kintu
  tas ir rupsh karshu izdevēju noteikumu pārkāpums. ja Tev kāds ir atļāvis pin koda vieta atstāt tikai parakstu (ja tava karte ir ar chipu, un tirgotājam ir chipspējigs termināls) tad par šo te jāziņo bankai. jau ilgāku laiku šādi te chip fallback ir stingri aizliegti! sodi ir vairāk kā iespaidīgi.
  tirgotājam jautāt pēc PIN koda magstraip darījumā ir tik pat absurdi, ka prasīt iesniegt pases kopiju pērkot maizi! neļaujiet sevi muļķot!

  Atbildēt
 47. CooLynX Raksta autors

  pp, man prasīja personu apliecinošu dokumentu, kad norēķinājos ar karti un ievadīju PIN kodu. Viņi argumentēja ar to, ka ļoti daudz cilvēki nēsā makā PIN kodu un summām virs 150Ls prasa personu apliecinošu dokumentu.

  Vienīgās reizes, kad man prasīja dokumentus bija Amsterdama, bet tas ir saprotams. Tagad arī Latvijā to pašu piedzīvoju.

  Atbildēt
 48. kintu

  pp: Tu jau pats teici, ka Statoil nelasa čipu, tātad nekāds fallback nav noticis. Nesaprotu tavus aizspriedumus pret magstripe+PIN. Tas tomēr ir drošāk nekā tikai paraksts.

  Iespējams, ka šajā gadījumā tirgotājam ir vecāka sistēma un POS termināls ar čipa moduli, vēl nenozīmē, ka viņu sistēma to spēj nolasīt. POS termināls ir tikai viena daļa šajā sistēmā, kas vēl neko nenozīmē. Tas, kas viņi to ir iegādājušies, acīmredzot norāda, ka taisās pāriet uz čipu lasīšanu, bet vēl nav paspējuši, jo jāmaina sistēma, programmatūra utt.

  Atbildēt
 49. NCR 5886

  pp… es neticu savam acīm, kad firstdata nav informēti par pinpadiem… viss panelis liekas virsu bankomatam un upurim spiezot pogas tas spiezas cauri un viss notiek ka parasti, tikai tam padam apaksa ir chips kas ielogo spiestas pogas. Bet nu nav brinums, specialisti nestrada latvija, jo seit darbu un zinasanas nenoverte, paliek 2. plāna spečuki, kas tālāk par flash skimmeri ar kameru nav dzirdējuši.

  Atbildēt
 50. Oto

  Nu nestāsti, ka tas 201 tips ir drošāks. Viņu var viegli apiet…zini kā? Man kartei tas čips ir bojāts un norēķinoties POS atbild, ka “čips nelasās mēģiniet lentu”, un nekādu problēmu norēķināties, i arī pašam ērtāk un nosacīti drošāk, nav pin kods jāievada, kura katra priekšā. Kad saņemšu jaunu karti, tad pirmais ko darīšu ir tam čipam iedošu elektrošoku 😀

  Atbildēt
 51. pp

  kintu.
  vispār tur ļoti incanti viss notiekas, es 100% atceros ka pirms kāda laika tur notiek chikparshu ielase+ pin ievade. terminalits bija pavērst uz klienta pusi (uz speciala turētāja, tur kur viņš ari ir tagad). pats klients lika karti iekša un viss notika kā vajag. pēc tam, kaut kādu iemeslu dēļ..apmaksās laikā pardevējs sāka prasīt karti, panjem viņu pie sevis un velk magstraip savā pusē, bet tu tik baksti uz sava termināliša pinu.
  aizspriedumi ir tādi, ka pirmkārt pins ir nepieciešam sastāvdaļa tikai tranzakcijā ar CHIPU (tikai!) pins attiecas tika uz kartē esošo chipu, un ne uz ko vairāk. otkārt, tie ir visa/mastercad prasības, ka tur kur ir chipsējigi termināļi, nav pieļaujams nekāds cits kartes ielasīšans vieds ka tika chipa apstrāde + pins! tb tā saucamais chip fallback kopš neilga laika ir aizliegts (atmos tas jau ir 100% izskausts)

  Oto, tā ir taisnība, bet attiecas tikai uz vecajiem POS termināļiem. bankomātā ar sabojātu chipu paliksi bešā:D

  Atbildēt
 52. kintu

  pp:
  >> aizspriedumi ir tādi, ka pirmkārt pins ir nepieciešam sastāvdaļa tikai tranzakcijā ar CHIPU (tikai!) pins attiecas tika uz kartē esošo chipu, un ne uz ko vairāk.

  Neredzu iemesla, lai tā būtu. Čipkartēm magstripe jau ir tieši tiem gadījumiem, kad ir vecais ATM vai POS, kas čipu nelasa. Ja ar vecajām kartēm bija iespējama POS transakcija magstripe+PIN veidā, tad savietojamības dēļ ir jēga to izmantot arī joprojām uz vecākiem termināliem. Ja sistēma to atbalsta, tad es neredzu iemesla tā vietā izmantot vēl nedrošāku variantu magstripe+paraksts.

  Atbildēt
 53. aa

  Sveiki!

  Mēģināšu atbildēt uz visiem jautājumiem, kas te izskanējuši.
  Tātad par pirmo – tas nav skimeris, bet gan tieši bankas automāta ražotājā pretskimēšanas ierīce.
  Jā – tieši tāda tā izskatās. To, ka tas klientos var radīt apmulsumu – to ražotājs visdrīzāk nebija ņēmis vērā. 🙂
  Par to klavieri.. Tā arī ir ražotāja izdomāta ietaise, lai uz klaviatūras nevarētu likt dubulto klaviatūru, kas ir visbiežākais pin kodu zagšanas veids. Tā kā šis bankomāts ir nobruņots līdz zobiem… 🙂

  Par Fake bankas automātiem..
  Visa zapte jau tajā, ka šiem krāpniekiem ir jābūt mobīliem… Ja Jūs ar tādu viltus kasti vazāsieties rinķī pa pilsētu, Jūs atri vien sašņorēs.. Tāpēc skimē tieši tā. Mazas mobīlas ierīces. Viss sūtās pa SMS. Var sēdēt krūmos un skatīties.. ja uzrodas poliči – visu pametam, un laižamies.. Bet rezervē jau ir vēl pāris skimēšanas ierīces. Ja pavisam liela ziepe, tad laižamies uz citu valsti, un ņemamies tur, kamēr atkal ūdes nesakustās.. Un tā pa eiropu rinķī.
  Tam visam pa vidam savācam datus, un caur netu notirgojam kaut kur aiz okeāna.. Ja uzmanās un nav pārāk liela apetīte, kas parasti iegāž, tā var dzīvot kādu laiku..

  Par pirkumiem veikalos ar Čip kartēm un Pin kodiem ir tā…
  Mēs patlabam esam pērejas posmā uz pilnīgu un tikai vienīgu čip ieviešanu.. Ir termiņu, kuri jau ir pienākuši, bet vēl kaut kāds caurums ir palicis.. nu vismaz bankām un lielajiem veikaliem tā liekas..
  Kāpēc to nedara lielie veikali – tas ir ļoti dārgi.
  Ja banka atnāk un saka, ka mēs jūs kā tirgotājus vairs neapkalposi, jo tur VISA un MC, kas tagad kopā ir PCIDSS prasības, natbilst, tad tirgonis saka – es iešu uz citu banku, un tā mani ar manu apgrozījumu paņems.. un tā vēl kādu laiku atkal noturēsimies.

  Ja runājam par pašiem termināliem, kuri te tika pieminēti, tad man tiešām jāuzteic SKY, kur strādā CHD termināli ar Čip risinājumu! Apkalpošnās ātrums vienkārši fantastisks. Es nezinu, kas viņiem to taisa, bet tie puikas ir malači!

  Par parakstiem vai čipiem..
  TAd, kad mūsu reģionam būs jāatsakās no magnētiskās joslas un paraksta, tad kientu dati būs vislielākajā drošībā, kādā tie ir bijuši. BET šai lietai TOTĀLI uzspļauj amīši.. kā tas viss beigsies.. to redzēs..
  Ka tik pasaule nesadalās divās dāļās.. kas strādā ar čip, un kas bez..

  Nu tā kaut kā!
  Vispār jau visā šajā jautājumā ir diezgan liela dezinformācija.. Bet nu to arī var saprast.
  Bet varu Jūs nomierināt.. bankas nespļauj tam visam virsū. Visi kombinē un rēķina. Tai pašai VISA un MC jau arī ir nenormāla apetīte… no kaut kādas naudas jau olimpiskās spēles ir jāsponsorē.. tā kā tur pat vien visi cepamies!

  Čau!

  Atbildēt
 54. kintu

  aa: Mani arī interesēja, kāpēc ASV joprojām nepāriet uz čipkartēm. Atbilde izrādījās ļoti vienkārša. Viņiem krāpniecība ar kartēm ir 14 reizes (!) zemāka nekā Eiropā. Ja pat pie mums ir lielveikali, kas labāk samaksā chargebacks nekā pāriet uz čipkartēm, tad amīši vispār neredz jēgu maksāt par jauno sistēmu. Daudzi ASV veikali kā Starbacks, pārtikas veikali utt. par mazām summām vispār neprasa ne parakstu, ne PIN, lai samazinātu rindas līdz minimumam. Vienīgi tūristiem būs problēmas un, ja laidīsi pāri dīķim, laikam būs jāpērk īpašas ceļojumu kredītkartes 🙂

  Atbildēt
 55. sacred

  Nelasīju iepriekšējos komentārus, bet tas 100% ir skimeris. Tiek izmantots čips, kurš sagalbā magnētisko strīpu visām kartēm, kas tiek ievietotas. Savukārt, uz klaviatūras parasti uzliek virsū tādu pašu klaviatūru, bet blakus atkal ir shēma, ka saglabā spiestās pogas. Salīdzinot visu ierakstu laika zīmogus, iegūst atbilstošus pārus – magnētisko līniju un pin kodus. Pārējais ir tehnikas jautājums. Grūtakais ir uztaisīt atbilstošu klaviatūru. Parasti pogas nozog no citiem bankomātiem.

  Atbildēt
 56. kintu

  sacred: Tomēr vajag lasīt iepriekšējos komentārus 🙂

  Mani gan šokē tas, ka pašreizējā čipkaršu implementācija izrādās ir vēl nedrošāka par magnētisko joslu. Čipu gan nokopēt nevar, bet var viegli apmānīt termināli, ka ievadīts pareizais PIN. Skatīt: http://news.zdnet.co.uk/security/0,1000000189,40022674,00.htm
  Kad hakeri būs apguvuši šo paņēmienu, tad būs lieli sūdi. Būtībā ja man nozags un krāpnieciski palietos karti, tad varu atvadīties no visas naudiņas, jo bankā pateiks, ka pats visās vietās esi ievadījis pareizo PIN.

  Atbildēt
 57. es

  nezinu, vai pedeja attela ir skiperis vai pimeris, bet, piemeram, vacija uz daudziem aparatiem ir sadi pricendali, lai aizsegtu tastaturu, kad cilveks ievada pin un tas nebutu jadara ar roku

  Atbildēt
 58. ...

  es: Tu esi Totaals zaabaks :D:D:D Skimeris lasa kartes infu nevis tavus pirxsta nospedumus! Un Tie nau Skimeri atteelaa!

  Turaaas!

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *