Rīgas Domei stāvvietas abonements par 150Ls/mēnesī

Kā man patīk šī pieeja. Lielākā daļa cilvēku knapinās un meklē risinājumus, lai kaut kur novietotu savu autiņu Rīgas centrā, jo maksas stāvvietas ir daudz par dārgu, bet Rīgas Domes vīriem ir garantētas stāvvietas par nieka 150Ls/mēnesī.

Līgums paredz, ka katram RD deputātam tiek piešķirts abonements maksas stāvvietās. Abonementa mēneša cena ir 150 latu, un to apmaksā dome. Aptuvenā summa, ko dome gadā iztērēs abonementu apmaksai, ir aptuveni 120 tūkstoši latu.

Līgumu nevajag lauzt, vienkārši, lai šo naudu noņem no viņu algām un būs labi, jo viņiem taču ir sava stāvvieta.

Likums «Par pilsētas domes, rajona, padomes un pagasta deputāta statusu» un RD saistošie noteikumi «Rīgas pašvaldības nolikums» neparedz deputātiem tādu privilēģiju, kā apmaksātu stāvēšanu pilsētas maksas stāvvietās. Turklāt RD deputātiem ir iespējas savus auto novietot RD stāvvietā, jo viņi ir saņēmuši šīs stāvvietas caurlaides.

Es arī vienreiz apsvēru domu par šādu abonementu, bet uzzinot cenu, sapratu, ka 15 minūtes ar kājām nāks par labu. 🙂

19 thoughts on “Rīgas Domei stāvvietas abonements par 150Ls/mēnesī

 1. Pipuks

  Par tādu cenu var arī 45 minūtes pastaigāties un atteikties no sporta zāles abonementa tādējādi ietaupot vēl vairāk. Kā saka: “Veselā miesā vesels gars!”

  Par to naudu labāk piespiedu kārtā sūtīt domniekus uz sporta zāli, lai atgūst prāta skaidrību.

  Atbildēt
 2. Andron Mc

  A kur tad tiem RD VIPiem ir tā jāpārvietojas pa to Rīgu? Vai tad visiem citiem parasti nau jāierodas tai Domē pie viņiem?

  Atbildēt
 3. normunds

  eregi, šai domei bija visas iespējas atcelt savas privilēģijas pirms kāds par to uzzina. bet buldozeram ar ausainīti svarīgākas lietas jādara.

  Atbildēt
 4. Sarky

  Protams, ka tas nav ŠĪS Domes jaunievedums.
  Vienkārši, jāpiežmiedz, la itā nedara, un viss, tur pat nav nekāda sakara ar pāsreizējo domi, – jebkura Dome tā izdarīs – sev labumus uztaisiis. Ja to pieļaus. Tas tak cilvēka dabā.
  Vienkārši, ‘jāpamana’ un ‘jāpiežmiedz.

  Atbildēt
 5. normunds

  sarky, tāpēc es rakstīju – ļauži ievēlēja tādus, kam patīk privilēģijas. tad nekas cits vairs neatliek kā žmiegt. normāli būtu, ja tiktu ievēlēti tādi, kas paši izvētītu savus izdevumus un likvidētu nepamatotos. bet tauta jau zin labāk…

  Atbildēt
 6. Krabe

  Normund, man ļoti žēl tevis, ja tu tiešām tā domā.

  Tieši otrādi, pēc ievēlēšanas, darbs ar tautas prieksštāvjiem tikai sākas, viņus gan vajag trenkāt, un varbūt pat cietumā sēdināt, ja savus pienākumus nepilda, un ja visādus brīnumus izpildās. Deputātiem ir jāpilda vēlētāju griba katru dienu, un katru dienu viņus var un vajag sodīt par pieļautajām kļūdām.

  Atbildēt
 7. normunds

  Krabe, otrās rindkopas otrais teikums ir loģiskā pretrunā ar pirmo teikumu. sanāk mazohisma paraugstunda – apzināti ievēlam āžus, lai būtu uz ko novelt vainu un ko sist. lai cik tas arī nebūtu skumji, vismaz pēdējās trīs vēlēšanas ir parādījušas, ka latviešiem šāda ačgārna pieeja lietām nav sveša.

  Atbildēt
 8. Shadowbird

  Cilvēkiem tiek noliktas priekšā trīs cisternas — viena ar vircu, viena ar mēsliem, un viena ar vecām olām. Viena no cisternām tiks nenovēršami izpludināta pa visu pilsētu, vai nu pēc gadījuma principa, vai arī saskaņā ar balsojumu (un nebalsošana ir grēks!). Iedzīvotāji nobalso, viena no cisternām tiek izpludināta pa visu pilsētu. Un, kad cilvēki ātri vien sāk sūdzēties par to, kā viss smird un ko varētu un vajadzētu darīt, lai smird mazāk, atnāk normunds un saka — “paši vainīgi, vajadzēja pareizi balsot, tagad jau par vēlu!”

  Atbildēt
 9. ivanZ

  Rīgas satiksme laikam pieder privātajam? 🙂 Vienkāršs veids kā dotēt autostāvietu kantori, kas pieder pašai RD.

  Bet nu jūs turpiniet, turpiniet – 150Ls, 1800Ls – vēl lielākus ciparus! :))

  Atbildēt
 10. Sarky

  Normunds: “ļauži ievēlēja tādus, kam patīk privilēģijas”

  ‘Tādi, kam nepatīk’ ir zināmā mērā tāda pati utōpija, ka komūnisms.
  Visiem patīk, ari Normundam. Ja ļauj.

  Atbildēt
 11. tiri-piri

  Normunds bieži raksta muļķības (vismaz no mana subjektīvā skatu punkta), bet šoreiz viņam ir jāpiekrīt. Normāli būtu, ja paši jaunievēlētie domnieki atteiktos no pilnīgi izdiotiskiem un nepamatotiem izdevumiem. T.i. viņi pildītu savus pienākumu strādāt vēlētāju labā. Bet tagad — ko ievēlējāt, to arī dabūjāt.
  Taisnība jau arī tiem, kas raksta, ka izvēle bija sūdīga, hehe… 🙂 Un taisnība arī, ka ir pēc iespējas RD un saeimas taukpakaļas jābaksta, lai zog/izsaimnieko mazāk/nemanāmāk…

  Atbildēt
 12. Sarky

  Ja iepriekšējie kaut ko sakārtojuši ‘kā vajag’, tad nākamie ar vēl lielāku prieku to izmantos, jo, ja sāks ‘spiest’, varēs pateikt, ka “nūūūū. Tā jau bija”

  Atbildēt
 13. kintu

  Tomēr nesaprotu, kur ir problēma? Nu domnieki strādā Rīgā, kur bez maksas auto nav kur nolikt un maksas autostāvvietas ir dārgas. Kas tur slikts, ka darba devējs nāk pretī un tās apmaksā. Ne jau visi var atbraukt ar sabiedrisko. Cita lieta, kāpēc visiem jātriecas uz to Rīgas centru? Varētu domi pārcelt, piemēram, uz Juglu.

  Atbildēt
 14. Andron Mc

  Bet man interesē cik nedapistam kuņasbērnam jābūt lai svarīgu pilsētas iestādi novietotu tur kur nevar piebraukt ar auto… Kurš bija tas kuņasbērns kas kautko tādu izdomāja? Cik tādam kroplim ir IQ? Un pats galvenais – kapēc Latvijas valdība sevī apkopo pašus debīlākos kuņasbērniskos indivīdus?

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *