Jaunā 1188 publiskā beta versija

Pirms pāris mēnešiem Twitterī iemaldījās saite ar jauno 1188.lv, kura nebija paredzēta publiskai apskatei. Es to nopublicēju, bet beigās izrādījās, ka tā tas nebija domāts un man palūdza izvākt saiti.

Te ir ekrānuzņēmums no tā ieraksta, ko izvācu.

Beidzot ir palaista publiskā beta versija jaunajam 1188.lv. Kā kompensācija šoreiz jau nedaudz insider informācijas.

Uz publiskajiem testiem lapa izskatās jau nedaudz citādāk.

Pozitīvās izmaiņas ir jaunā karte. Beidzot puiši ir ieklausījušies lietotājos un realizējuši labāko variantu. Nevis kaut ko uberkrutu un savu, bet gan pārbaudītas vērtības – Googles kartes un Jāņa sētas integrāciju. Un tas viss vienā.

Ir viena ļoti kaitinoša lieta, kas ir Jāņa sētas versijā. Ja Googles kartē ir tāda glīta podziņa, kas ļauj aizvērt paskaidrojošo tekstu, tad Jāņa sētas kartē šāda podziņa nu ļoti pietrūkts. Pratiski tik ļoti pietrūkst, ka padara to pasākumu nelietojamu. Man nācās pārslēgties uz Googles kartēm, lai saprastu, kur tā vieta ir.

Paņēmu labo piemēru. Ja atrod kādu adresi, kur ir daudz visa kā, tad saprast, kur īsti tas atrodas nevar, jo šī informācija aizsedz visu karti. Googles kartēs labajā augšējā stūrītī ir krustiņš, kuru var aizvērt un viss notiek, bet Jāņa sētas kartēs tāda nav.

Šitā fiška man patika.

Otrā lieta ir bankomāti, benzīntanki un wifi piekļuve uz kartes.

Trešā lieta, ko es pamanīju bija privātpersonu katalogs.

Apskatījos uz esošo un sapratu, ka tas patiesībā tur ir bijis no laika gala, tikai tagad tur ir nākusi klāt papildus informācija par atrastajām personām.

Reāli tas ir vecā labā tālruņu kataloga elektroniskā versija. Man tas blāķis stāvēja zem tālruņa un krāja putekļu kārtu. 😉

Šitam piekabināt klāti API, sasaistīt ar Draugu API un Google API un lielais brālis ar vienu klikšķi varēs noteikt, kas tu esi un kur tur dzīvo. 😀

Te ir bilde no visas 1188 datubāzes, kur pa vidu kaut kur ir arī interneta atzars. Kā tie dati tiek savākti no dažādām vietām, apkopoti un salikti pa plauktiņiem.

Interneta 1188 db shēma ir redzama zemāk. Tā, kas ar roku zīmēta. 😉 Vecā datubāze ir redzama pa labi.

Kā fīču viņi piedāvā jaunu pakalpojumu. Piesaistīt jebkuru tālruni pie tava mobilā numura. Tas ir gadījumam, ja gribi, lai tevi atrod jebkurā momentā. Pieņemsim tev mājās plūdi, ugunsgrēks vai vēl kāda ķibele un tavs mājas telefons plīst pušu, tad caur zvanu centru 1188 tevi var sazvanīt uz mobilo vai arī atsūtīt īsziņu.

24 thoughts on “Jaunā 1188 publiskā beta versija

 1. Mx

  Nedaudz uzlabots redizains viens ir. Piedevām daudzas elementāras lietas vel gļuko. Cerams, ka lidz gala versijai tas tiks novērsts.

  Atbildēt
 2. Turists

  man gan patīk, it sevišķi pakalpojuma lapa, ko es lietoju ļoti regulāri – sms sūtīšana. Beidzot var normāli nosūtīt vairākiem cilvēkiem sms un nav vairs jāčakarējas ar :, ; vai kaut kāda cita veida pierunāšanu, kā arī var ērtāk redzēt kuri jau ir pievienoti..

  Atbildēt
 3. Evalc

  Personu katalogs ≠ telefonu grāmata
  Personu katalogs = cilvēks pats labprātīgi pievieno savus kontaktus, mpob.tel. iekš 1188.
  Par to iegūstot iespēju sūtīt SMS par 2, nevis 3 sant.

  Atbildēt
 4. CooLynX Raksta autors

  Evalc, personu katalogs ir telefonu grāmata, jo es neesmu reģistrējies 1188, savus datus tur vadījis, bet tur ir atrodama informācija par mani no telefonu grāmatas. To man arī apstiprināja 1188.

  Atbildēt
 5. Vecis

  Personu katalogs = telefona grāmata + mobilo telefonu datu bāze no tiem numuriem, kuru īpašnieki ir atļāvuši tos rādīt

  Atbildēt
 6. U

  CooLynx, Tu speciāli raksti muļķības par diagrammām vai tiešām “necērt zivi” par viņu saturu?
  p.s. R., L. vai D. ir lietas kursā par šo bilžu izvietošanu?

  Atbildēt
 7. vimba_zlobnaja

  Kartē atradu vēl vienu gļuku.
  Ja kādu vietu piezūmē līdz maksimumam JS un pēc tam pārslēdz google maps, tad viss ir OK. Bet ja to izdara otrādāk – FAIL. JS izmet karti līdz baltijas līmenim.

  Atbildēt
 8. U

  buus jaaatkaartojaas:
  CooLynx, Tu speciāli raksti muļķības par diagrammām vai tiešām “necērt zivi” par viņu saturu? 😀

  Atbildēt
 9. CooLynX Raksta autors

  U, es laikam sapratu par ko ir cepiens. Šo nepiedodamo izdarību varētu salīdzināt ar cepienu bmw forumā, kur kāds šo cēlo auto būtu nosaucis par pārvietošanās līdzekli, nevis par bmw vai sliktākajā gadījumā auto.

  Es tiešām necērtu zivi datu plūsmu diagrammās un man tās visas ir shēmas, kas apraksta to vai citu procesu un datubāzes. Piedod, ja aizskāru sāpīgu tēmu. 😀

  P.S.
  Bet tiklīdz man kāds karinās makaronus uz ausīm, tā es to ātri apgūšu. 😉

  Atbildēt
 10. Atbalss: Jaunā 1188.lv mājaslapa | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *